Live Football Scores (Fri 19‑Apr‑2024)
France Ligue 1 | |||
---|---|---|---|
45 | Nice | 1‑0 | Lorient |
Germany Bundesliga | |||
63 | Eintracht Frankfurt | 2‑1 | Augsburg |
Italy Serie A | |||
45 | Cagliari | 2‑0 | Juventus |
FT | Genoa | 0‑1 | Lazio |
Spain La Liga | |||
45 | Athletic Bilbao | 1‑1 | Granada |
England League One | |||
45 | Oxford Utd | 0‑1 | Stevenage |
Scotland Championship | |||
45 | Inverness CT | 0‑0 | Raith Rovers |
Albania Superliga | |||
FT | Erzeni Shijak | 0‑2 | SK Tirana |
FT | Kukesi | 0‑2 | Skenderbeu |
Algeria Ligue 1 | |||
16:00 | ASO Chlef | ‑ | NC Magra |
16:00 | Ben Aknoun | ‑ | JS Kabylie |
16:00 | El Bayadh | ‑ | Khenchela |
16:00 | JS Saoura | ‑ | US Souf |
16:00 | MC Alger | ‑ | Paradou AC |
16:00 | US Biskra | ‑ | ES Setif |
FT | CR Belouizdad | 4‑0 | US Biskra |
FT | ES Setif | 2‑1 | JS Saoura |
FT | Khenchela | 1‑2 | CS Constantine |
FT | NC Magra | 0‑0 | MC Alger |
FT | US Souf | 0‑2 | ASO Chlef |
Algeria Ligue 2 | |||
FT | AS AIN Mlila | 1‑1 | E Sour El-Ghozlane |
FT | El Eulma | 1‑1 | USM Annaba |
FT | IB Khémis El Khechna | 1‑1 | Khroub |
FT | MO Constantine | 2‑0 | Oued Magrane |
FT | MSP Batna | 0‑0 | Oued Akbou |
FT | RB Ouargla | 1‑0 | CA Batna |
FT | Teleghma | 2‑0 | JS Bordj Ménaïel |
FT | Usm El Harrach | 2‑0 | HB Chelghoum Laïd |
Argentina Reserve League | |||
90 | Independiente Res. | 0‑1 | Defensa y Justicia Res. |
Armenia Premier League | |||
FT | Noah | 1‑0 | BKMA |
Armenia First League | |||
FT | Ararat-Armenia II | 4‑0 | Pyunik II |
Australia A-League | |||
FT | Newcastle Jets | 1‑1 | Wellington |
Australia Northern Territory Premier League | |||
10:00 | Darwin Olympic | ‑ | Garuda |
12:00 | Hellenic Athletic | ‑ | Casuarina |
Australia South Australia NPL | |||
FT | Croydon Kings | 2‑2 | Adelaide Olympic |
FT | Modbury Jets | 2‑0 | Adelaide City FC |
FT | Para Hills Knights | 0‑5 | NE Metrostars |
Australia Victoria NPL | |||
FT | Dandenong City | 0‑4 | South Melbourne |
FT | Heidelberg United | 3‑2 | Moreland City |
FT | Oakleigh Cannons | 3‑2 | St. Albans Saints |
Australia Northern NSW NPL | |||
FT | New Lambton | 2‑1 | Weston Workers |
Australia Queensland NPL | |||
FT | Gold Coast Knights | 3‑1 | Brisbane City |
Australia Tasmania NPL | |||
FT | Glenorchy Knights | 2‑2 | Kingborough Lions |
FT | Riverside Olympic | 4‑1 | Launceston United |
Australia Queensland Premier League | |||
11:30 | Caboolture | ‑ | Capalaba |
Australia New South Wales NPL 2 | |||
11:00 | Blacktown Spartans | ‑ | Rydalmere Lions |
11:00 | Nepean | ‑ | Northern Tigers |
Australia Victoria NPL 2 | |||
11:30 | Brunswick City | ‑ | Western United II |
11:30 | Werribee City | ‑ | Northcote City |
Australia Western Australia State League 1 | |||
12:15 | Kingsley Westside | ‑ | Sorrento |
Austria Bundesliga | |||
45 | Sturm Graz | 0‑0 | Rapid Vienna |
Austria 2. Liga | |||
64 | Schwarz-Weiß Bregenz | 0‑1 | Floridsdorfer AC |
FT | Admira Wacker | 1‑0 | SV Kapfenberg |
FT | First Vienna | 2‑0 | SV Lafnitz |
FT | Leoben | 1‑2 | FC Liefering |
FT | SKU Amstetten | 1‑4 | Sturm Graz II |
FT | SV Horn | 0‑2 | SV Ried |
Austria Regionalliga - Ost | |||
90 | Favoritner AC | 1‑0 | Ardagger |
FT | Krems | 3‑1 | Draßburg |
FT | Neusiedl | 2‑2 | Traiskirchen |
FT | Oberwart / Rotenturm | 3‑0 | Austria Vienna (Am) |
FT | Rapid Wien II | 0‑1 | Leobendorf |
FT | TWL Elektra | 0‑0 | Fach-Donaufeld |
FT | Wiener SC | 1‑1 | Mannsdorf-Großenzersdorf |
Austria Regionalliga - Mitte | |||
FT | Allerheiligen | 0‑2 | Gleisdorf 09 |
FT | Deutschlandsberger SC | 3‑0 | Wallern / Marienkirchen |
FT | Union Vöcklamarkt | 2‑1 | Bad Gleichenberg |
FT | WSPG Wels | 5‑0 | Ried II |
Austria Landesliga - Burgenland | |||
18:30 | Deutschkreutz | ‑ | Bad Sauerbrunn |
18:30 | Edelserpentin | ‑ | Kohfidisch |
18:30 | Leithaprodersdorf | ‑ | Klingenbach |
18:00 | Siegendorf | ‑ | Horitschon |
Austria Landesliga - Karnten | |||
17:30 | Austria Klagenfurt | ‑ | Velden |
18:21 | Spittal | ‑ | Lendorf |
17:30 | Treibach | ‑ | KAC |
Austria Landesliga - Niederosterreich | |||
18:30 | Gloggnitz | ‑ | Zwettl |
18:30 | Korneuburg | ‑ | St. Pölten II |
18:30 | Kottingbrunn | ‑ | Waidhofen / Thaya |
18:30 | Langenrohr | ‑ | St. Peter |
18:30 | Ortmann | ‑ | Haitzendorf |
18:30 | Schrems | ‑ | Neustadt |
Austria Landesliga - Oberosterreich | |||
18:00 | Grün Weiß Micheldorf | ‑ | Union Perg |
18:00 | Mondsee | ‑ | Weißkirchen / Allhaming |
18:30 | Ostermiething | ‑ | Pregarten |
18:00 | Union Edelweiß | ‑ | Wels |
19:00 | Vortuna Bad Leonfelden | ‑ | Friedburg / Pöndorf |
Austria Landesliga - Salzburg | |||
16:45 | Thalgau | ‑ | Adnet |
18:00 | UFC Hallein | ‑ | Seekirchen |
Austria Landesliga - Steiermark | |||
18:00 | Bruck an der Mur | ‑ | Union RB Weinland Gamlit |
18:00 | Fürstenfeld | ‑ | Ilz |
18:00 | Gnas | ‑ | Lafnitz II |
18:00 | Kalsdorf | ‑ | Frauental |
18:00 | Schladming | ‑ | UFC Fehring |
18:00 | Tillmitsch | ‑ | Köflach |
18:00 | TuS Heiligenkreuz | ‑ | FSC Hochegger Dächer |
18:00 | Wildon | ‑ | Lebring |
Austria Landesliga - Vorarlbergliga | |||
18:00 | Lauterach | ‑ | Höchst |
Austria Landesliga - Wien | |||
17:00 | Gerasdorf Stammersdorf | ‑ | Donau |
17:30 | Schwechat | ‑ | Hellas Kagran |
Azerbaidjan Premyer Liqa | |||
FT | Turan | 1‑4 | Sumqayıt |
Bangladesh Premier League | |||
FT | Abahani | 2‑1 | Sheikh Jamal |
FT | Bangladesh Police | 1‑0 | Sheikh Russel |
Belarus Premier League | |||
FT | BATE Borisov | 1‑1 | Dnepr Mogilev |
FT | FC Smorgon | 2‑2 | FC Gomel |
Belarus 1. Division | |||
FT | ABFF U17 | 0‑4 | Torpedo BelAZ II |
Belarus Reserve League | |||
01:00 | Arsenal Res. | ‑ | Shakhtyor Res. |
01:00 | BATE Res. | ‑ | Dnepr Mogilev Res. |
01:00 | Dinamo Minsk Res. | ‑ | Torpedo Zhodino Res. |
01:00 | Minsk Res. | ‑ | Naftan Res. |
01:00 | Neman Grodno Res. | ‑ | Vitebsk Res. |
01:00 | Slavia Res. | ‑ | Dinamo Brest Res. |
01:00 | Slutsk Res. | ‑ | Isloch Res. |
01:00 | Smorgon Res. | ‑ | Gomel Res. |
Belgium Challenger Pro League | |||
30 | Beerschot Wilrijk | 0‑0 | Patro Eisden |
31 | Francs Borains | 0‑1 | FCV Dender EH |
31 | Lommel Utd | 1‑0 | Waasland-Beveren |
31 | Oostende | 1‑0 | Standard Liege II |
32 | RFC Liege | 1‑0 | KRC Genk II |
32 | RFC Seraing | 0‑0 | Deinze |
32 | Zulte-Waregem | 2‑1 | Lierse |
Belgium Super League Women | |||
29 | Charleroi W | 1‑0 | Zulte-Waregem W |
60 | White Star Woluwe W | 2‑0 | KV Mechelen W |
63 | Gent W | 0‑3 | Anderlecht W |
Belgium Reserve Pro League | |||
87 | RWDM U21 | 2‑2 | Dender U21 |
FT | AS Eupen U21 | 2‑2 | KV Oostende U21 |
Bolivia Primera División | |||
45 | Bolívar | 0‑1 | San Antonio Bulo Bulo |
PEN | Aurora | 2‑3 | Independiente Petrolero |
Bosnia Premijer Liga | |||
90 | Velez Mostar | 3‑1 | Zvijezda 09 |
FT | GOŠK Gabela | 1‑0 | Tuzla City |
FT | Posušje | 1‑0 | Zeljeznicar |
Bosnia 1st League - RS | |||
15:30 | Kozara Gradiška | ‑ | Modriča |
Brazil Serie A | |||
FT | Botafogo ASF | 1‑0 | Atletico Goianiense |
Brazil Serie B | |||
23:00 | Botafogo SP | ‑‑ | America MG |
23:00 | Novorizontino | ‑‑ | CRB |
Brazil Brasileiro Women | |||
00:00 | Palmeiras W | ‑‑ | America Mineiro W |
Brazil Amapaense | |||
45 | Independente AP | 2‑0 | Oratório |
Brazil Goiano U20 | |||
51 | Aparecida EC U20 | 0‑0 | Cerrado EC U20 |
58 | Itaberai U20 | 1‑0 | Royal U20 |
61 | Trindade U20 | 0‑0 | Guanabara City U20 |
62 | Guapo M19 U20 | 0‑1 | Aparecidense U20 |
Brazil Paulista - U20 | |||
19:00 | CA Taquaritinga U20 | ‑ | São Carlos U20 |
19:00 | Elosport U20 | ‑ | São Bento U20 |
19:00 | Fernandopolis U20 | ‑ | Jose Bonifacio EC U20 |
19:00 | Ferroviária U20 | ‑ | XV de Jaú U20 |
19:00 | Mauaense U20 | ‑ | Portuguesa Santista U20 |
19:00 | Presidente Prudente U20 | ‑ | Tupã U20 |
77 | Olimpia U20 | 1‑2 | Tanabi SP U20 |
86 | Aster Brasil SP U20 | 1‑1 | Juventus U20 |
87 | Mirassol U20 | 3‑2 | Rio Preto U20 |
88 | Desportivo Brasil U20 | 0‑2 | Comercial de Tietê U20 |
88 | Nacional SP U20 | 0‑0 | Portuguesa U20 |
88 | Ponte Preta U20 | 1‑0 | Guacuano U20 |
89 | Guarulhos U20 | 1‑3 | Flamengo SP U20 |
89 | Velo Clube U20 | 2‑0 | Rio Claro SP U20 |
90 | Aguai U20 | 4‑0 | Itapirense U20 |
90 | Bandeirante U20 | 2‑3 | Inter de Bebedouro U20 |
90 | CA Joseense U20 | 2‑2 | São José EC U20 |
90 | Cosmopolitano Sports U20 | 0‑0 | Rio Branco U20 |
90 | EC São Bernardo U20 | 3‑0 | Água Santa U20 |
90 | GE Osasco U20 | 4‑2 | Clube Vital U20 |
90 | Inter Limeira U20 | 1‑5 | XV de Piracicaba U20 |
90 | Marília U20 | 1‑0 | VOCEM U20 |
90 | Metropolitano FC U20 | 0‑0 | SKA Brasil U20 |
90 | Paulinia FU U20 | 3‑3 | Guarani U20 |
90 | Porto Football U20 | 4‑0 | Brasilis U20 |
90 | Referencia U20 | 0‑2 | Oeste U20 |
90 | Santo André U20 | 0‑0 | Jabaquara U20 |
90 | Sertãozinho U20 | 1‑1 | Comercial U20 |
90 | Sfera U20 | 3‑3 | Ituano U20 |
90 | Taubaté U20 | 2‑2 | União Suzano U20 |
90 | União São João U20 | 1‑2 | Independente SP U20 |
FT | Pinda U20 | 5‑0 | União Mogi U20 |
Bulgaria First League | |||
68 | Levski Krumovgrad | 2‑0 | Slavia Sofia |
FT | Botev Vratsa | 2‑0 | Etar Veliko Tarnovo |
Burkina-Faso Ligue 1 | |||
FT | Vitesse Arnhem | 0‑2 | ASFA-Yennenga |
Canada Canadian Premier League | |||
FT | Vancouver FC | 2‑0 | HFX Wanderers FC |
Chile Segunda División | |||
00:00 | Fernández Vial | ‑ | Real San Joaquín |
China Super League | |||
FT | Zhejiang FC | 3‑2 | Tianjin Tigers |
China FA Cup | |||
FT | Hangzhou Wuyue Qiantang | 1‑0 | Nantong Haimen Codion |
Colombia Primera A | |||
45 | Patriotas | 2‑0 | Independiente Medellin |
FT | America de Cali | 0‑0 | Deportivo Pasto |
Colombia Primera B | |||
22:00 | Cortulua | ‑ | Union Magdalena |
22:00 | Tigres FC | ‑ | Cucuta |
Congo Ligue 1 | |||
FT | Inter Club | 1‑0 | CARA Brazzaville |
FT | Vegas | 0‑1 | Jeunesse Unie de Kintélé |
Congo-DR Ligue 1 | |||
15:00 | Rangers | ‑ | Renaissance |
Costa-Rica Primera División | |||
FT | CS Herediano | 1‑1 | CS Cartagines |
Croatia First NL | |||
FT | Sesvete | 2‑3 | Jarun |
FT | Zrinski Jurjevac | 1‑0 | Bsk Bijelo Brdo |
Croatia Second NL | |||
FT | Karlovac 1919 | 2‑2 | Jadran Poreč |
Cyprus 1. Division | |||
FT | Doxa Katokopias | 1‑0 | Nea Salamis |
FT | Othellos Athienou | 2‑1 | Ethnikos Achnas |
Czech-Republic 3. liga - CFL A | |||
FT | Písek | 2‑2 | České Budějovice II |
Czech-Republic 3. liga - MSFL | |||
FT | Hlučín | 3‑2 | Třinec |
FT | Hranice | 1‑2 | Znojmo |
FT | Start Brno | 0‑2 | Baník Ostrava II |
FT | Viktoria Otrokovice | 2‑1 | Blansko |
Czech-Republic 4. liga - Divizie B | |||
FT | Slaný | 0‑0 | Kladno |
Denmark Superliga | |||
68 | Randers Freja | 0‑1 | OB Odense |
Denmark 1. Division | |||
FT | AC Horsens | 1‑1 | FC Helsingor |
FT | B 93 | 2‑0 | Naestved |
FT | Hillerød | 1‑1 | HB Koge |
Denmark 2nd Division - Group 1 | |||
FT | Fremad Amager | 2‑1 | FA 2000 |
FT | Roskilde | 1‑1 | AB Copenhagen |
Denmark Denmark Series - Promotion Round | |||
17:30 | Aarhus Fremad II | ‑ | Viby |
17:00 | Gørslev | ‑ | Glostrup |
18:00 | Sundby | ‑ | Hørsholm-Usserød |
17:00 | Tårnby FF | ‑ | Skjold Sæby |
18:30 | Vorup | ‑ | Horsens II |
Denmark Denmark Series - Relegation Round | |||
18:00 | B 1908 | ‑ | KFUM Roskilde |
18:00 | Slagelse B&I | ‑ | Herlev |
17:30 | VB 1968 | ‑ | Næstved II |
18:00 | VRI | ‑ | Fjordager |
Ecuador Liga Pro | |||
22:30 | Orense SC | ‑‑ | LDU de Quito |
45 | Delfin SC | 1‑0 | Macara |
FT | Barcelona SC | 1‑0 | El Nacional |
Egypt Premier League | |||
18:00 | Al Masry | ‑ | Al Ahly |
18:00 | Zamalek SC | ‑ | Pyramids FC |
FT | Baladiyyat Al Mehalla | 2‑0 | El Mokawloon |
England FA WSL | |||
FT | Brighton Women | 1‑2 | Everton Women |
England Premier League 2 Division One | |||
32 | Newcastle U21 | 0‑0 | Leeds United U21 |
45 | Nott'm Forest U21 | 2‑0 | Aston Villa U21 |
England Professional Development League | |||
90 | Colchester U21 | 0‑3 | Sheff Wed U21 |
FT | AFC Bournemouth U21 | 0‑2 | Sheffield Utd U21 |
FT | Burnley U21 | 0‑4 | Barnsley U21 |
FT | Crewe U21 | 1‑3 | Cardiff U21 |
FT | Peterborough U21 | 3‑4 | Hull U21 |
FT | QPR U21 | 4‑0 | Charlton U21 |
FT | Wigan U21 | 2‑0 | Coventry U21 |
England Premier League Cup | |||
87 | Chelsea U21 | 0‑4 | Fulham U21 |
Estonia Esiliiga A | |||
FT | Flora II | 1‑3 | Viimsi |
Ethiopia Premier League | |||
FT | Fasil Ketema | 0‑0 | Adama Kenema |
FT | Hambericho Durame | 0‑1 | Awassa Kenema |
Faroe-Islands 1. Deild | |||
90 | Víkingur II | 1‑2 | KÍ II |
Faroe-Islands Meistaradeildin | |||
FT | HB Torshavn | 2‑1 | EB / Streymur |
Finland Veikkausliiga | |||
FT | Inter Turku | 1‑1 | KuPS Kuopio |
FT | SJK | 1‑0 | Ilves |
Finland Suomen Cup | |||
17:30 | PoPo | ‑ | Sexypöxyt II |
Finland Kansallinen Liiga | |||
16:30 | PK-35 Helsinki | ‑ | PK-35 Vantaa W |
Finland Ykkösliiga | |||
FT | KäPa | 1‑1 | SalPa |
France National 1 | |||
45 | Avranches | 0‑0 | Chateauroux |
45 | Chasselay MDA | 3‑0 | US Marignane |
45 | Epinal | 0‑1 | Versailles |
45 | FC Rouen | 1‑2 | Nancy |
45 | Le Mans | 1‑1 | Villefranche |
45 | Martigues | 2‑1 | Cholet |
45 | Orleans | 0‑1 | Nimes |
45 | Red Star F.C. | 0‑1 | Dijon |
France Feminine Division 1 | |||
FT | Paris FC W | 0‑1 | Saint-Étienne W |
France National 2 - Group A | |||
FT | Andrézieux | 0‑0 | Toulouse II |
FT | Thonon Évian | 4‑2 | Bourgoin-Jallieu |
France National 2 - Group B | |||
FT | Bergerac Perigord | 1‑0 | Vendee Les Herbiers |
France National 2 - Group C | |||
FT | FC Bastia-Borgo | 0‑3 | Chambly Thelle |
France National 2 - Group D | |||
FT | Wasquehal | 2‑2 | Furiani-Agliani |
Georgia Erovnuli Liga | |||
FT | Telavi | 0‑3 | FC Saburtalo Tbilisi |
Germany 2. Bundesliga | |||
90 | Nurnberg | 0‑2 | SC Paderborn 07 |
FT | Elversberg | 1‑1 | Schalke |
Germany 3. Liga | |||
70 | SV Sandhausen | 1‑0 | Arminia Bielefeld |
Germany Frauen Bundesliga | |||
FT | RB Leipzig W | 1‑0 | Leverkusen W |
Germany Regionalliga - Bayern | |||
FT | Buchbach | 3‑2 | Memmingen |
FT | Burghausen | 1‑1 | Bayreuth |
FT | Viktoria Aschaffenburg | 1‑1 | Augsburg II |
FT | Wurzburger Kickers | 3‑0 | FC Schweinfurt 05 |
Germany Regionalliga - Nord | |||
FT | BW Lohne | 3‑3 | Teutonia Ottensen |
FT | Meppen | 3‑0 | Spelle-Venhaus |
FT | SSV Jeddeloh | 1‑3 | Bremer SV |
Germany Regionalliga - Nordost | |||
FT | BFC Dynamo | 2‑2 | Erfurt |
FT | Lokomotive Leipzig | 1‑1 | Hansa Rostock II |
FT | Luckenwalde | 1‑2 | Viktoria Berlin |
Germany Regionalliga - West | |||
FT | Schalke 04 II | 1‑1 | Rot-Weiss Oberhausen |
FT | SV Rodinghausen | 2‑3 | Lippstadt 08 |
Germany Oberliga - Hamburg | |||
FT | Concordia Chiajna | 0‑4 | Sasel |
FT | Süderelbe | 1‑0 | Tus Dassendorf |
FT | Victoria Hamburg | 0‑0 | Altona 93 |
Germany Oberliga - Westfalen | |||
FT | Preußen Münster II | 1‑1 | Sprockhovel |
FT | Schermbeck | 0‑4 | Erkenschwick |
Germany Oberliga - Bremen | |||
FT | Oberneuland | 4‑0 | Blumenthaler SV |
FT | Union Bremen | 4‑0 | BTS Neustadt |
Germany Oberliga - Niederrhein | |||
90 | Union Nettetal | 1‑2 | SC St. Tönis |
Germany Oberliga - Rheinland-Pfalz / Saar | |||
FT | Sv Morlautern | 3‑0 | Pfeddersheim |
Germany Oberliga - Baden-Württemberg | |||
FT | FC Nottingen | 1‑2 | CFR Pforzheim |
Germany Oberliga - Nordost-Nord | |||
90 | Dynamo Schwerin | 3‑1 | Tennis Borussia |
Germany Oberliga - Nordost-Süd | |||
FT | Budissa Bautzen | 0‑1 | SC Freital |
Germany Oberliga - Bayern Nord | |||
FT | ATSV Erlangen | 0‑1 | Neudrossenfeld |
FT | Kornburg | 3‑3 | Coburg |
Germany Oberliga - Bayern Süd | |||
FT | Erlbach | 1‑0 | Kirchheimer SC |
FT | Heimstetten | 3‑0 | Gundelfingen |
Ghana Premier League | |||
01:00 | Great Olympics | ‑‑ | Dreams FC |
Iceland Úrvalsdeild | |||
34 | Stjarnan | 0‑0 | Valur Reykjavík |
India Indian Super League | |||
AET | Odisha FC | 2‑1 | Kerala Blasters |
Iran Persian Gulf Pro League | |||
FT | Esteghlal FC | 3‑2 | Shams Azar Qazvin |
FT | Foolad FC | 0‑1 | Mes Rafsanjan |
FT | Nassaji Mazandaran | 1‑0 | Tractor Sazi |
Iraq Iraqi League | |||
16:00 | Al Kahrabaa | ‑ | Zakho |
16:00 | Al Minaa Basra | ‑ | Newroz |
16:00 | Al Quwa Al Jawiya | ‑ | Karbala |
16:00 | Erbil | ‑ | Al Talaba |
Ireland Premier Division | |||
45 | Bohemians Dublin | 1‑0 | Drogheda |
45 | Derry City | 0‑0 | Shamrock Rovers |
45 | Sligo Rovers | 1‑0 | Dundalk |
45 | St Patricks | 0‑1 | Waterford |
46 | Galway Utd | 1‑0 | Shelbourne |
Ireland First Division | |||
45 | Wexford Youths | 1‑2 | UCD |
46 | Bray | 2‑0 | Treaty United |
48 | Cobh Ramblers | 2‑0 | Finn Harps |
48 | Kerry | 1‑1 | Athlone |
Israel Liga Leumit | |||
FT | Bnei Yehuda | 1‑3 | Hapoel Nazareth Illit |
FT | Hapoel Acre | 0‑0 | Sektzia Nes Tziona |
FT | Hapoel Kiryat Shmona | 2‑1 | Hapoel Umm al-Fahm |
FT | Hapoel Ramat Gan | 3‑0 | Ihud Bnei Shfaram |
FT | Hapoel Rishon Lezion | 1‑2 | Hapoel Kfar Saba |
FT | Ironi Tiberias | 3‑1 | Hapoel Ramat HaSharon |
FT | Kafr Qasim | 0‑1 | Hapoel Afula |
FT | Maccabi Kabilio Jaffa | 2‑3 | Maccabi Herzliya |
Israel Liga Alef | |||
FT | Agudat Sport Ashdod | 1‑0 | Hapoel Bik'at HaYarden |
FT | Dimona | 4‑3 | Nordia Jerusalem |
FT | Hapoel Herzliya | 2‑2 | Shimshon Tel Aviv |
FT | Hapoel Kaukab | 2‑7 | Hapoel Bnei Zalafa |
FT | Hapoel Kfar Shalem | 1‑1 | Ironi Modi'in |
FT | Hapoel Marmorek | 2‑0 | Hapoel Lod |
FT | Hapoel Migdal HaEmek | 1‑3 | Hapoel Bu'eine |
FT | Ironi Baka El Garbiya | 2‑0 | Tira |
FT | Ironi Nesher | 3‑3 | Hapoel Kfar Kana |
FT | Kiryat Yam SC | 1‑1 | Maccabi K. Ata Bialik |
FT | Maccabi Kiryat Malachi | 2‑0 | Maccabi Yavne |
FT | Maccabi Nujeidat Ahmed | 2‑0 | Maccabi Ahi Nazareth |
FT | Maccabi Shaarayim | 0‑2 | Maccabi Ashdod |
FT | Shimshon Kafr Qasim | 1‑1 | Holon Yermiyahu |
FT | Tzeirei Kafr Kanna | 1‑2 | Hapoel Ra'anana |
Italy Serie B | |||
55 | Palermo | 0‑0 | Parma |
63 | Reggiana | 0‑2 | Cosenza |
Kazakhstan 1. Division | |||
10:00 | Akzhayik | ‑ | Kaspiy |
FT | Sport Academy Kairat | 3‑3 | SD Family |
FT | Ulytau | 0‑1 | Zhetisay |
FT | Yassy Turkistan | 2‑0 | Taraz |
Kyrgyzstan Premier League | |||
01:00 | Muras United | ‑ | Abdish-Ata |
FT | Ilbirs | 0‑2 | Alay |
Latvia 1. Liga | |||
FT | Tukums II | 2‑0 | Progress / AFA Olaine |
Libya Premier League | |||
FT | Abu Salim | 1‑1 | Al-Ittihad FC |
FT | Asswehly | 1‑0 | Al Malaab El Libby |
Lithuania 1 Lyga | |||
FT | Trakai | 1‑1 | Banga II |
Lithuania Cup | |||
01:00 | Futboliukas Vilnius | ‑ | Minija |
18:15 | Granitas | ‑ | Be1 NFA |
01:00 | Širvėna Biržai | ‑ | Babrungas |
19:00 | Sviedinys Vilnius | ‑ | Nemunas |
17:00 | Venta | ‑ | BFA |
Macao Primeira Divisão | |||
14:00 | Universidade de Macau | ‑ | Cheng Fung |
Mali Première Division | |||
FT | Koro | 2‑2 | Black Stars |
Mexico Liga MX Femenil | |||
00:00 | Querétaro W | ‑ | León W |
FT | Monterrey W | 1‑0 | Toluca W |
Mexico Liga Premier Serie A | |||
00:00 | Inter Playa del Carmen | ‑ | Lobos ULMX |
00:00 | Sporting Canamy | ‑ | CDS Tampico Madero |
Mexico Liga Premier Serie B | |||
23:00 | Chilangos | ‑ | CDM |
19:00 | Deportivo Dongu | ‑ | Zitacuaro |
Mexico U23 League | |||
23:45 | Club Tijuana U23 | ‑ | Puebla U23 |
FT | Atlético San Luis U23 | 1‑0 | Toluca U23 |
FT | Mazatlan FC U23 | 0‑1 | Juarez U23 |
Moldova Liga 1 | |||
14:00 | FCM Ungheni | ‑ | Speranis Nisporeni |
14:00 | Iskra-Stal Ribnita | ‑ | Real Succes |
14:00 | Sheriff II | ‑ | Falesti |
Morocco Botola Pro | |||
45 | Youssoufia Berrechid | 0‑1 | Olympique Safi |
Netherlands Eerste Divisie | |||
29 | Dordrecht | 1‑0 | FC Oss |
31 | Den Bosch | 1‑0 | NAC Breda |
31 | Roda JC Kerkrade | 1‑0 | De Graafschap |
32 | Helmond Sport | 0‑0 | Jong Ajax |
33 | Telstar | 1‑0 | Emmen |
New-Zealand National League - Northern | |||
08:00 | Birkenhead United | ‑ | East Coast Bays |
Nicaragua Primera Division | |||
45 | Walter Ferretti | 0‑1 | Real Estelí |
FT | Managua | 1‑3 | UNAN Managua |
Nigeria NPFL | |||
FT | Heartland | 1‑0 | Shooting Stars |
Northern-Ireland Premier Intermediate League | |||
19:45 | Dollingstown | ‑ | Banbridge Town |
Norway 2. Division - Group 2 | |||
FT | Skeid | 1‑0 | Kjelsås |
Norway Toppserien | |||
17:00 | Lyn W | ‑ | Lillestrom |
Norway 3. Division - Girone 4 | |||
FT | Trygg/Lade | 4‑0 | Mosjøen |
Oman Professional League | |||
FT | Al Shabab | 0‑0 | Dhofar |
Paraguay Division Profesional - Apertura | |||
23:00 | Sol de America | ‑‑ | Sportivo Luqueno |
Paraguay Division Intermedia | |||
22:15 | Rubio Nu | ‑ | Deportivo Recoleta |
Peru Primera División | |||
21:00 | Union Comercio | ‑ | Universitario |
FT | Alianza Lima | 3‑0 | Sport Boys |
Poland Ekstraklasa | |||
55 | Rakow Czestochowa | 0‑0 | Gornik Zabrze |
FT | Korona Kielce | 4‑0 | Radomiak Radom |
Poland I Liga | |||
60 | Znicz Pruszkow | 2‑1 | Wisla Krakow |
FT | Polonia Warszawa | 3‑3 | Zaglebie Sosnowiec |
FT | Stal Rzeszow | 2‑2 | Podbeskidzie |
Poland II Liga - East | |||
62 | Polonia Bytom | 0‑0 | Kalisz |
FT | SKRA Czestochowa | 0‑1 | Pogoń Siedlce |
Poland Central Youth League | |||
FT | Legia Warszawa U19 | 2‑1 | Lech Poznań U19 |
Poland III Liga - Group 4 | |||
16:00 | Karpaty Krosno | ‑ | Garbarnia Kraków |
Poland Ekstraliga Women | |||
10:00 | Górnik Łęczna W | ‑ | UKS Łódź |
Portugal Primeira Liga | |||
34 | Rio Ave | 0‑0 | Arouca |
Portugal Segunda Liga | |||
72 | Feirense | 1‑1 | Leixoes |
Romania Liga I | |||
45 | Farul Constanta | 2‑0 | CFR Cluj |
FT | AFC Hermannstadt | 1‑1 | Botosani |
Romania Liga III - Serie 1 | |||
15:00 | FC Bacau | ‑ | Bucovina Rădăuţi |
Romania Liga III - Serie 2 | |||
15:00 | Râmnicu Sărat | ‑ | Voința Limpeziș |
Romania Liga III - Serie 5 | |||
15:00 | Kids Tâmpa Braşov | ‑ | Muscelul Câmpulung Elite |
15:00 | Odorheiu Secuiesc | ‑ | Viitorul Curiţa |
Romania Liga III - Serie 6 | |||
15:00 | Sporting Roşiori | ‑ | Unirea Bascov |
15:00 | Vediţa Coloneşti | ‑ | CSM Ramnicu Valcea |
15:00 | Viitorul Dăești | ‑ | Dunărea Turris |
Romania Liga III - Serie 7 | |||
15:00 | Cetate Deva | ‑ | Ghiroda şi Giarmata Vii |
15:00 | CS U Craiova II | ‑ | Jiul Petroşani |
15:00 | Gilortul | ‑ | Voinţa Lupac |
Romania Liga III - Serie 8 | |||
15:00 | Ineu | ‑ | Socodor |
15:00 | Phoenix Buziaș | ‑ | Bihor Oradea |
Romania Liga III - Serie 9 | |||
15:00 | ACS Târgu Mureș 1898 | ‑ | Metalurgistul Cugir |
15:00 | Viitorul Cluj | ‑ | Industria Galda de Jos |
Romania Liga III - Serie 10 | |||
15:00 | Sânmartin | ‑ | Olimpia MCMXXI |
15:00 | Sighetu Marmaţiei | ‑ | SCM Zalău |
Russia Premier League | |||
FT | FC Krasnodar | 2‑0 | Fakel Voronezh |
Russia First League | |||
28 | Rodina Moskva | 0‑1 | FC Khimki |
Russia Youth Championship | |||
FT | Akademiya Konoplev U20 | 3‑0 | Krylya Sovetov U19 |
FT | Baltika U19 | 3‑1 | Spartak Moskva U19 |
FT | Chertanovo U20 | 2‑3 | Zenit U19 |
FT | CSKA Moskva U19 | 3‑1 | Dinamo Moskva U19 |
FT | Krasnodar U19 | 1‑2 | Rubin Kazan U20 |
FT | Lokomotiv Moskva U19 | 2‑1 | Sochi U20 |
FT | Nizhny Novgorod U19 | 1‑1 | Ural U20 |
FT | Orenburg U19 | 0‑4 | Akhmat Grozny U20 |
FT | Rostov U19 | 3‑1 | Fakel U19 |
FT | Strogino U20 | 1‑0 | UOR №5 U20 |
Russia Second League - Group 4 | |||
FT | Amkar | 1‑2 | Sokol Kazan |
Rwanda National Soccer League | |||
FT | Gasogi United | 3‑0 | Sunrise |
Saudi-Arabia Pro League | |||
19:00 | Al-Ahli Jeddah | ‑‑ | Al-Hilal |
FT | Al Riyadh | 1‑2 | Al Taee |
FT | Al-Nassr | 3‑1 | Al-Fayha |
Scotland Football League - Lowland League | |||
19:45 | Celtic II | ‑‑ | Hearts B |
Slovakia Super Liga | |||
FT | AS Trencin | 1‑2 | FC Kosice |
Slovakia 2. liga | |||
FT | FK Pohronie | 2‑1 | Slovan Bratislava II |
Slovenia 2. SNL | |||
FT | Beltinci | 0‑1 | Krka |
FT | Tolmin | 1‑1 | Dravinja |
FT | Triglav Kranj | 1‑1 | Rudar |
Somalia Somali Premier League | |||
01:00 | Heegan | ‑ | Jeenyo |
South-Africa 1st Division | |||
FT | Maritzburg Utd | 0‑1 | Tshakhuma Madzivhadila |
South-Korea K3 League | |||
FT | Daejeon Korail | 0‑0 | Paju Citizen |
Spain Segunda División | |||
55 | Tenerife | 0‑0 | Leganes |
Surinam Eerste Divisie | |||
00:00 | PVV | ‑ | Voorwaarts |
Sweden Damallsvenskan | |||
FT | Norrköping W | 2‑2 | Djurgardens |
Sweden Ettan - Norra | |||
FT | Stocksund | 0‑0 | Vasalund |
Sweden Ettan - Södra | |||
FT | Ariana | 3‑1 | Angelholms FF |
Sweden Division 2 - Norra Götaland | |||
FT | Herrestads | 2‑2 | Kongahälla |
FT | IFK Skövde | 4‑1 | Grebbestad |
FT | Motala | 2‑1 | Forward |
FT | Vänersborgs FK | 1‑1 | Gauthiod |
Sweden Division 2 - Norra Svealand | |||
FT | Enköping | 2‑1 | Skiljebo |
Sweden Division 2 - Västra Götaland | |||
FT | Lindome | 3‑1 | Landvetter IS |
Sweden Division 2 - Östra Götaland | |||
FT | IFK Hässleholm | 1‑3 | Högaborg |
FT | Nosaby | 1‑0 | Lödde |
Sweden Elitettan | |||
FT | Umeå | 1‑0 | Sunnanå |
Switzerland Challenge League | |||
74 | Aarau | 2‑0 | Thun |
78 | FC Sion | 1‑0 | Stade Nyonnais |
FT | Bellinzona | 4‑0 | Baden |
FT | Schaffhausen | 1‑1 | Neuchatel Xamax |
Syria Premier League | |||
14:00 | Jabala | ‑ | Foutoua |
14:00 | Tishreen | ‑ | Al Karama |
14:00 | Wathba | ‑ | Hottin |
Tajikistan Vysshaya Liga | |||
12:30 | Khosilot Farkhor | ‑ | Eskhata |
FT | Panjsher | 1‑3 | Istaravshan |
Thailand Thai League 1 | |||
FT | Port FC | 1‑2 | Chiangrai United |
Thailand Thai League 2 | |||
FT | Suphanburi | 1‑0 | Customs United |
Tunisia Cup | |||
AET | CS Sfaxien | 0‑1 | AS Marsa |
FT | Hamma | 0‑1 | EGS Gafsa |
FT | Mohammedia | 1‑2 | CA Bizertin |
Turkey Süper Lig | |||
67 | Besiktas | 2‑0 | Ankaragucu |
Turkey 1. Lig | |||
FT | Altay | 0‑2 | Manisa BBSK |
Uganda Premier League | |||
FT | Kitara FC | 0‑2 | Vipers FC |
Ukraine Persha Liga | |||
FT | Karpaty Lviv | 1‑2 | Inhulets Petrove |
FT | Prykarpattia | 3‑1 | SK Poltava |
Ukraine U19 League | |||
10:00 | Vorskla U19 | 0‑0 | Kolos Kovalivka U19 |
FT | Chornomorets U19 | 0‑0 | Kryvbas 2020 U19 |
Uruguay Primera División - Apertura | |||
62 | Liverpool Montevideo | 1‑1 | Defensor Sporting |
FT | Racing Montevideo | 1‑1 | Cerro |
Uruguay Segunda División | |||
23:00 | Plaza Colonia | ‑ | Rentistas |
USA NISA | |||
00:00 | Michigan Stars | ‑ | Georgia Lions |
USA MLS Next Pro | |||
00:00 | Toronto FC II | ‑ | New England II |
Uzbekistan Cup | |||
12:30 | Dostlik | ‑ | Metalourg |
12:30 | Pakhtakor | ‑ | Kokand-1912 |
14:00 | Sogdiana | ‑ | Jizzax |
12:00 | Syrdarya Academy | ‑ | Neftchi Baku |
Venezuela Primera División | |||
00:00 | Carabobo FC | ‑ | Caracas FC |
00:00 | Metropolitanos FC | ‑ | Angostura FC |
00:00 | Zamora FC | ‑ | Portuguesa FC |
Venezuela Segunda División | |||
21:00 | Yaracuyanos FC | ‑ | Atletico el Vigia FC |
Wales FAW Championship | |||
19:30 | Buckley Town | ‑‑ | Chirk AAA |
19:30 | Denbigh Town | ‑‑ | Flint Town United |
53 | Guilsfield FC | 1‑1 | Broughton |
60 | Porthmadog | 0‑1 | Holywell Town |
62 | Gresford Athletic | 1‑1 | Prestatyn |
World UEFA Youth League | |||
PEN | Olympiakos Piraeus U19 | 0‑0 | Nantes U19 |
PEN | Porto U19 | 2‑2 | Milan U19 |
World AFC U23 Asian Cup | |||
82 | Tajikistan U23 | 1‑3 | Iraq U23 |
FT | China PR U23 | 0‑2 | Korea Republic U23 |
FT | Thailand U23 | 0‑5 | Saudi Arabia U23 |
FT | UAE U23 | 0‑2 | Japan U23 |
World Friendlies Clubs | |||
FT | Balestier Khalsa | 1‑1 | Young Lions |
World CONMEBOL U20 Femenino | |||
22:00 | Argentina U20 W | ‑ | Paraguay U20 W |
00:30 | Venezuela U20 W | ‑ | Brazil U20 W |
All kick-offs UK time
Back to top