Live Football Scores (Thu 18‑Apr‑2024)
World UEFA Europa League | |||
---|---|---|---|
20:00 | AS Roma | AC Milan | |
20:00 | Atalanta | Liverpool | |
20:00 | Marseille | Benfica | |
20:00 | West Ham | Leverkusen | |
World UEFA Europa Conference League | |||
20:00 | Fenerbahce | ‑‑ | Olympiacos |
17:45 | Fiorentina | Plzen | |
17:45 | Lille | Aston Villa | |
20:00 | Paok | Club Brugge | |
England National League | |||
19:45 | FC Halifax | ‑‑ | Oldham |
England National League - South | |||
19:45 | Taunton Town | ‑‑ | Weston-S-Mare |
19:45 | Truro City | ‑‑ | Weymouth |
Algeria U21 League 1 | |||
16:00 | CR Belouizdad U21 | ‑ | US Biskra U21 |
14:00 | ES Sétif U21 | ‑ | JS Saoura U21 |
17:00 | JS Kabylie U21 | ‑ | MC Oran U21 |
16:00 | Khenchela U21 | ‑ | CS Constantine U21 |
16:00 | NC Magra U21 | ‑ | MC Alger U21 |
16:00 | Paradou AC U21 | ‑ | El Bayadh U21 |
16:00 | US Souf U21 | ‑ | ASO Chlef U21 |
17:00 | USM Alger U21 | ‑ | Ben Aknoun U21 |
Argentina Copa Argentina | |||
20:00 | Deportivo Maipu | ‑ | Juventud Unida Univ. |
FT | Union Santa Fe | 1‑2 | Gimnasia M. |
Argentina Reserve League | |||
19:00 | Argentinos Juniors Res. | ‑ | River Plate Res. |
19:00 | Estudiantes La Plata Res | ‑ | Talleres Córdoba Res. |
23:00 | Independiente Res. | ‑ | Defensa y Justicia Res. |
19:00 | Instituto Res. | ‑ | San Lorenzo Res. |
19:00 | Tigre Res. | ‑ | Lanús Res. |
19:00 | Unión Santa Fe Res. | ‑ | Central Córdoba SdE Res. |
Argentina Copa de la Liga Profesional | |||
FT | Rosario Central | 1‑1 | Deportivo Riestra |
Armenia Premier League | |||
14:00 | Alashkert | ‑ | West Armenia |
16:00 | Shirak FC | ‑ | Van |
Azerbaidjan Birinci Dasta | |||
13:00 | Karvan | ‑ | Qaradağ Lökbatan |
23 | Difai Ağsu | 0‑0 | Mil-Muğan |
45 | Zaqatala | 1‑0 | Araz Saatlı |
Bahrain Premier League | |||
17:00 | Al Najma | ‑ | Sitra |
17:00 | Busaiteen | ‑ | Al Ahli |
17:00 | Manama | ‑ | Khalidiya |
Belgium Reserve Pro League | |||
19:00 | RFC de Liege U21 | ‑ | Lommel U21 |
Bolivia Primera División | |||
00:00 | Bolívar | ‑ | San Antonio Bulo Bulo |
FT | The Strongest | 2‑1 | Gualberto Villarroel SJ |
Brazil Serie A | |||
45 | Atletico MG | 1‑0 | Criciuma |
45 | Fortaleza EC | 1‑0 | Cruzeiro |
45 | Juventude | 0‑0 | Corinthians |
45 | Palmeiras | 0‑1 | Internacional |
FT | Flamengo | 2‑1 | Sao Paulo |
Brazil Acreano | |||
23:30 | Humaitá | ‑ | Vasco da Gama AC |
21:30 | São Francisco | ‑ | Rio Branco |
Brazil Amapaense | |||
00:00 | Independente AP | ‑ | Oratório |
Brazil CBF Brasileiro U20 | |||
21:00 | Atlético Mineiro U20 | ‑ | Cuiabá U20 |
19:00 | Bahia U20 | ‑ | Cruzeiro U20 |
23:00 | Fortaleza U20 | ‑ | Atlético GO U20 |
19:15 | Grêmio U20 | ‑ | América Mineiro U20 |
Brazil Copa Verde | |||
45 | Vila Nova | 1‑0 | Cuiaba |
Burkina-Faso Ligue 1 | |||
17:00 | Douanes | ‑ | Rahimo |
17:00 | RC Bobo-Dioulasso | ‑ | Etoile Filante |
17:00 | Salitas | ‑ | RCK |
Cameroon Elite One | |||
13:00 | Canon | ‑ | Gazelle |
13:00 | Cotonsport | ‑ | Dynamo de Douala |
15:00 | Stade Renard | ‑ | Victoria United |
15:00 | Young Sport Academy | ‑ | Colombe |
Colombia Primera A | |||
22:00 | La Equidad | ‑‑ | Fortaleza FC |
45 | Millonarios | 1‑0 | Junior |
FT | Atletico Nacional | 0‑1 | Deportivo Pereira |
Congo-DR Ligue 1 | |||
13:30 | Céleste | ‑ | Etoile de Kivu |
14:00 | Groupe Bazano | ‑ | Simba |
15:30 | Kuya Sport | ‑ | Motema Pembe |
14:30 | Motema Pembe | ‑ | Etoile de Kivu |
Costa-Rica Primera División | |||
FT | LD Alajuelense | 3‑1 | Municipal Grecia |
FT | Sporting San Jose | 2‑1 | Santos de Guapiles |
Denmark 1. Division | |||
17:00 | SonderjyskE | ‑ | Vendsyssel FF |
Denmark 2nd Division - Group 1 | |||
18:00 | Esbjerg | ‑ | Middelfart |
Ecuador Liga Pro | |||
20:00 | Imbabura | ‑‑ | CD Universidad Catolica |
22:30 | Independiente del Valle | ‑‑ | Mushuc Runa |
FT | Tecnico Universitario | 2‑1 | Deportivo Cuenca |
Egypt Premier League | |||
15:00 | Ceramica Cleopatra | ‑ | Al Ittihad |
18:00 | Future FC | ‑ | Pharco |
18:00 | Ismaily SC | ‑ | Masr |
England Non League Div One - Isthmian South Central | |||
19:45 | Badshot Lea | ‑‑ | Leatherhead |
19:45 | Binfield | ‑‑ | Northwood |
19:45 | Hanworth Villa | ‑‑ | Ashford Town |
England Non League Div One - Northern Midlands | |||
19:45 | Anstey Nomads | ‑‑ | Corby |
England Non League Premier - Isthmian | |||
18:45 | Potters Bar | ‑‑ | Canvey Island |
England Non League Premier - Southern South | |||
19:45 | Hanwell Town | ‑‑ | Plymouth Parkway |
19:45 | Tiverton | ‑‑ | Winchester City |
England U18 Premier League - South | |||
18:00 | Aston Villa U18 | ‑‑ | Brighton U18 |
England Professional Development League | |||
13:00 | Fleetwood Town U21 | ‑ | Millwall U21 |
England Non League Div One - Northern East | |||
19:45 | Hebburn Town | ‑‑ | Ashington AFC |
19:45 | Liversedge | ‑‑ | Carlton Town |
Ethiopia Premier League | |||
17:00 | Bahardar | ‑ | Hadiya Hosaena |
14:00 | Wolkite Ketema | ‑ | Ethiopian Medhin |
Faroe-Islands 1. Deild | |||
19:00 | Hoyvík | ‑ | HB II |
Finland Suomen Cup | |||
18:15 | NoPS | ‑ | P-Iirot |
Gambia GFA League | |||
17:30 | Brikama United | ‑ | Real de Banjul |
Guadeloupe Division d'Honneur | |||
01:30 | CERFA | ‑ | Amical Club |
01:30 | USBM | ‑ | Siroco Les Abymes |
Guatemala Liga Nacional | |||
FT | Comunicaciones | 0‑0 | Municipal |
Guinea Ligue 1 | |||
17:00 | CO Coyah | ‑ | ASM Sangarédi |
Iran Persian Gulf Pro League | |||
15:15 | Gol Gohar | ‑ | Esteghlal Khuzestan |
14:00 | Paykan | ‑ | Havadar |
16:30 | Sanat Naft | ‑ | Persepolis FC |
Iraq Iraqi League | |||
16:00 | Al Karkh | ‑ | Al-Qasim |
16:00 | Al Najaf | ‑ | Baghdad |
16:00 | Al Zawra'a | ‑ | Naft Al-Janoob |
Ivory-Coast Ligue 1 | |||
17:00 | ASEC Mimosas | ‑ | Bouaké |
Japan WE League | |||
10:00 | Elfen Saitama W | ‑ | Albirex Niigata W |
11:00 | JEF United W | ‑ | Cerezo Osaka W |
10:00 | Omiya Ardija Ventus W | ‑ | Urawa Reds W |
11:00 | Parceiro Nagano W | ‑ | Vegalta Sendai |
11:00 | Sanfrecce Hiroshima W | ‑ | INAC Kobe Leonessa W |
09:00 | Tokyo Verdy Beleza W | ‑ | Nojima Stella W |
Kazakhstan 1. Division | |||
45 | Aktobe Jas | 0‑1 | Kyran |
45 | Kaisar II | 0‑0 | Ekibastuz |
FT | Altay | 0‑1 | Arys |
FT | Okzhetpes | 0‑0 | Khan Tengri |
Latvia Virsliga | |||
17:30 | FS Jelgava | ‑ | Valmiera FC |
15:30 | Grobiņa | ‑ | Liepajas Metalurgs |
Libya Premier League | |||
15:30 | Alittihad Misurata | ‑ | Al Bashaer Club |
15:30 | Asaria | ‑ | Al-Khmes |
Mexico Liga de Expansión MX | |||
FT | CA La Paz | 2‑3 | Mineros de Zacatecas |
PEN | Alebrijes de Oaxaca | 1‑1 | Cimarrones |
Mongolia Premier League | |||
43 | Tuv Azarganuud | 0‑1 | Ulaanbaatar |
Nicaragua Primera Division | |||
00:00 | Walter Ferretti | ‑ | Real Estelí |
FT | Diriangén | 6‑0 | H&H Export |
FT | Orgánica Masachapa | 2‑3 | Jalapa |
Nicaragua Liga Primera U20 | |||
17:00 | Managua U20 | ‑ | UNAN Managua U20 |
21:00 | Walter Ferretti U20 | ‑ | Real Estelí U20 |
Oman Professional League | |||
14:55 | Al Nasr | ‑ | Oman Club |
14:45 | Al Seeb | ‑ | Al Wehda |
17:10 | Al-Rustaq | ‑ | Ibri |
14:50 | Bahla | ‑ | Sur |
Panama Liga Panameña de Fútbol | |||
42 | Herrera | 0‑0 | UMECIT |
FT | Independiente de La Chorrera | 3‑1 | Veraguas |
Paraguay Division Profesional - Apertura | |||
45 | Nacional Asuncion | 0‑0 | Libertad Asuncion |
Romania Cupa României | |||
18:30 | Otelul Galati | ‑ | Universitatea Cluj |
Saudi-Arabia Pro League | |||
19:00 | Al Shabab | ‑‑ | Abha |
16:00 | Al Taawon | ‑‑ | Al Khaleej Saihat |
19:00 | Al-Fateh | ‑‑ | Al-Raed |
Scotland Football League - Lowland League | |||
19:45 | Civil Service Strollers | ‑‑ | East Kilbride |
Slovenia 1. SNL | |||
15:00 | NK Domzale | ‑‑ | Koper |
Somalia Somali Premier League | |||
01:00 | Sahafi | ‑ | Horseed |
South-Korea WK-League | |||
90 | Suwon FMC | 1‑1 | Incheon Red Angels |
FT | FC Seoul | 1‑1 | Hwacheon KSPO |
FT | Gumi Sportstoto | 4‑0 | Changnyeong |
FT | Gyeongju | 2‑2 | Boeun Sangmu |
Tanzania Ligi kuu Bara | |||
14:00 | Ihefu FC | ‑‑ | Singida Big Stars |
Thailand Thai League 1 | |||
13:00 | Bangkok United | ‑ | Lamphun Warrior |
Togo Championnat National | |||
16:30 | Barracuda | ‑ | Kakadl |
16:30 | Doumbé de Mango | ‑ | Espoir |
16:30 | Entente II | ‑ | ASKO de Kara |
Uganda Premier League | |||
17:00 | KCCA FC | ‑‑ | Mbarara City |
14:00 | Maroons FC | ‑‑ | Busoga United |
Ukraine Premier League | |||
13:30 | Zorya Luhansk | ‑‑ | Shakhtar Donetsk |
Uruguay Copa Uruguay | |||
27 | Penarol | 0‑1 | Atletico Torque |
USA US Open Cup | |||
20 | Miami FC | 1‑1 | Tormenta FC |
23 | Memphis 901 | 0‑0 | Miami United |
45 | Hartford Athletic | 0‑0 | New York City II |
45 | North Carolina | 0‑0 | Carolina Core |
45 | Richmond Kickers | 0‑0 | Loudoun United |
AET | Birmingham Legion | 4‑2 | Chattanooga |
AET | Las Vegas Lights FC | 2‑1 | Spokane Velocity |
FT | Chicago Fire II | 0‑1 | Indy Eleven |
FT | FC Tulsa | 2‑1 | NC Hailstorm |
FT | Monterey Bay | 2‑1 | Irvine Zeta |
PEN | Union Omaha | 0‑0 | El Paso Locomotive |
Venezuela Primera División | |||
23:00 | Estudiantes de Merida FC | ‑ | Rayo Zuliano |
World AFC U23 Asian Cup | |||
14:00 | Indonesia U23 | ‑ | Australia U23 |
16:30 | Jordan U23 | ‑ | Qatar U23 |
World CONMEBOL U20 Femenino | |||
00:30 | Argentina U20 W | ‑ | Ecuador U20 W |
22:00 | Colombia U20 W | ‑ | Bolivia U20 W |
Zambia Super League | |||
14:00 | Mufulira Wanderers | ‑ | Green Eagles |
14:00 | Red Arrows | ‑ | ZESCO United |
All kick-offs UK time
Back to top