The Fishy - Grimsby Town FC

Football Results (Sun 15‑Sep‑2019)

England flag England Premier League
FTBournemouth3-1Everton
FTWatford2-2Arsenal
England flag England Championship
FTBarnsley0-2Leeds
FTHuddersfield0-2Sheff Wed
Algeria flag Algeria Ligue 1
20:00MC Oran-MC Alger
FTMC Oran2-3MC Alger
Argentina flag Argentina Primera Division
14:00Gimnasia La Plata-Racing Club Avellaneda
14:00Gimnasia La Plata-Racing Club Avellaneda
16:15Banfield-Talleres
16:15Banfield-Talleres
FTBanfield0-1Talleres
FTGimnasia La Plata1-2Racing Club Avellaneda
FTHuracan0-4River Plate
FTIndependiente2-2Lanus
FTRosario Central1-1Newells
Austria flag Austria Bundesliga
15:00Wolfsberger AC-Austria Vienna
FTRapid Vienna5-0Admira Wacker
FTSC Rheindorf Altach6-0St Polten
FTWolfsberger AC3-0Austria Vienna
Austria flag Austria Erste Liga
FTFC Juniors OO0-5BW Linz
Azerbaijan flag Azerbaijan Premier League
14:00Keshla FK-Sabayil
14:00Keshla FK-Sabayil
16:30FK Qarabag-Neftchi Baku
16:30FK Qarabag-Neftchi Baku
FTFK Qarabag2-0Neftchi Baku
FTKeshla FK1-2Sabayil
Belarus flag Belarus Premier
12:00Slavia Mozyr-Energetik-BGU
14:00Isloch-Shakhtyor Soligorsk
14:00Isloch-Shakhtyor Soligorsk
16:00Dinamo Minsk-FK Slutsk
FTDinamo Minsk2-1FK Slutsk
FTIsloch0-1Shakhtyor Soligorsk
FTSlavia Mozyr2-2Energetik-BGU
Belgium flag Belgium First Division A
FTAnderlecht1-2Royal Antwerp
FTGent3-0KV Mechelen
FTMouscron Peruwelz2-0Kortrijk
Belgium flag Belgium First Division B:: 1st stage
AAWRoeselare0-0Royal Excelsior Virton
AAWRoeselare0-0Royal Excelsior Virton
Bolivia flag Bolivia Primera Division:: clausura
19:00Nacional Potosi-Bolivar
19:00San Jose-Destroyers
FTGuabira1-1Blooming
FTNacional Potosi0-3Bolivar
FTSan Jose7-0Destroyers
FTSport Boys Warnes1-2Jorge Wilstermann
Bosnia and Herzegovina flag Bosnia and Herzegovina Premijer Liga
17:30FK Sarajevo-FK Zvijezda 09
17:30NK Siroki Brijeg-FK Tuzla City
FTFK Sarajevo2-0FK Zvijezda 09
FTNK Siroki Brijeg1-3FK Tuzla City
Brazil flag Brazil Serie A
18:00Bahia-Fortaleza EC
14:00Atletico MG-Internacional
14:00Atletico MG-Internacional
14:00CA Paranaense-Avai
14:00CA Paranaense-Avai
FTAtletico MG1-3Internacional
FTBahia1-1Fortaleza EC CE
FTCA Paranaense0-1Avai
FTCeara0-0Botafogo FR RJ
FTFluminense1-0Sport Club Corinthians Paulista
FTGremio3-0Goias
FTSao Paulo1-1CSA
Brazil flag Brazil Serie B
FTFigueirense FC SC1-2SC Recife PE
FTParana Clube PR0-0Cuiaba EC MT
Brazil flag Brazil Serie C:: final
FTJuventude2-1Nautico
Bulgaria flag Bulgaria First Professional League:: 1. stage
14:45Dunav Ruse-Slavia Sofia
14:45Dunav Ruse-Slavia Sofia
17:15Levski Sofia-Cherno More Varna
17:15Levski Sofia-Cherno More Varna
FTDunav Ruse0-0Slavia Sofia
FTLevski Sofia3-0Cherno More Varna
Chile flag Chile Primera B
15:00San Luis-CSD Rangers
18:00Club De Deportes Temuco Sadp-Deportes Puerto Montt
19:00CD Cobreloa Calama-Nublense
FTCD Cobreloa Calama1-2Nublense
FTCD Santa Cruz0-1AC Barnechea
FTClub De Deportes Temuco Sadp0-1Deportes Puerto Montt
FTSan Luis3-2CSD Rangers
FTSantiago Wanderers4-1Deportes La Serena
Chile flag Chile Primera División
15:30Universidad de Concepcion-Colo Colo
18:00Cobresal-Everton CD
FTCD Universidad Catolica0-0CD O Higgins
FTCobresal2-1Everton CD
FTUniversidad de Concepcion3-1Colo Colo
China flag China Super League
11:35Wuhan Zall-Dalian Yifang
FTShanghai Shenhua0-3Tianjin Teda
FTWuhan Zall1-0Dalian Yifang
China flag China League 1
FTGuangdong Southern Tigers FC0-1Shaanxi Chang AN Athletic FC
Colombia flag Colombia Primera A:: clausura
FTAtlético Nacional2-3Cucuta
FTCD Jaguares2-2America de Cali
FTLa Equidad1-0Patriotas
FTMillonarios2-1Deportivo Pasto
Costa Rica flag Costa Rica Primera División:: apertura
FTDeportivo Saprissa4-0La U Universitarios
Croatia flag Croatia 1st League
14:30NK Osijek-NK Varazdin
14:30NK Osijek-NK Varazdin
17:00Rijeka-Hajduk Split
17:00Rijeka-Hajduk Split
FTNK Osijek2-2NK Varazdin
FTRijeka1-1Hajduk Split
15:00AEK Larnaca-Omonia Nicosia
15:00Doxa Katokopia-Ethnikos Achnas
16:00Enosis Paralimni-Anorthosis
FTAEK Larnaca2-2Omonia Nicosia
FTDoxa Katokopia1-1Ethnikos Achnas
FTEnosis Paralimni1-2Anorthosis
13:00MFK Karvina-Bohemians 1905
13:00Zlin-Sparta Prague
15:00Banik Ostrava-Ceske Budejovice
FTBanik Ostrava2-1Ceske Budejovice
FTMFK Karvina0-0Bohemians 1905
FTZlin0-2Sparta Prague
Czech Republic flag Czech Republic 2nd league
15:00FC Vlasim-Vitkovice
FTFC Vlasim2-1Vitkovice
FTZizkov1-2Hradec Kralove
Denmark flag Denmark Superliga
12:00Lyngby BK-FC Midtjylland
14:00Hobro-FC Copenhagen
16:00Brondby-Nordsjaelland
FTAGF Aarhus3-0Aalborg
FTBrondby4-2Nordsjaelland
FTEsbjerg0-3Randers Freja
FTHobro2-1FC Copenhagen
FTLyngby BK0-3FC Midtjylland
Denmark flag Denmark 1st Division
12:00HB Koege-Naestved
16:00Vendsyssel FF-Kolding IF
16:00Vendsyssel FF-Kolding IF
16:00Vendsyssel FF-Kolding IF
FTFC Roskilde3-1Nykoebing FC
FTHB Koege1-1Naestved
FTVejle3-0Hvidovre IF
FTVendsyssel FF2-0Kolding IF
Denmark flag Denmark 2nd Division:: group 1
FTHolbaek BI1-2BK Frem
Denmark flag Denmark 2nd Division:: group 2
12:00FC Sydvest 05 Tonder-Jammerbugt FC
FTFC Sydvest 05 Tonder0-0Jammerbugt FC
FTThisted4-0Vejgaard Bk
Ecuador flag Ecuador Serie A
19:00Guayaquil City-Universidad Catolica
FTAucas3-0CD America de Quito
FTEmelec1-1LDU de Quito
FTGuayaquil City2-1Universidad Catolica
El Salvador flag El Salvador Primera Division:: apertura
FTCD FAS1-2Jocoro FC
FTCD Sonsonate2-0CD Aguila
FTIndependiente FC1-1Alianza FC
Estonia flag Estonia Premium liiga
12:00Maardu Linnameeskond-Tammeka Tartu
FTMaardu Linnameeskond0-1Tammeka Tartu
Finland flag Finland Kakkonen:: group A
12:00Sudet-JaePS
FTSudet0-2JaePS
Finland flag Finland Kakkonen:: group B
FTGrIFK Grankulla3-3KaaPo
Finland flag Finland Kakkonen:: group C
12:00JBK-JS Hercules
12:00OLS-RoPS II
FTJBK3-1JS Hercules
FTOLS3-1RoPS II
France flag France Ligue 1
13:00Nantes-Reims
FTMonaco3-4Marseille
FTNantes1-0Reims
FTSt Etienne2-2Toulouse
Georgia flag Georgia Erovnuli Liga
14:00FC WIT Georgia-Dinamo Tbilisi
14:00FC WIT Georgia-Dinamo Tbilisi
FTFC WIT Georgia0-3Dinamo Tbilisi
Germany flag Germany Bundesliga
FTHoffenheim0-3Freiburg
FTSC Paderborn 071-5Schalke
Germany flag Germany 2nd Bundesliga
10:30SV Lippstadt 08-Nurnberg
FTErzgebirge Aue1-0VfL Osnabruck
FTSV Darmstadt 983-3Nurnberg
FTVfL Bochum 18482-2Dynamo Dresden
Germany flag Germany 3rd Liga
FTBraunschweig1-2Hansa Rostock
FTFC Ingolstadt 042-3Hallescher FC
Germany flag Germany Regionalliga Bayern
FTNuernberg II5-1Greuther Fuerth II
Germany flag Germany Regionalliga Nord
FTHannoverscher Sc1-0SV Drochtersen/Assel
FTHolstein Kiel II4-2Altonaer FC 93
FTOldenburg3-1FC Eintracht Norderstedt
FTSt.Pauli II0-1FC Hansa Lueneburg
Germany flag Germany Regionalliga Nordost
13:00FC Rot-Weiss Erfurt-BFC Dynamo
FTCottbus3-2ZFC Meuselwitz
FTFC Rot-Weiss Erfurt2-1BFC Dynamo
FTFSV Union Furstenwalde2-2Viktoria Berlin
FTHalberstadt2-1Bischofswerdaer FV 1908
FTSV Lichtenberg 470-0SV Babelsberg 03
FTVSG Altglienicke3-2BSG Chemie Leipzig
Germany flag Germany Regionalliga Südwest
FT1. FSV Mainz 05 II1-3FC Giessen
Germany flag Germany Regionalliga West
13:00FC Schalke 04 II-Fortuna Koln
FTFC Schalke 04 II1-0Fortuna Koln
Greece flag Greece Super League
16:00Xanthi-Asteras Tripoli
16:00Xanthi-Asteras Tripoli
16:00Xanthi-Asteras Tripoli
16:15AEK Athens-Lamia
16:15Panionios-Larissa
FTAEK Athens2-0Lamia
FTAris Thessaloniki4-0Panathinaikos
FTPanionios1-0Larissa
FTXanthi2-1Asteras Tripoli
Greece flag Greece Cup
12:00Episkopi Rethymno-Trikala
13:00Atalanti-Atromitos Patras
13:00Atalanti-Atromitos Patras
13:00Pandramaikos-Ionikos
13:00Panthiraikos AO-OF Ierapetra
13:00Panthiraikos AO-OF Ierapetra
13:00Panthiraikos AO-OF Ierapetra
13:00Thinaliakos-Kavala
13:00Xenofon Krestena-Egaleo
13:00Xenofon Krestena-Egaleo
17:00Panserraikos FC-PO Triglia
AETThinaliakos0-1Kavala
FTEpiskopi Rethymno1-2Trikala
FTPandramaikos0-3Ionikos
FTPanserraikos FC2-0PO Triglia
Greece flag Greece Football League
12:00Apollon Larissa FC-Kerkyra
12:00Apollon Larissa FC-Kerkyra
12:00Apollon Larissa FC-Kerkyra
12:00Apollon Larissa FC-Kerkyra
12:00Apollon Larissa FC-Kerkyra
12:00Apollon Pontou-P.A.E. Chania
12:00Apollon Pontou-P.A.E. Chania
12:00Apollon Pontou-P.A.E. Chania
12:00Apollon Pontou-P.A.E. Chania
12:00Apollon Pontou-P.A.E. Chania
12:00Apollon Smyrnis-Ergotelis
12:00Apollon Smyrnis-Ergotelis
12:00Apollon Smyrnis-Ergotelis
12:00Apollon Smyrnis-Ergotelis
12:00Apollon Smyrnis-Ergotelis
12:00Doxa Dramas-AE Karaiskakis
12:00Doxa Dramas-AE Karaiskakis
12:00Doxa Dramas-AE Karaiskakis
12:00Doxa Dramas-AE Karaiskakis
12:00Doxa Dramas-AE Karaiskakis
12:00Panachaiki 1891 FC-Giannina
12:00Panachaiki 1891 FC-Giannina
12:00Panachaiki 1891 FC-Giannina
12:00Panachaiki 1891 FC-Giannina
12:00Panachaiki 1891 FC-Giannina
12:00Platanias-Levadiakos
12:00Platanias-Levadiakos
12:00Platanias-Levadiakos
12:00Platanias-Levadiakos
12:00Platanias-Levadiakos
Guatemala flag Guatemala Liga Nacional:: apertura
19:00Iztapa-Mixco
20:30Guastatoya-Comunicaciones FC
FTClub Xelaju1-0Santa Lucia Cotzumalguapa
FTDeportivo Malacateco2-0Sanarate
FTGuastatoya3-1Comunicaciones FC
FTIztapa2-1Mixco
Guatemala flag Guatemala Primera Division:: apertura group A
1CD Suchitepequez0-0Deportivo Chiantla
3CD Suchitepequez0-0Deportivo Chiantla
4CD Suchitepequez0-0Deportivo Chiantla
FTCD Suchitepequez1-0Deportivo Chiantla
FTDeportivo Marquense1-0San Pedro
Guatemala flag Guatemala Primera Division:: apertura group B
FTComunicaciones II2-3Deportivo Achuapa
FTCSYD Sacachispas2-0Deportivo Catocha
FTSansare FC2-3Capitalinos FC
Honduras flag Honduras Liga Nacional:: apertura
FTVida3-0Honduras Progreso
Iceland flag Iceland Urvalsdeild
16:00IA Akranes-Grindavik
16:00IA Akranes-Grindavik
16:45KA Akureyri-HK Kopavogs
FTKA Akureyri1-1HK Kopavogs
Iran flag Iran Pro League
15:15Naft Masjed Soleyman FC-Esteghlal
15:15Saipa FC-FC Nassaji Mazandaran
15:15Shahin Bushehr FC-Paykan FC
15:15Zob Ahan Isfahan FC-Tractor Sazi Tabriz FC
FTNaft Masjed Soleyman FC1-1Esteghlal
FTSaipa FC4-3FC Nassaji Mazandaran
FTShahin Bushehr FC1-1Paykan FC
FTZob Ahan Isfahan FC0-0Tractor Sazi Tabriz FC
Israel flag Israel Cup
22:01Bnei HaGolan VeHaGalil-Ahva Kafr Manda
22:01Ihud Bnei Kfar Kara-Maccabi Bnei Raina FC
Israel flag Israel Ligat HaAl
16:00Bnei Yehuda Tel Aviv FC-Maccabi Netanya FC
16:00Bnei Yehuda Tel Aviv FC-Maccabi Netanya FC
17:15FC Ashdod-Hapoel Beer Sheva FC
17:15FC Ashdod-Hapoel Beer Sheva FC
17:15FC Ashdod-Hapoel Beer Sheva FC
FTBnei Yehuda Tel Aviv FC0-0Maccabi Netanya FC
FTFC Ashdod2-2Hapoel Beer Sheva FC
Italy flag Italy Serie A
FTAS Roma4-2Sassuolo
FTBrescia3-4Bologna
FTGenoa1-2Atalanta
FTParma1-3Cagliari
FTSPAL2-1Lazio
FTVerona0-1AC Milan
Italy flag Italy Serie B
FTCosenza1-2Pescara
FTCrotone0-0Empoli
FTPisa4-1Cremonese
Italy flag Italy Serie C:: group A
FTAlbinoleffe0-0US Pianese
FTASDC Gozzano1-1AS Giana Erminio
FTCalcio Lecco 19120-2Siena
FTCarrarese2-1Pistoiese
FTJuventus U232-2Aurora Pro Patria 1919
FTOlbia0-3Alessandria
FTRenate2-1Como
FTUS Citta DI Pontedera0-0Novara
FTUS Pergolettese 19321-1S.S. Arezzo
Italy flag Italy Serie C:: group B
FTCesena FC3-2Triestina
FTFeralpisalo2-1Venezia
FTImolese Calcio0-1Modena
FTPadova0-0Carpi
FTPiacenza0-1Fermana FC
FTRavenna FC 19132-1Ssd Vis Pesaro 1898
FTSS Sambenedettese Calcio2-1FC Arzignano Valchiampo
FTSudtirol0-3Reggio Audace FC
FTVicenza2-0Rimini
Italy flag Italy Serie C:: group C
FTAS Bisceglie0-3Potenza
FTAZ Picerno ASD2-3US Avellino 1912
FTCatania1-0AS Viterbese Castrense
FTCatanzaro3-1ASD Sicula Leonzio
FTPaganese2-2Virtus Francavilla Calcio
FTTeramo2-0USD Cavese 1919
FTTernana0-2Monopoli
FTVibonese3-0ASD SS Rende
Japan flag Japan J. League 2
FTKagoshima United0-3Montedio Yamagata
FTYokohama FM0-0Omiya Ardija
Kazakhstan flag Kazakhstan Premier League
12:00Irtysh Pavlodar-Taraz
12:00Ordabasy-Kaisar Kyzylorda
12:00Tobol Kustanai-Okzhetpes Kokshetau
13:00Aktobe-Atyrau
13:00Aktobe-Atyrau
13:00FC Astana-Shakhter Karagandy
13:00FC Astana-Shakhter Karagandy
13:00Kairat Almaty-Zhetysu Taldykorgan
13:00Kairat Almaty-Zhetysu Taldykorgan
FTAktobe3-2Atyrau
FTFC Astana2-1Shakhter Karagandy
FTIrtysh Pavlodar1-0Taraz
FTKairat Almaty4-1Zhetysu Taldykorgan
FTOrdabasy0-2Kaisar Kyzylorda
FTTobol Kustanai1-0Okzhetpes Kokshetau
12:00KCB-Kisumu All Stars
12:00KCB-Kisumu All Stars
13:00AFC Leopards-Kariobangi Sharks
13:00AFC Leopards-Kariobangi Sharks
FTAFC Leopards0-0Kariobangi Sharks
FTKCB0-0Kisumu All Stars
15:25Yarmouk-Al-Shabab
17:35Qadsia SC-Al Tadhamon
17:35Qadsia SC-Al Tadhamon
FTQadsia SC3-0Al Tadhamon
FTYarmouk1-2Al-Shabab
Latvia flag Latvia Virsliga
15:00RFS-FK Spartaks
15:00RFS-FK Spartaks
FTRFS6-0FK Spartaks
Luxembourg flag Luxembourg National Division
14:00FC Etzella Ettelbruck-Una Strassen
14:00FC Muhlenbach Blue Boys-Differdange
14:00FC Muhlenbach Blue Boys-Differdange
14:00Jeunesse Esch-Fola Esch
14:00Racing FC Union Luxembourg-FC Victoria Rosport
14:00Racing FC Union Luxembourg-FC Victoria Rosport
14:00Union Titus Petange-US Mondorf les Bains
14:00Union Titus Petange-US Mondorf les Bains
FTFC Etzella Ettelbruck3-2Una Strassen
FTFC Muhlenbach Blue Boys0-2Differdange
FTJeunesse Esch0-3Fola Esch
FTRacing FC Union Luxembourg2-2FC Victoria Rosport
FTUnion Titus Petange3-2US Mondorf les Bains
Malawi Super League
12Moyale Barracks0-0Chitipa United
13Moyale Barracks0-0Chitipa United
3TN Stars0-0Masters Security FC
4TN Stars0-0Masters Security FC
52Moyale Barracks0-0Chitipa United
FTTN Stars1-1Masters Security FC
Malta Premier League
16:00Gudja United-St Lucia FC
16:00Gudja United-St Lucia FC
18:00Valletta-Floriana
FTGudja United1-1St Lucia FC
FTValletta1-1Floriana
Mexico flag Mexico Liga MX:: apertura
17:00Toluca-Monarcas Morelia
17:00Toluca-Monarcas Morelia
FTClub America1-1Pumas UNAM
FTClub Leon FC3-1FC Juarez
FTGuadalajara1-0Club Atlas
FTToluca0-2Monarcas Morelia
Moldova flag Moldova National Division
13:00FC Sfintul Gheorghe-Dinamo-Auto
13:00FC Sfintul Gheorghe-Dinamo-Auto
16:00Milsami Orhei-Speranta
FTFC Sfintul Gheorghe1-0Dinamo-Auto
FTMilsami Orhei0-0Speranta
Morocco flag Morocco Botola Pro
16:00Youssoufia Berrechid-Renaissance Club Zemamra
16:00Youssoufia Berrechid-Renaissance Club Zemamra
19:00Rapide Club Oued Zem-MCO Oujda
FTRapide Club Oued Zem0-0MCO Oujda
FTYoussoufia Berrechid1-2Renaissance Club Zemamra
Netherlands flag Netherlands Eredivisie
FTFeyenoord3-2ADO Den Haag
FTFortuna Sittard2-3Twente
FTHeracles Almelo4-1Willem II
FTPEC Zwolle6-2Waalwijk
Norway flag Norway Eliteserien
15:00Haugesund-Mjondalen
16:00Bodo/Glimt-Stabaek IF
16:00Haugesund-Mjoendalen
16:00Molde-Tromso
16:00Stromsgodset-Ranheim
16:00Viking FK-Odd
16:00Viking FK-Odd
16:00Viking FK-Odd
FTBodo/Glimt3-3Stabaek IF
FTHaugesund0-0Mjoendalen
FTKristiansund BK1-0Brann
FTMolde3-0Tromso
FTStromsgodset1-0Ranheim
FTViking FK2-0Odd
Norway flag Norway 2nd Division Avd.1
13:00Brattvaag-Stjoerdals Blink
13:00Brattvaag-Stjoerdals Blink
13:00Egersund-Levanger
13:00Egersund-Levanger
13:00Hoedd-Bryne
13:00Hoedd-Bryne
13:00Kvik Halden-Sola
13:00Kvik Halden-Sola
16:00Arendal Fotball-Fredrikstad
FTArendal Fotball2-1Fredrikstad
FTBrattvaag0-3Stjoerdals Blink
FTEgersund1-3Levanger
FTHoedd2-1Bryne
FTKvik Halden4-0Sola
FTMoss2-1Vidar
Norway flag Norway 2nd Division Avd.2
14:00Sotra Sportsklubb-Fram Larvik
14:30Elverum-Senja
FTElverum1-0Senja
FTMjoelner0-0Alta
FTSotra Sportsklubb0-2Fram Larvik
Norway flag Norway OBOS-ligaen
13:00KFUM Oslo-Skeid Fotball
13:00Nest Sotra-Tromsdalen
13:00Stroemmen-IK Start
16:00Hamarkameratene-Ull/Kisa
16:00Sandnes-Notodden FK
16:00Sogndal-Sandefjord Fotball
FTHamarkameratene2-0Ull/Kisa
FTJerv1-0Raufoss Fotball
FTKFUM Oslo2-1Skeid Fotball
FTNest Sotra2-0Tromsdalen
FTSandnes1-0Notodden FK
FTSogndal1-1Sandefjord Fotball
FTStroemmen0-0IK Start
Paraguay flag Paraguay Division Profesional:: clausura
FTNacional Asuncion3-0Deportivo Capiata
FTSol de America0-1Guarani
Peru flag Peru Primera División:: clausura
FTAcademia Cantolao1-0Universidad Cesar Vallejo
FTCarlos Mannucci2-1Union Comercio
FTDeportivo Municipal0-1Sporting Cristal
FTUniversitario de Deportes2-0Deportivo Binacional
Poland flag Poland Ekstraklasa
13:00Pogon Szczecin-LKS Lodz
FTGornik Zabrze0-0Slask Wroclaw
FTPogon Szczecin1-0LKS Lodz
Poland flag Poland 1st Liga
FTMiedz Legnica2-2Olimpia Grudziadz
Poland flag Poland 2nd Liga
15:00Gryf Wejherowo-Olimpia Elblag
FTGryf Wejherowo1-4Olimpia Elblag
FTZnicz Pruszkow1-2Gornik Leczna
Portugal flag Portugal Primeira Liga
15:00Maritimo-Belenenses
15:00Rio Ave-Tondela
15:00Santa Clara-Moreirense
15:00Santa Clara-Moreirense
FTBoavista1-1Sporting Lisbon
FTMaritimo1-3Belenenses
FTPortimonense2-3Porto
FTRio Ave2-4Tondela
FTSanta Clara2-0Moreirense
Portugal flag Portugal Cup
FTGD Velense0-5Alcochetense
Portugal flag Portugal Segunda Liga
15:00Covilha-Leixoes
15:00Covilha-Leixoes
17:15Casa Pia-AD Oliveirense
17:15Penafiel-Mafra
17:15Penafiel-Mafra
17:15Penafiel-Mafra
FTAcademica1-2CD Nacional
FTCasa Pia1-3AD Oliveirense
FTCovilha2-3Leixoes
FTPenafiel2-1Mafra
Qatar Qatar Stars League
16:05AL Duhail SC-Al-Rayyan
16:05AL Duhail SC-Al-Rayyan
FTAL Duhail SC1-1Al-Rayyan
Republic of Korea flag Republic of Korea K-League 1
FTFC Seoul3-1Incheon United
FTGangwon FC2-0Jeju United FC
FTSeongnam FC0-0Suwon Bluewings
Republic of Korea flag Republic of Korea K-League 2
FTAnsan Greeners FC1-3FC Anyang
FTBucheon FC 19951-1Suwon FC
FTGwangju FC3-1Asan Mugunghwa FC
Romania flag Romania Liga I
15:00CSM Politehnica Iasi-AFC Hermannstadt
18:00CS Uni Craiova-Steaua Bucharest
FTCS Uni Craiova0-1Steaua Bucharest
FTCSM Politehnica Iasi0-0AFC Hermannstadt
Romania flag Romania Liga II
12:30FC Arges Pitesti-Rapid Bucuresti
FTFC Arges Pitesti0-2Rapid Bucuresti
FTUTA Arad1-1CS Mioveni
Russia flag Russia Premier League
13:30Tambov-CSKA Moscow
13:30Tambov-CSKA Moscow
16:00FC Krasnodar-Krylya Sovetov
FTFC Krasnodar4-2Krylya Sovetov
FTFC Orenburg2-1Rubin Kazan
FTTambov0-2CSKA Moscow
Russia flag Russia 1st Division
14:30FC Armavir-FC Chertanovo Moscow
14:30FC Armavir-FC Chertanovo Moscow
FTFC Armavir1-1FC Chertanovo Moscow
Russia flag Russia 2nd Division:: center
13:00Khimki 2-Zorky Krasnogorsk
FTKhimki 21-5Zorky Krasnogorsk
Russia flag Russia 2nd Division:: Ural/Povolzhye
12:00Lada SOK-Zenit Izhevsk
12:00Zvezda Perm-Volga Ulyanovsk
13:00Lada Tolyatti-Tyumen
FTFC Ufa II1-3KamAZ
FTLada SOK1-0Zenit Izhevsk
FTLada Tolyatti1-1Tyumen
FTNoSta0-1Akron Tolyatti
FTZvezda Perm2-1Volga Ulyanovsk
Russia flag Russia 2nd Division:: west
15:00Torpedo Vladimir-Lokomotiv-Kazanka Moscow
FTTorpedo Vladimir2-1Lokomotiv-Kazanka Moscow
FTVeles Moscow1-1Leningradets
Saudi Arabia flag Saudi Arabia Premier League
15:50AL Hazem FC-AL Ettifaq FC
17:10AL Faisaly FC-AL Fateh SC
17:10AL Faisaly FC-AL Fateh SC
17:10AL Faisaly FC-AL Fateh SC
FTAL Faisaly FC3-2AL Fateh SC
FTAL Hazem FC0-6AL Ettifaq FC
Serbia flag Serbia Super Liga
17:00FK Tsc Backa Topola-FK Macva Sabac
17:00FK Tsc Backa Topola-FK Macva Sabac
17:00Mladost Lucani-FK Spartak Subotica
17:00Mladost Lucani-FK Spartak Subotica
FTFK Tsc Backa Topola0-0FK Macva Sabac
FTMladost Lucani2-0FK Spartak Subotica
Singapore flag Singapore Sg. Premier League
FTAlbirex Niigata Singapore FC4-1Young Lions FC
FTGeylang International FC4-4Hougang United FC
Slovakia flag Slovakia Fortuna League
16:00Slovan Bratislava-Spartak Trnava
FTSlovan Bratislava2-0Spartak Trnava
Slovenia flag Slovenia Prva Liga
12:00NK Triglav Kranj-NK Domzale
14:15Olimpija Ljubljana-NK Celje
14:15Olimpija Ljubljana-NK Celje
16:00NS Mura-NK Tabor Sezana
FTNK Triglav Kranj2-3NK Domzale
FTNS Mura1-0NK Tabor Sezana
FTOlimpija Ljubljana2-2NK Celje
South Africa flag South Africa Premier League
13:00Black Leopards-Baroka FC
13:00Black Leopards-Baroka FC
13:00Bloemfontein Celtic-Stellenbosch FC
13:00Bloemfontein Celtic-Stellenbosch FC
FTBlack Leopards0-2Baroka FC
FTBloemfontein Celtic2-1Stellenbosch FC
Spain flag Spain LaLiga Santander
FTAlaves0-1Sevilla
FTCelta de Vigo0-2Granada
FTEibar1-2Espanyol
FTReal Betis1-1Getafe
FTReal Valladolid1-1Osasuna
Spain flag Spain LaLiga 1|2|3
FTAlbacete0-4Tenerife
FTGijon1-1Deportivo de La Coruna
FTLugo2-0Fuenlabrada CF
FTOviedo0-2Elche
FTReal Zaragoza3-1Extremadura
Spain flag Spain Segunda B:: group I
FTAtletico Baleares3-2San Sebastian de los Reyes
FTAtletico Madrid B4-0Las Palmas B
FTCelta Vigo B0-2Marino Luanco
FTGetafe B0-1Pena Dep. Santa Eulalia
FTIbiza-Eivissa2-1Pontevedra CF
FTMelilla0-0Las Rozas CF
FTRacing DE Ferrol1-1Internacional de Madrid CF
FTReal Oviedo B2-2CF Rayo Majadahonda
FTSporting Gijon B0-1Coruxo F.C.
Spain flag Spain Segunda B:: group II
FTBurgos CF0-1CD Calahorra
FTLogrones3-2Leonesa
FTReal Union1-2Tudelano
FTUnion de Salamanca2-1Club Haro Deportivo
Spain flag Spain Segunda B:: group III
FTCastellon1-0UE Olot
FTCD Ebro0-2Gimnastic
FTCornella1-0Badalona
FTFC Andorra3-0Ejea
FTHercules0-2Sabadell
FTLleida2-1Espanyol B
Spain flag Spain Segunda B:: group IV
FTAtletico Sanluqueno CF0-1Real Cartagena
FTCD Badajoz2-1Algeciras
FTGranada B2-1Villarrobledo
FTLinense1-0Don Benito
FTMarbella3-2Merida
FTReal Murcia1-2San Fernando CD
FTRecreativo Huelva1-0UCAM Murcia
FTSevilla B0-1Cadiz B
FTYeclano2-2Cordoba
Sweden flag Sweden Allsvenskan
13:00Hacken-AIK Solna
13:00Hammarby IF-IFK Goteborg
FTHacken1-2AIK Solna
FTHammarby IF6-2IFK Goteborg
FTMalmo1-0IFK Norrkoping
Sweden flag Sweden Superettan
13:00IK Brage-Dalkurd FF
FTIK Brage3-1Dalkurd FF
FTNorrby1-1Varbergs Bois
Thailand flag Thailand Thai League
11:00Chiangrai United-Trat FC
11:00PTT Rayong FC-Suphanburi FC
12:00Chainat FC-Sukhothai FC
FTChainat FC1-0Sukhothai FC
FTChiangrai United3-1Trat FC
FTPTT Rayong FC2-0Suphanburi FC
Turkey flag Turkey Super Lig
14:00Ankaragucu-Yeni Malatyaspor
14:00Caykur Rizespor-Goztepe
17:00Denizlispor-Konyaspor
17:00Trabzonspor-Genclerbirligi
FTAnkaragucu0-4Yeni Malatyaspor
FTCaykur Rizespor0-0Goztepe
FTDenizlispor0-1Konyaspor
FTTrabzonspor2-2Genclerbirligi
Turkey flag Turkey 1st Lig
13:30Bursaspor-Osmanlispor
13:30Bursaspor-Osmanlispor
13:30Istanbulspor AS-Giresunspor
13:30Istanbulspor AS-Giresunspor
16:00Adanaspor-Adana Demirspor
16:00Menemen Belediye Spor-Akhisar Belediye
FTAdanaspor0-0Adana Demirspor
FTBursaspor3-1Osmanlispor
FTIstanbulspor AS2-1Giresunspor
FTMenemen Belediye Spor0-1Akhisar Belediye
Turkey flag Turkey 2nd Lig:: red group
12:30Bayburt Grup Ozel Idare Genclik VE Spor-Kirsehir Belediye Spor
12:30Elazigspor-Tuzlaspor
12:30Etimesgut Belediyespor-Bodrum Belediyesi Bodrumspor
12:30Sivas Belediye Spor-Kahramanmarasspor AS
12:30Van Buyuksehir Belediyespor-Kardemir
13:00Kastamonuspor-Bandirmaspor
13:00Kastamonuspor-Bandirmaspor
16:00Sakaryaspor-Utas Usakspor A.s
FTBayburt Grup Ozel Idare Genclik VE Spor0-3Kirsehir Belediye Spor
FTElazigspor0-1Tuzlaspor
FTEtimesgut Belediyespor1-1Bodrum Belediyesi Bodrumspor
FTKastamonuspor1-2Bandirmaspor
FTSakaryaspor2-2Utas Usakspor A.s
FTSivas Belediye Spor1-1Kahramanmarasspor AS
FTVan Buyuksehir Belediyespor3-0Kardemir
Turkey flag Turkey 2nd Lig:: white group
1Kirklarelispor0-0Zonguldak Komurspor
1Manisa Buyuksehir Belediyespor0-0Hekimoglu Trabzon
1Manisa Buyuksehir Belediyespor0-0Hekimoglu Trabzon
10Inegolspor0-0Sancaktepe Belediye Spor
13:00Yeni Corumspor AS-Gumushanespor
13:00Yeni Corumspor AS-Gumushanespor
13:30Inegolspor-Sancaktepe Belediye Spor
13:30Inegolspor-Sancaktepe Belediye Spor
13:30Kirklarelispor-Zonguldak Komurspor
13:30Kirklarelispor-Zonguldak Komurspor
13:30Manisa Buyuksehir Belediyespor-Hekimoglu Trabzon
13:30Manisa Buyuksehir Belediyespor-Hekimoglu Trabzon
15:00Amed Sportif Faaliyetler-Hacettepe SK
16:00Afjet Afyonspor-Sanliurfaspor
16:00Tarsus Idman Yurdu-AS Sariyer
3Inegolspor0-0Sancaktepe Belediye Spor
3Kirklarelispor0-0Zonguldak Komurspor
3Manisa Buyuksehir Belediyespor0-0Hekimoglu Trabzon
4Inegolspor0-0Sancaktepe Belediye Spor
4Kirklarelispor0-0Zonguldak Komurspor
5Inegolspor0-0Sancaktepe Belediye Spor
7Manisa Buyuksehir Belediyespor0-0Hekimoglu Trabzon
8Kirklarelispor0-0Zonguldak Komurspor
8Manisa Buyuksehir Belediyespor0-0Hekimoglu Trabzon
9Inegolspor0-0Sancaktepe Belediye Spor
9Kirklarelispor0-0Zonguldak Komurspor
FTAfjet Afyonspor4-0Sanliurfaspor
FTAmed Sportif Faaliyetler0-0Hacettepe SK
FTInegolspor1-0Sancaktepe Belediye Spor
FTKirklarelispor1-1Zonguldak Komurspor
FTManisa Buyuksehir Belediyespor6-3Hekimoglu Trabzon
FTTarsus Idman Yurdu2-0AS Sariyer
FTYeni Corumspor AS0-1Gumushanespor
Turkey flag Turkey 3rd Lig:: group 1
10Silivrispor0-024erzincanspor
10Sultanbeyli Belediyespor0-0Yomraspor
12:30Karakopru Belediye SK-68 Aksaray Belediyespor
12:30Yeni Orduspor Kulubu-Catalcaspor
13:00Cankaya FK-Erzin Belediyespor
13:00Cankaya FK-Erzin Belediyespor
13:00Duzcespor-Artvin Hopaspor
13:00Duzcespor-Artvin Hopaspor
13:00Serik Belediyespor-Manisaspor
13:00Serik Belediyespor-Manisaspor
13:00Tokatspor-Kizilcabolukspor
13:00Tokatspor-Kizilcabolukspor
13:30Silivrispor-24erzincanspor
13:30Silivrispor-24erzincanspor
13:30Sultanbeyli Belediyespor-Yomraspor
13:30Sultanbeyli Belediyespor-Yomraspor
16:00CI Group Buca-Sile Yildizspor
3Silivrispor0-024erzincanspor
3Sultanbeyli Belediyespor0-0Yomraspor
4Silivrispor0-024erzincanspor
4Sultanbeyli Belediyespor0-0Yomraspor
5Silivrispor0-024erzincanspor
5Sultanbeyli Belediyespor0-0Yomraspor
9Silivrispor0-024erzincanspor
9Sultanbeyli Belediyespor0-0Yomraspor
FTCankaya FK1-0Erzin Belediyespor
FTCI Group Buca1-0Sile Yildizspor
FTDuzcespor0-1Artvin Hopaspor
FTKarakopru Belediye SK1-068 Aksaray Belediyespor
FTSerik Belediyespor3-1Manisaspor
FTSilivrispor1-124erzincanspor
FTSultanbeyli Belediyespor1-2Yomraspor
FTTokatspor1-2Kizilcabolukspor
FTYeni Orduspor Kulubu1-3Catalcaspor
Turkey flag Turkey 3rd Lig:: group 2
1Turgutluspor0-0Esenler Erokspor
1Turgutluspor0-0Esenler Erokspor
12:30Cizrespor-Kocaelispor
13:00Kozan Belediyespor-Erbaaspor
13:00Payasspor-Elazig Belediyespor FK
13:30Buyukcekmece Tepecikspor-1877 Alemdag Spor
13:30Buyukcekmece Tepecikspor-1877 Alemdag Spor
13:30Turgutluspor-Esenler Erokspor
13:30Turgutluspor-Esenler Erokspor
16:00Fethiyespor-Agrispor 1970
3Turgutluspor0-0Esenler Erokspor
7Turgutluspor0-0Esenler Erokspor
8Turgutluspor0-0Esenler Erokspor
FTBuyukcekmece Tepecikspor2-11877 Alemdag Spor
FTCizrespor1-1Kocaelispor
FTFethiyespor3-1Agrispor 1970
FTKozan Belediyespor2-1Erbaaspor
FTPayasspor2-2Elazig Belediyespor FK
FTTurgutluspor1-0Esenler Erokspor
Turkey flag Turkey 3rd Lig:: group 3
10Golcukspor0-0Somaspor
11Golcukspor0-0Somaspor
12:301954 Kelkit Belediyespor-Nazilli Belediyespor
12:30Batman Petrolspor-Altindag Belediyesi SK
12:30Malatya Yesilyurt Belediyespor-Darica Genclerbirligi
13:00Muglaspor-Bayrampasaspor
13:00Muglaspor-Bayrampasaspor
13:00Muglaspor-Bayrampasaspor
13:00Nevsehir Belediye Spor-Osmaniyespor
13:00Nevsehir Belediye Spor-Osmaniyespor
13:00Yozgatspor 1959 FK-Karacabey Belediyespor AS
13:00Yozgatspor 1959 FK-Karacabey Belediyespor AS
13:00Yozgatspor 1959 FK-Karacabey Belediyespor AS
13:30Golcukspor-Somaspor
13:30Golcukspor-Somaspor
13:30Halide Edip Adivarspor-Diyarbekirspor AS
13:30Halide Edip Adivarspor-Diyarbekirspor AS
13:30Modafen FK-Pazarspor
13:30Modafen FK-Pazarspor
3Golcukspor0-0Somaspor
4Golcukspor0-0Somaspor
4Halide Edip Adivarspor0-0Diyarbekirspor AS
5Golcukspor0-0Somaspor
5Halide Edip Adivarspor0-0Diyarbekirspor AS
6Halide Edip Adivarspor0-0Diyarbekirspor AS
7Halide Edip Adivarspor0-0Diyarbekirspor AS
9Golcukspor0-0Somaspor
FT1954 Kelkit Belediyespor0-2Nazilli Belediyespor
FTBatman Petrolspor1-2Altindag Belediyesi SK
FTGolcukspor0-1Somaspor
FTHalide Edip Adivarspor1-0Diyarbekirspor AS
FTMalatya Yesilyurt Belediyespor1-4Darica Genclerbirligi
FTModafen FK0-0Pazarspor
FTMuglaspor0-1Bayrampasaspor
FTNevsehir Belediye Spor1-2Osmaniyespor
FTYozgatspor 1959 FK1-2Karacabey Belediyespor AS
Ukraine flag Ukraine Premier League
14:00Dynamo Kiev-Desna Chernihiv
14:00Dynamo Kiev-Desna Chernihiv
16:30Kolos Kovalivka-FC Lviv
16:30Kolos Kovalivka-FC Lviv
FTDynamo Kiev1-2Desna Chernihiv
FTFC Mariupol1-1Olimpik Donetsk
FTKolos Kovalivka1-0FC Lviv
Uruguay flag Uruguay Primera División:: clausura
19:00Club Atletico Progreso-Rampla Juniors
19:00Danubio-Cerro Largo
19:00Plaza Colonia-Boston River
FTCD Nacional4-1Liverpool
FTClub Atletico Penarol1-0Defensor Sporting
FTClub Atletico Progreso2-2Rampla Juniors
FTDanubio1-2Cerro Largo
FTPlaza Colonia1-0Boston River
USA flag USA Major League Soccer
19:30Portland-D.C. United
FTAtlanta United FC1-3Columbus
FTMinnesota United FC3-1Real Salt Lake
FTMontreal0-1Cincinnati
FTOrlando3-3New England
FTPhiladelphia1-1Los Angeles FC
FTPortland0-1D.C. United
FTToronto FC3-2Colorado
FTVancouver2-1Houston
USA flag USA USL Championship
FTHartford Athletic0-1Louisville City FC
FTIndy Eleven2-1Bethlehem Steel FC
FTLas Vegas Lights3-1Fresno FC
FTNew Mexico United3-1Colorado Springs Switchbacks FC
FTOrange County SC2-0El Paso Locomotive Fc
FTPittsburgh Riverhounds1-0Charleston Battery
FTSacramento Republic FC2-1Rio Grande Valley FC
FTSan Antonio FC3-1OKC Energy FC
FTTampa Bay Rowdies1-1Atlanta United 2
Int.Phoenix Rising FC4-1La Galaxy II
USA flag USA USL League One
FTLansing Ignite FC4-3Chattanooga Red Wolves Sc
FTRichmond Kickers0-1Forward Madison FC
FTSouth Georgia Tormenta FC1-2North Texas SC
Venezuela flag Venezuela Primera División:: clausura
15:00Caracas-Monagas SC
15:00Caracas-Monagas SC
20:00Zulia-Mineros Guayana
21:00Deportivo Tachira-Carabobo FC
FTAcademia Puerto Cabello2-1Atletico Venezuela
FTAragua FC3-0Estudiantes de Caracas
FTCaracas1-0Monagas SC
FTDeportivo Lara2-0Lala FC
FTDeportivo Tachira2-2Carabobo FC
FTLlaneros de Guanare1-0Deportivo La Guaira
FTZamora FC3-1Portuguesa FC
FTZulia4-1Mineros Guayana
Vietnam flag Vietnam V-League
12:00Ha Noi FC-Viettel
FTBecamex Binh Duong1-5Song Lam Nghe An
FTFLC Thanh Hoa1-3Than Quang Ninh
FTHa Noi FC5-2Viettel
FTNam Dinh1-1TP Ho Chi Minh
Back to top