Live Football Scores (Fri 29‑Mar‑2024)
England Championship | |||
---|---|---|---|
17:30 | Blackburn | Ipswich | |
20:00 | Watford | Leeds | |
45 | Cardiff | 0‑2 | Sunderland |
45 | Huddersfield | 0‑2 | Coventry |
45 | Hull | 0‑0 | Stoke |
45 | Norwich | 0‑1 | Plymouth |
45 | Preston | 3‑0 | Rotherham |
45 | QPR | 0‑0 | Birmingham |
45 | Sheff Wed | 1‑0 | Swansea |
45 | Southampton | 1‑0 | Middlesbrough |
FT | Bristol City | 1‑0 | Leicester |
FT | Millwall | 1‑1 | West Brom |
France Ligue 1 | |||
20:00 | Lille | Lens | |
Spain La Liga | |||
20:00 | Cadiz | ‑‑ | Granada |
England League One | |||
45 | Barnsley | 0‑1 | Cambridge Utd |
45 | Derby | 1‑0 | Blackpool |
45 | Exeter | 1‑0 | Charlton |
45 | Fleetwood Town | 0‑1 | Cheltenham |
45 | Lincoln City | 0‑0 | Leyton Orient |
45 | Peterborough | 0‑1 | Carlisle |
45 | Port Vale | 1‑0 | Bristol Rovers |
45 | Reading | 0‑0 | Northampton |
45 | Shrewsbury | 0‑0 | Oxford Utd |
45 | Stevenage | 0‑0 | Bolton |
45 | Wigan | 1‑0 | Burton Albion |
45 | Wycombe | 1‑2 | Portsmouth |
England League Two | |||
45 | Accrington Stanley | 0‑0 | Morecambe |
45 | AFC Wimbledon | 0‑1 | Harrogate Town |
45 | Barrow | 2‑0 | Grimsby |
45 | Bradford | 0‑0 | Tranmere |
45 | Colchester | 0‑1 | Newport County |
45 | Crawley Town | 0‑0 | Doncaster |
45 | Forest Green | 0‑2 | Stockport |
45 | Gillingham | 0‑0 | Crewe |
45 | MK Dons | 1‑0 | Walsall |
45 | Salford | 0‑1 | Sutton Utd |
45 | Swindon | 1‑0 | Notts County |
45 | Wrexham | 1‑0 | Mansfield |
England National League | |||
45 | Boreham Wood | 1‑4 | Dagenham |
45 | Dorking Wanderers | 0‑1 | Bromley |
45 | Ebbsfleet | 0‑1 | Southend |
45 | Gateshead | 1‑0 | Rochdale |
45 | Hartlepool | 0‑0 | FC Halifax |
45 | Kidderminster | 1‑1 | Altrincham |
45 | Maidenhead Utd | 2‑0 | Aldershot |
45 | Oldham | 1‑3 | AFC Fylde |
45 | Oxford City | 1‑0 | Wealdstone |
45 | Solihull Moors | 1‑2 | Barnet |
45 | Woking | 0‑1 | Eastleigh |
45 | York | 0‑1 | Chesterfield |
England National League - North | |||
15:00 | Banbury Utd | ‑‑ | Hereford |
45 | Alfreton Town | 0‑0 | Rushall |
45 | Blyth Spartans | 1‑0 | Curzon Ashton |
45 | Boston Utd | 2‑0 | Peterborough Sports |
45 | Buxton | 1‑1 | Chester |
45 | Darlington | 0‑1 | Chorley |
45 | Farsley Celtic | 0‑0 | Southport |
45 | Scarborough Athletic | 1‑1 | Warrington |
45 | Scunthorpe | 0‑0 | Kings Lynn Town |
45 | South Shields | 0‑0 | Spennymoor Town |
45 | Tamworth | 0‑0 | Bishop's Stortford |
FT | Gloucester | 1‑1 | Brackley |
England National League - South | |||
15:00 | Farnborough | ‑‑ | Chippenham |
17:00 | Truro City | ‑‑ | Slough Town |
45 | Bath City | 1‑0 | Weymouth |
45 | Chelmsford | 2‑0 | Dartford |
45 | Eastbourne Boro | 1‑1 | Maidstone United |
45 | Hampton and Richmond | 0‑0 | Tonbridge Angels |
45 | Havant and Waterlooville | 1‑1 | Worthing |
45 | Hemel | 2‑1 | Aveley |
45 | St Albans | 0‑1 | Braintree Town |
45 | Welling | 0‑0 | Dover |
45 | Weston-S-Mare | 2‑0 | Taunton Town |
45 | Yeovil | 1‑0 | Torquay |
Scotland Championship | |||
19:45 | Ayr | Airdrieonians | |
Albania Superliga | |||
18:00 | SK Tirana | ‑ | Teuta |
18:00 | Vllaznia Shkoder | ‑ | Erzeni Shijak |
FT | Egnatia Rrogozhinë | 1‑0 | Kukesi |
Algeria Coupe Nationale | |||
21:00 | CR Belouizdad | ‑ | Oued Akbou |
21:00 | Mostaganem | ‑ | Hussein Dey |
21:00 | US Biskra | ‑ | MC Oran |
21:00 | USM Annaba | ‑ | CS Constantine |
Angola Girabola | |||
FT | CD Lunda-Sul | 1‑1 | Onze Bravos |
Argentina Primera Nacional | |||
22:05 | Agropecuario | ‑ | Quilmes |
18:00 | Guillermo Brown | ‑ | Talleres Remedios |
Argentina Copa de la Liga Profesional | |||
21:00 | Defensa y Justicia | ‑‑ | Estudiantes |
23:30 | Huracan | ‑‑ | River Plate |
21:00 | Tigre | ‑‑ | Belgrano |
FT | Instituto | 1‑2 | Argentinos Juniors |
Argentina Torneo Promocional Amateur | |||
18:30 | Deportivo Camioneros | ‑ | Belgrano Zarate |
18:00 | Nautico Hacoaj | ‑ | SAT Moreno |
Armenia First League | |||
11:00 | Gandzasar Kapan | 0‑0 | Lernayin Artsakh |
FT | Nikarm | 2‑4 | Ararat II |
Australia A-League | |||
FT | Adelaide United | 4‑1 | Western United |
Australia A-League Women | |||
06:00 | Adelaide United W | ‑ | Newcastle Jets FC W |
Australia New South Wales NPL 2 | |||
06:00 | Nepean | ‑ | Blacktown Spartans |
07:30 | Northern Tigers | ‑ | Mt Druitt Town Rangers |
08:00 | Rydalmere Lions | ‑ | Hakoah Sydney City |
Austria Bundesliga | |||
18:30 | Austria Vienna | ‑‑ | FC BW Linz |
Austria 2. Liga | |||
17:10 | Leoben | ‑ | SV Kapfenberg |
17:10 | St Polten | ‑ | SKU Amstetten |
19:30 | SV Ried | ‑ | Grazer AK |
Austria Regionalliga - Ost | |||
18:30 | Ardagger | ‑ | Wiener SC |
18:00 | Draßburg | ‑ | Neusiedl |
18:30 | Krems | ‑ | Oberwart / Rotenturm |
18:00 | Mannsdorf-Großenzersdorf | ‑ | TWL Elektra |
18:30 | Traiskirchen | ‑ | Rapid Wien II |
Austria Regionalliga - Mitte | |||
18:00 | Bad Gleichenberg | ‑ | Voitsberg |
18:00 | Gleisdorf 09 | ‑ | Wolfsberger AC II |
18:00 | LASK Juniors | ‑ | Union Vöcklamarkt |
18:00 | Wallern / Marienkirchen | ‑ | ASK Klagenfurt |
18:00 | Weiz | ‑ | Allerheiligen |
18:00 | WSPG Wels | ‑ | Deutschlandsberger SC |
Austria Regionalliga - West | |||
17:30 | Pinzgau Saalfelden | ‑ | Wolfurt |
18:00 | Schwaz | ‑ | TSV St. Johann |
17:00 | Silz / Mötz | ‑ | Imst |
Austria Landesliga - Burgenland | |||
18:30 | Bad Sauerbrunn | ‑ | Edelserpentin |
18:30 | Leithaprodersdorf | ‑ | Deutschkreutz |
18:30 | Marz | ‑ | Rudersdorf |
18:30 | Parndorf | ‑ | Halbturn |
19:00 | Pinkafeld | ‑ | Schattendorf |
Austria Landesliga - Niederosterreich | |||
18:30 | Kilb | ‑ | Langenrohr |
19:00 | Neustadt | ‑ | Korneuburg |
18:30 | Ortmann | ‑ | Schrems |
18:30 | Zwettl | ‑ | Kottingbrunn |
Austria Landesliga - Oberosterreich | |||
18:00 | Bad Schallerbach | ‑ | Grün Weiß Micheldorf |
18:00 | Oedt | ‑ | Vortuna Bad Leonfelden |
17:00 | Union Perg | ‑ | Union Edelweiß |
Austria Landesliga - Salzburg | |||
18:00 | Adnet | ‑ | Golling |
18:00 | Bürmoos | ‑ | UFC Hallein |
18:00 | Eugendorf | ‑ | Salzburger AK |
17:00 | Grödig | ‑ | Siezenheim |
18:30 | Kuchl | ‑ | Straßwalchen |
18:00 | Puch | ‑ | Union Henndorf |
17:00 | Seekirchen | ‑ | Bramberg |
Austria Landesliga - Steiermark | |||
17:00 | Frauental | ‑ | Wildon |
17:00 | Köflach | ‑ | TuS Heiligenkreuz |
18:00 | Lafnitz II | ‑ | Fürstenfeld |
18:00 | Tillmitsch | ‑ | Kalsdorf |
18:00 | UFC Fehring | ‑ | Ilz |
17:00 | Union RB Weinland Gamlit | ‑ | Bruck an der Mur |
Austria Landesliga - Tirol | |||
18:00 | Fügen | ‑ | Völs |
18:30 | Kitzbühel | ‑ | Volders |
18:00 | Swarovski Tirol II | ‑ | Kundl |
Azerbaidjan Birinci Dasta | |||
FT | Mil-Muğan | 0‑0 | Keshla FC |
FT | Zaqatala | 0‑1 | MOIK |
Azerbaidjan Premyer Liqa | |||
45 | FK Kapaz | 0‑1 | FK Qarabag |
FT | Gabala FK | 0‑1 | Neftchi Baku |
Bangladesh Premier League | |||
FT | Abahani Chittagong | 0‑1 | Bangladesh Police |
FT | Mohammedan Dhaka | 4‑0 | Fortis |
FT | Sheikh Jamal | 1‑1 | Sheikh Russel |
Belarus Premier League | |||
16:00 | Dinamo Brest | ‑‑ | FC Smorgon |
FT | Dnepr Mogilev | 0‑0 | Arsenal Dzyarzhynsk |
Belarus Reserve League | |||
00:00 | Dinamo Brest Res. | ‑ | Smorgon Res. |
00:00 | Dnepr Mogilev Res. | ‑ | Arsenal Res. |
00:00 | Gomel Res. | ‑ | Neman Grodno Res. |
00:00 | Isloch Res. | ‑ | Shakhtyor Res. |
00:00 | Minsk Res. | ‑ | Dinamo Minsk Res. |
00:00 | Naftan Res. | ‑ | BATE Res. |
00:00 | Torpedo Zhodino Res. | ‑ | Slutsk Res. |
00:00 | Vitebsk Res. | ‑ | Slavia Res. |
Belgium Jupiler Pro League | |||
19:45 | Gent | ‑‑ | Standard de Liege |
Belgium Challenger Pro League | |||
19:00 | Beerschot Wilrijk | ‑‑ | KRC Genk II |
19:00 | Club Brugge U23 | ‑‑ | FCV Dender EH |
Belgium Super League Women | |||
19:30 | Genk W | ‑‑ | Anderlecht W |
19:30 | White Star Woluwe W | ‑‑ | Zulte-Waregem W |
Belgium Provincial - Liege | |||
19:00 | Beaufays | ‑ | JS Fizoise |
19:00 | Malmundaria | ‑ | Ster-Francorchamps |
Belgium Reserve Pro League | |||
19:00 | Sint-Truiden U21 | ‑ | RFC de Liege U21 |
Bolivia Primera División | |||
FT | Blooming | 1‑0 | Aurora |
Bosnia Premijer Liga | |||
19:00 | Zeljeznicar | ‑ | Velez Mostar |
45 | Tuzla City | 0‑2 | FK Sarajevo |
FT | Igman Konjic | 2‑0 | Sloga Doboj |
Botswana Premier League | |||
14:00 | Masitaoka | ‑ | Orapa United |
14:00 | Nico United | ‑ | Galaxy |
14:00 | TAFIC | ‑ | Holy Ghost |
Brazil Brasileiro Women | |||
21:00 | Atletico Mineiro W | ‑‑ | Flamengo W |
19:00 | Ferroviaria W | ‑‑ | Cruzeiro W |
22:00 | Fluminense W | ‑‑ | Sao Paulo W |
22:00 | Santos W | ‑‑ | RB Bragantino W |
Brazil Paulista - A1 | |||
FT | Palmeiras | 1‑0 | Novorizontino |
Brazil Paranaense U20 | |||
18:30 | Cianorte U20 | ‑ | Arapongas U20 |
18:30 | Hope Internacional U20 | ‑ | Athletico PR U20 |
Brazil Catarinense U20 | |||
18:00 | Hercílio Luz U20 | ‑ | Avaí U20 |
Bulgaria First League | |||
17:00 | Levski Sofia | ‑‑ | Slavia Sofia |
70 | Arda Kardzhali | 1‑1 | Levski Krumovgrad |
FT | Pirin Blagoevgrad | 2‑1 | Etar Veliko Tarnovo |
Cameroon Elite Two | |||
60 | Tonnerre | 1‑1 | Aigle Royal de Moungo |
FT | Dragon de Yaoundé | 1‑2 | Eding Sport |
Chile Primera División | |||
23:30 | Cobresal | ‑‑ | Palestino |
Chile Primera B | |||
21:00 | Union San Felipe | ‑ | Deportes Limache |
China Super League | |||
FT | Sichuan Jiuniu | 2‑2 | Cangzhou Mighty Lions |
Colombia Primera A | |||
22:00 | Alianza Petrolera | ‑‑ | Tolima |
Congo Ligue 1 | |||
17:00 | Jeunesse Unie de Kintélé | ‑ | Nathaly's |
14:00 | V.Club Mokanda | ‑ | Kondzo |
FT | CARA Brazzaville | 0‑0 | Cheminots |
FT | Léopards de Dolisié | 2‑2 | Nouvelle Génération |
Croatia HNL | |||
17:00 | Slaven Belupo | ‑‑ | NK Osijek |
51 | Istra | 0‑0 | Lokomotiva Zagreb |
Croatia First NL | |||
74 | Solin | 0‑0 | Jarun |
FT | Cibalia Vinkovci | 1‑2 | Zrinski Jurjevac |
Croatia Third NL - Sredite | |||
15:00 | Kurilovec | ‑ | Ponikve |
Croatia Second NL | |||
17:00 | Karlovac 1919 | ‑ | Hrvace |
67 | Kustosija | 1‑0 | Jadran LP |
72 | Opatija | 1‑0 | Mladost Ždralovi |
74 | Hrvatski Dragovoljac | 0‑2 | Dugo Selo |
75 | Bjelovar | 3‑0 | Grobničan Čavle |
Cyprus 1. Division | |||
17:00 | Apollon Limassol | ‑‑ | A.E. Zakakiou |
17:00 | Doxa Katokopias | ‑‑ | Othellos Athienou |
Czech-Republic FNL | |||
17:00 | FC Brno | ‑ | Sparta Praha II |
17:00 | Opava | ‑ | Hanácká |
17:00 | Pribram | ‑ | Vlasim |
17:00 | Vysočina Jihlava | ‑ | Dukla Prague |
Czech-Republic 3. liga - CFL A | |||
17:00 | Písek | ‑ | Dukla Praha II |
28 | Jiskra Domažlice | 1‑0 | Viktoria Plzeň II |
FT | Admira Praha | 1‑2 | Loko Vltavín |
FT | České Budějovice II | 3‑1 | Králův Dvůr |
FT | Sokol Hostouň | 0‑3 | Povltava FA |
Czech-Republic 3. liga - MSFL | |||
16:00 | Hranice | ‑ | Tatran Bohunice |
72 | Frýdek-Místek | 0‑2 | Karviná II |
FT | Blansko | 1‑2 | Start Brno |
FT | Hodonín | 0‑0 | Viktoria Otrokovice |
FT | Uherský Brod | 1‑1 | Zlín II |
Czech-Republic 4. liga - Divizie A | |||
28 | Klatovy | 0‑0 | Petřín Plzeň |
FT | Mariánské Lázně | 1‑2 | Slavoj Český Krumlov |
Czech-Republic 4. liga - Divizie B | |||
FT | Brandýs nad Labem | 3‑1 | Louny |
FT | Český Brod | 2‑2 | Ostrov |
FT | Meteor Praha | 0‑1 | Slaný |
FT | Neratovice-Byškovice | 2‑1 | Chomutov |
FT | Olympie Březová | 3‑2 | Hřebeč |
FT | Újezd Praha 4 | 0‑4 | Štětí |
Czech-Republic 4. liga - Divizie C | |||
45 | Hlinsko | 0‑0 | Turnov |
FT | Dobrovice | 1‑0 | Čáslav |
FT | Spoje Praha | 1‑2 | Velké Hamry |
Czech-Republic 4. liga - Divizie D | |||
73 | Sokol Lanžhot | 2‑1 | Žďár nad Sázavou |
FT | Líšeň II | 2‑0 | Velké Meziříčí |
FT | Slavoj Polná | 0‑1 | Pelhřimov |
FT | Ždírec nad Doubravou | 4‑2 | Velká Bíteš |
Czech-Republic 4. liga - Divizie E | |||
14:00 | Holešov | ‑ | Vsetín |
FT | Skaštice | 0‑0 | HFK Olomouc |
FT | Slavičín | 1‑1 | Baťov |
FT | Viktorie Přerov | 1‑2 | Nový Jičín |
Czech-Republic 1. Liga U19 | |||
FT | Slovan Liberec U19 | 1‑2 | Zlín U19 |
Czech-Republic 3. liga - CFL B | |||
17:00 | Ústí nad Labem | ‑ | Chlumec nad Cidlinou |
30 | Sokol Živanice | 0‑0 | Hradec Králové II |
45 | Slovan Velvary | 0‑0 | Teplice II |
FT | Baník Souš | 0‑0 | Mladá Boleslav II |
FT | Kolín | 1‑0 | Jablonec II |
Czech-Republic 4. liga - Divizie F | |||
FT | Břidličná | 0‑4 | Valašské Meziříčí |
FT | Vratimov | 2‑2 | Havířov |
Denmark DBU Pokalen | |||
18:00 | Silkeborg | ‑ | FC Fredericia |
30 | Nordsjaelland | 0‑0 | AGF Aarhus |
Denmark Kvindeliga | |||
14:00 | Køge | ‑ | KoldingQ |
Ecuador Liga Pro | |||
FT | LDU de Quito | 5‑0 | Imbabura |
England Non League Div One - Northern West | |||
15:00 | Bootle | ‑‑ | Trafford FC |
15:00 | Leek Town | ‑‑ | Stalybridge |
15:00 | Runcorn Linnets | ‑‑ | Nantwich |
15:00 | Vauxhall Motors | ‑‑ | Kidsgrove Athletic |
England Non League Div One - Southern South | |||
15:00 | Malvern Town | ‑‑ | Melksham Town |
14:00 | Westbury United | ‑‑ | Yate Town |
England Non League Div One - Isthmian South East | |||
13:00 | Littlehampton Town | ‑‑ | Ramsgate |
15:00 | Sevenoaks Town | ‑‑ | Ashford United |
13:00 | Sittingbourne | ‑‑ | Horndean |
England Non League Premier - Isthmian | |||
19:45 | Concord Rangers | ‑‑ | Carshalton |
45 | Cray Wanderers | 1‑1 | Chatham Town |
45 | Folkestone Invicta | 2‑1 | Lewes |
45 | Haringey Borough | 0‑1 | Hastings |
England Non League Premier - Northern | |||
45 | Ashton | 2‑1 | Whitby |
England Non League Premier - Southern South | |||
45 | Basingstoke | 0‑0 | Gosport Borough |
45 | Chesham Utd | 0‑0 | Hayes & Yeading |
45 | Hungerford | 2‑0 | Bracknell Town |
45 | Poole Town | 0‑0 | AFC Totton |
England U18 Premier League - North | |||
FT | Middlesbrough U18 | 0‑2 | Sunderland U18 |
England Premier League 2 Division One | |||
11:00 | Crystal Palace U21 | ‑‑ | Tottenham U21 |
England Professional Development League | |||
FT | Burnley U21 | 1‑3 | Crewe U21 |
FT | Charlton U21 | 1‑2 | AFC Bournemouth U21 |
England Non League Premier - Southern Central | |||
45 | AFC Telford | 1‑0 | Redditch |
45 | Hitchin Town | 0‑0 | Needham Market |
Estonia Meistriliiga | |||
FT | Kuressaare | 3‑0 | Tallinna Kalev |
Ethiopia Premier League | |||
16:00 | Hadiya Hosaena | ‑ | Hambericho Durame |
FT | Adama Kenema | 2‑1 | Kedus Giorgis |
Finland Suomen Cup | |||
13:00 | FC RP | ‑ | MaPS |
France National 1 | |||
18:30 | Chateauroux | ‑‑ | Martigues |
18:30 | Cholet | ‑‑ | Red Star F.C. |
18:30 | Dijon | ‑‑ | Nimes |
18:30 | Le Mans | ‑‑ | Epinal |
18:30 | US Marignane | ‑‑ | Versailles |
France Feminine Division 1 | |||
20:00 | Paris FC W | ‑ | Montpellier W |
Georgia Erovnuli Liga 2 | |||
45 | Locomotive Tbilisi | 1‑0 | Shturmi |
Georgia Erovnuli Liga | |||
17:00 | Dinamo Batumi | ‑ | Torpedo Kutaisi |
16:00 | Kolkheti Poti | ‑ | Telavi |
45 | Dila Gori | 1‑1 | FC Saburtalo Tbilisi |
Germany Regionalliga - Nordost | |||
FT | Hertha BSC II | 1‑1 | Lokomotive Leipzig |
Germany Oberliga - Bremen | |||
FT | BTS Neustadt | 4‑2 | Geestemünde |
Ghana Cup | |||
15:00 | Dreams FC | ‑ | Soccer Intellectuals |
Hungary NB I | |||
19:00 | Puskas Academia | ‑‑ | Videoton |
India I-League - 2nd Division | |||
10:30 | Kenkre | ‑ | Bengaluru United |
FT | SC Bengaluru | 3‑1 | United |
Indonesia Liga 1 | |||
FT | Barito Putera | 0‑0 | PSIS Semarang |
FT | Persepam Madura Utd | 0‑0 | PSS Sleman |
FT | PSM Makassar | 1‑1 | Pusamania Borneo |
Ireland Premier Division | |||
19:45 | Derry City | Galway Utd | |
19:45 | Drogheda | St Patricks | |
19:45 | Shamrock Rovers | Bohemians Dublin | |
19:45 | Shelbourne | Dundalk | |
19:45 | Waterford | Sligo Rovers | |
Ireland First Division | |||
19:45 | Bray | ‑‑ | Cobh Ramblers |
19:45 | Cork City | ‑‑ | Athlone |
19:45 | Kerry | ‑‑ | Wexford Youths |
19:45 | Longford | ‑‑ | UCD |
19:45 | Treaty United | ‑‑ | Finn Harps |
Israel Liga Leumit | |||
FT | Hapoel Afula | 3‑1 | Hapoel Rishon Lezion |
FT | Hapoel Kfar Saba | 2‑2 | Sektzia Nes Tziona |
FT | Hapoel Kiryat Shmona | 0‑2 | Hapoel Umm al-Fahm |
FT | Hapoel Nazareth Illit | 2‑2 | Bnei Yehuda |
FT | Hapoel Ramat Gan | 0‑0 | Ironi Tiberias |
Israel Liga Alef | |||
FT | Dimona | 2‑2 | Hapoel Bik'at HaYarden |
FT | Hapoel Kaukab | 1‑0 | Tzeirei Umm al-Fahm |
FT | Hapoel Lod | 1‑4 | Hapoel Herzliya |
FT | Ironi Modi'in | 2‑0 | Nordia Jerusalem |
FT | Ironi Nesher | 0‑2 | Hapoel Ra'anana |
FT | Maccabi Ahi Nazareth | 1‑0 | Maccabi K. Ata Bialik |
FT | Maccabi Ashdod | 0‑1 | Maccabi Yavne |
FT | Maccabi Kiryat Malachi | 2‑2 | Hapoel Marmorek |
FT | Maccabi Nujeidat Ahmed | 0‑4 | Tira |
Italy Serie A Women | |||
17:30 | Inter Milano W | ‑‑ | Roma W |
Italy Serie D - Girone C | |||
71 | Virtus Bolzano | 1‑1 | Este |
FT | Campodarsego | 0‑1 | Clodiense |
Italy Campionato Primavera - 2 | |||
72 | Cittadella U19 | 2‑1 | Udinese U19 |
FT | Brescia U19 | 0‑1 | AlbinoLeffe U19 |
FT | Salernitana U19 | 3‑1 | Monopoli U19 |
FT | SPAL U19 | 0‑1 | Vicenza U19 |
Japan J1 League | |||
FT | Tokyo Verdy | 2‑2 | Kyoto Sanga |
Jordan League | |||
19:30 | Al Salt | ‑ | Sahab |
Kuwait Premier League | |||
18:30 | Al Fahaheel | ‑ | Al Qadsia |
Kyrgyzstan Premier League | |||
FT | Abdish-Ata | 2‑1 | Alay |
FT | OshMU Aldier | 1‑0 | Kara-Balta |
Latvia Virsliga | |||
FT | FS Jelgava | 0‑1 | Metta / LU |
Lebanon Premier League | |||
FT | Tadamon Sour | 3‑0 | Tripoli SC |
Lithuania 1 Lyga | |||
16:00 | FA Šiauliai II | ‑ | Neptūną Klaipėda |
16:00 | Kauno Žalgiris II | ‑ | Nevėžis |
16:00 | Panevėžys II | ‑ | Be1 NFA |
Lithuania A Lyga | |||
17:00 | Banga | ‑ | Džiugas Telšiai |
Macao Primeira Divisão | |||
11:00 | Jia Hua | ‑ | Universidade de Macau |
13:00 | Tak Chun Ka I | ‑ | Hang Sai |
Mauritania Premier League | |||
00:30 | Concorde | ‑ | Chemal |
22:30 | Tevragh-Zeïne | ‑ | Inter Nouakchott |
Mexico Liga de Expansión MX | |||
FT | Dorados | 0‑3 | Atlante FC |
FT | Monarcas Morelia | 3‑4 | Venados FC |
Mexico Liga MX Femenil | |||
21:45 | Cruz Azul W | ‑ | América W |
23:00 | Querétaro W | ‑ | Necaxa W |
FT | Monterrey W | 3‑1 | Tijuana W |
Mexico Liga Premier Serie A | |||
16:00 | Correcaminos UAT II | ‑ | Atlético Saltillo |
Mexico Liga Premier Serie B | |||
22:00 | Chilangos | ‑ | Aguacateros CDU |
18:00 | Deportivo Dongu | ‑ | Caja Oblatos CFD |
23:00 | Poza Rica | ‑ | Deportivo Ayense |
Mexico U23 League | |||
16:00 | Mazatlan FC U23 | ‑ | Club Tijuana U23 |
45 | Club America U23 | 0‑0 | Atlético San Luis U23 |
Moldova Super Liga | |||
FT | Spartanii Selemet | 2‑4 | Saxan |
Moldova Liga 1 | |||
13:00 | Dinamo-Auto | ‑ | Sheriff II |
13:00 | FCM Ungheni | ‑ | Iskra-Stal Ribnita |
13:00 | Olimp Comrat | ‑ | Real Succes |
Mongolia Premier League | |||
FT | Bavarians | 2‑4 | Khovd |
Morocco Cup | |||
22:00 | Chabab Mohammedia | ‑ | Youssoufia Berrechid |
22:00 | OCK Khouribga | ‑ | DHJ El Jadida |
Netherlands Eerste Divisie | |||
19:00 | ADO Den Haag | ‑‑ | FC Groningen |
19:00 | De Graafschap | ‑‑ | Jong AZ |
19:00 | Den Bosch | ‑‑ | Dordrecht |
19:00 | Emmen | ‑‑ | Jong Ajax |
19:00 | FC Eindhoven | ‑‑ | SC Cambuur |
19:00 | Helmond Sport | ‑‑ | Willem II |
19:00 | NAC Breda | ‑‑ | MVV Maastricht |
19:00 | Telstar | ‑‑ | Jong Utrecht |
19:00 | VVV-Venlo | ‑‑ | FC Oss |
Netherlands Derde Divisie - Sunday | |||
18:00 | Kloetinge | ‑ | Hoek |
New-Zealand National League - Central | |||
06:00 | North Wellington | ‑ | Waterside Karori |
New-Zealand National League - Northern | |||
02:00 | Auckland City | ‑ | Eastern Suburbs Brisbane |
02:00 | Bay Olympic | ‑ | East Coast Bays |
02:00 | Birkenhead United | ‑ | West Coast Rangers |
02:00 | Manurewa | ‑ | Western Springs |
02:00 | Tauranga City United | ‑ | Auckland United |
New-Zealand National League - Southern | |||
01:45 | Coastal Spirit | ‑ | Selwyn United |
01:00 | Twenty 11 | ‑ | Nelson Suburbs |
Northern-Ireland Irish Cup | |||
19:45 | Glentoran | ‑‑ | Linfield |
Peru Primera División | |||
FT | Alianza Lima | 3‑0 | Cultural Santa Rosa |
Poland Central Youth League | |||
FT | Cracovia U19 | 2‑2 | Arka Gdynia U19 |
Poland III Liga - Group 1 | |||
18:26 | Broń Radom | ‑ | Lechia T. Mazowiecki |
11:00 | Jagiellonia II | ‑ | Unia Skierniewice |
Poland III Liga - Group 2 | |||
14:30 | Luzino | ‑ | Noteć Czarnków |
11:00 | Pogoń Szczecin II | ‑ | Stargard Szczeciński |
13:00 | Solec K. | ‑ | Świt Skolwin |
Poland III Liga - Group 3 | |||
12:00 | Górnik Zabrze II | ‑ | Kluczbork |
15:00 | Warta Gorzów | ‑ | Gwarek Tarnowskie Góry |
Poland III Liga - Group 4 | |||
14:30 | KSZO 1929 | ‑ | Sokół Sieniawa |
Portugal Primeira Liga | |||
18:00 | Benfica | ‑‑ | GD Chaves |
20:30 | Estrela da Amadora | ‑‑ | Sporting Lisbon |
29 | Gil Vicente | 0‑0 | Famalicao |
Portugal Segunda Liga | |||
28 | Tondela | 0‑0 | Prozis-Vilaverdense |
90 | Pacos Ferreira | 2‑0 | AD Oliveirense |
FT | Belenenses | 3‑1 | Feirense |
Portugal Campeonato de Portugal Prio - Group A | |||
45 | Montalegre | 0‑1 | Os Limianos |
Portugal Liga Revelação U23 | |||
FT | Leixões U23 | 2‑2 | Academico Viseu U23 |
Portugal Júniores U19 | |||
FT | SC Farense U19 | 1‑3 | Vitoria Guimaraes U19 |
Qatar Stars League | |||
18:30 | Al Shamal | ‑‑ | Al Ahli Doha |
18:30 | Umm Salal | ‑‑ | Muaither SC |
Romania Liga I | |||
18:30 | Sepsi OSK Sfantu Gheorghe | ‑‑ | CFR Cluj |
29 | FC Voluntari | 0‑0 | AFC Hermannstadt |
Romania Liga III - Serie 1 | |||
13:00 | Aerostar Bacau | ‑ | Rapid Brodoc |
Romania Liga III - Serie 2 | |||
13:00 | Râmnicu Sărat | ‑ | Viitorul Şuţeşti |
Romania Liga III - Serie 3 | |||
13:00 | Dunarea Calarasi | ‑ | Agricola Borcea |
Romania Liga III - Serie 4 | |||
13:00 | CS Dinamo București | ‑ | Dunărea 2020 Giurgiu |
13:00 | Popești-Leordeni | ‑ | Blejoi |
13:00 | Pucioasa | ‑ | Păuleşti |
Romania Liga III - Serie 5 | |||
13:00 | Odorheiu Secuiesc | ‑ | Municipal Braşov |
13:00 | Sepsi II | ‑ | Viitorul Curiţa |
Romania Liga III - Serie 6 | |||
13:00 | CSM Ramnicu Valcea | ‑ | Vediţa Coloneşti |
15:00 | Dunărea Turris | ‑ | Viitorul Dăești |
13:00 | Sporting Roşiori | ‑ | Petrolul Potcoava |
13:00 | Unirea Bascov | ‑ | Oltul Curtişoara |
Romania Liga III - Serie 7 | |||
13:00 | CS U Craiova II | ‑ | Turceni |
13:00 | Gilortul | ‑ | U Craiova 1948 II |
Romania Liga III - Serie 8 | |||
13:00 | Avântul Periam | ‑ | Gloria Lunca Teuz Cermei |
Romania Liga III - Serie 9 | |||
13:00 | ACS Târgu Mureș 1898 | ‑ | Industria Galda de Jos |
13:00 | Gloria Bistriţa | ‑ | Universitatea Alba Iulia |
13:00 | Metalurgistul Cugir | ‑ | Avântul Reghin |
Romania Liga III - Serie 10 | |||
13:00 | Sănătatea Cluj | ‑ | Olimpia MCMXXI |
13:00 | Sânmartin | ‑ | Minaur Baia Mare |
13:00 | SCM Zalău | ‑ | Sighetu Marmaţiei |
Russia Premier League | |||
16:30 | Dynamo Moscow | ‑‑ | Rostov |
Russia Youth Championship | |||
16:00 | Baltika U19 | ‑ | Krasnodar U19 |
FT | Akademiya Konoplev U20 | 3‑2 | Strogino U20 |
FT | Chertanovo U20 | 3‑1 | Orenburg U19 |
FT | Dinamo Moskva U19 | 0‑0 | Fakel U19 |
FT | Krylya Sovetov U19 | 3‑2 | UOR №5 U20 |
FT | Nizhny Novgorod U19 | 1‑2 | Rostov U19 |
FT | Sochi U20 | 1‑0 | Rubin Kazan U20 |
FT | Spartak Moskva U19 | 3‑1 | Lokomotiv Moskva U19 |
FT | Ural U20 | 0‑5 | CSKA Moskva U19 |
FT | Zenit U19 | 4‑0 | Akhmat Grozny U20 |
Rwanda National Soccer League | |||
13:00 | Gasogi United | ‑ | Etoile de l'Est |
16:00 | Gorilla | ‑ | Police |
FT | Amagaju | 1‑0 | Marines |
Saudi-Arabia Pro League | |||
19:00 | Al Akhdoud | ‑‑ | Al-Raed |
19:00 | Al Taawon | ‑‑ | Al-Hazm |
19:00 | Al-Ettifaq | ‑‑ | Al-Ahli Jeddah |
19:00 | Al-Ittihad FC | ‑‑ | Al-Fayha |
19:00 | Dhamk | ‑‑ | Al Khaleej Saihat |
Saudi-Arabia Division 1 | |||
19:00 | Al Arabi SC | ‑ | Al-Qadisiyah FC |
19:00 | Al Jabalain | ‑ | Ohod |
18:45 | Al Qaisoma | ‑ | Al Safa |
18:30 | Al-Adalah | ‑ | Al Taraji |
18:45 | Al-Faisaly FC | ‑ | Al Kholood |
Serbia Super Liga | |||
17:00 | IMT Novi Beograd | ‑‑ | Zeljeznicar |
17:00 | TSC Backa Topola | ‑‑ | Vozdovac |
45 | Radnik Surdulica | 0‑3 | Vojvodina |
FT | FK Cukaricki | 2‑0 | Novi Pazar |
Serbia Prva Liga | |||
18:00 | Dubočica | ‑ | Macva |
FT | Jedinstvo Ub | 2‑0 | FK Metalac |
FT | Radnički Novi Beograd | 0‑1 | Sloboda Uzice |
Slovakia Super Liga | |||
16:30 | Ruzomberok | ‑‑ | Dunajska Streda |
Slovakia 2. liga | |||
16:00 | FK Pohronie | ‑ | Komárno |
FT | Púchov | 0‑0 | Dolný Kubín |
FT | Slavoj Trebišov | 1‑2 | Petržalka |
FT | Slovan Bratislava II | 0‑0 | Tatran Prešov |
Slovakia 3. liga - West | |||
14:00 | Lokomotíva Zvolen | ‑ | Nové Mesto nad Váhom |
14:00 | Malacky | ‑ | SKF Sered |
11:00 | Rača | ‑ | Podkonice |
Slovenia 1. SNL | |||
16:30 | Maribor | ‑‑ | NK Radomlje |
19:15 | NK Domzale | ‑‑ | NS Mura |
FT | Rogaska | 2‑0 | Ask Bravo |
Slovenia 2. SNL | |||
17:30 | Krka | ‑ | Fužinar |
17:30 | Rudar | ‑ | Tolmin |
73 | Dekani | 0‑1 | Tabor Sezana |
FT | Ilirija | 1‑2 | Triglav Kranj |
South-Korea WK-League | |||
FT | Boeun Sangmu | 0‑0 | Incheon Red Angels |
FT | FC Seoul | 1‑3 | Gyeongju |
FT | Hwacheon KSPO | 1‑1 | Gumi Sportstoto |
FT | Suwon FMC | 3‑0 | Changnyeong |
Spain Segunda División | |||
19:30 | Burgos | ‑‑ | Espanyol |
Spain Tercera División RFEF - Group 3 | |||
16:30 | CD Laredo | ‑ | Vimenor |
1 | Torina | 0‑0 | Escobedo |
Spain Tercera División RFEF - Group 5 | |||
45 | Rapitenca | 0‑0 | Mollerussa |
FT | AE Prat | 1‑2 | UE Olot |
FT | Tona | 4‑1 | Castelldefels |
FT | Vilafranca | 0‑0 | Grama |
Spain Tercera División RFEF - Group 6 | |||
16:00 | Utiel | ‑ | Ontinyent 1931 |
FT | Castellonense | 3‑0 | Castellón II |
Spain Tercera División RFEF - Group 7 | |||
FT | Tres Cantos | 5‑2 | AD Parla |
Spain Tercera División RFEF - Group 11 | |||
1 | Felanitx | 0‑0 | Santanyí |
Spain Tercera División RFEF - Group 12 | |||
21:00 | Tamaraceite | ‑ | Teror |
FT | Las Palmas Atletico | 2‑1 | Villa Santa Brígida |
Spain Tercera División RFEF - Group 13 | |||
FT | Deportiva Minera | 1‑0 | UCAM Murcia II |
Spain Tercera División RFEF - Group 14 | |||
FT | Fuente Cantos | 1‑3 | Azuaga |
FT | Olivenza | 0‑1 | Jaraíz |
Spain Tercera División RFEF - Group 16 | |||
FT | Casalarreina | 1‑2 | Alfaro |
Surinam Eerste Divisie | |||
23:00 | Broki | ‑ | PVV |
Sweden Division 2 - Norra Götaland | |||
13:00 | Ahlafors | ‑ | Vänersborgs FK |
13:00 | Forward | ‑ | Grebbestad |
13:00 | Gauthiod | ‑ | Lidköping |
13:00 | Herrestads | ‑ | Kumla |
15:00 | Kongahälla | ‑ | Motala |
13:00 | Säffle SK | ‑ | Stenungsund |
Sweden Division 2 - Norra Svealand | |||
13:00 | Enköping | ‑ | Gute |
12:00 | Viggbyholms IK | ‑ | IFK Österåker |
Sweden Division 2 - Norrland | |||
14:00 | Team Thoren | ‑ | IFK Luleå |
Sweden Division 2 - Södra Svealand | |||
12:00 | Enskede | ‑ | Nyköping |
12:00 | Smedby | ‑ | Sylvia |
Sweden Division 2 - Västra Götaland | |||
13:00 | Astrio | ‑ | Tord |
15:00 | Hittarp | ‑ | Bergdalens |
13:00 | Laholm | ‑ | Öckerö |
18:00 | Varbergs GIF | ‑ | Sävedalen |
Sweden Division 2 - Östra Götaland | |||
12:00 | Karlshamn | ‑ | IFK Hässleholm |
14:00 | Kristianstad | ‑ | Simrishamn |
12:00 | Österlen | ‑ | Nosaby |
Switzerland Challenge League | |||
19:15 | Bellinzona | ‑ | Aarau |
18:30 | Neuchatel Xamax | ‑ | Schaffhausen |
18:30 | Stade Nyonnais | ‑ | FC Sion |
Switzerland 2. Liga Interregional - Group 1 | |||
15:00 | Collex-Bossy | ‑ | Châtel-St-Denis |
Turkmenistan Ýokary Liga | |||
10:00 | Merw | ‑ | Köpetdag Aşgabat |
11:00 | Şagadam | ‑ | Aşgabat |
Uganda Premier League | |||
13:00 | SC Villa | ‑‑ | Mbarara City |
16:00 | URA FC | ‑‑ | Vipers FC |
FT | Kitara FC | 0‑0 | Bul FC |
FT | Wakiso Giants | 1‑0 | NEC |
Ukraine Persha Liga | |||
FT | Karpaty Lviv | 1‑0 | Viktoriya Mykolaivka |
FT | Livyi Bereh | 3‑0 | Ahrobiznes Volochysk |
FT | Podillya Khmelnytskyi | 3‑1 | Kremin' |
FT | Yarud Mariupol' | 1‑1 | Prykarpattia |
Ukraine Druha Liga | |||
FT | FC Chayka | 2‑2 | Zvyahel |
Ukraine U19 League | |||
FT | Minaj U19 | 2‑3 | Oleksandria U19 |
FT | Obolon' Kyiv U19 | 2‑1 | Shakhtar Donetsk U19 |
FT | Veres Rivne U19 | 0‑1 | Kryvbas 2020 U19 |
FT | Zhytomyr U19 | 3‑1 | Chornomorets U19 |
United-Arab-Emirates Pro League | |||
18:00 | Al Wahda FC | ‑ | Shabab Al Ahli Dubai |
18:00 | Al-Ittihad Kalba | ‑ | Ajman |
Uruguay Primera División - Apertura | |||
19:00 | Penarol | ‑‑ | Club Nacional |
29 | Cerro Largo | 0‑0 | Racing Montevideo |
USA NWSL Women | |||
23:00 | Orlando Pride W | ‑‑ | Chicago Red Stars W |
USA USL Championship | |||
23:00 | North Carolina | ‑‑ | Hartford Athletic |
USA USL League One | |||
23:00 | Lexington | ‑‑ | Greenville Triumph SC |
USA NISA | |||
21:00 | Club De Lyon | ‑ | Capo |
21:00 | Michigan Stars | ‑ | Irvine Zeta |
USA MLS Next Pro | |||
FT | Houston Dynamo FC II | 0‑1 | Austin II |
Uzbekistan Super League | |||
85 | Qizilqum | 0‑0 | Lokomotiv Moscow |
FT | Olmaliq | 1‑0 | Bunyodkor |
Uzbekistan Pro League A | |||
FT | Olimpik-Mobiuz | 0‑0 | Mash'al |
Venezuela Primera División | |||
20:00 | Zamora FC | ‑ | Angostura FC |
Venezuela Segunda División | |||
23:00 | Fundacion AIFI | ‑ | Maritimo |
Wales Premier League | |||
FT | Barry Town | 0‑0 | Penybont |
FT | Colwyn Bay | 1‑2 | Aberystwyth |
FT | Connah's Quay Nomads | 0‑0 | Newtown |
FT | Pontypridd United | 0‑1 | Haverfordwest County AFC |
Wales FAW Championship | |||
14:30 | Buckley Town | ‑‑ | Guilsfield FC |
19:30 | Cambrian & Clydach | ‑‑ | Abertillery Bluebirds |
19:30 | Prestatyn | ‑‑ | Flint Town United |
61 | Llanelli | 4‑0 | Pontardawe Town |
67 | Llanidloes Town | 1‑2 | Chirk AAA |
68 | Gresford Athletic | 1‑2 | Ruthin Town |
68 | Mold Alexandra | 1‑1 | Caersws |
69 | Llandudno FC | 0‑2 | Holywell Town |
70 | Ammanford AFC | 1‑1 | Caerau Ely |
71 | Afan Lido | 5‑0 | Abergavenny Town |
71 | Trefelin | 1‑1 | Goytre United |
73 | Porthmadog | 0‑2 | Broughton |
FT | Baglan Dragons | 0‑0 | Llantwit Major |
FT | Carmarthen Town | 3‑0 | Cwmbran Celtic |
World CAF Champions League | |||
18:00 | Simba | ‑ | Al Ahly |
World Friendlies Clubs | |||
13:00 | Lahti | ‑‑ | IF Gnistan |
11:00 | PEPO | ‑‑ | JIPPO |
12:00 | VPS Vaasa | ‑‑ | Jaro |
45 | IFK Mariehamn | 2‑0 | KTP Kotka |
45 | Ilves | 1‑0 | AC Oulu |
71 | Klubi-04 | 3‑0 | SalPa |
FT | EIF | 2‑2 | KäPa |
FT | HJK Helsinki | 1‑1 | PK35 |
Zimbabwe Premier Soccer League | |||
FT | Highlanders | 1‑0 | Simba Bhora |
FT | Hwange | 0‑2 | Bulawayo Chiefs |
FT | Yadah | 0‑0 | Dynamos |
All kick-offs UK time
Back to top