The Fishy - Grimsby Town FC

Football Results (Sat 16‑Nov‑2019)

England flag England League 1
FTBlackpool2-0AFC Wimbledon
FTBolton1-0MK Dons
FTCoventry2-1Rochdale
FTGillingham1-0Lincoln City
FTRotherham1-0Accrington Stanley
England flag England League 2
FTCrawley Town1-1Morecambe
FTExeter0-0Cheltenham
FTForest Green0-1Plymouth
FTLeyton Orient0-2Scunthorpe
FTMacclesfield0-0Mansfield
FTNorthampton4-1Crewe
FTPort Vale2-1Carlisle
FTSalford2-3Swindon
FTWalsall2-1Cambridge Utd
England flag England National League
FTBarnet1-2Stockport
FTBoreham Wood2-1Maidenhead Utd
FTBromley3-3Harrogate Town
FTChesterfield2-3Chorley
FTDagenham6-1Aldershot
FTEbbsfleet United2-2Hartlepool
FTNotts County0-3Barrow
FTSolihull Moors3-1AFC Fylde
FTTorquay1-2Sutton Utd
FTWoking0-0FC Halifax
FTYeovil0-1Dover
England flag England National League South
14:00Chelmsford-Oxford City
14:00Concord Rangers-Dorking Wanderers
14:00Dartford-Maidstone United
14:00Dulwich Hamlet-Billericay
14:00Tonbridge Angels-St Albans
England flag England National League North
14:00Farsley Celtic-Boston Utd
14:00Kettering-Blyth Spartans
14:00Southport-Kings Lynn Town
Northern Ireland flag Northern Ireland Premiership
FTCliftonville1-0Ballymena
FTDungannon Swifts0-1Larne
FTInstitute FC0-3Linfield
FTWarrenpoint Town3-1Coleraine
Scotland flag Scotland Championship
FTDundee Utd3-0Queen of Sth
FTMorton1-0Arbroath
Scotland flag Scotland League 1
FTDumbarton1-1Falkirk
FTPeterhead0-0Montrose
FTStranraer0-2Airdrie Utd
Scotland flag Scotland League 2
FTCove Rangers3-0Brechin
FTCowdenbeath1-0Queen's Park
FTEdinburgh City3-2Albion
FTStirling2-0Annan Athletic
Scotland flag Challenge Cup
APInverness CT0-0Clyde
FTRangers FC U212-0Wrexham
FTStenhousemuir1-4Partick Thistle
Wales flag Wales Premier League
FTCardiff Metropolitan0-3Carmarthen Town
FTCefn Druids1-0Barry Town
Africa Cup of Nations Qualification:: group K
FTIvory Coast1-0Niger
FTMadagascar1-0Ethiopia
Algeria flag Algeria Ligue 1
FTCR Belouizdad1-0ASO Chlef
FTJS Saoura1-1MC Oran
Argentina flag Argentina Primera Nacional:: zone A
FTAgropecuario1-2Estudiantes de Rio Cuarto
FTBelgrano2-2CA Alvarado
FTSan Martin de San Juan1-0Nueva Chicago
Argentina flag Argentina Primera Nacional:: zone B
FTAll Boys0-1Villa Dalmine
FTCA Defensores de Belgrano2-1Chacarita
FTGimnasia Jujuy0-0Club Almagro
FTQuilmes AC1-1Deportivo Riestra
Australia flag Australia Hyundai A-League
FTCentral Coast Mariners1-3Adelaide United
FTWestern United0-1Newcastle Jets
Belgium flag Belgium First Division B:: 2nd stage
FTKSC Lokeren0-1Lommel
Brazil flag Brazil Serie A
FTFluminense1-1Atletico MG
FTSantos1-1Sao Paulo
Brazil flag Brazil Serie B
FTAtletico Goianiense1-0Parana
FTBragantino1-1Criciuma
FTCoritiba1-0Oeste FC
FTCRB2-0Ponte Preta
FTGuarani1-0Operario PR
Czech Republic flag Czech Republic 2nd league
FTSK Lisen2-0Afk Chrudim
EURO Qualification:: group C
FTGermany4-0Belarus
FTNorthern Ireland0-0Netherlands
EURO Qualification:: group E
FTAzerbaijan0-2Wales
FTCroatia3-1Slovakia
EURO Qualification:: group G
FTAustria2-1Macedonia
FTIsrael1-2Poland
FTSlovenia1-0Latvia
EURO Qualification:: group I
FTCyprus1-2Scotland
FTRussia1-4Belgium
FTSan Marino1-3Kazakhstan
France flag Cup
12:30Bergerac Perigord-Clermont
13:00Chateauroux-Chamois Niortais
13:00Epinal-Sochaux
12:00Gennevilliers-Le Mans
15:30Lorient-Guingamp
Germany flag Germany Regionalliga West
FTBorussia Moenchengladbach II1-0VfB Homberg
FTFC Schalke 04 II1-2SV Roedinghausen
FTRW Essen3-0Alemannia Aachen
FTSportfreunde Lotte2-2Wuppertal
FTSV Bergisch Gladbach 093-1TUS Haltern
International flag International Club Friendlies
FTFiorentina5-1Entella
FTGalatasaray4-0Umraniyespor
FTIstanbul Basaksehir2-1Fatih Karagumruk
FTKonyaspor1-1Adanaspor
FTSochi1-1Dynamo Moscow
FTUdinese2-1FK Spartaks
FTVerona5-1Tabor
International flag International Friendlies
FTColombia1-0Peru
Italy flag Italy Serie C:: group A
FTUS Pergolettese 19322-1Albinoleffe
Italy flag Italy Serie C:: group B
FTFeralpisalo1-0Padova
Italy flag Italy Serie C:: group C
FTMonopoli2-1Bisceglie
Japan flag Japan J. League 2
FTEhime FC1-2FC Ryukyu
FTFagiano Okayama FC0-1Yokohama FM
FTFC Gifu1-3Ventforet Kofu
FTFukuoka0-2Zweigen Kanazawa
FTKagoshima United1-0Mito Hollyhock
FTKyoto Sanga FC1-0JEF United Chiba
FTMachida Zelvia0-3Kashiwa Reysol
FTOmiya Ardija1-1Albirex Niigata
FTRenofa Yamaguchi2-3Montedio Yamagata
FTTokyo Verdy1-2Tokushima Vortis
FTV-Varen Nagasaki0-1Tochigi SC
Latvia flag Latvia Virsliga:: qualification
FTSK Super Nova1-3FS Metta/LU
Peru flag Peru Primera División:: clausura
FTAlianza Lima3-1Sport Huancayo
Poland flag Poland 1st Liga
FTChojniczanka Chojnice1-3Wigry Suwalki
FTGKS Tychy2-2Radomiak Radom
FTPodbeskidzie4-1Zaglebie Sosnowiec
FTSandecja Nowy Sacz2-2Nieciecza
FTStomil Olsztyn0-1GKS Belchatow
Poland flag Poland 2nd Liga
FTBlekitni Stargard3-2Górnik Polkowice
FTBytovia Bytow1-1Elana Torun
FTGornik Leczna1-0Garbarnia
FTLech Poznan II1-1PKS Olimpia Elblag
FTResovia Rzeszow3-2ZKS Stal Stalowa Wola
Portugal flag Portugal League Cup:: group D
FTCasa Pia0-1GD Chaves
Portugal flag Portugal Segunda Liga
FTPenafiel0-0Feirense
FTVarzim1-3Farense
Russia flag Russia 2nd Division:: south
FTFC Chernomorets Novorossiysk0-1FC Alania Vladikavkaz
Slovakia flag Slovakia Cup
FTPartizan Bardejov2-5Slovan Bratislava
Spain flag Spain LaLiga 1|2|3
FTElche1-1Almeria
FTExtremadura2-0Deportivo de La Coruna
FTFuenlabrada3-2Huesca
FTNumancia2-2Rayo Vallecano
FTReal Zaragoza0-1Albacete
Spain flag Spain Segunda B:: group I
FTCoruxo0-0Las Rozas CF
FTSporting Gijon II1-1Celta Vigo II
Spain flag Spain Segunda B:: group II
FTAmorebieta0-0Izarra
FTArenas Club de Getxo0-3SD Leioa
FTAthletic Bilbao B4-1Union de Salamanca
FTOsasuna II1-0Barakaldo
Spain flag Spain Segunda B:: group III
FTSD Ejea2-0Badalona
FTVillarreal B1-1UE Olot
Spain flag Spain Segunda B:: group IV
FTVillarrobledo0-4San Fernando CD
United Arab Emirates flag United Arab Emirates League Cup:: group A
FTAl-Dhafra0-2Al-Ain
United Arab Emirates flag United Arab Emirates League Cup:: group B
FTAl-Wasl2-0Bani Yas
FTHatta1-0Sharjah Cultural Club
Uruguay flag Uruguay Primera División:: clausura
FTBoston River1-3Montevideo Wanderers
FTCerro0-1Rampla Juniors
FTCerro Largo2-1Racing
FTDanubio1-2Liverpool
FTFenix1-2Club Atletico Progreso
FTPlaza Colonia1-0Juventud de las Piedras
FTRiver Plate1-0Defensor Sporting
Venezuela flag Venezuela Primera División:: clausura: play-off
FTMetropolitanos FC2-0Deportivo Tachira
Back to top