Live Football Scores (Tue 23‑Apr‑2024)
England Premier League | |||
---|---|---|---|
FT | Arsenal | 5‑0 | Chelsea |
England Championship | |||
FT | Leicester | 5‑0 | Southampton |
World CONMEBOL Sudamericana | |||
23:00 | Union La Calera | ‑ | Cruzeiro |
England League One | |||
FT | Cambridge Utd | 1‑1 | Wycombe |
FT | Cheltenham | 2‑0 | Peterborough |
England League Two | |||
FT | Barrow | 1‑2 | Bradford |
FT | Colchester | 1‑4 | Doncaster |
England National League | |||
19:00 | Solihull Moors | 3‑0 | Gateshead |
Algeria Ligue 2 | |||
FT | JS Bordj Ménaïel | 0‑0 | USM Annaba |
Algeria Coupe Nationale | |||
45 | MC Alger | 0‑1 | CS Constantine |
Argentina Primera Nacional | |||
23:00 | Ferro Carril Oeste | ‑ | Alvarado |
FT | Quilmes | 2‑2 | Patronato |
Argentina Primera B Metropolitana | |||
FT | Deportivo Laferrere | 2‑0 | San Martín Burzaco |
Argentina Primera C | |||
FT | Berazategui | 3‑1 | Claypole |
FT | JJ Urquiza | 3‑1 | Leandro N. Alem |
Argentina Torneo Federal A | |||
45 | Sportivo Belgrano | 0‑0 | Gimnasia Concepción |
Argentina Reserve League | |||
FT | Barracas Central Res. | 0‑1 | Atlético Tucumán Res. |
FT | Godoy Cruz Res. | 1‑0 | Boca Juniors Res. |
FT | Racing Club Res. | 0‑0 | Banfield Res. |
FT | Vélez Sársfield Res. | 4‑0 | Belgrano Córdoba Res. |
Armenia Premier League | |||
FT | BKMA | 0‑0 | Shirak FC |
FT | FC Urartu | 0‑1 | Noah |
Armenia First League | |||
13:00 | Alashkert II | ‑ | Gandzasar Kapan |
Australia Queensland NPL | |||
FT | Redlands United | 0‑1 | Moreton City |
Australia Queensland Premier League | |||
11:30 | Capalaba | ‑ | Logan Lightning |
11:15 | Ipswich | ‑ | Southside Eagles |
FT | Eastern Suburbs Brisbane | 4‑2 | Mitchelton |
Austria Bundesliga | |||
FT | Austria Lustenau | 1‑2 | Wolfsberger AC |
FT | FC BW Linz | 2‑1 | SC Rheindorf Altach |
FT | WSG Tirol | 1‑0 | Austria Vienna |
Bahrain Premier League | |||
FT | Al Hala | 0‑1 | Al Shabab |
FT | East Riffa | 1‑1 | Al Riffa |
FT | Sitra | 1‑1 | Al-Hidd |
Bangladesh Federation Cup | |||
FT | Bangladesh Police | 0‑3 | Rahmatgonj MFS |
Belgium Jupiler Pro League | |||
FT | Sint Truidense VV | 0‑2 | Gent |
FT | Standard de Liege | 0‑0 | KV Mechelen |
FT | Westerlo | 1‑1 | Leuven |
Brazil Serie B | |||
FT | Vila Nova | 2‑0 | Guarani Campinas |
Brazil Serie C | |||
45 | Confianca | 0‑0 | Londrina |
45 | Ferroviária | 1‑0 | ABC |
Brazil Roraimense | |||
00:00 | Sao Raimundo | ‑ | River RR |
Brazil Maranhense | |||
23:30 | Moto Club | ‑ | Maranhão |
Brazil Goiano U20 | |||
19:30 | Royal U20 | ‑ | Trindade U20 |
Burkina-Faso Ligue 1 | |||
FT | Etoile Filante | 1‑0 | ASFA-Yennenga |
FT | Majestic | 1‑0 | RC Bobo-Dioulasso |
FT | Rahimo | 0‑1 | SONABEL |
FT | USFA | 0‑1 | Vitesse Arnhem |
Cameroon Elite One | |||
FT | Fortuna Mfou | 1‑2 | PWD |
FT | Les Astres | 4‑3 | Fovu Club |
FT | UMS de Loum | 2‑1 | Union Douala |
Chile Primera B | |||
FT | La Serena | 2‑1 | Deportes Santa Cruz |
FT | Universidad de Concepcion | 2‑0 | Curico Unido |
Colombia Primera A | |||
45 | Chico | 1‑1 | Rionegro Aguilas |
FT | Deportivo Pasto | 2‑3 | La Equidad |
Colombia Liga Femenina | |||
01:00 | Independiente Medellín W | ‑ | Atlético Nacional W |
Costa-Rica Primera División | |||
FT | AD Guanacasteca | 1‑2 | CS Herediano |
Croatia Third NL - Sjever | |||
16:00 | Varteks Varaždin | ‑ | Medjimurje Cakovec |
Cyprus 1. Division | |||
FT | A.E. Zakakiou | 2‑3 | Doxa Katokopias |
FT | Ethnikos Achnas | 3‑3 | Apollon Limassol |
Ecuador Liga Pro Serie B | |||
46 | Manta FC | 0‑0 | Gualaceo SC |
Egypt Premier League | |||
18:00 | Al Ahly | ‑ | Ceramica Cleopatra |
FT | Pharco | 1‑2 | Al Masry |
FT | Smouha SC | 4‑0 | Baladiyyat Al Mehalla |
Egypt Second League | |||
14:30 | Asyut Petrol | ‑ | Aswan Sc |
FT | Abu Qair Semad | 3‑1 | Misr El Makasa |
FT | Al Nasr Taaden | 2‑2 | Nogoom El Mostakbal FC |
FT | Gomhoreyat Shebin | 1‑1 | Dikernis |
FT | Makadi | 2‑3 | Itesalat |
England Non League Div One - Isthmian South Central | |||
19:45 | Badshot Lea | ‑‑ | Uxbridge |
19:45 | Hanworth Villa | ‑‑ | Corinthian Casuals |
19:45 | Westfield | ‑‑ | Northwood |
England Non League Div One - Northern West | |||
19:45 | Kidsgrove Athletic | ‑‑ | Widnes |
England Non League Div One - Southern South | |||
19:45 | Mousehole AFC | ‑‑ | Exmouth |
19:45 | Tavistock | ‑‑ | Wimborne Town |
England Non League Div One - Isthmian South East | |||
19:30 | East Grinstead Town | ‑‑ | Horndean |
19:45 | Hythe | ‑‑ | Cray Valley Paper Mills |
England Non League Premier - Isthmian | |||
FT | Cheshunt | 1‑0 | Horsham |
FT | Concord Rangers | 0‑4 | Bognor Regis |
FT | Potters Bar | 1‑3 | Hastings |
FT | Whitehawk | 1‑0 | Enfield Town |
England Non League Premier - Northern | |||
FT | Bamber Bridge | 2‑1 | Macclesfield |
FT | Guiseley | 2‑4 | Worksop |
England U18 Premier League - South | |||
FT | West Brom U18 | 3‑2 | Southampton U18 |
England Professional Development League | |||
FT | Bristol City U21 | 3‑1 | Hull U21 |
FT | Cardiff U21 | 5‑1 | Peterborough U21 |
FT | Ipswich U21 | 2‑0 | Wigan U21 |
FT | Millwall U21 | 3‑3 | Barnsley U21 |
FT | QPR U21 | 0‑2 | Birmingham U21 |
FT | Swansea City U21 | 1‑2 | Burnley U21 |
FT | Watford U21 | 1‑0 | Coventry U21 |
England Non League Div One - Northern East | |||
19:45 | Carlton Town | ‑‑ | Dunston UTS |
19:45 | Hebburn Town | ‑‑ | Ossett United |
19:45 | Pontefract Collieries | ‑‑ | Belper Town |
England Non League Div One - Southern Central | |||
19:45 | North Leigh | ‑‑ | Hadley |
England National League - North - Play-offs | |||
92 | Alfreton Town | 0‑0 | Boston Utd |
England National League - South - Play-offs | |||
90 | Braintree Town | 0‑0 | Bath City |
Finland Suomen Cup | |||
FT | Kypärämäki Rangers | 0‑3 | PEPO |
FT | MP II | 2‑1 | KeuPa |
FT | NuPS II | 2‑1 | PPS / Old Stars |
France Ligue 2 | |||
FT | Auxerre | 4‑0 | Laval |
FT | Bastia | 2‑0 | Concarneau |
FT | Bordeaux | 2‑0 | Dunkerque |
FT | Caen | 2‑1 | FC Annecy |
FT | Grenoble | 0‑2 | St Etienne |
FT | Guingamp | 1‑2 | Angers |
FT | Quevilly | 3‑3 | Amiens |
FT | Rodez | 1‑0 | Paris FC |
FT | Troyes | 2‑2 | Pau |
FT | Valenciennes | 1‑0 | AC Ajaccio |
Germany Oberliga - Niedersachsen | |||
FT | Arminia Hannover | 1‑1 | Schwarz-Weiß Rehden |
Germany Oberliga - Bremen | |||
FT | BTS Neustadt | 3‑0 | TuRa Bremen |
Germany Oberliga - Bayern Nord | |||
FT | ASV Neumarkt | 1‑1 | Eltersdorf |
Guinea Ligue 1 | |||
17:00 | Flamme Olympique | ‑ | Renaissance |
Hungary Magyar Kupa | |||
FT | Paksi FC | 2‑1 | Kisvarda FC |
Iceland Cup | |||
90 | Fjolnir | 4‑2 | Selfoss |
India Indian Super League | |||
FT | Odisha FC | 2‑1 | Mohun Bagan |
Iraq Iraqi League | |||
FT | Al Karkh | 1‑1 | Al-Qasim |
FT | Al Najaf | 1‑1 | Baghdad |
FT | Al Zawra'a | 3‑0 | Naft Al-Janoob |
Italy Coppa Italia | |||
FT | Lazio | 2‑1 | Juventus |
Jamaica Premier League | |||
FT | Arnett Gardens | 1‑1 | Portmore United |
Kyrgyzstan Premier League | |||
12:05 | OshMU Aldier | ‑ | Talant |
Latvia Virsliga | |||
FT | Liepajas Metalurgs | 0‑1 | FS Jelgava |
Lithuania A Lyga | |||
FT | Šiauliai | 0‑1 | FK Suduva |
Lithuania Cup | |||
18:15 | Trivartis Vilnius | ‑ | FKS Ukmergė |
17:00 | Utenos Utena | ‑ | Klaipėdos FM |
Malawi Super League | |||
13:30 | Nyasa Big Bullets | ‑‑ | Baka City |
Mexico Liga MX Femenil | |||
FT | América W | 3‑0 | Pumas UNAM W |
FT | Monterrey W | 7‑0 | Atlético San Luis W |
Netherlands U18 Divisie 1 | |||
14:00 | PSV U18 | ‑ | AZ U18 |
17:30 | Utrecht U18 | ‑ | Ajax U18 |
Northern-Ireland Championship | |||
FT | Knockbreda | 2‑1 | Harland & Wolff Welders |
Northern-Ireland Premier Intermediate League | |||
18:45 | Coagh United | ‑ | Queens University |
18:45 | Lisburn Distillery | ‑ | Limavady United |
18:45 | Psni | ‑ | Ballymacash Rangers |
18:45 | Tobermore United | ‑ | Moyola Park |
Norway NM Cupen | |||
FT | Skeid | 1‑2 | Raufoss |
Norway Toppserien | |||
17:00 | Vålerenga W | ‑ | Stabæk W |
Oman Professional League | |||
FT | Al Wehda | 1‑2 | Al Shabab |
FT | Ibri | 1‑0 | Dhofar |
Paraguay Division Intermedia | |||
27 | Deportivo Santani | 0‑0 | Sportivo Carapeguá |
Peru Segunda División | |||
35 | Deportivo Municipal | 0‑0 | Deportivo Coopsol |
Poland I Liga | |||
FT | Podbeskidzie | 0‑2 | GKS Tychy |
FT | Resovia Rzeszow | 1‑1 | Wisla Krakow |
FT | Zaglebie Sosnowiec | 0‑1 | Stal Rzeszow |
Romania Liga I | |||
FT | Botosani | 2‑1 | Dinamo Bucharest |
FT | FC Voluntari | 0‑0 | U Craiova 1948 |
Saudi-Arabia Division 1 | |||
FT | Al Orubah | 1‑0 | Al Kholood |
FT | Al-Adalah | 2‑0 | Al Jandal |
FT | Al-Faisaly FC | 2‑1 | Al Arabi SC |
Somalia Somali Premier League | |||
01:00 | Horseed | ‑ | Jazeera |
South-Africa Premier Soccer League | |||
FT | Mamelodi Sundowns | 2‑1 | Sekhukhune United |
Sweden Superettan | |||
FT | Degerfors IF | 2‑1 | Helsingborg IF |
Switzerland Challenge League | |||
FT | Baden | 0‑1 | Aarau |
FT | Bellinzona | 1‑1 | Schaffhausen |
FT | Neuchatel Xamax | 2‑2 | FC WIL 1900 |
Switzerland 2. Liga Interregional - Group 2 | |||
19:30 | Ueberstorf | ‑ | Ajoie-Monterri |
Switzerland 2. Liga Interregional - Group 3 | |||
19:00 | Perlen-Buchrain | ‑ | Kickers Luzern |
Switzerland 2. Liga Interregional - Group 4 | |||
19:15 | Weesen | ‑ | Frauenfeld |
Tanzania Ligi kuu Bara | |||
17:00 | Dodoma Jiji | ‑‑ | Simba SC |
14:00 | JKT Tanzania | ‑‑ | Young Africans |
Turkey Cup | |||
FT | Ankaragucu | 0‑0 | Besiktas |
Turkmenistan Ýokary Liga | |||
13:00 | Merw | ‑ | Balkan |
Uganda Premier League | |||
FT | Vipers FC | 1‑1 | Maroons FC |
USA MLS Next Pro | |||
45 | Chicago Fire II | 2‑0 | Carolina Core |
Wales FAW Championship | |||
18:30 | Buckley Town | ‑‑ | Chirk AAA |
18:30 | Caersws | ‑‑ | Llanidloes Town |
FT | Denbigh Town | 2‑2 | Bangor 1876 |
World CONMEBOL Libertadores | |||
23:00 | Caracas FC | ‑ | Rosario Central |
23:00 | Estudiantes | ‑ | Gremio |
World AFC Champions League | |||
FT | Al-Hilal | 2‑1 | Al Ain |
World AFC Cup | |||
FT | Al-Nahda | 2‑2 | Al Ahed |
World AFC U23 Asian Cup | |||
FT | Kuwait U23 | 2‑1 | Malaysia U23 |
FT | Uzbekistan U23 | 3‑0 | Vietnam U23 |
World CONMEBOL U20 Femenino | |||
22:00 | Argentina U20 W | ‑ | Brazil U20 W |
01:00 | Colombia U20 W | ‑ | Peru U20 W |
All kick-offs UK time
Back to top