Live Football Scores (Tue 21‑May‑2024)
Algeria Ligue 1 | |||
---|---|---|---|
19:00 | MC Oran | ‑ | USM Alger |
Argentina Liga Profesional Argentina | |||
00:00 | Velez | ‑‑ | Newells |
FT | Racing Club | 3‑0 | Argentinos Juniors |
FT | Rosario Central | 1‑1 | Tigre |
Argentina Primera Nacional | |||
20:05 | Nueva Chicago | ‑ | Ferro Carril Oeste |
FT | Atletico Mitre | 1‑0 | Brown de Adrogue |
FT | San Martin Tucuman | 2‑0 | Patronato |
Argentina Primera C | |||
19:30 | Deportivo Paraguayo | ‑ | Defensores de Cambaceres |
19:30 | Mercedes | ‑ | Puerto Nuevo |
Argentina Reserve League | |||
19:00 | Banfield Res. | ‑ | Independiente Riva. Res. |
21:00 | Independiente Res. | ‑ | Estudiantes La Plata Res |
19:00 | Rosario Central Res. | ‑ | San Lorenzo Res. |
Armenia Premier League | |||
90 | Ararat Armenia | 1‑1 | Shirak FC |
FT | Pyunik | 3‑0 | Noah |
Armenia First League | |||
14:00 | Nikarm | ‑ | Alashkert II |
FT | Mika | 0‑0 | Ararat II |
FT | Onor | 0‑6 | Banants II |
Australia Brisbane Premier League | |||
10:30 | Redcliffe Dolphins | ‑ | Brisbane Knights |
Australia Northern NSW NPL | |||
10:00 | Broadmeadow Magic | ‑‑ | Maitland FC |
Austria Bundesliga | |||
45 | Wolfsberger AC | 0‑1 | Austria Vienna |
Austria Landesliga - Salzburg | |||
18:00 | Grödig | ‑ | Kuchl |
Bangladesh Federation Cup | |||
10:00 | Mohammedan Dhaka | ‑ | Bashundhara Kings |
Belarus Premier League | |||
45 | FC Isloch Minsk Raion | 1‑0 | Minsk |
FT | FC Slutsk | 2‑0 | Neman Grodno |
Bhutan Premier League | |||
FT | Tsirang | 2‑3 | Samtse |
Bolivia Primera División | |||
20:00 | CD Santa Cruz | ‑ | Gualberto Villarroel SJ |
45 | Royal Pari | 0‑0 | Always Ready |
Botswana Premier League | |||
14:00 | Police XI | ‑ | Nico United |
Brazil Serie A | |||
00:00 | Sao Paulo | ‑‑ | Cruzeiro |
Brazil Serie B | |||
21:00 | Chapecoense | ‑‑ | Ponte Preta |
FT | Guarani Campinas | 1‑2 | America MG |
Brazil Copa Do Brasil | |||
23:30 | Red Bull Bragantino | ‑ | Sousa |
Brazil Brasileiro Women | |||
00:00 | Sao Paulo W | ‑‑ | Flamengo W |
Brazil Serie C | |||
00:00 | Athletic Bilbao | ‑ | Aparecidense |
45 | Floresta | 0‑0 | Figueirense |
Brazil Serie D | |||
23:00 | Cascavel | ‑ | Hercílio Luz |
00:00 | Serra Talhada | ‑ | Democrata SL |
42 | Trem | 0‑1 | Humaitá |
Brazil Roraimense | |||
00:00 | River RR | ‑ | Náutico RR |
Brazil Mineiro - 2 | |||
45 | Mamoré | 0‑0 | Caldense |
Brazil CBF Brasileiro U20 | |||
19:00 | Bahia U20 | ‑ | Palmeiras U20 |
Brazil Catarinense U20 | |||
19:00 | Nação U20 | ‑ | Figueirense U20 |
Bulgaria First League | |||
19:00 | Pirin Blagoevgrad | ‑‑ | Hebar 1918 |
49 | Etar Veliko Tarnovo | 1‑1 | Botev Vratsa |
FT | Beroe Stara Zagora | 0‑3 | Lokomotiv Sofia |
Canada Canadian Championship | |||
00:00 | Toronto FC | ‑ | Saint-Laurent |
Canada League 1 Ontario | |||
00:00 | Guelph United | ‑ | Blue Devils |
Chile Primera División | |||
FT | Huachipato | 0‑1 | Audax Italiano |
Chile Primera B | |||
FT | Deportes Limache | 1‑3 | San Marcos de Arica |
China Super League | |||
FT | Henan Songshan Longmen | 1‑2 | Shanghai Shenhua |
FT | Meizhou Hakka FC | 0‑0 | Sichuan Jiuniu |
FT | Nantong Zhiyun | 1‑1 | Cangzhou Mighty Lions |
FT | Qingdao Hainiu | 1‑1 | Beijing Guoan |
FT | Tianjin Tigers | 1‑1 | Shandong Luneng |
FT | Zhejiang FC | 3‑1 | Wuhan Three Towns |
Colombia Primera B | |||
21:30 | Cucuta | ‑ | Quindio |
FT | Tigres UANL | 0‑1 | Desportivo Huila |
Colombia Liga Femenina | |||
00:00 | Deportivo Cali W | ‑ | Deportivo Pasto W |
Czech-Republic 3. liga - MSFL | |||
FT | Viktoria Otrokovice | 1‑0 | Frýdlant |
Denmark Superliga | |||
45 | AGF Aarhus | 2‑1 | FC Copenhagen |
Dominican-Republic Liga Mayor | |||
21:00 | Atlántico | ‑ | Cibao |
21:00 | Delfines Del Este | ‑ | Atlético Pantoja |
23:00 | Universidad O&M | ‑ | Vega Real |
Ecuador Liga Pro | |||
FT | Tecnico Universitario | 1‑0 | Orense SC |
Ecuador Liga Pro Serie B | |||
22:30 | Cuniburo | ‑ | San Antonio FC |
Egypt Premier League | |||
84 | El Gouna FC | 0‑0 | El Geish |
86 | Ceramica Cleopatra | 1‑0 | National Bank of Egypt |
FT | Baladiyyat Al Mehalla | 1‑0 | El Dakhleya |
Estonia Meistriliiga | |||
90 | Flora Tallinn | 1‑0 | Kuressaare |
Faroe-Islands Meistaradeildin | |||
19:00 | Skála | ‑ | KI Klaksvik |
Finland Ykkönen | |||
FT | Klubi-04 | 3‑0 | JJK Jyvaskyla |
France Ligue 2 | |||
19:30 | Rodez | ‑‑ | Paris FC |
Gambia GFA League | |||
56 | Real de Banjul | 0‑2 | Samger |
Guinea Ligue 1 | |||
17:00 | Ashanti GB | ‑ | Séquence |
17:00 | Loubha Télimélé | ‑ | CO Coyah |
Iceland Úrvalsdeild | |||
20:15 | Breidablik | ‑ | Stjarnan |
20:15 | Fram Reykjavik | ‑ | IA Akranes |
20:15 | HK Kopavogur | ‑ | Valur Reykjavík |
Iceland 1. Deild | |||
20:15 | Keflavik | ‑ | Afturelding |
Iran Persian Gulf Pro League | |||
17:15 | Foolad FC | ‑ | ZOB Ahan |
17:15 | Gol Gohar | ‑ | Aluminium Arak |
17:15 | Malavan | ‑ | Mes Rafsanjan |
17:15 | Nassaji Mazandaran | ‑ | Esteghlal FC |
17:15 | Paykan | ‑ | Tractor Sazi |
17:15 | Persepolis FC | ‑ | Esteghlal Khuzestan |
17:15 | Sanat Naft | ‑ | Shams Azar Qazvin |
17:15 | Sepahan FC | ‑ | Havadar |
Iraq Iraqi League | |||
18 | Naft Al-Janoob | 0‑0 | Al Talaba |
31 | Naft Al-Wasat | 1‑0 | Al Najaf |
FT | Al Minaa Basra | 0‑2 | Baghdad |
FT | Al Shorta | 2‑1 | Al Karkh |
Israel Ligat Ha'al | |||
18 | Hapoel Be'er Sheva | 0‑1 | Maccabi Haifa |
18 | Hapoel Haifa | 0‑0 | Maccabi Tel Aviv |
18 | Maccabi Bnei Raina | 0‑0 | Bnei Sakhnin |
Italy Serie B | |||
19:30 | Catanzaro | ‑‑ | Cremonese |
Italy Serie C - Promotion - Play-offs | |||
19:30 | Benevento | ‑ | Torres |
19:30 | Catania | ‑ | Avellino |
19:30 | Juventus U23 | ‑ | Carrarese |
19:30 | Vicenza | ‑ | Padova |
Latvia Virsliga | |||
FT | Metta / LU | 1‑1 | Tukums |
Libya Premier League | |||
FT | Al-Ittihad FC | 0‑1 | Asswehly |
FT | Alittihad Misurata | 1‑1 | Asaria |
Lithuania Cup | |||
PEN | Šiauliai | 1‑1 | FK Suduva |
Mexico Liga MX Femenil | |||
FT | Pachuca W | 2‑4 | Monterrey W |
FT | Tigres UANL W | 1‑0 | América W |
Netherlands Eredivisie | |||
19:00 | NAC Breda | ‑‑ | Emmen |
Norway 1. Division | |||
45 | Moss | 1‑0 | IK Start |
Norway 2. Division - Group 1 | |||
45 | Vard | 1‑1 | Viking II |
88 | Lysekloster | 4‑3 | Brann II |
Norway 3. Division - Girone 2 | |||
FT | Odd II | 9‑0 | Sandnes Ulf II |
Norway 3. Division - Girone 3 | |||
45 | Mjøndalen II | 0‑3 | KFUM II |
90 | Skeid II | 2‑3 | Sarpsborg 08 II |
Norway 3. Division - Girone 4 | |||
88 | Stabæk II | 3‑4 | Lillestrøm II |
FT | Rosenborg II | 2‑1 | Strømsgodset II |
Norway 3. Division - Girone 5 | |||
88 | Molde II | 4‑1 | Kristiansund II |
Norway 3. Division - Girone 6 | |||
45 | Sprint-Jeløy | 1‑1 | HamKam II |
Paraguay Division Profesional - Apertura | |||
22:30 | 2 de Mayo | ‑‑ | Sportivo Ameliano |
Paraguay Division Intermedia | |||
19:30 | Atlético Tembetary | ‑ | Encarnación |
19:30 | Deportivo Recoleta | ‑ | 3 de Febrero |
24 | Independiente F.b.c. | 0‑0 | Deportivo Santani |
Peru Primera División | |||
FT | Cienciano | 0‑0 | Universitario |
Saudi-Arabia Division 1 | |||
19:00 | Al Baten | ‑ | Al-Arabi SC |
19:00 | Al Orubah | ‑ | Al Jabalain |
19:00 | Al Safa | ‑ | Al Kholood |
19:00 | Al-Adalah | ‑ | Ohod |
52 | Jeddah Club | 1‑0 | Al-Ain |
69 | Al Najma | 0‑1 | Al-Faisaly FC |
86 | Al Taraji | 1‑3 | Al Qaisoma |
FT | Al Bukayriyah | 2‑3 | Al Jandal |
Serbia Cup | |||
19:15 | Red Star Belgrade | ‑ | Vojvodina |
Somalia Somali Premier League | |||
01:00 | Horseed | ‑ | Heegan |
South-Africa Premier Soccer League | |||
18 | TS Galaxy FC | 0‑0 | Mamelodi Sundowns |
South-Korea K League 2 | |||
FT | Chungnam Asan | 1‑0 | Suwon Bluewings |
FT | Jeonnam Dragons | 1‑1 | Cheongju |
FT | Seoul E-Land FC | 1‑1 | Bucheon FC 1995 |
Sweden Allsvenskan | |||
45 | IFK Goteborg | 0‑0 | Mjallby AIF |
Sweden Svenska Cupen | |||
45 | IFK Skövde | 0‑0 | Tord |
Switzerland Super League | |||
19:30 | Basel | ‑‑ | Yverdon-Sport FC |
19:30 | FC Luzern | ‑‑ | Stade-Lausanne-Ouchy |
19:30 | Lausanne Sports | ‑‑ | Grasshoppers |
Switzerland 2. Liga Interregional - Group 3 | |||
19:15 | Buochs | ‑ | Brunnen |
Tanzania Ligi kuu Bara | |||
76 | Kagera Sugar | 1‑2 | Coastal Union |
80 | JKT Tanzania | 0‑1 | Azam |
88 | Simba SC | 3‑1 | Geita Gold FC |
Uganda Premier League | |||
14:00 | Arua Hill | ‑‑ | NEC |
United-Arab-Emirates Pro League | |||
45 | Al-Ittihad Kalba | 1‑1 | Al-Wasl FC |
45 | Shabab Al Ahli Dubai | 1‑1 | Baniyas SC |
FT | Al Nasr | 1‑1 | Ajman |
Uruguay Primera División - Apertura | |||
45 | Deportivo Maldonado | 0‑0 | Club Nacional |
USA USL League Two | |||
23:00 | Charlotte Eagles | ‑‑ | North Carolina II |
00:00 | Florida Elite | ‑‑ | The Villages |
23:00 | Tampa Bay United | ‑‑ | Pinellas County |
00:00 | Virginia Marauders | ‑‑ | Lionsbridge |
FT | Tennessee | 2‑0 | Birmingham Legion II |
USA US Open Cup | |||
00:00 | Charleston Battery | ‑ | Atlanta United FC |
Uzbekistan Super League | |||
FT | Bunyodkor | 3‑2 | Lokomotiv Moscow |
Vietnam V.League 1 | |||
FT | Ha Noi | 2‑1 | Thanh Hóa |
FT | Ho Chi Minh City | 2‑1 | Công An Nhân Dân |
FT | Hoang Anh Gia Lai | 2‑1 | Hồng Lĩnh Hà Tĩnh |
FT | Quang Nam | 2‑1 | Binh Duong |
World OFC Champions League | |||
FT | Ifira Black Bird | 1‑2 | Magenta |
World UEFA U17 Championship | |||
18:30 | France U17 | ‑ | England U17 |
16:00 | Spain U17 | ‑ | Portugal U17 |
17 | Italy U17 | 1‑0 | Poland U17 |
FT | Slovakia U17 | 0‑0 | Sweden U17 |
All kick-offs UK time
Back to top