Live Football Scores (Wed 24‑Apr‑2024)
England Premier League | |||
---|---|---|---|
20:00 | Crystal Palace | ‑‑ | Newcastle |
20:00 | Everton | Liverpool | |
20:00 | Man Utd | ‑‑ | Sheffield Utd |
19:45 | Wolverhampton | ‑‑ | Bournemouth |
England Championship | |||
19:45 | Coventry | ‑‑ | Hull |
France Ligue 1 | |||
18:00 | Lorient | Paris Saint Germain | |
20:00 | Marseille | Nice | |
20:00 | Monaco | Lille | |
World CONMEBOL Sudamericana | |||
23:00 | Coquimbo Unido | ‑ | Racing Club |
23:00 | Danubio | ‑ | CA Paranaense |
FT | Alianza Petrolera | 1‑3 | Universidad Catolica |
FT | Argentinos Juniors | 1‑0 | Corinthians |
FT | Deportivo Garcilaso | 1‑1 | Cuiaba |
FT | Sportivo Trinidense | 2‑0 | Nacional Potosí |
England National League | |||
19:00 | Altrincham | FC Halifax | |
Albania 1st Division | |||
14:00 | Korabi Peshkopi | ‑ | Luzi 2008 |
Albania Cup | |||
17:00 | SK Tirana | ‑ | Kukesi |
17:00 | Vllaznia Shkoder | ‑ | Egnatia Rrogozhinë |
Algeria Coupe Nationale | |||
21:00 | CR Belouizdad | ‑ | USM Alger |
Andorra Copa Constitució | |||
19:30 | Inter Club d'Escaldes | ‑ | Pas de la Casa |
Angola Girabola | |||
16:00 | Petro de Luanda | ‑‑ | Sao Salvador |
Argentina Primera B Metropolitana | |||
19:00 | Acassuso | ‑ | Sacachispas |
Argentina Reserve League | |||
23:00 | Central Córdoba SdE Res. | ‑ | Sarmiento Res. |
19:00 | Defensa y Justicia Res. | ‑ | Huracán Res. |
19:00 | Gimnasia La Plata Res. | ‑ | Rosario Central Res. |
19:00 | Lanús Res. | ‑ | Independiente Res. |
23:00 | Talleres Córdoba Res. | ‑ | Tigre Res. |
Australia Queensland NPL | |||
10:30 | Peninsula Power | ‑‑ | Olympic FC |
26 | Sunshine Coast Wanderers | 1‑0 | Queensland Lions FC |
Australia NNSW League 1 | |||
11:00 | Belmont Swansea | ‑ | Kahibah |
11:00 | Singleton Strikers | ‑ | Cessnock City Hornets |
11:00 | Thornton Redbacks | ‑ | West Wallsend |
11:00 | Toronto Awaba Stags | ‑ | Wallsend Red Devils |
Austria Bundesliga | |||
17:30 | Austria Klagenfurt | ‑‑ | Salzburg |
19:30 | Rapid Vienna | ‑‑ | Sturm Graz |
17:30 | TSV Prolactal Hartberg | ‑‑ | LASK Linz |
Azerbaidjan Cup | |||
17:00 | FK Qarabag | ‑ | Neftchi Baku |
14:00 | Gabala FK | ‑ | Zira FK |
Belgium Jupiler Pro League | |||
19:30 | Anderlecht | ‑‑ | Cercle Brugge |
19:30 | Club Brugge | ‑‑ | KRC Genk |
Bosnia Premijer Liga | |||
17:00 | Borac Banja Luka | ‑ | Posušje |
01:00 | Igman Konjic | ‑ | GOŠK Gabela |
01:00 | Velez Mostar | ‑ | Sloga Doboj |
01:00 | Zeljeznicar | ‑ | NK Siroki Brijeg |
19:30 | Zrinjski Mostar | ‑ | FK Sarajevo |
15:00 | Zvijezda 09 | ‑ | Tuzla City |
Bosnia 1st League - RS | |||
15:30 | FK Romanija Pale | ‑ | Laktaši |
15:30 | Kozara Gradiška | ‑ | Sloboda Mrkonjić Grad |
15:30 | Ljubić Prnjavor | ‑ | Famos Vojkovići |
19:00 | Modriča | ‑ | Borac Kozarska Dubica |
17:30 | Radnik Bijeljina | ‑ | Omarska |
15:30 | Rudar Prijedor | ‑ | Leotar |
15:30 | Slavija | ‑ | Drina Zvornik |
15:30 | Velež Nevesinje | ‑ | BSK Banja Luka |
15:30 | Željezničar Banja Luka | ‑ | Sutjeska Foča |
Brazil Serie B | |||
FT | Brusque | 3‑1 | Mirassol |
Brazil Serie C | |||
00:00 | Aparecidense | ‑ | Sampaio Correa |
Brazil Gaúcho - 2 | |||
19:00 | Futebol Com Vida | ‑ | São Gabriel |
23:00 | Monsoon | ‑ | Lajeadense |
23:30 | Passo Fundo | ‑ | Glória |
23:30 | União RS | ‑ | Gaúcho |
23:00 | Veranópolis | ‑ | Esportivo |
Brazil Paulista - A3 | |||
23:30 | Grêmio Prudente | ‑ | Votuporanguense |
Brazil Roraimense | |||
02:00 | Rio Negro RR | ‑ | Progresso |
45 | Sao Raimundo | 2‑0 | River RR |
Brazil Copa do Nordeste | |||
21:00 | Bahia | ‑ | CRB |
21:00 | Recife | ‑ | Fortaleza EC |
Brazil CBF Brasileiro U20 | |||
19:00 | América Mineiro U20 | ‑ | Atlético Mineiro U20 |
19:00 | Ceará U20 | ‑ | Corinthians U20 |
20:00 | Cruzeiro U20 | ‑ | Fortaleza U20 |
19:30 | Goiás U20 | ‑ | São Paulo U20 |
19:00 | Internacional U20 | ‑ | Bahia U20 |
19:00 | Palmeiras U20 | ‑ | Athletico PR U20 |
21:00 | Santos U20 | ‑ | Flamengo U20 |
Bulgaria Cup | |||
16:45 | Ludogorets | ‑ | Hebar 1918 |
Bulgaria Third League - Northeast | |||
15:00 | Lokomotiv Ruse | ‑ | Dunav ot Ruse II |
Bulgaria Third League - Southeast | |||
15:00 | Lokomotiv Plovdiv II | ‑ | Botev Plovdiv II |
Bulgaria Third League - Southwest | |||
14:00 | Balkan Botevgrad | ‑ | Slavia Sofia II |
Cameroon Elite One | |||
15:00 | APEJES Academy | ‑ | Fortuna Mfou |
15:00 | Avion Academy | ‑ | UMS de Loum |
16:00 | Bamboutos | ‑ | APEJES Academy |
14:00 | Fauve Azur Elite | ‑ | Aigle Royal |
15:00 | Fovu Club | ‑ | Bamboutos |
15:00 | PWD | ‑ | Fauve Azur Elite |
15:00 | Union Douala | ‑ | Les Astres |
Canada Canadian Championship | |||
FT | Cavalry FC | 1‑0 | Vancouver FC |
Colombia Copa Colombia | |||
22:00 | Jaguares | ‑ | Llaneros |
21:30 | Real Cartagena | ‑ | Desportivo Huila |
FT | Tigres FC | 1‑0 | Cucuta |
Congo-DR Ligue 1 | |||
15:00 | JSK | ‑ | Lubumbashi Sport |
15:00 | Saint Eloi Lupopo | ‑ | Dauphins Noirs |
Costa-Rica Primera División | |||
22:00 | Municipal Grecia | ‑ | AD Guanacasteca |
Cyprus 1. Division | |||
17:00 | AEL Limassol | ‑‑ | Nea Salamis |
16:00 | Karmiotissa Polemidion | ‑‑ | Othellos Athienou |
Czech-Republic Cup | |||
17:00 | Plzen | ‑ | Zlin |
Czech-Republic 1. Liga U19 | |||
12:00 | Karviná U19 | ‑ | Baník Ostrava U19 |
FT | Vysočina Jihlava U19 | 0‑5 | Sparta Praha U19 |
Denmark Denmark Series - Relegation Round | |||
18:00 | AB Tårnby | ‑ | LSF |
Ecuador Liga Pro Serie B | |||
21:00 | 9 de Octubre | ‑ | Chacaritas |
FT | Vargas Torres | 2‑1 | Guayaquil City |
Egypt Premier League | |||
15:00 | El Geish | ‑ | ENPPI |
18:00 | El Mokawloon | ‑ | Zamalek SC |
18:00 | Pyramids FC | ‑ | National Bank of Egypt |
England Non League Div One - Isthmian North | |||
19:45 | Enfield FC | ‑‑ | Redbridge |
England Non League Div One - Isthmian South Central | |||
19:45 | Guernsey | ‑‑ | Hartley Wintney |
England Non League Div One - Southern South | |||
19:45 | Larkhall Athletic | ‑‑ | Westbury United |
England Non League Premier - Southern South | |||
19:45 | Plymouth Parkway | ‑‑ | Hayes & Yeading |
England U18 Premier League - North | |||
12:30 | Leeds U18 | ‑‑ | Derby U18 |
England Non League Div One - Northern East | |||
19:45 | Sheffield | ‑‑ | Grantham Town |
England Non League Div One - Southern Central | |||
19:45 | Biggleswade | ‑‑ | Hertford Town |
England National League - North - Play-offs | |||
19:45 | Chorley | ‑ | Curzon Ashton |
England National League - South - Play-offs | |||
19:45 | Maidstone United | ‑ | Aveley |
Faroe-Islands Løgmanssteypid | |||
17:30 | B71 | ‑ | AB |
17:30 | Hoyvík | ‑ | Vikingur Gota |
18:30 | KI Klaksvik | ‑ | HB Torshavn |
17:30 | Suduroy | ‑ | TB |
Finland Veikkausliiga | |||
17:00 | SJK | ‑‑ | HJK Helsinki |
Finland Suomen Cup | |||
17:30 | Kirkkonummi | ‑ | PKKU |
18:10 | LPS | ‑ | EPS II |
18:00 | ToVe | ‑ | Haka Juniorit |
Finland Kakkonen - Lohko B | |||
17:00 | FC Honka | ‑ | EBK |
17:00 | P-Iirot | ‑ | HJS Akatemia |
16:30 | SexyPöxyt | ‑ | Tampere United |
17:00 | TPV | ‑ | I-Kissat |
Finland Ykkösliiga | |||
16:30 | JäPS | ‑ | SalPa |
16:30 | Jaro | ‑ | KäPa |
16:30 | KTP Kotka | ‑ | SJK Akatemia |
16:30 | MP | ‑ | JIPPO |
16:30 | PK35 | ‑ | TPS Turku |
France Feminine Division 1 | |||
17:30 | Dijon W | ‑ | Stade de Reims W |
17:30 | Le Havre W | ‑ | FC Fleury 91 W |
17:30 | Lille W | ‑ | Bordeaux W |
17:30 | Lyon W | ‑ | Guingamp W |
17:30 | Montpellier W | ‑ | Saint-Étienne W |
17:30 | Paris Saint Germain W | ‑ | Paris FC W |
Germany 3. Liga | |||
18:00 | Saarbrucken | ‑‑ | Rot-Weiss Essen |
Germany Regionalliga - Bayern | |||
18:00 | Bayern Munich II | ‑ | Buchbach |
Germany Regionalliga - Nord | |||
18:00 | Hamburger SV II | ‑ | VfB Oldenburg |
18:00 | SSV Jeddeloh | ‑ | Phönix Lübeck |
Germany Oberliga - Schleswig-Holstein | |||
18:30 | Hohenwestedt | ‑ | TSB Flensburg |
17:45 | Todesfelde | ‑ | Preußen Reinfeld |
Germany Oberliga - Mittelrhein | |||
17:45 | Union Schafhausen | ‑ | Frechen |
Germany Oberliga - Niedersachsen | |||
17:45 | Rotenburger SV | ‑ | Kickers Emden |
Germany Oberliga - Bremen | |||
17:30 | Hemelingen | ‑ | Brinkumer SV |
Germany Oberliga - Bayern Nord | |||
17:30 | Bayern Hof | ‑ | Ammerthal |
Ghana Premier League | |||
16:00 | Dreams FC | ‑‑ | Bechem United |
Gibraltar Premier Division | |||
20:00 | Europa Point | ‑ | St. Josephs FC |
Greece Super League 1 | |||
18:30 | AEK Athens | ‑‑ | Panathinaikos |
17:30 | Aris Thessaloniki | ‑‑ | Olympiacos |
15:00 | Lamia | ‑‑ | Paok |
Greece Gamma Ethniki - Group 1 | |||
14:00 | Aetos Varvaras | ‑ | Poseidon Nea Michaniona |
14:00 | Anagennisi Epanomis | ‑ | Doxa Dramas |
14:00 | Aris Avato | ‑ | Kavala |
14:00 | M. Alexandros Ag. Marina | ‑ | Chaniotis |
14:00 | Orestis Orestiadas | ‑ | Niki Efkarpia |
14:00 | Panthrakikos | ‑ | Aris Petinos |
14:00 | PAO Kristoni | ‑ | Apollon Paralimniou |
14:00 | Thermaikos Thermis | ‑ | Veria |
14:00 | Thyella Sarakinoi | ‑ | Nestos Chrisoupolis |
Greece Gamma Ethniki - Group 2 | |||
14:00 | Asteras Petriti | ‑ | Lefkimmi |
14:00 | Astir Lianokladi | ‑ | Anagennisi Artas |
14:00 | Eordaikos | ‑ | Kastoria |
14:00 | Kileler | ‑ | Pierikos |
14:00 | Nea Artaki | ‑ | Ethnikos Neou Keramidiou |
09:00 | Svoronos | ‑ | Zakynthos |
14:00 | Thesprotos | ‑ | Fikis |
14:00 | Trikala | ‑ | Thyella Katsikas |
14:00 | Vataniakos | ‑ | Magnisiakos |
Greece Gamma Ethniki - Group 3 | |||
09:00 | AE Mykonos | ‑ | Missolonghi |
16:00 | Ellas Syros | ‑ | PAO Vardas |
14:00 | Ermionida | ‑ | Erani Filiatra |
14:00 | Ialysos | ‑ | Asteras Varis |
12:00 | Marko | ‑ | Afantou |
14:00 | Panargiakos | ‑ | Rodos |
14:00 | Panegialios | ‑ | Korinthos |
14:00 | Pyliou | ‑ | Thyella Diastavroseos |
14:00 | Vyzas Megara | ‑ | Panelefsiniakos |
Greece Gamma Ethniki - Group 4 | |||
14:00 | Agios Nikolaos | ‑ | Proodeftiki |
14:00 | Almyros Gaziou | ‑ | Atsalenios |
14:00 | Atromitos Piraeus | ‑ | Chaidari |
14:00 | Ellopiakos | ‑ | Ermis Zoniana |
14:00 | Episkopi | ‑ | Panionios |
14:00 | Ethnikos Piraeus | ‑ | Apollon Smyrnis |
14:00 | Fostiras | ‑ | Peramaikos |
14:00 | Ilisiakos | ‑ | Agia Paraskevi |
14:00 | Ipato | ‑ | Aris Petroupolis |
Guadeloupe Division d'Honneur | |||
01:30 | Cambrefort | ‑ | Sporting Baie-Mahault |
Guatemala Primera Division | |||
22:00 | Democracia | ‑ | Juventud Pinulteca |
22:30 | San Pedro | ‑ | Sacachispas |
Guatemala Liga Nacional | |||
22:00 | Achuapa | ‑ | Mixco |
Haiti Ligue Haïtienne | |||
21:00 | Racing Club Haitien | ‑ | América des Cayes |
Honduras Liga Nacional | |||
FT | Real Espana | 2‑1 | Génesis |
Hungary Magyar Kupa | |||
19:00 | Nyiregyhaza | ‑ | Ferencvaros |
Iceland Cup | |||
21:00 | Augnablik | ‑ | Stjarnan |
20:15 | KÁ Hafnarfjördur | ‑ | KR Reykjavik |
20:15 | Throttur Reykjavik | ‑ | HK Kopavogur |
20:15 | Valur Reykjavík | ‑ | Hafnarfjordur |
India Indian Super League | |||
15:00 | FC Goa | ‑‑ | Mumbai City |
Indonesia Liga 1 | |||
13:00 | Persik Kediri | ‑‑ | PSS Sleman |
FT | Persebaya Surabaya | 0‑2 | Bali United |
Israel State Cup | |||
18:30 | Hapoel Be'er Sheva | ‑ | Maccabi Netanya |
Israel Liga Alef | |||
FT | Tzeirei Umm al-Fahm | 4‑4 | Hapoel Bu'eine |
Italy Coppa Italia | |||
20:00 | Atalanta | Fiorentina | |
Italy Serie D - Girone C | |||
14:00 | Virtus Bolzano | 0‑2 | Portosummaga |
Japan J-League Cup | |||
26 | Gainare Tottori | 0‑2 | Urawa Red Diamonds |
45 | Azul Claro Numazu | 1‑2 | Kyoto Sanga |
45 | Blaublitz Akita | 0‑0 | Shonan |
45 | FC Ryukyu | 1‑0 | Gamba Osaka |
45 | Kataller Toyama | 0‑0 | Shimizu S-Pulse |
45 | Nara Club | 0‑1 | Sanfrecce Hiroshima |
45 | Okayama | 1‑1 | Yokohama FC |
45 | Roasso Kumamoto | 0‑1 | Sagan Tosu |
45 | Thespakusatsu Gunma | 0‑3 | Kashiwa Reysol |
Kenya Super League | |||
13:00 | Coastal Heroes | ‑ | Darajani Gogo |
40 | Migori Youth | 0‑1 | Mara Sugar |
Kosovo Cup | |||
14:00 | Ballkani | ‑ | Suhareka |
14:00 | Drita Gjilan | ‑ | Prishtina |
Lithuania A Lyga | |||
16:00 | FK Panevezys | ‑ | Džiugas Telšiai |
16:00 | TransINVEST Vilnius | ‑ | Hegelmann Litauen |
17:00 | Zalgiris | ‑ | Banga |
Luxembourg Cup | |||
19:00 | Jeunesse Esch | ‑ | Swift Hesperange |
19:00 | Progres Niederkorn | ‑ | Differdange |
19:00 | US Hostert | ‑ | US Mondorf-les-bains |
19:00 | Yellow Boys Weiler | ‑ | UNA Strassen |
Mexico Liga de Expansión MX | |||
21:00 | Cancún | ‑ | Atlante FC |
21:00 | Celaya | ‑ | Tapatío |
21:00 | Mineros de Zacatecas | ‑ | Leones Negros UDG |
Mexico Liga Premier Serie A | |||
22:00 | Colima | ‑ | Mexicali FC |
Mexico Liga Premier Serie B | |||
19:00 | Chilpancingo | ‑ | Artesanos Metepec |
23:00 | Pachuca Premier | ‑ | Aguacateros CDU |
Moldova Cupa | |||
17:00 | Milsami Orhei | ‑ | Sheriff Tiraspol |
17:00 | Petrocub-Hincesti | ‑ | Zaria Balti |
Montenegro Second League | |||
16:00 | Berane | ‑ | Iskra-Stal Ribnita |
16:00 | Bokelj | ‑ | Kom |
16:00 | Internacional Podgorica | ‑ | Igalo |
16:00 | Mladost Lješkopolje | ‑ | Grbalj |
16:00 | Otrant-Olympic | ‑ | Lovćen |
Netherlands Eredivisie | |||
20:00 | Ajax | ‑‑ | Excelsior |
17:45 | Twente | ‑‑ | Almere City |
New-Zealand National League - Northern | |||
08:30 | Auckland City | ‑ | Bay Olympic |
Nicaragua Primera Division | |||
00:00 | Jalapa | ‑ | UNAN Managua |
22:00 | Matagalpa | ‑ | Managua |
Norway NM Cupen | |||
17:00 | Askøy | ‑ | Brann |
17:00 | Bjarg | ‑ | Asane |
17:00 | Bærum | ‑ | Stabaek IF |
17:00 | Eidsvold | ‑ | Mjondalen |
17:00 | Elverum | ‑ | Ham-Kam |
17:00 | Flekkerøy | ‑ | Egersund |
17:00 | Fløya | ‑ | Tromso |
17:00 | Fram | ‑ | Arendal |
17:00 | Frigg | ‑ | KFUM Oslo |
17:00 | Frøya | ‑ | Sogndal |
17:00 | Hodd | ‑ | Aalesunds FK |
18:00 | Jerv | ‑ | Stromsgodset |
17:00 | Junkeren | ‑ | Bodo Glimt |
17:00 | Kjelsås | ‑ | Kongsvinger |
17:00 | Mandalskameratene | ‑ | Bryne |
17:00 | Melhus | ‑ | Ranheim |
17:00 | Pors Grenland | ‑ | Odd |
17:00 | Råde | ‑ | Moss |
17:00 | Skjervøy | ‑ | Alta |
17:00 | Stjørdals-Blink | ‑ | Levanger |
17:00 | Stord | ‑ | Lysekloster |
17:00 | Strindheim | ‑ | Molde |
18:05 | Strommen | ‑ | Lillestrom |
17:00 | Torvastad | ‑ | Viking FK |
18:00 | Tromsdalen Uil | ‑ | Lyn |
17:00 | Træff | ‑ | Kristiansund BK |
17:00 | Ull/Kisa | ‑ | Rosenborg |
17:00 | Vard | ‑ | Sandnes Ulf |
Peru Segunda División | |||
21:30 | Carlos Stein | ‑ | Molinos El Pirata |
Poland I Liga | |||
19:30 | Lechia Gdansk | ‑‑ | Polonia Warszawa |
17:00 | Wisla Plock | ‑‑ | Miedz Legnica |
17:00 | Znicz Pruszkow | ‑‑ | Arka Gdynia |
Portugal Segunda Liga | |||
20:15 | AVS | ‑‑ | Porto B |
Qatar Stars League | |||
16:30 | Al Shamal | ‑‑ | Al Sadd |
16:30 | Al Wakrah | ‑‑ | Al-Gharafa |
16:30 | Al-Arabi SC | ‑‑ | Al-Markhiya |
16:30 | Al-Rayyan SC | ‑‑ | Al Ahli Doha |
16:30 | Muaither SC | ‑‑ | Qatar SC |
16:30 | Umm Salal | ‑‑ | Al-Duhail SC |
Romania Liga I | |||
17:00 | Farul Constanta | ‑‑ | Rapid Bucuresti |
19:45 | Sepsi OSK Sfantu Gheorghe | ‑‑ | Steaua Bucharest |
14:45 | Universitatea Cluj | ‑‑ | Politehnica Iasi |
Romania Liga II | |||
17:00 | CS Mioveni | ‑ | Unirea Slobozia |
15:00 | Viitorul Şelimbăr | ‑ | Csikszereda |
Romania Liga 1 Feminin | |||
13:00 | Banat Girls W | ‑ | Universitatea Alexandria W |
14:30 | Olimpia Cluj | ‑ | Farul Constanţa W |
10:30 | SSU Poli Timişoara W | ‑ | Csikszereda MC |
Russia Premier League | |||
18:30 | FC Krasnodar | ‑‑ | Baltika |
14:00 | FC Orenburg | ‑‑ | Dynamo Moscow |
16:15 | Volga Nizhny Novgorod | ‑‑ | Lokomotiv Moscow |
18:30 | Zenit St Petersburg | ‑‑ | Rubin Kazan |
Russia First League | |||
15:30 | Akron Tolyatti | ‑‑ | Leningradets |
15:00 | Alania Vladikavkaz | ‑‑ | Kuban Krasnodar |
17:30 | FC Dynamo Makhachkala | ‑‑ | Arsenal Tula |
17:00 | FC Khimki | ‑‑ | Kamaz Chelny |
16:00 | FK Neftekhimik | ‑‑ | Shinnik |
16:00 | FK Sokol Saratov | ‑‑ | Yenisey Krasnoyarsk |
14:00 | Tyumen | ‑‑ | Chornomorets Odesa |
15:00 | Volgar Astrakhan | ‑‑ | Torpedo Moscow |
FT | SKA-Khabarovsk | 2‑1 | Rodina Moskva |
Russia Second League - Group 1 | |||
14:00 | FK Pobeda | ‑ | Sevastopol |
14:00 | Kuban Kholding | ‑ | Spartak Nalchik |
Russia Second League A - Spring Season Gold | |||
16:30 | FC Chayka | ‑ | Ufa |
12:30 | FC Krasnodar-2 | ‑ | Murom |
16:00 | Metallurg Lipetsk | ‑ | Chelyabinsk |
13:30 | Novosibirsk | ‑ | Rodina Moskva II |
17:00 | Rotor Volgograd | ‑ | Veles |
Russia Second League A - Spring Season Silver | |||
16:00 | Avangard Kursk | ‑ | Kaluga |
14:00 | Irtysh Omsk | ‑ | Spartak Kostroma |
14:00 | Mashuk-KMV | ‑ | Dinamo Bryansk |
16:00 | Tekstilshtik-Telekom | ‑ | Torpedo Miass |
15:00 | Volga Ulyanovsk | ‑ | Khimik Dzerzhinsk |
San-Marino Campionato | |||
19:45 | Folgore Falciano | ‑ | Fiorentino |
19:45 | Juvenes / Dogana | ‑ | Domagnano |
Saudi-Arabia Division 1 | |||
17:15 | Al Bukayriyah | ‑ | Al-Qadisiyah FC |
17:15 | Al Jabalain | ‑ | Al Najma |
18:45 | Jeddah Club | ‑ | Al Qaisoma |
Scotland Football League - Highland League | |||
20:00 | Brora Rangers | ‑‑ | Wick Academy |
Serbia Srpska Liga - East | |||
15:30 | Budućnost Popovac | ‑ | Sinđelić |
15:30 | Djerdap Kladovo | ‑ | Radnički Svilajnac |
15:30 | FK Trayal | ‑ | Dunav Prahovo |
15:30 | Jedinstvo Kruševac | ‑ | SFS Borac |
15:30 | Jedinstvo Paraćin | ‑ | FK Jagodina |
15:30 | Meševo | ‑ | Radnicki Pirot |
15:30 | Pčinja Trgovište | ‑ | Žitorađa |
15:30 | Vlasina | ‑ | Timočanin |
Serbia Cup | |||
15:00 | Radnicki 1923 | ‑ | Vojvodina |
18:00 | Red Star Belgrade | ‑ | Partizan Belgrade |
Slovakia 2. liga | |||
15:30 | Dolný Kubín | ‑ | Humenné |
15:30 | Petržalka | ‑ | Spišská Nová Ves |
15:30 | Považská Bystrica | ‑ | Komárno |
15:30 | Púchov | ‑ | Tatran Prešov |
15:30 | Šamorín | ‑ | Žilina II |
14:00 | Slovan Bratislava II | ‑ | Malženice |
18:00 | Spartak Myjava | ‑ | FK Pohronie |
15:30 | Tatran Lip Mikulas | ‑ | Slavoj Trebišov |
Slovakia I Liga - Women | |||
14:00 | GFC Topoľčany | ‑ | Tatran Prešov W |
Slovenia Cup | |||
19:00 | Gorica | ‑ | Beltinci |
Somalia Somali Premier League | |||
01:00 | Elman | ‑ | Jeenyo |
Spain Primera División Femenina | |||
17:00 | Levante Las Planas | ‑ | Barcelona W |
Spain Tercera División RFEF - Group 5 | |||
19:00 | Rapitenca | 0‑0 | Mollerussa |
Spain Tercera División RFEF - Group 12 | |||
16:45 | Gran Tarajal | ‑ | Buzanada |
Sweden Allsvenskan | |||
18:00 | AIK Solna | ‑‑ | IFK Varnamo |
18:00 | IF Brommapojkarna | ‑‑ | Sirius |
18:00 | IFK Goteborg | ‑‑ | Hacken |
Switzerland Challenge League | |||
18:30 | Stade Nyonnais | ‑ | FC Vaduz |
Switzerland 2. Liga Interregional - Group 1 | |||
19:15 | Châtel-St-Denis | ‑ | Plan-les-Ouates |
19:15 | Collex-Bossy | ‑ | La Tour / Le Pâquier |
19:15 | Farvagny / Ogoz | ‑ | UGS |
19:00 | Lancy | ‑ | Echichens |
19:15 | Olympique de Genève | ‑ | Amical Saint-Prex |
19:15 | Romontois | ‑ | Martigny Sports |
19:30 | Stade Payerne | ‑ | Dardania Lausanne |
19:30 | Veyrier Sports | ‑ | Signal |
Switzerland 2. Liga Interregional - Group 2 | |||
19:15 | Bosporus | ‑ | Besa Biel/Bienne |
19:45 | Concordia Lausanne | ‑ | Prishtina Bern |
19:00 | Erguël | ‑ | Muri-Gümligen |
19:00 | Liestal | ‑ | Bubendorf |
19:00 | Pratteln | ‑ | Binningen |
19:15 | Schöftland | ‑ | Old Boys |
19:00 | Tavannes / Tramelan | ‑ | Dornach |
Switzerland 2. Liga Interregional - Group 3 | |||
19:15 | Buochs | ‑ | Brunnen |
19:00 | Emmen | ‑ | Zofingen |
19:15 | Gambarogno - Contone | ‑ | Ascona |
19:15 | Goldau | ‑ | Zug |
19:15 | Locarno | ‑ | Collina d'Oro |
19:00 | Sursee | ‑ | Cham II |
19:15 | Unterstrass | ‑ | Red Star Zürich |
Switzerland 2. Liga Interregional - Group 4 | |||
19:15 | Bazenheid | ‑ | Widnau |
19:00 | Bülach | ‑ | Tägerwilen |
19:15 | Dardania St. Gallen | ‑ | SV Schaffhausen |
19:00 | Rapperswil-Jona II | ‑ | Adliswil |
19:00 | Thalwil | ‑ | Dübendorf |
19:00 | Uster | ‑ | Lachen / Altendorf |
19:00 | Wil II | ‑ | Chur 97 |
Thailand League Cup | |||
13:00 | Buriram United | ‑ | Lamphun Warrior |
12:00 | Chiangrai United | ‑ | Port FC |
12:30 | Ratchaburi | ‑ | Bangkok Glass |
Togo Championnat National | |||
15:00 | ASKO de Kara | ‑ | Gomido |
01:00 | Barracuda | ‑ | Entente II |
15:00 | Gbikinti Bassar | ‑ | Espoir |
01:00 | Gbohloé-su des Lacs | ‑ | Doumbé de Mango |
15:00 | Kakadl | ‑ | Binah |
15:00 | Kara | ‑ | OTR |
15:00 | Semassi | ‑ | Dynamic Togolais |
15:00 | Tambo | ‑ | Unisport |
Turkey Cup | |||
18:30 | Trabzonspor | ‑ | Fatih Karagumruk |
Turkmenistan Ýokary Liga | |||
12:00 | Energetik | ‑ | Ahal |
13:00 | Köpetdag Aşgabat | ‑ | Aşgabat |
13:30 | Şagadam | ‑ | Altyn Asyr |
Uganda Premier League | |||
14:00 | Arua Hill | ‑‑ | URA FC |
14:00 | Express FC | ‑‑ | Kitara FC |
17:00 | NEC | ‑‑ | Bul FC |
Uruguay Primera División - Apertura | |||
19:00 | Rampla Juniors | ‑‑ | Defensor Sporting |
Wales FAW Championship | |||
20:00 | Holywell Town | ‑‑ | Llanidloes Town |
World CONMEBOL Libertadores | |||
23:00 | Botafogo ASF | ‑ | Universitario |
23:00 | Club Nacional | ‑ | Deportivo Tachira FC |
23:00 | Huachipato | ‑ | The Strongest |
FT | Atletico MG | 3‑2 | Penarol |
FT | Colo Colo | 0‑0 | Alianza Lima |
FT | Junior | 1‑1 | LDU de Quito |
FT | Liverpool Montevideo | 1‑0 | San Lorenzo |
World CONCACAF Champions League | |||
FT | Club America | 1‑1 | CF Pachuca |
World AFC Champions League | |||
45 | Yokohama FM | 3‑2 | Ulsan Hyundai |
World AFC Cup | |||
FT | Central Coast Mariners | 3‑0 | Abdish-Ata |
World CONMEBOL U20 Femenino | |||
03:00 | Colombia U20 W | ‑ | Peru U20 W |
00:30 | Paraguay U20 W | ‑ | Venezuela U20 W |
Zambia Super League | |||
14:00 | Man Utd Zambia Academy | ‑ | Nkwazi |
Zimbabwe Premier Soccer League | |||
14:00 | Bikita Minerals | ‑ | Simba Bhora |
14:00 | Chicken Inn | ‑ | Hwange |
14:00 | Herentals | ‑ | Highlanders |
14:00 | Ngezi Platinum | ‑ | Yadah |
14:00 | Platinum | ‑ | Kariba |
14:00 | TelOne | ‑ | Bulawayo Chiefs |
All kick-offs UK time
Back to top