Live Football Scores (Thu 25‑Apr‑2024)
England Premier League | |||
---|---|---|---|
20:00 | Brighton | Man City | |
Italy Serie A | |||
19:00 | Udinese | 1‑1 | AS Roma |
World CONMEBOL Sudamericana | |||
23:00 | Metropolitanos FC | ‑ | Lanus |
23:00 | Nacional Asuncion | ‑ | Racing Montevideo |
FT | Rayo Zuliano | 0‑4 | Sportivo Ameliano |
FT | Real Tomayapo | 0‑2 | Belgrano |
FT | Red Bull Bragantino | 2‑1 | Sportivo Luqueno |
Algeria U21 League 1 | |||
16:00 | ASO Chlef U21 | ‑ | NC Magra U21 |
15:00 | Ben Aknoun U21 | ‑ | JS Kabylie U21 |
15:00 | CS Constantine U21 | ‑ | USM Alger U21 |
16:00 | El Bayadh U21 | ‑ | Khenchela U21 |
16:00 | JS Saoura U21 | ‑ | US Souf U21 |
16:00 | MC Alger U21 | ‑ | Paradou AC U21 |
15:00 | MC Oran U21 | ‑ | CR Belouizdad U21 |
15:00 | US Biskra U21 | ‑ | ES Sétif U21 |
Andorra Copa Constitució | |||
19:30 | Atletic Club d'Escaldes | ‑ | UE Santa Coloma |
Antigua-And-Barbuda Premier Division | |||
01:00 | Willikies | ‑ | Ottos Rangers |
Argentina Reserve League | |||
23:00 | Independiente Riva. Res. | ‑ | Argentinos Juniors Res. |
19:00 | Newell's Old Boys Res. | ‑ | Estudiantes La Plata Res |
19:00 | Platense Res. | ‑ | Unión Santa Fe Res. |
19:00 | River Plate Res. | ‑ | Instituto Res. |
19:30 | San Lorenzo Res. | ‑ | Deportivo Riestra Res. |
Argentina Torneo Promocional Amateur | |||
17:15 | Deportivo Metalurgico | ‑ | Estrella Del Sur |
Armenia First League | |||
15:00 | Banants II | ‑ | Noah II |
13:00 | Pyunik II | ‑ | Ararat II |
Australia South Australia NPL | |||
11:00 | FK Beograd | ‑‑ | Campbelltown City |
Australia Northern NSW NPL | |||
FT | Adamstown Rosebud | 0‑2 | Weston Workers |
Austria Regionalliga - Ost | |||
18:30 | Austria Vienna (Am) | ‑ | Krems |
Azerbaidjan Birinci Dasta | |||
12:30 | Araz Saatlı | ‑ | Karvan |
13:00 | Mil-Muğan | ‑ | Zaqatala |
13:00 | Qaradağ Lökbatan | ‑ | MOIK |
Belgium Jupiler Pro League | |||
19:30 | Royal Antwerp | ‑‑ | Union St Gilloise |
Brazil Serie C | |||
45 | Aparecidense | 1‑0 | Sampaio Correa |
Brazil Gaúcho - 2 | |||
23:00 | Aimoré | ‑ | Inter Santa Maria |
19:00 | Bagé | ‑ | Pelotas |
19:00 | Cruzeiro RS | ‑ | Brasil Farroupilha |
Brazil Acreano | |||
23:30 | Independência | ‑ | São Francisco |
21:30 | Rio Branco | ‑ | Humaitá |
Brazil Amapaense | |||
00:00 | Oratório | ‑ | Trem |
Brazil CBF Brasileiro U20 | |||
19:00 | Atlético GO U20 | ‑ | Grêmio U20 |
21:30 | Botafogo U20 | ‑ | Fluminense U20 |
20:00 | Cuiabá U20 | ‑ | RB Bragantino U20 |
Burkina-Faso Ligue 1 | |||
16:00 | KOZAF | ‑ | RC Bobo-Dioulasso |
Canada Canadian Championship | |||
02:30 | Toronto FC | ‑ | Simcoe County Rovers |
Colombia Copa Colombia | |||
23:30 | Patriotas | ‑ | Bucaramanga |
FT | Santa Fe | 1‑0 | Internacional Palmira |
PEN | Leones FC | 1‑1 | Deportivo Pereira |
Congo-DR Ligue 1 | |||
14:30 | Céleste | ‑ | Kuya Sport |
14:30 | Etoile de Kivu | ‑ | Renaissance |
Costa-Rica Primera División | |||
FT | Municipal Liberia | 3‑3 | San Carlos |
Denmark 1. Division | |||
17:00 | FC Fredericia | ‑ | Aalborg |
Ecuador Liga Pro Serie B | |||
FT | Leones del Norte | 0‑1 | San Antonio FC |
El-Salvador Primera Division | |||
FT | Alianza | 6‑1 | Dragón |
FT | Isidro Metapán | 2‑0 | Jocoro |
FT | Municipal Limeño | 2‑2 | Firpo |
England Non League Div One - Southern South | |||
19:45 | Tavistock | ‑‑ | Bristol Manor Farm |
England Professional Development League | |||
19:00 | Sheffield Utd U21 | ‑ | Sheff Wed U21 |
England Non League Div One - Northern East | |||
19:45 | Liversedge | ‑‑ | Belper Town |
Faroe-Islands Løgmanssteypid | |||
19:00 | B36 Torshavn | ‑ | Skála |
15:00 | B68 | ‑ | ÍF II |
17:30 | EB / Streymur | ‑ | 07 Vestur |
Finland Suomen Cup | |||
18:15 | NoPS II | ‑ | VaKP |
Finland Kakkonen - Lohko A | |||
16:30 | JäPS II | ‑ | Kiffen |
Finland Kakkonen - Lohko B | |||
17:00 | Ilves II | ‑ | VJS |
Germany Oberliga - Bayern Süd | |||
19:00 | Kirchheimer SC | ‑ | Kirchanschöring |
Guadeloupe Division d'Honneur | |||
01:30 | USBM | ‑ | CERFA |
Guatemala Primera Division | |||
22:00 | Heredia | ‑ | Marquense |
Guatemala Liga Nacional | |||
FT | Comunicaciones | 1‑0 | Cobán Imperial |
Guinea Ligue 1 | |||
17:00 | Ashanti GB | ‑ | Wakirya |
Honduras Liga Nacional | |||
42 | Olancho | 1‑0 | Vida |
FT | Lobos Upnfm | 1‑0 | CD Olimpia |
Iceland Cup | |||
16:00 | Afturelding | ‑ | Dalvík / Reynir |
15:00 | Árbær | ‑ | Fram Reykjavik |
16:00 | Grotta | ‑ | Thor Akureyri |
15:00 | Haukar | ‑ | Vestri |
15:00 | Höttur / Huginn | ‑ | Fylkir Reykjavik |
16:00 | IA Akranes | ‑ | Tindastóll |
15:00 | IBV Vestmann | ‑ | Grindavik |
17:30 | ÍH | ‑ | Hafnir |
16:00 | KA Akureyri | ‑ | IR Reykjavik |
20:15 | Keflavik | ‑ | Breidablik |
16:00 | Vikingur Reykjavik | ‑ | Vídir |
Indonesia Liga 1 | |||
13:00 | Arema FC | ‑‑ | PSM Makassar |
09:00 | Barito Putera | ‑‑ | Bhayangkara FC |
09:00 | Dewa United | ‑‑ | Persepam Madura Utd |
13:00 | Persib Bandung | ‑‑ | Pusamania Borneo |
Iran Hazfi Cup | |||
15:15 | Mes Rafsanjan | ‑ | Paykan |
Iraq Iraqi League | |||
13:45 | Al Kahrabaa | ‑ | Zakho |
16:00 | Al Minaa Basra | ‑ | Newroz |
16:00 | Al Najaf | ‑ | Al Karkh |
16:00 | Al Quwa Al Jawiya | ‑ | Karbala |
16:00 | Al Shorta | ‑ | Al Quwa Al Jawiya |
16:00 | Baghdad | ‑ | Duhok |
16:00 | Karbala | ‑ | Al Kahrabaa |
18:15 | Naft | ‑ | Al Shorta |
Ivory-Coast Ligue 1 | |||
17:00 | Korhogo | ‑ | ASEC Mimosas |
Kazakhstan 1. Division | |||
10:00 | Ekibastuz | ‑ | Aktobe Jas |
12:00 | Kaspiy | ‑ | Ulytau |
12:00 | Khan Tengri | ‑ | Sport Academy Kairat |
10:00 | Yassy Turkistan | ‑ | Kaisar II |
Mexico Liga de Expansión MX | |||
FT | CA La Paz | 3‑1 | Venados FC |
FT | Celaya | 4‑3 | Tapatío |
Mexico Liga Premier Serie B | |||
FT | FC Santiago | 3‑1 | CDM |
Netherlands Eredivisie | |||
20:00 | Go Ahead Eagles | ‑‑ | Feyenoord |
17:45 | SC Heerenveen | ‑‑ | PSV Eindhoven |
Netherlands Derde Divisie - Sunday | |||
19:00 | TEC | ‑ | HV & CV Quick |
Nicaragua Primera Division | |||
22:00 | Jalapa | ‑ | UNAN Managua |
FT | Deportivo Ocotal | 3‑0 | H&H Export |
FT | Orgánica Masachapa | 1‑5 | Real Estelí |
Nigeria NPFL | |||
16:00 | Rivers United | ‑‑ | Katsina United |
Norway NM Cupen | |||
17:00 | Eik-Tønsberg | ‑ | Fredrikstad |
17:00 | Hønefoss | ‑ | Sarpsborg |
16:00 | Oppsal | ‑ | Valerenga |
Peru Segunda División | |||
FT | Deportivo Binacional | 2‑3 | Ayacucho FC |
Poland I Liga | |||
19:30 | GKS Katowice | ‑‑ | Gornik Leczna |
17:00 | Motor Lublin | ‑‑ | Chrobry Glogow |
17:00 | Nieciecza | ‑‑ | Odra Opole |
Portugal Segunda Liga | |||
18:00 | Leiria | ‑‑ | Penafiel |
Portugal Liga Revelação U23 | |||
14:30 | Estrela U23 | ‑ | Benfica U23 |
14:30 | Famalicão U23 | ‑ | Gil Vicente U23 |
14:30 | Sporting CP U23 | ‑ | Torreense U23 |
14:30 | Vizela U23 | ‑ | Estoril U23 |
Romania Liga I | |||
17:00 | AFC Hermannstadt | ‑‑ | Petrolul Ploiesti |
19:45 | CS Uni Craiova | ‑‑ | CFR Cluj |
14:45 | UTA Arad | ‑‑ | Otelul Galati |
Romania Liga II | |||
17:00 | SCM Gloria Buzău | ‑ | Corvinul Hunedoara |
Romania Liga 1 Feminin | |||
15:00 | Gloria Bistrița-Năsăud | ‑ | Ladies Târgu Mureş W |
Russia Premier League | |||
18:30 | Akhmat Grozny | ‑‑ | Sochi |
18:30 | CSKA Moscow | ‑‑ | Spartak Moscow |
16:15 | Fakel Voronezh | ‑‑ | Krylya Sovetov |
14:00 | Ural | ‑‑ | Rostov |
Rwanda National Soccer League | |||
14:00 | Kiyovu Sports | ‑ | Mukura |
San-Marino Coppa Titano | |||
19:45 | Virtus | ‑ | La Fiorita |
Saudi-Arabia Pro League | |||
19:00 | Al Riyadh | ‑‑ | Al-Ahli Jeddah |
16:00 | Al-Fayha | ‑‑ | Al Taee |
19:00 | Al-Wehda | ‑‑ | Al-Hazm |
Slovenia Cup | |||
19:00 | NS Mura | ‑ | Rogaska |
Somalia Somali Premier League | |||
01:00 | Mogadishu City | ‑ | Sahafi |
South-Korea WK-League | |||
08:00 | Boeun Sangmu | ‑ | Hwacheon KSPO |
11:00 | Changnyeong | ‑ | FC Seoul |
11:00 | Gumi Sportstoto | ‑ | Suwon FMC |
11:00 | Gyeongju | ‑ | Incheon Red Angels |
Spain Tercera División RFEF - Group 10 | |||
18:00 | Córdoba II | ‑ | Ciudad de Lucena |
Sweden Allsvenskan | |||
18:00 | Djurgardens | ‑‑ | Malmo |
18:00 | Halmstads | ‑‑ | Hammarby IF |
18:00 | IFK Norrkoping | ‑‑ | Elfsborg |
18:00 | Kalmar FF | ‑‑ | Gais |
18:00 | Vasteras SK | ‑‑ | Mjallby AIF |
Switzerland 1. Liga Classic - Group 1 | |||
18:30 | La Chaux-de-Fonds | ‑ | Coffrane |
Uganda Premier League | |||
14:00 | Bright Stars FC | ‑‑ | KCCA FC |
14:00 | Gaddafi | ‑‑ | SC Villa |
Ukraine U19 League | |||
10:00 | LNZ Cherkasy U19 | ‑ | Shakhtar Donetsk U19 |
USA MLS Next Pro | |||
24 | Atlanta United II | 1‑0 | Chattanooga |
World CONMEBOL Libertadores | |||
23:00 | Cerro Porteno | ‑ | Fluminense |
23:00 | Cobresal | ‑ | Talleres |
FT | Bolívar | 2‑1 | Flamengo |
FT | Independiente del Valle | 2‑3 | Palmeiras |
FT | Libertad Asuncion | 1‑2 | River Plate |
World CONCACAF Champions League | |||
FT | Columbus | 2‑1 | Monterrey |
World AFC U23 Asian Cup | |||
18:30 | Korea Republic U23 | ‑ | Indonesia U23 |
15:00 | Qatar U23 | ‑ | Japan U23 |
Zimbabwe Premier Soccer League | |||
14:00 | Arenel Movers | ‑ | Manica Diamonds |
14:00 | CAPS United | ‑ | Green Fuel |
14:00 | Chegutu Pirates | ‑ | Dynamos |
All kick-offs UK time
Back to top