The Fishy - Grimsby Town FC

Results (Wed 14‑Aug‑2019)

England flag England National League South
FTHavant and Waterlooville6-0Dorking Wanderers
Europa League flag Europa League Qualification
FTAtromitos0-2Legia Warsaw
FTFC Saburtalo Tbilisi0-2Ararat Armenia
FTVitoria Guimaraes6-0Ventspils
Argentina flag Argentina Copa Argentina
PenBoca Juniors1-1Club Almagro
Bolivia flag Bolivia Primera Division:: clausura
FTGuabira0-5Bolivar
FTNacional Potosi5-0Blooming
Brazil flag Brazil Serie B
FTAtletico Goianiense2-0Oeste FC
FTCoritiba2-0Brasil de Pelotas
China flag China Super League
FTBeijing Renhe1-2Hebei Zhongji
FTShanghai SIPG5-1Tianjin Teda
FTShenzhen Ruby FC4-0Guangzhou R&F
Colombia flag Colombia Copa:: play-off
FTDeportivo Pasto2-1La Equidad
FTDeportivo Pereira1-0Rionegro Aguilas
FTOrsomarso0-5Tolima
FTReal San Andres0-1Deportivo Cali
Czech Republic flag Czech Republic Cup
15:00Cesky Brod-TJ Slovan Velvary
15:00Detmarovice-Trinec
15:00FC Kolin-TJ Jiskra Usti Nad Orlici
15:00FC Olesnice-FC Viktoria Otrokovice
15:00FC Slovan Rosice-FC Velke Mezirici
15:00FC Strani-1.SK Prostejov
15:00FK Banik Sous-Sokolov
15:00FK Komarov-Loko Vltavin
15:00FK Komarov-FK Loko Vltavin
15:00FK Novy Jicin-Frydek-Mistek
15:00FK Novy Jicin-OFS Frydek Mistek
15:00FK Novy Jicin-Frydek-Mistek
15:00Fk Prepere-Tj Dvur Kralove Nad Labem
15:00FK Spartak Sobeslav-Benešov
15:00FK Zbuzany 1953-Jiskra Domažlice
15:00Frenstat Pod Radhostem-FC Hlucin
15:00HFK Olomouc-FC Brno
15:00Letohrad-Hradec Kralove
15:00SK Jiskra Rymarov-SK Unicov
15:00Sk Tatran Zdirec Nad Doubravou-FSC Stara Rise
15:00Skastice-SK Lisen
15:00Sokol Hostoun-Karlovy Vary
15:00Sokol Hostoun-FC Slavia Karlovy Vary
15:00TJ Sokol Libis-SK Zapy
15:00TJ Sokol Srbice-Králuv Dvur
15:00TJ Tatran Sedlcany-MAS Taborsko
15:00TJ Unie Hlubina-FC Msa Dolni Benesov
15:30SK Libchany-FK Chlumec NC
15:30SK Slany-Slavoj Vyšehrad
15:30Sportovni Sdruzeni Ostra-FC Vlasim
16:00MFK Dobris-Písek
AETSk Hanacka Slavia Kromeriz2-2MFK Vitkovice
AETSk Tatran Zdirec Nad Doubravou1-1FSC Stara Rise
AETTJ Sokol Lanzhot1-1Znojmo
AETTj Valasske Mezirici4-2FC Tvd Slavicin
FTAfc Humpolec0-9Vysocina Jihlava
FTCesky Brod1-3TJ Slovan Velvary
FTClu Beroun0-7Dukla Prague
FTDetmarovice1-7Trinec
FTFC Kolin0-1TJ Jiskra Usti Nad Orlici
FTFC Olesnice2-1FC Viktoria Otrokovice
FTFC Slovan Rosice4-2FC Velke Mezirici
FTFC Strani1-31.SK Prostejov
FTFK Banik Sous0-3Sokolov
FTFK Komarov0-1FK Loko Vltavin
FTFK Komarov0-1Loko Vltavin
FTFK Novy Jicin2-3Fotbal Frydek Mistek
FTFK Novy Jicin2-3OFS Frydek Mistek
FTFk Prepere6-2Tj Dvur Kralove Nad Labem
FTFK Spartak Sobeslav0-2Benešov
FTFK Zbuzany 19531-3Jiskra Domažlice
FTFrenstat Pod Radhostem1-2FC Hlucin
FTHFK Olomouc0-3FC Brno
FTLetohrad0-3Hradec Kralove
FTMFK Dobris0-2Písek
FTMotorlet Praha4-0FC Chomutov
FTSK Aritma Prague0-1Admira Praha
FTSK Jiskra Rymarov2-3SK Unicov
FTSK Libchany0-3FK Chlumec NC
FTSK Slany0-4Slavoj Vyšehrad
FTSkastice3-5SK Lisen
FTSokol Hostoun2-1FC Slavia Karlovy Vary
FTSokol Hostoun2-1Karlovy Vary
FTSportovni Sdruzeni Ostra1-3FC Vlasim
FTTatran Vsechovice0-4FC Odra Petrkovice
FTTatran Vsechovice0-4Odra Petrkovice
FTTJ Sokol Libis0-2SK Zapy
FTTJ Sokol Srbice1-2Králuv Dvur
FTTJ Tatran Sedlcany0-4MAS Taborsko
FTTJ Unie Hlubina1-2FC Msa Dolni Benesov
FTVelke Hamry0-4FK Varnsdorf
Denmark flag Denmark 1st Division
FTVejle0-1Fredericia
El Salvador flag El Salvador Primera Division:: apertura
FTEl Vencedor2-2CD Sonsonate
FTJocoro Fc1-2Alianza FC (SLV)
Estonia flag Estonia Cup
AETRasmus Varki Jalgpallikool2-2FC Eston Villa
Germany flag Germany Regionalliga Bayern
FTAugsburg II3-3FV Illertissen
Germany flag Germany Regionalliga Nord
FTAltonaer FC 932-1SV Drochtersen/Assel
FTHeider SV0-4Luebeck
Germany flag Germany Regionalliga Südwest
FTAalen2-2SV 07 Elversberg
FTBahlinger SC1-2Offenbacher FC Kickers 1901
FTFreiburg II2-2FC 08 Homburg-Saar
FTMainz 05 II1-0TSG Balingen 1848
FTSaarbrucken3-0FSV Frankfurt
FTUlm2-0FK 03 Pirmasens
Guatemala flag Guatemala Liga Nacional:: apertura
FTAntigua Guatemala3-2CSYD Mixco
FTSanta Lucia1-1CSD Comunicaciones
FTCD Marathon4-1Honduras Progreso
FTCD Real Sociedad0-2Lobos UPNFM
FTReal De Minas4-4CD Motagua
Italy flag Coppa Italia Serie C:: group F
FTFC Arzignano Valchiampo2-1Modena
Italy flag Coppa Italia Serie C:: group I
FTPaganese2-2US Avellino 1912
Japan flag Japan Cup
AETFagiano Okayama FC1-2Kawasaki Frontale
AETKashiwa Reysol0-1Sagan Tosu
AETOita Trinita2-1Kanoya University
FTFukuoka0-1Shimizu S-Pulse
FTHosei University FC2-0Gamba Osaka
FTJubilo Iwata6-0Vanraure Hachinohe
FTKataller Toyama0-1Vegalta Sendai
FTMito Hollyhock1-2Urawa Red Diamonds
FTOmiya Ardija0-4Vissel Kobe
FTRenofa Yamaguchi0-3Cerezo Osaka
FTTochigi SC0-4Kashima Antlers
FTTokushima Vortis0-2Honda FC
FTYokohama FM1-2Yokohama FM
FTZweigen Kanazawa1-2Sanfrecce Hiroshima
PenV-Varen Nagasaki2-2Veertien Kuwana
Malawi Super League
FTKamuzu Barracks1-1Masters Security FC
Montenegro flag Montenegro Telekom 1st CFL
FTFK Buducnost3-1Kom
FTGrbalj Radanovici1-1Mladost Ljeskopolje
FTPetrovac0-2FK Zeta Golubovci
FTTitograd Podgorica0-1Rudar Pljevlja
Norway flag Norway Eliteserien
FTKristiansund BK1-2Bodo/Glimt
FTStabaek IF1-1Valerenga
FTViking FK2-1Sarpsborg
Paraguay flag Paraguay Cup
16:45CA Juventud-Sol De America Pastoreo
19:00General Caballero-Guarani
AETFlacara Moreni3-1AS FC Pucioasa
FTAriesul Turda 19072-3Sanatatea Cluj
FTCS Cârcea3-4ACSO Filiasi
FTCS Floresti0-4Unirea Dej
FTCSA Steaua Bucuresti2-1Mostistea Ulmu
FTCSC Ghiroda si Giarmata Vii3-1ACS Dumbravita
FTMagura Cisnadie2-0Steagul Rosu Municipal Brasov
FTNational Sebis0-2FC Gloria Lunca Teuz Cermei
FTOlimpia Satu Mare0-5Sanmartin
FTSacele1-6CS Olimpic Cetate
FTUnirea Alba Iulia1-2Industria Galda
FTViitorul Domnesti0-9Tunari
PenViitorul Liteni2-2Ceahlaul Piatra-Neamt
Russia flag Russia 1st Division
FTFakel0-2Torpedo Armavir
FTFC Baltika Kaliningrad2-1FC Nizhny Novgorod
FTFC Chertanovo Moscow1-2FC Krasnodar-2
FTFC Spartak-2 Moscow1-2FC Tekstilshchik Ivanovo
FTLuch Energiya Vladivostok1-1Chayka Peschanokopskoye
FTNeftek. Nizhnekamsk1-2FC Rotor Volgograd
FTShinnik Yaroslavl0-0Yenisey Krasnoyarsk
FTSKA-Khabarovsk1-2Mordovya
FTTomsk0-0Khimki
FTTorpedo Moscow3-1Avangard Kursk
Russia flag Russia 2nd Division:: east
FTFC Dynamo Barnaul1-0FC Chita
FTFC Irtysh Omsk2-0Zenit Irkutsk
Russia flag Russia 2nd Division:: Ural/Povolzhye
FTFC Lada Togliatti0-2Ural-D Yekaterinburg
Singapore flag Singapore Sg. Premier League
FTGeylang International FC2-1Tampines Rovers FC
FTHome United FC1-3Balestier Khalsa FC
Slovakia flag Slovakia Cup
15:00Fc 98 Hajnacka-Sk Novohrad Lucenec
15:00Fc Pivovar Saris Velky Saris-Tatran Presov
15:00Fc Pivovar Saris Velky Saris-Tatran Presov
15:00FK Lokomotiva Devinska Nova Ves-FC STK 1914 Samorin
15:00FK Podkonice-Dunajska Streda
15:00FK Predmier-TJ Tatran Oravske Vesele
15:00FK Slovan Levice-Nove Zamky
15:00FK Slovenske Darmoty-Ftc Filakovo
15:00FK Slovenske Darmoty-Ftc Filakovo
15:00Fk Strecno-SK Tvrdosin
15:00Futbalovy Klub Bestrent Horna Krupa-FK Slovan Galanta
15:00Kys Lieskovec-Fk Salkova
15:00Liptovska Stiavnica-Slovan Bratislava
15:00Liptovska Stiavnica-Slovan Bratislava
15:00MFK Gelnica-Msk Spisske Podhradie
15:00MFK Gelnica-Msk Spisske Podhradie
15:00MFK Spartak Medzev-Slavia Tu Kosice
15:00MFK Spartak Medzev-Slavia Tu Kosice
15:00Msk Kysucke Nove Mesto-TJ Tatran Krasno Nad Kysucou
15:00Msk Kysucke Nove Mesto-TJ Tatran Krasno Nad Kysucou
15:00MSK Namestovo-MFK Tatran Liptovsky Mikulas
15:00MSK Spartak Medzilaborce-SK Strazske
15:00MSK Spartak Medzilaborce-SK Strazske
15:00Msk Tisovec-AS Trencin
15:00OFK Agrifop Stakcin-Fk Kamenica Nad Cirochou
15:00OFK Agrifop Stakcin-Fk Kamenica Nad Cirochou
15:00OFK Velke Ripnany-Fc Pata
15:00OSK Rudnany-Zeleziarne Podbrezova
15:00OSK Rudnany-Zeleziarne Podbrezova
15:00OSK Slovensky Grob-FK Dunajska Luzna
15:00Osk Svosov-Ruzomberok
15:00OSK Trencianske Stankovce-Ok Castkovce
15:00OTJ Hontianske Nemce-FK Rakytovce
15:00Secovská Polianka-MFK Vranov Nad Toplou
15:00Secovská Polianka-MFK Vranov Nad Toplou
15:00Secovská Polianka-MFK Vranov Nad Toplou
15:00Secovská Polianka-MFK Vranov Nad Toplou
15:00SK Javornik Makov-FK Puchov
15:00SK Milenium Bardejovska Nova Ves-Kosice
15:00SK Milenium Bardejovska Nova Ves-Kosice
15:00SK Soporna-Tj Druzstevnik Jacovce
15:00SK Surany-FK Marcelova
15:00Tj Druzstevnik Mala Ida-Skalica
15:00Tj Druzstevnik Zvoncin-Petrzalka Akademia
15:00Tj Kostolne Kracany-Tj Druzstevnik Radimov
15:00TJ Nafta Gbely-TJ Slavoj Boleraz
15:00TJ Nafta Gbely-TJ Slavoj Boleraz
15:00TJ Partizan Domaniza-Tj Kovo Belusa
15:00Tj Plevnik Drienove-OFK Malzenice
15:00TJ Pokrok Stara Bystrica-Tj Spartak Vysoka Nad Kysucou
15:00Tj Slovan Zemianske Kostolany-Sk Vegum Dolne Vestenice
15:00Tj Tatran Horovce-Tj Druzstevnik Besenov
15:00Tj Tatran Horovce-Tj Druzstevnik Besenov
15:00Tj Tatran Vlm Pliesovce-Slavoj Trebisov
15:00Tj Velke Lovce-OFK Velky Durn
APFK Lokomotiva Devinska Nova Ves1-1FC STK 1914 Samorin
APPSC Pezinok1-1FK Raca Bratislava
FTFC Rohoznik0-1Senica
FTFk Krasnohorske Podhradie0-6Zemplin Michalovce
FTFK Podkonice0-4Dunajska Streda
FTLokomotiva Zvolen0-2SKF Sered
FTMfk Aleksince3-1Ofk Solcany
FTMSK Namestovo1-6MFK Tatran Liptovsky Mikulas
FTMsk Tisovec1-8AS Trencin
FTOfk Banik Lehota Pod Vtacnikom0-3Zlate Moravce
FTOSK Slovensky Grob2-8FK Dunajska Luzna
FTOsk Svosov0-6Ruzomberok
FTSK Javornik Makov0-1FK Puchov
FTSk Selce0-9FK Pohronie
FTTj Druzstevnik Mala Ida0-6Skalica
FTTj Druzstevnik Zvoncin0-8Petrzalka Akademia
FTTJ Jednota Banova2-3Spartak Trnava
FTTj Start Hrabusice1-3MFK Stara Lubovna
FTTj Tatran Chlebnice1-2Tj Druzstevnik Oravska Poruba
FTTj Tatran Vlm Pliesovce0-4Slavoj Trebisov
South Africa flag South Africa Premier League
FTChippa United1-1Mamelodi Sundowns
FTPolokwane City0-1Bidvest Wits
FTSupersport United3-0Orlando Pirates
South America Copa Sudamericana
FTIndependiente del Valle1-0Independiente
Sweden flag Sweden Cup:: qualification
FTCarlstad United2-3AFC Eskilstuna
FTIFK Stocksund0-1Ostersunds FK
FTLunds BK0-1Varbergs Bois
Switzerland flag Switzerland Super League
FTFC Zurich2-1St Gallen
UEFA Super Cup
PenLiverpool2-2Chelsea
Venezuela flag Venezuela Primera División:: clausura
FTAragua FC1-0Caracas
FTDeportivo Lara1-1Mineros Guayana
FTLala FC2-2Estudiantes de Caracas
FTMetropolitanos FC4-3Trujillanos FC
FTPortuguesa FC0-1Carabobo FC
FTZamora FC1-1Monagas SC

All kick-offs UK time

Back to top