The Fishy - Grimsby Town FC

Football Results (Sun 18‑Nov‑2018)

England flag England National League
FTHartlepool1-3Barnet
UEFA Nations League League A:: group 2
FTSwitzerland5-2Belgium
UEFA Nations League League A:: group 4
FTEngland2-1Croatia
UEFA Nations League League B:: group 3
FTNorthern Ireland1-2Austria
UEFA Nations League League C:: group 2
FTGreece0-1Estonia
FTHungary2-0Finland
UEFA Nations League League D:: group 2
FTMoldova1-1Luxembourg
FTSan Marino0-2Belarus
Africa Cup of Nations Qualification:: group A
FTMadagascar1-3Sudan
Africa Cup of Nations Qualification:: group D
FTTogo1-4Algeria
Africa Cup of Nations Qualification:: group F
FTEthiopia0-2Ghana
Africa Cup of Nations Qualification:: group G
FTCongo1-1Congo
FTLiberia1-0Zimbabwe
Africa Cup of Nations Qualification:: group H
FTEquatorial Guinea1-1Ivory Coast
FTRwanda2-2Central African Republic
Africa Cup of Nations Qualification:: group I
FTAngola2-1Burkina Faso
FTMauritania2-1Botswana
Africa Cup of Nations Qualification:: group J
FTEswatini1-2Niger
Africa Cup of Nations Qualification:: group K
FTMozambique1-0Zambia
Africa Cup of Nations Qualification:: group L
FTLesotho1-0Tanzania
Argentina flag Argentina Primera Division
FTSan Lorenzo0-2Atletico Tucuman
Argentina flag Argentina Copa Argentina
APCA Temperley1-1Rosario Central
Argentina flag Argentina Federal A:: zone 1
FTClub Cipolletti5-3Deportivo Madryn
FTIndependiente de Neuquen1-2Sansinena BB
FTVilla Mitre2-0Ferro Carril Oeste General Pico
Argentina flag Argentina Federal A:: zone 2
FTDefensores de Belgrano de Villa Ramallo3-0Gimnasia y Esgrima de Concepcion
FTDefensores de Pronunciamiento0-0Atletico Parana
FTSportivo Las Parejas1-1CASD Camioneros
Argentina flag Argentina Federal A:: zone 3
FTHuracan1-0Racing de Cordoba
FTSportivo Belgrano2-1Juventud Unida Universitario
FTSportivo Estudiantes0-2Deportivo Maipu
Argentina flag Argentina Federal A:: zone 4
FTCrucero del Norte1-0Deportivo San Jorge Tucuman
FTGimnasia y Tiro1-0Altos Hornos Zapla
Argentina flag Argentina Primera B Nacional
FTGuillermo Brown2-2Villa Dalmine
Belgium flag Belgium First Division B:: 2nd stage
FTWesterlo1-2Beerschot Wilrijk
Bolivia flag Bolivia Primera Division:: clausura
FTAurora2-0Jorge Wilstermann
FTSan Jose2-1Real Potosi
Brazil flag Brazil Serie A
FTAmerica MG2-1Santos
FTAtletico MG1-0Bahia
FTBotafogo ASF1-0Internacional
FTGremio2-0Chapecoense
FTParana1-1Palmeiras
FTRecife0-1Flamengo
FTSao Paulo1-0Cruzeiro
Brazil flag Brazil Serie B
FTOeste FC1-3Goias
Czech Republic flag Czech Republic 4th league:: Division B
FTMeteor Praha2-1TJ Tatran Rakovnik
Denmark flag Denmark 1st Division
FTFC Roskilde2-1FC Helsingor
FTHB Koege3-0Lyngby BK
FTHvidovre IF2-0Fredericia
FTNaestved1-0Nykoebing FC
FTSilkeborg0-0Fremad Amager
FTViborg2-0Thisted
Germany flag Germany Regionalliga Nord
FTSt.Pauli II0-1SV Drochtersen/Assel
FTU.s.i. Lupo-Martini2-2Weiche Flensburg
FTVfL Oldenburg1-2Wolfsburg II
Greece flag Greece Football League
FTAiginiakos FC1-2Pao Aittitos Spata FC
FTApollon Larissa FC1-1Sparti
FTKerkyra0-1AE Karaiskakis
FTPanachaiki 1891 FC1-0Iraklis
Guatemala flag Guatemala Liga Nacional:: apertura
FTAntigua Guatemala2-0Sanarate
Guatemala flag Guatemala Primera Division:: apertura group A
FTDeportivo Reu3-0Deportivo Marquense
Guatemala flag Guatemala Primera Division:: apertura group B
FTDeportivo Mictlan2-1Comunicaciones II
Honduras flag Honduras Liga Nacional:: apertura play-off
FTLobos UPNFM0-1Platense FC
India flag India I-League
FTGokulam Kerala Fc1-0Minerva Fc
Indonesia flag Indonesia GO-JEK Liga 1
FTBali United Pusam2-5Persebaya Surabaya
FTPSIS3-0Persib Bandung
International flag International Club Friendlies
FTZenit St Petersburg2-1Schalke
International flag International Friendlies
FTSpain1-0Bosnia
Italy flag Italy Serie B
FTSpezia3-1Benevento
Italy flag Italy Serie C:: group A
FTAC Cuneo 19050-0Novara
FTArzachena Costa Smeralda Calcio1-3Pro Vercelli
FTAs Pro Piacenza 19192-1Aurora Pro Patria 1919
FTASDC Gozzano1-0Albissola
FTEntella3-1Alessandria
FTJuventus U231-2US Citta DI Pontedera
FTLucchese2-3Robur Siena
FTPisa1-1Olbia
FTPistoiese2-0Piacenza
Italy flag Italy Serie C:: group B
FTAlbinoleffe2-0Renate
FTFermana FC2-1Alma Juventus Fano
FTGubbio1-1AS Giana Erminio
FTImolese Calcio0-0Ternana
FTMonza0-2Pordenone
FTRavenna FC 19130-0Rimini
FTSambenedettese2-0Feralpisalo
FTSS Sambenedettese Calcio2-0Feralpisalo
FTSudtirol0-1Ssd Vis Pesaro 1898
FTTriestina1-1Vicenza
FTVirtus Verona2-0Teramo
Netherlands flag Netherlands Eerste Divisie
FTMVV Maastricht2-0Roda JC Kerkrade
FTN.E.C.1-1Sparta Rotterdam
FTTelstar1-4Den Bosch
FTTwente0-1Go Ahead Eagles
Portugal flag Portugal League Cup:: group B
FTVitoria Setubal1-2Tondela
Portugal flag Portugal League Cup:: group C
FTBelenenses0-1GD Chaves
Portugal flag Portugal Segunda Liga
FTAcademico De Viseu FC1-2Estoril-Praia
FTSporting Covilha0-1Academica de Coimbra
FTSporting Farense1-0Mafra
FTUniao Desportiva Oliveirense1-2FC Famalicao
Russia flag Russia 1st Division
FTFC Armavir1-0FC Tyumen
FTFC Baltika Kaliningrad2-0FC Chertanovo Moscow
FTFC Fakel Voronezh3-2FC Avangard Kursk
FTFC Khimki0-0PFC Sochi
FTFC Krasnodar-21-2Mordovya
FTFC Nizhny Novgorod1-0FC Tambov
FTFC Rotor0-0Tomsk
FTFC Sibir Novosibirsk1-1FC Ska-Khabarovsk
FTFC Spartak-2 Moscow1-4FC Shinnik Yaroslavl
FTFC Zenit-2 St Petersburg0-1FC Luch
Spain flag Spain LaLiga 1|2|3
FTAlbacete1-0Lugo
FTAlcorcon1-0Elche
FTCordoba1-3Cadiz
FTNumancia1-2CF Rayo Majadahonda
Sweden flag Sweden Superettan:: qualification
FTIFK Vaernamo2-2Syrianska
FTVarbergs BoIS FC2-0Oskarshamns AIK
Tunisia flag Tunisia Ligue I
FTEtoile Metlaoui1-2Esperance
Turkey flag Turkey 2nd Lig:: red group
FTFatih Karagumruk SK4-2Sanliurfaspor
FTFethiyespor2-1Bugsasspor
FTKahramanmarasspor AS0-2Kirklarelispor
FTMenemen Belediye Spor2-2Manisa Buyuksehir Belediyespor
FTSivas Belediye Spor1-4Zonguldak Komurspor
FTTarsus Idman Yurdu0-2Konya Anadolu Selcukspor
FTTokatspor1-3Pendikspor
Turkey flag Turkey 2nd Lig:: white group
FTAmed Sportif Faaliyetler0-1Inegolspor
FTAS Sariyer1-1Samsunspor
FTGumushanespor2-2Ankara Demirspor
FTHacettepe SK6-1Bayrampasaspor
FTNigde Anadolu Fk1-2Keciorengucu
FTSakaryaspor6-0Gaziantepspor
FTSancaktepe Belediye Spor2-0Eyuepsor
FTUtas Usakspor A.s0-2Kastamonuspor
Turkey flag Turkey 3rd Lig:: group 1
FTArtvin Hopaspor0-1Hekimoglu Trabzon
FTErzin Belediyespor1-1Buyukcekmece Tepecikspor
FTKarbel Karakopru Belediyespor2-0Gebzespor
FTKozan Belediyespor2-1Sile Yildizspor
FTNazilli Belediyespor2-2Batman Petrolspor
FTNevsehir Belediye Spor1-0Ergene Velimese Spor
Turkey flag Turkey 3rd Lig:: group 2
FTALIBEYKoY3-2Pazarspor
FTDuzcespor0-1Sultanbeyli Belediyespor
FTElaziz Belediyespor0-1Adiyaman 1954 SK
FTKemerspor 20033-0Bergama Belediyespor
FTKirsehir Belediye Spor3-2Osmaniyespor
FTVan Buyuksehir Belediyespor2-2Yeni Orduspor Kulubu
FTYeni Altindag Belediyespor1-0Kizilcabolukspor
Turkey flag Turkey 3rd Lig:: group 3
88Golcukspor2-0Erzincan Refahiyespor
FT1461 Trabzon1-0Bucaspor
FTCizrespor0-2Bayburt Grup Ozel Idare Genclik VE Spor
FTCorum Belediyespor1-2Kocaelispor
FTFatsa Belediyespor0-1Payasspor
FTGolcukspor2-124erzincanspor
FTKaracabey Birlik Spor A.s1-0Diyarbekirspor AS
FTKaracabey Birlik Spor A.s1-0Diyarbakirspor AS
FTTurgutluspor2-0Halide Edip Adivarspor
Zimbabwe Premier Soccer League
FTBlack Rhinos1-0Shabanie Mine
FTBulawayo Chiefs FC2-3Highlanders FC
FTChapungu United FC0-0Yadah FC
FTDynamos FC2-2Mutare City Rovers FC
FTTriangle United FC4-2Nichrut FC
Back to top