The Fishy - Grimsby Town FC

Results (Sat 14‑Sep‑2019)

England flag England Premier League
FTBrighton1-1Burnley
FTLiverpool3-1Newcastle
FTMan Utd1-0Leicester
FTNorwich3-2Man City
FTSheffield Utd0-1Southampton
FTTottenham4-0Crystal Palace
FTWolverhampton2-5Chelsea
England flag England Championship
FTBlackburn2-0Millwall
FTCharlton0-1Birmingham
FTFulham1-1West Brom
FTHull2-2Wigan
FTMiddlesbrough1-0Reading
FTPreston2-0Brentford
FTQPR3-2Luton
FTStoke1-2Bristol City
FTSwansea0-1Nott'm Forest
England flag England League 1
14:00Lincoln City-Bristol Rovers
14:00Oxford Utd-Tranmere
14:00Peterborough-Rochdale
14:00Rotherham-Bolton
14:00Southend-Fleetwood Town
FTAccrington Stanley1-3Sunderland
FTAFC Wimbledon1-1Shrewsbury
FTBlackpool0-3MK Dons
FTBurton Albion0-0Coventry
FTGillingham2-0Wycombe
FTIpswich0-0Doncaster
FTLincoln City0-1Bristol Rovers
FTOxford Utd3-0Tranmere
FTPeterborough6-0Rochdale
FTRotherham6-1Bolton
FTSouthend3-3Fleetwood Town
England flag England League 2
14:00Crawley Town-Mansfield
14:00Crewe-Cambridge Utd
14:00Exeter-Leyton Orient
14:00Forest Green-Colchester
14:00Northampton-Newport County
14:00Oldham-Grimsby
14:00Port Vale-Plymouth
14:00Salford-Cheltenham
14:00Scunthorpe-Morecambe
14:00Stevenage-Carlisle
14:00Swindon-Macclesfield
14:00Walsall-Bradford
FTCrawley Town1-0Mansfield
FTCrewe2-3Cambridge Utd
FTExeter2-2Leyton Orient
FTForest Green1-0Colchester
FTNorthampton2-0Newport County
FTOldham2-2Grimsby
FTPort Vale1-0Plymouth
FTSalford0-2Cheltenham
FTScunthorpe3-0Morecambe
FTStevenage2-3Carlisle
FTSwindon3-0Macclesfield
FTWalsall0-1Bradford
England flag England National League
14:00Barnet-Maidenhead Utd
14:00Barrow-Solihull Moors
14:00Chesterfield-Torquay
14:00Dagenham-Hartlepool
14:00Dover-Chorley
14:00Eastleigh-Bromley
14:00Harrogate Town-Boreham Wood
14:00Notts County-FC Halifax
14:00Stockport-Aldershot
14:00Woking-Ebbsfleet United
14:00Yeovil-AFC Fylde
FTBarnet1-0Maidenhead Utd
FTBarrow3-0Solihull Moors
FTChesterfield1-0Torquay
FTDagenham3-1Hartlepool
FTDover1-1Chorley
FTEastleigh1-1Bromley
FTHarrogate Town0-0Boreham Wood
FTNotts County1-0FC Halifax
FTStockport1-2Aldershot
FTWoking2-2Ebbsfleet United
FTWrexham1-1Sutton Utd
FTYeovil3-2AFC Fylde
England flag England EFL Trophy:: South: group B
FTPortsmouth3-1Norwich U21
England flag England National League South
14:00Bath City-Eastbourne Boro
14:00Bath City-Eastbourne Boro
14:00Chelmsford-Chippenham
14:00Chelmsford-Chippenham
14:00Concord Rangers-Dartford
14:00Concord Rangers-Dartford
14:00Dorking Wanderers-Maidstone United
14:00Dorking Wanderers-Maidstone United
14:00Dulwich Hamlet-Hungerford
14:00Dulwich Hamlet-Hungerford
14:00Havant and Waterlooville-Braintree Town
14:00Havant and Waterlooville-Braintree Town
14:00Oxford City-Billericay
14:00Oxford City-Billericay
14:00Slough Town-Hampton and Richmond
14:00Slough Town-Hampton and Richmond
14:00St Albans-Weymouth
14:00St Albans-Weymouth
14:00Tonbridge Angels-Hemel
14:00Tonbridge Angels-Hemel
14:00Welling-Wealdstone
14:00Welling-Wealdstone
FTBath City2-2Eastbourne Boro
FTChelmsford3-3Chippenham
FTConcord Rangers0-2Dartford
FTDorking Wanderers3-1Maidstone United
FTDulwich Hamlet2-3Hungerford
FTHavant and Waterlooville1-3Braintree Town
FTOxford City2-2Billericay
FTSlough Town3-1Hampton and Richmond
FTSt Albans1-4Weymouth
FTTonbridge Angels0-2Hemel
FTWelling1-2Wealdstone
England flag England National League North
14:00AFC Telford-Chester
14:00Bradford PA-Spennymoor Town
14:00Curzon Ashton-Brackley
14:00Darlington-York
14:00Gateshead-Boston Utd
14:00Guiseley-Hereford
14:00Kettering-Alfreton Town
14:00Kidderminster-Altrincham
14:00Kings Lynn Town-Gloucester
14:00Leamington-Farsley Celtic
14:00Southport-Blyth Spartans
FTAFC Telford1-3Chester
FTBradford PA1-1Spennymoor Town
FTCurzon Ashton0-4Brackley
FTDarlington0-2York
FTGateshead3-0Boston Utd
FTGuiseley3-0Hereford
FTKettering2-1Alfreton Town
FTKidderminster2-0Altrincham
FTKings Lynn Town2-2Gloucester
FTLeamington0-3Farsley Celtic
FTSouthport2-0Blyth Spartans
Northern Ireland flag Northern Ireland Premiership
14:00Ballymena-Coleraine
14:00Crusaders-Glenavon
14:00Dungannon Swifts-Cliftonville
14:00Linfield-Glentoran
14:00Warrenpoint Town-Carrick Rangers
FTBallymena1-1Coleraine
FTCrusaders3-2Glenavon
FTDungannon Swifts0-4Cliftonville
FTInstitute FC1-4Larne
FTLinfield1-0Glentoran
FTWarrenpoint Town0-3Carrick Rangers
14:00Hearts-Motherwell
14:00Kilmarnock-Hibernian
14:00Rangers-Livingston
14:00Ross County-St Mirren
FTAberdeen1-1St Johnstone
FTHamilton0-1Celtic
FTHearts2-3Motherwell
FTKilmarnock2-0Hibernian
FTRangers3-1Livingston
FTRoss County2-1St Mirren
Scotland flag Scotland Championship
14:00Ayr-Dundee Utd
14:00Dundee-Alloa
14:00Dunfermline-Inverness CT
14:00Queen of Sth-Morton
FTAyr2-0Dundee Utd
FTDundee2-1Alloa
FTDunfermline0-1Inverness CT
FTQueen of Sth1-0Morton
Scotland flag Scotland League 1
14:00Clyde-Stranraer
14:00Dumbarton-Airdrie Utd
14:00Falkirk-Forfar
14:00Montrose-East Fife
14:00Raith Rovers-Peterhead
FTClyde6-1Stranraer
FTDumbarton0-1Airdrie Utd
FTFalkirk3-0Forfar
FTMontrose1-3East Fife
FTRaith Rovers4-0Peterhead
Scotland flag Scotland League 2
14:00Brechin-Cove Rangers
14:00Edinburgh City-Annan Athletic
14:00Queen's Park-Albion
14:00Stenhousemuir-Cowdenbeath
14:00Stirling-Elgin
FTBrechin2-4Cove Rangers
FTEdinburgh City4-0Annan Athletic
FTQueen's Park1-1Albion
FTStenhousemuir0-3Cowdenbeath
FTStirling1-0Elgin
Wales flag Wales Premier League
89Cardiff Metropolitan0-0The New Saints
FTBroughton0-1Barry Town
FTCaernarfon3-2Penybont
FTCefn Druids3-3Carmarthen Town
FTNewtown1-0Bala Town
Argentina flag Argentina Primera Division
16:15Arsenal de Sarandi-Union Santa Fe
18:30CA Central Cordoba SE-Defensa y Justicia
18:30Godoy Cruz-Argentinos Juniors
FTArsenal de Sarandi4-1Union Santa Fe
FTCA Central Cordoba SE1-2Defensa y Justicia
FTColon2-1San Lorenzo
FTGodoy Cruz0-1Argentinos Juniors
Austria flag Austria Bundesliga
15:00Mattersburg-WSG Wattens
15:00Mattersburg-WSG Wattens
15:00Mattersburg-WSG Wattens
15:00Salzburg-TSV Prolactal Hartberg
15:00Salzburg-TSV Prolactal Hartberg
15:00Sturm Graz-LASK Linz
15:00Sturm Graz-LASK Linz
FTMattersburg0-2WSG Wattens
FTSalzburg7-2TSV Prolactal Hartberg
FTSturm Graz0-2LASK Linz
Austria flag Austria Erste Liga
12:30FC Wacker Innsbruck-Grazer AK
14:00Dornbirn-FC Liefering
14:00Dornbirn-FC Liefering
FTDornbirn2-2FC Liefering
FTFC Wacker Innsbruck2-0Grazer AK
Azerbaijan flag Azerbaijan Premier League
14:00FK Sumgayit-Zira FK
14:00FK Sumgayit-Zira FK
16:00Sabah-Gabala FK
16:00Sabah-Gabala FK
16:00Sabah-Gabala FK
16:00Sabah-Gabala FK
FTFK Sumgayit1-2Zira FK
FTSabah0-1Gabala FK
Belarus flag Belarus Premier
15:30Dinamo Brest-Minsk
17:45BATE Borisov-Gorodeya
AAWDnyapro Mogilev3-0FC Torpedo Minsk
AAWDnyapro Mogilev3-0FC Torpedo Minsk
AAWDnyapro Mogilev3-0FC Torpedo Minsk
AAWDnyapro Mogilev3-0FC Torpedo Minsk
AAWDnyapro Mogilev3-0FC Torpedo Minsk
AAWDnyapro Mogilev3-0FC Torpedo Minsk
FTBATE Borisov2-1Gorodeya
FTDinamo Brest3-0Minsk
FTTorpedo Zhodino1-0Neman Grodno
Belgium flag Belgium First Division A
16:00Oostende-Standard de Liege
FTCercle Brugge0-2Club Brugge
FTEupen1-1Zulte-Waregem
FTOostende1-4Standard de Liege
FTSint Truidense VV1-1Waasland-Beveren
Belgium flag Belgium First Division B:: 1st stage
15:00Union St.-Gilloise-Leuven
FTBeerschot2-0Lommel
FTUnion St.-Gilloise1-1Leuven
Bolivia flag Bolivia Primera Division:: clausura
19:00The Strongest-Real Potosi
FTAurora1-1Always Ready
FTThe Strongest6-2Real Potosi
Bosnia and Herzegovina flag Bosnia and Herzegovina Premijer Liga
14:30Celik Zenica-FK Mladost Doboj Kakanj
14:30Celik Zenica-FK Mladost Doboj Kakanj
14:30Celik Zenica-FK Mladost Doboj Kakanj
14:30Celik Zenica-FK Mladost Doboj Kakanj
14:30FK Radnik Bijeljina-Hsk Zrinjski Mostar
14:30FK Radnik Bijeljina-Hsk Zrinjski Mostar
14:30FK Radnik Bijeljina-Hsk Zrinjski Mostar
14:30FK Radnik Bijeljina-Hsk Zrinjski Mostar
14:30Velez Mostar-Zeljeznicar
14:30Velez Mostar-Zeljeznicar
14:30Velez Mostar-Zeljeznicar
14:30Velez Mostar-Zeljeznicar
18:00FK Sloboda Tuzla-Borac Banja Luka
FTCelik Zenica1-0FK Mladost Doboj Kakanj
FTFK Radnik Bijeljina1-0Hsk Zrinjski Mostar
FTFK Sloboda Tuzla3-1Borac Banja Luka
FTVelez Mostar1-1Zeljeznicar
Brazil flag Brazil Serie A
20:00Flamengo-Santos
FTChapecoense1-2Vasco da Gama
FTFlamengo1-0Santos
FTPalmeiras1-0Cruzeiro
Brazil flag Brazil Serie B
14:00Londrina EC PR-Coritiba
14:00Londrina EC PR-Coritiba
19:30Vitoria-Guarani
FTAtletico Goianiense1-1CA Bragantino SP
FTBotafogo FC SP1-0Sao Bento
FTLondrina EC PR2-1Coritiba
FTOeste FC3-0Operario Fec PR
FTVitoria0-1Guarani
Brazil flag Brazil Serie C:: final
FTAD Confianca SE0-2Sampaio Correa FC MA
Bulgaria flag Bulgaria First Professional League:: 1. stage
14:30PFK Botev Plovdiv-CSKA Sofia
14:30PFK Botev Plovdiv-CSKA Sofia
14:30PFK Botev Plovdiv-CSKA Sofia
14:30PFK Botev Plovdiv-CSKA Sofia
17:00PFC Ludogorets 1945 Razgrad-Etar
17:00PFC Ludogorets 1945 Razgrad-Etar
FTPFC Ludogorets 1945 Razgrad2-0Etar
FTPFK Botev Plovdiv0-1CSKA Sofia
Chile flag Chile Primera B
15:00Deportes Magallanes-CD Melipilla
15:00Deportes Magallanes-CD Melipilla
18:30Union San Felipe-Deportes Copiapo
FTDeportes Magallanes1-2CD Melipilla
FTUnion San Felipe0-0Deportes Copiapo
Chile flag Chile Primera División
15:30Palestino-Coquimbo Unido
15:30Palestino-Coquimbo Unido
15:30Palestino-Coquimbo Unido
18:00Deportes Iquique-Audax Italiano La Florida
FTDeportes Iquique1-3Audax Italiano La Florida
FTHuachipato2-0Curico Unido
FTPalestino2-0Coquimbo Unido
FTUnion Espanola1-1Universidad de Chile
China flag China Super League
11:35Guangzhou R&F-Tianjin Quanjian
11:35Henan Jianye-Hebei Zhongji
FTGuangzhou R&F2-1Tianjin Quanjian
FTHenan Jianye4-1Hebei Zhongji
China flag China League 1
11:30Guizhou Hengfeng FC-Sichuan Longfor FC
11:30Inner Mongolia Zhongyou FC-Nantong Zhiyun FC
11:30Liaoning Whowin-Changchun Yatai
FTGuizhou Hengfeng FC1-2Sichuan Longfor FC
FTHeilongjiang Lava Spring3-2Shijiazhuang Yongchang
FTInner Mongolia Zhongyou FC1-1Nantong Zhiyun FC
FTLiaoning Whowin1-2Changchun Yatai
FTQingdao Huanghai FC1-0Meizhou Hakka FC
FTShanghai Shenxin1-2Beijing Sport University FC
FTXinjiang Tianshan Leopard2-3Zhejiang Greentown FC
Colombia flag Colombia Primera A:: clausura
FTAtlético Bucaramanga2-0Rionegro Aguilas
FTCD Once Caldas0-1Union Santa Fe
FTUnion Magdalena1-2Tolima
Costa Rica flag Costa Rica Primera División:: apertura
FTLD Alajuelense2-1Guadalupe FC
Croatia flag Croatia 1st League
14:30Inter Zapresic-Slaven
14:30Inter Zapresic-Slaven
14:30Inter Zapresic-Slaven
14:30Inter Zapresic-Slaven
17:00HNK Gorica-NK Lokomotiva
FTHNK Gorica0-0NK Lokomotiva
FTInter Zapresic3-1Slaven
17:00Apollon Limassol-Pafos FC
FTApoel Nicosia3-0AEL Limassol
FTApollon Limassol3-2Pafos FC
14:30Mlada Boleslav-Pribram
14:30Mlada Boleslav-Pribram
14:30Mlada Boleslav-Pribram
14:30Slovan Liberec-Teplice
14:30Slovan Liberec-Teplice
14:30Slovan Liberec-Teplice
17:00Slavia Prague-Slovacko
FTMlada Boleslav6-0Pribram
FTSlavia Prague3-0Slovacko
FTSlovan Liberec1-1Teplice
Czech Republic flag Czech Republic 2nd league
15:00SK Prostejov-FK Varnsdorf
15:00SK Prostejov-FK Varnsdorf
15:00SK Prostejov-FK Varnsdorf
FTFC Brno2-0SK Lisen
FTFK Slavoj Vysehrad1-2Trinec
FTPardubice3-1Dukla Prague
FTSK Prostejov3-2FK Varnsdorf
Denmark flag Denmark 1st Division
14:00BK Fremad Amager-Viborg
FTBK Fremad Amager1-2Viborg
Denmark flag Denmark 2nd Division:: group 1
FTB 93 Kopenhagen0-0Skovshoved IF
FTBroenshoej BK2-1FC Helsingor
FTFA 20003-1Hilleroed Fodbold
FTVanloese IF1-0BK Avarta
Denmark flag Denmark 2nd Division:: group 2
FTAarhus Fremad2-0Middelfart BK
FTBrabrand4-4AB
FTDalum IF3-3Ringkobing IF
FTVejlby Skovbakken Aarhus0-2Naesby BK
Ecuador flag Ecuador Serie A
18:00Mushuc Runa SC-Fuerza Amarilla SC
18:00Mushuc Runa SC-Fuerza Amarilla SC
FTDelfin1-2Barcelona SC
FTDeportivo Cuenca2-1CD Olmedo
FTMushuc Runa SC3-0Fuerza Amarilla SC
El Salvador flag El Salvador Primera Division:: apertura
FTEl Vencedor1-1Santa Tecla FC
FTOnce Deportivo0-3CD Chalatenango
Estonia flag Estonia Premium liiga
FTFC Kuressaare0-3Paide Linnameeskond
FTLev Tallinn1-1Tulevik Viljandi
FTNomme Kalju2-2Trans Narva
Finland flag Finland Kakkonen:: group A
12:00FC Viikingit-Mikkelin Kissat
14:00FC Kiffen-VJS
14:00FC Kiffen-VJS
14:00FC Kiffen-VJS
14:00JIPPO-NJS
14:00JIPPO-NJS
14:00JIPPO-NJS
FTFC Kiffen1-1VJS
FTFC Viikingit1-0Mikkelin Kissat
FTJIPPO1-3NJS
FTKlubi 044-3FC Reipas
Finland flag Finland Kakkonen:: group B
12:00EPS-Honka (A)
12:00Ilves II-IF Gnistan
12:00Ilves II-IF Gnistan
12:00Ilves II-IF Gnistan
12:00KaePa-Tampere United
12:00KaePa-Tampere United
12:00SalPa-Espoo
12:00SalPa-Espoo
12:00SalPa-Espoo
FTEPS1-1Honka (A)
FTFC Jazz0-2Pallo-Iirot
FTIlves II1-7IF Gnistan
FTKaePa3-1Tampere United
FTSalPa2-1Espoo
Finland flag Finland Kakkonen:: group C
12:00SC KuFu-98-VPS-j
12:00SC KuFu-98-VPS-j
12:00SJK Akatemia-FCV
12:00SJK Akatemia-FCV
12:00VIFK-GBK
12:00VIFK-GBK
FTSC KuFu-982-0VPS-j
FTSJK Akatemia2-2FCV
FTVIFK1-0GBK
Finland flag Finland Ykkonen
12:00EIF-TPV Tampere
12:00Jaro-Haka
12:00MyPa-47-Musan Salama
FTAC Kajaani4-5FC KTP
FTAC Oulu0-0TPS Turku
FTEIF1-0TPV Tampere
FTJaro1-3Haka
FTMyPa-473-2Musan Salama
France flag France Ligue 1
FTBordeaux2-0Metz
FTBrest0-0Rennes
FTDijon0-0Nimes
FTMontpellier2-1Nice
FTParis Saint Germain1-0Strasbourg
France flag France Ligue 2
12:45Clermont-Lorient
FTClermont0-2Lorient
Georgia flag Georgia Erovnuli Liga
14:00Dila Gori-FC Rustavi
14:00Dila Gori-FC Rustavi
16:00Dinamo Batumi-FC Locomotive Tbilisi
16:00Dinamo Batumi-FC Locomotive Tbilisi
16:00Dinamo Batumi-FC Locomotive Tbilisi
16:00Dinamo Batumi-FC Locomotive Tbilisi
FTDila Gori0-0FC Rustavi
FTDinamo Batumi2-1FC Locomotive Tbilisi
Germany flag Germany Bundesliga
FTAugsburg2-1Eintracht Frankfurt
FTBorussia Dortmund4-0Leverkusen
FTFC Koln0-1Borussia Monchengladbach
FTMainz2-1Hertha Berlin
FTRB Leipzig1-1Bayern Munich
FTUnion Berlin1-2Werder Bremen
Germany flag Germany 2nd Bundesliga
FTHannover 960-2Arminia Bielefeld
FTHeidenheim3-0Holstein Kiel
FTJahn Regensburg2-3VFB Stuttgart
Germany flag Germany 3rd Liga
FTMeppen6-1Kaiserslautern
FTPreussen Munster2-3FC Viktoria Koln
FTSonnenhof Grossaspach2-2Bayern Munich II
FTTSV 1860 Munchen3-1Carl Zeiss Jena
FTWaldhof Mannheim1-2FC Würzburger Kickers
FTZwickau1-2Uerdingen
Germany flag Germany Regionalliga Bayern
FTFV Illertissen2-0Burghausen
FTSpVgg Bayreuth2-2TSV Aubstadt
FTSV Turkgucu Ataspor Munchen0-1VfB Eichstatt
FTTSV Buchbach3-21. FC Schweinfurt 05
FTVfR Garching2-2SV Schalding-Heining
Germany flag Germany Regionalliga Nord
FTBSV SW Rehden1-0Luebeck
FTHamburger SV II0-1Werder Bremen II
FTHeider SV0-1TSV Havelse
FTWolfsburg II1-1SSV Jeddeloh II
Germany flag Germany Regionalliga Nordost
FTVfB Auerbach 19065-2FSV Optik Rathenow
Germany flag Germany Regionalliga Südwest
FTFK 03 Pirmasens1-3SV 07 Elversberg
FTFSV Frankfurt0-4Aalen
FTSaarbrucken0-2FC Bayern Alzenau 1920
FTTSG 1899 Hoffenheim II0-1FC 08 Homburg-Saar
FTTSG Balingen1-2Freiburg II
FTTSV Steinbach 19211-0Offenbacher FC Kickers 1901
FTTUS Rot-Weiss Koblenz1-4Bahlinger SC
Germany flag Germany Regionalliga West
FTBonner SC0-3SV Bergisch Gladbach 09
FTFC Koeln II0-3Borussia Dortmund II
FTTUS Haltern1-5SV Rodinghausen
Greece flag Greece Super League
16:00Atromitos-Paok
16:00Atromitos-Paok
16:15OFI-Panetolikos
FTAtromitos2-3Paok
FTOFI3-1Panetolikos
FTOlympiacos5-0Volos NFC
Greece flag Greece Cup
13:00Elassona-Aspropyrgos Enosis
FTAetos Orfanou2-1Thesprotos FC
FTElassona0-1Aspropyrgos Enosis
Guatemala flag Guatemala Liga Nacional:: apertura
19:00Antigua Guatemala-Siquinala
19:00Antigua Guatemala-Siquinala
FTAntigua Guatemala1-0Siquinala
FTCSD Municipal3-2Coban Imperial
Guatemala flag Guatemala Primera Division:: apertura group B
FTAurora FC1-0Carcha
FTDeportivo Petapa1-1Deportivo Mictlan
Honduras flag Honduras Liga Nacional:: apertura
FTReal de Minas2-1CD Real Sociedad
Hungary flag Hungary OTP BANK Liga
15:00Diosgyori-Zalaegerszeg TE
15:00Diosgyori-Zalaegerszeg TE
15:00Diosgyori-Zalaegerszeg TE
15:00Diosgyori-Zalaegerszeg TE
15:00Honved-Fehervar FC
15:00Honved-Fehervar FC
15:00Honved-Fehervar FC
15:00Honved-Fehervar FC
15:00Kisvarda FC-Mezokovesd-zsory
15:00Kisvarda FC-Mezokovesd-zsory
15:00Kisvarda FC-Mezokovesd-zsory
15:00Kisvarda FC-Mezokovesd-zsory
15:00Puskas FC Academy-Kaposvari Rakoczi FC
15:00Puskas FC Academy-Kaposvari Rakoczi FC
15:00Puskas FC Academy-Kaposvari Rakoczi FC
15:00Puskas FC Academy-Kaposvari Rakoczi FC
15:00Ujpest FC-Debrecen
15:00Ujpest FC-Debrecen
15:00Ujpest FC-Debrecen
15:00Ujpest FC-Debrecen
17:30Paksi FC-Ferencvaros
FTDiosgyori1-0Zalaegerszeg TE
FTHonved0-1Fehervar FC
FTKisvarda FC1-2Mezokovesd-zsory
FTPaksi FC0-4Ferencvaros
FTPuskas FC Academy2-0Kaposvari Rakoczi FC
FTUjpest FC3-2Debrecen
Iceland flag Iceland 1st Deild
14:00Afturelding-Vikingur Olafsvik
14:00Fjoelnir-Leiknir Reykjavik
14:00Fram Reykjavik-Thor Akureyri
14:00Haukar-Keflavik
14:00Magni-Throttur Reykjavik
14:00Njardvik-Grotta
FTAfturelding0-1Vikingur Olafsvik
FTFjoelnir1-1Leiknir Reykjavik
FTFram Reykjavik3-0Thor Akureyri
FTHaukar3-1Keflavik
FTMagni3-1Throttur Reykjavik
FTNjardvik1-2Grotta
Iceland flag Iceland Cup
17:00Vikingur Reykjavik-Hafnarfjordur
FTVikingur Reykjavik1-0Hafnarfjordur
Iran flag Iran Pro League
14:30Machine Sazi FC-Padideh Shahre Khodrou Khorasan FC
14:30Machine Sazi FC-Padideh Shahre Khodrou Khorasan FC
14:30Machine Sazi FC-Padideh Shahre Khodrou Khorasan FC
15:15Foolad Khuzestan FC-Sepahan
15:15Foolad Khuzestan FC-Sepahan
15:15Foolad Khuzestan FC-Sepahan
15:15Foolad Khuzestan FC-Sepahan
FTFoolad Khuzestan FC0-0Sepahan
FTMachine Sazi FC0-1Padideh Shahre Khodrou Khorasan FC
Ireland flag Ireland 1st Division
FTLongford1-2Bray
Ireland flag Ireland League Cup
PenDerry City2-2Dundalk
Israel flag Israel Ligat HaAl
15:00Maccabi Haifa FC-Hapoel Kiryat Shmona
15:00Maccabi Haifa FC-Hapoel Kiryat Shmona
15:00Maccabi Haifa FC-Hapoel Kiryat Shmona
15:00Maccabi Haifa FC-Hapoel Kiryat Shmona
16:00Hapoel Hadera-Hapoel Raanana FC
16:00Hapoel Hadera-Hapoel Raanana FC
16:00Hapoel Hadera-Hapoel Raanana FC
16:00Hapoel Hadera-Hapoel Raanana FC
16:00Hapoel Tel Aviv FC-Sektzia Ness Ziona FC
16:00Hapoel Tel Aviv FC-Sektzia Ness Ziona FC
16:00Hapoel Tel Aviv FC-Sektzia Ness Ziona FC
16:00Hapoel Tel Aviv FC-Sektzia Ness Ziona FC
17:30Hapoel Kfar Saba FC-Maccabi Tel Aviv FC
FTHapoel Hadera4-0Hapoel Raanana FC
FTHapoel Kfar Saba FC0-1Maccabi Tel Aviv FC
FTHapoel Tel Aviv FC1-1Sektzia Ness Ziona FC
FTMaccabi Haifa FC2-0Hapoel Kiryat Shmona
Italy flag Italy Serie A
16:00Napoli-Sampdoria
FTFiorentina0-0Juventus
FTInter Milan1-0Udinese
FTNapoli2-0Sampdoria
Italy flag Italy Serie B
16:00Venezia-Chievo
FTAscoli2-0Livorno
FTCittadella2-0Trapani
FTEntella1-0Frosinone
FTPerugia0-0Juve Stabia
FTVenezia0-2Chievo
Italy flag Italy Serie C:: group A
FTMonza1-0Pro Vercelli
Italy flag Italy Serie C:: group B
FTGubbio1-1Fano
Italy flag Italy Serie C:: group C
FTCasertana FC6-1Rieti
Japan flag Japan J. League
FTGamba Osaka1-0Sagan Tosu
FTKashima Antlers2-0FC Tokyo
FTKawasaki Frontale2-0Jubilo Iwata
FTOita Trinita2-1Shonan
FTSapporo1-3Vegalta Sendai
FTVissel Kobe2-1Matsumoto Yamaga
FTYokohama FM3-0Sanfrecce Hiroshima
Japan flag Japan J. League 2
FTAlbirex Niigata1-1Tokyo Verdy
FTFagiano Okayama2-0FC Gifu
FTJEF United Ichihara Chiba2-1Mito Hollyhock
FTKyoto Sanga FC2-0FC Machida Zelvia
FTRenofa Yamaguchi2-1Ehime FC
FTTochigi SC0-1Fukuoka
FTTokushima Vortis1-1V-Varen Nagasaki
FTVentforet Kofu1-1Kashiwa Reysol
FTZweigen Kanazawa2-2FC Ryukyu
Kenya flag Kenya Premier League
10:00Nzoia Sugar-Sony Sugar
12:00Bandari-Zoo Kericho
12:00Bandari-Zoo Kericho
12:00Chemelil Sugar-GOR Mahia
12:00Chemelil Sugar-GOR Mahia
12:00Ulinzi Stars-Sofapaka
12:00Western Stima-Wazito FC
13:15Posta Rangers-Homeboyz
13:15Posta Rangers-Homeboyz
FTNzoia Sugar1-2Sony Sugar
FTPosta Rangers1-1Homeboyz
FTTusker1-1Mathare United
FTUlinzi Stars0-0Sofapaka
FTWestern Stima0-0Wazito FC
16:35Al-Salmiya SC-Al-Arabi
16:35Al-Salmiya SC-Al-Arabi
FTAl-Salmiya SC3-3Al-Arabi
Latvia flag Latvia Virsliga
14:45Riga FC-FS Metta/LU
14:45Riga FC-FS Metta/LU
14:45Riga FC-FS Metta/LU
FTBFC Daugavpils2-2Valmiera FK
FTRiga FC5-0FS Metta/LU
FTVentspils1-1Jelgava
Lithuania flag Lithuania A Lyga
12:00FK Palanga-FK Kauno Zalgiris
AAWStumbras0-3FK Riteriai
AAWStumbras0-3FK Riteriai
AAWStumbras0-3FK Riteriai
AAWStumbras0-3FK Riteriai
AAWStumbras0-3FK Riteriai
AAWStumbras0-3FK Riteriai
AAWStumbras0-3FK Riteriai
FTFK Palanga2-3FK Kauno Zalgiris
Luxembourg flag Luxembourg National Division
15:00US Hostert-F91 Dudelange
15:00US Hostert-F91 Dudelange
15:00US Hostert-F91 Dudelange
FTUS Hostert1-0F91 Dudelange
Malawi Super League
FTBe Forward FC1-0Ntopwa
FTCivil Sporting1-0Mighty Tigers
FTKaronga United1-0Mzuni
Malta Premier League
16:00Gzira United FC-Sliema
16:00Sirens FC-Hibernians FC
18:00Birkirkara-Balzan
18:15Senglea Athletic-Mosta FC
FTBirkirkara3-3Balzan
FTGzira United FC1-1Sliema
FTSenglea Athletic2-1Mosta FC
FTSirens FC2-1Hibernians FC
Mexico flag Mexico Liga MX:: apertura
FTClub Tijuana1-1Tigres UANL
FTMonterrey0-2Necaxa
FTPuebla1-3Atletico San Luis
FTVeracruz0-0Cruz Azul
Moldova flag Moldova National Division
16:00Petrocub-Hincesti-Sheriff Tiraspol
16:00Petrocub-Hincesti-Sheriff Tiraspol
16:00Petrocub-Hincesti-Sheriff Tiraspol
16:00Petrocub-Hincesti-Sheriff Tiraspol
FTCodru0-2Zimbru
FTPetrocub-Hincesti0-0Sheriff Tiraspol
Montenegro flag Montenegro Telekom 1st CFL
13:30Rudar Pljevlja-FK Podgorica
FTRudar Pljevlja2-1FK Podgorica
Morocco flag Morocco Botola Pro
15:00Olympic Club de Safi-OCK Khouribga
15:00Olympic Club de Safi-OCK Khouribga
15:00Olympic Club de Safi-OCK Khouribga
15:00Olympic Club de Safi-OCK Khouribga
17:00MAT Tetouan-FAR Rabat
17:00MAT Tetouan-FAR Rabat
19:00FUS Rabat-Ittihad Tanger
19:00FUS Rabat-Ittihad Tanger
FTFUS Rabat1-0Ittihad Tanger
FTMAT Tetouan2-0FAR Rabat
FTOlympic Club de Safi1-1OCK Khouribga
Netherlands flag Netherlands Eredivisie
FTAjax4-1SC Heerenveen
FTAZ Alkmaar5-1Sparta Rotterdam
FTFC Utrecht3-1Emmen
FTPSV Eindhoven5-0Vitesse Arnhem
FTVVV-Venlo2-1FC Groningen
Netherlands flag Netherlands Eerste Divisie
FTTOP Oss1-2Go Ahead Eagles
North Macedonia flag North Macedonia Prva Liga
13:30Makedonija GjP-FK Borec
13:30Shkupi-Sileks
13:30Vardar-FC Struga Trim Lum
FTMakedonija GjP3-1FK Borec
FTShkendija3-0FK Rabotnicki Skopje
FTShkupi1-0Sileks
FTVardar3-0FC Struga Trim Lum
Norway flag Norway Eliteserien
16:00Rosenborg-Lillestrom
16:00Rosenborg-Lillestrom
FTRosenborg3-1Lillestrom
Norway flag Norway 2nd Division Avd.1
14:00Nardo-Byaasen
14:00Nardo-Byaasen
14:00Nardo-Byaasen
FTNardo2-1Byaasen
Norway flag Norway 2nd Division Avd.2
14:00Floroe-Baerum
14:00Floroe-Baerum
14:00Floroe-Baerum
14:00Kjelsaas-Asker
14:00Kjelsaas-Asker
14:00Kjelsaas-Asker
14:00Oppsal-Grorud
14:00Oppsal-Grorud
14:00Oppsal-Grorud
FTFloroe3-3Baerum
FTKjelsaas1-2Asker
FTOppsal1-1Grorud
Norway flag Norway OBOS-ligaen
13:30Kongsvinger-Aalesunds FK
FTKongsvinger1-1Aalesunds FK
Paraguay flag Paraguay Division Profesional:: clausura
20:00Libertad-Cerro Porteno
FTClub River Plate1-0Deportivo Santani
FTLibertad2-1Cerro Porteno
Peru flag Peru Primera División:: clausura
16:00Pirata FC-Alianza Universidad De Huanuco
16:00Pirata FC-Alianza Universidad De Huanuco
16:00Pirata FC-Alianza Universidad De Huanuco
16:00Pirata FC-Alianza Universidad De Huanuco
18:15CD Usmp-FBC Melgar
FTCD Usmp1-1FBC Melgar
FTCD UT Cajamarca1-1Alianza Lima
FTPirata FC0-0Alianza Universidad De Huanuco
Poland flag Poland Ekstraklasa
15:30Lechia Gdansk-Lech Poznan
18:00Korona Kielce-Wisla Krakow
FTKorona Kielce1-1Wisla Krakow
FTLechia Gdansk2-1Lech Poznan
FTRakow Czestochowa2-0Arka Gdynia
Poland flag Poland 1st Liga
14:00Radomiak Radom-Zaglebie Sosnowiec
14:00Radomiak Radom-Zaglebie Sosnowiec
14:00Radomiak Radom-Zaglebie Sosnowiec
16:00GKS Tychy-Wigry Suwalki
16:00GKS Tychy-Wigry Suwalki
16:00GKS Tychy-Wigry Suwalki
16:00GKS Tychy-Wigry Suwalki
16:00Puszcza Niepolomice-Podbeskidzie
16:00Puszcza Niepolomice-Podbeskidzie
16:00Puszcza Niepolomice-Podbeskidzie
17:00GKS Jastrzebie-Chrobry Glogow
17:00Nieciecza-Warta Poznan
FTGKS Jastrzebie1-0Chrobry Glogow
FTGKS Tychy2-1Wigry Suwalki
FTNieciecza1-1Warta Poznan
FTPuszcza Niepolomice0-1Podbeskidzie
FTRadomiak Radom2-1Zaglebie Sosnowiec
Poland flag Poland 2nd Liga
14:00Resovia-SKRA Czestochowa
14:00Resovia-SKRA Czestochowa
14:00Resovia-SKRA Czestochowa
16:00Bytovia Bytow-Blekitni Stargard
16:00Bytovia Bytow-Blekitni Stargard
16:00Bytovia Bytow-Blekitni Stargard
16:00Bytovia Bytow-Blekitni Stargard
16:00GKS Katowice-KS Legionovia Legionowo
16:00GKS Katowice-KS Legionovia Legionowo
16:00GKS Katowice-KS Legionovia Legionowo
16:00GKS Katowice-KS Legionovia Legionowo
17:00Polkowice-Pogon Siedlce
17:10Widzew Lodz-Garbarnia
FTBytovia Bytow1-0Blekitni Stargard
FTElana Torun2-4Lech Poznan ll
FTGKS Katowice3-1KS Legionovia Legionowo
FTPolkowice1-1Pogon Siedlce
FTResovia2-0SKRA Czestochowa
FTStal Rzeszow2-1Stal Stalowa Wola
FTWidzew Lodz1-1Garbarnia
Portugal flag Portugal Primeira Liga
FTBenfica2-0Gil Vicente
FTFamalicao4-2Pacos Ferreira
FTVitoria Guimaraes5-1Aves
Portugal flag Portugal Segunda Liga
15:00Varzim-CD Cova da Piedade
FTEstoril-Praia2-1Porto B
FTFarense3-0Vilafranquense
FTFeirense1-0GD Chaves
FTVarzim2-1CD Cova da Piedade
Qatar Qatar Stars League
13:55Al Shahaniya-Al Wakrah
13:55Al Shahaniya-Al Wakrah
13:55Al Shahaniya-Al Wakrah
16:05Qatar SC-Al Gharafa
16:05Qatar SC-Al Gharafa
FTAl Shahaniya0-2Al Wakrah
FTQatar SC1-3Al Gharafa
Republic of Korea flag Republic of Korea K-League 1
10:00Jeonbuk Motors-Sangju Sangmu
FTDaegu FC0-0Pohang Steelers
FTGyeongnam FC3-3Ulsan Hyundai
FTJeonbuk Motors2-1Sangju Sangmu
Republic of Korea flag Republic of Korea K-League 2
10:00Daejeon Citizen FC-Seoul E-Land FC
FTDaejeon Citizen FC1-0Seoul E-Land FC
FTJeonnam Dragons3-3Busan IPark
Romania flag Romania Liga I
15:30Targoviste-Acs Sepsi Osk Sfantu Gheorghe
18:00Dinamo Bucharest-Botosani
FTDinamo Bucharest1-1Botosani
FTTargoviste0-0Acs Sepsi Osk Sfantu Gheorghe
Romania flag Romania Liga II
FTASU Politehnica Timisoara0-0Farul Constanta
FTCSM Resita1-1Turris-Oltul
FTFC Dunarea Calarasi3-2Universitatea Cluj
FTFC Metaloglobus Bucuresti0-1Pandurii Targu
FTFK Csikszereda2-2Ripensia Timisoara
FTGloria Buzau2-0Daco-Getica Bucuresti
FTViitorul Pandurii Targu Jiu0-0Concordia Chiajna
Russia flag Russia Premier League
16:00Sochi-Lokomotiv Moscow
16:00Sochi-Lokomotiv Moscow
16:00Sochi-Lokomotiv Moscow
16:00Sochi-Lokomotiv Moscow
16:00Sochi-Lokomotiv Moscow
FTSochi0-1Lokomotiv Moscow
FTSpartak Moscow1-2Ural
Russia flag Russia 1st Division
14:00FC Avangard Kursk-Mordovya
14:00FC Avangard Kursk-Mordovya
14:00FC Rotor Volgograd-FC Fakel Voronezh
14:00FC Rotor Volgograd-FC Fakel Voronezh
15:00FC Khimki-Chayka Peschanokopskoye
15:00FC Khimki-Chayka Peschanokopskoye
15:00FC Khimki-Chayka Peschanokopskoye
15:00FC Khimki-Chayka Peschanokopskoye
15:00Torpedo Moscow-FC Krasnodar-2
15:00Torpedo Moscow-FC Krasnodar-2
15:00Torpedo Moscow-FC Krasnodar-2
15:00Torpedo Moscow-FC Krasnodar-2
FTFC Avangard Kursk2-2Mordovya
FTFC Khimki1-0Chayka Peschanokopskoye
FTFC Luch Vladivostok0-0FC Nizhny Novgorod
FTFC Neftekhimik Nizhnekamsk2-2FC Shinnik Yaroslavl
FTFC Rotor Volgograd2-0FC Fakel Voronezh
FTTekstilshchik Ivanovo3-1FC Ska-Khabarovsk
FTTomsk2-2FC Spartak-2 Moscow
FTTorpedo Moscow2-1FC Krasnodar-2
FTYenisey Krasnoyarsk2-2FC Baltika Kaliningrad
Russia flag Russia 2nd Division:: center
14:00FC Ryazan-Ararat Moscow
14:00FC Ryazan-Ararat Moscow
14:00Metalurg Lypetsk-Salyut Belgorod
14:00Metalurg Lypetsk-Salyut Belgorod
FTFC Ryazan2-3Ararat Moscow
FTKaluga1-1Dinamo Briansk
FTKhimik-Arsenal1-2Sokol Saratov
FTKvant Obninsk0-2Saturn Ramenskoye
FTMetalurg Lypetsk2-0Salyut Belgorod
FTStrogino1-0FC Rotor Volgograd II
Russia flag Russia 2nd Division:: south
12:00Spartak Vladikavkaz-Legion Dinamo
12:30FK Makhachkala-Chernomorets Novorossiysk
13:30Druzhba-SKA Rostov
13:30FC Volgar-Anzhi Makhachkala
14:00Urozhay-Biolog Novokubansk
14:00Urozhay-Biolog Novokubansk
FTDinamo Stavropol1-3FC Alania Vladikavkaz
FTDruzhba2-3SKA Rostov
FTFC Volgar2-0Anzhi Makhachkala
FTFK Makhachkala2-2Chernomorets Novorossiysk
FTInter Cherkessk2-2Spartak Nalchik
FTMashuk-KMV1-0Krasnodar 3
FTSpartak Vladikavkaz1-1Legion Dinamo
FTUrozhay1-0Biolog Novokubansk
Russia flag Russia 2nd Division:: west
16:00Murom-Pskov 747
16:00Murom-Pskov 747
16:00Murom-Pskov 747
FTMurom3-0Pskov 747
FTZenit St. Petersburg II1-0Rodina
FTZvezda Saint Petersburg0-1Olimp Khimki
Saudi Arabia flag Saudi Arabia Premier League
15:40AL Hilal Riyadh-AL Fayha FC
15:40AL Hilal Riyadh-AL Fayha FC
15:40AL Hilal Riyadh-AL Fayha FC
15:40AL Hilal Riyadh-AL Fayha FC
15:50Abha Club-AL Raed FC
15:50Abha Club-AL Raed FC
17:35AL Ahli Saudi FC-AL Wehda FC
17:35AL Ahli Saudi FC-AL Wehda FC
FTAbha Club1-1AL Raed FC
FTAL Ahli Saudi FC1-2AL Wehda FC
FTAL Hilal Riyadh1-1AL Fayha FC
Serbia flag Serbia Super Liga
16:00Red Star Belgrade-Indjija
16:00Red Star Belgrade-Indjija
16:00Red Star Belgrade-Indjija
16:00Red Star Belgrade-Indjija
17:00FK Radnik Surdulica-FK Napredak Krusevac
17:00FK Radnik Surdulica-FK Napredak Krusevac
17:00Javor-Rad Beograd
17:00Javor-Rad Beograd
18:00Vozdovac-FK Cukaricki
18:30Proleter Novi SAD-Partizan Belgrade
FTFK Radnik Surdulica1-4FK Napredak Krusevac
FTJavor3-0Rad Beograd
FTProleter Novi SAD0-3Partizan Belgrade
FTRed Star Belgrade2-1Indjija
FTVozdovac2-2FK Cukaricki
Singapore flag Singapore Sg. Premier League
12:15Brunei Dpmm FC-Warriors FC
FTBrunei Dpmm FC3-0Warriors FC
FTTampines Rovers FC3-3Balestier Khalsa FC
Slovakia flag Slovakia Fortuna League
12:00FK Pohronie-FC Nitra
17:00Ruzomberok-SKF Sered
17:00Senica-Dunajska Streda
17:00Zemplin Michalovce-AS Trencin
17:00Zlate Moravce-MSK Zilina
FTFK Pohronie0-3FC Nitra
FTRuzomberok1-1SKF Sered
FTSenica0-1Dunajska Streda
FTZemplin Michalovce2-1AS Trencin
FTZlate Moravce0-0MSK Zilina
Slovenia flag Slovenia Prva Liga
18:15Maribor-Aluminij
FTMaribor2-1Aluminij
South Africa flag South Africa Premier League
16:00Kaizer Chiefs-Polokwane City
16:00Kaizer Chiefs-Polokwane City
16:00Kaizer Chiefs-Polokwane City
16:00Kaizer Chiefs-Polokwane City
18:15Supersport United-Cape Town City
18:15Supersport United-Cape Town City
FTGolden Arrows1-1Amazulu Durban
FTKaizer Chiefs0-1Polokwane City
FTOrlando Pirates2-1Chippa United
FTSupersport United3-3Cape Town City
Spain flag Spain LaLiga Santander
14:00Leganes-Villarreal
FTBarcelona5-2Valencia
FTLeganes0-3Villarreal
FTReal Madrid3-2Levante
FTReal Sociedad2-0Atletico Madrid
Spain flag Spain LaLiga 1|2|3
14:00CD Mirandes-Malaga
14:00Numancia-Huesca
14:00Numancia-Huesca
FTCadiz2-0Girona
FTCD Mirandes1-1Malaga
FTLas Palmas0-3Almeria
FTNumancia1-0Huesca
FTPonferradina1-1Alcorcon
Spain flag Spain Segunda B:: group I
FTReal Madrid Castilla0-0UP Langreo
Spain flag Spain Segunda B:: group II
14:30Amorebieta-Osasuna B
16:00Arenas Club de Getxo-Valladolid B
16:00Athletic Bilbao B-Salamanca
16:00Guijuelo-Alaves B
16:00SD Leioa-Barakaldo
FTAmorebieta1-0Osasuna B
FTArenas Club de Getxo0-3Valladolid B
FTAthletic Bilbao B4-0Salamanca
FTCD Izarra1-1Real Sociedad B
FTGuijuelo1-0Alaves B
FTSD Leioa1-3Barakaldo
Spain flag Spain Segunda B:: group III
16:00Barcelona B-AE Prat
16:00Llagostera-Villarreal B
16:00Valencia B-La Nucia
FTBarcelona B2-2AE Prat
FTLlagostera0-3Villarreal B
FTValencia B0-0La Nucia
Spain flag Spain Segunda B:: group IV
FTVillarrubia1-1Talavera CF
Sweden flag Sweden Allsvenskan
14:00Ostersunds FK-Kalmar FF
14:00Ostersunds FK-Kalmar FF
FTOrebro SK0-0GIF Sundsvall
FTOstersunds FK1-2Kalmar FF
Sweden flag Sweden Superettan
14:00Oesters IF-Joenkoepings Soedra
14:00Oesters IF-Joenkoepings Soedra
14:00Syrianska-IK Frej Taeby
14:00Syrianska-IK Frej Taeby
FTOergryte IS0-1Trelleborgs FF
FTOesters IF0-2Joenkoepings Soedra
FTSyrianska0-3IK Frej Taeby
Thailand flag Thailand Thai League
12:00Muang Thong United-Buriram United
FTMuang Thong United3-1Buriram United
FTRatchaburi FC2-0Chonburi
FTSamut Prakan City1-1Bangkok United
Int.Port FC0-0Nakhon Ratchasima FC
Turkey flag Turkey Super Lig
14:00Istanbul Basaksehir-Sivasspor
14:00Istanbul Basaksehir-Sivasspor
17:00Antalyaspor-Kayserispor
17:00Gazisehir Gaziantep-Besiktas
FTAntalyaspor2-2Kayserispor
FTGazisehir Gaziantep3-2Besiktas
FTIstanbul Basaksehir1-1Sivasspor
Turkey flag Turkey 1st Lig
12:30Keciorengucu-Erzurum Buyuksehir Belediyespor
16:00Altinordu Fk-Eskisehirspor
16:00Altinordu Fk-Eskisehirspor
16:00Altinordu Fk-Eskisehirspor
16:00Boluspor-Altay Izmir
16:00Boluspor-Altay Izmir
16:00Boluspor-Altay Izmir
FTAltinordu Fk4-1Eskisehirspor
FTBoluspor0-2Altay Izmir
FTKeciorengucu1-0Erzurum Buyuksehir Belediyespor
Turkey flag Turkey 2nd Lig:: red group
13:30Eyuepsor-Nigde Anadolu FK
FTAnkara Demirspor2-1Ergene Velimese Spor
FTEyuepsor3-2Nigde Anadolu FK
Turkey flag Turkey 2nd Lig:: white group
13:30Pendikspor-1922 Konyaspor
FTBAK Spor Klubu2-2Samsunspor
FTPendikspor3-11922 Konyaspor
Turkey flag Turkey 3rd Lig:: group 2
12:30Ofspor-Fatsa Belediyespor
12:30Ofspor-Fatsa Belediyespor
13:30Derince Spor-Kemerspor 2003
13:30Derince Spor-Kemerspor 2003
FTDerince Spor0-0Kemerspor 2003
FTOfspor2-0Fatsa Belediyespor
Ukraine flag Ukraine Premier League
14:00Karpaty Lviv-Vorskla Poltava
14:00Karpaty Lviv-Vorskla Poltava
14:00Shakhtar Donetsk-Zorya Luhansk
14:00Shakhtar Donetsk-Zorya Luhansk
14:00Shakhtar Donetsk-Zorya Luhansk
FTKarpaty Lviv2-1Vorskla Poltava
FTOleksandria2-0Dnipro-1
FTShakhtar Donetsk4-3Zorya Luhansk
Uruguay flag Uruguay Primera División:: clausura
19:00Cerro-Racing
19:00Fenix-Juventud de las Piedras
19:00River Plate-Montevideo Wanderers
FTCerro1-0Racing
FTFenix2-2Juventud de las Piedras
FTRiver Plate3-1Montevideo Wanderers
USA flag USA Major League Soccer
16:30New York City-San Jose
16:30New York City-San Jose
19:30Chicago-FC Dallas
FTChicago4-0FC Dallas
FTNew York City2-1San Jose
USA flag USA USL Championship
19:00Real Monarchs SLC-Portland Timbers II
FTBirmingham Legion Fc0-2Saint Louis FC
FTLoudoun United1-2Memphis 901 Fc
FTNew York Red Bulls II2-0Charlotte Independence
FTReal Monarchs SLC5-1Portland Timbers II
FTSwope Park Rangers1-0North Carolina
Venezuela flag Venezuela Primera División:: clausura
15:00Metropolitanos FC-Estudiantes Merida
15:00Metropolitanos FC-Estudiantes Merida
15:00Metropolitanos FC-Estudiantes Merida
15:00Metropolitanos FC-Estudiantes Merida
FTMetropolitanos FC2-1Estudiantes Merida
Vietnam flag Vietnam V-League
10:00Quang Nam FC-Da Nang
10:00Vicem Hai Phong-Khanh Hoa Nha Trang
12:00Saigon FC-Hoang Anh Gia Lai
FTQuang Nam FC1-4Da Nang
FTSaigon FC3-1Hoang Anh Gia Lai
FTVicem Hai Phong1-1Khanh Hoa Nha Trang

All kick-offs UK time

Back to top