The Fishy - Grimsby Town FC

Results (Wed 28‑Aug‑2019)

Champions League flag Champions League Qualification
FTAjax2-0Apoel Nicosia
FTClub Brugge2-1LASK Linz
FTSlavia Prague1-0CFR Cluj
England flag FA Cup:: qualification
FTLongridge Town0-2Charnock Richard
England flag EFL Cup
FTBurnley1-3Sunderland
FTLincoln City2-4Everton
FTQPR0-2Portsmouth
FTRotherham0-1Sheff Wed
FTSwansea6-0Cambridge Utd
PenBournemouth0-0Forest Green
PenNewcastle1-1Leicester
Northern Ireland flag Northern Ireland League Cup
FTInstitute FC3-2Psni FC
Argentina flag Argentina Copa Argentina
FTParana0-1Independiente
FTSol de Mayo0-4Colon
Asia AFC Cup:: play-off
FTApril 25 SC2-0Abahani Limited Dhaka
Asia Champions League:: play-off
FTGuangzhou Evergrande0-0Kashima Antlers
Australia flag Australia FFA Cup
AETBrisbane2-3Central Coast Mariners
FTAdelaide Olympic FC1-3Hume City FC
FTBrisbane Strikers FC1-0Manly United FC
FTSydney United 58 FC1-7Western Sydney
Bosnia and Herzegovina flag Bosnia and Herzegovina Premijer Liga
FTNK Siroki Brijeg0-0FK Sarajevo
FTZrinjski Mostar3-0FK Zvijezda 09
Brazil flag Brazil Serie B
FTBotafogo SP0-1Parana
FTBrasil de Pelotas1-0Ponte Preta
FTCoritiba1-1Vitoria
FTCriciuma3-1Oeste FC
FTOperario PR1-0Figueirense
FTRecife1-1Atletico Goianiense
FTVila Nova0-0Cuiabá
CONCACAF CONCACAF League
FTCD Motagua1-1Managua FC
FTIndependiente de La Chorrera2-1SV Robinhood
PenDeportiva San Carlos0-0Santa Tecla FC
Croatia flag Croatia Cup
AETBednja Beletinec1-2Vuteks Sloga
AETDinamo Predavac1-3NK Kurilovec
FTBjelovar0-3Opatija
FTBorac Imbriovec1-3Jadran Porec
FTHNK Gorica0-0Zagorec
FTMaksimir Zagreb2-6Varazdin
FTMladost K Podravski1-4Sloga Nova Gradiska
FTMladost Petrinja3-0NK Medimurje Cakovec
FTNedelisce0-2Slavonija Pozega
FTNehaj Sejn0-2Karlovac
FTPrimorac Biograd1-3BSK Bijelo Brdo
FTZagora5-1NK Papuk
PenBelisce0-0Jadran LP
PenSlavonac Komletinci2-2NK Buje
15:00Admira Praha-Hradec Kralove
15:00Admira Praha-Hradec Kralove
15:00Jiskra Domažlice-Usti nad Labem
15:00MAS Taborsko-FK Varnsdorf
AETFC Odra Petrkovice3-4FC Brno
AETJiskra Domažlice2-2Usti nad Labem
AETMAS Taborsko4-4FK Varnsdorf
AETOdra Petrkovice3-4FC Brno
FTŠtechovice1-4Sokolov
FTFC Olesnice0-6Opava
FTFC Viktoria Marianske Lazne2-5Slovan Liberec
FTFK Chlumec NC2-1Pribram
FTFK Loko Vltavin2-1FC Vlasim
FTFk Prepere0-1Afk Chrudim
FTFrydek-Mistek1-3MFK Karvina
FTKráluv Dvur0-2Dukla Prague
FTLoko Vltavin2-1FC Vlasim
FTMotorlet Praha0-5Slavoj Vyšehrad
FTOFS Frydek Mistek1-3MFK Karvina
FTPísek1-3Teplice
FTSk Tatran Zdirec Nad Doubravou0-4SK Lisen
FTSK Unicov1-4Zlin
FTSK Zapy2-3Bohemians 1905
FTTJ Jiskra Usti Nad Orlici0-2Ceske Budejovice
FTTJ Slovan Velvary0-1FK Viktoria Zizkov
FTTJ Sokol Lanzhot1-3Banik Ostrava
Denmark flag Denmark DBU Pokalen
AETBronshoj BK1-2Hvidovre IF
FTKjellerup IF0-9Vendsyssel FF
Egypt flag Egypt Cup
FTEl Zamalek1-0Misr El-Maqasa
Estonia flag Estonia Premium liiga
FTFlora Tallinn1-1Nomme Kalju
FTMaardu Linnameeskond2-2Tulevik Viljandi
FTTalinna Kalev0-2Paide Linnameeskond
FTTrans Narva4-2FC Kuressaare
France flag France Ligue 1
FTLille3-0St Etienne
FTNice1-2Marseille
Germany flag Germany Regionalliga Nord
FTAltonaer FC 931-2FC Hansa Lueneburg
FTHamburger SV II1-4BSV Rehden
FTHannover 96 II2-3Kieler SV Holstein 1900 II
FTLuebeck1-2Wolfsburg II
FTSSV Jeddeloh II4-4Heider SV
FTSV Drochtersen/Assel3-3St.Pauli II
FTTSV Havelse3-2VFB Oldenburg
FTWerder Bremen II1-1Weiche Flensburg
Int.FC Eintracht Norderstedt1-1Hannoverscher Sc
Germany flag Germany Regionalliga Nordost
FTBerliner AK 072-4VSG Altglienicke
FTBFC Dynamo1-1SV Lichtenberg 47
FTBSG Chemie Leipzig1-4FSV Union Fuerstenwalde
FTFSV Optik Rathenow0-0FC Rot-Weiss Erfurt
FTFSV Wacker Nordhausen3-2Halberstadt
FTSV Babelsberg3-3Bischofswerdaer FV 1908
FTViktoria Berlin0-0Cottbus
Germany flag Germany Regionalliga Südwest
FTFC 08 Homburg-Saar1-5Ulm
Greece flag Greece Cup
13:00Doxa Arta-Zakynthos APS
FTAO Ypato5-0APO Panargiakos
FTPanthiraikos AO3-0Ilisiakos Zografou
AETFC Dziugas1-2FK Palanga
Malta Premier League
FTHibernians FC4-1Tarxien Rainbows FC
FTSenglea Athletic1-0Birkirkara
Mexico flag Mexico Liga MX:: apertura
FTAtletico San Luis1-1Monarcas Morelia
FTClub America1-1CF Pachuca
FTClub Atlas1-1Tigres UANL
FTVeracruz0-5Club Queretaro
Montenegro flag Montenegro Cup
14:30Cetinje-FK Podgorica
14:30FK Bokelj Kotor-FK Jezero Plav
14:30FK Gorstak-FK Petnjica
14:30FK Jedinstvo Bijelo Polje-FK Kom
14:30FK Rudar Pljevlja-FK Otrant-Olympic Ulcinj
14:30FK Sloga Radovici-Titograd Podgorica
14:30Komovi-FK Ibar Rozaje
14:30Mladost DG-FK Drezga
14:30OFK Grbalj-FK Arsenal Tivat
APFK Zeta Golubovci2-2FK Decic Tuzi
FTCetinje0-7FK Podgorica
FTCetinje0-7FK Mladost Ljeskopolje
FTFK Bokelj Kotor1-0FK Jezero Plav
FTFK Gorstak0-5FK Petnjica
FTFK Jedinstvo Bijelo Polje1-0FK Kom Podgorica
FTFK Rudar Pljevlja1-0FK Otrant-Olympic Ulcinj
FTFK Sloga Radovici0-1Titograd Podgorica
FTKomovi0-4FK Ibar Rozaje
FTMladost DG2-4FK Drezga
FTOFK Grbalj4-0FK Arsenal Tivat
Netherlands flag Netherlands KNVB Beker
FTADO 203-0ONS Sneek
Norway flag Norway OBOS-ligaen
FTAalesunds FK5-2Hamarkameratene
Paraguay flag Paraguay Cup
APCA 3 de Febrero1-1Club River Plate
AETCsm Focsani3-1Otelul Galati
FTCS Crisul Chisineu Cris6-0FC Gloria Lunca Teuz Cermei
FTCS Minaur Baia Mare0-2Comuna Recea
FTCSA Steaua Bucuresti4-0Balotesti CS
FTFlacara Horezu2-0Pandurii Targu
FTFlacara Moreni3-1Progresul Spartac
FTForesta Suceava3-0Bucovina Radauti
FTRapid Bucuresti2-1Daco Getica
FTTargu Secuiesc0-2CS Olimpic Cetate
FTTunari1-0Unirea Slobozia
PenFC U Craiova 1948 SA2-2Energeticianul
PenGloria Popesti Leordeni1-1Afumati
PenMagura Cisnadie1-1Industria Galda
Russia flag Russia 2nd Division:: east
FTFC Dynamo Barnaul0-1Sakhalin Sakhalinsk
FTFC Irtysh Omsk1-1Novosibirsk FK
FTZenit Irkutsk0-1FC Chita
Serbia flag Serbia Super Liga
FTRad Beograd2-3FK Cukaricki
Slovakia flag Slovakia Cup
14:30Msk Tesla Stropkov-FK Aquacity Poprad
14:30SK Milenium Bardejovska Nova Ves-Kosice
15:00FK Slovenske Darmoty-Ftc Filakovo
15:00MSK Spartak Medzilaborce-SK Strazske
APFk Kechnec4-4Mfk Tahanovce
APMsk Kysucke Nove Mesto0-0TJ Tatran Krasno Nad Kysucou
FTFK Slovenske Darmoty0-3Ftc Filakovo
FTMSK Spartak Medzilaborce1-0SK Strazske
FTMsk Tesla Stropkov0-2FK Aquacity Poprad
FTOSK Rudnany1-3Zeleziarne Podbrezova
FTSK Milenium Bardejovska Nova Ves0-9Kosice
FTTJ Medzibrod0-5Tj Pramen Kovacova
South Africa flag South Africa Premier League
FTBaroka FC0-2Supersport United
FTBidvest Wits2-1Stellenbosch FC
FTBloemfontein Celtic1-2Mamelodi Sundowns
FTChippa United0-0Polokwane City
FTMaritzburg Utd0-1Black Leopards
FTOrlando Pirates0-0Golden Arrows
South America Copa Libertadores:: play-off
FTPalmeiras1-2Gremio
South America Copa Sudamericana
FTLa Equidad1-3Atletico MG
Tunisia flag Tunisia Ligue I
FTAS Slimane1-1US Tataouine
FTCS Hammam-Lif0-1Club Africain
FTCS Sfaxien1-0Etoile Metlaoui
FTStade Tunisien0-0Sportif de Chebba
Turkey flag Turkey Cup
AETDerince Spor2-3Edirnespor
FT1877 Alemdag Spor3-1Modafen FK
FTAgrispor 19705-0Igdir Aras Spor
FTIcel Idmanyurdu Spor1-0Kepez Belediyespor
FTMalatya Yesilyurt Belediyespor5-012 Bingol Spor
FTMaltepespor1-0Hendek Spor Sakarya
Pen1954 Kelkit Belediyespor0-0Carsambaspor
PenKastamonu Ozel Idare KOY Hizmetleri1-1Bartinspor
PenSomaspor SK1-1Aksehir SK 2008
PenYozgatspor 1959 FK0-068 Aksaray Belediyespor
USA flag USA USL Championship
FTSeattle Sounders FC II2-4Phoenix Rising FC
USA flag USA USL League One
FTNorth Texas SC5-0South Georgia Tormenta
USA flag USA US Open Cup
FTAtlanta United FC2-1Minnesota United FC

All kick-offs UK time

Back to top