The Fishy - Grimsby Town FC

Football Results (Tue 06‑Aug‑2019)

Champions League flag Champions League Qualification
FTApoel Nicosia1-2FK Qarabag
FTClub Brugge1-0Dynamo Kiev
FTDinamo Zagreb1-1Ferencvaros
FTPaok2-2Ajax
FTRed Star Belgrade1-1FC Copenhagen
England flag England National League
FTAFC Fylde0-0Chorley
FTBarrow0-3Harrogate Town
FTBoreham Wood2-2Wrexham
FTBromley3-1Ebbsfleet United
FTDover1-2Dagenham
FTFC Halifax2-0Hartlepool
FTMaidenhead Utd1-1Chesterfield
FTNotts County1-1Stockport
FTSolihull Moors3-0Torquay
FTSutton Utd1-1Barnet
FTWoking0-1Aldershot
FTYeovil1-0Eastleigh
England flag EFL Cup
FTPortsmouth3-0Birmingham
England flag England EFL Trophy:: North: group H
FTRotherham0-2Man Utd U21
England flag England EFL Trophy:: South: group F
FTSwindon2-3Chelsea U21
England flag England National League South
FTBraintree Town2-3Billericay
FTChippenham1-1Oxford City
FTConcord Rangers2-1Chelmsford
FTDartford1-1St Albans
FTDorking Wanderers3-1Hemel
FTDulwich Hamlet1-0Wealdstone
FTEastbourne Boro2-0Tonbridge Angels
FTHampton and Richmond3-4Havant and Waterlooville
FTHungerford1-0Slough Town
FTWelling1-0Maidstone United
FTWeymouth1-1Bath City
England flag England National League North
FTAFC Telford2-0Kidderminster
FTAlfreton Town1-1Boston Utd
FTBradford PA0-5Guiseley
FTChester1-1Altrincham
FTGloucester0-2Hereford
FTKings Lynn Town2-1Kettering
FTLeamington2-0Brackley
FTSouthport0-0Curzon Ashton
FTYork0-0Farsley Celtic
Europa League flag Europa League Qualification
FTArarat Armenia1-2FC Saburtalo Tbilisi
FTRiga FC1-1HJK Helsinki
FTSutjeska1-2Linfield
Scotland flag Challenge Cup
FTAlbion1-4Hearts U21
FTBerwick1-2Rangers FC U21
FTBrora Rangers6-0Aberdeen U21
FTFraserburgh2-3Ross County U21
FTHibernian U213-4Elgin
FTKelty Hearts4-0Kilmarnock U21
FTLivingston U211-3Formartine United
FTSt. Johnstone U211-4Cove Rangers
FTSt. Mirren U211-0East Kilbride
PenQueen's Park2-2Celtic U21
Argentina flag Argentina Primera Division
FTGodoy Cruz0-2Arsenal de Sarandi
FTGodoy Cruz0-2Arsenal de Sarandi
Asia Champions League:: play-off
FTAl Ahli2-4Al Hilal
FTAl-Duhail SC1-1Al-Sadd
Bolivia flag Bolivia Primera Division:: clausura
FTBolivar3-0Club Destroyers
FTReal Potosi1-2Always Ready
Brazil flag Brazil Serie A
FTGremio3-3Chapecoense
Brazil flag Brazil Serie C:: group A
FTFerroviario AC CE1-2ABC FC
FTGlobo FC RN2-0NĂ¡utico
Brazil flag Brazil Serie C:: group B
FTBOA EC MG0-0Luverdense
Chile flag Chile Primera B
FTCSD Rangers0-3CD Santa Cruz
Denmark flag Denmark DBU Pokalen
15:30Marstal Rise-Kolding BK
16:00BK Chang-FC Soenderborg
16:00BK Marienlyst-Hedensted IF
16:00Eskilstrup-KFUM Roskilde
16:00FC Sunshine-BK Frem
16:00Flemloese/Haarby-Otterup B IK
16:00Noerresundby BK-Lyseng IF
16:00Saedding/Guldager IF-Tarup-Paarup
16:00Vildbjerg SF-Vejgaard B
16:30Fuglebakken KFUM-Vatanspor
16:30Jammerbugt FC-Viborg
AETAarhus Fremad2-3Brabrand
AETFuglebakken KFUM1-1Vatanspor
AETJaegersborg1-2HIK Hellerup
AETJammerbugt FC1-1Viborg
AETMarstal Rise3-3Kolding BK
AETSFB Oure FA0-1Middelfart
AETVildbjerg SF2-2Vejgaard B
FTBK Marienlyst3-1Hedensted IF
FTBK Union1-0B 93 Copenhagen
FTEskilstrup0-1KFUM Roskilde
FTFC Helsingor0-2AB Copenhagen
FTFC Sunshine0-3BK Frem
FTFlemloese/Haarby1-2Otterup B IK
FTHerlev IF4-1Karlslunde If
FTHerstedoster IC1-0Taastrup FC
FTNaestved FC 770-8Ledoeje-Smoerum Fodbold
FTNoerresundby BK2-1Lyseng IF
FTNorresundby BK2-1Lyseng IF
FTSaedding/Guldager IF1-6Tarup-Paarup
FTUnion BK1-0B 93 Copenhagen
Ecuador flag Ecuador Serie A
FTCD Olmedo0-2CD Tecnico Universitario
Estonia flag Estonia Cup
16:00Lev Tallinn-FC Zenit Tallinn
16:00Paernu Linnameeskond-JK Tallinna Kalev III
17:00FC Elbato-Maardu Linnameeskond
FTFC Elbato0-3Maardu Linnameeskond
FTFC Hell Hunt0-1Talinna Kalev
FTFC Nomme United1-3Tammeka Tartu
FTFC Puhkus Mehhikos0-6Kohtla-Jarve JK Jarve II
FTKristiine JK0-1Paide Linnameeskond
FTLev Tallinn7-0FC Zenit Tallinn
FTPaernu Linnameeskond2-3JK Tallinna Kalev III
FTTallinna JK Legion0-7Trans Narva
FTViimsi JK2-0Raplamaa Jk
Georgia flag Georgia Erovnuli Liga
FTFC Rustavi1-0Chikhura
Iceland flag Iceland Urvalsdeild
FTHafnarfjordur1-0IA Akranes
FTKR Reykjavik5-2Grindavik
Indonesia flag Indonesia GO-JEK Liga 1
FTPSIS Semarang1-3Persipura Jayapura
International flag International Club Friendlies
18:30Leca-Gil Vicente
FTCelta de Vigo0-1Tenerife
FTGoztepe1-0Difaa El Jadida
FTLusitania Lourosa1-0Aves
FTVfL Benrath1-1Fortuna Dusseldorf
Italy flag Coppa Italia
17:30Reggina-Vicenza
FTUrbs Sportiva Reggina 19143-2Vicenza
Paraguay flag Paraguay Division Profesional:: clausura
FTLibertad2-0Olimpia
Romania flag Romania Liga II
FTFC Arges Pitesti1-2Ripensia Timisoara
Russia flag Russia 2nd Division:: east
FTFC Chita0-0Sakhalin
FTFC Irtysh Omsk2-0FC Dynamo Barnaul
FTZenit Irkutsk2-1Novosibirsk FK
South Africa flag South Africa Premier League
FTBidvest Wits0-1Baroka FC
Sweden flag Sweden Superettan
FTOergryte FF3-1Halmstads
Back to top