Live Scores
16‑Apr‑2024
Live Matches Only
Previous Day
Refresh
Live
Football
Scores (Tue 16‑Apr‑2024)
Filter Countries:
England
World
Scotland
Algeria
Argentina
Armenia
Australia
Bahrain
Bangladesh
Barbados
Belgium
Bolivia
Bosnia
Brazil
Bulgaria
Cameroon
Chile
China
Colombia
Congo-DR
Costa-Rica
Dominican-Republic
Ecuador
Egypt
Estonia
Finland
Gambia
Georgia
Germany
Indonesia
Iraq
Ireland
Kyrgyzstan
Latvia
Mali
Mexico
Moldova
Mongolia
Netherlands
Nigeria
Northern-Ireland
Norway
Oman
Panama
Peru
Portugal
Qatar
Russia
Saudi-Arabia
Slovakia
South-Africa
Sweden
Tanzania
Trinidad-And-Tobago
Uganda
Ukraine
United-Arab-Emirates
Uruguay
USA
Uzbekistan
Venezuela
Wales
Filter
England Championship
FT
Southampton
3‑0
Preston
World UEFA Champions League
FT
Barcelona
1‑4
Paris Saint Germain
FT
Borussia Dortmund
4‑2
Atletico Madrid
England League One
FT
Bolton
2‑2
Shrewsbury
FT
Bristol Rovers
1‑0
Cambridge Utd
FT
Burton Albion
1‑2
Cheltenham
FT
Oxford Utd
0‑1
Lincoln City
FT
Peterborough
4‑1
Fleetwood Town
FT
Port Vale
1‑2
Wycombe
FT
Portsmouth
3‑2
Barnsley
England League Two
FT
Colchester
2‑0
Grimsby
FT
Crawley Town
1‑1
Barrow
FT
Mansfield
2‑1
Accrington Stanley
FT
Notts County
2‑5
Stockport
FT
Walsall
2‑1
Swindon
England National League
FT
FC Halifax
0‑0
Ebbsfleet
FT
Oxford City
1‑3
Bromley
FT
Rochdale
0‑0
Boreham Wood
FT
Wealdstone
0‑1
Eastleigh
England National League - North
FT
Banbury Utd
0‑1
Boston Utd
England National League - South
FT
St Albans
1‑0
Hampton and Richmond
FT
Taunton Town
1‑2
Torquay
FT
Truro City
1‑0
Dover
FT
Weston-S-Mare
1‑1
Eastbourne Boro
Scotland League One
FT
FC Edinburgh
1‑0
Montrose
Algeria Ligue 1
16:00
USM Alger
‑
Ben Aknoun
FT
CR Belouizdad
1‑1
Paradou AC
FT
JS Kabylie
3‑1
MC Oran
Algeria Ligue 2
FT
Mostaganem
5‑0
Tiaret
Algeria Coupe Nationale
79
US Biskra
3‑3
USM Alger
Argentina Copa Argentina
23:15
Colon
‑
Los Andes
Argentina Primera B Metropolitana
19:30
Acassuso
‑
Sacachispas
Argentina Primera C
19:30
Central Ballester
‑
JJ Urquiza
19:30
Claypole
‑
Yupanqui
19:30
Puerto Nuevo
‑
Lujan
19:30
Victoriano Arenas
‑
Real Pilar
Argentina Reserve League
19:00
Rosario Central Res.
‑
Barracas Central Res.
19:00
Sarmiento Res.
‑
Newell's Old Boys Res.
FT
Atlético Tucumán Res.
1‑1
Independiente Riva. Res.
FT
Deportivo Riestra Res.
2‑1
Racing Club Res.
Argentina Copa de la Liga Profesional
23:30
Belgrano
‑
‑
Racing Club
23:30
Boca Juniors
‑
‑
Godoy Cruz
23:30
Defensa y Justicia
‑
‑
Newells
23:30
Lanus
‑
‑
Estudiantes
45
Argentinos Juniors
3‑1
Barracas Central
45
Independiente
2‑0
Talleres
45
Independiente Rivadavia
0‑1
Velez
45
Instituto
1‑0
River Plate
Armenia First League
FT
BKMA II
4‑0
Shirak II
FT
Mika
0‑1
Nikarm
Australia A-League
FT
Western United
3‑3
Adelaide United
Bahrain Premier League
17:00
Al Najma
‑
Sitra
17:00
Busaiteen
‑
Al Ahli
17:00
Manama
‑
Khalidiya
Bangladesh Federation Cup
FT
Bashundhara Kings
2‑0
Fortis
Barbados Premier League
00:00
Empire Club
‑
Barbados Soccer Academy
Belgium Super League Women
FT
Gent W
1‑1
Genk W
FT
OH Leuven W
1‑0
Club Brugge W
FT
Standard Liege W
2‑2
Anderlecht W
Bolivia Primera División
45
Independiente Petrolero
0‑0
Aurora
Bosnia Cup
FT
Borac Banja Luka
2‑1
NK Siroki Brijeg
Brazil Brasileiro Women
00:00
Internacional RS W
‑
‑
Gremio W
Brazil Gaúcho - 2
FT
Bagé
2‑0
São Gabriel
FT
Futebol Com Vida
0‑1
Monsoon
Brazil Amapaense
45
Santos AP
0‑1
Trem
Brazil Maranhense
23:30
Sampaio Correa
‑
Maranhão
Bulgaria Second League
FT
CSKA 1948 Sofia II
1‑1
Spartak Pleven
Cameroon Elite One
FT
Fortuna Mfou
3‑2
Avion Academy
Chile Primera División
FT
Colo Colo
0‑2
Cobreloa
Chile Segunda División
FT
Concón National
0‑0
Linares Unido
China League Two
FT
Guangxi Hengchen
5‑1
Quanzhou Yassin
FT
Langfang Glory City
1‑1
BIT
FT
Shandong Taishan II
0‑2
Shaanxi Union
FT
Shanghai Port II
2‑2
Shangyu Pterosaur
FT
Shenzhen Juniors
1‑0
Guangxi Lanhang
FT
Yichun Grand Tiger
1‑2
Hunan Billows FC
Colombia Primera A
8
Envigado
0‑0
Tolima
Colombia Primera B
FT
Quindio
1‑1
Cortulua
Congo-DR Ligue 1
14:00
Don Bosco
‑
TP Mazembe
12:30
Panda B5
‑
Tshinkunku
14:30
Simba
‑
Sanga Balende
Costa-Rica Liga de Ascenso
FT
Santa Ana
2‑1
Quepos Cambute
Dominican-Republic Liga Mayor
00:00
Cibao
‑
Atlántico
Ecuador Liga Pro
FT
LDU de Quito
2‑1
Delfin SC
Ecuador Liga Pro Serie B
22:30
Cuniburo
‑
Vargas Torres
Egypt Second League
14:30
Abu Qair Semad
‑
Al Nasr Taaden
14:30
Aswan Sc
‑
Nogoom El Mostakbal FC
14:30
Dikernis
‑
Makadi
14:30
Itesalat
‑
Asyut Petrol
14:30
Misr El Makasa
‑
Gomhoreyat Shebin
FT
Haras El Hodood
1‑1
Ghazl El Mehalla
FT
La Viena FC
2‑2
El Seka El Hadid
FT
Olympic El Qanah
2‑0
Proxy
FT
Petrojet
3‑0
Raya Ghazl
FT
Tanta SC
1‑1
Wadi degla
England Non League Div One - Isthmian North
19:45
Basildon United
‑
‑
Brentwood
19:45
Redbridge
‑
‑
Ipswich Wanderers
England Non League Div One - Isthmian South Central
19:45
Badshot Lea
‑
‑
Westfield
19:45
Binfield
‑
‑
Corinthian Casuals
19:45
Hanworth Villa
‑
‑
Ashford Town
19:30
Hartley Wintney
‑
‑
Marlow
19:45
Raynes Park Vale
‑
‑
Met Police
England Non League Div One - Northern West
19:45
Kidsgrove Athletic
‑
‑
Widnes
England Non League Div One - Northern Midlands
19:45
Anstey Nomads
‑
‑
Corby
19:45
Shepshed Dynamo
‑
‑
Gresley
19:45
Walsall Wood
‑
‑
Quorn
England Non League Div One - Southern South
19:45
Bashley
‑
‑
Bishop's Cleeve
19:45
Melksham Town
‑
‑
Bideford
19:45
Mousehole AFC
‑
‑
Tavistock
19:30
Paulton Rovers
‑
‑
Malvern Town
19:30
Wimborne Town
‑
‑
Evesham Utd
England Non League Div One - Isthmian South East
19:30
Burgess Hill Town
‑
‑
Sheppey United
19:45
Horndean
‑
‑
Ashford United
19:45
Hythe
‑
‑
Sittingbourne
19:45
Littlehampton Town
‑
‑
Erith & Belvedere
England Non League Premier - Isthmian
FT
Canvey Island
4‑1
AFC Hornchurch
FT
Folkestone Invicta
1‑1
Concord Rangers
FT
Lewes
2‑1
Horsham
FT
Potters Bar
2‑1
Haringey Borough
FT
Whitehawk
3‑0
Kingstonian
England Non League Premier - Northern
FT
Atherton Collieries
0‑1
Macclesfield
FT
Bamber Bridge
1‑4
Ilkeston
FT
Matlock
0‑4
Gainsborough
FT
Whitby
3‑1
Morpeth Town
England Non League Premier - Southern South
FT
Poole Town
2‑2
Plymouth Parkway
FT
Sholing
2‑2
Hendon
FT
Tiverton
0‑2
Dorchester
FT
Winchester City
2‑0
Merthyr Town
England U18 Premier League - North
FT
Newcastle U18
4‑3
Liverpool U18
FT
Wolves U18
1‑2
Man Utd U18
England U18 Premier League - South
FT
Norwich U18
2‑0
Tottenham U18
England Professional Development League
FT
Barnsley U21
4‑1
Bristol City U21
FT
Coventry U21
1‑2
Colchester U21
FT
Hull U21
3‑1
QPR U21
FT
Peterborough U21
1‑3
Swansea City U21
England Non League Premier - Southern Central
FT
Coalville
0‑0
Stourbridge
FT
Kettering
1‑2
Stamford AFC
England Non League Div One - Northern East
19:45
Ashington AFC
‑
‑
Winterton Rangers
19:45
Carlton Town
‑
‑
Ossett United
19:45
Consett AFC
‑
‑
Brighouse Town
19:45
Liversedge
‑
‑
Hebburn Town
19:45
Newton Aycliffe
‑
‑
Dunston UTS
19:45
Pontefract Collieries
‑
‑
Sheffield
England Non League Div One - Southern Central
19:45
Barton Rovers
‑
‑
Kidlington
19:45
Bedford Town
‑
‑
Welwyn Garden City
19:45
Biggleswade Town
‑
‑
Hadley
Estonia Meistriliiga
FT
Tallinna Kalev
1‑2
FCI Levadia Tallinn
Finland Suomen Cup
18:00
Finnkurd
‑
TuPS
17:15
TPS O35
‑
Ilves II
FT
Atlantis
6‑0
EsPa / Renat
FT
EBK
4‑2
Futura
FT
EsPa
0‑1
FC Honka
FT
Gnistan O35
1‑5
JäPS II
FT
JIPPO
0‑2
Haka
FT
KaaPo
0‑4
TPS Turku
FT
Kiffen
0‑1
PPJ
FT
Kiisto
2‑5
KPV-j
FT
LAUTP
1‑2
JäPS
FT
LePa
1‑3
EPS
FT
MaPS
0‑2
SalPa
FT
MPS/Atletico Malmi
0‑2
PK35
FT
MyPa-47
1‑2
Vaajakoski
FT
OTP
0‑3
Jaro
FT
POHU / KY United
0‑7
KäPa
FT
Reipas
1‑0
JJK Jyvaskyla
FT
RiPS
0‑5
IFK Mariehamn
FT
Roi United
0‑4
GBK
FT
SexyPöxyt
0‑2
VJS
FT
SIF
0‑6
SJK Akatemia
FT
SiU
0‑21
KTP Kotka
FT
Sporting Kristina
1‑5
VIFK
FT
Tampere United II
0‑11
EIF
FT
ViPa
0‑8
MP
FT
Virkiä
1‑7
AC Oulu
FT
VJS II
1‑8
IF Gnistan
PEN
JBK
1‑1
RoPS Rovaniemi
Gambia GFA League
FT
BST Galaxy
1‑1
Samger
FT
TMT
2‑2
Marimoo
Georgia Erovnuli Liga
FT
Dinamo Batumi
3‑1
FC Samtredia
FT
Gagra Tbilisi
0‑2
Dinamo Tbilisi
FT
Kolkheti Poti
1‑3
Dila Gori
Germany Regionalliga - Bayern
FT
Greuther Fürth II
3‑1
Wurzburger Kickers
Germany Oberliga - Hessen
FT
Viktoria Griesheim
4‑4
Hanau 93
Germany Oberliga - Bayern Nord
FT
Donaustauf
1‑2
Jahn Regensburg II
FT
Gebenbach
1‑1
Kornburg
Indonesia Liga 1
FT
Bhayangkara FC
7‑0
Persik Kediri
FT
Persebaya Surabaya
0‑3
Dewa United
FT
PSM Makassar
3‑1
PSIS Semarang
Iraq Iraqi League
16:00
Al Minaa Basra
‑
Karbala
16:00
Al Talaba
‑
Newroz
16:00
Erbil
‑
Al Shorta
16:00
Naft Maysan
‑
Al Kahrabaa
16:00
Zakho
‑
Al Quwa Al Jawiya
Ireland First Division
FT
Wexford Youths
2‑2
Longford
Kyrgyzstan Premier League
FT
Dordoi Bishkek
1‑1
Muras United
FT
Kara-Balta
0‑1
Alay
Latvia Virsliga
FT
Tukums
2‑1
Riga FC
Mali Première Division
17:15
Stade Malien Bamako
‑
Binga
17:15
USC Kita
‑
ASKO
Mexico Liga MX Femenil
45
Atlas W
1‑1
Pachuca W
FT
Santos Laguna W
0‑1
Puebla W
FT
Tigres UANL W
1‑2
América W
FT
Tijuana W
3‑0
Necaxa W
Mexico Liga Premier Serie A
FT
Tapachula
0‑2
Irapuato
Moldova Super Liga
FT
Saxan
1‑0
Speranta Drochia
FT
Victoria Bardar
1‑0
FC Floresti
Mongolia Premier League
FT
Deren
2‑3
Bayanzürkh Sporting
FT
Erchim
7‑1
Bavarians
Netherlands U18 Divisie 1
14:00
PSV U18
‑
Utrecht U18
Nigeria NPFL
36
Enugu Rangers
1‑0
Abia Warriors
37
Sporting Lagos
1‑0
Sunshine Stars
39
Bayelsa United
1‑1
Katsina United
39
Bendel Insurance
0‑1
Kano Pillars
39
Enyimba
1‑0
Heartland
40
Gombe United
0‑1
Kwara United
40
Rivers United
1‑0
Plateau United
44
Akwa United
2‑0
Niger Tornadoes
FT
Shooting Stars
2‑0
Lobi Stars
Northern-Ireland Championship
FT
Ards
1‑2
Ballyclare Comrades
FT
Dergview
0‑2
Harland & Wolff Welders
Northern-Ireland Premiership
FT
Ballymena
1‑0
Glenavon
FT
Crusaders
2‑1
Cliftonville
FT
Dungannon Swifts
2‑0
Loughgall
FT
Glentoran
1‑2
Larne
FT
Linfield
2‑2
Coleraine
FT
Newry City AFC
1‑3
Carrick Rangers
Northern-Ireland Premier Intermediate League
18:45
Queens University
‑
Warrenpoint Town
Norway Eliteserien
FT
KFUM Oslo
1‑3
Stromsgodset
Norway 3. Division - Girone 3
FT
Mjøndalen II
2‑5
Bærum
Norway 3. Division - Girone 5
FT
Bjørkelangen
2‑0
Aalesund II
Oman Professional League
14:55
Al Nasr
‑
Oman Club
17:10
Bahla
‑
Sur
Panama Liga Panameña de Fútbol
22:00
Alianza FC
‑
Costa del Este
Peru Primera División
FT
Deportivo Garcilaso
2‑3
Sporting Cristal
Peru Segunda División
38
Juan Pablo II College
0‑0
Deportiva Agropecuaria
FT
Deportivo Coopsol
0‑0
Comerciantes
Portugal Primeira Liga
90
Famalicao
0‑1
Sporting Lisbon
Portugal Liga Revelação U23
FT
Benfica U23
1‑1
Famalicão U23
FT
Farense U23
2‑1
Leixões U23
FT
Gil Vicente U23
1‑0
Vizela U23
FT
Rio Ave U23
2‑3
Santa Clara U23
FT
Torreense U23
2‑0
Estrela U23
Qatar Stars League
12
Al Shamal
0‑0
Al Wakrah
FT
Al-Markhiya
3‑2
Al-Gharafa
Russia Cup
FT
CSKA Moscow
2‑0
Baltika
Saudi-Arabia Division 1
FT
Al Baten
1‑2
Al-Adalah
FT
Al Kholood
2‑0
Ohod
FT
Jeddah Club
0‑3
Al-Qadisiyah FC
Scotland Football League - Highland League
19:00
Keith
‑
‑
Brechin
Scotland Football League - Lowland League
18:45
Albion
‑
‑
East Kilbride
18:45
BSC Glasgow
‑
‑
Bo'ness United
18:45
Civil Service Strollers
‑
‑
Gretna 2008
19:45
Tranent Juniors
‑
‑
Celtic II
Slovakia Cup
FT
Ruzomberok
0‑1
Lipany
South-Africa 1st Division
FT
JDR Stars
2‑1
Black Leopards
FT
Magesi
2‑2
Hungry Lions
FT
Maritzburg Utd
2‑0
University of Pretoria
FT
Milford FC
1‑1
Tshakhuma Madzivhadila
FT
MM Platinum
0‑0
Baroka FC
Sweden Superettan
FT
Osters IF
2‑0
Orebro SK
Tanzania Ligi kuu Bara
FT
Dodoma Jiji
0‑0
JKT Tanzania
FT
Mtibwa Sugar
0‑1
Kinondoni MC
Trinidad-And-Tobago Pro League
21:00
Club Sando
‑
Morvant Caledonia United
Uganda Premier League
FT
UPDF FC
1‑1
Gaddafi
FT
URA FC
2‑0
NEC
Ukraine U19 League
FT
Chornomorets U19
0‑0
Oleksandria U19
United-Arab-Emirates Pro League
15:00
Ajman
‑
Al Bataeh
15:00
Al-Jazira
‑
Khorfakkan
Uruguay Primera División - Apertura
10
Wanderers
0‑0
Liverpool Montevideo
USA US Open Cup
00:00
Charlotte Independence
‑
Rhode Island
00:00
Detroit City FC
‑
Michigan Stars
00:00
Louisville City FC
‑
Greenville Triumph SC
USA MLS Next Pro
23
Atlanta United II
0‑1
Bethlehem Steel
Uzbekistan Cup
12:30
Buxoro
‑
Qoraqalpog‘iston Academy
Venezuela Primera División
45
Puerto Cabello
0‑1
Metropolitanos FC
Wales FAW Championship
19:00
Holywell Town
1‑0
Llanidloes Town
18:30
Mold Alexandra
‑
‑
Flint Town United
FT
Buckley Town
0‑1
Guilsfield FC
World AFC Champions League
17:00
Al Ain
‑
Al-Hilal
World AFC Cup
FT
Al Ahed
1‑0
Al-Nahda
World AFC U23 Asian Cup
FT
Iraq U23
0‑2
Thailand U23
FT
Japan U23
1‑0
China PR U23
FT
Korea Republic U23
1‑0
UAE U23
FT
Saudi Arabia U23
4‑2
Tajikistan U23
World Premier League International Cup
FT
Crystal Palace U21
4‑2
Everton U21
World CONMEBOL U20 Femenino
22:00
Chile U20 W
‑
Bolivia U20 W
00:30
Uruguay U20 W
‑
Argentina U20 W
All kick-offs UK time
Back to top
Related Stories
All Fixtures
Next Week's Fixtures
All Results
More Stories