Live Scores
16‑Apr‑2024
Live Matches Only
Previous Day
Refresh
Live
Football
Scores (Tue 16‑Apr‑2024)
Filter Countries:
England
World
Scotland
Algeria
Argentina
Armenia
Australia
Bahrain
Bangladesh
Barbados
Belgium
Bolivia
Bosnia
Brazil
Bulgaria
Cameroon
Chile
China
Colombia
Congo-DR
Costa-Rica
Dominican-Republic
Ecuador
Egypt
Estonia
Finland
Gambia
Georgia
Germany
Indonesia
Iraq
Ireland
Kyrgyzstan
Latvia
Mali
Mexico
Moldova
Mongolia
Netherlands
Nigeria
Northern-Ireland
Norway
Oman
Panama
Peru
Portugal
Qatar
Russia
Saudi-Arabia
Slovakia
South-Africa
Sweden
Tanzania
Trinidad-And-Tobago
Uganda
Ukraine
United-Arab-Emirates
Uruguay
USA
Uzbekistan
Venezuela
Wales
Filter
England Championship
20:00
Southampton
Preston
World UEFA Champions League
20:00
Barcelona
Paris Saint Germain
20:00
Borussia Dortmund
Atletico Madrid
England League One
19:45
Bolton
‑
‑
Shrewsbury
18:45
Bristol Rovers
‑
‑
Cambridge Utd
19:45
Burton Albion
‑
‑
Cheltenham
19:45
Oxford Utd
‑
‑
Lincoln City
19:45
Peterborough
‑
‑
Fleetwood Town
19:45
Port Vale
‑
‑
Wycombe
19:45
Portsmouth
‑
‑
Barnsley
England League Two
18:45
Colchester
‑
‑
Grimsby
19:45
Crawley Town
‑
‑
Barrow
18:45
Mansfield
‑
‑
Accrington Stanley
19:45
Notts County
‑
‑
Stockport
19:45
Walsall
‑
‑
Swindon
England National League
18:45
FC Halifax
‑
‑
Ebbsfleet
19:45
Oxford City
‑
‑
Bromley
19:45
Rochdale
‑
‑
Boreham Wood
19:45
Wealdstone
‑
‑
Eastleigh
England National League - North
18:45
Banbury Utd
‑
‑
Boston Utd
England National League - South
19:45
St Albans
‑
‑
Hampton and Richmond
19:45
Taunton Town
‑
‑
Torquay
19:45
Truro City
‑
‑
Dover
18:45
Weston-S-Mare
‑
‑
Eastbourne Boro
Scotland League One
19:45
FC Edinburgh
‑
‑
Montrose
Algeria Ligue 1
18:00
CR Belouizdad
‑
Paradou AC
18:00
JS Kabylie
‑
MC Oran
16:00
USM Alger
‑
Ben Aknoun
Algeria Ligue 2
15:30
Mostaganem
‑
Tiaret
Algeria Coupe Nationale
20:30
US Biskra
‑
USM Alger
Argentina Copa Argentina
23:15
Colon
‑
Los Andes
Argentina Primera B Metropolitana
19:30
Acassuso
‑
Sacachispas
Argentina Primera C
19:30
Central Ballester
‑
JJ Urquiza
19:30
Claypole
‑
Yupanqui
19:30
Puerto Nuevo
‑
Lujan
19:30
Victoriano Arenas
‑
Real Pilar
Argentina Reserve League
19:00
Atlético Tucumán Res.
‑
Independiente Riva. Res.
19:00
Deportivo Riestra Res.
‑
Racing Club Res.
19:00
Rosario Central Res.
‑
Barracas Central Res.
19:00
Sarmiento Res.
‑
Newell's Old Boys Res.
Argentina Copa de la Liga Profesional
23:30
Belgrano
‑
‑
Racing Club
23:30
Boca Juniors
‑
‑
Godoy Cruz
23:30
Defensa y Justicia
‑
‑
Newells
23:30
Lanus
‑
‑
Estudiantes
45
Argentinos Juniors
3‑1
Barracas Central
45
Independiente
2‑0
Talleres
45
Independiente Rivadavia
0‑1
Velez
45
Instituto
1‑0
River Plate
Armenia First League
13:00
BKMA II
‑
Shirak II
13:00
Mika
‑
Nikarm
Australia A-League
10:00
Western United
Adelaide United
Bahrain Premier League
17:00
Al Najma
‑
Sitra
17:00
Busaiteen
‑
Al Ahli
17:00
Manama
‑
Khalidiya
Bangladesh Federation Cup
10:00
Bashundhara Kings
‑
Fortis
Barbados Premier League
00:00
Empire Club
‑
Barbados Soccer Academy
Belgium Super League Women
19:00
Gent W
‑
‑
Genk W
19:00
OH Leuven W
‑
‑
Club Brugge W
19:00
Standard Liege W
‑
‑
Anderlecht W
Bolivia Primera División
45
Independiente Petrolero
0‑0
Aurora
Bosnia Cup
17:00
Borac Banja Luka
‑
NK Siroki Brijeg
Brazil Brasileiro Women
00:00
Internacional RS W
‑
‑
Gremio W
Brazil Gaúcho - 2
19:00
Bagé
‑
São Gabriel
19:00
Futebol Com Vida
‑
Monsoon
Brazil Amapaense
45
Santos AP
0‑1
Trem
Brazil Maranhense
23:30
Sampaio Correa
‑
Maranhão
Bulgaria Second League
15:00
CSKA 1948 Sofia II
‑
Spartak Pleven
Cameroon Elite One
16:00
Fortuna Mfou
‑
Avion Academy
Chile Primera División
FT
Colo Colo
0‑2
Cobreloa
Chile Segunda División
FT
Concón National
0‑0
Linares Unido
China League Two
10:00
Yichun Grand Tiger
‑
Hunan Billows FC
12
Shenzhen Juniors
0‑0
Guangxi Lanhang
42
Guangxi Hengchen
4‑1
Quanzhou Yassin
42
Shandong Taishan II
0‑1
Shaanxi Union
42
Shanghai Port II
0‑1
Shangyu Pterosaur
54
Langfang Glory City
1‑1
BIT
Colombia Primera A
22:00
Envigado
‑
‑
Tolima
Colombia Primera B
FT
Quindio
1‑1
Cortulua
Congo-DR Ligue 1
14:00
Don Bosco
‑
TP Mazembe
12:30
Panda B5
‑
Tshinkunku
14:30
Simba
‑
Sanga Balende
Costa-Rica Liga de Ascenso
FT
Santa Ana
2‑1
Quepos Cambute
Dominican-Republic Liga Mayor
00:00
Cibao
‑
Atlántico
Ecuador Liga Pro
FT
LDU de Quito
2‑1
Delfin SC
Ecuador Liga Pro Serie B
22:30
Cuniburo
‑
Vargas Torres
Egypt Second League
14:30
Abu Qair Semad
‑
Al Nasr Taaden
14:30
Aswan Sc
‑
Nogoom El Mostakbal FC
14:30
Dikernis
‑
Makadi
14:30
Haras El Hodood
‑
Ghazl El Mehalla
14:30
Itesalat
‑
Asyut Petrol
14:30
La Viena FC
‑
El Seka El Hadid
14:30
Misr El Makasa
‑
Gomhoreyat Shebin
13:30
Olympic El Qanah
‑
Proxy
14:30
Petrojet
‑
Raya Ghazl
14:30
Tanta SC
‑
Wadi degla
England Non League Div One - Isthmian North
19:45
Basildon United
‑
‑
Brentwood
19:45
Redbridge
‑
‑
Ipswich Wanderers
England Non League Div One - Isthmian South Central
19:45
Badshot Lea
‑
‑
Westfield
19:45
Binfield
‑
‑
Corinthian Casuals
19:45
Hanworth Villa
‑
‑
Ashford Town
19:30
Hartley Wintney
‑
‑
Marlow
19:45
Raynes Park Vale
‑
‑
Met Police
England Non League Div One - Northern West
19:45
Kidsgrove Athletic
‑
‑
Widnes
England Non League Div One - Northern Midlands
19:45
Anstey Nomads
‑
‑
Corby
19:45
Shepshed Dynamo
‑
‑
Gresley
19:45
Walsall Wood
‑
‑
Quorn
England Non League Div One - Southern South
19:45
Bashley
‑
‑
Bishop's Cleeve
19:45
Melksham Town
‑
‑
Bideford
19:45
Mousehole AFC
‑
‑
Tavistock
19:30
Paulton Rovers
‑
‑
Malvern Town
19:30
Wimborne Town
‑
‑
Evesham Utd
England Non League Div One - Isthmian South East
19:30
Burgess Hill Town
‑
‑
Sheppey United
19:45
Horndean
‑
‑
Ashford United
19:45
Hythe
‑
‑
Sittingbourne
19:45
Littlehampton Town
‑
‑
Erith & Belvedere
England Non League Premier - Isthmian
18:45
Canvey Island
‑
‑
AFC Hornchurch
18:45
Folkestone Invicta
‑
‑
Concord Rangers
19:45
Lewes
‑
‑
Horsham
19:45
Potters Bar
‑
‑
Haringey Borough
18:45
Whitehawk
‑
‑
Kingstonian
England Non League Premier - Northern
18:45
Atherton Collieries
‑
‑
Macclesfield
19:45
Bamber Bridge
‑
‑
Ilkeston
19:45
Matlock
‑
‑
Gainsborough
18:45
Whitby
‑
‑
Morpeth Town
England Non League Premier - Southern South
19:45
Poole Town
‑
‑
Plymouth Parkway
19:45
Sholing
‑
‑
Hendon
19:45
Tiverton
‑
‑
Dorchester
19:45
Winchester City
‑
‑
Merthyr Town
England U18 Premier League - North
18:00
Newcastle U18
‑
‑
Liverpool U18
13:00
Wolves U18
‑
‑
Man Utd U18
England U18 Premier League - South
13:00
Norwich U18
‑
‑
Tottenham U18
England Professional Development League
13:00
Barnsley U21
‑
Bristol City U21
14:00
Coventry U21
‑
Colchester U21
13:00
Hull U21
‑
QPR U21
14:00
Peterborough U21
‑
Swansea City U21
England Non League Premier - Southern Central
18:45
Coalville
‑
‑
Stourbridge
19:45
Kettering
‑
‑
Stamford AFC
England Non League Div One - Northern East
19:45
Ashington AFC
‑
‑
Winterton Rangers
19:45
Carlton Town
‑
‑
Ossett United
19:45
Consett AFC
‑
‑
Brighouse Town
19:45
Liversedge
‑
‑
Hebburn Town
19:45
Newton Aycliffe
‑
‑
Dunston UTS
19:45
Pontefract Collieries
‑
‑
Sheffield
England Non League Div One - Southern Central
19:45
Barton Rovers
‑
‑
Kidlington
19:45
Bedford Town
‑
‑
Welwyn Garden City
19:45
Biggleswade Town
‑
‑
Hadley
Estonia Meistriliiga
17:00
Tallinna Kalev
‑
FCI Levadia Tallinn
Finland Suomen Cup
18:00
Atlantis
‑
EsPa / Renat
18:00
EBK
‑
Futura
18:00
EsPa
‑
FC Honka
18:00
Finnkurd
‑
TuPS
18:10
Gnistan O35
‑
JäPS II
16:30
JBK
‑
RoPS Rovaniemi
16:00
JIPPO
‑
Haka
17:30
KaaPo
‑
TPS Turku
16:00
Kiffen
‑
PPJ
17:00
Kiisto
‑
KPV-j
16:30
LAUTP
‑
JäPS
17:30
LePa
‑
EPS
16:30
MaPS
‑
SalPa
18:00
MPS/Atletico Malmi
‑
PK35
16:30
MyPa-47
‑
Vaajakoski
17:00
OTP
‑
Jaro
18:00
POHU / KY United
‑
KäPa
17:00
Reipas
‑
JJK Jyvaskyla
16:30
RiPS
‑
IFK Mariehamn
17:00
Roi United
‑
GBK
18:00
SexyPöxyt
‑
VJS
17:00
SIF
‑
SJK Akatemia
16:30
SiU
‑
KTP Kotka
16:00
Sporting Kristina
‑
VIFK
16:00
Tampere United II
‑
EIF
17:15
TPS O35
‑
Ilves II
17:00
ViPa
‑
MP
16:00
Virkiä
‑
AC Oulu
18:15
VJS II
‑
IF Gnistan
Gambia GFA League
17:30
BST Galaxy
‑
Samger
17:30
TMT
‑
Marimoo
Georgia Erovnuli Liga
18:00
Dinamo Batumi
‑
FC Samtredia
16:00
Gagra Tbilisi
‑
Dinamo Tbilisi
17:00
Kolkheti Poti
‑
Dila Gori
Germany Regionalliga - Bayern
18:00
Greuther Fürth II
‑
Wurzburger Kickers
Germany Oberliga - Hessen
18:30
Viktoria Griesheim
‑
Hanau 93
Germany Oberliga - Bayern Nord
18:00
Donaustauf
‑
Jahn Regensburg II
18:00
Gebenbach
‑
Kornburg
Indonesia Liga 1
13:00
Bhayangkara FC
‑
‑
Persik Kediri
13:00
PSM Makassar
‑
‑
PSIS Semarang
12
Persebaya Surabaya
0‑0
Dewa United
Iraq Iraqi League
16:00
Al Minaa Basra
‑
Karbala
16:00
Al Talaba
‑
Newroz
16:00
Erbil
‑
Al Shorta
16:00
Naft Maysan
‑
Al Kahrabaa
16:00
Zakho
‑
Al Quwa Al Jawiya
Ireland First Division
18:45
Wexford Youths
‑
‑
Longford
Kyrgyzstan Premier League
11:30
Dordoi Bishkek
‑
Muras United
09:30
Kara-Balta
‑
Alay
Latvia Virsliga
15:30
Tukums
‑
Riga FC
Mali Première Division
17:15
Stade Malien Bamako
‑
Binga
17:15
USC Kita
‑
ASKO
Mexico Liga MX Femenil
45
Atlas W
1‑1
Pachuca W
FT
Santos Laguna W
0‑1
Puebla W
FT
Tigres UANL W
1‑2
América W
FT
Tijuana W
3‑0
Necaxa W
Mexico Liga Premier Serie A
FT
Tapachula
0‑2
Irapuato
Moldova Super Liga
14:00
Saxan
‑
‑
Speranta Drochia
14:00
Victoria Bardar
‑
‑
FC Floresti
Mongolia Premier League
09:15
Deren
‑
Bayanzürkh Sporting
12:15
Erchim
‑
Bavarians
Netherlands U18 Divisie 1
14:00
PSV U18
‑
Utrecht U18
Nigeria NPFL
16:00
Akwa United
‑
‑
Niger Tornadoes
16:00
Bayelsa United
‑
‑
Katsina United
16:00
Bendel Insurance
‑
‑
Kano Pillars
16:00
Enugu Rangers
‑
‑
Abia Warriors
16:00
Enyimba
‑
‑
Heartland
16:00
Gombe United
‑
‑
Kwara United
16:00
Rivers United
‑
‑
Plateau United
17:30
Shooting Stars
‑
‑
Lobi Stars
16:00
Sporting Lagos
‑
‑
Sunshine Stars
Northern-Ireland Championship
18:45
Ards
‑
‑
Ballyclare Comrades
19:45
Dergview
‑
‑
Harland & Wolff Welders
Northern-Ireland Premiership
19:45
Ballymena
‑
‑
Glenavon
19:45
Crusaders
‑
‑
Cliftonville
19:45
Dungannon Swifts
‑
‑
Loughgall
19:45
Glentoran
‑
‑
Larne
19:45
Linfield
‑
‑
Coleraine
19:45
Newry City AFC
‑
‑
Carrick Rangers
Northern-Ireland Premier Intermediate League
18:45
Queens University
‑
Warrenpoint Town
Norway Eliteserien
18:00
KFUM Oslo
‑
‑
Stromsgodset
Norway 3. Division - Girone 3
18:00
Mjøndalen II
‑
Bærum
Norway 3. Division - Girone 5
18:00
Bjørkelangen
‑
Aalesund II
Oman Professional League
14:55
Al Nasr
‑
Oman Club
17:10
Bahla
‑
Sur
Panama Liga Panameña de Fútbol
22:00
Alianza FC
‑
Costa del Este
Peru Primera División
FT
Deportivo Garcilaso
2‑3
Sporting Cristal
Peru Segunda División
19:00
Deportivo Coopsol
‑
Comerciantes
21:30
Juan Pablo II College
‑
Deportiva Agropecuaria
Portugal Primeira Liga
20:15
Famalicao
‑
‑
Sporting Lisbon
Portugal Liga Revelação U23
15:00
Benfica U23
‑
Famalicão U23
11:00
Farense U23
‑
Leixões U23
15:00
Gil Vicente U23
‑
Vizela U23
11:00
Rio Ave U23
‑
Santa Clara U23
11:00
Torreense U23
‑
Estrela U23
Qatar Stars League
16:30
Al Shamal
‑
‑
Al Wakrah
18:30
Al-Markhiya
‑
‑
Al-Gharafa
Russia Cup
17:30
CSKA Moscow
‑
Baltika
Saudi-Arabia Division 1
17:05
Al Baten
‑
Al-Adalah
17:05
Al Kholood
‑
Ohod
18:45
Jeddah Club
‑
Al-Qadisiyah FC
Scotland Football League - Highland League
20:00
Keith
‑
‑
Brechin
Scotland Football League - Lowland League
19:45
Albion
‑
‑
East Kilbride
19:45
BSC Glasgow
‑
‑
Bo'ness United
19:45
Civil Service Strollers
‑
‑
Gretna 2008
19:45
Tranent Juniors
‑
‑
Celtic II
Slovakia Cup
14:30
Ruzomberok
‑
Lipany
South-Africa 1st Division
14:00
JDR Stars
‑
Black Leopards
14:00
Magesi
‑
Hungry Lions
18:30
Maritzburg Utd
‑
University of Pretoria
14:00
Milford FC
‑
Tshakhuma Madzivhadila
14:00
MM Platinum
‑
Baroka FC
Sweden Superettan
18:00
Osters IF
‑
Orebro SK
Tanzania Ligi kuu Bara
17:00
Dodoma Jiji
‑
‑
JKT Tanzania
14:00
Mtibwa Sugar
‑
‑
Kinondoni MC
Trinidad-And-Tobago Pro League
21:00
Club Sando
‑
Morvant Caledonia United
Uganda Premier League
14:00
UPDF FC
‑
‑
Gaddafi
14:00
URA FC
‑
‑
NEC
Ukraine U19 League
10:00
Chornomorets U19
‑
Oleksandria U19
United-Arab-Emirates Pro League
15:00
Ajman
‑
Al Bataeh
15:00
Al-Jazira
‑
Khorfakkan
Uruguay Primera División - Apertura
22:00
Wanderers
‑
‑
Liverpool Montevideo
USA US Open Cup
00:00
Charlotte Independence
‑
Rhode Island
00:00
Detroit City FC
‑
Michigan Stars
00:00
Louisville City FC
‑
Greenville Triumph SC
USA MLS Next Pro
23
Atlanta United II
0‑1
Bethlehem Steel
Uzbekistan Cup
12:30
Buxoro
‑
Qoraqalpog‘iston Academy
Venezuela Primera División
45
Puerto Cabello
0‑1
Metropolitanos FC
Wales FAW Championship
19:30
Buckley Town
‑
‑
Guilsfield FC
19:00
Holywell Town
‑
‑
Llanidloes Town
18:30
Mold Alexandra
‑
‑
Flint Town United
World AFC Champions League
17:00
Al Ain
‑
Al-Hilal
World AFC Cup
17:00
Al Ahed
‑
Al-Nahda
World AFC U23 Asian Cup
16:30
Iraq U23
‑
Thailand U23
14:00
Japan U23
‑
China PR U23
16:30
Korea Republic U23
‑
UAE U23
19:00
Saudi Arabia U23
‑
Tajikistan U23
World Premier League International Cup
19:00
Crystal Palace U21
‑
Everton U21
World CONMEBOL U20 Femenino
22:00
Chile U20 W
‑
Bolivia U20 W
00:30
Uruguay U20 W
‑
Argentina U20 W
All kick-offs UK time
Back to top
Related Stories
All Fixtures
Next Week's Fixtures
All Results
More Stories