The Fishy - Grimsby Town FC

Football Results (Sun 17‑Nov‑2019)

England flag England League 1
FTTranmere0-2Wycombe
Africa Cup of Nations Qualification:: group A
FTChad0-2Mali
FTEquatorial Guinea2-0Namibia
Africa Cup of Nations Qualification:: group B
FTSouth Sudan1-2Burkina Faso
FTUganda2-0Malawi
Africa Cup of Nations Qualification:: group C
FTSouth Africa1-0Sudan
Africa Cup of Nations Qualification:: group D
FTGabon2-1Angola
Africa Cup of Nations Qualification:: group F
FTRwanda0-1Cameroon
Africa Cup of Nations Qualification:: group I
FTCongo3-0Guinea-Bissau
FTSwaziland1-4Senegal
Africa Cup of Nations Qualification:: group L
FTBenin1-0Sierra Leone
FTLesotho2-4Nigeria
Algeria flag Algeria Ligue 1
FTMC Alger1-0CA Bordj Bou Arreridj
Argentina flag Argentina Primera Nacional:: zone B
FTAtletico Rafaela1-1Sarmiento
FTGimnasia Y Esgrima Mendoza2-1Instituto
Australia flag Australia Hyundai A-League
FTBrisbane4-3Melbourne City
FTSydney2-1Melbourne Victory
Belgium flag Belgium First Division B:: 2nd stage
FTRoeselare3-5Westerlo
FTUnion St.-Gilloise2-0Excelsior Virton
Brazil flag Brazil Serie A
FTBahia1-1Palmeiras
FTCA Paranaense1-0Botafogo ASF
FTChapecoense1-0Ceara
FTCorinthians0-0Internacional
FTFortaleza EC3-0CSA
FTGremio0-1Flamengo
Brazil flag Brazil Serie B
FTFigueirense0-0Cuiabá
FTLondrina EC1-1Botafogo SP
FTRecife0-0Vila Nova
FTSao Bento3-1Brasil de Pelotas
CONCACAF Nations League League B:: group 1
FTFrench Guiana3-1St Kitts and Nevis
CONCACAF Nations League League C:: group 2
FTBonaire1-1Bahamas
CONCACAF Nations League League C:: group 3
FTGuatemala5-0Puerto Rico
Costa Rica flag Costa Rica Primera División:: apertura
FTDeportivo Saprissa0-2Grecia
FTMunicipal Perez Zeledon1-0Club Sport Herediano
Denmark flag Denmark 1st Division
FTNaestved0-1BK Fremad Amager
FTSkive0-2Kolding IF
El Salvador flag El Salvador Primera Division:: apertura
FTCD Sonsonate0-4Once Deportivo
FTEl Vencedor1-2Jocoro Fc
FTIndependiente FC2-2CD Municipal Limeño
EURO Qualification:: group A
FTBulgaria1-0Czech Republic
FTKosovo0-4England
EURO Qualification:: group B
FTLuxembourg0-2Portugal
FTSerbia2-2Ukraine
EURO Qualification:: group H
FTAlbania0-2France
FTAndorra0-2Turkey
FTMoldova1-2Iceland
Germany flag Germany Regionalliga West
FTFortuna Koln0-2Borussia Dortmund II
Greece flag Greece Football League
FTErgotelis4-2AE Karaiskakis
FTKerkyra0-2Kissamikos FC
FTLevadiakos2-0Apollon Larissa
FTPlatanias0-1Apollon Smyrnis
International flag International Club Friendlies
FTAlanyaspor2-1Adana Demirspor
FTArsenal Tula1-1Khimik Novomoskovsk
FTFC Krasnodar1-0Rostov
FTGoztepe5-2Altinordu
FTUral3-1Rodina
International flag International Friendlies
FTLithuania1-0New Zealand Warriors
Italy flag Italy Serie C:: group A
16:30Pontedera-Calcio Lecco 1912
FTCarrarese2-2Arezzo
FTComo1-3Pro Vercelli
FTGiana Erminio1-2Siena
FTGozzano2-2Pro Patria
FTOlbia1-2Novara
FTPistoiese0-1Monza
FTRenate AC1-1US Pianese
Italy flag Italy Serie C:: group B
FTAlma Juventus Fano2-4Piacenza
FTCarpi4-0Fermana
FTGubbio0-2Cesena
FTModena1-0Virtus Verona
FTReggiana2-1Vis Pesaro 1898
FTRimini0-2FC Arzignano Valchiampo
FTSudtirol3-0Sambenedettese
FTVicenza1-0Ravenna
Italy flag Italy Serie C:: group C
13FC Rieti0-0Urbs Sportiva Reggina 1914
FTASD Sicula Leonzio1-1Virtus Francavilla
FTASD SS Rende1-0Az Picerno Asd
FTCasertana2-0Avellino
FTCatanzaro3-0Catania
FTPaganese0-1Bari
FTPotenza1-0Vibonese
FTTeramo1-1Ternana
FTViterbese0-1USD Cavese 1919
Netherlands flag Netherlands Eerste Divisie
FTDen Bosch3-3Excelsior
FTSC Cambuur3-1Almere City
FTTelstar0-2Go Ahead Eagles
Peru flag Peru Primera División:: clausura
FTAcademia Cantolao0-1Carlos A. Mannucci
FTCD UT Cajamarca1-1Universitario de Deportes
FTDeportivo Municipal1-2Universidad San Martin
FTSport Boys2-1Binacional
FTSporting Cristal2-1Alianza Universidad
Poland flag Poland 1st Liga
FTWarta Poznan0-2Stal Mielec
Poland flag Poland 2nd Liga
FTMKS Znicz Pruszkow2-1GKS Katowice
FTPogon Siedlce2-1Stal Rzeszów
Portugal flag Portugal Segunda Liga
FTMafra2-2Covilha
Russia flag Russia 1st Division
FTAvangard Kursk2-2Shinnik Yaroslavl
FTFC Baltika Kaliningrad1-0SKA-Khabarovsk
FTFC Nizhny Novgorod1-2Chayka Peschanokopskoye
FTFC Rotor Volgograd0-0FC Krasnodar-2
FTFC Spartak-2 Moscow0-2Luch Energiya Vladivostok
FTFC Tekstilshchik Ivanovo1-2Neftek. Nizhnekamsk
FTKhimki3-1FC Chertanovo Moscow
FTMordovya1-1Fakel
FTTorpedo Armavir2-1Torpedo Moscow
FTYenisey Krasnoyarsk3-0Tomsk
Russia flag Russia 2nd Division:: south
FTDinamo Stavropol1-2Urozhay Krasnodar
FTFC Spartak Vladikavkaz1-0Anzhi Makhachkala
FTFC Volgar1-1Legion-Dynamo
FTFK Makhachkala2-1Biolog Novokubansk
FTInter Cherkessk0-1Druzhba Maikop
FTKrasnodar-30-1FC Spartak Nalchik
Spain flag Spain LaLiga 1|2|3
FTAlcorcon1-0Malaga
FTLugo1-1Racing Santander
FTMirandes2-1Las Palmas
FTOviedo0-0Gijon
FTPonferradina1-1Girona
FTTenerife1-1Cadiz
Spain flag Spain Segunda B:: group I
FTAtlético Baleares1-1Real Madrid II Castilla
FTCF Rayo Majadahonda0-2UP Langreo
FTPontevedra CF3-0Marino Luanco
FTRacing Ferrol3-3Melilla
FTSadcf Internacional De Madrid Dsl6-0Las Palmas II
FTSan Sebastian Reyes1-2Peña Deportiva
FTUD Ibiza-Eivissa1-0Getafe B
Spain flag Spain Segunda B:: group II
FTLeonesa2-0Club Haro Deportivo
FTLogrones3-0Burgos
FTReal Union2-1Guijuelo
FTSalamanca CF Uds1-0Alaves B
FTTudelano0-0Real Sociedad B
FTValladolid II1-1CD Calahorra
Spain flag Spain Segunda B:: group III
FTAE Prat0-2Espanyol B
FTAtletico Levante UD3-1La Nucia
FTBarcelona B3-3Cornella
FTFC Andorra2-1CD Ebro
FTHercules1-1Valencia II
FTLlagostera1-0Lleida
FTOrihuela CF2-2CD Castellon
FTSabadell2-0Gimnastic
Spain flag Spain Segunda B:: group IV
FTAtletico Sanluqueno CF1-2Sevilla B
FTCD Don Benito1-1Cadiz B
FTGranada II0-0Villarrubia CF
FTLinense1-0CD Badajoz
FTMarbella2-1Yeclano
FTMerida AD4-2Algeciras
FTReal Cartagena2-2CF Talavera
FTRecreativo Huelva0-0Real Murcia
FTUCAM Murcia1-1Cordoba
Uruguay flag Uruguay Primera División:: clausura
FTCD Nacional0-0Club Atletico Penarol
Venezuela flag Venezuela Primera División:: clausura: play-off
FTDeportivo Lara2-0Llaneros De Guanare FC
Back to top