Live Football Scores (Thu 09‑May‑2024)
World UEFA Europa League | |||
---|---|---|---|
FT | Atalanta | 3‑0 | Marseille |
FT | Leverkusen | 2‑2 | AS Roma |
World UEFA Europa Conference League | |||
FT | Olympiacos | 2‑0 | Aston Villa |
World CONMEBOL Sudamericana | |||
23:00 | Belgrano | ‑ | Delfin SC |
FT | Cuiaba | 3‑0 | Metropolitanos FC |
FT | Nacional Potosí | 4‑1 | Fortaleza EC |
FT | Sportivo Trinidense | 1‑2 | Boca Juniors |
Albania 1st Division | |||
FT | Bylis | 2‑3 | AF Elbasani |
Algeria U21 League 1 | |||
17:00 | ES Sétif U21 | ‑ | US Souf U21 |
17:00 | JS Kabylie U21 | ‑ | CS Constantine U21 |
17:00 | Paradou AC U21 | ‑ | ASO Chlef U21 |
FT | CR Belouizdad U21 | 2‑1 | Ben Aknoun U21 |
FT | Khenchela U21 | 1‑2 | MC Alger U21 |
FT | US Biskra U21 | 0‑0 | MC Oran U21 |
FT | USM Alger U21 | 5‑0 | El Bayadh U21 |
Argentina Reserve League | |||
19:00 | Argentinos Juniors Res. | ‑ | Atlético Tucumán Res. |
19:00 | Boca Juniors Res. | ‑ | Defensa y Justicia Res. |
19:00 | Gimnasia La Plata Res. | ‑ | Barracas Central Res. |
19:00 | Instituto Res. | ‑ | Independiente Riva. Res. |
19:00 | Tigre Res. | ‑ | Newell's Old Boys Res. |
Armenia Premier League | |||
FT | Ararat | 0‑1 | Noah |
FT | Pyunik | 3‑1 | Van |
Armenia First League | |||
12:00 | BKMA II | ‑ | Noah II |
12:00 | Gandzasar Kapan | ‑ | Pyunik II |
12:00 | Lernayin Artsakh | ‑ | Ararat-Armenia II |
13:00 | Mika | ‑ | Alashkert II |
12:00 | Nikarm | ‑ | Alashkert II |
12:00 | Onor | ‑ | Banants II |
12:00 | Shirak II | ‑ | Syunik |
Austria Regionalliga - Ost | |||
FT | Leobendorf | 1‑0 | Neusiedl |
Austria Regionalliga - West | |||
FT | Bischofshofen | 2‑0 | Pinzgau Saalfelden |
Austria Landesliga - Karnten | |||
10:00 | KAC | ‑ | Ferlach |
10:00 | Kraig | ‑ | Treibach |
09:30 | Velden | ‑ | St. Jakob Rosental |
Austria Landesliga - Oberosterreich | |||
14:00 | Friedburg / Pöndorf | ‑ | Bad Ischl |
15:00 | Pregarten | ‑ | Mondsee |
16:00 | Wels | ‑ | Union Perg |
Austria Landesliga - Salzburg | |||
13:30 | Golling | ‑ | Anif |
16:00 | Siezenheim | ‑ | Bramberg |
Azerbaidjan Birinci Dasta | |||
FT | Araz Saatlı | 0‑5 | MOIK |
FT | Energetik | 0‑0 | Zaqatala |
FT | Keshla FC | 3‑0 | Karvan |
FT | Mil-Muğan | 0‑0 | Qaradağ Lökbatan |
Bahrain Premier League | |||
FT | Al Hala | 1‑2 | Sitra |
FT | Al Najma | 1‑4 | Manama |
FT | Al-Hidd | 2‑1 | Busaiteen |
Belarus Reserve League | |||
01:00 | Arsenal Res. | ‑ | Slutsk Res. |
01:00 | Dinamo Brest Res. | ‑ | Gomel Res. |
01:00 | Dnepr Mogilev Res. | ‑ | Minsk Res. |
01:00 | Isloch Res. | ‑ | Dinamo Minsk Res. |
01:00 | Shakhtyor Res. | ‑ | BATE Res. |
01:00 | Slavia Res. | ‑ | Neman Grodno Res. |
01:00 | Torpedo Zhodino Res. | ‑ | Naftan Res. |
01:00 | Vitebsk Res. | ‑ | Smorgon Res. |
Belgium Cup | |||
FT | Union St Gilloise | 1‑0 | Royal Antwerp |
Belgium Provincial - Play-offs VV | |||
14:00 | Antonia | ‑ | Rumbeke |
14:00 | Berlare | ‑ | Ardennen |
14:00 | De Kempen | ‑ | Groen Star Beek |
14:00 | Weerstand Koersel | ‑ | Fenixx BeigHum |
Belgium Third Amateur Division - Play-offs | |||
14:00 | Aywaille | ‑ | Elsautoise |
15:00 | Berg en Dal | ‑ | Roeselare Daisel |
15:00 | Braine | ‑ | Ostiches |
14:00 | Crossing Schaerbeek | ‑ | Entité Manageoise |
14:00 | Raeren-Eynatten | ‑ | Habay-la-Neuve |
14:00 | Wellen | ‑ | Esperanza Pelt |
Botswana Premier League | |||
14:00 | BDF XI | ‑ | Morupule Wanderers |
14:00 | Sua Flamingoes | ‑ | Gaborone United |
Brazil Serie B | |||
FT | America MG | 3‑1 | Vila Nova |
Brazil Gaúcho - 2 | |||
19:00 | Futebol Com Vida | ‑ | Pelotas |
23:30 | Passo Fundo | ‑ | Esportivo |
23:30 | União RS | ‑ | Veranópolis |
Brazil CBF Brasileiro U20 | |||
19:15 | Cruzeiro U20 | ‑ | Internacional U20 |
23:00 | Grêmio U20 | ‑ | Flamengo U20 |
FT | Fortaleza U20 | 0‑2 | Santos U20 |
Brazil Paranaense U20 | |||
19:30 | Apucarana Sports U20 | ‑ | Operário PR U20 |
Canada Canadian Championship | |||
45 | Atlético Ottawa | 0‑0 | Pacific FC |
45 | Saint-Laurent | 0‑0 | Toronto FC |
Chile Primera B | |||
45 | San Luis | 1‑0 | Universidad de Concepcion |
Colombia Copa Colombia | |||
FT | Deportivo Pereira | 0‑1 | Fortaleza FC |
Congo-DR Ligue 1 | |||
12:30 | Sanga Balende | ‑ | Tshinkunku |
Costa-Rica Primera División | |||
FT | CS Cartagines | 1‑1 | Sporting San Jose |
FT | CS Herediano | 3‑0 | Puntarenas FC |
FT | Santos de Guapiles | 0‑3 | LD Alajuelense |
Denmark DBU Pokalen | |||
FT | Silkeborg | 1‑0 | AGF Aarhus |
Denmark Denmark Series - Promotion Round | |||
11:00 | Hørsholm-Usserød | ‑ | Tårnby FF |
Dominican-Republic Liga Mayor | |||
45 | Moca | 1‑0 | Universidad O&M |
Ecuador Liga Pro Serie B | |||
FT | Vargas Torres | 2‑1 | 9 de Octubre |
Egypt Premier League | |||
17:00 | Zamalek SC | ‑ | ENPPI |
FT | Ismaily SC | 1‑0 | El Dakhleya |
FT | Smouha SC | 1‑2 | Masr |
Egypt Second League | |||
FT | Gomhoreyat Shebin | 1‑2 | Aswan Sc |
FT | Misr El Makasa | 1‑2 | Dikernis |
El-Salvador Primera Division | |||
3 | Platense | 0‑0 | Municipal Limeño |
4 | Once Municipal | 0‑0 | Alianza |
FT | Isidro Metapán | 2‑0 | Firpo |
England Professional Development League | |||
FT | Wigan U21 | 1‑2 | Crewe U21 |
Ethiopia Premier League | |||
FT | Dire Dawa Kenema | 1‑1 | Adama Kenema |
FT | Fasil Ketema | 0‑0 | Bahardar |
Faroe-Islands Løgmanssteypid | |||
AET | B36 Torshavn | 3‑2 | NSI Runavik |
AET | EB / Streymur | 1‑3 | HB Torshavn |
PEN | TB | 1‑1 | B68 |
Finland Suomen Cup | |||
FT | Haka Juniorit | 0‑4 | Inter Turku II |
FT | KPV-j | 4‑0 | Jaro |
FT | LPS | 0‑5 | IFK Mariehamn |
FT | PuiU Helsinki | 1‑3 | GrIFK |
FT | VaKP | 2‑4 | P-Iirot |
PEN | FC jazz | 1‑1 | TPS Turku |
Finland Kansallinen Liiga | |||
12:15 | KuPS W | ‑ | HJK Helsinki |
Germany Oberliga - Westfalen | |||
FT | Preußen Münster II | 0‑0 | Brunninghausen |
Germany Oberliga - Baden-Württemberg | |||
FT | Bissingen | 0‑3 | Nottingen |
FT | CFR Pforzheim | 3‑2 | FV Ravensburg |
FT | Denzlingen | 1‑0 | Normannia Gmünd |
FT | Göppinger SV | 3‑1 | Backnang |
FT | Mutschelbach | 1‑4 | FC 08 Villingen |
FT | VfR Mannheim | 0‑3 | FC Holzhausen |
Germany DFB Pokal - Women | |||
15:00 | Bayern Munich W | ‑ | Wolfsburg W |
Greece Super League 2 | |||
FT | Ilioupoli | 2‑1 | Kalamata |
FT | Kallithea | 1‑1 | Kissamikos |
Honduras Liga Nacional | |||
FT | Génesis | 0‑2 | CD Marathon |
Iceland 1. Deild | |||
FT | Njardvik | 3‑0 | Dalvík / Reynir |
FT | Thor Akureyri | 4‑2 | Afturelding |
Iceland Úrvalsdeild Women | |||
17:00 | Tindastóll W | ‑ | Fylkir W |
17:00 | Víkingur Reykjavík W | ‑ | Thór / KA W |
Iraq Iraqi League | |||
01:00 | Al Shorta | ‑ | Baghdad |
01:00 | Naft | ‑ | Erbil |
01:00 | Naft Al-Wasat | ‑ | Al Kahrabaa |
01:00 | Naft Maysan | ‑ | Al Hudod |
90 | Al Zawra'a | 3‑1 | Naft Maysan |
FT | Al Hudod | 0‑3 | Al Quwa Al Jawiya |
FT | Al Minaa Basra | 0‑0 | Naft |
FT | Baghdad | 0‑0 | Zakho |
FT | Karbala | 1‑1 | Duhok |
Israel Ligat Ha'al | |||
FT | Hapoel Be'er Sheva | 2‑1 | Maccabi Bnei Raina |
FT | Hapoel Haifa | 1‑2 | Bnei Sakhnin |
Israel Liga Alef | |||
FT | Hapoel Lod | 1‑3 | Hapoel Marmorek |
Ivory-Coast Ligue 1 | |||
FT | Lys Sassandra | 1‑0 | Abengourou |
FT | Racing d'Abidjan | 0‑1 | ASEC Mimosas |
FT | SOL | 1‑2 | San-Pédro |
FT | Stade d'Abidjan | 3‑0 | Mouna |
Jordan League | |||
FT | Al Hussein | 3‑0 | Al Jalil |
FT | Al Salt | 5‑0 | Aqaba |
FT | Shabab Al Ordon | 0‑1 | Al Ahli |
Kazakhstan 1. Division | |||
FT | Aktobe Jas | 0‑3 | Sport Academy Kairat |
FT | Kaisar II | 1‑1 | Arys |
FT | Okzhetpes | 2‑1 | Altay |
FT | Yassy Turkistan | 0‑3 | Ekibastuz |
Kosovo Superliga | |||
FT | Feronikeli | 4‑1 | Liria Prizren |
FT | Fushe Kosova | 1‑2 | Dukagjini |
FT | Malisheva | 0‑2 | Ballkani |
FT | Prishtina | 1‑2 | Drita Gjilan |
FT | SC Gjilani | 1‑1 | Llapi |
Kuwait Division 1 | |||
17:05 | Al Sulaibikhat | ‑ | Al Sahel |
17:05 | Yarmouk | ‑ | Al Tadhamon |
Kyrgyzstan Premier League | |||
12:30 | OshMU Aldier | ‑ | Neftchi Baku |
FT | Abdish-Ata | 5‑0 | Alga |
Lebanon Premier League | |||
14:00 | Shabab Al Sahel | ‑ | Al Ahli Nabatiya |
FT | Al Hikma | 3‑0 | Shabab Al Ghazieh |
FT | Tadamon Sour | 0‑1 | Tripoli SC |
Luxembourg Cup | |||
PEN | Swift Hesperange | 1‑1 | Progres Niederkorn |
Mexico Liga MX | |||
FT | CF Pachuca | 1‑1 | Club America |
FT | Guadalajara | 1‑0 | Toluca |
Mexico Liga de Expansión MX | |||
FT | Atlante FC | 2‑0 | Leones Negros UDG |
Mexico Liga Premier Serie A | |||
FT | Gavilanes FC Matamoros | 3‑2 | SCD Durango |
FT | Irapuato | 2‑1 | Racing Porto Palmeiras |
FT | Tecos | 1‑1 | Los Cabos United |
Mexico Liga Premier Serie B | |||
45 | Aguacateros CDU | 2‑0 | Deportivo Ayense |
Mexico U23 League | |||
FT | Pachuca U23 | 1‑0 | Atlético San Luis U23 |
FT | U.N.A.M.- Pumas U23 | 2‑0 | Necaxa U23 |
Nicaragua Primera Division | |||
FT | Diriangén | 1‑0 | Jalapa |
FT | Real Estelí | 5‑1 | Deportivo Ocotal |
Nigeria NPFL | |||
FT | Kwara United | 0‑0 | Rivers United |
Norway NM Cupen | |||
AET | Stromsgodset | 3‑4 | Lillestrom |
Norway 3. Division - Girone 1 | |||
FT | Stord | 5‑0 | Floro |
Norway 3. Division - Girone 2 | |||
FT | Vidar | 2‑1 | Vindbjart |
Qatar Emir Cup | |||
FT | Al Sadd | 3‑2 | Al-Markhiya |
FT | Al-Rayyan SC | 4‑1 | Al-Khor |
PEN | Al Wakrah | 3‑3 | Muaither SC |
Saudi-Arabia Pro League | |||
FT | Al Akhdoud | 2‑3 | Al-Nassr |
FT | Al Riyadh | 0‑0 | Al Taawon |
FT | Al-Fayha | 2‑2 | Al-Fateh |
Somalia Somali Premier League | |||
01:00 | Sahafi | ‑ | Dekedaha |
Sweden Damallsvenskan | |||
FT | Brommapojkarna W | 0‑0 | Piteå |
FT | KIF Örebro | 2‑4 | Kristianstad |
FT | Trelleborg W | 1‑5 | AIK Solna |
FT | Vittsjö | 3‑1 | Linköping |
Sweden Ettan - Norra | |||
FT | Friska Viljor | 2‑3 | Assyriska |
FT | Piteå | 0‑1 | Vasalund |
FT | Umeå FC | 4‑2 | Stocksund |
Sweden Ettan - Södra | |||
FT | Eskilsminne | 2‑1 | Onsala |
FT | Olympic | 1‑2 | Angelholms FF |
FT | Oskarshamns AIK | 2‑2 | Lund |
FT | Torns | 4‑2 | Jonkopings Sodra IF |
FT | Torslanda | 2‑3 | Falkenbergs |
FT | Tvååker | 3‑0 | Norrby IF |
Sweden Division 2 - Norra Götaland | |||
FT | Ahlafors | 0‑0 | Kumla |
FT | IFK Skövde | 4‑2 | Motala |
FT | Säffle SK | 1‑4 | Kongahälla |
Switzerland Challenge League | |||
FT | Aarau | 1‑2 | FC Sion |
FT | FC WIL 1900 | 3‑1 | Baden |
FT | Stade Nyonnais | 1‑3 | Bellinzona |
Tanzania Ligi kuu Bara | |||
18:30 | Namungo FC | ‑‑ | Geita Gold FC |
FT | Azam | 0‑3 | Simba SC |
FT | Ihefu FC | 0‑0 | JKT Tanzania |
FT | Mtibwa Sugar | 3‑0 | Kitayosce |
Trinidad-And-Tobago Pro League | |||
23:00 | Central | ‑ | Defence Force |
Turkey 2. Lig | |||
AET | 24 Erzincanspor | 3‑2 | Menemen Belediyespor |
FT | 76 Iğdır Belediyespor | 1‑0 | Erzin Spor |
FT | Buca FK | 0‑1 | İçel İdmanyurdu Spor |
FT | Hekimoğlu Trabzon | 4‑1 | Ankaraspor |
Ukraine Premier League | |||
FT | Kolos Kovalivka | 0‑1 | Zorya Luhansk |
USA NWSL Women | |||
03:00 | Seattle Reign FC | ‑‑ | Kansas City W |
FT | Houston Dash W | 0‑1 | Gotham FC W |
FT | San Diego Wave W | 2‑0 | Utah Royals W |
FT | Seattle Reign W | 0‑0 | Kansas City W |
USA USL League Two | |||
00:30 | Midwest United | ‑‑ | Union Macomb |
FT | Monterey Bay II | 1‑0 | San Francisco City |
USA US Open Cup | |||
22 | FC Tampa Bay Rowdies | 0‑0 | Birmingham Legion |
22 | New York City II | 1‑0 | Colorado Switchbacks |
30 | North Carolina | 0‑1 | Phoenix Rising |
45 | Charleston Battery | 2‑1 | Tormenta FC |
45 | Indy Eleven | 2‑0 | San Antonio FC |
AET | Union Omaha | 1‑2 | Sporting KC |
FT | Las Vegas Lights FC | 1‑3 | Los Angeles FC |
FT | New Mexico United | 4‑2 | Real Salt Lake |
PEN | Seattle | 2‑2 | Louisville City FC |
USA NISA | |||
FT | Capo | 1‑2 | LA Force |
USA MLS Next Pro | |||
23 | Atlanta United II | 0‑0 | Carolina Core |
24 | Crown Legacy | 0‑0 | New England II |
45 | Orlando City II | 3‑0 | New York Red Bulls II |
FT | Real Monarchs SLC | 1‑2 | Houston Dynamo FC II |
Uzbekistan Pro League A | |||
FT | Dostlik | 2‑4 | Mash'al |
FT | Shortan | 1‑0 | Kokand-1912 |
Vietnam V.League 1 | |||
FT | Ha Noi | 0‑2 | Viettel |
FT | Hoang Anh Gia Lai | 1‑0 | Song Lam Nghe An |
World CONMEBOL Libertadores | |||
23:00 | Liverpool Montevideo | ‑ | Palmeiras |
23:00 | San Lorenzo | ‑ | Independiente del Valle |
FT | Alianza Lima | 1‑1 | Cerro Porteno |
FT | Botafogo ASF | 2‑1 | LDU de Quito |
FT | Cobresal | 1‑3 | Sao Paulo |
FT | Millonarios | 1‑1 | Bolívar |
World AFC U17 Asian Cup - Women | |||
FT | Philippines U17 W | 0‑6 | North Korea U17 W |
FT | South Korea U17 W | 12‑0 | Indonesia U17 |
World UEFA U17 Championship - Women | |||
FT | Belgium U17 W | 0‑1 | Portugal U17 W |
FT | Spain U17 | 1‑0 | Poland U17 |
All kick-offs UK time
Back to top