Live Football Scores (Fri 29‑Mar‑2024)
England Championship | |||
---|---|---|---|
FT | Blackburn | 0‑1 | Ipswich |
FT | Bristol City | 1‑0 | Leicester |
FT | Cardiff | 0‑2 | Sunderland |
FT | Huddersfield | 1‑3 | Coventry |
FT | Hull | 0‑2 | Stoke |
FT | Millwall | 1‑1 | West Brom |
FT | Norwich | 2‑1 | Plymouth |
FT | Preston | 3‑0 | Rotherham |
FT | QPR | 2‑1 | Birmingham |
FT | Sheff Wed | 1‑1 | Swansea |
FT | Southampton | 1‑1 | Middlesbrough |
FT | Watford | 2‑2 | Leeds |
France Ligue 1 | |||
FT | Lille | 2‑1 | Lens |
Spain La Liga | |||
FT | Cadiz | 1‑0 | Granada |
England League One | |||
FT | Barnsley | 0‑2 | Cambridge Utd |
FT | Derby | 1‑0 | Blackpool |
FT | Exeter | 1‑1 | Charlton |
FT | Fleetwood Town | 1‑2 | Cheltenham |
FT | Lincoln City | 1‑0 | Leyton Orient |
FT | Peterborough | 1‑3 | Carlisle |
FT | Port Vale | 2‑0 | Bristol Rovers |
FT | Reading | 1‑0 | Northampton |
FT | Shrewsbury | 1‑1 | Oxford Utd |
FT | Stevenage | 0‑0 | Bolton |
FT | Wigan | 1‑1 | Burton Albion |
FT | Wycombe | 1‑3 | Portsmouth |
England League Two | |||
FT | Accrington Stanley | 1‑2 | Morecambe |
FT | AFC Wimbledon | 1‑1 | Harrogate Town |
FT | Barrow | 3‑1 | Grimsby |
FT | Bradford | 2‑0 | Tranmere |
FT | Colchester | 2‑1 | Newport County |
FT | Crawley Town | 0‑2 | Doncaster |
FT | Forest Green | 0‑3 | Stockport |
FT | Gillingham | 0‑0 | Crewe |
FT | MK Dons | 5‑0 | Walsall |
FT | Salford | 1‑2 | Sutton Utd |
FT | Swindon | 2‑1 | Notts County |
FT | Wrexham | 2‑0 | Mansfield |
England National League | |||
50 | York | 0‑1 | Chesterfield |
58 | Kidderminster | 1‑2 | Altrincham |
58 | Maidenhead Utd | 2‑0 | Aldershot |
59 | Dorking Wanderers | 0‑1 | Bromley |
59 | Gateshead | 1‑0 | Rochdale |
59 | Oldham | 1‑3 | AFC Fylde |
60 | Boreham Wood | 1‑5 | Dagenham |
62 | Ebbsfleet | 0‑1 | Southend |
62 | Solihull Moors | 1‑2 | Barnet |
63 | Woking | 0‑1 | Eastleigh |
65 | Oxford City | 1‑0 | Wealdstone |
FT | Hartlepool | 1‑0 | FC Halifax |
England National League - North | |||
15:00 | Banbury Utd | ‑‑ | Hereford |
56 | Darlington | 0‑3 | Chorley |
60 | Blyth Spartans | 1‑1 | Curzon Ashton |
60 | Buxton | 1‑2 | Chester |
61 | Tamworth | 1‑0 | Bishop's Stortford |
63 | Alfreton Town | 1‑0 | Rushall |
63 | Scarborough Athletic | 1‑1 | Warrington |
63 | Scunthorpe | 0‑0 | Kings Lynn Town |
64 | Farsley Celtic | 0‑0 | Southport |
65 | Boston Utd | 2‑0 | Peterborough Sports |
66 | South Shields | 1‑0 | Spennymoor Town |
FT | Gloucester | 1‑1 | Brackley |
England National League - South | |||
15:00 | Farnborough | ‑‑ | Chippenham |
60 | Hampton and Richmond | 0‑0 | Tonbridge Angels |
62 | Eastbourne Boro | 1‑1 | Maidstone United |
62 | St Albans | 0‑1 | Braintree Town |
63 | Bath City | 1‑0 | Weymouth |
63 | Yeovil | 3‑0 | Torquay |
64 | Chelmsford | 2‑1 | Dartford |
64 | Havant and Waterlooville | 1‑2 | Worthing |
64 | Weston-S-Mare | 2‑0 | Taunton Town |
66 | Hemel | 2‑3 | Aveley |
FT | Truro City | 3‑2 | Slough Town |
FT | Welling | 1‑0 | Dover |
Scotland Championship | |||
FT | Ayr | 2‑1 | Airdrieonians |
Albania Superliga | |||
FT | Egnatia Rrogozhinë | 1‑0 | Kukesi |
FT | SK Tirana | 1‑2 | Teuta |
FT | Vllaznia Shkoder | 1‑1 | Erzeni Shijak |
Algeria Coupe Nationale | |||
21:00 | Mostaganem | 1‑1 | Hussein Dey |
21:00 | US Biskra | ‑ | MC Oran |
FT | CR Belouizdad | 2‑0 | Oued Akbou |
FT | USM Annaba | 0‑2 | CS Constantine |
Angola Girabola | |||
FT | CD Lunda-Sul | 1‑1 | Onze Bravos |
Argentina Primera Nacional | |||
45 | Agropecuario | 0‑1 | Quilmes |
FT | Guillermo Brown | 1‑1 | Talleres Remedios |
Argentina Copa de la Liga Profesional | |||
23:30 | Huracan | ‑‑ | River Plate |
FT | Defensa y Justicia | 1‑0 | Estudiantes |
FT | Instituto | 1‑2 | Argentinos Juniors |
FT | Tigre | 1‑4 | Belgrano |
Argentina Torneo Promocional Amateur | |||
FT | Deportivo Camioneros | 3‑0 | Belgrano Zarate |
FT | Nautico Hacoaj | 2‑1 | SAT Moreno |
Armenia First League | |||
11:00 | Gandzasar Kapan | 0‑0 | Lernayin Artsakh |
FT | Nikarm | 2‑4 | Ararat II |
Australia A-League | |||
FT | Adelaide United | 4‑1 | Western United |
Australia A-League Women | |||
06:00 | Adelaide United W | ‑ | Newcastle Jets FC W |
Australia New South Wales NPL 2 | |||
06:00 | Nepean | ‑ | Blacktown Spartans |
07:30 | Northern Tigers | ‑ | Mt Druitt Town Rangers |
08:00 | Rydalmere Lions | ‑ | Hakoah Sydney City |
Austria Bundesliga | |||
FT | Austria Vienna | 0‑0 | FC BW Linz |
Austria 2. Liga | |||
FT | Leoben | 0‑0 | SV Kapfenberg |
FT | St Polten | 3‑1 | SKU Amstetten |
FT | SV Ried | 0‑1 | Grazer AK |
Austria Regionalliga - Ost | |||
FT | Ardagger | 0‑2 | Wiener SC |
FT | Draßburg | 3‑1 | Neusiedl |
FT | Krems | 1‑3 | Oberwart / Rotenturm |
FT | Mannsdorf-Großenzersdorf | 1‑0 | TWL Elektra |
FT | Traiskirchen | 0‑2 | Rapid Wien II |
Austria Regionalliga - Mitte | |||
FT | Bad Gleichenberg | 1‑6 | Voitsberg |
FT | Gleisdorf 09 | 3‑2 | Wolfsberger AC II |
FT | LASK Juniors | 3‑0 | Union Vöcklamarkt |
FT | Wallern / Marienkirchen | 2‑1 | ASK Klagenfurt |
FT | Weiz | 2‑0 | Allerheiligen |
FT | WSPG Wels | 1‑1 | Deutschlandsberger SC |
Austria Regionalliga - West | |||
FT | Pinzgau Saalfelden | 3‑0 | Wolfurt |
FT | Schwaz | 0‑0 | TSV St. Johann |
FT | Silz / Mötz | 3‑5 | Imst |
Austria Landesliga - Burgenland | |||
18:30 | Bad Sauerbrunn | ‑ | Edelserpentin |
18:30 | Leithaprodersdorf | ‑ | Deutschkreutz |
18:30 | Marz | ‑ | Rudersdorf |
18:30 | Parndorf | ‑ | Halbturn |
19:00 | Pinkafeld | ‑ | Schattendorf |
Austria Landesliga - Niederosterreich | |||
18:30 | Kilb | ‑ | Langenrohr |
19:00 | Neustadt | ‑ | Korneuburg |
18:30 | Ortmann | ‑ | Schrems |
18:30 | Zwettl | ‑ | Kottingbrunn |
Austria Landesliga - Oberosterreich | |||
18:00 | Bad Schallerbach | ‑ | Grün Weiß Micheldorf |
18:00 | Oedt | ‑ | Vortuna Bad Leonfelden |
17:00 | Union Perg | ‑ | Union Edelweiß |
Austria Landesliga - Salzburg | |||
18:00 | Adnet | ‑ | Golling |
18:00 | Bürmoos | ‑ | UFC Hallein |
18:00 | Eugendorf | ‑ | Salzburger AK |
17:00 | Grödig | ‑ | Siezenheim |
18:30 | Kuchl | ‑ | Straßwalchen |
18:00 | Puch | ‑ | Union Henndorf |
17:00 | Seekirchen | ‑ | Bramberg |
Austria Landesliga - Steiermark | |||
17:00 | Frauental | ‑ | Wildon |
17:00 | Köflach | ‑ | TuS Heiligenkreuz |
18:00 | Lafnitz II | ‑ | Fürstenfeld |
18:00 | Tillmitsch | ‑ | Kalsdorf |
18:00 | UFC Fehring | ‑ | Ilz |
17:00 | Union RB Weinland Gamlit | ‑ | Bruck an der Mur |
Austria Landesliga - Tirol | |||
18:00 | Fügen | ‑ | Völs |
18:30 | Kitzbühel | ‑ | Volders |
18:00 | Swarovski Tirol II | ‑ | Kundl |
Azerbaidjan Birinci Dasta | |||
FT | Mil-Muğan | 0‑0 | Keshla FC |
FT | Zaqatala | 0‑1 | MOIK |
Azerbaidjan Premyer Liqa | |||
FT | FK Kapaz | 1‑6 | FK Qarabag |
FT | Gabala FK | 0‑1 | Neftchi Baku |
Bangladesh Premier League | |||
FT | Abahani Chittagong | 0‑1 | Bangladesh Police |
FT | Mohammedan Dhaka | 4‑0 | Fortis |
FT | Sheikh Jamal | 1‑1 | Sheikh Russel |
Belarus Premier League | |||
28 | Dinamo Brest | 1‑0 | FC Smorgon |
FT | Dnepr Mogilev | 0‑0 | Arsenal Dzyarzhynsk |
Belarus Reserve League | |||
00:00 | Dinamo Brest Res. | ‑ | Smorgon Res. |
00:00 | Dnepr Mogilev Res. | ‑ | Arsenal Res. |
00:00 | Gomel Res. | ‑ | Neman Grodno Res. |
00:00 | Isloch Res. | ‑ | Shakhtyor Res. |
00:00 | Minsk Res. | ‑ | Dinamo Minsk Res. |
00:00 | Naftan Res. | ‑ | BATE Res. |
00:00 | Torpedo Zhodino Res. | ‑ | Slutsk Res. |
00:00 | Vitebsk Res. | ‑ | Slavia Res. |
Belgium Jupiler Pro League | |||
FT | Gent | 5‑1 | Standard de Liege |
Belgium Challenger Pro League | |||
FT | Beerschot Wilrijk | 1‑0 | KRC Genk II |
FT | Club Brugge U23 | 0‑1 | FCV Dender EH |
Belgium Super League Women | |||
FT | Genk W | 0‑5 | Anderlecht W |
FT | White Star Woluwe W | 1‑0 | Zulte-Waregem W |
Belgium Provincial - Liege | |||
19:00 | Beaufays | ‑ | JS Fizoise |
19:00 | Malmundaria | ‑ | Ster-Francorchamps |
Belgium Reserve Pro League | |||
FT | Sint-Truiden U21 | 1‑3 | RFC de Liege U21 |
Bolivia Primera División | |||
FT | Blooming | 1‑0 | Aurora |
Bosnia Premijer Liga | |||
FT | Igman Konjic | 2‑0 | Sloga Doboj |
FT | Tuzla City | 1‑5 | FK Sarajevo |
FT | Zeljeznicar | 0‑1 | Velez Mostar |
Botswana Premier League | |||
14:00 | Masitaoka | ‑ | Orapa United |
14:00 | Nico United | ‑ | Galaxy |
14:00 | TAFIC | ‑ | Holy Ghost |
Brazil Brasileiro Women | |||
21:00 | Atletico Mineiro W | ‑‑ | Flamengo W |
19:00 | Ferroviaria W | ‑‑ | Cruzeiro W |
22:00 | Fluminense W | ‑‑ | Sao Paulo W |
22:00 | Santos W | ‑‑ | RB Bragantino W |
Brazil Paulista - A1 | |||
FT | Palmeiras | 1‑0 | Novorizontino |
Brazil Paranaense U20 | |||
18:30 | Cianorte U20 | ‑ | Arapongas U20 |
18:30 | Hope Internacional U20 | ‑ | Athletico PR U20 |
Brazil Catarinense U20 | |||
18:00 | Hercílio Luz U20 | ‑ | Avaí U20 |
Bulgaria First League | |||
87 | Arda Kardzhali | 1‑1 | Levski Krumovgrad |
FT | Levski Sofia | 2‑0 | Slavia Sofia |
FT | Pirin Blagoevgrad | 2‑1 | Etar Veliko Tarnovo |
Cameroon Elite Two | |||
FT | Dragon de Yaoundé | 1‑2 | Eding Sport |
FT | Tonnerre | 1‑2 | Aigle Royal de Moungo |
Chile Primera División | |||
23:30 | Cobresal | ‑‑ | Palestino |
Chile Primera B | |||
FT | Union San Felipe | 2‑3 | Deportes Limache |
China Super League | |||
FT | Sichuan Jiuniu | 2‑2 | Cangzhou Mighty Lions |
Colombia Primera A | |||
45 | Alianza Petrolera | 0‑1 | Tolima |
Congo Ligue 1 | |||
14:00 | V.Club Mokanda | ‑ | Kondzo |
FT | CARA Brazzaville | 0‑0 | Cheminots |
FT | Jeunesse Unie de Kintélé | 2‑1 | Nathaly's |
FT | Léopards de Dolisié | 2‑2 | Nouvelle Génération |
Croatia HNL | |||
68 | Istra | 0‑0 | Lokomotiva Zagreb |
FT | Slaven Belupo | 0‑1 | NK Osijek |
Croatia First NL | |||
FT | Cibalia Vinkovci | 1‑2 | Zrinski Jurjevac |
FT | Solin | 0‑1 | Jarun |
Croatia Third NL - Sredite | |||
15:00 | Kurilovec | ‑ | Ponikve |
Croatia Second NL | |||
FT | Bjelovar | 3‑0 | Grobničan Čavle |
FT | Hrvatski Dragovoljac | 0‑2 | Dugo Selo |
FT | Karlovac 1919 | 4‑0 | Hrvace |
FT | Kustosija | 1‑0 | Jadran LP |
FT | Opatija | 1‑0 | Mladost Ždralovi |
Cyprus 1. Division | |||
FT | Apollon Limassol | 1‑0 | A.E. Zakakiou |
FT | Doxa Katokopias | 0‑1 | Othellos Athienou |
Czech-Republic FNL | |||
FT | FC Brno | 2‑3 | Sparta Praha II |
FT | Opava | 1‑1 | Hanácká |
FT | Pribram | 0‑1 | Vlasim |
FT | Vysočina Jihlava | 1‑2 | Dukla Prague |
Czech-Republic 3. liga - CFL A | |||
FT | Admira Praha | 1‑2 | Loko Vltavín |
FT | České Budějovice II | 3‑1 | Králův Dvůr |
FT | Jiskra Domažlice | 2‑3 | Viktoria Plzeň II |
FT | Písek | 0‑2 | Dukla Praha II |
FT | Sokol Hostouň | 0‑3 | Povltava FA |
Czech-Republic 3. liga - MSFL | |||
FT | Blansko | 1‑2 | Start Brno |
FT | Frýdek-Místek | 1‑2 | Karviná II |
FT | Hodonín | 0‑0 | Viktoria Otrokovice |
FT | Hranice | 1‑0 | Tatran Bohunice |
FT | Uherský Brod | 1‑1 | Zlín II |
Czech-Republic 4. liga - Divizie A | |||
FT | Klatovy | 0‑2 | Petřín Plzeň |
FT | Mariánské Lázně | 1‑2 | Slavoj Český Krumlov |
Czech-Republic 4. liga - Divizie B | |||
FT | Brandýs nad Labem | 3‑1 | Louny |
FT | Český Brod | 2‑2 | Ostrov |
FT | Meteor Praha | 0‑1 | Slaný |
FT | Neratovice-Byškovice | 2‑1 | Chomutov |
FT | Olympie Březová | 3‑2 | Hřebeč |
FT | Újezd Praha 4 | 0‑4 | Štětí |
Czech-Republic 4. liga - Divizie C | |||
FT | Dobrovice | 1‑0 | Čáslav |
FT | Hlinsko | 0‑0 | Turnov |
FT | Spoje Praha | 1‑2 | Velké Hamry |
Czech-Republic 4. liga - Divizie D | |||
FT | Líšeň II | 2‑0 | Velké Meziříčí |
FT | Slavoj Polná | 0‑1 | Pelhřimov |
FT | Sokol Lanžhot | 2‑1 | Žďár nad Sázavou |
FT | Ždírec nad Doubravou | 4‑2 | Velká Bíteš |
Czech-Republic 4. liga - Divizie E | |||
14:00 | Holešov | ‑ | Vsetín |
FT | Skaštice | 0‑0 | HFK Olomouc |
FT | Slavičín | 1‑1 | Baťov |
FT | Viktorie Přerov | 1‑2 | Nový Jičín |
Czech-Republic 1. Liga U19 | |||
FT | Slovan Liberec U19 | 1‑2 | Zlín U19 |
Czech-Republic 3. liga - CFL B | |||
FT | Baník Souš | 0‑0 | Mladá Boleslav II |
FT | Kolín | 1‑0 | Jablonec II |
FT | Slovan Velvary | 1‑0 | Teplice II |
FT | Sokol Živanice | 2‑1 | Hradec Králové II |
FT | Ústí nad Labem | 4‑2 | Chlumec nad Cidlinou |
Czech-Republic 4. liga - Divizie F | |||
FT | Břidličná | 0‑4 | Valašské Meziříčí |
FT | Vratimov | 2‑2 | Havířov |
Denmark DBU Pokalen | |||
FT | Nordsjaelland | 2‑3 | AGF Aarhus |
FT | Silkeborg | 6‑1 | FC Fredericia |
Denmark Kvindeliga | |||
14:00 | Køge | ‑ | KoldingQ |
Ecuador Liga Pro | |||
FT | LDU de Quito | 5‑0 | Imbabura |
England Non League Div One - Northern West | |||
15:00 | Bootle | ‑‑ | Trafford FC |
15:00 | Leek Town | ‑‑ | Stalybridge |
15:00 | Runcorn Linnets | ‑‑ | Nantwich |
15:00 | Vauxhall Motors | ‑‑ | Kidsgrove Athletic |
England Non League Div One - Southern South | |||
15:00 | Malvern Town | ‑‑ | Melksham Town |
14:00 | Westbury United | ‑‑ | Yate Town |
England Non League Div One - Isthmian South East | |||
13:00 | Littlehampton Town | ‑‑ | Ramsgate |
15:00 | Sevenoaks Town | ‑‑ | Ashford United |
13:00 | Sittingbourne | ‑‑ | Horndean |
England Non League Premier - Isthmian | |||
63 | Folkestone Invicta | 3‑1 | Lewes |
67 | Cray Wanderers | 1‑2 | Chatham Town |
69 | Haringey Borough | 0‑2 | Hastings |
FT | Concord Rangers | 1‑2 | Carshalton |
England Non League Premier - Northern | |||
69 | Ashton | 3‑1 | Whitby |
England Non League Premier - Southern South | |||
63 | Poole Town | 0‑0 | AFC Totton |
64 | Basingstoke | 2‑0 | Gosport Borough |
66 | Hungerford | 2‑1 | Bracknell Town |
FT | Chesham Utd | 1‑0 | Hayes & Yeading |
England U18 Premier League - North | |||
FT | Middlesbrough U18 | 0‑2 | Sunderland U18 |
England Premier League 2 Division One | |||
11:00 | Crystal Palace U21 | ‑‑ | Tottenham U21 |
England Professional Development League | |||
FT | Burnley U21 | 1‑3 | Crewe U21 |
FT | Charlton U21 | 1‑2 | AFC Bournemouth U21 |
England Non League Premier - Southern Central | |||
63 | Hitchin Town | 0‑1 | Needham Market |
65 | AFC Telford | 2‑0 | Redditch |
Estonia Meistriliiga | |||
FT | Kuressaare | 3‑0 | Tallinna Kalev |
Ethiopia Premier League | |||
FT | Adama Kenema | 2‑1 | Kedus Giorgis |
FT | Hadiya Hosaena | 2‑0 | Hambericho Durame |
Finland Suomen Cup | |||
13:00 | FC RP | ‑ | MaPS |
France National 1 | |||
FT | Chateauroux | 1‑0 | Martigues |
FT | Cholet | 1‑1 | Red Star F.C. |
FT | Dijon | 1‑1 | Nimes |
FT | Le Mans | 1‑0 | Epinal |
FT | US Marignane | 2‑0 | Versailles |
France Feminine Division 1 | |||
FT | Paris FC W | 3‑0 | Montpellier W |
Georgia Erovnuli Liga 2 | |||
FT | Locomotive Tbilisi | 1‑1 | Shturmi |
Georgia Erovnuli Liga | |||
FT | Dila Gori | 3‑1 | FC Saburtalo Tbilisi |
FT | Dinamo Batumi | 3‑2 | Torpedo Kutaisi |
FT | Kolkheti Poti | 3‑1 | Telavi |
Germany Regionalliga - Nordost | |||
FT | Hertha BSC II | 1‑1 | Lokomotive Leipzig |
Germany Oberliga - Bremen | |||
FT | BTS Neustadt | 4‑2 | Geestemünde |
Ghana Cup | |||
15:00 | Dreams FC | ‑ | Soccer Intellectuals |
Hungary NB I | |||
FT | Puskas Academia | 0‑0 | Videoton |
India I-League - 2nd Division | |||
10:30 | Kenkre | ‑ | Bengaluru United |
FT | SC Bengaluru | 3‑1 | United |
Indonesia Liga 1 | |||
FT | Barito Putera | 0‑0 | PSIS Semarang |
FT | Persepam Madura Utd | 0‑0 | PSS Sleman |
FT | PSM Makassar | 1‑1 | Pusamania Borneo |
Ireland Premier Division | |||
FT | Derry City | 0‑1 | Galway Utd |
FT | Drogheda | 0‑0 | St Patricks |
FT | Shamrock Rovers | 3‑1 | Bohemians Dublin |
FT | Shelbourne | 2‑1 | Dundalk |
FT | Waterford | 0‑1 | Sligo Rovers |
Ireland First Division | |||
FT | Bray | 2‑2 | Cobh Ramblers |
FT | Cork City | 1‑0 | Athlone |
FT | Kerry | 1‑1 | Wexford Youths |
FT | Longford | 1‑2 | UCD |
FT | Treaty United | 0‑1 | Finn Harps |
Israel Liga Leumit | |||
FT | Hapoel Afula | 3‑1 | Hapoel Rishon Lezion |
FT | Hapoel Kfar Saba | 2‑2 | Sektzia Nes Tziona |
FT | Hapoel Kiryat Shmona | 0‑2 | Hapoel Umm al-Fahm |
FT | Hapoel Nazareth Illit | 2‑2 | Bnei Yehuda |
FT | Hapoel Ramat Gan | 0‑0 | Ironi Tiberias |
Israel Liga Alef | |||
FT | Dimona | 2‑2 | Hapoel Bik'at HaYarden |
FT | Hapoel Kaukab | 1‑0 | Tzeirei Umm al-Fahm |
FT | Hapoel Lod | 1‑4 | Hapoel Herzliya |
FT | Ironi Modi'in | 2‑0 | Nordia Jerusalem |
FT | Ironi Nesher | 0‑2 | Hapoel Ra'anana |
FT | Maccabi Ahi Nazareth | 1‑0 | Maccabi K. Ata Bialik |
FT | Maccabi Ashdod | 0‑1 | Maccabi Yavne |
FT | Maccabi Kiryat Malachi | 2‑2 | Hapoel Marmorek |
FT | Maccabi Nujeidat Ahmed | 0‑4 | Tira |
Italy Serie A Women | |||
FT | Inter Milano W | 1‑2 | Roma W |
Italy Serie D - Girone C | |||
FT | Campodarsego | 0‑1 | Clodiense |
FT | Virtus Bolzano | 2‑1 | Este |
Italy Campionato Primavera - 2 | |||
FT | Brescia U19 | 0‑1 | AlbinoLeffe U19 |
FT | Cittadella U19 | 2‑1 | Udinese U19 |
FT | Salernitana U19 | 3‑1 | Monopoli U19 |
FT | SPAL U19 | 0‑1 | Vicenza U19 |
Japan J1 League | |||
FT | Tokyo Verdy | 2‑2 | Kyoto Sanga |
Jordan League | |||
FT | Al Salt | 2‑1 | Sahab |
Kuwait Premier League | |||
FT | Al Fahaheel | 2‑5 | Al Qadsia |
Kyrgyzstan Premier League | |||
FT | Abdish-Ata | 2‑1 | Alay |
FT | OshMU Aldier | 1‑0 | Kara-Balta |
Latvia Virsliga | |||
FT | FS Jelgava | 0‑1 | Metta / LU |
Lebanon Premier League | |||
FT | Tadamon Sour | 3‑0 | Tripoli SC |
Lithuania 1 Lyga | |||
FT | FA Šiauliai II | 1‑2 | Neptūną Klaipėda |
FT | Kauno Žalgiris II | 1‑2 | Nevėžis |
FT | Panevėžys II | 2‑0 | Be1 NFA |
Lithuania A Lyga | |||
FT | Banga | 0‑2 | Džiugas Telšiai |
Macao Primeira Divisão | |||
11:00 | Jia Hua | ‑ | Universidade de Macau |
13:00 | Tak Chun Ka I | ‑ | Hang Sai |
Mauritania Premier League | |||
00:30 | Concorde | ‑ | Chemal |
28 | Tevragh-Zeïne | 0‑0 | Inter Nouakchott |
Mexico Liga de Expansión MX | |||
FT | Dorados | 0‑3 | Atlante FC |
FT | Monarcas Morelia | 3‑4 | Venados FC |
Mexico Liga MX Femenil | |||
23:00 | Querétaro W | ‑ | Necaxa W |
56 | Cruz Azul W | 1‑5 | América W |
FT | Monterrey W | 3‑1 | Tijuana W |
Mexico Liga Premier Serie A | |||
FT | Correcaminos UAT II | 0‑0 | Atlético Saltillo |
Mexico Liga Premier Serie B | |||
22:00 | Chilangos | ‑ | Aguacateros CDU |
23:00 | Poza Rica | ‑ | Deportivo Ayense |
FT | Deportivo Dongu | 0‑3 | Caja Oblatos CFD |
Mexico U23 League | |||
FT | Club America U23 | 0‑1 | Atlético San Luis U23 |
FT | Mazatlan FC U23 | 1‑1 | Club Tijuana U23 |
Moldova Super Liga | |||
FT | Spartanii Selemet | 2‑4 | Saxan |
Moldova Liga 1 | |||
13:00 | Dinamo-Auto | ‑ | Sheriff II |
13:00 | FCM Ungheni | ‑ | Iskra-Stal Ribnita |
13:00 | Olimp Comrat | ‑ | Real Succes |
Mongolia Premier League | |||
FT | Bavarians | 2‑4 | Khovd |
Morocco Cup | |||
45 | OCK Khouribga | 1‑0 | DHJ El Jadida |
46 | Chabab Mohammedia | 2‑1 | Youssoufia Berrechid |
Netherlands Eerste Divisie | |||
FT | ADO Den Haag | 0‑2 | FC Groningen |
FT | De Graafschap | 2‑1 | Jong AZ |
FT | Den Bosch | 0‑3 | Dordrecht |
FT | Emmen | 4‑2 | Jong Ajax |
FT | FC Eindhoven | 0‑3 | SC Cambuur |
FT | Helmond Sport | 0‑2 | Willem II |
FT | NAC Breda | 1‑2 | MVV Maastricht |
FT | Telstar | 5‑1 | Jong Utrecht |
FT | VVV-Venlo | 2‑0 | FC Oss |
Netherlands Derde Divisie - Sunday | |||
FT | Kloetinge | 2‑1 | Hoek |
New-Zealand National League - Central | |||
06:00 | North Wellington | ‑ | Waterside Karori |
New-Zealand National League - Northern | |||
02:00 | Auckland City | ‑ | Eastern Suburbs Brisbane |
02:00 | Bay Olympic | ‑ | East Coast Bays |
02:00 | Birkenhead United | ‑ | West Coast Rangers |
02:00 | Manurewa | ‑ | Western Springs |
02:00 | Tauranga City United | ‑ | Auckland United |
New-Zealand National League - Southern | |||
01:45 | Coastal Spirit | ‑ | Selwyn United |
01:00 | Twenty 11 | ‑ | Nelson Suburbs |
Northern-Ireland Irish Cup | |||
FT | Glentoran | 1‑3 | Linfield |
Peru Primera División | |||
FT | Alianza Lima | 3‑0 | Cultural Santa Rosa |
Poland Central Youth League | |||
FT | Cracovia U19 | 2‑2 | Arka Gdynia U19 |
Poland III Liga - Group 1 | |||
18:26 | Broń Radom | ‑ | Lechia T. Mazowiecki |
11:00 | Jagiellonia II | ‑ | Unia Skierniewice |
Poland III Liga - Group 2 | |||
14:30 | Luzino | ‑ | Noteć Czarnków |
11:00 | Pogoń Szczecin II | ‑ | Stargard Szczeciński |
13:00 | Solec K. | ‑ | Świt Skolwin |
Poland III Liga - Group 3 | |||
12:00 | Górnik Zabrze II | ‑ | Kluczbork |
15:00 | Warta Gorzów | ‑ | Gwarek Tarnowskie Góry |
Poland III Liga - Group 4 | |||
14:30 | KSZO 1929 | ‑ | Sokół Sieniawa |
Portugal Primeira Liga | |||
45 | Gil Vicente | 0‑1 | Famalicao |
FT | Benfica | 1‑0 | GD Chaves |
FT | Estrela da Amadora | 1‑2 | Sporting Lisbon |
Portugal Segunda Liga | |||
FT | Belenenses | 3‑1 | Feirense |
FT | Pacos Ferreira | 2‑0 | AD Oliveirense |
FT | Tondela | 1‑0 | Prozis-Vilaverdense |
Portugal Campeonato de Portugal Prio - Group A | |||
FT | Montalegre | 0‑1 | Os Limianos |
Portugal Liga Revelação U23 | |||
FT | Leixões U23 | 2‑2 | Academico Viseu U23 |
Portugal Júniores U19 | |||
FT | SC Farense U19 | 1‑3 | Vitoria Guimaraes U19 |
Qatar Stars League | |||
FT | Al Shamal | 2‑1 | Al Ahli Doha |
FT | Umm Salal | 1‑2 | Muaither SC |
Romania Liga I | |||
FT | FC Voluntari | 1‑0 | AFC Hermannstadt |
FT | Sepsi OSK Sfantu Gheorghe | 1‑1 | CFR Cluj |
Romania Liga III - Serie 1 | |||
13:00 | Aerostar Bacau | ‑ | Rapid Brodoc |
Romania Liga III - Serie 2 | |||
13:00 | Râmnicu Sărat | ‑ | Viitorul Şuţeşti |
Romania Liga III - Serie 3 | |||
13:00 | Dunarea Calarasi | ‑ | Agricola Borcea |
Romania Liga III - Serie 4 | |||
13:00 | CS Dinamo București | ‑ | Dunărea 2020 Giurgiu |
13:00 | Popești-Leordeni | ‑ | Blejoi |
13:00 | Pucioasa | ‑ | Păuleşti |
Romania Liga III - Serie 5 | |||
13:00 | Odorheiu Secuiesc | ‑ | Municipal Braşov |
13:00 | Sepsi II | ‑ | Viitorul Curiţa |
Romania Liga III - Serie 6 | |||
13:00 | CSM Ramnicu Valcea | ‑ | Vediţa Coloneşti |
15:00 | Dunărea Turris | ‑ | Viitorul Dăești |
13:00 | Sporting Roşiori | ‑ | Petrolul Potcoava |
13:00 | Unirea Bascov | ‑ | Oltul Curtişoara |
Romania Liga III - Serie 7 | |||
13:00 | CS U Craiova II | ‑ | Turceni |
13:00 | Gilortul | ‑ | U Craiova 1948 II |
Romania Liga III - Serie 8 | |||
13:00 | Avântul Periam | ‑ | Gloria Lunca Teuz Cermei |
Romania Liga III - Serie 9 | |||
13:00 | ACS Târgu Mureș 1898 | ‑ | Industria Galda de Jos |
13:00 | Gloria Bistriţa | ‑ | Universitatea Alba Iulia |
13:00 | Metalurgistul Cugir | ‑ | Avântul Reghin |
Romania Liga III - Serie 10 | |||
13:00 | Sănătatea Cluj | ‑ | Olimpia MCMXXI |
13:00 | Sânmartin | ‑ | Minaur Baia Mare |
13:00 | SCM Zalău | ‑ | Sighetu Marmaţiei |
Russia Premier League | |||
FT | Dynamo Moscow | 1‑4 | Rostov |
Russia Youth Championship | |||
FT | Akademiya Konoplev U20 | 3‑2 | Strogino U20 |
FT | Baltika U19 | 0‑3 | Krasnodar U19 |
FT | Chertanovo U20 | 3‑1 | Orenburg U19 |
FT | Dinamo Moskva U19 | 0‑0 | Fakel U19 |
FT | Krylya Sovetov U19 | 3‑2 | UOR №5 U20 |
FT | Nizhny Novgorod U19 | 1‑2 | Rostov U19 |
FT | Sochi U20 | 1‑0 | Rubin Kazan U20 |
FT | Spartak Moskva U19 | 3‑1 | Lokomotiv Moskva U19 |
FT | Ural U20 | 0‑5 | CSKA Moskva U19 |
FT | Zenit U19 | 4‑0 | Akhmat Grozny U20 |
Rwanda National Soccer League | |||
13:00 | Gasogi United | ‑ | Etoile de l'Est |
16:00 | Gorilla | ‑ | Police |
FT | Amagaju | 1‑0 | Marines |
Saudi-Arabia Pro League | |||
FT | Al Akhdoud | 1‑3 | Al-Raed |
FT | Al Taawon | 4‑0 | Al-Hazm |
FT | Al-Ettifaq | 2‑2 | Al-Ahli Jeddah |
FT | Al-Ittihad FC | 3‑1 | Al-Fayha |
FT | Dhamk | 0‑1 | Al Khaleej Saihat |
Saudi-Arabia Division 1 | |||
FT | Al Arabi SC | 3‑1 | Al-Qadisiyah FC |
FT | Al Jabalain | 1‑1 | Ohod |
FT | Al Qaisoma | 1‑3 | Al Safa |
FT | Al-Adalah | 1‑1 | Al Taraji |
FT | Al-Faisaly FC | 0‑3 | Al Kholood |
Serbia Super Liga | |||
69 | Radnik Surdulica | 0‑4 | Vojvodina |
FT | FK Cukaricki | 2‑0 | Novi Pazar |
FT | IMT Novi Beograd | 1‑1 | Zeljeznicar |
FT | TSC Backa Topola | 2‑0 | Vozdovac |
Serbia Prva Liga | |||
FT | Dubočica | 0‑1 | Macva |
FT | Jedinstvo Ub | 2‑0 | FK Metalac |
FT | Radnički Novi Beograd | 0‑1 | Sloboda Uzice |
Slovakia Super Liga | |||
FT | Ruzomberok | 1‑1 | Dunajska Streda |
Slovakia 2. liga | |||
FT | FK Pohronie | 0‑2 | Komárno |
FT | Púchov | 0‑0 | Dolný Kubín |
FT | Slavoj Trebišov | 1‑2 | Petržalka |
FT | Slovan Bratislava II | 0‑0 | Tatran Prešov |
Slovakia 3. liga - West | |||
14:00 | Lokomotíva Zvolen | ‑ | Nové Mesto nad Váhom |
14:00 | Malacky | ‑ | SKF Sered |
11:00 | Rača | ‑ | Podkonice |
Slovenia 1. SNL | |||
FT | Maribor | 1‑0 | NK Radomlje |
FT | NK Domzale | 3‑5 | NS Mura |
FT | Rogaska | 2‑0 | Ask Bravo |
Slovenia 2. SNL | |||
FT | Dekani | 0‑1 | Tabor Sezana |
FT | Ilirija | 1‑2 | Triglav Kranj |
FT | Krka | 0‑0 | Fužinar |
FT | Rudar | 3‑1 | Tolmin |
South-Korea WK-League | |||
FT | Boeun Sangmu | 0‑0 | Incheon Red Angels |
FT | FC Seoul | 1‑3 | Gyeongju |
FT | Hwacheon KSPO | 1‑1 | Gumi Sportstoto |
FT | Suwon FMC | 3‑0 | Changnyeong |
Spain Segunda División | |||
FT | Burgos | 0‑0 | Espanyol |
Spain Tercera División RFEF - Group 3 | |||
FT | CD Laredo | 0‑0 | Vimenor |
FT | Torina | 1‑0 | Escobedo |
Spain Tercera División RFEF - Group 5 | |||
FT | AE Prat | 1‑2 | UE Olot |
FT | Rapitenca | 0‑0 | Mollerussa |
FT | Tona | 4‑1 | Castelldefels |
FT | Vilafranca | 0‑0 | Grama |
Spain Tercera División RFEF - Group 6 | |||
FT | Castellonense | 3‑0 | Castellón II |
FT | Utiel | 1‑0 | Ontinyent 1931 |
Spain Tercera División RFEF - Group 7 | |||
FT | Tres Cantos | 5‑2 | AD Parla |
Spain Tercera División RFEF - Group 11 | |||
FT | Felanitx | 3‑1 | Santanyí |
Spain Tercera División RFEF - Group 12 | |||
21:00 | Tamaraceite | ‑ | Teror |
FT | Las Palmas Atletico | 2‑1 | Villa Santa Brígida |
Spain Tercera División RFEF - Group 13 | |||
FT | Deportiva Minera | 1‑0 | UCAM Murcia II |
Spain Tercera División RFEF - Group 14 | |||
FT | Fuente Cantos | 1‑3 | Azuaga |
FT | Olivenza | 0‑1 | Jaraíz |
Spain Tercera División RFEF - Group 16 | |||
FT | Casalarreina | 1‑2 | Alfaro |
Surinam Eerste Divisie | |||
23:00 | Broki | ‑ | PVV |
Sweden Division 2 - Norra Götaland | |||
13:00 | Ahlafors | ‑ | Vänersborgs FK |
13:00 | Forward | ‑ | Grebbestad |
13:00 | Gauthiod | ‑ | Lidköping |
13:00 | Herrestads | ‑ | Kumla |
15:00 | Kongahälla | ‑ | Motala |
13:00 | Säffle SK | ‑ | Stenungsund |
Sweden Division 2 - Norra Svealand | |||
13:00 | Enköping | ‑ | Gute |
12:00 | Viggbyholms IK | ‑ | IFK Österåker |
Sweden Division 2 - Norrland | |||
14:00 | Team Thoren | ‑ | IFK Luleå |
Sweden Division 2 - Södra Svealand | |||
12:00 | Enskede | ‑ | Nyköping |
12:00 | Smedby | ‑ | Sylvia |
Sweden Division 2 - Västra Götaland | |||
13:00 | Astrio | ‑ | Tord |
15:00 | Hittarp | ‑ | Bergdalens |
13:00 | Laholm | ‑ | Öckerö |
18:00 | Varbergs GIF | ‑ | Sävedalen |
Sweden Division 2 - Östra Götaland | |||
12:00 | Karlshamn | ‑ | IFK Hässleholm |
14:00 | Kristianstad | ‑ | Simrishamn |
12:00 | Österlen | ‑ | Nosaby |
Switzerland Challenge League | |||
FT | Bellinzona | 5‑2 | Aarau |
FT | Neuchatel Xamax | 2‑1 | Schaffhausen |
FT | Stade Nyonnais | 0‑4 | FC Sion |
Switzerland 2. Liga Interregional - Group 1 | |||
15:00 | Collex-Bossy | ‑ | Châtel-St-Denis |
Turkmenistan Ýokary Liga | |||
10:00 | Merw | ‑ | Köpetdag Aşgabat |
11:00 | Şagadam | ‑ | Aşgabat |
Uganda Premier League | |||
13:00 | SC Villa | ‑‑ | Mbarara City |
16:00 | URA FC | ‑‑ | Vipers FC |
FT | Kitara FC | 0‑0 | Bul FC |
FT | Wakiso Giants | 1‑0 | NEC |
Ukraine Persha Liga | |||
FT | Karpaty Lviv | 1‑0 | Viktoriya Mykolaivka |
FT | Livyi Bereh | 3‑0 | Ahrobiznes Volochysk |
FT | Podillya Khmelnytskyi | 3‑1 | Kremin' |
FT | Yarud Mariupol' | 1‑1 | Prykarpattia |
Ukraine Druha Liga | |||
FT | FC Chayka | 2‑2 | Zvyahel |
Ukraine U19 League | |||
FT | Minaj U19 | 2‑3 | Oleksandria U19 |
FT | Obolon' Kyiv U19 | 2‑1 | Shakhtar Donetsk U19 |
FT | Veres Rivne U19 | 0‑1 | Kryvbas 2020 U19 |
FT | Zhytomyr U19 | 3‑1 | Chornomorets U19 |
United-Arab-Emirates Pro League | |||
FT | Al Wahda FC | 3‑3 | Shabab Al Ahli Dubai |
FT | Al-Ittihad Kalba | 2‑4 | Ajman |
Uruguay Primera División - Apertura | |||
FT | Cerro Largo | 0‑2 | Racing Montevideo |
FT | Penarol | 0‑0 | Club Nacional |
USA NWSL Women | |||
23:00 | Orlando Pride W | ‑‑ | Chicago Red Stars W |
USA USL Championship | |||
23:00 | North Carolina | ‑‑ | Hartford Athletic |
USA USL League One | |||
23:00 | Lexington | ‑‑ | Greenville Triumph SC |
USA NISA | |||
21:00 | Club De Lyon | ‑ | Capo |
21:00 | Michigan Stars | ‑ | Irvine Zeta |
USA MLS Next Pro | |||
FT | Houston Dynamo FC II | 0‑1 | Austin II |
Uzbekistan Super League | |||
FT | Olmaliq | 1‑0 | Bunyodkor |
FT | Qizilqum | 0‑0 | Lokomotiv Moscow |
Uzbekistan Pro League A | |||
FT | Olimpik-Mobiuz | 0‑0 | Mash'al |
Venezuela Primera División | |||
FT | Zamora FC | 1‑2 | Angostura FC |
Venezuela Segunda División | |||
2 | Fundacion AIFI | 0‑0 | Maritimo |
Wales Premier League | |||
FT | Barry Town | 0‑0 | Penybont |
FT | Colwyn Bay | 1‑2 | Aberystwyth |
FT | Connah's Quay Nomads | 0‑0 | Newtown |
FT | Pontypridd United | 0‑1 | Haverfordwest County AFC |
Wales FAW Championship | |||
14:30 | Buckley Town | ‑‑ | Guilsfield FC |
19:30 | Prestatyn | ‑‑ | Flint Town United |
78 | Llanelli | 4‑0 | Pontardawe Town |
81 | Llanidloes Town | 1‑2 | Chirk AAA |
82 | Gresford Athletic | 1‑2 | Ruthin Town |
82 | Mold Alexandra | 1‑1 | Caersws |
83 | Llandudno FC | 0‑2 | Holywell Town |
84 | Ammanford AFC | 1‑1 | Caerau Ely |
86 | Porthmadog | 0‑3 | Broughton |
88 | Afan Lido | 6‑0 | Abergavenny Town |
88 | Trefelin | 2‑2 | Goytre United |
FT | Baglan Dragons | 0‑0 | Llantwit Major |
FT | Cambrian & Clydach | 5‑2 | Abertillery Bluebirds |
FT | Carmarthen Town | 3‑0 | Cwmbran Celtic |
World CAF Champions League | |||
FT | Simba | 0‑1 | Al Ahly |
World Friendlies Clubs | |||
13:00 | Lahti | ‑‑ | IF Gnistan |
11:00 | PEPO | ‑‑ | JIPPO |
12:00 | VPS Vaasa | ‑‑ | Jaro |
64 | IFK Mariehamn | 3‑0 | KTP Kotka |
70 | Ilves | 1‑0 | AC Oulu |
90 | Klubi-04 | 4‑0 | SalPa |
FT | EIF | 2‑2 | KäPa |
FT | HJK Helsinki | 1‑1 | PK35 |
Zimbabwe Premier Soccer League | |||
FT | Highlanders | 1‑0 | Simba Bhora |
FT | Hwange | 0‑2 | Bulawayo Chiefs |
FT | Yadah | 0‑0 | Dynamos |
All kick-offs UK time
Back to top