Live Football Scores (Thu 23‑May‑2024)
Germany Bundesliga | |||
---|---|---|---|
19:30 | VfL Bochum 1848 | Fortuna Dusseldorf | |
Italy Serie A | |||
19:45 | Cagliari | Fiorentina | |
Scotland Premiership | |||
20:00 | Raith Rovers | Ross County | |
Algeria U21 League 1 | |||
17:00 | CR Belouizdad U21 | ‑ | El Bayadh U21 |
17:00 | ES Sétif U21 | ‑ | NC Magra U21 |
17:00 | JS Kabylie U21 | ‑ | MC Alger U21 |
17:00 | MC Oran U21 | ‑ | Ben Aknoun U21 |
17:00 | US Biskra U21 | ‑ | CS Constantine U21 |
17:00 | USM Alger U21 | ‑ | ASO Chlef U21 |
45 | Khenchela U21 | 0‑1 | JS Saoura U21 |
Argentina Copa Argentina | |||
FT | Atletico Tucuman | 1‑2 | Gimnasia La Plata |
Argentina Reserve League | |||
23:00 | Central Córdoba SdE Res. | ‑ | Defensa y Justicia Res. |
19:00 | Deportivo Riestra Res. | ‑ | Atlético Tucumán Res. |
19:00 | Gimnasia La Plata Res. | ‑ | Racing Club Res. |
19:00 | Instituto Res. | ‑ | Argentinos Juniors Res. |
19:00 | Platense Res. | ‑ | Godoy Cruz Res. |
19:00 | Unión Santa Fe Res. | ‑ | Lanús Res. |
Belgium Second Amateur Division - Play-offs | |||
19:00 | Cercle Brugge II | ‑ | Sporting Hasselt |
19:00 | Merelbeke | ‑ | Lyra-Lierse Berlaar |
Bhutan Premier League | |||
FT | Daga United | 0‑4 | Tensung |
Bolivia Primera División | |||
23:00 | Always Ready | ‑ | Nacional Potosí |
20:00 | San Antonio Bulo Bulo | ‑ | Royal Pari |
45 | Aurora | 0‑1 | Bolívar |
FT | Blooming | 3‑0 | Jorge Wilstermann |
Bosnia Cup | |||
17:00 | Borac Banja Luka | ‑ | Zrinjski Mostar |
Brazil Copa Do Brasil | |||
23:00 | Botafogo SP | ‑ | Palmeiras |
00:00 | CA Paranaense | ‑ | Ypiranga-RS |
23:00 | Criciuma | ‑ | Bahia |
23:30 | Cuiaba | ‑ | Goias |
01:30 | Juventude | ‑ | Internacional |
45 | Corinthians | 1‑0 | America-RN |
45 | Recife | 1‑0 | Atletico MG |
FT | Amazonas | 0‑1 | Flamengo |
Brazil CBF Brasileiro U20 | |||
20:30 | Internacional U20 | ‑ | Botafogo U20 |
Brazil Copa Verde | |||
45 | Paysandu | 3‑0 | Vila Nova |
Brazil Copa Espírito Santo | |||
45 | Rio Branco ES | 1‑2 | Vilavelhense |
Bulgaria First League | |||
18:15 | CSKA Sofia | ‑‑ | Cherno More Varna |
20 | CSKA 1948 | 0‑0 | Botev Plovdiv |
FT | Arda Kardzhali | 3‑1 | Slavia Sofia |
Burkina-Faso Ligue 1 | |||
17:00 | ASFA-Yennenga | ‑ | Majestic |
17:00 | Etoile Filante | ‑ | USFA |
17:00 | SONABEL | ‑ | ASEC-K |
17:00 | Sporting Cascades | ‑ | ASFB |
17:00 | Vitesse Arnhem | ‑ | Rahimo |
Canada Canadian Championship | |||
21 | Montreal | 0‑1 | Forge |
Colombia Primera A | |||
41 | Bucaramanga | 0‑0 | Millonarios |
FT | Deportivo Pereira | 0‑0 | Junior |
Costa-Rica Primera División | |||
FT | LD Alajuelense | 1‑0 | Deportivo Saprissa |
Croatia First NL | |||
61 | Sesvete | 1‑0 | Cibalia Vinkovci |
Croatia Third NL - Istok | |||
16:30 | Pomorac | ‑ | Kraljevica |
Ecuador Liga Pro | |||
FT | Barcelona SC | 2‑0 | LDU de Quito |
Ecuador Liga Pro Serie B | |||
FT | Leones del Norte | 2‑2 | Vargas Torres |
Egypt Premier League | |||
17:00 | Zamalek | ‑ | Future FC |
Estonia Meistriliiga | |||
18:00 | Vaprus | ‑ | Tammeka Tartu |
9 | Nõmme United | 0‑0 | Trans Narva |
Ethiopia Premier League | |||
8 | Ethiopian Medhin | 0‑0 | Adama Kenema |
FT | Wolkite Ketema | 0‑3 | Dire Dawa Kenema |
Finland Ykkönen | |||
16:30 | KuPS Akatemia | ‑ | OLS |
Finland Kakkonen - Lohko A | |||
16:30 | JäPS II | ‑ | MyPa-47 |
Finland Ykkösliiga | |||
16:30 | JIPPO | ‑ | PK35 |
16:30 | KäPa | ‑ | SJK Akatemia |
16:30 | MP | ‑ | Jaro |
Georgia Erovnuli Liga | |||
17:00 | Dinamo Tbilisi | ‑ | Dinamo Batumi |
9 | FC Saburtalo Tbilisi | 0‑0 | Kolkheti Poti |
FT | FC Samtredia | 0‑0 | Dila Gori |
Georgia Liga 3 | |||
17:00 | Irao | ‑ | Guria |
FT | Gardabani | 0‑1 | Gonio |
FT | Matchakhela | 2‑1 | Betlemi |
FT | Merani Martvili | 2‑1 | Zestafoni |
FT | Merani Tbilisi | 0‑1 | Bakhmaro |
FT | Meshakhte | 2‑1 | Lokomotivi Tbilisi II |
FT | Varketili | 3‑4 | Borjomi |
Germany Oberliga - Westfalen | |||
18:00 | Bövinghausen | ‑ | Schermbeck |
18:30 | Preußen Münster II | ‑ | Westfalia Rhynern |
Germany Oberliga - Rheinland-Pfalz / Saar | |||
18:00 | Kaiserslautern II | ‑ | Bitburg |
Greece Super League 2 | |||
49 | Makedonikos Neapolis | 2‑1 | Niki Volos |
90 | Egaleo | 1‑0 | Panachaiki FC |
FT | Panathinaikos II | 1‑4 | Olympiakos Piraeus II |
Iceland 1. Deild | |||
19:00 | Fjolnir | ‑ | Throttur Reykjavik |
Iceland 2. Deild | |||
20:15 | Thróttur Vogar | ‑ | KFG |
20:15 | Völsungur | ‑ | KF |
Iraq Iraqi League | |||
16:00 | Al Zawra'a | ‑ | Al Minaa Basra |
16:00 | Naft | ‑ | Karbala |
16:00 | Naft Maysan | ‑ | Al Shorta |
16:00 | Newroz | ‑ | Al Quwa Al Jawiya |
Ireland Premier Division | |||
19:45 | Waterford | Drogheda | |
Italy Serie B | |||
19:30 | Ternana | ‑‑ | Bari |
Kazakhstan 1. Division | |||
FT | Altay | 4‑1 | Aktobe Jas |
FT | Kyran | 0‑1 | Okzhetpes |
FT | Ulytau | 3‑1 | Sport Academy Kairat |
Latvia Virsliga | |||
7 | FK Auda | 0‑0 | FS Jelgava |
Lebanon Premier League | |||
14:00 | Tadamon Sour | ‑ | Shabab Al Sahel |
90 | Al Ahli Nabatiya | 0‑1 | Al Hikma |
FT | Shabab Al Ghazieh | 0‑0 | Tripoli SC |
Mali Première Division | |||
19:30 | Afrique Football Élite | ‑ | Djoliba |
17:30 | Bakaridjan | ‑ | Stade Malien Bamako |
17:30 | Bougouni | ‑ | Black Stars |
17:30 | COB | ‑ | Binga |
17:30 | Police | ‑ | Onze Créateurs |
17:30 | Réal Bamako | ‑ | Koro |
17:30 | USC Kita | ‑ | US Bougouba |
Mexico Liga Premier Serie A | |||
FT | CDS Tampico Madero | 3‑0 | Los Cabos United |
Moldova Super Liga | |||
48 | Victoria Bardar | 1‑0 | Saxan |
Netherlands Eredivisie | |||
20:00 | FC Utrecht | ‑‑ | Sparta Rotterdam |
17:45 | N.E.C. | ‑‑ | Go Ahead Eagles |
Norway 1. Division | |||
18:00 | Lyn | ‑ | Sandnes Ulf |
Norway 3. Division - Girone 2 | |||
17:00 | Sola | ‑ | Vidar |
Paraguay Division Profesional - Apertura | |||
FT | Cerro Porteno | 2‑0 | Club Guarani |
Paraguay Division Intermedia | |||
19:30 | Pastoreo | ‑ | Guairena FC |
Peru Segunda División | |||
21:30 | Carlos Stein | ‑ | Alianza Universidad |
19:15 | San Marcos | ‑ | Deportivo Llacuabamba |
Saudi-Arabia Pro League | |||
19:00 | Abha | ‑‑ | Al Khaleej Saihat |
19:00 | Al Akhdoud | ‑‑ | Al-Wehda |
19:00 | Al Riyadh | ‑‑ | Al-Nassr |
19:00 | Al-Ettifaq | ‑‑ | Al Shabab |
19:00 | Al-Fateh | ‑‑ | Al-Hazm |
19:00 | Al-Fayha | ‑‑ | Al Taawon |
19:00 | Al-Hilal | ‑‑ | Al Taee |
19:00 | Al-Ittihad FC | ‑‑ | Dhamk |
19:00 | Al-Raed | ‑‑ | Al-Ahli Jeddah |
Serbia Super Liga | |||
17:30 | TSC Backa Topola | ‑‑ | FK Napredak |
Serbia Srpska Liga - West | |||
16:00 | Loznica | ‑ | Borac Cacak |
Slovenia 1. SNL | |||
16:30 | Nafta | ‑‑ | NK Radomlje |
Sweden Superettan | |||
18:00 | IK Brage | ‑ | Degerfors IF |
18:00 | Orebro SK | ‑ | Utsikten |
18:00 | Varbergs Bois | ‑ | Oddevold |
Sweden Ettan - Södra | |||
18:00 | Norrby IF | ‑ | Trollhättan |
Sweden Division 2 - Norra Götaland | |||
18:30 | Ahlafors | ‑ | Gauthiod |
Tunisia Ligue 1 | |||
32 | CA Bizertin | 1‑0 | EGS Gafsa |
33 | ES Metlaoui | 1‑0 | Olympique Beja |
Turkey Cup | |||
18:45 | Besiktas | ‑ | Trabzonspor |
Uruguay Primera División - Apertura | |||
00:00 | Penarol | ‑‑ | Progreso |
Uruguay Copa Uruguay | |||
25 | Atletico Torque | 1‑0 | Defensor Sporting |
USA USL League Two | |||
00:00 | Albany Rush | ‑‑ | Western Mass Pioneers |
00:00 | Ann Arbor | ‑‑ | Kalamazoo FC |
00:00 | Boston Bolts | ‑‑ | AC Connecticut |
00:00 | East Atlanta | ‑‑ | Dothan United |
00:00 | Hudson Valley Hammers | ‑‑ | Staten Island Athletic |
00:00 | Inter Gainesville | ‑‑ | Brooke House |
00:00 | Kings Hammer | ‑‑ | Fort Wayne |
00:00 | Lansing City | ‑‑ | South Bend Lions |
00:30 | Manhattan | ‑‑ | Ironbound |
01:00 | Miami AC | ‑‑ | Swan City |
00:30 | Midwest United | ‑‑ | Oakland County |
01:00 | Mississippi Brilla | ‑‑ | Hattiesburg |
00:00 | Nona | ‑‑ | Florida Elite |
00:00 | Real Central New Jersey | ‑‑ | Lehigh Valley United |
00:00 | Seacoast United Phantoms | ‑‑ | Boston City |
00:00 | Tobacco Road | ‑‑ | SC United Bantams |
00:00 | Virginia Beach United | ‑‑ | Patuxent |
FT | Chicago Dutch Lions | 0‑6 | Peoria |
FT | Minneapolis City | 0‑3 | St. Croix |
FT | Rochester | 1‑4 | Bavarian |
FT | Westchester Flames | 2‑0 | New Jersey Copa |
USA US Open Cup | |||
23 | FC Tampa Bay Rowdies | 0‑1 | FC Dallas |
45 | Indy Eleven | 3‑0 | Detroit City FC |
FT | Seattle | 2‑1 | Phoenix Rising |
USA NISA | |||
45 | Maryland Bobcats | 0‑0 | Georgia Lions |
USA MLS Next Pro | |||
00:00 | Toronto FC II | ‑ | Carolina Core |
FT | Houston Dynamo FC II | 2‑0 | St. Louis City II |
Uzbekistan Pro League A | |||
FT | Aral | 1‑0 | Mash'al |
FT | Olimpik-Mobiuz | 1‑2 | Dostlik |
World OFC Champions League | |||
AET | Pirae | 4‑2 | Rewa |
FT | Auckland City | 1‑0 | Magenta |
World UEFA U17 Championship | |||
18:30 | Austria U17 | ‑ | Wales U17 |
18:30 | Cyprus U17 | ‑ | Serbia U17 |
9 | Denmark U17 | 0‑0 | Croatia U17 |
9 | Ukraine U17 | 0‑0 | Czech Republic U17 |
Zimbabwe Premier Soccer League | |||
FT | Dynamos | 2‑1 | Arenel Movers |
FT | Highlanders | 1‑1 | Manica Diamonds |
All kick-offs UK time
Back to top