Live Football Scores (Sat 04‑May‑2024)
England Premier League | |||
---|---|---|---|
15:00 | Brentford | ‑‑ | Fulham |
15:00 | Burnley | ‑‑ | Newcastle |
17:30 | Man City | Wolverhampton | |
15:00 | Sheffield Utd | ‑‑ | Nottingham Forest |
50 | Arsenal | 1‑0 | Bournemouth |
England Championship | |||
47 | Birmingham | 0‑0 | Norwich |
48 | Sunderland | 0‑2 | Sheff Wed |
49 | Leeds | 1‑2 | Southampton |
49 | Rotherham | 2‑2 | Cardiff |
49 | West Brom | 1‑0 | Preston |
50 | Ipswich | 2‑0 | Huddersfield |
50 | Plymouth | 1‑0 | Hull |
51 | Stoke | 4‑0 | Bristol City |
52 | Coventry | 0‑2 | QPR |
53 | Leicester | 0‑0 | Blackburn |
53 | Middlesbrough | 1‑0 | Watford |
53 | Swansea | 0‑0 | Millwall |
France Ligue 1 | |||
20:00 | Brest | Nantes | |
14:00 | Le Havre | Strasbourg | |
18:00 | Metz | Rennes | |
16:00 | Monaco | Clermont | |
Germany Bundesliga | |||
14:30 | Borussia Dortmund | ‑‑ | Augsburg |
17:30 | FC Koln | ‑‑ | Freiburg |
14:30 | VFB Stuttgart | Bayern Munich | |
14:30 | Werder Bremen | ‑‑ | Borussia Monchengladbach |
14:30 | Wolfsburg | ‑‑ | SV Darmstadt 98 |
Italy Serie A | |||
17:00 | Monza | Lazio | |
19:45 | Sassuolo | Inter Milan | |
Spain La Liga | |||
17:30 | Girona | Barcelona | |
15:15 | Real Madrid | ‑‑ | Cadiz |
20:00 | Real Mallorca | Atletico Madrid | |
39 | Real Sociedad | 1‑0 | Las Palmas |
England League One | |||
19:45 | Oxford Utd | Peterborough | |
Scotland Premiership | |||
15:00 | Aberdeen | ‑‑ | St Johnstone |
15:00 | Celtic | ‑‑ | Hearts |
15:00 | Dundee | ‑‑ | St Mirren |
15:00 | Motherwell | ‑‑ | Livingston |
15:00 | Ross County | ‑‑ | Hibernian |
Scotland League One | |||
15:00 | Cove Rangers | ‑‑ | FC Edinburgh |
15:00 | Falkirk | ‑‑ | Alloa |
15:00 | Hamilton | ‑‑ | Kelty Hearts |
15:00 | Montrose | ‑‑ | Queen of Sth |
15:00 | Stirling | ‑‑ | Annan Athletic |
Scotland League Two | |||
15:00 | Bonnyrigg Rose | ‑‑ | Forfar |
15:00 | East Fife | ‑‑ | Spartans FC |
15:00 | Elgin | ‑‑ | Clyde |
15:00 | Peterhead | ‑‑ | Dumbarton |
15:00 | Stranraer | ‑‑ | Stenhousemuir |
Albania Superliga | |||
15:00 | Erzeni Shijak | ‑ | Kukesi |
15:00 | KF Laci | ‑ | SK Tirana |
15:00 | Partizani Tirana | ‑ | Skenderbeu |
15:00 | Teuta | ‑ | Egnatia Rrogozhinë |
15:00 | Vllaznia Shkoder | ‑ | Dinamo Tirana |
Albania 1st Division | |||
18:00 | AF Elbasani | ‑ | Tomori Berat |
15:00 | Apolonia Fier | ‑ | Besa Kavajë |
15:00 | Flamurtari | ‑ | Luzi 2008 |
15:00 | Korabi Peshkopi | ‑ | Burreli |
15:00 | Lushnja | ‑ | Kastrioti Krujë |
14:00 | Vora | ‑ | Bylis |
Albania 2nd Division - Group A | |||
14:00 | Adriatiku | ‑ | Tërbuni Pukë |
14:00 | Albanët | ‑ | Naftëtari Kuçovë |
15:00 | Shënkolli | ‑ | Besëlidhja Lezhë |
14:00 | Sopoti Librazhd | ‑ | Iliria Fushë-Krujë |
14:00 | Valbona | ‑ | Murlani |
Algeria Ligue 1 | |||
16:00 | Khenchela | ‑ | CR Belouizdad |
Algeria Ligue 2 | |||
15:00 | AS AIN Mlila | ‑ | Oued Akbou |
15:00 | El Eulma | ‑ | JS Bordj Ménaïel |
15:00 | Ghir Abadla | ‑ | Oued Sly |
15:00 | Hussein Dey | ‑ | RC Kouba |
15:00 | IB Khémis El Khechna | ‑ | HB Chelghoum Laïd |
15:00 | Khroub | ‑ | E Sour El-Ghozlane |
15:00 | Koléa | ‑ | ASM Oran |
15:00 | Mostaganem | ‑ | WA Boufarik |
15:00 | MSP Batna | ‑ | USM Annaba |
15:00 | RB Ouargla | ‑ | Oued Magrane |
15:00 | SKAF Khémis Mélina | ‑ | RC Arba |
15:00 | Teleghma | ‑ | MO Constantine |
15:00 | Témouchent | ‑ | WA Mostaganem |
15:00 | Tiaret | ‑ | CR Méchria |
15:00 | Usm El Harrach | ‑ | CA Batna |
Andorra 1a Divisió | |||
19:30 | Pas de la Casa | ‑ | FC Santa Coloma |
Angola Girabola | |||
15:30 | Interclube | ‑‑ | Petro de Luanda |
16:00 | Kabuscorp | ‑‑ | Sao Salvador |
15:00 | Onze Bravos | ‑‑ | Academica do Lobito |
15:00 | Recreativo do Libolo | ‑‑ | CD Lunda-Sul |
15:00 | Sporting de Cabinda | ‑‑ | Sagrada Esperanca |
Argentina Primera Nacional | |||
21:35 | Aldosivi | ‑ | CA Temperley |
19:30 | Almirante Brown | ‑ | Defensores de Belgrano |
19:30 | Arsenal de Sarandi | ‑ | Agropecuario |
18:00 | Atlanta | ‑ | Chaco For Ever |
20:00 | Atletico Mitre | ‑ | Deportivo Moron |
19:30 | CA Estudiantes | ‑ | Patronato |
17:30 | Defensores Unidos | ‑ | San Telmo |
19:30 | Deportivo Madryn | ‑ | Atletico Rafaela |
19:30 | Gimnasia M. | ‑ | Deportivo Maipu |
20:00 | San Martin de San Juan | ‑ | Guillermo Brown |
23:40 | San Martin Tucuman | ‑ | All Boys |
19:30 | San Miguel | ‑ | Club Atlético Güemes |
FT | Estudiantes de Rio Cuarto | 2‑1 | Brown de Adrogue |
Argentina Copa Argentina | |||
FT | Juventud Unida Univ. | 0‑2 | Independiente |
Argentina Primera B Metropolitana | |||
19:30 | Argentino Quilmes | ‑ | Dock Sud |
19:30 | Canuelas | ‑ | Acassuso |
19:30 | Comunicaciones | ‑ | Villa San Carlos |
21:00 | Midland | ‑ | UAI Urquiza |
43 | Los Andes | 1‑0 | San Martín Burzaco |
Argentina Primera C | |||
19:30 | Argentino Rosario | ‑ | Defensores de Cambaceres |
19:30 | El Porvenir | ‑ | Juventud Unida |
19:30 | Ituzaingó | ‑ | FC Lugano |
17:30 | Real Pilar | ‑ | Atletico Atlas |
19:30 | Yupanqui | ‑ | Victoriano Arenas |
Argentina Torneo Federal A | |||
20:00 | Deportivo Rincon | ‑ | Santamarina |
19:00 | Ferro Carril Oeste LP | ‑ | Argentino Monte Maíz |
21:00 | Union Sunchales | ‑ | Crucero del Norte |
FT | Central Norte | 1‑0 | Sarmiento Resistencia |
Argentina Torneo Promocional Amateur | |||
19:30 | Everton La Plata | ‑ | Provincial |
19:30 | SAT Moreno | ‑ | Defensores Glew |
Armenia Premier League | |||
14:00 | Noah | ‑ | Alashkert |
Armenia First League | |||
13:00 | Andranik | ‑ | Lernayin Artsakh |
13:00 | Ararat-Armenia II | ‑ | Onor |
13:00 | Shirak II | ‑ | Nikarm |
39 | Ararat II | 0‑1 | Gandzasar Kapan |
Aruba Division di Honor | |||
23:30 | CD Nacional | ‑ | River Plate |
01:00 | Estrella | ‑ | RCA |
Australia A-League | |||
FT | Sydney | 4‑0 | Macarthur FC |
Australia Capital Territory NPL | |||
FT | Canberra Olympic | 1‑2 | Tuggeranong United |
FT | Monaro Panthers | 3‑1 | Cooma Tigers FC |
Australia A-League Women | |||
07:15 | Melbourne City W | ‑ | Sydney FC W |
Australia Brisbane Premier League | |||
09:00 | North Brisbane | ‑ | Newmarket |
09:00 | Redcliffe Dolphins | ‑ | North Pine |
08:00 | Western Spirit | ‑ | Univ. Queensland |
Australia New South Wales NPL | |||
FT | Blacktown City | 3‑1 | NWS Spirit |
FT | Marconi Stallions | 4‑0 | Hills Brumbies |
FT | St George City FA | 3‑1 | Manly United FC |
FT | St. George Saints | 2‑1 | Sydney Olympic |
FT | Sutherland Sharks | 0‑3 | Rockdale Ilinden |
Australia Northern Territory Premier League | |||
09:30 | Darwin Hearts | ‑ | Darwin Olympic |
11:30 | Port Darwin | ‑ | Hellenic Athletic |
Australia South Australia NPL | |||
FT | Adelaide United II | 1‑1 | Adelaide Comets |
FT | Croydon Kings | 1‑0 | Adelaide City FC |
FT | Modbury Jets | 2‑1 | FK Beograd |
FT | NE Metrostars | 2‑0 | South Adelaide |
FT | Para Hills Knights | 0‑0 | Adelaide Olympic |
Australia Victoria NPL | |||
FT | Green Gully | 4‑0 | St. Albans Saints |
FT | Heidelberg United | 5‑0 | Manningham United Blues |
FT | Port Melbourne | 3‑1 | Dandenong City |
FT | South Melbourne | 1‑3 | Avondale FC |
Australia Western Australia NPL | |||
FT | Floreat Athena | 2‑1 | Balcatta |
FT | Fremantle City | 2‑1 | Perth Glory Youth |
FT | Inglewood United | 1‑4 | Armadale |
FT | Olympic Kingsway | 5‑0 | Perth SC |
FT | Stirling Macedonia | 0‑1 | Perth RedStar FC |
FT | Western Knights | 1‑1 | Bayswater City |
Australia Northern NSW NPL | |||
07:30 | Hamilton Olympic | ‑‑ | Adamstown Rosebud |
05:30 | Maitland FC | ‑‑ | Charlestown Azzurri |
05:30 | New Lambton | ‑‑ | Lambton Jaffas |
FT | Cooks Hill United FC | 0‑2 | Edgeworth Eagles |
FT | Valentine Phoenix | 2‑4 | Broadmeadow Magic |
Australia Tasmania NPL | |||
FT | Clarence United | 1‑2 | Glenorchy Knights |
FT | Kingborough Lions | 0‑0 | Devonport City |
FT | Launceston United | 0‑6 | Launceston City |
FT | South Hobart | 5‑1 | Riverside Olympic |
Australia South Australia State League 1 | |||
06:30 | Adelaide Blue Eagles | ‑ | Western Strikers |
06:30 | Adelaide Victory | ‑ | Vipers FC |
06:30 | Cumberland United | ‑ | Adelaide Cobras |
06:30 | Fulham United | ‑ | West Adelaide |
06:30 | Playford City Patriots | ‑ | West Torrens Birkalla |
06:30 | Sturt Lions | ‑ | Salisbury United |
Australia New South Wales NPL 2 | |||
10:00 | Bankstown City Lions | ‑ | Bonnyrigg White Eagles |
10:00 | Blacktown Spartans | ‑ | Macarthur Rams |
10:00 | Inter Lions | ‑ | SD Raiders |
10:00 | Mt Druitt Town Rangers | ‑ | Hakoah Sydney City |
09:30 | Northern Tigers | ‑ | Dunbar Rovers |
10:00 | Rydalmere Lions | ‑ | Dulwich Hill |
10:00 | UNSW | ‑ | Northbridge FC Bulls |
Australia Victoria NPL 2 | |||
08:30 | Sunshine Georgies | ‑ | North Geelong |
09:15 | Werribee City | ‑ | Bentleigh Greens |
FT | Langwarrin | 2‑2 | Northcote City |
Australia NNSW League 1 | |||
05:30 | Thornton Redbacks | ‑ | Singleton Strikers |
05:30 | Toronto Awaba Stags | ‑ | Kahibah |
Australia Tasmania Northern Championship | |||
03:00 | Launceston United U21 | ‑ | Launceston U21 |
05:30 | Somerset | ‑ | Riverside Olympic U21 |
07:30 | Ulverstone | ‑ | Devonport U21 |
FT | Burnie Utd. | 1‑4 | Northern Rangers |
Australia Capital Territory NPL 2 | |||
06:00 | Belconnen United | ‑ | ANU |
06:00 | Brindabella | ‑ | Queanbeyan City |
04:00 | Woden Vellet | ‑ | Canberra Juventus |
FT | Wagga City Wanderers | 5‑0 | Canberra White Eagles |
Australia Tasmania Southern Championship | |||
05:30 | Hobart Utd. | ‑ | Olympia |
FT | New Town | 5‑1 | Hobart City |
FT | South East Utd. | 5‑0 | Glenorchy Knights II |
FT | Taroona | 3‑2 | University of Tasmania |
Australia Western Australia State League 1 | |||
08:00 | Cockburn City | ‑ | Gosnells City |
08:00 | Gwelup Croatia | ‑ | Dianella White Eagle |
08:00 | Mandurah City | ‑ | Perth RedStar FC |
08:00 | Murdoch Melville | ‑ | Subiaco |
08:00 | Sorrento | ‑ | Rockingham City FC |
08:00 | UWA Nedlands | ‑ | Kingsley Westside |
Austria Bundesliga | |||
16:00 | FC BW Linz | ‑‑ | WSG Tirol |
16:00 | SC Rheindorf Altach | ‑‑ | Wolfsberger AC |
Austria 2. Liga | |||
6 | SV Horn | 0‑0 | Schwarz-Weiß Bregenz |
Austria Regionalliga - Ost | |||
14:30 | Fach-Donaufeld | ‑ | Austria Vienna (Am) |
15:00 | Mauerwerk | ‑ | Leobendorf |
Austria Regionalliga - Mitte | |||
18:00 | St. Anna | ‑ | Gleisdorf 09 |
Austria Regionalliga - West | |||
14:30 | Austria Salzburg | ‑ | Hohenems |
16:00 | Dornbirner SV | ‑ | Bischofshofen |
16:00 | Imst | ‑ | Röthis |
16:00 | TSV St. Johann | ‑ | Rot-Weiß Rankweil |
8 | SVG Reichenau | 0‑0 | Wals-Grünau |
Austria Landesliga - Burgenland | |||
17:00 | Edelserpentin | ‑ | Schattendorf |
16:00 | Halbturn | ‑ | Kohfidisch |
16:00 | Ritzing | ‑ | Bad Sauerbrunn |
16:30 | St. Margarethen / Bur | ‑ | Rudersdorf |
Austria Landesliga - Karnten | |||
16:00 | Bleiburg | ‑ | Donau Klagenfurt |
16:00 | Ferlach | ‑ | Völkermarkt |
Austria Landesliga - Niederosterreich | |||
14:00 | Kilb | ‑ | Neustadt |
17:00 | Korneuburg | ‑ | Waidhofen / Thaya |
15:15 | Ortmann | ‑ | St. Peter |
15:30 | Retz | ‑ | Kottingbrunn |
Austria Landesliga - Oberosterreich | |||
16:00 | Bad Ischl | ‑ | Bad Schallerbach |
16:00 | St. Martin i.M. | ‑ | Vortuna Bad Leonfelden |
16:00 | St. Valentin | ‑ | Wels |
16:00 | Union Edelweiß | ‑ | Pregarten |
Austria Landesliga - Salzburg | |||
14:00 | Anif | ‑ | Puch |
16:00 | Bürmoos | ‑ | Eugendorf |
16:00 | Straßwalchen | ‑ | Golling |
Austria Landesliga - Steiermark | |||
16:00 | Kalsdorf | ‑ | Frauental |
16:00 | Lebring | ‑ | Union RB Weinland Gamlit |
Austria Landesliga - Tirol | |||
14:00 | Volders | ‑ | Fügen |
Austria Landesliga - Vorarlbergliga | |||
15:00 | Admira Dornbirn | ‑ | Lauterach |
16:00 | Alberschwende | ‑ | Göfis |
15:00 | Austria Lustenau | ‑ | Hard |
12:00 | Austria Lustenau II | ‑ | Höchst |
16:00 | Hörbranz | ‑ | Rotenberg |
Austria Landesliga - Wien | |||
15:00 | ASV 13 | ‑ | Wienerberg |
15:00 | Austria XIII | ‑ | 1980 Wien |
15:00 | Dinamo Helfort | ‑ | Donau |
13:00 | Union Mauer | ‑ | Slovan HAC |
Austria Frauenliga | |||
35 | Bergheim W | 0‑0 | Altach / Vorderland W |
Azerbaidjan Premyer Liqa | |||
16:30 | FK Qarabag | ‑ | Neftchi Baku |
9 | FK Kapaz | 0‑0 | Sumqayıt |
Bahrain Premier League | |||
17:00 | Al Ahli | ‑ | Al-Hidd |
17:00 | Busaiteen | ‑ | Al Najma |
17:00 | Manama | ‑ | Muharraq |
Bangladesh Premier League | |||
45 | Bashundhara Kings | 2‑0 | Abahani |
FT | Bangladesh Police | 2‑0 | Rahmatgonj MFS |
FT | Fortis | 1‑2 | Sheikh Russel |
Belarus Premier League | |||
16:30 | Arsenal Dzyarzhynsk | ‑‑ | Dinamo Brest |
14:30 | FC Slutsk | ‑‑ | Slavia Mozyr |
48 | Naftan Novopolotsk | 0‑2 | FC Gomel |
Belarus 1. Division | |||
15:00 | ABFF U17 | ‑ | Niva |
14:30 | Bumprom | ‑ | Volna |
12:30 | FC Energetik-Bgu Minsk | ‑ | BATE II |
38 | FC Belshina Bobruisk | 1‑0 | Torpedo BelAZ II |
FT | Slonim | 1‑4 | MKK-Dnepr |
Belarus 2. Division | |||
12:00 | DYuSSh-3 Pinsk | ‑ | Stroitel Kapyl |
17:00 | Energosbyt-BSATU | ‑ | BGU Minsk |
14:00 | Gomel II | ‑ | Polotsk |
01:00 | Minsk II | ‑ | Gazovik |
14:30 | Partizan Salihorsk | ‑ | Isloch II |
14:00 | Traktor Minsk | ‑ | Dnepr Mogilev II |
01:00 | Uni Minsk | ‑ | Slavia II |
14:30 | Vitebsk II | ‑ | FC Krumkachy Minsk |
Belgium Jupiler Pro League | |||
19:45 | Cercle Brugge | ‑‑ | KRC Genk |
17:15 | KV Mechelen | ‑‑ | Gent |
15:00 | RWDM47 | ‑‑ | Charleroi |
Belgium Super League Women | |||
18:00 | KV Mechelen W | ‑‑ | Zulte-Waregem W |
18:00 | Standard Liege W | ‑‑ | Genk W |
47 | Gent W | 0‑0 | Club Brugge W |
53 | OH Leuven W | 0‑0 | Anderlecht W |
Belgium Second Amateur Division - ACFF | |||
18:30 | La Calamine | ‑ | Rochefort |
18:30 | Tournai | ‑ | Jette |
Belgium First Amateur Division | |||
19:00 | Cappellen | ‑ | Virton |
18:30 | Dessel Sport | ‑ | Olympic Charleroi |
19:00 | Hoogstraten | ‑ | Heist |
19:00 | Lokeren-Temse | ‑ | URSL Visé |
19:00 | Oud-Heverlee Leuven II | ‑ | Royal Antwerp II |
19:00 | RAAL La Louvière | ‑ | Knokke |
19:00 | Sint-Eloois-Winkel | ‑ | Tienen |
19:00 | Union Namur | ‑ | KAA Gent II |
Belgium Provincial - Play-offs VV | |||
18:00 | Sassport Boezinge | ‑ | De Kempen |
Belgium Provincial - Play-offs ACFF | |||
19:00 | Oppagne-Wéris | ‑ | Messancy |
Belgium Third Amateur Division - Play-offs | |||
16:00 | Berg en Dal | ‑ | Avanti |
19:00 | Esperanza Pelt | ‑ | Zepperen-Brustem |
Benin Championnat National | |||
16:00 | Adjidja | ‑ | Avrankou Omnisport |
16:00 | ASVO | ‑ | Aïnonvi |
16:00 | Dadjè | ‑ | Requins |
16:00 | Dynamique Djougou | ‑ | Tonnerre |
16:00 | Espoir Savalou | ‑ | ASPAC |
16:00 | JAK | ‑ | Etoile Filante |
16:00 | JSO | ‑ | Police |
16:00 | UPI-ONM | ‑ | Djeffa |
Bosnia Premijer Liga | |||
19:45 | Borac Banja Luka | ‑ | GOŠK Gabela |
15:00 | Sloga Doboj | ‑ | FK Sarajevo |
48 | Zvijezda 09 | 2‑1 | Igman Konjic |
Bosnia 1st League - FBiH | |||
16:00 | Bratstvo Gračanica | ‑ | Tomislav |
16:00 | Budućnost Banovići | ‑ | Radnik Hadžići |
16:00 | Gradina | ‑ | Stupčanica Olovo |
16:00 | Jedinstvo Bihać | ‑ | Mladost Doboj Kakanj |
16:00 | Rudar Kakanj | ‑ | Zvijezda Gradačac |
16:00 | Sloboda Tuzla | ‑ | Goražde |
16:00 | Vis Kosova | ‑ | Gornji Rahić |
Bosnia 1st League - RS | |||
15:30 | Borac Kozarska Dubica | ‑ | Sloboda Mrkonjić Grad |
15:30 | FK Romanija Pale | ‑ | Famos Vojkovići |
15:30 | Kozara Gradiška | ‑ | Drina Zvornik |
15:30 | Ljubić Prnjavor | ‑ | Sutjeska Foča |
19:00 | Radnik Bijeljina | ‑ | Željezničar Banja Luka |
15:30 | Rudar Prijedor | ‑ | BSK Banja Luka |
15:30 | Slavija | ‑ | Laktaši |
15:30 | Velež Nevesinje | ‑ | Omarska |
Botswana Premier League | |||
14:00 | Galaxy | ‑ | Eleven Angels |
14:00 | Holy Ghost | ‑ | Police XI |
14:00 | Orapa United | ‑ | Matebele |
14:00 | Sua Flamingoes | ‑ | Gaborone United |
14:00 | VTM | ‑ | Township Rollers |
Brazil Serie A | |||
20:00 | Fluminense | ‑‑ | Atletico MG |
22:30 | Red Bull Bragantino | ‑‑ | Flamengo |
Brazil Serie B | |||
21:00 | Chapecoense | ‑‑ | America MG |
22:00 | Vila Nova | ‑‑ | Operario |
FT | Coritiba | 0‑1 | Recife |
Brazil Serie C | |||
21:00 | Confianca | ‑ | Tombense |
23:30 | Floresta | ‑ | Ferroviária |
21:00 | Nautico | ‑ | Ypiranga-RS |
23:30 | Sao Jose | ‑ | Volta Redonda |
Brazil Serie D | |||
22:00 | Água Santa | ‑ | Maringá |
20:00 | Altos | ‑ | Moto Club |
21:00 | ASA | ‑ | Petrolina |
21:30 | Hercílio Luz | ‑ | Avenida |
21:00 | Ipatinga | ‑ | Itabuna |
19:00 | Jacuipense | ‑ | Sergipe |
20:00 | Maranhão | ‑ | River AC |
20:00 | Nova Iguaçu | ‑ | Serra Talhada |
20:00 | Novo Hamburgo | ‑ | Concórdia |
21:00 | Pouso Alegre | ‑ | São José EC |
19:00 | Real Madrid | ‑ | Iporá |
19:30 | Real Noroeste | ‑ | Portuguesa RJ |
23:00 | Rio Branco | ‑ | Princesa Solimões |
19:00 | Santo André | ‑ | CAP |
21:30 | Sao Raimundo | ‑ | Manauara |
21:00 | Tocantinópolis | ‑ | Cametá |
23:00 | União Rondonópolis | ‑ | Capital FC |
Brazil Gaúcho - 2 | |||
19:00 | Aimoré | ‑ | Monsoon |
19:00 | Pelotas | ‑ | Lajeadense |
Brazil Roraimense | |||
45 | Náutico RR | 0‑0 | Real Madrid |
Brazil Paranaense - 2 | |||
20:00 | Parana | ‑ | Nacional PR |
22:30 | Patriotas | ‑ | Laranja Mecânica |
Brazil Mineiro - 2 | |||
19:00 | Aymorés | ‑ | Nacional AC MG |
19:00 | North Esporte | ‑ | Caldense |
19:30 | Tupi | ‑ | Betim |
19:00 | Valeriodoce | ‑ | Democrata SL |
20:00 | Varginha EC | ‑ | Mamoré |
Brazil Goiano - 2 | |||
19:30 | Centro Oeste | ‑ | Santa Helena |
Brazil Paulista - A4 | |||
19:00 | Rio Branco SP | ‑ | Francana |
Brazil Goiano U20 | |||
19:30 | Atlético GO U20 | ‑ | Goiás U20 |
Brazil Paranaense U20 | |||
19:30 | Araucaria U20 | ‑ | Arapongas U20 |
13:30 | Athletico PR U20 | ‑ | Parana S.T.C. U20 |
19:30 | Azuriz U20 | ‑ | Gremio Maringa U20 |
19:30 | Cianorte U20 | ‑ | Independente FSJ U20 |
19:30 | Londrina U20 | ‑ | Cascavel U20 |
19:00 | Operário PR U20 | ‑ | Coritiba U20 |
19:30 | Prudentópolis U20 | ‑ | Paraná U20 |
20:00 | Rio Branco PR U20 | ‑ | Batel U20 |
19:30 | Rolândia U20 | ‑ | Iraty U20 |
Brazil Baiano U20 | |||
19:00 | Atlético Alagoinhas U20 | ‑ | Catuense U20 |
19:00 | Barcelona BA U20 | ‑ | Itabuna EC U20 |
14:00 | Camaçariense U20 | ‑ | Estrela De Marco U20 |
19:00 | Grapiuna U20 | ‑ | Vitória da Conquista U20 |
19:00 | Jacobina U20 | ‑ | Leonico U20 |
12:00 | Vitória U20 | ‑ | SSA U20 |
19:00 | Ypiranga BA U20 | ‑ | Jacuipense U20 |
Brazil Catarinense U20 | |||
19:00 | Avaí U20 | ‑ | Figueirense U20 |
19:00 | Brusque U20 | ‑ | Hercílio Luz U20 |
19:00 | Internacional SC U20 | ‑ | Criciuma U20 |
Brazil Paulista - U20 | |||
19:00 | Corinthians U20 | ‑ | Aster Brasil SP U20 |
19:00 | Palmeiras U20 | ‑ | Nacional SP U20 |
19:00 | RB Bragantino U20 | ‑ | Metropolitano FC U20 |
19:00 | Santos U20 | ‑ | Mauaense U20 |
19:00 | São Paulo U20 | ‑ | GE Osasco U20 |
Brazil Pernambucano - U20 | |||
19:00 | Atletico Torres U20 | ‑ | Central SC U20 |
19:00 | Belo Jardim U20 | ‑ | Ipojuca U20 |
19:00 | CA Porto U20 | ‑ | Serrano PE U20 |
14:00 | Centro Limoeirense U20 | ‑ | Petrolina U20 |
19:00 | Santa Fe U20 | ‑ | Ibis Sport Club U20 |
19:00 | Sete de Setembro U20 | ‑ | Jaguar U20 |
Brazil Matogrossense 2 | |||
20:00 | Ação | ‑ | Poconé |
20:00 | Campo Novo | ‑ | Cáceres |
23:00 | Juara | ‑ | Santa Cruz MT |
Brazil Copa Espírito Santo | |||
19:00 | Vitória ES | ‑ | Capixaba SC |
Brazil Paulista Série B | |||
19:00 | AEA | ‑ | Olímpia |
20:00 | Inter de Bebedouro | ‑ | Fernandopolis |
19:00 | Manthiqueira | ‑ | Atletico Mogi |
19:00 | Mauaense | ‑ | Maua |
19:00 | Paulista | ‑ | Colorado Caieiras |
20:00 | Sao Carlos | ‑ | Flamengo SP |
19:00 | Tupa | ‑ | Tanabi |
19:00 | Uniao Mogi | ‑ | ECUS |
Burkina-Faso Ligue 1 | |||
17:00 | Douanes | ‑ | ASFA-Yennenga |
17:00 | Rahimo | ‑ | Etoile Filante |
17:00 | SONABEL | ‑ | RC Bobo-Dioulasso |
Burundi Ligue A | |||
14:00 | Aigle Noir | ‑ | Tigre Noir |
14:00 | Kayanza United | ‑ | Inter Star |
14:00 | Le Messager Ngozi | ‑ | Lydia Ludic |
14:00 | Moso Sugar | ‑ | Musongati |
14:00 | Olympic Star | ‑ | Dynamik |
14:00 | Rukinzo | ‑ | Flambeau du Centre |
14:00 | Telaviv | ‑ | Vital'O |
Cambodia C-League | |||
79 | Phnom Penh Crown | 0‑1 | Visakha |
80 | Svay Rieng | 4‑1 | Boeung Ket |
Canada Pacific Coast Soccer League | |||
00:00 | WIA | ‑ | Kamloops Rivers II |
Canada Canadian Premier League | |||
00:00 | Pacific FC | ‑ | York United |
FT | Cavalry FC | 3‑1 | Vancouver |
Canada League 1 Ontario | |||
21:00 | Hamilton United | ‑ | ProStars |
23:00 | Simcoe County Rovers | ‑ | Alliance United |
Chile Primera División | |||
20:00 | Cobresal | ‑‑ | Colo Colo |
45 | Coquimbo Unido | 2‑0 | Huachipato |
Chile Primera B | |||
17:30 | Deportes Temuco | ‑ | Deportes Santa Cruz |
17:30 | Magallanes | ‑ | Barnechea |
20:00 | Santiago Morning | ‑ | Santiago Wanderers |
22:30 | Universidad de Concepcion | ‑ | Union San Felipe |
Chile Copa Chile | |||
21:00 | Colina | ‑ | Municipal Mejillones |
21:00 | Deportes Valdivia | ‑ | Imperial Unido |
00:00 | Juvenil Seminario | ‑ | El Lucero |
23:30 | Municipal Puente Alto | ‑ | Colchagua |
01:00 | Municipal Salamanca | ‑ | Unión Compañías |
20:00 | Vicente Rosales | ‑ | Unión Wanderers |
Chile Segunda División | |||
22:30 | Lautaro de Buin | ‑ | D. Puerto Montt |
20:00 | Provincial Osorno | ‑ | Linares Unido |
00:00 | Trasandino | ‑ | Concepción |
China Super League | |||
39 | Henan Songshan Longmen | 1‑0 | Tianjin Tigers |
45 | Qingdao Youth Island | 0‑0 | Shandong Luneng |
China League One | |||
50 | Chongqing Tongliang Long | 1‑0 | Suzhou Dongwu |
51 | Qingdao Red Lions | 1‑2 | Yunnan Yukun |
FT | Dalian Zhixing | 0‑1 | Guangzhou Evergrande |
FT | Dongguan United | 2‑0 | Wuxi Wugou |
FT | Yanbian Longding | 3‑2 | Heilongjiang Lava Spring |
China League Two | |||
FT | Guangxi Lanhang | 0‑0 | Yichun Grand Tiger |
FT | Hainan Star | 0‑1 | Hunan Billows FC |
FT | Quanzhou Yassin | 1‑2 | Shanghai Port II |
FT | Shenzhen Juniors | 0‑1 | Guangxi Hengchen |
FT | Tai'an Tiankuang | 0‑0 | BIT |
Colombia Primera A | |||
23:00 | Deportivo Pereira | ‑‑ | Bucaramanga |
Colombia Liga Femenina | |||
21:30 | Deportivo Cali W | ‑ | La Equidad W |
21:30 | Deportivo Pasto W | ‑ | Real San Andrés W |
23:00 | Junior W | ‑ | América de Cali W |
01:00 | Millonarios W | ‑ | Santa Fe W |
Congo Ligue 1 | |||
18:00 | Étoile du Congo | ‑ | Otôho d'Oyo |
15:15 | Léopards de Dolisié | ‑ | CARA Brazzaville |
15:00 | Nathaly's | ‑ | Kondzo |
15:00 | Nouvelle Génération | ‑ | Jeunesse Unie de Kintélé |
Congo-DR Ligue 1 | |||
14:00 | Lubumbashi Sport | ‑ | TP Mazembe |
14:30 | Sanga Balende | ‑ | Panda B5 |
14:00 | TP Mazembe | ‑ | Saint Eloi Lupopo |
12:30 | Tshinkunku | ‑ | Blessing |
Croatia HNL | |||
18:30 | NK Osijek | ‑‑ | Lokomotiva Zagreb |
16:00 | Slaven Belupo | ‑‑ | HNK Gorica |
Croatia First NL | |||
16:00 | Cibalia Vinkovci | ‑ | Solin |
16:00 | Dubrava Zagreb | ‑ | Orijent 1919 |
13:50 | NK Sibenik | ‑ | Jarun |
Croatia Third NL - Istok | |||
16:00 | Buje | ‑ | Naprijed Hreljin |
16:30 | Halubjan Viškovo | ‑ | Cres |
16:00 | Kraljevica | ‑ | Crikvenica |
16:00 | Medulin | ‑ | Uljanik |
16:00 | Rovinj | ‑ | Pomorac |
16:00 | Rudar Labin | ‑ | Pazinka |
16:00 | Vinodol | ‑ | Nehaj |
Croatia Third NL - Jug | |||
16:00 | GOŠK Kaštel Gomilica | ‑ | Zagora |
16:00 | HNK Hajduk Split II | ‑ | Hrvatski vitez |
16:00 | Kamen Ivanbegovina | ‑ | Primorac Biograd |
16:00 | Neretva Metković | ‑ | Junak |
16:00 | Omiš | ‑ | HNK Zadar |
17:30 | Sloga Mravince | ‑ | Neretvanac Opuzen |
16:00 | Uskok Klis | ‑ | Zmaj Makarska |
16:00 | Vodice | ‑ | GOŠK Dubrovnik |
Croatia Third NL - Sjever | |||
16:00 | Dinamo Domašinec | ‑ | Polet |
16:00 | Pitomača | ‑ | Podravina Ludbreg |
16:00 | Varteks Varaždin | ‑ | Rudar Mursko Središće |
16:00 | Virovitica | ‑ | Medjimurje Cakovec |
Croatia Third NL - Sredite | |||
16:30 | HAŠK | ‑ | Sava Strmec |
16:30 | Kurilovec | ‑ | Segesta Sisak |
16:30 | Lucko | ‑ | Zagorec |
16:30 | Mladost Petrinja | ‑ | NK Lukavec |
16:30 | Ponikve | ‑ | Zelina |
16:30 | Tondach | ‑ | Bistra |
16:30 | Trešnjevka | ‑ | Samobor |
16:30 | Vrapče Zagreb | ‑ | Dinamo OO |
Croatia Third NL - Zapad | |||
16:30 | Borac Kneževi Vinogradi | ‑ | Sloga Nova Gradiška |
16:30 | NAŠK Našice | ‑ | Dakovo-Croatia |
16:30 | Slavija Pleternica | ‑ | Čepin |
16:30 | Valpovka | ‑ | Oriolik Oriovac |
16:30 | Vuteks-Sloga | ‑ | Slavonija Požega |
Croatia Second NL | |||
14:00 | Bjelovar | ‑ | Kustosija |
16:00 | Dugo Selo | ‑ | Jadran Poreč |
16:00 | Grobničan Čavle | ‑ | Marsonia |
16:00 | Hrvace | ‑ | Opatija |
16:00 | Jadran LP | ‑ | Križevci |
16:00 | Krk | ‑ | Hrvatski Dragovoljac |
16:00 | Trnje | ‑ | Mladost Ždralovi |
Czech-Republic Czech Liga | |||
14:00 | Ceske Budejovice | ‑‑ | Bohemians 1905 |
14:00 | FK Baumit Jablonec | ‑‑ | MFK Karvina |
14:00 | Pardubice | ‑‑ | Zlin |
17:00 | Slavia Prague | ‑‑ | Banik Ostrava |
Czech-Republic FNL | |||
16:00 | Hanácká | ‑ | Sparta Praha II |
16:00 | Líšeň | ‑ | Prostějov |
35 | Dukla Prague | 3‑1 | Vlasim |
Czech-Republic 3. liga - CFL A | |||
17:00 | Karlovy Vary | ‑ | Králův Dvůr |
9 | Přeštice | 0‑0 | Povltava FA |
FT | Motorlet Praha | 1‑0 | Sokol Hostouň |
Czech-Republic 3. liga - MSFL | |||
17:00 | Hlučín | ‑ | Frýdek-Místek |
18:00 | Hranice | ‑ | Baník Ostrava II |
15:30 | Start Brno | ‑ | Frýdlant |
FT | Blansko | 2‑2 | Uherský Brod |
FT | Slovan Rosice | 3‑1 | Karviná II |
FT | Tatran Bohunice | 0‑1 | Třinec |
Czech-Republic 4. liga - Divizie A | |||
16:00 | Hořovicko | ‑ | Slavoj Český Krumlov |
09:30 | Jindřichův Hradec | ‑ | Baník Sokolov |
16:00 | Příbram II | ‑ | Mariánské Lázně |
16:00 | Rokycany | ‑ | Doubravka |
16:00 | Spartak Soběslav | ‑ | Aritma Praha |
16:00 | Tachov | ‑ | Klatovy |
FT | Komárov | 4‑0 | Otava Katovice |
Czech-Republic 4. liga - Divizie B | |||
16:00 | Český Brod | ‑ | Brandýs nad Labem |
15:00 | Hvězda Cheb | ‑ | Meteor Praha |
16:00 | Ostrov | ‑ | Louny |
16:00 | Sokol Nespeky | ‑ | Olympie Březová |
FT | Hřebeč | 2‑1 | Slaný |
FT | Štětí | 1‑1 | Admira Praha II |
FT | Újezd Praha 4 | 1‑1 | Neratovice-Byškovice |
Czech-Republic 4. liga - Divizie C | |||
16:00 | Dobrovice | ‑ | Spoje Praha |
16:00 | Ústí nad Orlicí | ‑ | Letohrad |
16:00 | Vysoké Mýto | ‑ | Benátky nad Jizerou |
FT | Benešov | 5‑1 | Turnov |
FT | Chrudim II | 3‑1 | Hlinsko |
Czech-Republic 4. liga - Divizie D | |||
15:30 | Vrchovina | ‑ | Líšeň II |
FT | Havlíčkův Brod | 1‑1 | Ždírec nad Doubravou |
Czech-Republic 4. liga - Divizie E | |||
15:30 | Bzenec | ‑ | Baťov |
15:30 | HFK Olomouc | ‑ | Strání |
15:30 | Jiskra Rýmařov | ‑ | Skaštice |
15:30 | Nový Jičín | ‑ | Kozlovice |
34 | Vsetín | 0‑0 | Slavičín |
FT | Kostelec na Hané | 2‑0 | Nové Sady |
Czech-Republic 1. Liga U19 | |||
FT | České Budějovice U19 | 3‑0 | Baník Ostrava U19 |
FT | Dukla Praha U19 | 1‑2 | Jindřichův Hradec |
FT | Mladá Boleslav U19 | 2‑3 | Zbrojovka Brno U19 |
FT | Pardubice U19 | 0‑2 | Viktoria Plzeň U19 |
FT | Sigma Olomouc U19 | 0‑3 | Slovácko U19 |
FT | Slovan Liberec U19 | 1‑1 | Sparta Praha U19 |
FT | Vysočina Jihlava U19 | 3‑1 | Frýdek-Místek U19 |
FT | Zlín U19 | 4‑1 | Karviná U19 |
Czech-Republic 1. Liga Women | |||
11:00 | Baník Ostrava W | ‑ | Viktoria Plzeň W |
10:00 | Horní Heršpice W | ‑ | Pardubice W |
14:00 | Slovácko W | ‑ | Slavia Praha W |
11:30 | Sparta Praha W | ‑ | Slovan Liberec W |
Czech-Republic 3. liga - CFL B | |||
16:00 | Arsenal Česká Lípa | ‑ | Baník Souš |
16:00 | Slovan Velvary | ‑ | Pardubice II |
FT | Přepeře | 0‑0 | Ústí nad Labem |
FT | Teplice II | 1‑0 | Sokol Živanice |
Czech-Republic 4. liga - Divizie F | |||
15:30 | Řepiště | ‑ | Jeseník |
15:30 | Šumperk | ‑ | Opava II |
15:30 | Unie Hlubina | ‑ | Bospor Bohumín |
15:30 | Valašské Meziříčí | ‑ | Slavoj Olympia Bruntál |
FT | Břidličná | 0‑3 | Vratimov |
Denmark 2nd Division - Group 1 | |||
37 | Skive | 1‑0 | Fremad Amager |
Denmark Kvindeliga | |||
12:45 | AGF Aarhus | ‑ | Fortuna Hjørring |
14:00 | Brondby | ‑ | KoldingQ |
Denmark 3. Division | |||
39 | Naesby | 1‑0 | Ishøj |
50 | VSK Århus | 0‑1 | Frem |
80 | Lyseng | 4‑0 | SfB-Oure |
82 | Vanløse | 1‑0 | Silkeborg KFUM |
Denmark Denmark Series - Promotion Round | |||
12:30 | Allerød | ‑ | Karlslunde |
12:30 | Marienlyst | ‑ | Odder |
12:00 | OKS | ‑ | Viby |
14:00 | Sundby | ‑ | Skjold Sæby |
Denmark Denmark Series - Relegation Round | |||
12:00 | Hobro II | ‑ | Tarup-Paarup |
11:00 | LSF | ‑ | KFUM Roskilde |
11:00 | Ringsted | ‑ | Herlev |
12:00 | Slagelse B&I | ‑ | Greve |
14:30 | Varde | ‑ | Dalum |
Dominican-Republic Liga Mayor | |||
21:00 | Delfines Del Este | ‑ | San Cristóbal |
23:00 | Universidad O&M | ‑ | Atlántico |
Ecuador Liga Pro | |||
19:00 | Cumbaya | ‑‑ | Macara |
00:00 | Delfin SC | ‑‑ | Barcelona SC |
21:30 | Mushuc Runa | ‑‑ | LDU de Quito |
FT | Orense SC | 0‑1 | El Nacional |
Egypt Premier League | |||
17:00 | Al Ahly | ‑ | El Gouna FC |
17:00 | El Dakhleya | ‑ | Ceramica Cleopatra |
14:00 | Pharco | ‑ | Ismaily SC |
El-Salvador Primera Division | |||
22:15 | Dragón | ‑ | Isidro Metapán |
22:15 | FAS | ‑ | Águila |
22:15 | Fuerte San Francisco | ‑ | Once Municipal |
21:45 | Municipal Limeño | ‑ | Alianza |
22:00 | Platense | ‑ | Firpo |
22:15 | Santa Tecla | ‑ | Jocoro |
England FA WSL | |||
39 | Brighton Women | 0‑0 | Aston Villa Women |
80 | Everton Women | 2‑2 | Tottenham Women |
England U18 Premier League - North | |||
45 | Nott'm Forest U18 | 2‑0 | Blackburn U18 |
75 | Newcastle U18 | 0‑1 | Leeds U18 |
FT | Man Utd U18 | 3‑1 | Everton U18 |
FT | Stoke U18 | 1‑3 | Man City U18 |
FT | Sunderland U18 | 2‑4 | Middlesbrough U18 |
FT | Wolves U18 | 3‑1 | Derby U18 |
England U18 Premier League - South | |||
79 | West Brom U18 | 2‑2 | Reading U18 |
FT | Brighton U18 | 3‑2 | Aston Villa U18 |
FT | Chelsea U18 | 1‑2 | Norwich U18 |
FT | Tottenham U18 | 3‑2 | Arsenal U18 |
England Premier League 2 Division One | |||
80 | Reading U21 | 2‑0 | Middlesbrough U21 |
England National League - North - Play-offs | |||
15:30 | Brackley | ‑ | Boston Utd |
England Non League Div One - Play-offs | |||
15:00 | Anstey Nomads | ‑ | Harborough Town |
15:00 | Bowers & Pitsea | ‑ | Brentwood |
15:00 | Prescot Cables | ‑ | City of Liverpool |
15:00 | Stockton Town | ‑ | Dunston UTS |
Estonia Esiliiga A | |||
17:00 | Flora II | ‑ | Tartu Welco |
FT | Elva | 2‑3 | FC Tallinn |
FT | Viimsi | 1‑0 | JK Tabasalu |
Estonia Meistriliiga | |||
17:00 | Paide Linnameeskond | ‑ | Tallinna Kalev |
15:00 | Trans Narva | ‑ | Vaprus |
50 | Nõmme United | 1‑1 | Kuressaare |
Eswatini Premier League | |||
14:15 | Ezulwini United | ‑ | Manzini Sea Birds |
14:15 | Illovo | ‑ | Manzini Wanderers |
14:15 | Madlenya | ‑ | Denver |
14:15 | Rangers | ‑ | Moneni Pirates |
Ethiopia Premier League | |||
16:00 | Hadiya Hosaena | ‑ | Fasil Ketema |
37 | Sidama Bunna | 1‑0 | Welayta Dicha |
Faroe-Islands 1. Deild | |||
16:00 | Hoyvík | ‑ | AB |
8 | B36 II | 0‑0 | TB |
8 | Suduroy | 0‑0 | HB II |
Faroe-Islands Meistaradeildin | |||
15:00 | B68 | ‑ | NSI Runavik |
18:00 | EB / Streymur | ‑ | Vikingur Gota |
18:30 | KI Klaksvik | ‑ | 07 Vestur |
Finland Veikkausliiga | |||
15:00 | HJK Helsinki | ‑‑ | EIF |
17:00 | SJK | ‑‑ | KuPS Kuopio |
39 | Ilves | 1‑1 | AC Oulu |
Finland Ykkönen | |||
14:00 | EPS | ‑ | Atlantis |
14:00 | KPV-j | ‑ | PKKU |
14:00 | RoPS Rovaniemi | ‑ | Klubi-04 |
14:00 | VIFK | ‑ | JJK Jyvaskyla |
Finland Kakkonen - Lohko A | |||
15:00 | Futura | ‑ | GrIFK |
15:00 | NJS | ‑ | MyPa-47 |
16:00 | Reipas | ‑ | JäPS II |
Finland Kakkonen - Lohko B | |||
14:00 | HJS Akatemia | ‑ | I-Kissat |
14:00 | P-Iirot | ‑ | Tampere United |
14:00 | SexyPöxyt | ‑ | EBK |
Finland Kakkonen - Lohko C | |||
16:00 | OTP | ‑ | JPS |
FT | SJK-juniorit | 2‑1 | OPS Oulu |
Finland Kansallinen Liiga | |||
16:30 | Åland United | ‑ | PK-35 Vantaa W |
14:00 | Honka W | ‑ | JyPK |
Finland Ykkösliiga | |||
14:00 | Jaro | ‑ | SalPa |
14:00 | JIPPO | ‑ | SJK Akatemia |
14:00 | TPS Turku | ‑ | KäPa |
France Ligue 2 | |||
14:00 | Auxerre | ‑‑ | Paris FC |
18:00 | Guingamp | ‑‑ | St Etienne |
France National 1 | |||
17:00 | FC Rouen | ‑‑ | Chamois Niortais |
France National 2 - Group B | |||
17:00 | St-Pryvé St-Hilaire | ‑ | Avoine OCC |
Gambia GFA League | |||
17:30 | Real de Banjul | ‑ | Bombada |
Germany 2. Bundesliga | |||
19:30 | Kaiserslautern | ‑‑ | FC Magdeburg |
12:00 | VfL Osnabruck | ‑‑ | Schalke |
79 | Hansa Rostock | 1‑2 | Karlsruher |
81 | Greuther Furth | 4‑2 | Braunschweig |
Germany 3. Liga | |||
15:30 | SV Sandhausen | ‑‑ | Rot-Weiss Essen |
33 | SSV Ulm | 0‑0 | FC Viktoria Koln |
37 | Erzgebirge Aue | 0‑0 | Arminia Bielefeld |
38 | Dynamo Dresden | 0‑1 | Verl |
40 | SC Freiburg II | 1‑0 | Jahn Regensburg |
40 | TSV 1860 Munchen | 1‑1 | Dortmund II |
Germany Frauen Bundesliga | |||
38 | Hoffenheim W | 0‑2 | Eintracht Frankfurt W |
FT | Leverkusen W | 1‑2 | Bayern Munich W |
Germany Regionalliga - Bayern | |||
35 | Burghausen | 1‑1 | Vilzing |
35 | Nürnberg II | 0‑0 | FC Schweinfurt 05 |
36 | Ansbach | 2‑0 | Aubstadt |
36 | Greuther Fürth II | 0‑1 | Augsburg II |
4 | Eintracht Bamberg | 0‑0 | Memmingen |
Germany Regionalliga - Nord | |||
14:00 | Kilia Kiel | ‑ | Teutonia Ottensen |
35 | Eimsbütteler TV | 0‑0 | VfB Oldenburg |
37 | TSV Havelse | 0‑2 | FC Eintracht Norderstedt |
52 | Weiche Flensburg | 1‑0 | Spelle-Venhaus |
78 | Hannover 96 II | 3‑0 | SSV Jeddeloh |
80 | Phönix Lübeck | 0‑0 | SV Drochtersen/assel |
Germany Regionalliga - Nordost | |||
15:00 | BFC Dynamo | ‑ | Cottbus |
82 | Carl Zeiss Jena | 1‑1 | Altglienicke |
Germany Regionalliga - SudWest | |||
34 | Kickers Offenbach | 0‑2 | Hessen Kassel |
34 | Schott Mainz | 2‑0 | Barockstadt Fulda-Lehn. |
36 | Bahlinger SC | 0‑0 | Hoffenheim II |
36 | SGV Freiberg | 1‑0 | Steinbach |
37 | TuS Koblenz | 0‑2 | Balingen |
Germany Regionalliga - West | |||
26 | Wiedenbrück | 0‑1 | Alemannia Aachen |
33 | Köln II | 0‑1 | Rot-Weiss Oberhausen |
34 | Borussia M'gladbach II | 0‑0 | Fortuna Koln |
34 | Schalke 04 II | 1‑0 | Fortuna Düsseldorf II |
34 | Wegberg-Beeck | 0‑0 | Lippstadt 08 |
36 | Wuppertaler SV | 0‑0 | Rot Weiss Ahlen |
37 | Düren Merzenich | 0‑0 | FC Bocholt |
Germany U19 Bundesliga | |||
10:00 | Hansa Rostock U19 | ‑ | Dynamo Dresden U19 |
37 | Bayern München U19 | 3‑1 | Sandhausen U19 |
37 | Union Berlin U19 | 1‑1 | Hannover 96 U19 |
77 | Karlsruher SC U19 | 2‑0 | Eintracht Frankf U19 |
78 | Eintracht Braunsch U19 | 1‑1 | Hamburger SV U19 |
82 | St. Pauli U19 | 0‑4 | Wolfsburg U19 |
FT | Ingolstadt U19 | 2‑1 | Augsburg U19 |
FT | Viktoria Köln U19 | 3‑1 | Alemannia Aachen U19 |
FT | Werder Bremen U19 | 4‑0 | Carl Zeiss Jena U19 |
Germany Oberliga - Schleswig-Holstein | |||
14:00 | Dornbreite Lübeck | ‑ | Weiche Flensburg II |
31 | TSB Flensburg | 2‑1 | Hohenwestedt |
35 | Union Neumünster | 0‑1 | Oldenburger SV |
36 | Nordmark Satrup | 1‑0 | Inter Türkspor Kiel |
37 | VfR Neumünster | 0‑0 | Heider SV |
5 | Preußen Reinfeld | 0‑0 | Todesfelde |
Germany Oberliga - Westfalen | |||
18:00 | Türkspor Dortmund | ‑ | ASC Dortmund |
Germany Oberliga - Niedersachsen | |||
14:00 | Atlas Delmenhorst | ‑ | Rotenburger SV |
14:00 | Eilvese | ‑ | Bersenbrück |
17:00 | Kickers Emden | ‑ | Borussia Hildesheim |
33 | Schwarz-Weiß Rehden | 0‑1 | Ramlingen / Ehlershausen |
35 | Schöningen | 1‑0 | Eintracht Celle |
Germany Oberliga - Bremen | |||
33 | Woltmershausen | 1‑1 | Brinkumer SV |
36 | TuRa Bremen | 0‑2 | Blumenthaler SV |
36 | Vahr-Blockdiek | 1‑0 | Geestemünde |
Germany Oberliga - Hessen | |||
13:30 | Baunatal | ‑ | FC 1906 Erlensee |
15:00 | Friedberg | ‑ | 1960 Hanau |
14:00 | Hanau 93 | ‑ | Rot-Weiß Walldorf |
14:00 | Hünfelder SV | ‑ | Fernwald |
14:00 | SV Steinbach | ‑ | Waldgirmes |
30 | Eintracht Stadtallendorf | 1‑1 | Bayern Alzenau |
35 | FC Gießen | 1‑1 | Dietkirchen |
36 | Vfb Marburg | 0‑1 | Eddersheim |
Germany Oberliga - Niederrhein | |||
17:00 | SW Essen | ‑ | SF Hamborn |
17:00 | Uerdingen | ‑ | Mülheimer |
Germany Oberliga - Rheinland-Pfalz / Saar | |||
14:00 | Arminia Ludwigshafen | ‑ | Cosmos Koblenz |
14:30 | Auersmacher | ‑ | Kaiserslautern II |
14:30 | Baumholder | ‑ | FV Engers 07 |
17:00 | Bitburg | ‑ | TuS Koblenz |
14:30 | Diefflen | ‑ | Quierschied |
14:30 | Pfeddersheim | ‑ | Alemannia Waldalgesheim |
34 | Pirmasens | 0‑2 | Wormatia Worms |
79 | Gonsenheim | 3‑0 | Karbach |
Germany Oberliga - Baden-Württemberg | |||
14:30 | Essingen | ‑ | Mutschelbach |
14:30 | FC 08 Villingen | ‑ | Göppinger SV |
13:30 | Offenburger FV | ‑ | Hollenbach |
30 | FC Holzhausen | 2‑1 | CFR Pforzheim |
33 | Sonnenhof Grossaspach | 0‑0 | Bissingen |
36 | Backnang | 0‑0 | Reutlingen |
36 | Normannia Gmünd | 0‑0 | VfR Mannheim |
37 | FV Ravensburg | 1‑0 | Oberachern |
Germany Oberliga - Nordost-Nord | |||
37 | Optik Rathenow | 2‑2 | Eintracht Mahlsdorf |
38 | Dynamo Schwerin | 0‑1 | Staaken |
82 | Anker Wismar | 1‑1 | Tennis Borussia |
Germany Oberliga - Nordost-Süd | |||
33 | Motor Marienberg | 0‑0 | Bischofswerdaer FV |
35 | Ludwigsfelde | 0‑0 | Plauen |
36 | Krieschow | 0‑1 | Einheit Wernigerode |
38 | SC Freital | 1‑0 | Magdeburg II |
Germany Oberliga - Bayern Nord | |||
15:00 | Abtswind | ‑ | Eichstätt |
14:00 | ASV Neumarkt | ‑ | Ingolstadt II |
14:00 | Bayern Hof | ‑ | Hankofen-Hailing |
15:00 | Cham | ‑ | ATSV Erlangen |
14:00 | Coburg | ‑ | Gebenbach |
14:00 | Donaustauf | ‑ | Kornburg |
15:00 | Fortuna Regensburg | ‑ | Würzburger FV |
Germany Oberliga - Bayern Süd | |||
14:00 | Gundelfingen | ‑ | Kottern |
17:00 | Pipinsried | ‑ | Dachau |
34 | Heimstetten | 2‑0 | Landsberg |
39 | Rain / Lech | 0‑1 | Schwaben Augsburg |
6 | Ismaning | 0‑0 | Türkspor Augsburg |
7 | Sonthofen | 0‑0 | Kirchheimer SC |
FT | Kirchanschöring | 1‑2 | Deisenhofen |
Ghana Premier League | |||
16:00 | Berekum Chelsea | ‑‑ | Hearts of Oak |
16:00 | Karela | ‑‑ | Nations FC |
Gibraltar Premier Division | |||
18:30 | Mons Calpe SC | ‑ | Europa Point |
Grenada Premier Division | |||
21:00 | Camerhogne | ‑ | Hard Rock |
21:00 | Fontenoy United | ‑ | Hard Rock |
21:00 | Hurricanes | ‑ | SAB Spartans |
21:00 | Mt. Rich | ‑ | St. John's |
21:00 | QPR | ‑ | Shamrock Rovers |
Guadeloupe Division d'Honneur | |||
21:00 | Amical Club | ‑ | La Gauloise |
01:30 | CERFA | ‑ | Jeunesse Evolution |
01:30 | Gosier | ‑ | Dynamo Le Moule |
01:30 | USBM | ‑ | Phare du Canal |
Guatemala Primera Division | |||
18:00 | Universidad San Carlos | ‑ | Juventud Pinulteca |
Guinea Ligue 1 | |||
17:00 | CO Coyah | ‑ | Flamme Olympique |
17:00 | Hafia | ‑ | Milo |
17:00 | Renaissance | ‑ | Gangan |
17:00 | Wakirya | ‑ | Horoya |
Honduras Liga Nacional | |||
22:00 | Lobos Upnfm | ‑ | Vida |
Hong-Kong Premier League | |||
11:00 | Eastern | 0‑0 | Hong Kong FC |
FT | Southern District | 0‑0 | Wofoo Tai Po |
Hungary NB I | |||
14:30 | Puskas Academia | ‑‑ | Kisvarda FC |
18:15 | Ujpest | ‑‑ | Diosgyori |
84 | Mezokovesd-Zsory | 1‑1 | Zalaegerszegi TE |
Hungary NB III - Southeast | |||
FT | Vasas II | 3‑2 | Dabas |
Iceland Úrvalsdeild | |||
15:00 | Hafnarfjordur | ‑ | Vestri |
Iceland 1. Deild | |||
15:00 | Dalvík / Reynir | ‑ | IBV Vestmann |
Iceland 2. Deild | |||
15:00 | Fjardabyggd / Leiknir | ‑ | Thróttur Vogar |
15:00 | Haukar | ‑ | Höttur / Huginn |
17:00 | KFG | ‑ | KF |
15:00 | Reynir | ‑ | Ægir |
15:00 | Selfoss | ‑ | Kormákur / Hvöt |
17:00 | Vikingur Olafsiik | ‑ | Völsungur |
India Indian Super League | |||
15:00 | Mohun Bagan | ‑‑ | Mumbai City |
Iraq Iraqi League | |||
16:00 | Al Hudod | ‑ | Al Quwa Al Jawiya |
20:15 | Al Kahrabaa | ‑ | Al Najaf |
16:00 | Al Zawra'a | ‑ | Naft Maysan |
13:45 | Al-Qasim | ‑ | Al Zawra'a |
16:00 | Baghdad | ‑ | Zakho |
16:00 | Karbala | ‑ | Duhok |
18:15 | Naft Al-Wasat | ‑ | Karbala |
16:00 | Zakho | ‑ | Naft Al-Janoob |
7 | Al Shorta | 1‑0 | Newroz |
Israel Ligat Ha'al | |||
16:00 | Hapoel Haifa | ‑‑ | Hapoel Be'er Sheva |
18:00 | Hapoel Petah Tikva | ‑‑ | Hapoel Jerusalem |
18:00 | Maccabi Bnei Raina | ‑‑ | Maccabi Haifa |
15:00 | Maccabi Netanya | ‑‑ | Hapoel Tel Aviv |
Italy Campionato Primavera - 1 | |||
14:00 | Roma U19 | ‑ | Lazio U19 |
79 | Internazionale U19 | 1‑2 | Verona U19 |
FT | Monza U19 | 2‑1 | Frosinone U19 |
Italy Campionato Primavera - 2 | |||
14:00 | AlbinoLeffe U19 | ‑ | Padova U19 |
14:00 | Alessandria U19 | ‑ | Brescia U19 |
14:00 | Cittadella U19 | ‑ | Vicenza U19 |
14:00 | FeralpiSalò U19 | ‑ | Renate U19 |
14:00 | Monopoli U19 | ‑ | Benevento U19 |
14:00 | Napoli U19 | ‑ | Ascoli U19 |
14:00 | Perugia U19 | ‑ | Pisa U19 |
14:00 | Reggiana U19 | ‑ | Cremonese U19 |
14:00 | SPAL U19 | ‑ | Venezia U19 |
FT | Bari U19 | 1‑1 | Crotone U19 |
FT | Cesena U19 | 1‑1 | Virtus Entella U19 |
FT | Como U19 | 4‑3 | Udinese U19 |
FT | Cosenza U19 | 4‑0 | Ternana U19 |
FT | Pescara U19 | 4‑0 | Palermo U19 |
FT | Spezia U19 | 3‑4 | Salernitana U19 |
FT | Sudtirol U19 | 1‑0 | Parma U19 |
Ivory-Coast Ligue 1 | |||
17:00 | Bouaké | ‑ | Stella |
16:30 | Denguélé | ‑ | SOA |
17:00 | Korhogo | ‑ | Zoman |
18:45 | Mouna | ‑ | SOL |
Japan Japan Football League | |||
05:00 | Honda | ‑ | Criacao Shinjuku |
05:00 | Tochigi City | ‑ | Veertien Mie |
05:00 | Tokyo Musashino City | ‑ | Reinmeer Aomori |
05:00 | Verspah Oita | ‑ | Kochi United |
Jordan League | |||
18:45 | Ma'an | ‑ | Al Ramtha |
Kazakhstan Premier League | |||
15:00 | Aktobe | ‑ | FC Astana |
01:00 | FK Aksu | ‑ | Ordabasy |
48 | Kairat Almaty | 0‑0 | Atyrau |
50 | Tobol Kustanai | 1‑0 | Zhetysu Taldykorgan |
FT | Kyzyl-Zhar | 0‑1 | Turan Turkistan |
FT | Zhenys | 1‑2 | Yelimay Semey |
Kenya FKF Premier League | |||
13:00 | Murang'a SEAL | ‑‑ | GOR Mahia |
41 | Sofapaka | 0‑0 | Shabana |
42 | KCB | 0‑3 | Kariobangi Sharks |
FT | Muhoroni Youth | 1‑3 | Bidco United |
Kenya Super League | |||
13:00 | Assad | ‑ | Gusii |
34 | Coastal Heroes | 0‑0 | Migori Youth |
FT | Mathare United | 0‑0 | Mwatate United |
FT | Naivas | 1‑1 | Vihiga Bullets |
FT | Rainbow | 1‑0 | Kisumu All Stars |
FT | Vihiga United | 2‑2 | Kibera Black Stars |
Kosovo Superliga | |||
14:00 | Ballkani | ‑‑ | Dukagjini |
Latvia 1. Liga | |||
16:00 | Rīgas FS II | ‑ | Ogre United |
17:00 | Skanste | ‑ | Rēzekne FA |
40 | Valmiera II | 1‑2 | Progress / AFA Olaine |
FT | Riga FC II | 2‑2 | JDFS Alberts |
Latvia Cup | |||
14:00 | Staiceles Bebri | ‑ | JFC Jelgava |
Lebanon Premier League | |||
14:00 | Shabab Al Sahel | ‑ | Al Hikma |
Lesotho Premier League | |||
14:00 | ACE Maseru | ‑ | Liphakoe |
14:00 | LMPS | ‑ | Machokha |
14:00 | Manonyane | ‑ | CCX |
14:00 | Matlama | ‑ | Likila United |
Libya Premier League | |||
15:00 | Al Morooj | ‑ | Al-Anwar |
15:00 | Al Sadaqa | ‑ | Al-Hilal |
15:00 | Al-Akhdar | ‑ | Al Ahli Benghazi |
15:00 | Al-Suqoor | ‑ | Al Ta'awon |
15:00 | Al-Tahaddi | ‑ | Al-Nasr |
Lithuania 1 Lyga | |||
14:00 | Kauno Žalgiris II | ‑ | Banga II |
82 | BFA | 0‑2 | Trakai |
FT | Ekranas Panevezys | 2‑1 | Be1 NFA |
Lithuania Cup | |||
16:00 | Sendvaris | ‑ | Jonava |
Macao Primeira Divisão | |||
14:00 | Monte Carlo | ‑ | Tak Chun Ka I |
12:00 | Universidade de Macau | ‑ | Sporting Macau |
Macedonia First League | |||
16:00 | Akademija Pandev | ‑‑ | Bregalnica Stip |
16:00 | FK Struga | ‑‑ | KF Gostivari |
16:00 | Rabotnicki | ‑‑ | FK Tikves |
16:00 | Shkupi | ‑‑ | Shkendija |
16:00 | Vardar | ‑‑ | FK Makedonija GP |
16:00 | Voska Sport | ‑‑ | Sileks |
Macedonia Second League | |||
12:00 | Bashkimi Kumanovo | ‑ | Pelister |
12:00 | FK Belasica | ‑ | Vardar Negotino |
12:00 | FK Pobeda | ‑ | Aresimi |
12:00 | Novaci | ‑ | Karaorman |
12:00 | Ohrid | ‑ | Detonit Plachkovica |
12:00 | Osogovo | ‑ | Skopje |
12:00 | Sasa | ‑ | Kozuv Gevgelija |
12:00 | Teteks | ‑ | Besa Dobërdoll |
Malawi Super League | |||
2 | Ekwendeni Hammers | 0‑0 | Moyale Barracks |
5 | Nyasa Big Bullets | 0‑0 | Be Forward Wanderers |
6 | Baka City | 0‑0 | Silver Strikers |
Mali Première Division | |||
17:30 | Bougouni | ‑ | ASKO |
17:30 | Onze Créateurs | ‑ | USC Kita |
Malta Premier League | |||
34 | Hamrun Spartans | 1‑0 | Hibernians FC |
Mauritania Premier League | |||
20:50 | Chemal | ‑ | Nouadhibou |
18:00 | Inter Nouakchott | ‑ | AC Douane |
Mauritius Mauritian League | |||
12:30 | ASPL 2000 | ‑ | Entente Boulet Rouge |
Mexico Liga MX Femenil | |||
00:00 | Pachuca W | ‑ | Tigres UANL W |
19:00 | Pumas UNAM W | ‑ | Querétaro W |
45 | Necaxa W | 1‑0 | Atlético San Luis W |
45 | Puebla W | 1‑1 | Toluca W |
FT | Atlas W | 1‑1 | Cruz Azul W |
FT | Tijuana W | 1‑1 | León W |
Mexico Liga Premier Serie A | |||
18:00 | Correcaminos UAT II | ‑ | Mineros de Fresnillo |
18:00 | Deportiva Venados | ‑ | Petroleros de Salamanca |
18:00 | Leones Negros | ‑ | Cimarrones de Sonora II |
Mexico Liga Premier Serie B | |||
23:00 | Aguacateros CDU | ‑ | Artesanos Metepec |
Mexico U23 League | |||
16:00 | Cruz Azul U23 | ‑ | U.N.A.M.- Pumas U23 |
16:30 | Pachuca U23 | ‑ | Puebla U23 |
Moldova Super Liga | |||
14:00 | Olimp Comrat | ‑‑ | Falesti |
14:00 | Petrocub-Hincesti | ‑‑ | Dacia Buiucani |
14:00 | Saxan | ‑‑ | Victoria Bardar |
16:00 | Sheriff Tiraspol | ‑‑ | Milsami Orhei |
14:00 | Speranis Nisporeni | ‑‑ | FCM Ungheni |
18:00 | Zaria Balti | ‑‑ | FC Zimbru |
Mongolia Premier League | |||
65 | Falcons | 3‑1 | Bayanzürkh Sporting |
FT | Khangarid | 2‑1 | Ulaanbaatar |
Montenegro First League | |||
16:00 | Arsenal Tivat | ‑ | Buducnost Podgorica |
16:00 | Jedinstvo | ‑ | Mornar |
16:00 | Jezero | ‑ | Mladost DG |
17:00 | Sutjeska | ‑ | Petrovac |
Morocco Botola 2 | |||
17:00 | El Massira | ‑ | Rapide Oued ZEM |
17:00 | OCK Khouribga | ‑ | CA Khenifra |
17:00 | Olympique Dcheïra | ‑ | Racing de Casablanca |
17:00 | Wydad Fès | ‑ | Ittifaq Marrakech |
Netherlands Derde Divisie - Saturday | |||
14:00 | HSV ODIN 59 | ‑ | Harkemase Boys |
14:00 | URK | ‑ | Ijsselmeervogels |
14:00 | VVSB | ‑ | Hercules |
1 | Rijnvogels | 0‑0 | Hsc 21 |
2 | Dovo | 0‑0 | Eemdijk |
3 | Staphorst | 0‑0 | Kampong |
34 | DEM | 0‑2 | DVS 33 Ermelo |
34 | Sparta Nijkerk | 0‑0 | Hoogeveen |
5 | RKAV Volendam | 0‑0 | SC Genemuiden |
Netherlands Derde Divisie - Sunday | |||
13:30 | Barendrecht | ‑ | Groene Ster |
14:00 | Blauw Geel | ‑ | GVV Unitas |
17:00 | HV & CV Quick | ‑ | Kloetinge |
15:00 | OJC Rosmalen | ‑ | Baronie |
14:00 | Sportlust '46 | ‑ | AWC |
13:30 | SteDoCo | ‑ | TOGB |
17:00 | UNA | ‑ | Hoek |
Netherlands Tweede Divisie | |||
14:30 | Almere City II | ‑ | De Treffers |
14:00 | Kozakken Boys | ‑ | GVVV Veenendaal |
2 | ACV | 0‑0 | Koninklijke HFC |
4 | Spakenburg | 0‑0 | Quick Boys |
48 | Excelsior Maassluis | 0‑1 | AFC Amsterdam |
5 | FC Lisse | 0‑0 | SVV Scheveningen |
6 | HHC | 0‑0 | Rijnsburgse Boys |
6 | Noordwijk | 0‑0 | ADO '20 |
9 | Katwijk | 1‑0 | Sparta Rotterdam II |
Netherlands U21 Divisie 1 | |||
14:00 | Cambuur U21 | ‑ | NEC U21 |
14:00 | Twente / Heracles U21 | ‑ | Go Ahead Eagles U21 |
Netherlands U18 Divisie 1 | |||
12:30 | Ajax U18 | ‑ | Utrecht U18 |
11:00 | Feyenoord U18 | ‑ | AZ U18 |
11:00 | Groningen U18 | ‑ | Willem II U18 |
11:00 | Vitesse U18 | ‑ | PSV U18 |
New-Zealand National League - Central | |||
04:30 | Island Bay United | ‑ | Wellington Olympic |
03:30 | Miramar | ‑ | Napier City Rovers |
04:00 | Petone | ‑ | North Wellington |
03:30 | Waterside Karori | ‑ | Wellington Phoenix II |
New-Zealand National League - Northern | |||
04:00 | Bay Olympic | ‑ | Tauranga City United |
04:00 | East Coast Bays | ‑ | Auckland City |
04:00 | Eastern Suburbs Brisbane | ‑ | Birkenhead United |
04:00 | Manurewa | ‑ | Hamilton Wanderers |
06:00 | West Coast Rangers | ‑ | Melville United |
06:30 | Western Springs | ‑ | Auckland United |
New-Zealand National League - Southern | |||
03:45 | Christchurch United | ‑ | Coastal Spirit |
01:30 | Dunedin City Royals | ‑ | Twenty 11 |
03:45 | Ferrymead Bays | ‑ | Selwyn United |
03:00 | Nomads United | ‑ | Nelson Suburbs |
03:45 | Universities | ‑ | Cashmere Technical |
Nicaragua Primera Division | |||
22:00 | Jalapa | ‑ | Diriangén |
Nicaragua Liga Primera U20 | |||
00:00 | Walter Ferretti U20 | ‑ | Managua U20 |
Northern-Ireland Irish Cup | |||
14:30 | Cliftonville | Linfield | |
Norway Eliteserien | |||
17:00 | Brann | ‑‑ | Rosenborg |
Norway 1. Division | |||
15:00 | Egersund | ‑ | Lyn |
15:00 | IK Start | ‑ | Ranheim |
15:00 | Levanger | ‑ | Sogndal |
15:00 | Mjondalen | ‑ | Aalesunds FK |
15:00 | Raufoss | ‑ | Asane |
15:00 | Sandnes Ulf | ‑ | Moss |
15:00 | Stabaek IF | ‑ | Kongsvinger |
15:00 | Valerenga | ‑ | Bryne |
Norway 2. Division - Group 1 | |||
14:00 | Lysekloster | ‑ | Kvik Halden |
14:00 | Ørn Horten | ‑ | Hodd |
38 | Vard | 0‑1 | Notodden |
Norway 2. Division - Group 2 | |||
14:00 | Skeid | ‑ | Ull/Kisa |
19:30 | Stjørdals-Blink | ‑ | Tromsdalen Uil |
38 | Grorud | 1‑0 | Eidsvold |
38 | Kjelsås | 1‑0 | Follo |
Norway Toppserien | |||
13:00 | Åsane W | ‑ | Vålerenga W |
15:45 | Lillestrom | ‑ | Kolbotn W |
13:00 | Lyn W | ‑ | Stabæk W |
13:00 | Røa | ‑ | Arna-Bjørnar W |
Norway 3. Division - Girone 1 | |||
14:00 | Loddefjord | ‑ | Floro |
38 | Bjarg | 0‑0 | Askøy |
38 | Frøya | 0‑0 | Stord |
38 | Os | 0‑2 | Fana |
39 | Sandviken | 2‑0 | Førde |
Norway 3. Division - Girone 2 | |||
14:00 | Mandalskameratene | ‑ | Vidar |
15:00 | Odd II | ‑ | Brodd |
14:00 | Vigør | ‑ | Sola |
38 | Vindbjart | 1‑0 | Pors Grenland |
Norway 3. Division - Girone 3 | |||
14:00 | Asker | ‑ | Gamle Oslo |
38 | Oppsal | 0‑0 | Nordstrand |
Norway 3. Division - Girone 4 | |||
14:00 | Byåsen | ‑ | Trygg/Lade |
14:00 | Melhus | ‑ | Orkla |
14:00 | Tiller | ‑ | Surnadal |
81 | Nardo | 5‑3 | Lillestrøm II |
Norway 3. Division - Girone 5 | |||
14:00 | Funnefoss / Vormsund | ‑ | Gjelleråsen |
18:00 | Lokomotiv Oslo | ‑ | Bjørkelangen |
14:00 | Skjetten | ‑ | Lørenskog |
Norway 3. Division - Girone 6 | |||
FT | Brumunddal | 2‑2 | Fløya |
Norway 1. Division Women | |||
15:00 | Fyllingsdalen W | ‑ | Viking FK |
14:00 | Hønefoss W | ‑ | Øvrevoll Hosle W |
72 | Odd | 0‑1 | Fortuna Ålesund W |
Paraguay Division Profesional - Apertura | |||
FT | Libertad Asuncion | 1‑3 | Cerro Porteno |
FT | Nacional Asuncion | 0‑1 | Sportivo Luqueno |
Paraguay Division Intermedia | |||
15:00 | Fernando De La Mora | ‑ | Martin Ledesma |
15:00 | Rubio Nu | ‑ | Deportivo Santani |
25 | 3 de Febrero | 0‑0 | Pastoreo |
Peru Primera División | |||
21:30 | Carlos A. Mannucci | ‑ | Deportivo Garcilaso |
21:30 | Comerciantes Unidos | ‑ | Union Comercio |
19:00 | Cultural Santa Rosa | ‑ | Cusco |
45 | Cienciano | 1‑1 | Cesar Vallejo |
FT | Alianza Lima | 1‑0 | UTC |
Philippines PFL | |||
13:00 | Manila Montet | ‑ | Mendiola |
FT | Manila Digger | 3‑1 | Loyola |
FT | Philippine Army | 0‑5 | Davao Aguilas |
Poland Ekstraklasa | |||
14:00 | LKS Lodz | ‑‑ | Slask Wroclaw |
19:00 | Stal Mielec | ‑‑ | Jagiellonia Bialystok |
16:30 | Zaglebie Lubin | ‑‑ | Rakow Czestochowa |
Poland I Liga | |||
19:00 | GKS Katowice | ‑‑ | Stal Rzeszow |
16:30 | Lechia Gdansk | ‑‑ | GKS Tychy |
14:00 | Resovia Rzeszow | ‑‑ | Miedz Legnica |
Poland II Liga - East | |||
16:00 | Olimpia Elbląg | ‑ | Hutnik Kraków |
16:30 | Olimpia Grudziadz | ‑ | Stal Stalowa Wola |
49 | Lech Poznan II | 0‑1 | Kalisz |
FT | Radunia Stężyca | 1‑3 | Wisła Puławy |
Poland Central Youth League | |||
FT | Korona Kielce U19 | 3‑5 | Zagłębie Lubin U19 |
FT | Warta Poznań U19 | 4‑1 | Wisła Kraków U19 |
Poland III Liga - Group 1 | |||
14:00 | Pogoń Grod. Mazowiecki | ‑ | Pelikan Łowicz |
14:00 | Victoria Sulejówek | ‑ | Olimpia Zambrów |
15:00 | Wikielec | ‑ | Jagiellonia II |
16:00 | Łomża | ‑ | Legia Warszawa II |
Poland III Liga - Group 2 | |||
15:00 | Elana Toruń | ‑ | Flota Świnoujście |
16:00 | Sokół Kleczew | ‑ | Solec K. |
16:30 | Świt Skolwin | ‑ | Starogard Gdański |
15:00 | Vineta Wolin | ‑ | Stolem Gniewino |
Poland III Liga - Group 3 | |||
16:00 | Karkonosze Jelenia Góra | ‑ | Goczałkowice Zdrój |
16:00 | Lechia Zielona Góra | ‑ | Warta Gorzów |
16:00 | Pawłowice Śląskie | ‑ | Gwarek Tarnowskie Góry |
13:00 | Stilon Gorzów | ‑ | Odra Bytom Odrzański |
Poland III Liga - Group 4 | |||
15:00 | Czarni Połaniec | ‑ | Podlasie Biała Podlaska |
16:00 | Karpaty Krosno | ‑ | Avia Świdnik |
12:00 | Podhale Nowy Targ | ‑ | Unia Tarnow |
11:00 | Wieczysta Kraków | ‑ | Wisłoka Dębica |
14:30 | Wiślanie Jaśkowice | ‑ | Chełmianka Chełm |
Poland Ekstraliga Women | |||
11:00 | Górnik Łęczna W | ‑ | Medyk Konin W |
Portugal Primeira Liga | |||
15:30 | Boavista | ‑‑ | Gil Vicente |
20:30 | GD Chaves | ‑‑ | Porto |
15:30 | Rio Ave | ‑‑ | Vitoria Guimaraes |
18:00 | Sporting Lisbon | ‑‑ | Portimonense |
Portugal Segunda Liga | |||
14:00 | Academico de Viseu | ‑‑ | Leixoes |
15:30 | AD Oliveirense | ‑‑ | Tondela |
FT | Feirense | 1‑0 | Leiria |
Portugal Liga 3 | |||
16:00 | 1º Dezembro | ‑ | Caldas |
16:00 | Academica | ‑ | Atlético CP |
16:00 | Canelas 2010 | ‑ | Fafe |
14:00 | Lusitânia Lourosa | ‑ | Braga B |
16:00 | Oliveira Hospital | ‑ | Pêro Pinheiro |
16:00 | Sporting Lisbon B | ‑ | Amora |
16:00 | Trofense | ‑ | Sanjoanense |
18:00 | Varzim | ‑ | Felgueiras 1932 |
16:00 | Vianense | ‑ | Anadia |
Portugal 1a Divisão - Women | |||
11:00 | Albergaria | ‑ | Torreense W |
16:00 | Braga | ‑ | Damaiense W |
11:30 | Racing Seixal | ‑ | Famalicão W |
Portugal Júniores U19 | |||
17:00 | Academico Viseu U19 | ‑ | Sporting CP U19 |
17:00 | Belenenses U19 | ‑ | Academica U19 |
17:00 | Chaves U19 | ‑ | Rio Ave U19 |
17:30 | Lusitania FC U19 | ‑ | Gil Vicente U19 |
17:00 | Pacos Ferreira U19 | ‑ | Boavista U19 |
17:00 | Torreense U19 | ‑ | Alverca U19 |
17:00 | Vitoria Guimaraes U19 | ‑ | Sporting Braga U19 |
17:00 | Vitoria Setubal U19 | ‑ | Beira Mar U19 |
15:00 | Vizela U19 | ‑ | Maritimo U19 |
FT | Estoril U19 | 0‑2 | Lusitânia U19 |
Qatar Qatar Cup | |||
17:00 | Al Wakrah | ‑ | Al-Rayyan SC |
Romania Liga I | |||
18:00 | Universitatea Cluj | ‑‑ | Dinamo Bucharest |
51 | Botosani | 0‑0 | FC Voluntari |
Romania Liga II | |||
FT | Unirea Slobozia | 1‑0 | Corvinul Hunedoara |
Russia Premier League | |||
17:30 | FC Krasnodar | ‑‑ | Akhmat Grozny |
15:00 | FC Orenburg | ‑‑ | Krylya Sovetov |
Russia First League | |||
15:00 | Alania Vladikavkaz | ‑‑ | Shinnik |
17:00 | FC Dynamo Makhachkala | ‑‑ | Volgar Astrakhan |
15:30 | FK Neftekhimik | ‑‑ | Yenisey Krasnoyarsk |
17:30 | Rodina Moskva | ‑‑ | Arsenal Tula |
35 | Chornomorets Odesa | 0‑1 | Torpedo Moscow |
48 | FC Khimki | 2‑1 | FK Sokol Saratov |
FT | SKA-Khabarovsk | 0‑0 | Kamaz Chelny |
Russia Supreme Division Women | |||
17:00 | Dynamo Moscow | ‑ | Chertanovo Moscow |
11:00 | Lokomotiv Moskva W | ‑ | Yenisey W |
15:00 | Zenit W | ‑ | Krylya Sovetov W |
10:00 | Zvezda Perm W | ‑ | Krasnodar W |
Russia Second League - Group 3 | |||
15:00 | FK Spartak Tambov | ‑ | SKA Khabarovsk II |
Russia Second League - Group 1 | |||
14:00 | Astrakhan | ‑ | Stroitel Kamensk-Shakht. |
14:00 | Kuban Kholding | ‑ | Rubin Yalta |
15:00 | Rostov II | ‑ | Forte Taganrog |
15:00 | Sevastopol | ‑ | Druzhba |
14:00 | Spartak Nalchik | ‑ | Legion Dynamo |
37 | Dinamo Stavropol | 0‑0 | Alaniya Vladikavkaz II |
Russia Second League - Group 2 | |||
39 | Zvezda St. Petersburg | 0‑1 | Torpedo Vladimir |
Russia Second League - Group 4 | |||
14:30 | Akron II | ‑ | Orenburg II |
32 | Uralets Nizhnyi Tagil | 1‑1 | Nizhny Novgorod II |
78 | Dinamo Kirov | 1‑2 | Volna Nizhegorodskaya |
FT | Krylya Sovetov II | 2‑1 | Nosta |
FT | Ural II | 2‑1 | Lada Tolyatti |
Russia Second League A - Spring Season Silver | |||
14:00 | Avangard Kursk | ‑ | Volga Ulyanovsk |
15:00 | Khimik Dzerzhinsk | ‑ | Torpedo Miass |
14:00 | Mashuk-KMV | ‑ | Tekstilshtik-Telekom |
48 | Spartak Kostroma | 3‑2 | Kaluga |
FT | Irtysh Omsk | 2‑1 | Dinamo Bryansk |
Rwanda National Soccer League | |||
14:00 | Amagaju | ‑ | Sunrise |
14:00 | Bugesera | ‑ | Rwamagana City |
14:00 | Marines | ‑ | Musanze |
14:00 | Police | ‑ | Etoile de l'Est |
San-Marino Campionato | |||
14:00 | La Fiorita | ‑ | Murata |
16:30 | S.S. Cosmos | ‑ | Tre Penne |
Saudi-Arabia Pro League | |||
16:00 | Al Shabab | ‑‑ | Al-Raed |
16:00 | Al Taee | ‑‑ | Al Khaleej Saihat |
19:00 | Al-Nassr | ‑‑ | Al-Wehda |
Scotland Football League - Championship | |||
15:00 | Buckie Thistle | 0‑0 | East Kilbride |
Senegal Ligue 1 | |||
18:00 | Diambars | ‑ | Ouakam |
18:00 | DSC | ‑ | La Linguère |
Serbia Prva Liga | |||
17:00 | Kolubara | ‑ | Radnički Novi Beograd |
Serbia Srpska Liga - Belgrade | |||
15:30 | Buducnost Dobanovci | ‑ | Torlak |
15:30 | Padinska Skela | ‑ | Polet Dorćol |
10:00 | Prva Iskra | ‑ | Zvezdara |
15:30 | Radnički Obrenovac | ‑ | Sindjelic Beograd |
15:30 | Zemun | ‑ | Teleoptik |
Serbia Srpska Liga - Vojvodina | |||
16:00 | Borac Šajkaš | ‑ | Dinamo Pančevo |
16:00 | FK Becej | ‑ | Omladinac NB |
16:00 | Hajduk 1912 Kula | ‑ | 1. Maj Ruma |
16:00 | Jedinstvo Stara Pazova | ‑ | Zeleznicar Inđija |
16:00 | Kikinda | ‑ | Tisa Adorjan |
16:00 | Naftagas | ‑ | Radnički Zrenjanin |
16:00 | Podunavac | ‑ | Kabel Novi Sad |
16:00 | Sloven Ruma | ‑ | Backa Palanka |
Serbia Srpska Liga - East | |||
15:30 | Budućnost Popovac | ‑ | Radnički Svilajnac |
15:30 | FK Trayal | ‑ | SFS Borac |
15:30 | Jedinstvo Kruševac | ‑ | Djerdap Kladovo |
15:30 | Jedinstvo Paraćin | ‑ | Timočanin |
15:30 | Meševo | ‑ | FK Jagodina |
15:30 | Pčinja Trgovište | ‑ | Dunav Prahovo |
15:30 | Radnicki Pirot | ‑ | Žitorađa |
15:30 | Vlasina | ‑ | Sinđelić |
Serbia Srpska Liga - West | |||
15:30 | Borac Cacak | ‑ | FK Zlatibor |
15:30 | Loznica | ‑ | Real Podunavci |
15:30 | Mihajlovac | ‑ | Polet Ljubić |
15:30 | Omladinac Zablaće | ‑ | FAP |
15:30 | Sloga Petrovac na Mlavi | ‑ | Sloga Požega |
15:30 | Takovo | ‑ | Mladi Radnik |
15:30 | Tutin | ‑ | Jošanica |
15:30 | Vrelo Sport | ‑ | Budučnost Krušik |
Slovakia Super Liga | |||
17:00 | AS Trencin | ‑‑ | Zemplin |
17:00 | Slovan Bratislava | ‑‑ | MSK Zilina |
14:30 | Spartak Trnava | ‑‑ | Ruzomberok |
17:00 | Zlate Moravce | ‑‑ | MFK Skalica |
Slovakia 2. liga | |||
14:00 | Humenné | ‑ | Spišská Nová Ves |
16:00 | Petržalka | ‑ | Tatran Prešov |
16:00 | Považská Bystrica | ‑ | FK Pohronie |
16:00 | Slavoj Trebišov | ‑ | Komárno |
Slovakia 3. liga - West | |||
16:00 | Fomat Martin | ‑ | Dubnica |
16:00 | Hamsik Academy | ‑ | Galanta |
16:00 | Jednota Bánová | ‑ | Baník Lehota p.Vtáčnikom |
16:00 | Nové Mesto nad Váhom | ‑ | Beluša |
16:00 | Slovan Duslo Šaľa | ‑ | Lokomotíva Zvolen |
16:00 | Veľké Ludince | ‑ | Častkovce |
Slovakia 3. liga - East | |||
16:00 | Námestovo | ‑ | Rimavská Sobota |
16:00 | Novohrad Lučenec | ‑ | Spišské Podhradie |
16:00 | Partizán Bardejov | ‑ | Vranov nad Topľou |
Slovakia I Liga - Women | |||
10:00 | Ružomberok W | ‑ | Spartak Myjava W |
10:00 | Slovan Bratislava W | ‑ | Spartak Trnava W |
15:00 | Žilina W | ‑ | GFC Topoľčany |
Slovenia 1. SNL | |||
16:30 | Koper | ‑‑ | NK Domzale |
19:15 | Maribor | ‑‑ | NK Celje |
14:00 | NK Aluminij | ‑‑ | Ask Bravo |
Slovenia 2. SNL | |||
16:00 | Bilje | ‑ | Dravinja |
16:00 | Brinje-Grosuplje | ‑ | Krka |
17:00 | Rudar | ‑ | Dekani |
16:00 | Tabor Sezana | ‑ | Gorica |
Somalia Somali Premier League | |||
01:00 | Raadsan | ‑ | Dekedaha |
South-Africa Cup | |||
14:00 | Chippa United | ‑ | Orlando Pirates |
South-Africa Diski Challenge | |||
FT | Cape Town Spurs U23 | 2‑1 | Polokwane City U23 |
FT | Golden Arrows U23 | 3‑3 | Chippa United U23 |
FT | Kaizer Chiefs U23 | 4‑1 | Sekhukhune United U23 |
FT | Royal AM U23 | 1‑1 | AmaZulu U23 |
FT | Swallows U23 | 0‑1 | Stellenbosch U23 |
South-Korea K League 1 | |||
FT | FC Seoul | 0‑1 | Ulsan Hyundai |
FT | Pohang Steelers | 1‑0 | Jeonbuk Motors |
South-Korea K League 2 | |||
FT | Chungnam Asan | 1‑1 | FC Anyang |
FT | Gimpo Citizen | 0‑1 | Bucheon FC 1995 |
South-Korea K3 League | |||
FT | Busan Transportation | 1‑3 | Paju Citizen |
FT | Chuncheon FC | 1‑1 | Daegu II |
FT | Gangneung City | 0‑0 | Ulsan Citizen |
FT | Gimhae City | 2‑0 | Yangpyeong |
Spain Segunda División | |||
20:00 | FC Cartagena | ‑‑ | Alcorcon |
15:15 | Huesca | ‑‑ | Oviedo |
17:30 | Racing Santander | ‑‑ | Elche |
41 | Mirandes | 0‑1 | Real Valladolid |
Spain Primera División Femenina | |||
17:00 | Athletic Club W | ‑ | Villarreal W |
19:30 | Granada | ‑ | Barcelona W |
15:00 | Valencia W | ‑ | Eibar W |
FT | Atletico Madrid W | 1‑0 | Granad. Tenerife W |
Spain Primera División RFEF - Group 1 | |||
17:00 | Barcelona B | ‑‑ | SD Tarazona |
17:00 | CD Teruel | ‑‑ | Union de Salamanca |
16:00 | Real Sociedad B | ‑‑ | Celta Vigo B |
18:00 | Real Union | ‑‑ | Leonesa |
19:00 | SD Logrones | ‑‑ | Fuenlabrada |
17:00 | Sestao River | ‑‑ | Deportivo de La Coruna |
Spain Primera División RFEF - Group 2 | |||
15:00 | Atletico Sanluqueno CF | ‑‑ | Alcoyano |
15:00 | Real Murcia | ‑‑ | CD Castellon |
Spain Tercera División RFEF - Group 2 | |||
16:00 | Barcia | ‑ | Sporting Gijón II |
Spain Tercera División RFEF - Group 4 | |||
16:00 | Padura | ‑ | Vitoria |
Spain Tercera División RFEF - Group 6 | |||
17:00 | Silla | ‑ | Roda JC Kerkrade |
Spain Tercera División RFEF - Group 8 | |||
16:30 | Burgos Promesas | ‑ | Atlético Tordesillas |
Spain Tercera División RFEF - Group 9 | |||
68 | Atlético Melilla | 2‑2 | Polideportivo Almería |
Spain Tercera División RFEF - Group 11 | |||
15:30 | Mallorca II | ‑ | Alaior |
15:30 | Mercadal | ‑ | Felanitx |
Spain Tercera División RFEF - Group 13 | |||
18:00 | Alcantarilla | ‑ | UCAM Murcia II |
16:30 | Deportiva Minera | ‑ | Balsicas Atlético |
15:30 | Montecasillas | ‑ | Unión Molinense |
16:00 | Racing Murcia | ‑ | Muleño |
Spain Tercera División RFEF - Group 15 | |||
15:30 | Alesves | ‑ | Lerinés |
Spain Tercera División RFEF - Group 18 | |||
17:00 | Marchamalo | ‑ | Tarancón |
Spain Segunda División RFEF - Group 2 | |||
17:30 | Utebo | ‑ | UD Logrones |
Sweden Allsvenskan | |||
14:00 | Kalmar FF | ‑‑ | Halmstads |
14:00 | Mjallby AIF | ‑‑ | IF Brommapojkarna |
16:30 | Sirius | ‑‑ | Hacken |
Sweden Superettan | |||
14:00 | Degerfors IF | ‑ | Landskrona Bois |
14:00 | Osters IF | ‑ | Gefle |
14:00 | Utsikten | ‑ | Skövde AIK |
82 | Oddevold | 1‑0 | GIF Sundsvall |
Sweden Damallsvenskan | |||
14:00 | Hammarby IF | ‑ | Djurgardens |
14:00 | Trelleborg W | ‑ | Växjö |
79 | AIK Solna | 2‑3 | Norrköping W |
Sweden Ettan - Norra | |||
15:00 | Karlberg | ‑ | Sollentuna |
17:00 | Vasalund | ‑ | Örebro Syrianska |
81 | IF Karlstad | 0‑1 | Friska Viljor |
84 | Umeå FC | 2‑1 | FBK Karlstad |
FT | Piteå | 1‑5 | United Nordic |
Sweden Ettan - Södra | |||
15:00 | Angelholms FF | ‑ | Ljungskile SK |
15:00 | Falkenbergs | ‑ | Eskilsminne |
15:00 | Norrby IF | ‑ | Torns |
15:00 | Onsala | ‑ | Oskarshamns AIK |
15:00 | Trollhättan | ‑ | Olympic |
81 | Jonkopings Sodra IF | 0‑1 | Torslanda |
81 | Rosengård | 0‑1 | Tvååker |
Sweden Division 2 - Norra Götaland | |||
38 | Motala | 2‑1 | Grebbestad |
40 | Kumla | 0‑3 | Forward |
78 | Stenungsund | 0‑2 | IFK Skövde |
Sweden Division 2 - Norra Svealand | |||
15:00 | Arlanda | ‑ | Dalkurd FF |
16:00 | Enköping | ‑ | Hudiksvall |
15:00 | Farsta | ‑ | Sandvikens AIK |
33 | Skiljebo | 0‑1 | Kungsängen |
40 | IFK Österåker | 0‑0 | Järfälla |
FT | Gute | 1‑5 | Falu BS |
Sweden Division 2 - Norrland | |||
13:00 | Älgarna | ‑ | Sandviks |
13:00 | Bergnäsets | ‑ | Gottne |
15:00 | IFK Östersund | ‑ | Lucksta |
13:00 | Skellefteå | ‑ | Boden |
13:00 | Ytterhogdal | ‑ | Täfteå |
81 | Frösö | 1‑2 | IFK Luleå |
82 | Kiruna FF | 0‑1 | Team Thoren |
Sweden Division 2 - Södra Svealand | |||
13:00 | Atvidabergs | ‑ | Haninge |
13:30 | Enskede | ‑ | Arameiska / Syrianska |
13:00 | IFK Eskilstuna | ‑ | Ljungsbro |
13:00 | Nyköping | ‑ | Syrianska FC |
78 | Sylvia | 2‑1 | Nacka Iliria |
Sweden Division 2 - Västra Götaland | |||
38 | Husqvarna | 2‑0 | Öckerö |
50 | Sävedalen | 0‑2 | Laholm |
79 | Tord | 1‑0 | Västra Frölunda |
Sweden Division 2 - Östra Götaland | |||
15:00 | Karlshamn | ‑ | Österlen |
15:00 | Kristianstad | ‑ | Högaborg |
13:00 | Simrishamn | ‑ | Karlskrona |
Sweden Elitettan | |||
15:00 | Örebro Söder W | ‑ | Gamla Upsala W |
37 | Malmö FF W | 0‑0 | Eskilstuna United |
Switzerland Super League | |||
19:30 | FC Lugano | ‑‑ | St Gallen |
17:00 | Grasshoppers | ‑‑ | Stade-Lausanne-Ouchy |
17:00 | Servette FC | ‑‑ | FC Winterthur |
Switzerland 1. Liga Promotion | |||
16:00 | Basel II | ‑ | Brühl |
14:00 | Biel-Bienne | ‑ | Lugano II |
15:00 | Breitenrain | ‑ | Servette II |
15:00 | Luzern II | ‑ | Delémont |
15:00 | Paradiso | ‑ | SC Kriens |
15:00 | Rapperswil | ‑ | Bavois |
16:30 | Young Boys II | ‑ | Cham |
15:00 | Zürich II | ‑ | Étoile Carouge |
Switzerland 1. Liga Classic - Group 1 | |||
16:00 | Echallens | ‑ | Coffrane |
19:00 | Lausanne Sport II | ‑ | Chênois |
16:00 | Meyrin | ‑ | La Chaux-de-Fonds |
16:00 | Monthey | ‑ | Grand-Saconnex |
16:00 | Naters | ‑ | Terre Sainte |
6 | Vevey Sports | 1‑0 | La Sarraz-Eclépens |
Switzerland 1. Liga Classic - Group 2 | |||
15:00 | Köniz | ‑ | Concordia Basel |
16:00 | Rotkreuz | ‑ | Courtételle |
15:00 | Schötz | ‑ | Münsingen |
15:00 | Solothurn | ‑ | Emmenbrücke |
17:00 | Thun II | ‑ | Dietikon |
15:00 | Wohlen | ‑ | Muttenz |
Switzerland 1. Liga Classic - Group 3 | |||
15:00 | Balzers | ‑ | Gossau |
16:00 | Freienbach | ‑ | Tuggen |
17:00 | Grasshopper II | ‑ | YF Juventus |
15:00 | Höngg | ‑ | Eschen / Mauren |
17:00 | Kosova | ‑ | Mendrisio |
15:00 | Linth | ‑ | Taverne |
15:00 | Uzwil | ‑ | Wettswil-Bonstetten |
16:00 | Winterthur II | ‑ | Kreuzlingen |
Switzerland AXA Women’s Super League | |||
17:00 | Basel W | ‑ | St. Gallen W |
18:00 | Servette Chênois W | ‑ | Aarau |
13:00 | Young Boys W | ‑ | Grasshopper W |
15:00 | Zürich W | ‑ | Luzern W |
Switzerland 2. Liga Interregional - Group 1 | |||
16:00 | Châtel-St-Denis | ‑ | La Tour / Le Pâquier |
16:00 | Collex-Bossy | ‑ | Dardania Lausanne |
17:00 | Farvagny / Ogoz | ‑ | Amical Saint-Prex |
15:00 | Martigny Sports | ‑ | Lancy |
16:15 | Olympique de Genève | ‑ | Echichens |
17:00 | Perly-Certoux | ‑ | Signal |
16:00 | Stade Payerne | ‑ | Romontois |
16:30 | Veyrier Sports | ‑ | UGS |
Switzerland 2. Liga Interregional - Group 2 | |||
15:00 | Binningen | ‑ | Muri-Gümligen |
16:00 | Concordia Lausanne | ‑ | Bubendorf |
16:00 | Erguël | ‑ | Old Boys |
16:00 | Pratteln | ‑ | Ajoie-Monterri |
17:00 | Schöftland | ‑ | Besa Biel/Bienne |
15:00 | Tavannes / Tramelan | ‑ | Prishtina Bern |
Switzerland 2. Liga Interregional - Group 3 | |||
17:00 | Brunnen | ‑ | Ascona |
17:00 | Buochs | ‑ | Cham II |
17:00 | Emmen | ‑ | Locarno |
16:00 | Gambarogno - Contone | ‑ | Red Star Zürich |
17:00 | Goldau | ‑ | Kickers Luzern |
16:00 | Perlen-Buchrain | ‑ | Collina d'Oro |
Switzerland 2. Liga Interregional - Group 4 | |||
16:30 | Bazenheid | ‑ | Frauenfeld |
17:00 | Bülach | ‑ | Thalwil |
16:00 | Dardania St. Gallen | ‑ | Dübendorf |
15:00 | Lachen / Altendorf | ‑ | Adliswil |
15:30 | Uster | ‑ | Widnau |
16:00 | Weesen | ‑ | SV Schaffhausen |
16:00 | Wil II | ‑ | Tägerwilen |
Tajikistan Vysshaya Liga | |||
15:30 | Panjsher | ‑ | Kuktosh |
FT | Istiqlol | 3‑1 | Khosilot Farkhor |
Tanzania Ligi kuu Bara | |||
17:00 | Kinondoni MC | ‑‑ | Kagera Sugar |
14:00 | Singida Big Stars | ‑‑ | Dodoma Jiji |
77 | JKT Tanzania | 2‑0 | Geita Gold FC |
Thailand Thai League 1 | |||
14:00 | Muangthong United | ‑ | Sukhothai FC |
39 | Ratchaburi | 0‑0 | Bangkok Glass |
51 | Police Tero | 0‑0 | Chiangrai United |
77 | Nakhon Pathom | 0‑2 | Buriram United |
Thailand Thai League 2 | |||
77 | Nakhon Si Thammarat | 0‑0 | Chiangmai United |
Togo Championnat National | |||
16:30 | Barracuda | ‑ | Dynamic Togolais |
16:30 | Binah | ‑ | Gomido |
16:30 | Kakadl | ‑ | Gbohloé-su des Lacs |
Tunisia Ligue 1 | |||
15:00 | AS Soliman | ‑‑ | US Ben Guerdane |
15:00 | CA Bizertin | ‑‑ | Olympique Beja |
15:00 | ES Sahel | ‑‑ | US Monastirienne |
15:00 | US Tataouine | ‑‑ | ES Metlaoui |
Tunisia Ligue 2 | |||
15:00 | AS Rejiche | ‑ | Djelma |
15:00 | EO Sidi Bouzid | ‑ | EM Mahdia |
15:00 | Kerkennah | ‑ | AS Gabes |
15:00 | Moknine | ‑ | ES Zarzis |
15:00 | Radès | ‑ | Jeunesse Sportive Omrane |
Turkey Süper Lig | |||
14:00 | Istanbulspor | ‑‑ | Adana Demirspor |
17:00 | Kayserispor | ‑‑ | Fatih Karagumruk |
17:00 | Samsunspor | ‑‑ | Trabzonspor |
Turkey 1. Lig | |||
17:00 | Eyüpspor | ‑ | Goztepe |
Turkey 2. Lig | |||
33 | Amed | 0‑0 | Menemen Belediyespor |
36 | 24 Erzincanspor | 1‑1 | Fethiyespor |
36 | Altınordu | 2‑1 | Ankaraspor |
36 | Serik Belediyespor | 0‑4 | Erokspor |
36 | Utaş Uşakspor | 0‑2 | Sarıyer |
37 | Halide Edip Adıvar | 2‑1 | Karacabey Belediyespor |
38 | Adıyaman 1954 | 1‑0 | Afjet Afyonspor |
38 | Ankara Demirspor | 0‑2 | İçel İdmanyurdu Spor |
38 | Belediye Derincespor | 0‑1 | Denizlispor |
38 | Buca FK | 0‑0 | Diyarbekirspor |
38 | Bursaspor | 0‑0 | Van BB |
38 | Kırklarelispor | 0‑1 | Zonguldak Kömürspor |
39 | Arnavutköy Belediyespor | 1‑1 | Kastamonuspor 1966 |
39 | Erzin Spor | 0‑1 | Düzcespor |
39 | Etimesgut Belediyespor | 0‑1 | İnegölspor |
39 | Isparta 32 Spor | 0‑3 | 76 Iğdır Belediyespor |
39 | Karaman Belediyespor | 0‑3 | Somaspor |
39 | Kırşehir Belediyespor | 2‑3 | Hekimoğlu Trabzon |
Turkmenistan Ýokary Liga | |||
13:00 | Balkan | ‑ | Arkadag |
12:00 | Energetik | ‑ | Köpetdag Aşgabat |
13:00 | Merw | ‑ | Aşgabat |
13:30 | Şagadam | ‑ | Ahal |
Ukraine Premier League | |||
16:00 | FC Metalist 1925 | ‑‑ | Vorskla Poltava |
13:30 | FC Obolon | ‑‑ | LNZ Cherkasy |
FT | Oleksandria | 2‑2 | FC Rukh Vynnyky |
Ukraine Persha Liga | |||
45 | Hirnyk-Sport | 0‑1 | Khust City |
49 | Prykarpattia | 1‑0 | Yarud Mariupol' |
82 | Nyva Buzova | 0‑2 | Inhulets Petrove |
FT | Chernihiv | 1‑5 | Bukovyna |
FT | Dinaz Vyshhorod | 2‑0 | Nyva Ternopil |
FT | Epitsentr Dunayivtsi | 3‑2 | SK Poltava |
Ukraine Druha Liga | |||
15:00 | Metalurh Zaporizhya II | 0‑0 | Rukh Vynnyky II |
01:00 | VAST | ‑ | UCSA |
42 | Kremin' II | 0‑0 | Trostianets |
FT | Druzhba | 5‑2 | Karpaty II |
FT | Zvyahel | 1‑1 | Kudrivka |
Ukraine U19 League | |||
FT | Dnipro-1 U19 | 1‑0 | Kryvbas 2020 U19 |
FT | Dynamo Kyiv U19 | 2‑3 | Kolos Kovalivka U19 |
FT | Shakhtar Donetsk U19 | 3‑0 | Chornomorets U19 |
FT | Zhytomyr U19 | 1‑1 | Zorya Luhansk U19 |
United-Arab-Emirates Division 1 | |||
15:10 | Al-Dhafra | ‑ | Al Taawon |
15:00 | Gulf Heroes | ‑ | Al Urooba |
15:00 | Masafi | ‑ | Al Ramms |
15:00 | Masfut | ‑ | Al Fujairah SC |
Uruguay Primera División - Apertura | |||
14:00 | Boston River | ‑‑ | Miramar |
19:00 | Wanderers | ‑‑ | Progreso |
45 | Club Nacional | 2‑1 | Racing Montevideo |
Uruguay Segunda División | |||
22:00 | Atletico Torque | ‑ | Juventud |
USA NWSL Women | |||
03:00 | Seattle Reign FC | ‑‑ | San Diego Wave W |
FT | Utah Royals W | 1‑2 | Angel City W |
USA USL Championship | |||
23:30 | Charleston Battery | ‑‑ | Hartford Athletic |
00:00 | Loudoun United | ‑‑ | Detroit City FC |
21:00 | Memphis 901 | ‑‑ | FC Tampa Bay Rowdies |
00:00 | North Carolina | ‑‑ | Rhode Island |
00:00 | Pittsburgh Riverhounds | ‑‑ | Miami FC |
USA USL League One | |||
00:00 | Forward Madison FC | ‑‑ | Greenville Triumph SC |
45 | Richmond Kickers | 0‑1 | One Knoxville |
FT | Central Valley Fuego | 1‑3 | Charlotte Independence |
USA NISA | |||
00:00 | Michigan Stars | ‑ | Maryland Bobcats |
USA MLS Next Pro | |||
22:00 | Chattanooga | ‑ | Orlando City II |
21:00 | FC Cincinnati II | ‑ | Crown Legacy |
18:00 | New England II | ‑ | Chicago Fire II |
23 | Atlanta United II | 0‑0 | New York City II |
45 | Minnesota United II | 0‑1 | St. Louis City II |
FT | Colorado Rapids II | 1‑2 | Austin II |
PEN | San Jose Earthquakes II | 1‑1 | Houston Dynamo FC II |
Uzbekistan Super League | |||
14:30 | Andijan | ‑ | Sogdiana |
Venezuela Primera División | |||
22:00 | Real Esppor Club | ‑ | Metropolitanos FC |
Venezuela Segunda División | |||
22:00 | Maritimo | ‑ | Petare FC |
19:30 | Nueva Esparta | ‑ | Atlético La Cruz |
21:00 | Yaracuyanos FC | ‑ | Aragua FC |
45 | Fundacion AIFI | 0‑0 | Bolívar |
Vietnam V.League 1 | |||
24 | Hai Phong | 0‑0 | Ho Chi Minh City |
25 | Công An Nhân Dân | 1‑1 | Nam Dinh |
79 | Binh Duong | 3‑1 | Sanna Khanh Hoa |
79 | Thanh Hóa | 0‑0 | Binh Dinh |
FT | Song Lam Nghe An | 1‑1 | Ha Noi |
Vietnam V.League 2 | |||
FT | Dong Thap | 0‑0 | Long An |
Zambia Super League | |||
14:00 | Trident | ‑ | Nkwazi |
Zimbabwe Premier Soccer League | |||
14:00 | Bikita Minerals | ‑ | TelOne |
14:00 | Chicken Inn | ‑ | Dynamos |
14:00 | Herentals | ‑ | Yadah |
14:00 | Kariba | ‑ | Manica Diamonds |
14:00 | Ngezi Platinum | ‑ | Bulawayo Chiefs |
14:00 | Platinum | ‑ | Green Fuel |
All kick-offs UK time
Back to top