Live Scores
16‑Apr‑2024
Live Matches Only
Previous Day
Refresh
Live
Football
Scores (Tue 16‑Apr‑2024)
Filter Countries:
England
World
Scotland
Algeria
Argentina
Armenia
Australia
Bahrain
Bangladesh
Belgium
Bolivia
Bosnia
Brazil
Bulgaria
Cameroon
Chile
China
Colombia
Congo-DR
Costa-Rica
Dominican-Republic
Ecuador
Egypt
Estonia
Finland
Gambia
Georgia
Germany
Indonesia
Iraq
Ireland
Kyrgyzstan
Latvia
Mali
Mexico
Moldova
Mongolia
Netherlands
Nigeria
Northern-Ireland
Norway
Oman
Panama
Peru
Portugal
Qatar
Russia
Saudi-Arabia
Slovakia
South-Africa
Sweden
Tanzania
Trinidad-And-Tobago
Uganda
Ukraine
United-Arab-Emirates
Uruguay
USA
Uzbekistan
Venezuela
Wales
Filter
England Championship
20:00
Southampton
Preston
World UEFA Champions League
20:00
Barcelona
Paris Saint Germain
20:00
Borussia Dortmund
Atletico Madrid
England League One
19:45
Bolton
‑
‑
Shrewsbury
18:45
Bristol Rovers
‑
‑
Cambridge Utd
19:45
Burton Albion
‑
‑
Cheltenham
19:45
Oxford Utd
‑
‑
Lincoln City
19:45
Peterborough
‑
‑
Fleetwood Town
19:45
Port Vale
‑
‑
Wycombe
19:45
Portsmouth
‑
‑
Barnsley
England League Two
18:45
Colchester
‑
‑
Grimsby
19:45
Crawley Town
‑
‑
Barrow
18:45
Mansfield
‑
‑
Accrington Stanley
19:45
Notts County
‑
‑
Stockport
19:45
Walsall
‑
‑
Swindon
England National League
18:45
FC Halifax
‑
‑
Ebbsfleet
19:45
Oxford City
‑
‑
Bromley
19:45
Rochdale
‑
‑
Boreham Wood
19:45
Wealdstone
‑
‑
Eastleigh
England National League - North
18:45
Banbury Utd
‑
‑
Boston Utd
England National League - South
19:45
St Albans
‑
‑
Hampton and Richmond
19:45
Taunton Town
‑
‑
Torquay
19:45
Truro City
‑
‑
Dover
18:45
Weston-S-Mare
‑
‑
Eastbourne Boro
Scotland League One
19:45
FC Edinburgh
‑
‑
Montrose
Algeria Ligue 1
18:00
CR Belouizdad
‑
Paradou AC
18:00
JS Kabylie
‑
MC Oran
16:00
USM Alger
‑
Ben Aknoun
Algeria Ligue 2
15:30
Mostaganem
‑
Tiaret
Algeria Coupe Nationale
20:30
US Biskra
‑
USM Alger
Argentina Copa Argentina
23:15
Colon
‑
Los Andes
Argentina Primera B Metropolitana
19:30
Acassuso
‑
Sacachispas
Argentina Primera C
19:30
Central Ballester
‑
JJ Urquiza
19:30
Claypole
‑
Yupanqui
19:30
Puerto Nuevo
‑
Lujan
19:30
Victoriano Arenas
‑
Real Pilar
Argentina Reserve League
19:00
Atlético Tucumán Res.
‑
Independiente Riva. Res.
19:00
Deportivo Riestra Res.
‑
Racing Club Res.
19:00
Rosario Central Res.
‑
Barracas Central Res.
19:00
Sarmiento Res.
‑
Newell's Old Boys Res.
Argentina Copa de la Liga Profesional
23:30
Belgrano
‑
‑
Racing Club
23:30
Boca Juniors
‑
‑
Godoy Cruz
23:30
Defensa y Justicia
‑
‑
Newells
23:30
Lanus
‑
‑
Estudiantes
45
Argentinos Juniors
3‑1
Barracas Central
45
Independiente
2‑0
Talleres
45
Independiente Rivadavia
0‑1
Velez
45
Instituto
1‑0
River Plate
Armenia First League
13:00
BKMA II
‑
Shirak II
13:00
Mika
‑
Nikarm
Australia A-League
10:00
Western United
Adelaide United
Bahrain Premier League
17:00
Al Najma
‑
Sitra
17:00
Busaiteen
‑
Al Ahli
17:00
Manama
‑
Khalidiya
Bangladesh Federation Cup
10:00
Bashundhara Kings
‑
Fortis
Belgium Super League Women
19:00
Gent W
‑
‑
Genk W
19:00
OH Leuven W
‑
‑
Club Brugge W
19:00
Standard Liege W
‑
‑
Anderlecht W
Bolivia Primera División
45
Independiente Petrolero
0‑0
Aurora
Bosnia Cup
17:00
Borac Banja Luka
‑
NK Siroki Brijeg
Brazil Brasileiro Women
00:00
Internacional RS W
‑
‑
Gremio W
Brazil Gaúcho - 2
19:00
Bagé
‑
São Gabriel
19:00
Futebol Com Vida
‑
Monsoon
Brazil Amapaense
45
Santos AP
0‑1
Trem
Brazil Maranhense
23:30
Sampaio Correa
‑
Maranhão
Bulgaria Second League
15:00
CSKA 1948 Sofia II
‑
Spartak Pleven
Cameroon Elite One
16:00
Fortuna Mfou
‑
Avion Academy
Chile Primera División
FT
Colo Colo
0‑2
Cobreloa
Chile Segunda División
FT
Concón National
0‑0
Linares Unido
China League Two
08:30
Guangxi Hengchen
‑
Quanzhou Yassin
08:00
Langfang Glory City
‑
BIT
08:30
Shandong Taishan II
‑
Shaanxi Union
08:30
Shanghai Port II
‑
Shangyu Pterosaur
09:00
Shenzhen Juniors
‑
Guangxi Lanhang
10:00
Yichun Grand Tiger
‑
Hunan Billows FC
Colombia Primera A
22:00
Envigado
‑
‑
Tolima
Colombia Primera B
FT
Quindio
1‑1
Cortulua
Congo-DR Ligue 1
14:00
Don Bosco
‑
TP Mazembe
12:30
Panda B5
‑
Tshinkunku
14:30
Simba
‑
Sanga Balende
Costa-Rica Liga de Ascenso
FT
Santa Ana
2‑1
Quepos Cambute
Dominican-Republic Liga Mayor
00:00
Cibao
‑
Atlántico
Ecuador Liga Pro
FT
LDU de Quito
2‑1
Delfin SC
Ecuador Liga Pro Serie B
22:30
Cuniburo
‑
Vargas Torres
Egypt Second League
14:30
Abu Qair Semad
‑
Al Nasr Taaden
14:30
Aswan Sc
‑
Nogoom El Mostakbal FC
14:30
Dikernis
‑
Makadi
14:30
Haras El Hodood
‑
Ghazl El Mehalla
14:30
Itesalat
‑
Asyut Petrol
14:30
La Viena FC
‑
El Seka El Hadid
14:30
Misr El Makasa
‑
Gomhoreyat Shebin
14:30
Olympic El Qanah
‑
Proxy
14:30
Petrojet
‑
Raya Ghazl
14:30
Tanta SC
‑
Wadi degla
England Non League Div One - Isthmian North
19:45
Basildon United
‑
‑
Brentwood
19:45
Redbridge
‑
‑
Ipswich Wanderers
England Non League Div One - Isthmian South Central
19:45
Badshot Lea
‑
‑
Westfield
19:45
Binfield
‑
‑
Corinthian Casuals
19:45
Hanworth Villa
‑
‑
Ashford Town
19:30
Hartley Wintney
‑
‑
Marlow
19:45
Raynes Park Vale
‑
‑
Met Police
England Non League Div One - Northern West
19:45
Kidsgrove Athletic
‑
‑
Widnes
England Non League Div One - Northern Midlands
19:45
Anstey Nomads
‑
‑
Corby
19:45
Shepshed Dynamo
‑
‑
Gresley
19:45
Walsall Wood
‑
‑
Quorn
England Non League Div One - Southern South
19:45
Bashley
‑
‑
Bishop's Cleeve
19:45
Melksham Town
‑
‑
Bideford
19:45
Mousehole AFC
‑
‑
Tavistock
19:30
Paulton Rovers
‑
‑
Malvern Town
19:30
Wimborne Town
‑
‑
Evesham Utd
England Non League Div One - Isthmian South East
19:30
Burgess Hill Town
‑
‑
Sheppey United
19:45
Horndean
‑
‑
Ashford United
19:45
Hythe
‑
‑
Sittingbourne
19:45
Littlehampton Town
‑
‑
Erith & Belvedere
England Non League Premier - Isthmian
18:45
Canvey Island
‑
‑
AFC Hornchurch
18:45
Folkestone Invicta
‑
‑
Concord Rangers
19:45
Lewes
‑
‑
Horsham
19:45
Potters Bar
‑
‑
Haringey Borough
18:45
Whitehawk
‑
‑
Kingstonian
England Non League Premier - Northern
18:45
Atherton Collieries
‑
‑
Macclesfield
19:45
Bamber Bridge
‑
‑
Ilkeston
19:45
Matlock
‑
‑
Gainsborough
18:45
Whitby
‑
‑
Morpeth Town
England Non League Premier - Southern South
19:45
Poole Town
‑
‑
Plymouth Parkway
19:45
Sholing
‑
‑
Hendon
19:45
Tiverton
‑
‑
Dorchester
19:45
Winchester City
‑
‑
Merthyr Town
England U18 Premier League - North
18:00
Newcastle U18
‑
‑
Liverpool U18
13:00
Wolves U18
‑
‑
Man Utd U18
England U18 Premier League - South
13:00
Norwich U18
‑
‑
Tottenham U18
England Professional Development League
13:00
Barnsley U21
‑
Bristol City U21
14:00
Coventry U21
‑
Colchester U21
13:00
Hull U21
‑
QPR U21
14:00
Peterborough U21
‑
Swansea City U21
England Non League Premier - Southern Central
18:45
Coalville
‑
‑
Stourbridge
19:45
Kettering
‑
‑
Stamford AFC
England Non League Div One - Northern East
19:45
Ashington AFC
‑
‑
Winterton Rangers
19:45
Carlton Town
‑
‑
Ossett United
19:45
Consett AFC
‑
‑
Brighouse Town
19:45
Liversedge
‑
‑
Hebburn Town
19:45
Newton Aycliffe
‑
‑
Dunston UTS
19:45
Pontefract Collieries
‑
‑
Sheffield
England Non League Div One - Southern Central
19:45
Barton Rovers
‑
‑
Kidlington
19:45
Bedford Town
‑
‑
Welwyn Garden City
19:45
Biggleswade Town
‑
‑
Hadley
Estonia Meistriliiga
17:00
Tallinna Kalev
‑
FCI Levadia Tallinn
Finland Suomen Cup
18:00
Atlantis
‑
EsPa / Renat
18:00
EBK
‑
Futura
18:00
EsPa
‑
FC Honka
18:00
Finnkurd
‑
TuPS
18:10
Gnistan O35
‑
JäPS II
16:30
JBK
‑
RoPS Rovaniemi
16:00
JIPPO
‑
Haka
17:30
KaaPo
‑
TPS Turku
16:00
Kiffen
‑
PPJ
17:00
Kiisto
‑
KPV-j
16:30
LAUTP
‑
JäPS
17:30
LePa
‑
EPS
16:30
MaPS
‑
SalPa
18:00
MPS/Atletico Malmi
‑
PK35
16:30
MyPa-47
‑
Vaajakoski
17:00
OTP
‑
Jaro
18:00
POHU / KY United
‑
KäPa
17:00
Reipas
‑
JJK Jyvaskyla
16:30
RiPS
‑
IFK Mariehamn
17:00
Roi United
‑
GBK
18:00
SexyPöxyt
‑
VJS
17:00
SIF
‑
SJK Akatemia
16:30
SiU
‑
KTP Kotka
16:00
Sporting Kristina
‑
VIFK
16:00
Tampere United II
‑
EIF
17:15
TPS O35
‑
Ilves II
17:00
ViPa
‑
MP
16:00
Virkiä
‑
AC Oulu
18:15
VJS II
‑
IF Gnistan
Gambia GFA League
17:30
TMT
‑
Marimoo
Georgia Erovnuli Liga
18:00
Dinamo Batumi
‑
FC Samtredia
16:00
Gagra Tbilisi
‑
Dinamo Tbilisi
17:00
Kolkheti Poti
‑
Dila Gori
Germany Regionalliga - Bayern
18:00
Greuther Fürth II
‑
Wurzburger Kickers
Germany Oberliga - Hessen
18:30
Viktoria Griesheim
‑
Hanau 93
Germany Oberliga - Bayern Nord
18:00
Donaustauf
‑
Jahn Regensburg II
18:00
Gebenbach
‑
Kornburg
Indonesia Liga 1
13:00
Bhayangkara FC
‑
‑
Persik Kediri
09:00
Persebaya Surabaya
‑
‑
Dewa United
13:00
PSM Makassar
‑
‑
PSIS Semarang
Iraq Iraqi League
16:00
Al Minaa Basra
‑
Karbala
16:00
Al Talaba
‑
Newroz
16:00
Erbil
‑
Al Shorta
16:00
Naft Maysan
‑
Al Kahrabaa
16:00
Zakho
‑
Al Quwa Al Jawiya
Ireland First Division
18:45
Wexford Youths
‑
‑
Longford
Kyrgyzstan Premier League
11:30
Dordoi Bishkek
‑
Muras United
09:30
Kara-Balta
‑
Alay
Latvia Virsliga
15:30
Tukums
‑
Riga FC
Mali Première Division
17:15
Stade Malien Bamako
‑
Binga
17:15
USC Kita
‑
ASKO
Mexico Liga MX Femenil
45
Atlas W
1‑1
Pachuca W
45
Tijuana W
2‑0
Necaxa W
FT
Santos Laguna W
0‑1
Puebla W
FT
Tigres UANL W
1‑2
América W
Mexico Liga Premier Serie A
90
Tapachula
0‑2
Irapuato
Moldova Super Liga
14:00
Saxan
‑
‑
Speranta Drochia
14:00
Victoria Bardar
‑
‑
FC Floresti
Mongolia Premier League
09:15
Deren
‑
Bayanzürkh Sporting
12:15
Erchim
‑
Bavarians
Netherlands U18 Divisie 1
14:00
PSV U18
‑
Utrecht U18
Nigeria NPFL
17:30
Akwa United
‑
‑
Niger Tornadoes
17:30
Bayelsa United
‑
‑
Katsina United
17:30
Bendel Insurance
‑
‑
Kano Pillars
16:00
Enugu Rangers
‑
‑
Abia Warriors
15:30
Enyimba
‑
‑
Heartland
15:00
Gombe United
‑
‑
Kwara United
17:30
Rivers United
‑
‑
Plateau United
17:30
Shooting Stars
‑
‑
Lobi Stars
15:00
Sporting Lagos
‑
‑
Sunshine Stars
Northern-Ireland Championship
18:45
Ards
‑
‑
Ballyclare Comrades
19:45
Dergview
‑
‑
Harland & Wolff Welders
Northern-Ireland Premiership
19:45
Ballymena
‑
‑
Glenavon
19:45
Crusaders
‑
‑
Cliftonville
19:45
Dungannon Swifts
‑
‑
Loughgall
19:45
Glentoran
‑
‑
Larne
19:45
Linfield
‑
‑
Coleraine
19:45
Newry City AFC
‑
‑
Carrick Rangers
Northern-Ireland Premier Intermediate League
18:45
Queens University
‑
Warrenpoint Town
Norway Eliteserien
18:00
KFUM Oslo
‑
‑
Stromsgodset
Norway 3. Division - Girone 3
18:00
Mjøndalen II
‑
Bærum
Norway 3. Division - Girone 5
18:00
Bjørkelangen
‑
Aalesund II
Oman Professional League
14:55
Al Nasr
‑
Oman Club
17:10
Bahla
‑
Sur
Panama Liga Panameña de Fútbol
22:00
Alianza FC
‑
Costa del Este
Peru Primera División
FT
Deportivo Garcilaso
2‑3
Sporting Cristal
Peru Segunda División
19:00
Deportivo Coopsol
‑
Comerciantes
21:30
Juan Pablo II College
‑
Deportiva Agropecuaria
Portugal Primeira Liga
20:15
Famalicao
‑
‑
Sporting Lisbon
Portugal Liga Revelação U23
15:00
Benfica U23
‑
Famalicão U23
11:00
Farense U23
‑
Leixões U23
15:00
Gil Vicente U23
‑
Vizela U23
11:00
Rio Ave U23
‑
Santa Clara U23
11:00
Torreense U23
‑
Estrela U23
Qatar Stars League
16:30
Al Shamal
‑
‑
Al Wakrah
18:30
Al-Markhiya
‑
‑
Al-Gharafa
Russia Cup
17:30
CSKA Moscow
‑
Baltika
Saudi-Arabia Division 1
17:05
Al Baten
‑
Al-Adalah
17:05
Al Kholood
‑
Ohod
18:45
Jeddah Club
‑
Al-Qadisiyah FC
Scotland Football League - Highland League
20:00
Keith
‑
‑
Brechin
Scotland Football League - Lowland League
19:45
Albion
‑
‑
East Kilbride
19:45
BSC Glasgow
‑
‑
Bo'ness United
19:45
Civil Service Strollers
‑
‑
Gretna 2008
19:45
Tranent Juniors
‑
‑
Celtic II
Slovakia Cup
14:30
Ruzomberok
‑
Lipany
South-Africa 1st Division
14:00
JDR Stars
‑
Black Leopards
14:00
Magesi
‑
Hungry Lions
18:30
Maritzburg Utd
‑
University of Pretoria
14:00
Milford FC
‑
Tshakhuma Madzivhadila
14:00
MM Platinum
‑
Baroka FC
Sweden Superettan
18:00
Osters IF
‑
Orebro SK
Tanzania Ligi kuu Bara
17:00
Dodoma Jiji
‑
‑
JKT Tanzania
14:00
Mtibwa Sugar
‑
‑
Kinondoni MC
Trinidad-And-Tobago Pro League
21:00
Club Sando
‑
Morvant Caledonia United
Uganda Premier League
14:00
UPDF FC
‑
‑
Gaddafi
14:00
URA FC
‑
‑
NEC
Ukraine U19 League
10:00
Chornomorets U19
‑
Oleksandria U19
United-Arab-Emirates Pro League
15:00
Ajman
‑
Al Bataeh
15:00
Al-Jazira
‑
Khorfakkan
Uruguay Primera División - Apertura
23:00
Wanderers
‑
‑
Liverpool Montevideo
USA US Open Cup
00:00
Charlotte Independence
‑
Rhode Island
00:00
Detroit City FC
‑
Michigan Stars
00:00
Louisville City FC
‑
Greenville Triumph SC
USA MLS Next Pro
23
Atlanta United II
0‑1
Bethlehem Steel
Uzbekistan Cup
12:30
Buxoro
‑
Qoraqalpog‘iston Academy
Venezuela Primera División
45
Puerto Cabello
0‑1
Metropolitanos FC
Wales FAW Championship
19:30
Buckley Town
‑
‑
Guilsfield FC
19:00
Holywell Town
‑
‑
Llanidloes Town
18:30
Mold Alexandra
‑
‑
Flint Town United
World AFC Champions League
17:00
Al Ain
‑
Al-Hilal
World AFC Cup
17:00
Al Ahed
‑
Al-Nahda
World AFC U23 Asian Cup
16:30
Iraq U23
‑
Thailand U23
14:00
Japan U23
‑
China PR U23
16:30
Korea Republic U23
‑
UAE U23
19:00
Saudi Arabia U23
‑
Tajikistan U23
World Premier League International Cup
19:00
Crystal Palace U21
‑
Everton U21
World CONMEBOL U20 Femenino
22:00
Chile U20 W
‑
Bolivia U20 W
00:30
Uruguay U20 W
‑
Argentina U20 W
All kick-offs UK time
Back to top
Related Stories
All Fixtures
Next Week's Fixtures
All Results
More Stories