Live Football Scores (Mon 13‑May‑2024)
England Premier League | |||
---|---|---|---|
20:00 | Aston Villa | Liverpool | |
Italy Serie A | |||
19:45 | Fiorentina | Monza | |
17:30 | Lecce | Udinese | |
Spain La Liga | |||
20:00 | Barcelona | Real Sociedad | |
Argentina Liga Profesional Argentina | |||
23:00 | Gimnasia La Plata | ‑‑ | Velez |
41 | Atletico Tucuman | 1‑0 | Boca Juniors |
Argentina Primera Nacional | |||
19:30 | Almagro | ‑ | Estudiantes de Rio Cuarto |
Argentina Primera B Metropolitana | |||
19:30 | Sacachispas | ‑ | Deportivo Laferrere |
Argentina Primera C | |||
19:30 | Atletico Atlas | ‑ | Deportivo Paraguayo |
19:30 | Centro Español | ‑ | Yupanqui |
Argentina Torneo Promocional Amateur | |||
19:30 | Estrella de Berisso | ‑ | Barrancas UMET |
19:30 | Juventud de Bernal | ‑ | Everton La Plata |
Australia Victoria NPL 2 | |||
11:30 | Bulleen Lions | ‑ | Northcote City |
Barbados Premier League | |||
01:30 | Barbados Soccer Academy | ‑ | Paradise |
Belgium Jupiler Pro League | |||
19:30 | Club Brugge | ‑‑ | Union St Gilloise |
Bhutan Premier League | |||
11:00 | Tensung | ‑ | Thimphu City |
Bolivia Primera División | |||
00:00 | Universitario de Vinto | ‑ | Royal Pari |
27 | CD Santa Cruz | 0‑0 | Jorge Wilstermann |
Bosnia Premijer Liga | |||
20:00 | GOŠK Gabela | ‑ | Zrinjski Mostar |
16:00 | Tuzla City | ‑ | Borac Banja Luka |
Brazil Serie A | |||
00:00 | Sao Paulo | ‑‑ | Fluminense |
Brazil Brasileiro Women | |||
20:00 | Flamengo W | ‑‑ | Fluminense W |
Brazil Serie C | |||
00:00 | Aparecidense | ‑ | São Bernardo |
00:00 | Ypiranga-RS | ‑ | Figueirense |
Brazil Serie D | |||
23:30 | Democrata SL | ‑ | Ipatinga |
Brazil Catarinense U20 | |||
18:30 | Figueirense U20 | ‑ | Brusque U20 |
Brazil Matogrossense 2 | |||
20:00 | Ação | ‑ | Operário MT |
Bulgaria First League | |||
18:15 | Botev Vratsa | ‑‑ | Hebar 1918 |
15:45 | Etar Veliko Tarnovo | ‑‑ | Lokomotiv Sofia |
Bulgaria Second League | |||
13:00 | Marek | ‑ | Dobrudzha |
Burkina-Faso Ligue 1 | |||
17:00 | Royal | ‑ | Etoile Filante |
Canada Pacific Coast Soccer League | |||
00:00 | WIA | ‑ | Blues |
Canada Canadian Premier League | |||
45 | Vancouver | 0‑0 | Atlético Ottawa |
Canada League 1 Ontario | |||
00:00 | Hamilton United | ‑ | Blue Devils |
Chile Primera División | |||
00:00 | Union La Calera | ‑‑ | Universidad de Chile |
FT | Deportes Iquique | 2‑1 | Nublense |
Chile Primera B | |||
23:00 | Universidad de Concepcion | ‑ | Deportes Temuco |
Colombia Primera A | |||
FT | Tolima | 1‑1 | Once Caldas |
Colombia Liga Femenina | |||
21:30 | Cúcuta Deportivo | ‑ | Junior W |
02:00 | La Equidad W | ‑ | Independiente Medellín W |
01:30 | Real San Andrés W | ‑ | Deportivo Cali W |
Czech-Republic FNL | |||
15:30 | Sigma Olomouc II | ‑ | Sparta Praha II |
Denmark 1. Division | |||
18:00 | Hobro | ‑ | Vendsyssel FF |
Ecuador Liga Pro | |||
45 | Barcelona SC | 0‑1 | Aucas |
El-Salvador Primera Division | |||
FT | Municipal Limeño | 0‑2 | Platense |
England Premier League 2 Division One | |||
19:00 | Sunderland U21 | ‑‑ | West Ham U21 |
England Professional Development League | |||
14:00 | Charlton U21 | ‑ | Peterborough U21 |
Faroe-Islands Meistaradeildin | |||
19:00 | B36 Torshavn | ‑ | EB / Streymur |
18:30 | NSI Runavik | ‑ | 07 Vestur |
18:30 | Skála | ‑ | HB Torshavn |
Finland Ykkönen | |||
16:30 | JJK Jyvaskyla | ‑ | KPV-j |
Finland Kakkonen - Lohko A | |||
17:00 | Atlantis II | ‑ | MyPa-47 |
17:00 | JäPS II | ‑ | PPJ |
Finland Kakkonen - Lohko C | |||
16:30 | OPS Oulu | ‑ | OTP |
Finland Ykkösliiga | |||
16:30 | KTP Kotka | ‑ | Jaro |
Georgia David Kipiani Cup | |||
13:00 | Chikhura Sachkhere | ‑ | Lokomotivi Tbilisi II |
13:00 | Gonio | ‑ | Gori |
17:00 | Irao | ‑ | Gardabani |
13:00 | Kolkheti Poti II | ‑ | Algeti |
13:00 | Margveti 2006 | ‑ | Mertskhali |
13:00 | Meshakhte | ‑ | Bakhmaro |
13:00 | Odishi 1919 | ‑ | Merani Tbilisi II |
13:00 | Saburtalo II | ‑ | Betlemi |
13:00 | Skuri | ‑ | Zestafoni |
13:00 | Sulori | ‑ | Merani Tbilisi |
13:00 | Varketili II | ‑ | Merani Martvili II |
13:00 | WIT Georgia II | ‑ | Gagra II |
Germany Frauen Bundesliga | |||
18:30 | Eintracht Frankfurt W | ‑‑ | Freiburg W |
Guatemala Primera Division | |||
03:00 | Marquense | ‑ | Suchitepéquez |
Hungary NB II | |||
19:00 | Vasas | ‑ | Haladas |
Iran Persian Gulf Pro League | |||
17:00 | Esteghlal FC | ‑ | Foolad FC |
17:00 | Esteghlal Khuzestan | ‑ | Nassaji Mazandaran |
15:45 | ZOB Ahan | ‑ | Paykan |
Iran Azadegan League | |||
14:45 | Darya Babol | ‑ | Esteghlal Mollasani |
15:45 | Fajr Sepasi | ‑ | Mes Shahr-e Babak |
Iraq Iraqi League | |||
16:00 | Al Kahrabaa | ‑ | Al-Qasim |
16:00 | Al Karkh | ‑ | Naft |
16:00 | Al Shorta | ‑ | Baghdad |
16:00 | Baghdad | ‑ | Naft Al-Janoob |
20:00 | Duhok | ‑ | Newroz |
16:00 | Erbil | ‑ | Al Hudod |
18:30 | Naft Al-Janoob | ‑ | Karbala |
16:00 | Naft Maysan | ‑ | Al Hudod |
16:00 | Newroz | ‑ | Naft Al-Wasat |
13:45 | Zakho | ‑ | Al Karkh |
Ireland First Division | |||
19:45 | Longford | ‑‑ | Treaty United |
Italy Serie A Women | |||
17:00 | Juventus W | ‑‑ | Roma W |
Ivory-Coast Ligue 1 | |||
19:00 | AFAD | ‑ | SOL |
16:30 | Korhogo | ‑ | Racing d'Abidjan |
Jamaica Premier League | |||
FT | Cavalier | 3‑1 | Arnett Gardens |
Kuwait Premier League | |||
17:10 | Al Jahra | ‑ | Al Shabab |
17:10 | Khaitan | ‑ | Kazma |
Kyrgyzstan Premier League | |||
12:30 | OshMU Aldier | ‑ | Alay |
Lithuania 1 Lyga | |||
16:00 | Banga II | ‑ | FA Šiauliai II |
17:30 | Hegelmann II | ‑ | BFA |
Luxembourg National Division | |||
19:00 | Progres Niederkorn | ‑ | Differdange |
Mauritania Premier League | |||
18:30 | Pompiers | ‑ | AS Entou |
Mexico Liga MX | |||
FT | Cruz Azul | 2‑2 | Pumas UNAM |
FT | Monterrey | 1‑1 | Tigres UANL |
Mexico Liga de Expansión MX | |||
45 | Leones Negros UDG | 1‑1 | Atlante FC |
Mexico Liga MX Femenil | |||
FT | Pachuca W | 1‑0 | León W |
Mexico Liga Premier Serie A | |||
FT | Cimarrones de Sonora II | 3‑0 | Mineros de Fresnillo |
Mexico U23 League | |||
FT | Atlético San Luis U23 | 0‑3 | Pachuca U23 |
Nicaragua Primera Division | |||
FT | Real Estelí | 2‑1 | Diriangén |
Nicaragua Liga Primera U20 | |||
45 | Managua U20 | 0‑1 | Real Estelí U20 |
Norway 2. Division - Group 1 | |||
15:00 | Brann II | ‑ | Brattvåg |
14:00 | Viking II | ‑ | Ørn Horten |
Norway 3. Division - Girone 2 | |||
17:00 | Staal Jørpeland | ‑ | Sandefjord II |
17:00 | Start II | ‑ | Odd II |
Norway 3. Division - Girone 3 | |||
18:00 | Gamle Oslo | ‑ | Skeid II |
18:15 | KFUM II | ‑ | Flint |
18:00 | Sarpsborg 08 II | ‑ | Bærum |
Paraguay Division Intermedia | |||
15:00 | Atlético Tembetary | ‑ | Atlético Colegiales |
22:15 | Deportivo Santani | ‑ | Resistencia |
Peru Primera División | |||
20:30 | Alianza Atletico | ‑ | Cienciano |
26 | Universitario | 0‑1 | Sporting Cristal |
Peru Segunda División | |||
21:15 | Deportivo Coopsol | ‑ | Deportivo Binacional |
19:00 | Molinos El Pirata | ‑ | Alianza Universidad |
Poland Ekstraklasa | |||
18:00 | Radomiak Radom | ‑‑ | Ruch Chorzow |
Poland I Liga | |||
17:00 | Miedz Legnica | ‑‑ | Podbeskidzie |
Poland II Liga - East | |||
17:15 | Pogoń Siedlce | ‑ | GKS Jastrzebie |
Portugal Segunda Liga | |||
20:15 | Leiria | ‑‑ | Academico de Viseu |
Qatar Emir Cup | |||
18:00 | Al Wakrah | ‑ | Al Sadd |
15:15 | Al-Duhail SC | ‑ | Al-Arabi SC |
Romania Liga I | |||
18:30 | Farul Constanta | ‑‑ | CS Uni Craiova |
Saudi-Arabia Division 1 | |||
18:50 | Al Kholood | ‑ | Jeddah Club |
17:15 | Al-Faisaly FC | ‑ | Hajer |
16:55 | Al-Qadisiyah FC | ‑ | Al Najma |
Senegal Ligue 1 | |||
18:00 | Génération Foot | ‑ | Pikine |
18:00 | Stade de Mbour | ‑ | Jaraaf |
Serbia Super Liga | |||
17:00 | Javor | ‑‑ | Vozdovac |
15:00 | Novi Pazar | ‑‑ | FK Spartak Subotica |
17:00 | Radnicki Nis | ‑‑ | IMT Novi Beograd |
19:00 | Zeljeznicar | ‑‑ | Radnik Surdulica |
Serbia Prva Liga | |||
18:00 | Dubočica | ‑ | OFK Vršac |
18:00 | FK Metalac | ‑ | Kolubara |
16:00 | Mladost Novi Sad | ‑ | Sloboda Uzice |
16:00 | RFK Novi Sad | ‑ | Radnički Novi Beograd |
Somalia Somali Premier League | |||
01:00 | Jeenyo | ‑ | Badbaado |
Surinam Eerste Divisie | |||
00:00 | Voorwaarts | ‑ | Leo Victor |
Sweden Allsvenskan | |||
18:10 | IFK Goteborg | ‑‑ | Malmo |
Sweden Damallsvenskan | |||
18:00 | Djurgardens | ‑ | Vittsjö |
18:00 | Hacken | ‑ | Rosengård W |
18:00 | Norrköping W | ‑ | KIF Örebro |
18:00 | Piteå | ‑ | Hammarby IF |
Sweden Ettan - Södra | |||
18:00 | Angelholms FF | ‑ | Falkenbergs |
18:15 | Jonkopings Sodra IF | ‑ | Tvååker |
17:30 | Olympic | ‑ | Eskilsminne |
Tanzania Ligi kuu Bara | |||
17:00 | Dodoma Jiji | ‑‑ | Namungo FC |
14:00 | JKT Tanzania | ‑‑ | Singida Big Stars |
14:00 | Mtibwa Sugar | ‑‑ | Young Africans |
12:00 | Tanzania Prisons | ‑‑ | Ihefu FC |
Thailand Thai League 1 | |||
12:30 | Lamphun Warrior | ‑ | Uthai Thani |
Turkey 2. Lig | |||
18:00 | 24 Erzincanspor | ‑ | 76 Iğdır Belediyespor |
18:00 | İçel İdmanyurdu Spor | ‑ | Hekimoğlu Trabzon |
Uganda Premier League | |||
14:00 | Express FC | ‑‑ | NEC |
Ukraine Premier League | |||
13:30 | Kolos Kovalivka | ‑‑ | LNZ Cherkasy |
11:00 | Kryvyi Rih | 0‑1 | Polessya |
16:00 | Zorya Luhansk | ‑‑ | Veres Rivne |
United-Arab-Emirates Pro League | |||
15:10 | Al Nasr | ‑ | Khorfakkan |
18:00 | Al-Wasl FC | ‑ | Al Wahda FC |
15:10 | Emirates Club | ‑ | Shabab Al Ahli Dubai |
Uruguay Segunda División | |||
45 | Atletico Torque | 1‑1 | Uruguay Montevideo |
FT | Cerrito | 0‑0 | Cooper |
USA NWSL Women | |||
18 | Angel City W | 0‑0 | Houston Dash W |
26 | San Diego Wave W | 0‑0 | Gotham FC W |
USA USL Championship | |||
45 | Miami FC | 0‑1 | Indy Eleven |
USA NISA | |||
45 | Club De Lyon | 0‑2 | Maryland Bobcats |
FT | Arizona Monsoon | 1‑3 | LA Force |
USA MLS Next Pro | |||
20:00 | Chicago Fire II | ‑ | New York City II |
45 | St. Louis City II | 1‑0 | Austin II |
FT | San Jose Earthquakes II | 1‑0 | North Texas SC |
Uzbekistan Super League | |||
15:00 | Nasaf | ‑ | Bunyodkor |
15:00 | Surkhon | ‑ | Dinamo Samarqand |
Venezuela Primera División | |||
26 | Carabobo FC | 0‑0 | Puerto Cabello |
Vietnam V.League 1 | |||
11:00 | Hoang Anh Gia Lai | ‑ | Nam Dinh |
12:00 | Hồng Lĩnh Hà Tĩnh | ‑ | Ha Noi |
11:00 | Song Lam Nghe An | ‑ | Ho Chi Minh City |
13:15 | Viettel | ‑ | Binh Dinh |
World Friendlies | |||
00:00 | Trinidad and Tobago | ‑‑ | Guyana |
World OFC Champions League | |||
FT | Pirae | 6‑0 | Vaivase-Tai |
World Friendlies Clubs | |||
05:00 | Oita Trinita | ‑‑ | Roasso Kumamoto |
World AFC U17 Asian Cup - Women | |||
67 | Australia U17 W | 1‑1 | Thailand U17 W |
68 | Japan U17 | 1‑0 | China PR U17 |
All kick-offs UK time
Back to top