Live Football Scores (Wed 17‑Apr‑2024)
World UEFA Champions League | |||
---|---|---|---|
20:00 | Bayern Munich | ‑‑ | Arsenal |
20:00 | Man City | Real Madrid | |
England National League | |||
19:45 | Gateshead | ‑‑ | Aldershot |
Scotland Premiership | |||
20:00 | Dundee | Rangers | |
Argentina Copa Argentina | |||
01:00 | Almirante Brown | ‑ | San Martin Tucuman |
01:00 | Arsenal de Sarandi | ‑ | Estudiantes de Rio Cuarto |
19:40 | Tigre | 1‑0 | Chacarita |
Argentina Primera C | |||
19:30 | Central Ballester | ‑ | JJ Urquiza |
19:30 | Centro Español | ‑ | Argentino Rosario |
19:30 | Claypole | ‑ | Yupanqui |
19:30 | Deportivo Muñiz | ‑ | General Lamadrid |
19:30 | Puerto Nuevo | ‑ | Lujan |
19:30 | Victoriano Arenas | ‑ | Real Pilar |
Argentina Reserve League | |||
19:00 | Banfield Res. | ‑ | Vélez Sársfield Res. |
19:00 | Belgrano Córdoba Res. | ‑ | Gimnasia La Plata Res. |
23:00 | Boca Juniors Res. | ‑ | Platense Res. |
19:00 | Huracán Res. | ‑ | Godoy Cruz Res. |
19:00 | Rosario Central Res. | ‑ | Barracas Central Res. |
19:00 | Sarmiento Res. | ‑ | Newell's Old Boys Res. |
Argentina Copa de la Liga Profesional | |||
23:30 | Rosario Central | ‑‑ | Deportivo Riestra |
Armenia Premier League | |||
14:00 | Ararat | ‑ | Pyunik |
16:00 | Ararat Armenia | ‑ | FC Urartu |
Armenia First League | |||
13:00 | Gandzasar Kapan | ‑ | Syunik |
Australia Queensland NPL | |||
10:30 | Gold Coast United | ‑‑ | Rochedale Rovers |
Australia Queensland Premier League | |||
11:15 | Brisbane Strikers | ‑ | Moreton City II |
Azerbaidjan Birinci Dasta | |||
12:00 | İrəvan | ‑ | Keshla FC |
12:30 | MOIK | ‑ | Energetik |
Barbados Premier League | |||
00:00 | Empire Club | ‑ | Barbados Soccer Academy |
02:00 | Wotton | ‑ | Paradise |
Belarus Coppa | |||
18:00 | Dinamo Minsk | ‑ | Neman Grodno |
16:00 | FC Isloch Minsk Raion | ‑ | Torpedo Zhodino |
Belgium First Amateur Division | |||
19:00 | Thes Sport | ‑ | KAA Gent II |
Benin Championnat National | |||
16:00 | Abeilles | ‑ | Buffles |
16:00 | Adjidja | ‑ | JAK |
16:00 | Aïnonvi | ‑ | JSO |
16:00 | ASVO | ‑ | UPI-ONM |
16:00 | Avrankou Omnisport | ‑ | Police |
16:00 | Béké Bembèrèkè | ‑ | Réal Sport |
16:00 | Djeffa | ‑ | Etoile Filante |
16:00 | Dynamo Unacob | ‑ | Tonnerre |
16:00 | Hodio | ‑ | Dynamique Djougou |
16:00 | Panthères | ‑ | Soleil |
Bolivia Primera División | |||
20:00 | Universitario de Vinto | ‑ | Nacional Potosí |
Bosnia Cup | |||
17:00 | Zrinjski Mostar | ‑ | Sloga Doboj |
Botswana Premier League | |||
14:30 | BDF XI | ‑ | Galaxy |
Brazil Serie A | |||
00:00 | Atletico MG | ‑‑ | Criciuma |
21:00 | Cuiaba | ‑‑ | Vitoria |
00:00 | Fortaleza EC | ‑‑ | Cruzeiro |
23:00 | Gremio | ‑‑ | CA Paranaense |
00:00 | Juventude | ‑‑ | Corinthians |
00:00 | Palmeiras | ‑‑ | Internacional |
23:00 | Red Bull Bragantino | ‑‑ | Vasco da Gama |
90 | Bahia | 2‑1 | Fluminense |
Brazil Acreano | |||
21:30 | Galvez | ‑ | Independência |
Brazil Roraimense | |||
02:00 | Sao Raimundo | ‑ | GAS |
Brazil CBF Brasileiro U20 | |||
19:00 | Athletico PR U20 | ‑ | Santos U20 |
20:00 | Corinthians U20 | ‑ | Internacional U20 |
19:15 | Flamengo U20 | ‑ | Palmeiras U20 |
19:00 | Fluminense U20 | ‑ | Goiás U20 |
19:00 | RB Bragantino U20 | ‑ | Ceará U20 |
20:30 | São Paulo U20 | ‑ | Botafogo U20 |
Brazil Copa Verde | |||
00:00 | Vila Nova | ‑ | Cuiaba |
Brazil Baiano U20 | |||
13:00 | Bahia de Feira U20 | ‑ | Jacuipense U20 |
19:00 | Bahia U20 | ‑ | Catuense U20 |
19:00 | Juazeirense U20 | ‑ | Ypiranga BA U20 |
Brazil Catarinense U20 | |||
19:00 | Brusque U20 | ‑ | Nação U20 |
19:00 | Criciuma U20 | ‑ | Joinville U20 |
19:00 | Figueirense U20 | ‑ | Barra SC U20 |
21:30 | Hercílio Luz U20 | ‑ | Internacional SC U20 |
23:30 | Marcilio Dias U20 | ‑ | Avaí U20 |
Bulgaria Cup | |||
17:00 | CSKA Sofia | ‑ | Botev Plovdiv |
Bulgaria Third League - Northeast | |||
15:00 | Lokomotiv Ruse | ‑ | Dunav ot Ruse II |
14:00 | Spartak Varna II | ‑ | Ludogorets III |
Bulgaria Third League - Southeast | |||
15:00 | Asenovets | ‑ | Nesebar |
15:00 | Dimitrovgrad | ‑ | Atletik Kuklen |
15:00 | FK Sliven | ‑ | Botev Plovdiv II |
15:00 | Gigant Saedinenie | ‑ | Sokol Markovo |
15:00 | Levski Karlovo | ‑ | Sozopol |
15:00 | Lokomotiv Plovdiv II | ‑ | Karnobat |
15:00 | Sekirovo | ‑ | Rodopa Smolyan |
15:00 | Spartak Plovdiv | ‑ | Sayana Haskovo |
15:00 | Yambol 1915 | ‑ | Beroe II |
15:00 | Zagorets | ‑ | Rozova dolina |
Burkina-Faso Ligue 1 | |||
17:00 | ASEC-K | ‑ | Majestic |
17:00 | KOZAF | ‑ | ASFB |
17:00 | Royal | ‑ | Sporting Cascades |
17:00 | SONABEL | ‑ | USFA |
Cameroon Elite One | |||
15:00 | Aigle Royal | ‑ | Fortuna Mfou |
15:00 | Avion Academy | ‑ | Fauve Azur Elite |
15:00 | Fovu Club | ‑ | APEJES Academy |
15:00 | Les Astres | ‑ | UMS de Loum |
15:00 | PWD | ‑ | Bamboutos |
Chile Primera División | |||
20:30 | Palestino | ‑‑ | Huachipato |
Colombia Primera A | |||
22:00 | Rionegro Aguilas | ‑‑ | Alianza Petrolera |
45 | Jaguares de Chiapas | 0‑1 | Deportivo Cali |
FT | Once Caldas | 0‑1 | Santa Fe |
Congo-DR Ligue 1 | |||
15:30 | JSK | ‑ | Vita Club |
15:00 | Lubumbashi Sport | ‑ | TP Mazembe |
14:30 | Renaissance | ‑ | Céleste |
15:00 | Saint Eloi Lupopo | ‑ | TP Mazembe |
Costa-Rica Primera División | |||
22:00 | AD Guanacasteca | ‑ | San Carlos |
22:00 | Puntarenas FC | ‑ | Perez Zeledon |
FT | Deportivo Saprissa | 2‑2 | Municipal Liberia |
Croatia HNL | |||
16:00 | Dinamo Zagreb | ‑‑ | NK Varazdin |
Croatia Third NL - Jug | |||
15:30 | GOŠK Dubrovnik | ‑ | HNK Zadar |
15:30 | GOŠK Kaštel Gomilica | ‑ | Kamen Ivanbegovina |
15:30 | Junak | ‑ | Vodice |
15:30 | Neretvanac Opuzen | ‑ | Uskok Klis |
15:30 | Primorac Biograd | ‑ | HNK Hajduk Split II |
15:30 | Sloga Mravince | ‑ | Neretva Metković |
15:30 | Zagora | ‑ | Hrvatski vitez |
15:30 | Zmaj Makarska | ‑ | Omiš |
Croatia Third NL - Sredite | |||
16:15 | HAŠK | ‑ | Zelina |
16:15 | Kurilovec | ‑ | Gaj |
16:15 | Lucko | ‑ | Dinamo OO |
16:15 | Mladost Petrinja | ‑ | Maksimir Zagreb |
16:15 | Ponikve | ‑ | Vrapče Zagreb |
16:15 | Samobor | ‑ | Bistra |
16:15 | Sava Strmec | ‑ | NK Lukavec |
16:15 | Tondach | ‑ | Zagorec |
16:15 | Trešnjevka | ‑ | Segesta Sisak |
Cyprus Cup | |||
18:00 | Apollon Limassol | ‑ | Pafos FC |
17:00 | Omonia Nicosia | ‑ | Aris |
Czech-Republic FNL | |||
16:00 | Chrudim | ‑ | Varnsdorf |
16:00 | Dukla Prague | ‑ | Opava |
17:00 | FC Brno | ‑ | Vysočina Jihlava |
15:30 | Prostějov | ‑ | Vyškov |
16:00 | Sigma Olomouc II | ‑ | Hanácká |
16:00 | Sparta Praha II | ‑ | Pribram |
16:00 | Táborsko | ‑ | Viktoria Žižkov |
17:00 | Vlasim | ‑ | Líšeň |
Czech-Republic 4. liga - Divizie E | |||
16:00 | Kozlovice | ‑ | Strání |
Czech-Republic 1. Liga U19 | |||
11:00 | České Budějovice U19 | ‑ | Dukla Praha U19 |
10:00 | Jindřichův Hradec | ‑ | Sparta Praha U19 |
Dominican-Republic Liga Mayor | |||
23:00 | Atlético Pantoja | ‑ | Delfines Del Este |
23:00 | Moca | ‑ | San Cristóbal |
23:00 | Vega Real | ‑ | Universidad O&M |
45 | Cibao | 3‑1 | Atlántico |
Ecuador Liga Pro | |||
22:30 | Cumbaya | ‑‑ | Libertad |
Ecuador Liga Pro Serie B | |||
21:00 | Chacaritas | ‑ | UT Cotopaxi |
21:00 | Gualaceo SC | ‑ | Leones del Norte |
20:00 | San Antonio FC | ‑ | 9 de Octubre |
FT | Guayaquil City | 1‑1 | Manta FC |
Egypt Premier League | |||
15:00 | El Gouna FC | ‑ | Smouha SC |
18:00 | ENPPI | ‑ | El Dakhleya |
18:00 | National Bank of Egypt | ‑ | El Geish |
Egypt Second League | |||
14:30 | Abu Qair Semad | ‑ | Al Nasr Taaden |
14:30 | Aswan Sc | ‑ | Nogoom El Mostakbal FC |
14:30 | Dikernis | ‑ | Makadi |
14:30 | Itesalat | ‑ | Asyut Petrol |
14:30 | Misr El Makasa | ‑ | Gomhoreyat Shebin |
England FA WSL | |||
19:00 | Chelsea Women | Aston Villa Women | |
England Non League Div One - Isthmian South Central | |||
19:45 | Guernsey | ‑‑ | Southall |
England Non League Div One - Northern West | |||
19:45 | City of Liverpool | ‑‑ | Bootle |
England Non League Div One - Southern South | |||
19:45 | Larkhall Athletic | ‑‑ | Frome Town |
England U18 Premier League - South | |||
13:00 | Reading U18 | ‑‑ | Chelsea U18 |
England Non League Div One - Southern Central | |||
19:45 | Biggleswade | ‑‑ | Aylesbury United |
Estonia Meistriliiga | |||
17:00 | Flora Tallinn | ‑ | Paide Linnameeskond |
Finland Suomen Cup | |||
17:00 | JS Hercules | ‑ | OLS |
17:00 | Tampere United | ‑ | Inter Turku II |
16:30 | VG-62 | ‑ | FC jazz |
Gambia GFA League | |||
17:30 | Greater Tomorrow | ‑ | Bombada |
Georgia Erovnuli Liga 2 | |||
15:00 | Dinamo Tbilisi II | ‑ | Aragvi Dusheti |
13:00 | Kolkheti Khobi | ‑ | Locomotive Tbilisi |
13:00 | Rustavi | ‑ | Gareji |
17:00 | Shturmi | ‑ | WIT Georgia |
13:00 | Sioni | ‑ | Spaeri |
Germany Regionalliga - Nord | |||
18:15 | Eimsbütteler TV | ‑ | Kilia Kiel |
Germany Regionalliga - SudWest | |||
18:00 | Steinbach | ‑ | Hoffenheim II |
Germany Oberliga - Schleswig-Holstein | |||
17:30 | Eckernförder SV | ‑ | Union Neumünster |
18:00 | Hohenwestedt | ‑ | Todesfelde |
17:30 | SV Eichede | ‑ | Dornbreite Lübeck |
Germany Oberliga - Westfalen | |||
19:00 | SG Wattenscheid 09 | ‑ | Vreden |
Germany Oberliga - Niedersachsen | |||
17:00 | Bornreihe | ‑ | Kickers Emden |
17:15 | Borussia Hildesheim | ‑ | Germania Egestorf |
17:30 | Ramlingen / Ehlershausen | ‑ | Eilvese |
18:30 | Schwarz-Weiß Rehden | ‑ | Heeslinger SC |
Germany Oberliga - Hessen | |||
18:30 | Weidenhausen | ‑ | Rot-Weiß Walldorf |
Germany Oberliga - Niederrhein | |||
18:30 | Kleve | ‑ | Sonsbeck |
Germany Oberliga - Baden-Württemberg | |||
18:30 | FC 08 Villingen | ‑ | Sonnenhof Grossaspach |
Ghana Premier League | |||
16:00 | Dreams FC | ‑‑ | Bechem United |
Gibraltar Rock Cup | |||
19:00 | Lincoln Red Imps | ‑ | Europa FC |
Haiti Ligue Haïtienne | |||
22:00 | Rivartibonitienne | ‑ | Triomphe Liancourt |
Honduras Liga Nacional | |||
22:00 | CD Marathon | ‑ | CD Olimpia |
Hong-Kong Premier League | |||
13:00 | Rangers | ‑ | Warriors |
Indonesia Liga 1 | |||
12:00 | Persija Jakarta | ‑‑ | Persis Solo |
08:00 | Pusamania Borneo | ‑‑ | Persepam Madura Utd |
13:00 | RANS Nusantara | ‑‑ | Barito Putera |
Iran Persian Gulf Pro League | |||
14:00 | Sepahan FC | ‑ | ZOB Ahan |
Iraq Iraqi League | |||
16:00 | Al Hudod | ‑ | Naft |
16:00 | Duhok | ‑ | Naft Al-Wasat |
Japan J-League Cup | |||
11:00 | Azul Claro Numazu | ‑‑ | Sapporo |
11:00 | FC Imabari | ‑‑ | Vissel Kobe |
10:00 | Grulla Morioka | ‑‑ | Cerezo Osaka |
11:00 | Iwaki FC | ‑‑ | Albirex Niigata |
11:00 | Kagoshima United | ‑‑ | Tokyo Verdy |
11:00 | Kitakyushu | ‑‑ | Machida Zelvia |
11:00 | Matsumoto Yamaga | ‑‑ | Fukuoka |
11:00 | Omiya Ardija | ‑‑ | Nagoya Grampus Eight |
11:00 | V-Varen Nagasaki | ‑‑ | Jubilo Iwata |
10:30 | Vanraure Hachinohe | ‑‑ | Kashima Antlers |
11:00 | YSCC Yokohama | ‑‑ | FC Tokyo |
Kosovo Cup | |||
14:00 | Ballkani | ‑ | Suhareka |
14:00 | Drita Gjilan | ‑ | Prishtina |
Latvia Virsliga | |||
15:30 | FK Auda | ‑ | BFC Daugavpils |
17:30 | Rigas FS | ‑ | Metta / LU |
Macedonia Cup | |||
14:00 | FK Makedonija GP | ‑ | Voska Sport |
14:00 | FK Tikves | ‑ | Shkupi |
Mali Première Division | |||
17:15 | Stade Malien Bamako | ‑ | Binga |
17:15 | USC Kita | ‑ | ASKO |
Mauritania Premier League | |||
18:30 | AC Douane | ‑ | Nouadhibou |
Moldova Super Liga | |||
14:00 | Spartanii Selemet | ‑‑ | Gagauziya-Oguzsport |
Mongolia Premier League | |||
09:15 | Khangarid | ‑ | Falcons |
12:15 | Khoromkhon | ‑ | Khovd |
Montenegro Second League | |||
15:00 | Iskra-Stal Ribnita | ‑ | Mladost Lješkopolje |
Montenegro Cup | |||
17:00 | Buducnost Podgorica | ‑ | Rudar |
17:00 | FK Decic | ‑ | Jezero |
New-Zealand National League - Central | |||
08:00 | Wellington Phoenix II | ‑ | Western Suburbs |
Nicaragua Primera Division | |||
22:00 | Matagalpa | ‑ | Deportivo Ocotal |
00:00 | Walter Ferretti | ‑ | Real Estelí |
Nigeria NPFL | |||
15:00 | Doma United | ‑‑ | Remo Stars |
Norway Eliteserien | |||
17:00 | Brann | ‑‑ | Ham-Kam |
17:00 | Molde | ‑‑ | Odd |
Panama Liga Panameña de Fútbol | |||
22:00 | Tauro FC | ‑ | CD Arabe Unido |
45 | Plaza Amador | 0‑1 | Sporting San Miguelito |
FT | Deportivo Universitario | 0‑1 | San Francisco FC |
Paraguay Division Profesional - Apertura | |||
00:00 | Nacional Asuncion | ‑‑ | Libertad Asuncion |
Peru Segunda División | |||
21:00 | Molinos El Pirata | ‑ | San Marcos |
Poland Central Youth League | |||
11:00 | Warta Poznań U19 | ‑ | Górnik Zabrze U19 |
Portugal Taça de Portugal | |||
20:15 | Porto | ‑ | Vitoria Guimaraes |
Portugal Liga Revelação U23 | |||
18:00 | Estoril U23 | ‑ | Sporting CP U23 |
Portugal 1a Divisão - Women | |||
11:00 | Famalicão W | ‑ | Racing Seixal |
Qatar Stars League | |||
18:30 | Al Ahli Doha | ‑‑ | Al Sadd |
16:30 | Muaither SC | ‑‑ | Al-Duhail SC |
18:30 | Qatar SC | ‑‑ | Al-Rayyan SC |
16:30 | Umm Salal | ‑‑ | Al-Arabi SC |
Romania Cupa României | |||
17:00 | Corvinul Hunedoara | ‑ | FC Voluntari |
Russia Cup | |||
15:00 | FC Orenburg | ‑ | Dynamo |
15:00 | Ural | ‑ | Rostov |
17:30 | Zenit St Petersburg | ‑ | Spartak Moscow |
Russia Second League A - Spring Season Gold | |||
16:00 | Metallurg Lipetsk | ‑ | FC Krasnodar-2 |
Saudi-Arabia Division 1 | |||
17:25 | Al Jandal | ‑ | Al Jabalain |
17:05 | Al Najma | ‑ | Al Orubah |
16:45 | Al Qaisoma | ‑ | Al-Faisaly FC |
Scotland Football League - Highland League | |||
20:00 | Formartine United | ‑‑ | Inverurie Loco Works |
20:00 | Forres Mechanics | ‑‑ | Wick Academy |
20:00 | Fraserburgh | ‑‑ | Brora Rangers |
20:00 | Strathspey Thistle | ‑‑ | Buckie Thistle |
Serbia Srpska Liga - Belgrade | |||
15:30 | Brodarac | ‑ | Buducnost Dobanovci |
15:30 | FK Rad | ‑ | Torlak |
15:30 | Polet Dorćol | ‑ | Prva Iskra |
15:30 | Radnički Obrenovac | ‑ | Zemun |
15:30 | Sindjelic Beograd | ‑ | BASK |
13:00 | Studentski Grad | ‑ | Padinska Skela |
15:30 | Teleoptik | ‑ | Stepojevac Vaga |
15:30 | Zvezdara | ‑ | Jedinstvo Su |
Serbia Srpska Liga - West | |||
15:00 | Tutin | ‑ | Mladi Radnik |
Slovakia Cup | |||
17:00 | Podbrezova | ‑ | Spartak Trnava |
Slovenia 1. SNL | |||
17:30 | Olimpija Ljubljana | ‑‑ | Maribor |
Somalia Somali Premier League | |||
01:00 | Jazeera | ‑ | Elman |
South-Africa Premier Soccer League | |||
18:30 | Sekhukhune United | ‑‑ | Stellenbosch FC |
18:30 | Supersport United | ‑‑ | Polokwane City |
South-Africa 1st Division | |||
14:00 | Orbit College | ‑ | Pretoria Callies |
14:00 | Upington City | ‑ | Platinum City Rovers |
14:00 | Venda FC | ‑ | Casric Stars |
South-Korea FA Cup | |||
11:30 | Ansan Greeners | ‑‑ | Suwon Bluewings |
11:00 | Daegu FC | ‑‑ | Cheongju |
11:00 | FC Anyang | ‑‑ | Gimpo Citizen |
11:00 | Gangwon FC | ‑‑ | Hwaseong |
11:00 | Gimcheon Sangmu | ‑‑ | Busan I Park |
11:00 | Gyeongnam FC | ‑‑ | Jeonnam Dragons |
11:00 | Incheon United | ‑‑ | Gimhae City |
11:00 | Jeju United FC | ‑‑ | Cheonan City |
11:00 | Jinju Citizen | ‑‑ | Daejeon Citizen |
11:00 | Mokpo City | ‑‑ | Bucheon FC 1995 |
11:00 | Seongnam FC | ‑‑ | Suwon City FC |
11:30 | Seoul E-Land FC | ‑‑ | FC Seoul |
Spain Tercera División RFEF - Group 12 | |||
17:00 | Ibarra | ‑ | Arucas |
20:00 | Lanzarote | ‑ | Las Palmas Atletico |
18:00 | Unión Sur Yaiza | ‑ | Tamaraceite |
Switzerland 1. Liga Promotion | |||
18:30 | Bavois | ‑ | Luzern II |
19:00 | Bulle | ‑ | Zürich II |
18:30 | Cham | ‑ | Breitenrain |
18:45 | Delémont | ‑ | Biel-Bienne |
19:00 | Étoile Carouge | ‑ | Basel II |
17:00 | Paradiso | ‑ | Young Boys II |
18:30 | SC Kriens | ‑ | Brühl |
19:30 | Servette II | ‑ | Lugano II |
18:30 | St. Gallen II | ‑ | Rapperswil |
Tanzania Ligi kuu Bara | |||
18:30 | Azam | ‑‑ | Mashujaa |
12:00 | Geita Gold FC | ‑‑ | Tanzania Prisons |
14:00 | Kitayosce | ‑‑ | Kagera Sugar |
16:15 | Namungo FC | ‑‑ | Coastal Union |
Turkey 2. Lig | |||
13:00 | Van BB | ‑ | Ankaraspor |
Turkmenistan Ýokary Liga | |||
12:30 | Ahal | ‑ | Aşgabat |
12:30 | Altyn Asyr | ‑ | Energetik |
13:00 | Arkadag | ‑ | Merw |
12:00 | Balkan | ‑ | Köpetdag Aşgabat |
Ukraine Premier League | |||
13:30 | FC Minaj | ‑‑ | Dynamo Kiev |
16:00 | Oleksandria | ‑‑ | FC Obolon |
Ukraine Druha Liga | |||
11:30 | Druzhba | ‑ | Real Pharm |
11:00 | Karpaty II | ‑ | Trostianets |
10:30 | Kudrivka | ‑ | UCSA |
10:00 | Rukh Vynnyky II | ‑ | FC Chayka |
12:00 | Skala 1911 Stryi | ‑ | Kremin' II |
01:00 | VAST | ‑ | Lokomotiv Kyiv |
01:00 | Zvyahel | ‑ | Metalurh Zaporizhya II |
United-Arab-Emirates Pro League | |||
17:30 | Al Nasr | ‑ | Shabab Al Ahli Dubai |
15:00 | Baniyas SC | ‑ | Sharjah FC |
Uruguay Primera División - Apertura | |||
26 | Miramar | 0‑0 | Club Nacional |
Uruguay Segunda División | |||
14:00 | Cooper | ‑ | Colon |
18:00 | Oriental | ‑ | Albion FC |
USA US Open Cup | |||
00:00 | Hartford Athletic | ‑ | New York City II |
00:00 | North Carolina | ‑ | Carolina Core |
00:00 | Richmond Kickers | ‑ | Loudoun United |
45 | Charlotte Independence | 2‑2 | Rhode Island |
45 | Detroit City FC | 0‑0 | Michigan Stars |
45 | Louisville City FC | 1‑0 | Greenville Triumph SC |
AET | Oakland Roots | 2‑1 | El Farolito |
FT | New Mexico United | 3‑1 | Lubbock Matadors |
Wales FAW Championship | |||
19:30 | Cwmbran Celtic | ‑‑ | Trefelin |
18:30 | Pontardawe Town | ‑‑ | Cambrian & Clydach |
World AFC Champions League | |||
17:00 | Al Ain | ‑ | Al-Hilal |
11:00 | Ulsan Hyundai | ‑ | Yokohama FM |
World AFC Cup | |||
13:00 | Abdish-Ata | ‑ | Central Coast Mariners |
World AFC U23 Asian Cup | |||
14:00 | Uzbekistan U23 | ‑ | Malaysia U23 |
16:30 | Vietnam U23 | ‑ | Kuwait U23 |
World CONMEBOL U20 Femenino | |||
00:30 | Colombia U20 W | ‑ | Venezuela U20 W |
22:00 | Uruguay U20 W | ‑ | Peru U20 W |
Zambia Super League | |||
14:00 | Forest Rangers | ‑ | Prison Leopards |
14:00 | Kabwe Warriors | ‑ | Kansanshi Dynamos |
14:00 | Man Utd Zambia Academy | ‑ | Nkwazi |
14:00 | Mutondo Stars | ‑ | Power Dynamos |
14:00 | Nkana | ‑ | Konkola Blades |
14:00 | Trident | ‑ | NAPSA Stars |
14:00 | Zanaco | ‑ | Green Buffaloes |
All kick-offs UK time
Back to top