The Fishy - Grimsby Town FC

Football Results (Tue 29‑Oct‑2019)

England flag England National League
FTBoreham Wood0-0Aldershot
FTBromley2-2Stockport
FTChorley0-4Ebbsfleet United
FTDagenham0-2Barrow
FTDover3-1Eastleigh
FTHarrogate Town2-1Barnet
FTMaidenhead Utd1-1AFC Fylde
FTSutton Utd0-1FC Halifax
FTTorquay1-0Wrexham
FTWoking0-4Notts County
England flag EFL Cup
APOxford Utd1-1Sunderland
FTBurton Albion1-3Leicester
FTCrawley Town1-3Colchester
FTEverton2-0Watford
FTMan City3-1Southampton
England flag England EFL Trophy:: North: group A
FTGrimsby1-2Leicester U21
England flag England EFL Trophy:: North: group B
FTAccrington Stanley5-2Liverpool U21
England flag England EFL Trophy:: North: group F
FTBolton3-1Manchester City U21
England flag England EFL Trophy:: North: group H
FTDoncaster1-2Man Utd U21
England flag England EFL Trophy:: South: group F
FTPlymouth0-1Chelsea U21
England flag England EFL Trophy:: South: group G
APStevenage1-1Fulham U21
England flag England National League South
FTBraintree Town1-1Maidstone United
FTDorking Wanderers0-2Oxford City
FTEastbourne Boro1-1Weymouth
FTSlough Town1-0Welling
England flag England National League North
FTYork2-1Boston Utd
Scotland flag Scotland Championship
FTAlloa0-3Dundee
FTDundee Utd1-0Partick Thistle
FTDunfermline2-0Arbroath
FTMorton2-3Ayr
FTQueen of Sth0-2Inverness CT
Scotland flag Scotland League 2
FTCove Rangers3-0Albion
FTEdinburgh City4-0Stenhousemuir
FTStirling0-0Cowdenbeath
Scotland flag Challenge Cup
APSolihull Moors3-3Glasgow Rangers U21
Wales flag Wales League Cup
AETNewtown2-2STM Sports FC
FTCarmarthen Town0-3Aberystwyth
FTConnah's Quay Nomads4-1Flint Town United
FTPrestatyn Town FC1-2Bala Town
Argentina flag Argentina Primera Division
FTEstudiantes3-0Rosario Central
FTGodoy Cruz3-2Aldosivi
Argentina flag Argentina Primera Nacional:: zone A
FTCA Platense1-0Barracas Central
FTClub Atletico Estudiantes1-2Atlanta
Austria flag Austria ÖFB Cup
AETFC Gleisdorf 091-4WSG Wattens
FTKapfenberger SV0-2Sturm Graz
FTSt Polten1-0SV Ried
FTUnion Gurten2-3Austria Lustenau
FTUSV Weindorf ST Anna AM Aigen0-3Amstetten
Belgium flag Belgium First Division A
FTCercle Brugge2-2Mouscron Peruwelz
FTKortrijk1-2Eupen
FTOostende0-1Charleroi
Brazil flag Brazil Serie B
FTParana1-0Londrina EC
Bulgaria flag Bulgaria First Professional League:: 1. stage
FTBeroe Stara Zagora4-0OFC Botev Vratsa
FTFC Tsarsko Selo Sofia 20150-2Ludogorets
FTLokomotiv Plovdiv1-0Cherno More Varna
Czech Republic flag Czech Republic Cup
AETOpava0-2FK Baumit Jablonec
FTSigma Olomouc4-0Dukla Prague
FTJK Tabasalu2-1Flora Tallinn U21
France flag France League Cup
FTBordeaux2-0Dijon
FTNimes3-0Lens
Germany flag DFB Cup
18:45SV Lippstadt 08-Karlsruher
AETHamburger1-2VFB Stuttgart
FT1. FC Saarbrucken3-2Fortuna Koln
FTArminia Bielefeld2-3Schalke
FTDuisburg0-2Hoffenheim
FTFreiburg1-3Union Berlin
FTLeverkusen1-0SC Paderborn 07
FTSV Darmstadt 980-1Karlsruher
FTVfL Bochum 18481-2Bayern Munich
Germany flag Germany Regionalliga West
FTFC Schalke 04 II1-1Rot-Weiss Oberhausen
Greece flag Greece Cup
FTApollon Larissa2-1Xanthi
FTGiannina1-0Veria FC
FTPanserraikos FC1-1Volos NFC
FTFC Ajka2-5Ujpest
India flag India Indian Super League
FTJamshedpur3-1Hyderabad FC
Israel flag Israel Cup
17:20Beitar Kfar Saba Shlomi-Hapoel Nazareth Illit
17:20Beitar Kfar Saba Shlomi-Hapoel Nazareth Illit
17:25Maccabi Ahi Nazareth-SC Kfar Qasem
17:25Maccabi Ahi Nazareth-SC Kfar Qasem
AETHapoel Ashkelon1-1Maccabi Yavne
AETHapoel Kaukab FC2-3Maccabi Kiryat Malakhi
FTFC Ashdod2-0Hapoel Ironi Akko
FTHapoel Marmorek1-0Maccabi Tzur Shalom
FTHapoel Ramat Gan0-2Maccabi Petach Tikva
FTHapoel Rishon Lezion3-0Beitar Tel Aviv Ramla FC
FTHapoel Umm al-Fahm6-0Beitar Ramat Gan
FTMaccabi Ahva Shaab1-2Maccabi Ironi Sderot
FTMaccabi Bnei Raina FC2-1Ironi Nesher
FTMaccabi Ironi Kiryat Ata0-1Hapoel Nir Ramat HaSharon
FTMS Tira2-1Bnei Hagolan Vehagalil
Italy flag Italy Serie A
FTBrescia1-2Inter Milan
FTParma0-1Verona
Italy flag Italy Serie B
FTChievo2-1Crotone
FTCittadella1-0Livorno
FTEmpoli1-1Spezia
FTEntella1-0Cosenza
FTJuve Stabia2-1Pescara
FTPerugia1-1Ascoli
FTPisa2-1Salernitana
FTVenezia1-2Pordenone
Japan flag Japan J. League
FTSanfrecce Hiroshima1-1Urawa Red Diamonds
Moldova flag Moldova Cup
FTDinamo-Auto0-5Sheriff Tiraspol
FTSperanta5-0Codru
Netherlands flag Netherlands KNVB Beker
AETExcelsior4-2N.E.C.
FTAchilles Veen0-2Roda JC Kerkrade
FTAlmere City1-3Go Ahead Eagles
FTDordrecht3-1MVV Maastricht
FTFlevo Boys0-3Katwijk
FTGoes0-5SC Cambuur
FTGVVV2-1Helmond Sport
FTHoek HSV0-3PEC Zwolle
FTIJsselmeervogels3-0Den Bosch
FTKoninklijke HFC1-2Telstar
FTNAC Breda3-2Emmen
FTOss 201-2FC Oss
FTRijnsburgse Boys0-4FC Eindhoven
FTVitesse Arnhem2-0De Graafschap
Poland flag Poland 2nd Liga
FTMKS Znicz Pruszkow0-1Garbarnia
Poland flag Poland Cup
AETBytovia Bytow2-3Cracovia
AETMiedz Legnica1-0GKS Jastrzebie
FTBlekitni Stargard3-0Sandecja Nowy Sacz
FTLKS Lodz2-0Gornik Zabrze
FTRadomiak Radom1-2GKS Tychy
FTRekord Bielsko-Biala0-2Gornik Leczna
FTResovia Rzeszow0-4Lech Poznan
FTStilon Gorzow1-5Zaglebie Lubin
FTCS Mioveni0-2AFC Hermannstadt
FTUniversitatea Cluj0-1Steaua Bucharest
FTKoper3-2Aluminij
FTRadomlje0-0NK Celje
South Africa flag South Africa Premier League
FTHighlands Park FC0-1Orlando Pirates
Spain flag Spain LaLiga Santander
FTAlaves1-1Atletico Madrid
FTBarcelona5-1Real Valladolid
Switzerland flag Switzerland Cup
FTFc Beroche-Gorgier1-7FC Bavois
AETEyupspor1-0Konyaspor
AETNigde Anadolu Fk0-0Antalyaspor
FT1074 Cankirispor1-3Caykur Rizespor
FTAdanaspor3-0Diyarbakirspor AS
FTAlanyaspor3-0Inegolspor
FTAltay Izmir1-0Gorelespor
FTAltinordu3-1Amedspor
FTHekimoglu Trabzon3-0Menemen Belediyespor
Vietnam flag Vietnam V-League:: qualification
FTFLC Thanh Hoa1-0Pho Hien
Back to top