Live Football Scores (Fri 10‑May‑2024)
France Ligue 1 | |||
---|---|---|---|
20:00 | Brest | Reims | |
20:00 | Nice | Le Havre | |
Germany Bundesliga | |||
19:30 | Augsburg | VFB Stuttgart | |
Italy Serie A | |||
19:45 | Frosinone | Inter Milan | |
Spain La Liga | |||
20:00 | Alaves | ‑‑ | Girona |
World CONMEBOL Sudamericana | |||
03:00 | Deportivo Garcilaso | ‑ | Lanus |
03:00 | Universidad Catolica | ‑ | Union La Calera |
27 | Red Bull Bragantino | 2‑1 | Racing Club |
England League Two | |||
20:00 | Doncaster | Crewe | |
Scotland Premiership | |||
19:45 | Partick Thistle | Airdrieonians | |
Algeria Ligue 1 | |||
16:00 | CR Belouizdad | ‑ | El Bayadh |
18:00 | ES Setif | ‑ | US Souf |
16:00 | JS Kabylie | ‑ | MC Alger |
16:00 | Khenchela | ‑ | JS Saoura |
16:00 | MC Oran | ‑ | Ben Aknoun |
16:00 | Paradou AC | ‑ | US Souf |
16:00 | US Biskra | ‑ | CS Constantine |
17:00 | USM Alger | ‑ | El Bayadh |
Algeria U21 League 1 | |||
10:00 | NC Magra U21 | ‑ | JS Saoura U21 |
Andorra 2a Divisió | |||
19:30 | UE Engordany | ‑ | Atlètic Club II |
Argentina Liga Profesional Argentina | |||
23:00 | Sarmiento | ‑‑ | Instituto |
Argentina Primera Nacional | |||
00:00 | CA Temperley | ‑ | Atletico Mitre |
Argentina Primera C | |||
19:35 | Claypole | ‑ | El Porvenir |
Argentina Reserve League | |||
19:00 | Argentinos Juniors Res. | ‑ | Atlético Tucumán Res. |
19:00 | Boca Juniors Res. | ‑ | Defensa y Justicia Res. |
19:00 | Gimnasia La Plata Res. | ‑ | Barracas Central Res. |
19:00 | Instituto Res. | ‑ | Independiente Riva. Res. |
19:00 | Tigre Res. | ‑ | Newell's Old Boys Res. |
Armenia Premier League | |||
13:00 | Alashkert | ‑ | Shirak FC |
Armenia First League | |||
13:00 | BKMA II | ‑ | Ararat-Armenia II |
13:00 | Gandzasar Kapan | ‑ | Noah II |
13:00 | Lernayin Artsakh | ‑ | Syunik |
Australia A-League | |||
10:45 | Sydney | Central Coast Mariners | |
Australia Brisbane Premier League | |||
11:00 | Centenary Stormers | ‑ | Springfield United |
Australia New South Wales NPL | |||
10:30 | Manly United FC | ‑‑ | Sydney United 58 FC |
Australia Northern Territory Premier League | |||
10:00 | Casuarina | ‑ | Mindil Aces |
12:00 | Port Darwin | ‑ | Darwin Olympic |
Australia South Australia NPL | |||
11:00 | Adelaide City FC | ‑‑ | NE Metrostars |
11:00 | South Adelaide | ‑‑ | Adelaide Olympic |
Australia Victoria NPL | |||
10:45 | Dandenong City | ‑‑ | Heidelberg United |
10:30 | Melbourne Knights FC | ‑‑ | Green Gully |
Australia Northern NSW NPL | |||
11:00 | Broadmeadow Magic | ‑‑ | New Lambton |
Australia Queensland Premier League | |||
11:00 | Eastern Suburbs Brisbane | ‑ | St George Willawong |
Australia South Australia State League 1 | |||
11:45 | West Torrens Birkalla | ‑ | Fulham United |
Australia Victoria NPL 2 | |||
11:30 | Bentleigh Greens | ‑ | Brunswick City |
11:30 | Preston Lions | ‑ | Langwarrin |
Australia Tasmania Southern Championship | |||
11:15 | Glenorchy Knights II | ‑ | New Town |
11:15 | Olympia | ‑ | Clarence Zebras II |
Austria 2. Liga | |||
17:10 | Admira Wacker | ‑ | Leoben |
17:10 | FC Liefering | ‑ | First Vienna |
17:10 | Schwarz-Weiß Bregenz | ‑ | Stripfing |
19:30 | St Polten | ‑ | SV Ried |
Austria Regionalliga - Ost | |||
18:30 | Ardagger | ‑ | Fach-Donaufeld |
18:30 | Austria Vienna (Am) | ‑ | Draßburg |
18:00 | Mannsdorf-Großenzersdorf | ‑ | Favoritner AC |
18:30 | Rapid Wien II | ‑ | Mauerwerk |
18:30 | Traiskirchen | ‑ | Krems |
18:30 | Wiener SC | ‑ | TWL Elektra |
Austria Regionalliga - Mitte | |||
18:00 | Gleisdorf 09 | ‑ | Gurten |
18:00 | LASK Juniors | ‑ | Weiz |
18:00 | SK Vorwarts Steyr | ‑ | Deutschlandsberger SC |
18:00 | Voitsberg | ‑ | Allerheiligen |
Austria Regionalliga - West | |||
18:00 | Schwaz | ‑ | Silz / Mötz |
Austria Landesliga - Burgenland | |||
18:30 | Bad Sauerbrunn | ‑ | Leithaprodersdorf |
18:30 | Marz | ‑ | Siegendorf |
18:30 | Schattendorf | ‑ | St. Margarethen / Bur |
Austria Landesliga - Niederosterreich | |||
18:30 | Kottingbrunn | ‑ | Korneuburg |
19:00 | Neustadt | ‑ | Haitzendorf |
18:30 | Waidhofen / Thaya | ‑ | Gloggnitz |
18:30 | Zwettl | ‑ | Ortmann |
Austria Landesliga - Oberosterreich | |||
18:00 | Bad Schallerbach | ‑ | Union Edelweiß |
18:00 | Oedt | ‑ | St. Valentin |
19:00 | Vortuna Bad Leonfelden | ‑ | Ostermiething |
Austria Landesliga - Steiermark | |||
18:00 | Bruck an der Mur | ‑ | Ilz |
18:00 | Fürstenfeld | ‑ | Gnas |
18:00 | Kalsdorf | ‑ | Lafnitz II |
18:00 | Köflach | ‑ | Wildon |
18:00 | Schladming | ‑ | FSC Hochegger Dächer |
18:00 | Tillmitsch | ‑ | UFC Fehring |
18:00 | TuS Heiligenkreuz | ‑ | Frauental |
Austria Landesliga - Tirol | |||
18:00 | Kundl | ‑ | Wörgl |
18:30 | St. Johann in Tirol | ‑ | Fügen |
Austria Landesliga - Vorarlbergliga | |||
17:00 | Göfis | ‑ | Andelsbuch |
Austria Landesliga - Wien | |||
17:00 | Red Star Penzing | ‑ | Mannswörth |
17:30 | Schwechat | ‑ | ASV 13 |
Azerbaidjan Premyer Liqa | |||
16:00 | Neftchi Baku | ‑ | FK Kapaz |
Bangladesh Premier League | |||
11:00 | Abahani | ‑ | Bangladesh Police |
11:00 | Rahmatgonj MFS | ‑ | Sheikh Russel |
Belarus Premier League | |||
19:00 | Dnepr Mogilev | ‑‑ | Minsk |
17:00 | FC Vitebsk | ‑‑ | FC Smorgon |
Belarus 1. Division | |||
16:00 | FC Energetik-Bgu Minsk | ‑ | Torpedo BelAZ II |
15:00 | Molodechno-DYuSSh 4 | ‑ | Orsha |
14:00 | Shakhtyor Petrikov | ‑ | Dinamo Minsk II |
Belgium Jupiler Pro League | |||
19:45 | Standard de Liege | ‑‑ | Westerlo |
Belgium First Amateur Division | |||
19:30 | Olympic Charleroi | ‑ | Sint-Eloois-Winkel |
Bosnia Premijer Liga | |||
19:00 | FK Sarajevo | ‑ | Zvijezda 09 |
Bosnia 1st League - RS | |||
16:00 | BSK Banja Luka | ‑ | Slavija |
Brazil Serie B | |||
23:00 | Novorizontino | ‑‑ | Ceara |
Brazil Roraimense | |||
22:00 | GAS | ‑ | Atlético Roraima |
20:00 | Real Madrid | ‑ | Rio Negro RR |
Brazil Mineiro - 2 | |||
23:00 | Democrata SL | ‑ | Tupi |
Brazil Paranaense U20 | |||
19:30 | Campo Mourao U20 | ‑ | Athletico PR U20 |
14:00 | Coritiba U20 | ‑ | Prudentópolis U20 |
14:00 | Hope Internacional U20 | ‑ | Parana S.T.C. U20 |
19:45 | Independente FSJ U20 | ‑ | AA Iguacu U20 |
Brazil Baiano U20 | |||
19:00 | Estrela De Marco U20 | ‑ | Jacobina U20 |
Brazil Catarinense U20 | |||
21:00 | Hercílio Luz U20 | ‑ | Chapecoense U20 |
Brazil Paulista - U20 | |||
19:00 | Aguai U20 | ‑ | Brasilis U20 |
19:00 | Aster Brasil SP U20 | ‑ | Água Santa U20 |
19:00 | Bandeirante U20 | ‑ | Botafogo SP U20 |
19:00 | CA Joseense U20 | ‑ | Taubaté U20 |
19:00 | CA Taquaritinga U20 | ‑ | Rio Claro SP U20 |
19:00 | Clube Vital U20 | ‑ | Osasco Audax U20 |
19:00 | Comercial U20 | ‑ | Francana U20 |
19:00 | Cosmopolitano Sports U20 | ‑ | Inter Limeira U20 |
19:00 | Elosport U20 | ‑ | Ituano U20 |
19:00 | Fernandopolis U20 | ‑ | Mirassol U20 |
19:00 | GE Osasco U20 | ‑ | Oeste U20 |
19:00 | Independente SP U20 | ‑ | XV de Piracicaba U20 |
19:00 | Itapirense U20 | ‑ | Guacuano U20 |
19:00 | Juventus U20 | ‑ | São Caetano U20 |
19:00 | Marília U20 | ‑ | Novorizontino U20 |
19:00 | Mauaense U20 | ‑ | Jabaquara U20 |
19:00 | Metropolitano FC U20 | ‑ | Guarani U20 |
19:00 | Nacional SP U20 | ‑ | Flamengo SP U20 |
19:00 | Olimpia U20 | ‑ | Jose Bonifacio EC U20 |
19:00 | Pinda U20 | ‑ | São José EC U20 |
19:00 | Porto Football U20 | ‑ | Ponte Preta U20 |
19:00 | Portuguesa Santista U20 | ‑ | Mauá U20 |
19:00 | Portuguesa U20 | ‑ | Ibrachina U20 |
19:00 | Presidente Prudente U20 | ‑ | VOCEM U20 |
19:00 | São Bento U20 | ‑ | Comercial de Tietê U20 |
19:00 | São Carlos U20 | ‑ | XV de Jaú U20 |
19:00 | Sertãozinho U20 | ‑ | Inter de Bebedouro U20 |
19:00 | Sfera U20 | ‑ | Desportivo Brasil U20 |
19:00 | SKA Brasil U20 | ‑ | Capivariano U20 |
19:00 | Tanabi SP U20 | ‑ | Rio Preto U20 |
19:00 | Tupã U20 | ‑ | Gremio Prudente U20 |
19:00 | União Mogi U20 | ‑ | União Suzano U20 |
19:00 | União São João U20 | ‑ | Rio Branco U20 |
19:00 | Velo Clube U20 | ‑ | Ferroviária U20 |
Bulgaria First League | |||
14:45 | CSKA 1948 | ‑‑ | Slavia Sofia |
17:15 | Levski Krumovgrad | ‑‑ | Lokomotiv Plovdiv |
Bulgaria Third League - Southeast | |||
16:00 | FK Sliven | ‑ | Zagorets |
Burkina-Faso Ligue 1 | |||
01:00 | ASFA-Yennenga | ‑ | Sporting Cascades |
01:00 | ASFB | ‑ | ASEC-K |
01:00 | Douanes | ‑ | Royal |
01:00 | Etoile Filante | ‑ | Vitesse Arnhem |
01:00 | Majestic | ‑ | SONABEL |
01:00 | Rahimo | ‑ | KOZAF |
01:00 | RCK | ‑ | RC Bobo-Dioulasso |
01:00 | USFA | ‑ | Salitas |
Canada Canadian Premier League | |||
00:00 | York United | ‑ | Valour |
Chile Primera B | |||
00:00 | Union San Felipe | ‑ | Santiago Morning |
Chile Segunda División | |||
00:00 | Concón National | ‑ | General Velásquez |
China Super League | |||
12:35 | Chengdu Rongcheng | ‑‑ | Henan Songshan Longmen |
12:00 | Qingdao Hainiu | ‑‑ | Nantong Zhiyun |
13:00 | Shanghai Port | ‑‑ | Changchun Yatai |
Colombia Copa Colombia | |||
16 | Tigres UANL | 1‑1 | Jaguares |
Colombia Liga Femenina | |||
21:30 | Internacional Palmira | ‑ | Millonarios W |
Congo Ligue 1 | |||
18:00 | Jeunesse Unie de Kintélé | ‑ | Étoile du Congo |
15:00 | Vegas | ‑ | Inter Club |
Congo-DR Ligue 1 | |||
12:30 | Blessing | ‑ | Panda B5 |
Croatia HNL | |||
17:00 | HNK Gorica | ‑‑ | Rudes Zagreb |
Croatia First NL | |||
14:50 | Sesvete | ‑ | NK Sibenik |
Croatia Third NL - Jug | |||
16:00 | Hrvatski vitez | ‑ | Vodice |
Croatia Second NL | |||
16:30 | Hrvatski Dragovoljac | ‑ | Grobničan Čavle |
16:30 | Kustosija | ‑ | Jadran Poreč |
16:00 | Opatija | ‑ | Karlovac 1919 |
Cyprus 1. Division | |||
17:00 | AEL Limassol | ‑‑ | Karmiotissa Polemidion |
15:00 | Doxa Katokopias | ‑‑ | Ethnikos Achnas |
Czech-Republic 3. liga - CFL A | |||
16:30 | Jiskra Domažlice | ‑ | Táborsko II |
17:00 | Králův Dvůr | ‑ | Dukla Praha II |
17:00 | Sokol Hostouň | ‑ | Bohemians 1905 II |
Czech-Republic 3. liga - MSFL | |||
15:30 | Frýdlant | ‑ | Tatran Bohunice |
16:00 | Hodonín | ‑ | Hlučín |
Denmark Superliga | |||
18:00 | OB Odense | ‑‑ | Lyngby BK |
Denmark 1. Division | |||
18:00 | AC Horsens | ‑ | Naestved |
18:00 | B 93 | ‑ | HB Koge |
18:00 | Hillerød | ‑ | FC Helsingor |
Denmark 3. Division | |||
18:00 | Frem | ‑ | Holbæk B&I |
Denmark Denmark Series - Promotion Round | |||
17:30 | Karlslunde | ‑ | Gørslev |
Ecuador Liga Pro Serie B | |||
25 | Gualaceo SC | 0‑0 | Chacaritas |
Egypt Premier League | |||
14:00 | Ceramica Cleopatra | ‑ | El Geish |
17:00 | El Gouna FC | ‑ | Pharco |
17:00 | Future FC | ‑ | National Bank of Egypt |
El-Salvador Primera Division | |||
02:30 | FAS | ‑ | Águila |
England U18 Premier League - North | |||
14:00 | Stoke U18 | ‑‑ | Sunderland U18 |
England Professional Development League | |||
13:00 | Burnley U21 | ‑ | Coventry U21 |
13:00 | Cardiff U21 | ‑ | Hull U21 |
19:00 | Colchester U21 | ‑ | Sheffield Utd U21 |
14:00 | Swansea City U21 | ‑ | Birmingham U21 |
England FA Youth Cup | |||
19:00 | Man City U18 | ‑ | Leeds U18 |
Ethiopia Premier League | |||
13:00 | Kedus Giorgis | ‑ | Ethiopian Medhin |
16:00 | Wolkite Ketema | ‑ | Ethiopia Nigd Bank |
Finland Veikkausliiga | |||
16:00 | KuPS Kuopio | ‑‑ | VPS Vaasa |
France Ligue 2 | |||
19:45 | AC Ajaccio | ‑‑ | Grenoble |
19:45 | Amiens | ‑‑ | Auxerre |
19:45 | Concarneau | ‑‑ | Bordeaux |
19:45 | Dunkerque | ‑‑ | Caen |
19:45 | FC Annecy | ‑‑ | Angers |
19:45 | Laval | ‑‑ | Troyes |
19:45 | Paris FC | ‑‑ | Guingamp |
19:45 | Pau | ‑‑ | Bastia |
19:45 | St Etienne | ‑‑ | Rodez |
19:45 | Valenciennes | ‑‑ | Quevilly |
France National 1 | |||
20:00 | Chamois Niortais | ‑‑ | Le Mans |
20:00 | Cholet | ‑‑ | Avranches |
20:00 | Dijon | ‑‑ | Martigues |
20:00 | Epinal | ‑‑ | Villefranche |
20:00 | Nancy | ‑‑ | Chateauroux |
20:00 | Nimes | ‑‑ | Sochaux |
20:00 | Orleans | ‑‑ | Red Star F.C. |
20:00 | US Marignane | ‑‑ | FC Rouen |
20:00 | Versailles | ‑‑ | Chasselay MDA |
Georgia Erovnuli Liga | |||
16:00 | Dila Gori | ‑ | Torpedo Kutaisi |
18:00 | Dinamo Tbilisi | ‑ | FC Saburtalo Tbilisi |
13:00 | Gagra Tbilisi | ‑ | FC Samtredia |
17:00 | Kolkheti Poti | ‑ | Samgurali |
Germany 2. Bundesliga | |||
17:30 | FC Magdeburg | ‑‑ | Greuther Furth |
17:30 | SC Paderborn 07 | ‑‑ | Hamburger |
Germany 3. Liga | |||
18:00 | Rot-Weiss Essen | ‑‑ | TSV 1860 Munchen |
Germany Frauen Bundesliga | |||
17:30 | RB Leipzig W | ‑‑ | Hoffenheim W |
Germany Regionalliga - Bayern | |||
18:00 | Bayreuth | ‑ | Nürnberg II |
18:00 | Memmingen | ‑ | Burghausen |
Germany Regionalliga - Nord | |||
17:30 | VfB Oldenburg | ‑ | St. Pauli II |
Germany Regionalliga - West | |||
18:00 | Lippstadt 08 | ‑ | Paderborn II |
18:30 | Rot-Weiss Oberhausen | ‑ | Wegberg-Beeck |
18:30 | SSVg Velbert | ‑ | Wiedenbrück |
Germany U19 Bundesliga | |||
17:30 | Mainz 05 U19 | ‑ | Hoffenheim U19 |
Germany Oberliga - Hamburg | |||
18:15 | Concordia Chiajna | ‑ | Turkey |
18:30 | Süderelbe | ‑ | ETSV Hamburg |
Germany Oberliga - Mittelrhein | |||
18:30 | Bonner SC | ‑ | Freialdenhoven |
Germany Oberliga - Niederrhein | |||
19:00 | Union Nettetal | ‑ | Hilden |
Germany Oberliga - Rheinland-Pfalz / Saar | |||
18:30 | Alemannia Waldalgesheim | ‑ | Baumholder |
Germany Oberliga - Bayern Nord | |||
17:30 | Eichstätt | ‑ | ASV Neumarkt |
18:00 | Eltersdorf | ‑ | 1. SC Feucht |
18:00 | Ingolstadt II | ‑ | Donaustauf |
18:00 | Kornburg | ‑ | Cham |
18:00 | Neudrossenfeld | ‑ | Fortuna Regensburg |
Germany Oberliga - Bayern Süd | |||
18:30 | Kirchheimer SC | ‑ | Garching |
Gibraltar Premier Division | |||
20:00 | St. Josephs FC | ‑ | Lincoln Red Imps |
Greece Super League 2 | |||
14:00 | Makedonikos Neapolis | ‑ | AEK Athens II |
14:00 | Panachaiki FC | ‑ | Diagoras |
Honduras Liga Nacional | |||
02:00 | CD Olimpia | ‑ | CD Motagua |
Hungary NB I | |||
19:15 | Ujpest | ‑‑ | Kecskemeti TE |
Iceland Úrvalsdeild | |||
20:15 | Stjarnan | ‑ | Fram Reykjavik |
Iceland 1. Deild | |||
19:00 | Fjolnir | ‑ | Leiknir R. |
20:15 | Grotta | ‑ | Keflavik |
19:00 | IBV Vestmann | ‑ | Throttur Reykjavik |
20:15 | IR Reykjavik | ‑ | Grindavik |
Iraq Iraqi League | |||
01:00 | Al-Qasim | ‑ | Al Minaa Basra |
01:00 | Duhok | ‑ | Newroz |
01:00 | Naft Al-Janoob | ‑ | Karbala |
01:00 | Zakho | ‑ | Al Karkh |
Ireland Premier Division | |||
19:45 | Derry City | Bohemians Dublin | |
19:45 | Galway Utd | Sligo Rovers | |
19:45 | Shamrock Rovers | St Patricks | |
19:45 | Shelbourne | Drogheda | |
19:45 | Waterford | Dundalk | |
Ireland First Division | |||
19:45 | Athlone | ‑‑ | Bray |
19:45 | Cobh Ramblers | ‑‑ | Cork City |
19:45 | Finn Harps | ‑‑ | Longford |
19:45 | Kerry | ‑‑ | UCD |
19:45 | Treaty United | ‑‑ | Wexford Youths |
Israel Liga Leumit | |||
14:00 | Hapoel Kfar Saba | ‑ | Hapoel Afula |
14:00 | Hapoel Ramat Gan | ‑ | Kafr Qasim |
14:00 | Hapoel Ramat HaSharon | ‑ | Hapoel Umm al-Fahm |
14:00 | Hapoel Rishon Lezion | ‑ | Sektzia Nes Tziona |
14:00 | Ihud Bnei Shfaram | ‑ | Hapoel Acre |
14:00 | Ironi Tiberias | ‑ | Hapoel Nazareth Illit |
14:00 | Maccabi Herzliya | ‑ | Bnei Yehuda |
14:00 | Maccabi Kabilio Jaffa | ‑ | Hapoel Kiryat Shmona |
Israel Liga Alef | |||
11:40 | Dimona | ‑ | Holon Yermiyahu |
11:40 | Ironi Modi'in | ‑ | Shimshon Tel Aviv |
11:40 | Maccabi K. Ata Bialik | ‑ | Kiryat Yam SC |
13:00 | Maccabi Nujeidat Ahmed | ‑ | Tzeirey Taibe |
11:40 | Tira | ‑ | Ironi Baka El Garbiya |
Italy Serie B | |||
19:30 | Ascoli | ‑‑ | Pisa |
19:30 | Bari | ‑‑ | Brescia |
19:30 | Catanzaro | ‑‑ | Sampdoria |
19:30 | Como | ‑‑ | Cosenza |
19:30 | Cremonese | ‑‑ | Cittadella |
19:30 | Feralpisalo | ‑‑ | Ternana |
19:30 | Lecco | ‑‑ | Modena |
19:30 | Reggiana | ‑‑ | Parma |
19:30 | Spezia | ‑‑ | Venezia |
19:30 | Sudtirol | ‑‑ | Palermo |
Jordan League | |||
18:45 | Al Faisaly | ‑ | Moghayer Al Sarhan |
16:00 | Al Ramtha | ‑ | Al Wihdat |
16:00 | Sahab | ‑ | Ma'an |
Kazakhstan 1. Division | |||
12:00 | Khan Tengri | ‑ | Taraz |
14:00 | Kyran | ‑ | Ulytau |
11:00 | SD Family | ‑ | Akzhayik |
12:00 | Zhetisay | ‑ | Kaspiy |
Kenya Super League | |||
13:00 | Naivas | ‑ | Mathare United |
Kyrgyzstan Premier League | |||
12:00 | Kara-Balta | ‑ | Dordoi Bishkek |
16:00 | Talant | ‑ | Ilbirs |
Latvia Virsliga | |||
18:00 | Riga FC | ‑ | Valmiera FC |
16:00 | Rigas FS | ‑ | Liepajas Metalurgs |
Lebanon Premier League | |||
14:00 | Racing | ‑ | Bourj |
Libya Premier League | |||
15:30 | Al Morooj | ‑ | Al-Anwar |
15:30 | Al Sadaqa | ‑ | Al-Hilal |
15:30 | Al-Akhdar | ‑ | Al Ahli Benghazi |
15:30 | Al-Suqoor | ‑ | Al Ta'awon |
15:30 | Al-Tahaddi | ‑ | Al-Nasr |
Lithuania 1 Lyga | |||
17:00 | Neptūną Klaipėda | ‑ | Babrungas |
Malaysia Super League | |||
14:00 | Johor Darul Takzim FC | ‑ | Selangor |
Mauritius Mauritian League | |||
15:30 | ASRR | ‑ | Entente Boulet Rouge |
Mexico Liga MX | |||
02:00 | Pumas UNAM | ‑‑ | Cruz Azul |
04:10 | Tigres UANL | ‑‑ | Monterrey |
Mexico Liga MX Femenil | |||
04:06 | Guadalajara W | ‑ | América W |
02:00 | León W | ‑ | Pachuca W |
Mexico Liga Premier Serie A | |||
20 | Mineros de Fresnillo | 0‑0 | Cimarrones de Sonora II |
Mongolia Premier League | |||
12:15 | Bayanzürkh Sporting | ‑ | Bavarians |
Netherlands Eerste Divisie | |||
19:00 | ADO Den Haag | ‑‑ | Jong PSV |
19:00 | Emmen | ‑‑ | De Graafschap |
19:00 | FC Eindhoven | ‑‑ | Den Bosch |
19:00 | FC Groningen | ‑‑ | Roda JC Kerkrade |
19:00 | FC Oss | ‑‑ | NAC Breda |
19:00 | Jong Ajax | ‑‑ | Jong AZ |
19:00 | Jong Utrecht | ‑‑ | Dordrecht |
19:00 | MVV Maastricht | ‑‑ | VVV-Venlo |
19:00 | SC Cambuur | ‑‑ | Helmond Sport |
19:00 | Willem II | ‑‑ | Telstar |
New-Zealand National League - Northern | |||
08:30 | West Coast Rangers | ‑ | Eastern Suburbs Brisbane |
Nicaragua Liga Primera U20 | |||
26 | Real Estelí U20 | 1‑0 | Diriangén U20 |
Northern-Ireland Premiership Women | |||
19:45 | Cliftonville W | ‑ | Derry City W |
20:00 | Crusaders W | ‑ | Mid-Ulster W |
19:45 | Larne W | ‑ | Lisburn Rangers W |
20:00 | Lisburn | ‑ | Linfield W |
Norway Toppserien | |||
17:00 | Vålerenga W | ‑ | Lillestrom |
Oman Sultan Cup | |||
16:30 | Al-Nahda | ‑ | Dhofar |
Paraguay Division Profesional - Apertura | |||
23:00 | 2 de Mayo | ‑‑ | Tacuary |
Paraguay Division Intermedia | |||
22:15 | Guairena FC | ‑ | Martin Ledesma |
Peru Primera División | |||
20:30 | Union Comercio | ‑ | ADT |
Poland Ekstraklasa | |||
17:00 | Piast Gliwice | ‑‑ | LKS Lodz |
19:30 | Slask Wroclaw | ‑‑ | Cracovia |
Poland I Liga | |||
19:30 | GKS Tychy | ‑‑ | GKS Katowice |
17:00 | Motor Lublin | ‑‑ | Znicz Pruszkow |
Poland II Liga - East | |||
19:30 | Stal Stalowa Wola | ‑ | SKRA Czestochowa |
Poland III Liga - Group 1 | |||
17:00 | Broń Radom | ‑ | Pogoń Grod. Mazowiecki |
16:00 | Swit | ‑ | Lechia T. Mazowiecki |
Poland III Liga - Group 2 | |||
16:30 | Cartusia Kartuzy | ‑ | Luzino |
18:00 | Zawisza Bydgoszcz | ‑ | Sokół Kleczew |
Poland III Liga - Group 4 | |||
18:57 | Podlasie Biała Podlaska | ‑ | Star Starachowice |
18:45 | Wiązownica | ‑ | Karpaty Krosno |
Portugal Primeira Liga | |||
20:15 | GD Chaves | ‑‑ | Famalicao |
Portugal Segunda Liga | |||
18:00 | Belenenses | ‑‑ | Benfica B |
Portugal Taça Revelação U23 | |||
15:00 | Famalicão U23 | ‑ | Gil Vicente U23 |
17:00 | Sporting CP U23 | ‑ | Sporting Braga U23 |
15:00 | Torreense U23 | ‑ | Vizela U23 |
Romania Liga I | |||
18:30 | Sepsi OSK Sfantu Gheorghe | ‑‑ | Rapid Bucuresti |
Romania Liga III - Serie 5 | |||
16:00 | Kids Tâmpa Braşov | ‑ | Olimpic Cetate |
12:00 | Muscelul Câmpulung Elite | ‑ | Olimpic Zărneşti |
16:00 | Odorheiu Secuiesc | ‑ | Sepsi II |
Romania Liga III - Serie 6 | |||
16:00 | Dunărea Turris | ‑ | CSM Ramnicu Valcea |
Romania Liga III - Serie 7 | |||
16:00 | Cetate Deva | ‑ | Viitorul Şimian |
16:00 | CS U Craiova II | ‑ | Voinţa Lupac |
16:00 | Ghiroda şi Giarmata Vii | ‑ | Filiaşi |
12:00 | U Craiova 1948 II | ‑ | Jiul Petroşani |
Romania Liga III - Serie 8 | |||
16:00 | Ineu | ‑ | Șoimii Lipova |
16:00 | Phoenix Buziaș | ‑ | Peciu Nou |
Romania Liga III - Serie 9 | |||
16:00 | Viitorul Cluj | ‑ | ACS Târgu Mureș 1898 |
Romania Liga III - Serie 10 | |||
16:00 | Minaur Baia Mare | ‑ | Victoria Carei |
16:00 | Minerul Ocna Dej | ‑ | Olimpia MCMXXI |
16:00 | Sânmartin | ‑ | Sănătatea Cluj |
16:00 | SCM Zalău | ‑ | CSM Satu Mare |
Russia Premier League | |||
14:00 | Krylya Sovetov | ‑‑ | Akhmat Grozny |
Russia Youth Championship | |||
11:00 | Akademiya Konoplev U20 | ‑ | Lokomotiv Moskva U19 |
15:00 | Baltika U19 | ‑ | Rubin Kazan U20 |
17:00 | Chertanovo U20 | ‑ | Dinamo Moskva U19 |
15:00 | Krasnodar U19 | ‑ | Krylya Sovetov U19 |
11:00 | Nizhny Novgorod U19 | ‑ | Fakel U19 |
13:00 | Orenburg U19 | ‑ | CSKA Moskva U19 |
13:00 | Rostov U19 | ‑ | Akhmat Grozny U20 |
15:00 | Spartak Moskva U19 | ‑ | UOR №5 U20 |
11:00 | Strogino U20 | ‑ | Sochi U20 |
09:00 | Ural U20 | ‑ | Zenit U19 |
Rwanda National Soccer League | |||
14:00 | AS Kigali | ‑ | Rwamagana City |
14:00 | Gasogi United | ‑ | Etincelles |
Saudi-Arabia Pro League | |||
16:00 | Abha | ‑‑ | Dhamk |
19:00 | Al Khaleej Saihat | ‑‑ | Al-Wehda |
19:00 | Al-Ittihad FC | ‑‑ | Al-Ettifaq |
Serbia Srpska Liga - Belgrade | |||
12:00 | Torlak | ‑ | Prva Iskra |
Singapore Premier League | |||
12:45 | Balestier Khalsa | ‑ | Geylang International |
12:45 | Hougang United | ‑ | Home United |
Slovakia 2. liga | |||
16:00 | FK Pohronie | ‑ | Púchov |
16:00 | Komárno | ‑ | Petržalka |
16:00 | Slovan Bratislava II | ‑ | Považská Bystrica |
16:00 | Spartak Myjava | ‑ | Šamorín |
16:00 | Spišská Nová Ves | ‑ | Malženice |
16:00 | Tatran Lip Mikulas | ‑ | Humenné |
16:00 | Tatran Prešov | ‑ | Dolný Kubín |
16:00 | Žilina II | ‑ | Slavoj Trebišov |
Slovenia 2. SNL | |||
17:00 | Krka | ‑ | Bilje |
Somalia Somali Premier League | |||
01:00 | Heegan | ‑ | Raadsan |
South-Africa Premier Soccer League | |||
18:30 | Supersport United | ‑‑ | Cape Town Spurs |
Spain Segunda División | |||
19:30 | Burgos | ‑‑ | Eldense |
Spain Primera División Femenina | |||
19:30 | Barcelona W | ‑ | Athletic Club W |
17:30 | Villarreal W | ‑ | Eibar W |
Spain Tercera División RFEF - Group 6 | |||
18:15 | Soneja | ‑ | Elche II |
Spain Tercera División RFEF - Group 9 | |||
18:30 | Rincón | ‑ | Motril |
Spain Tercera División RFEF - Group 12 | |||
21:00 | Villa Santa Brígida | ‑ | Tamaraceite |
Spain Tercera División RFEF - Group 13 | |||
19:00 | Algar | ‑ | Plus Ultra |
Spain Tercera División RFEF - Group 14 | |||
19:00 | Atlético Pueblonuevo | ‑ | Don Álvaro |
Spain Tercera División RFEF - Group 18 | |||
19:00 | Tarancón | ‑ | Albacete II |
Surinam Eerste Divisie | |||
00:00 | Transvaal | ‑ | Robin Hood |
Sweden Superettan | |||
18:00 | Osters IF | ‑ | Oddevold |
Sweden Damallsvenskan | |||
17:00 | Rosengård W | ‑ | Djurgardens |
Sweden Division 2 - Norra Svealand | |||
18:30 | Kungsängen | ‑ | IFK Österåker |
Sweden Division 2 - Södra Svealand | |||
18:30 | Nacka Iliria | ‑ | Nyköping |
Sweden Division 2 - Västra Götaland | |||
18:00 | Landvetter IS | ‑ | Jonsered |
18:00 | Öckerö | ‑ | Lindome |
Sweden Division 2 - Östra Götaland | |||
18:00 | Hässleholms IF | ‑ | Karlshamn |
18:30 | Karlskrona | ‑ | IFK Hässleholm |
18:00 | Nosaby | ‑ | Balkan |
Switzerland Super League | |||
19:30 | FC Luzern | ‑‑ | Grasshoppers |
19:30 | Lausanne Sports | ‑‑ | Basel |
Switzerland 1. Liga Classic - Group 2 | |||
19:15 | Concordia Basel | ‑ | Dietikon |
Tajikistan Vysshaya Liga | |||
13:00 | Khosilot Farkhor | ‑ | Barki Tajik |
13:00 | Khujand | ‑ | Panjsher |
Tanzania Ligi kuu Bara | |||
16:00 | Coastal Union | ‑‑ | Singida Big Stars |
18:15 | Dodoma Jiji | ‑‑ | Tanzania Prisons |
Thailand Thai League 1 | |||
13:00 | Bangkok Glass | ‑ | Khon Kaen United |
Trinidad-And-Tobago Pro League | |||
01:10 | La Horquetta Rangers | ‑ | Prison Service |
Tunisia Ligue 1 | |||
17:30 | CS Sfaxien | ‑‑ | Stade Tunisien |
15:00 | EGS Gafsa | ‑‑ | AS Soliman |
17:30 | US Monastirienne | ‑‑ | Club Africain |
Tunisia Ligue 2 | |||
15:00 | AS Gabes | ‑ | AS Rejiche |
15:00 | Djelma | ‑ | Moknine |
15:00 | EM Mahdia | ‑ | Stade Gabesien |
15:00 | ES Zarzis | ‑ | Rogba Tataouine |
15:00 | Jendouba Sport | ‑ | CS Tabarka |
Turkey 1. Lig | |||
15:00 | Giresunspor | ‑ | Umraniyespor |
12:00 | Keçiörengücü | ‑ | Altay |
Turkey 3. Lig - Play-offs | |||
14:00 | Ayvalıkgücü Belediyespor | ‑ | Yeni Orduspor |
14:00 | Efeler 09 Spor | ‑ | Anadolu Üniversitesi |
14:00 | Kuşadasıspor | ‑ | Kütahyaspor |
14:00 | Muş Menderesspor | ‑ | Tokat Bld Plevnespor |
Uganda Premier League | |||
13:00 | Express FC | ‑‑ | NEC |
14:00 | URA FC | ‑‑ | KCCA FC |
Ukraine Persha Liga | |||
11:30 | Inhulets Petrove | ‑ | Ahrobiznes Volochysk |
13:30 | Livyi Bereh | ‑ | Prykarpattia |
10:00 | Viktoriya Mykolaivka | ‑ | Epitsentr Dunayivtsi |
Ukraine U19 League | |||
10:00 | Obolon' Kyiv U19 | ‑ | Rukh Vynnyky U19 |
09:00 | Shakhtar Donetsk U19 | ‑ | Dynamo Kyiv U19 |
11:00 | Vorskla U19 | ‑ | Minaj U19 |
United-Arab-Emirates Pro League | |||
15:10 | Ajman | ‑ | Al Bataeh |
15:10 | Al-Jazira | ‑ | Khorfakkan |
18:00 | Baniyas SC | ‑ | Sharjah FC |
United-Arab-Emirates Division 1 | |||
15:05 | Al Taawon | ‑ | Al Jazira Al Hamra |
15:05 | Al Thaid | ‑ | Dibba Al Hisn |
15:05 | City | ‑ | Al-Arabi SC |
15:05 | Dubai United | ‑ | Al Hamriyah |
Uruguay Primera División - Apertura | |||
00:00 | Club Nacional | ‑‑ | Fenix |
Uruguay Segunda División | |||
19:00 | Juventud | ‑ | Rentistas |
23:00 | Plaza Colonia | ‑ | Atenas |
USA USL Championship | |||
00:00 | Loudoun United | ‑‑ | El Paso Locomotive |
USA USL League Two | |||
00:00 | Louisiana Krewe | ‑‑ | Blue Goose |
USA MLS Next Pro | |||
22:00 | Fort Lauderdale CF | ‑ | Chattanooga |
Uzbekistan Pro League A | |||
15:00 | Buxoro | ‑ | Olimpik-Mobiuz |
14:00 | Xorazm | ‑ | Aral |
Vietnam V.League 2 | |||
12:00 | Bình Phước | ‑ | Pho Hien |
Wales Premier League | |||
19:45 | Caernarfon Town | ‑‑ | Cardiff Metropolitan |
World CONMEBOL Libertadores | |||
27 | Colo Colo | 0‑0 | Fluminense |
27 | The Strongest | 1‑0 | Estudiantes |
World AFC U17 Asian Cup - Women | |||
12:00 | Australia U17 W | ‑ | Japan U17 |
09:00 | Thailand U17 W | ‑ | China PR U17 |
All kick-offs UK time
Back to top