The Fishy - Grimsby Town FC

Football Results (16‑May‑2018)

Africa Champions League:: group D
FTEtoile du Sahel2-1Zesco United
Argentina flag Argentina Primera D
FTArgentino de Merlo2-1Central Espanol
FTCA Lugano1-1Real Pilar
FTDeportivo Muniz0-5Club Atlas
FTDeportivo Paraguayo3-0Central Ballester
FTJuventud Unida San Miguel0-2Liniers CSD
FTPuerto Nuevo0-1Claypole
FTVictoriano Arenas1-2Argentino Rosario
FTYupanqui1-2General Lamadrid
Asia Champions League:: play-off
FTShanghai SIPG2-1Kashima Antlers
FTSuwon Bluewings3-0Ulsan Hyundai
Brazil flag Brazil Serie B
FTCRB0-4Avai FC
FTCriciuma0-0Juventude
Bulgaria flag Bulgaria First Professional League:: Europa League play-off
FTCherno More Varna2-1Lokomotiv Plovdiv
China flag China League 1
FTYanbian2-3Qingdao Huanghai
FTZhejiang Greentown0-2Shijiazhuang Ever Bright
FTZhejiang Yiteng1-0Xinjiang Tianshan
Cyprus flag Cyprus Cup
FTAEK Larnaca2-1Apollon Limassol
Czech Republic flag Czech Republic 2nd league
FTFK MAS Taborsko2-0Zizkov
FTOpava1-1Pribram
FTPardubice4-3SK Dynamo Ceske Budejovice
FTSokolov2-0Frydek-Mistek
FTTrinec0-1FC Vlasim
FTUsti nad Labem2-0Olympia Prague
FTVitkovice1-1Hradec Kralove
FTZnojmo0-2FK Varnsdorf
Czech Republic flag Czech Republic 4th league:: Division D
FTFC Spartak Velka Bites0-0FC Strani
FTSlovan Bzenec8-2Slavoj Polna
FTStara Rise1-0Zdirec Nad Doubravou
FTSumperk1-3Vrchovina
FTTasovice5-2Havlickuv Brod
Czech Republic flag Czech Republic 4th league:: Division E
FTDolni Benesov0-3Opava B
FTFrydlant4-0Kozlovice
FTMFK Havirov2-1FC Vsetin
FTNove Sady Olomouc3-1FK Sternberk
FTNovy Jicin3-1Slavicin
FTSokol Usti3-2TJ ZD Bohumin
Czech Republic flag Czech Republic U19 league
FTBohemians 1905 U191-2Hradec Kralove U19
FTPribram U190-1Slovacko U19
FTSigma Olomouc U196-1Opava U19
FTSparta Praha U195-0Ceske Budejovice U19
FTTeplice U193-0Mlada Boleslav U19
FTViktoria Plzen U191-1Karvina U19
Denmark flag Denmark 1st Division
FTBrabrand2-1FC Roskilde
FTFremad Amager0-0Thisted
FTHB Koege1-1Viborg
FTSkive0-1Esbjerg
FTVejle Boldklub1-0Fredericia
FTVendsyssel FF1-1Nykoebing FC
Denmark flag Denmark 2nd Division:: promotion
FTFC Sydvest 050-2Frem
FTHvidovre3-1Middelfart G og BK
FTJammerbugt FC3-0Kolding IF
FTMarienlyst1-3Ringkoebing
FTNaestved1-1Kjellerup
FTSkovshoved2-1Avarta
England flag England League 1:: play-off
FTRotherham2-0Scunthorpe
Estonia flag Estonia Premium liiga
FTFlora Tallinn2-1FC Kuressaare
Europa League flag Europa League Final
FTMarseille0-3Atletico Madrid
Finland flag Finland Ykkonen
FTHaka2-0AC Oulu
FYR Macedonia flag FYR Macedonia Prva Liga
FTFK Skopje1-0FK Pobeda
FTFK Vardar Skopje3-2FC Academy Pandev
FTPelister0-2Shkupi
FTRenova0-3KF Shkendija
FTSileks0-0Rabotnicki
Germany flag Germany Regionalliga Nord
FTAltonaer FC 934-3Eutin 08
FTBSV Rehden2-2FC Eintracht Norderstedt
FTFC Hansa Lueneburg3-0VfV Hildesheim
FTLuebeck3-2Wolfsburg II
FTSt.Pauli II3-2SSV Jeddeloh
FTTSV Havelse1-1SC Weiche Flensburg
Greece flag Greece Football League
FTAE Sparti0-3Aris Thessaloniki FC
FTAiginiakos FC2-0Kallithea
FTAnagennisi Karditsas2-1Ergotelis
FTApollon Pontou1-0Apollon Larissa
FTPanegialios0-0AE Karaiskakis
FTPanserraikos FC1-1Panachaiki
FTTrikala2-1Kissamikos FC
International flag International Club Friendlies
FTBad Gleichenberg0-5Sturm Graz
FTHessen Kassel1-2Hannover 96
FTMamelodi Sundowns1-3Barcelona
FTVV Hillergersberg0-9Excelsior
FTZwickau1-4VFB Stuttgart
Israel flag Israel Ligat HaAl:: championship
FTMaccabi Netanya0-5Bnei Yehuda
Japan flag Japan League Cup:: group A
FTFC Tokyo0-1Vegalta Sendai
FTYokohama F.Marinos2-1Albirex Niigata
Japan flag Japan League Cup:: group B
FTSapporo0-3Shimizu S-Pulse
FTVentforet Kofu0-1Jubilo Iwata
Latvia flag Latvia Virsliga
FTFK Spartaks1-0Jelgava
FTFS Metta/LU0-1RFS
FTRiga FC2-2Liepajas Metalurgs
FTValmieras FK1-3Ventspils
Lithuania flag Lithuania A Lyga
FTFK Palanga0-2Stumbras Kaunas
FTLietava Jonava0-0Trakai
Montenegro flag Montenegro Telekom 1st CFL
FTDecic Tuzi1-3Kom
FTGrbalj Radanovici0-2FK Iskra
FTMladost Podgorica2-3Zeta Golubovci
FTPetrovac2-1Buducnost Podgorica
FTRudar Pljevlja2-1Sutjeska
Nigeria flag Nigeria Professional Football League
FTPlateau United2-1Lobi Stars
Norway flag Norway Eliteserien
FTBodo/Glimt0-1Tromso
FTBrann1-1Haugesund
FTKristiansund BK1-3Ranheim
FTMolde2-0Stromsgodset
FTOdd5-0Sandefjord
FTRosenborg3-0Lillestrom
FTSarpsborg4-0IK Start
FTValerenga1-0Stabaek IF
Norway flag Norway OBOS-ligaen
FTAalesunds FK2-2Stroemmen
FTFloroe0-2Nest Sotra
FTJerv1-0Notodden
FTKongsvinger2-1Hamarkameratene
FTMjoendalen0-2Ull/Kisa
FTSogndal1-4Aasane
FTTromsdalen1-2Levanger
FTViking FK5-2Sandnes
Poland flag Poland 2nd Liga
FTBlekitni Stargard1-2Lodzki KS
FTGKS Belchatow2-1GKS Jastrzebie
FTKS Legionovia Legionowo2-2Garbarnia
FTOlimpia Elblag1-2MKS Kluczbork
FTRozwoj Katowice3-1Siarka Tarnobrzeg
Romania flag Romania Liga I:: relegation
FTBotosani0-1Concordia Chiajna
Russia flag Russia 2nd Division:: center
FTDinamo Briansk0-0Ararat Moscow
FTFC Rotor Volgograd II0-4Strogino
FTFC Ryazan3-3Saturn Ramenskoye
FTKaluga1-3Sokol Saratov
FTKhimik Novomoskovsk3-1Metalurg Lypetsk
FTTorpedo Moscow1-0Zorky Krasnogorsk
Russia flag Russia 2nd Division:: south
FTAngusht Nazran0-1Akademia Rostov
FTBiolog Novokubansk0-2Chayka
FTDruzhba1-1Anzhi Makhachkala II
FTFC Krasnodar II1-0Afips Afipsky
FTLegion Dynamo2-2Dinamo Stavropol
FTMashuk-KMV0-2Chernomorets Novorossiysk
FTSpartak Nalchik0-2Armavir FC
FTSpartak Vladikavkaz0-0Kuban Krasnodar II
Russia flag Russia 2nd Division:: Ural/Povolzhye
FTFC Chelyabinsk1-0KamAZ
FTLada Togliati2-1NoSta
FTMordovya1-0Syzran-2003
FTUral II1-0FC Orenburg II
FTVolga Ulyanovsk3-0Zenit Izhevsk
Russia flag Russia 2nd Division:: west
FTCRFSO Smolensk0-1Luki-Energiya
FTDinamo St Petersburg II4-0Znamya
FTFC Dolgoprudny2-3Veles Moscow
FTLokomotiv-Kazanka Moscow0-0Spartak Kostroma
FTMurom1-2Kolomna
FTPskov 7470-5Chertanovo Moscow
FTTekstilshchik4-1Torpedo Vladimir
Rwanda flag Rwanda Championnat National
FTEspoir2-0Kirehe
FTPolice FC1-0Gicumbi
FTSunrise2-0Bugesera
Slovakia flag Slovakia U19 League
FTSlovan Bratislava U193-1Senica U19
South Africa flag South Africa Premier League:: qualification
FTBlack Leopards1-0Platinum Stars
South America Copa Libertadores:: group 1
FTDefensor Sporting0-1Cerro Porteno
FTMonagas SC1-2Gremio
South America Copa Libertadores:: group 2
FTColo Colo2-0Bolivar
FTDelfin1-0Atletico Nacional
Sweden flag Sweden Allsvenskan
FTHammarby IF3-2Malmo
Uruguay flag Uruguay Primera DivisiĆ³n:: intermedio
FTDanubio0-2Montevideo Wanderers
USA flag USA United Soccer League
FTBethlehem Steel FC3-0New York Red Bulls II
Back to top