Live Football Scores (Wed 08‑May‑2024)
World UEFA Champions League | |||
---|---|---|---|
20:00 | Real Madrid | Bayern Munich | |
World UEFA Europa Conference League | |||
17:45 | Club Brugge | Fiorentina | |
World CONMEBOL Sudamericana | |||
23:00 | Rayo Zuliano | ‑ | CA Paranaense |
01:00 | Real Tomayapo | ‑ | Internacional |
23:00 | Sportivo Luqueno | ‑ | Coquimbo Unido |
81 | Always Ready | 3‑0 | Defensa y Justicia |
FT | Alianza Petrolera | 0‑3 | Cruzeiro |
FT | Cesar Vallejo | 1‑5 | Independiente Medellin |
FT | Sportivo Ameliano | 2‑1 | Danubio |
England League One | |||
20:00 | Peterborough | Oxford Utd | |
Albania Superliga | |||
15:00 | Dinamo Tirana | ‑ | Egnatia Rrogozhinë |
15:00 | Erzeni Shijak | ‑ | Teuta |
15:00 | Kukesi | ‑ | Partizani Tirana |
15:00 | SK Tirana | ‑ | Vllaznia Shkoder |
15:00 | Skenderbeu | ‑ | KF Laci |
Albania 1st Division | |||
15:00 | Besa Kavajë | ‑ | Flamurtari |
15:00 | Burreli | ‑ | Apolonia Fier |
15:00 | Kastrioti Krujë | ‑ | Korabi Peshkopi |
15:00 | Luzi 2008 | ‑ | Vora |
15:00 | Tomori Berat | ‑ | Lushnja |
Angola Girabola | |||
15:30 | Academica do Lobito | ‑‑ | Recreativo do Libolo |
15:00 | CD Lunda-Sul | ‑‑ | Interclube |
16:00 | Petro de Luanda | ‑‑ | Sporting de Cabinda |
16:00 | Primeiro de Agosto | ‑‑ | Onze Bravos |
15:00 | Santa Rita | ‑‑ | Wiliete |
15:00 | Sao Salvador | ‑‑ | Desportivo Huila |
15:00 | Uniao de Malanje | ‑‑ | Kabuscorp |
Argentina Primera Nacional | |||
19:00 | Patronato | 0‑0 | San Miguel |
Argentina Copa Argentina | |||
19:05 | Arsenal de Sarandi | ‑ | Estudiantes de Rio Cuarto |
22:05 | Colon | ‑ | Los Andes |
Argentina Reserve League | |||
19:15 | Central Córdoba SdE Res. | ‑ | Platense Res. |
19:00 | Deportivo Riestra Res. | ‑ | River Plate Res. |
19:00 | Huracán Res. | ‑ | Lanús Res. |
19:00 | Rosario Central Res. | ‑ | Vélez Sársfield Res. |
Armenia First League | |||
13:00 | Onor | ‑ | Ararat II |
Australia Queensland NPL | |||
10:30 | Gold Coast United | ‑‑ | Moreton City |
Australia NNSW League 1 | |||
11:00 | Singleton Strikers | ‑ | South Cardiff |
11:00 | Thornton Redbacks | ‑ | Kahibah |
11:00 | West Wallsend | ‑ | Belmont Swansea |
Austria Regionalliga - Mitte | |||
18:30 | Wallern / Marienkirchen | ‑ | WSPG Wels |
Austria Landesliga - Burgenland | |||
18:30 | Klingenbach | ‑ | Edelserpentin |
Austria Landesliga - Karnten | |||
17:30 | Donau Klagenfurt | ‑ | Austria Klagenfurt |
18:00 | Lendorf | ‑ | Austria Klagenfurt II |
17:00 | SC Landskron | ‑ | Spittal |
18:00 | Völkermarkt | ‑ | Köttmannsdorf |
18:00 | Wolfsberger AC | ‑ | Bleiburg |
Austria Landesliga - Oberosterreich | |||
18:30 | Weißkirchen / Allhaming | ‑ | Wohnbau Dietach |
Austria Landesliga - Salzburg | |||
18:00 | Adnet | ‑ | Salzburger AK |
17:00 | Eugendorf | ‑ | Thalgau |
18:00 | Grödig | ‑ | Bürmoos |
18:00 | Puch | ‑ | UFC Hallein |
18:15 | Seekirchen | ‑ | Kuchl |
16:30 | Union Henndorf | ‑ | Straßwalchen |
Austria Landesliga - Tirol | |||
18:00 | Kematen | ‑ | Innsbrucker AC |
Austria Landesliga - Vorarlbergliga | |||
17:00 | Lochau | ‑ | Austria Lustenau |
Azerbaidjan Birinci Dasta | |||
12:00 | İrəvan | ‑ | Difai Ağsu |
Bahrain Premier League | |||
17:00 | Al Riffa | ‑ | Al Ahli |
17:00 | Al Shabab | ‑ | Khalidiya |
17:00 | Muharraq | ‑ | East Riffa |
Belarus Coppa | |||
18:45 | Neman Grodno | ‑ | Dinamo Minsk |
16:00 | Torpedo Zhodino | ‑ | FC Isloch Minsk Raion |
Belgium Reserve Pro League | |||
17:00 | KV Oostende U21 | ‑ | Lommel U21 |
Bosnia Cup | |||
17:00 | Zrinjski Mostar | ‑ | Borac Banja Luka |
Botswana Premier League | |||
14:00 | Galaxy | ‑ | Eleven Angels |
14:00 | Holy Ghost | ‑ | Police XI |
14:00 | Nico United | ‑ | Security Systems |
14:00 | Orapa United | ‑ | Matebele |
14:00 | TAFIC | ‑ | Masitaoka |
14:00 | VTM | ‑ | Township Rollers |
Brazil Serie B | |||
FT | Botafogo SP | 0‑0 | Mirassol |
Brazil Gaúcho - 2 | |||
23:00 | Aimoré | ‑ | Bagé |
23:30 | Brasil Farroupilha | ‑ | Gaúcho |
19:00 | Cruzeiro RS | ‑ | Glória |
23:00 | Lajeadense | ‑ | Inter Santa Maria |
23:00 | Monsoon | ‑ | São Gabriel |
Brazil Roraimense | |||
02:00 | Monte Roraima | ‑ | Atlético Roraima |
00:00 | Progresso | ‑ | Sao Raimundo |
Brazil Maranhense | |||
23:30 | Maranhão | ‑ | Moto Club |
Brazil Rondoniense | |||
21:00 | Vilhena | ‑ | Porto Velho |
Brazil CBF Brasileiro U20 | |||
19:00 | Athletico PR U20 | ‑ | América Mineiro U20 |
19:00 | Bahia U20 | ‑ | Ceará U20 |
19:00 | Botafogo U20 | ‑ | Goiás U20 |
20:00 | Corinthians U20 | ‑ | Cuiabá U20 |
19:00 | Fluminense U20 | ‑ | Atlético Mineiro U20 |
19:00 | RB Bragantino U20 | ‑ | Atlético GO U20 |
19:30 | São Paulo U20 | ‑ | Palmeiras U20 |
Brazil Baiano U20 | |||
19:00 | Catuense U20 | ‑ | Juazeirense U20 |
19:00 | Ypiranga BA U20 | ‑ | Bahia de Feira U20 |
Brazil Catarinense U20 | |||
19:00 | Brusque U20 | ‑ | Nação U20 |
Brazil Pernambucano - U20 | |||
19:00 | Petrolina U20 | ‑ | Atletico Torres U20 |
Brazil Copa Espírito Santo | |||
23:00 | Porto Vitória | ‑ | Real Noroeste |
Brazil Brasiliense U20 | |||
19:00 | Real Brasília U20 | ‑ | Planaltina U20 |
Bulgaria Third League - Northeast | |||
15:00 | Septemvri Tervel | ‑ | Ludogorets III |
Bulgaria Third League - Southwest | |||
16:00 | Balkan Botevgrad | ‑ | Vihren |
16:00 | Chavdar Etropole | ‑ | Rilski Sportist |
16:00 | CSKA Sofia II | ‑ | FK Minyor Pernik |
16:00 | Hebar II | ‑ | Botev Ihtiman |
16:00 | Kostinbrod | ‑ | Slivnishki geroy |
16:00 | Levski Sofia II | ‑ | CSKA 1948 Sofia III |
16:00 | Oborishte | ‑ | Kyustendil |
16:00 | Pirin Razlog | ‑ | Bansko |
16:00 | Slavia Sofia II | ‑ | Septemvri Simitli |
16:00 | Vitosha Bistritsa | ‑ | Septemvri Sofia II |
Cambodia C-League | |||
12:00 | Boeung Ket | ‑ | Phnom Penh Crown |
12:00 | Svay Rieng | ‑ | Visakha |
Canada Canadian Championship | |||
00:00 | Atlético Ottawa | ‑ | Pacific FC |
00:00 | Saint-Laurent | ‑ | Toronto FC |
FT | Cavalry FC | 1‑2 | Vancouver |
Chile Primera B | |||
00:00 | San Luis | ‑ | Universidad de Concepcion |
Colombia Copa Colombia | |||
22:00 | Envigado | ‑ | Real Cartagena |
Congo-DR Ligue 1 | |||
13:00 | Céleste | ‑ | Rangers |
15:00 | Renaissance | ‑ | Etoile de Kivu |
14:00 | TP Mazembe | ‑ | Dauphins Noirs |
15:30 | Vita Club | ‑ | Maniema Union |
Costa-Rica Primera División | |||
22:00 | AD Guanacasteca | ‑ | Perez Zeledon |
77 | Municipal Liberia | 1‑0 | Municipal Grecia |
FT | San Carlos | 0‑3 | Deportivo Saprissa |
Cyprus 1. Division | |||
16:00 | A.E. Zakakiou | ‑‑ | Apollon Limassol |
Czech-Republic FNL | |||
16:30 | Chrudim | ‑ | Dukla Prague |
17:00 | FC Brno | ‑ | Viktoria Žižkov |
09:30 | Prostějov | ‑ | Pribram |
09:30 | Sparta Praha II | ‑ | Líšeň |
16:30 | Táborsko | ‑ | Opava |
16:30 | Varnsdorf | ‑ | Hanácká |
17:00 | Vlasim | ‑ | Sigma Olomouc II |
16:00 | Vyškov | ‑ | Vysočina Jihlava |
Czech-Republic 4. liga - Divizie E | |||
15:30 | Bzenec | ‑ | Vsetín |
Czech-Republic 1. Liga U19 | |||
13:30 | Frýdek-Místek U19 | ‑ | Karviná U19 |
Czech-Republic 4. liga - Divizie F | |||
16:30 | Beskyd Frenštát | ‑ | Vratimov |
16:00 | Břidličná | ‑ | Polanka nad Odrou |
09:15 | Havířov | ‑ | Jeseník |
Denmark Denmark Series - Promotion Round | |||
18:00 | Nørresundby | ‑ | Aarhus Fremad II |
Denmark Denmark Series - Relegation Round | |||
18:00 | AB Tårnby | ‑ | B 1908 |
Dominican-Republic Liga Mayor | |||
21:00 | Delfines Del Este | ‑ | Cibao |
00:00 | Moca | ‑ | Universidad O&M |
21:00 | Vega Real | ‑ | Atlético Pantoja |
Ecuador Liga Pro Serie B | |||
21:30 | Guayaquil City | ‑ | Cuniburo |
FT | Manta FC | 1‑1 | San Antonio FC |
Egypt Second League | |||
14:30 | Abu Qair Semad | ‑ | Itesalat |
14:30 | Asyut Petrol | ‑ | Al Nasr Taaden |
14:30 | El Seka El Hadid | ‑ | Petrojet |
14:30 | Haras El Hodood | ‑ | Olympic El Qanah |
14:30 | La Viena FC | ‑ | Tanta SC |
14:30 | Makadi | ‑ | Nogoom El Mostakbal FC |
14:30 | Proxy | ‑ | Ghazl El Mehalla |
14:30 | Wadi degla | ‑ | Raya Ghazl |
El-Salvador Primera Division | |||
22:00 | Once Municipal | ‑ | Alianza |
Estonia Cup | |||
18:30 | FCI Levadia Tallinn | ‑ | Viimsi |
16:00 | Paide Linnameeskond | ‑ | Nomme Kalju |
Faroe-Islands Løgmanssteypid | |||
18:00 | Vikingur Gota | ‑ | AB |
Finland Suomen Cup | |||
16:00 | Atlantis | ‑ | JäPS |
18:00 | EBK | ‑ | PKKU |
16:30 | FC Honka | ‑ | PK35 |
16:30 | GBK | ‑ | AC Oulu |
17:00 | Ilves II | ‑ | Inter Turku |
16:30 | KaPa Kajaani | ‑ | JBK |
16:30 | Kultsu | ‑ | Lahti |
18:45 | MiPK | ‑ | PEPO |
16:30 | MP II | ‑ | MP |
17:30 | Musa | ‑ | TPV |
18:30 | NJS | ‑ | EPS |
16:00 | OLS | ‑ | SJK |
17:00 | Reipas | ‑ | Haka |
16:30 | SalPa | ‑ | EIF |
18:10 | Töölön Taisto | ‑ | KäPa |
16:30 | Vaajakoski | ‑ | KTP Kotka |
16:30 | VIFK | ‑ | SJK Akatemia |
17:00 | VJS | ‑ | IF Gnistan |
Finland Kakkonen - Lohko B | |||
16:30 | SexyPöxyt | ‑ | Tampere United |
France Feminine Division 1 | |||
15:30 | Bordeaux W | ‑ | Lyon W |
15:30 | FC Fleury 91 W | ‑ | Montpellier W |
15:30 | Guingamp W | ‑ | Le Havre W |
15:30 | Paris FC W | ‑ | Dijon W |
15:30 | Saint-Étienne W | ‑ | Lille W |
15:30 | Stade de Reims W | ‑ | Paris Saint Germain W |
Germany Regionalliga - Nord | |||
17:30 | Phönix Lübeck | ‑ | Hamburger SV II |
18:00 | TSV Havelse | ‑ | Kilia Kiel |
18:30 | Weiche Flensburg | ‑ | Bremer SV |
Germany Oberliga - Schleswig-Holstein | |||
18:00 | Heider SV | ‑ | Nordmark Satrup |
18:30 | Hohenwestedt | ‑ | Eckernförder SV |
18:00 | TSB Flensburg | ‑ | Union Neumünster |
Germany Oberliga - Niedersachsen | |||
18:00 | Eilvese | ‑ | Bornreihe |
19:00 | Heeslinger SC | ‑ | Germania Egestorf |
18:00 | Rotenburger SV | ‑ | Ramlingen / Ehlershausen |
18:00 | Schwarz-Weiß Rehden | ‑ | Eintracht Celle |
Germany Oberliga - Hessen | |||
18:15 | Eddersheim | ‑ | Friedberg |
18:30 | Hünfelder SV | ‑ | 1960 Hanau |
Germany Oberliga - Niederrhein | |||
18:45 | Büderich | ‑ | SF Baumberg |
18:00 | SW Essen | ‑ | Uerdingen |
18:30 | Union Frintrop | ‑ | SF Hamborn |
Germany Oberliga - Baden-Württemberg | |||
17:30 | Hollenbach | ‑ | Essingen |
18:00 | Oberachern | ‑ | Offenburger FV |
18:00 | Reutlingen | ‑ | Sonnenhof Grossaspach |
Ghana Premier League | |||
16:00 | Berekum Chelsea | ‑‑ | Hearts of Oak |
16:00 | Dreams FC | ‑‑ | Bechem United |
Gibraltar Premier Division | |||
20:00 | FC Magpies | ‑ | Manchester 62 |
Greece Super League 2 | |||
14:00 | Aiolikos | ‑ | Kampaniakos Chalastra |
14:00 | Egaleo | ‑ | Olympiakos Piraeus II |
14:00 | Giouchtas | ‑ | Panathinaikos II |
14:00 | Iraklis 1908 | ‑ | Anagennisi Karditsas |
14:00 | Kozani | ‑ | PAOK II |
Guadeloupe Division d'Honneur | |||
01:30 | USBM | ‑ | CERFA |
Hong-Kong HKFA 1st Division | |||
13:30 | Sai Kung | ‑ | 3 Sing |
Iceland Úrvalsdeild Women | |||
19:00 | Breidablik W | ‑ | Stjarnan W |
19:00 | FH W | ‑ | Thróttur Reykjavík W |
19:00 | Keflavík W | ‑ | Valur W |
Iran Azadegan League | |||
14:45 | Ario Eslamshahr | ‑ | Darya Babol |
15:30 | Chadormalu SC | ‑ | Khooshe Talaee Saveh |
16:00 | Esteghlal Mollasani | ‑ | Shahin Bandar Ameri |
16:00 | Kheybar Khorramabad | ‑ | Shahrdari Astara |
15:00 | Mes Shahr-e Babak | ‑ | Mes Kerman |
15:00 | Mes Soongoun | ‑ | Saipa |
16:00 | Naft Masjed Soleyman | ‑ | Damash Gilanian |
16:30 | Pars Jonoubi JAM | ‑ | Naft Gachsaran |
15:30 | Shahre Raz | ‑ | Fajr Sepasi |
Iraq Iraqi League | |||
20:30 | Al Kahrabaa | ‑ | Al Shorta |
13:45 | Al Karkh | ‑ | Erbil |
18:15 | Al Najaf | ‑ | Al Talaba |
16:00 | Naft Al-Janoob | ‑ | Naft Al-Wasat |
13:45 | Newroz | ‑ | Al-Qasim |
Kazakhstan Cup | |||
14:00 | Atyrau | ‑ | Kairat Almaty |
16:00 | Ordabasy | ‑ | Aktobe |
14:00 | Tobol Kustanai | ‑ | FC Astana |
16:00 | Yelimay Semey | ‑ | Kyzyl-Zhar |
Kenya Super League | |||
13:00 | Kisumu All Stars | ‑ | Assad |
11:00 | Vihiga United | ‑ | Rainbow |
Kyrgyzstan Premier League | |||
12:30 | Alay | ‑ | Muras United |
Libya Premier League | |||
16:00 | Asaria | ‑ | Al Ahli Tripoli |
Liechtenstein Cup | |||
18:00 | FC Vaduz | ‑ | Triesenberg |
Lithuania Cup | |||
16:00 | Viltis Vilnius | ‑ | Nevėžis |
Malta FA Trophy | |||
18:00 | Birkirkara | ‑ | Sliema |
Mauritius Mauritian League | |||
15:30 | Pamplemousses | ‑ | Grande Riviere Sud Est |
Mexico Liga Premier Serie A | |||
18:00 | Deportiva Venados | ‑ | CDS Tampico Madero |
Mexico Liga Premier Serie B | |||
00:00 | Aguacateros CDU | ‑ | Deportivo Ayense |
Moldova Super Liga | |||
15:00 | FC Floresti | ‑‑ | Saxan |
15:00 | Speranta Drochia | ‑‑ | Spartanii Selemet |
15:00 | Victoria Bardar | ‑‑ | Gagauziya-Oguzsport |
Montenegro Second League | |||
18:00 | Mladost Lješkopolje | ‑ | Kom |
Montenegro Cup | |||
16:00 | Jezero | ‑ | FK Decic |
15:00 | Rudar | ‑ | Buducnost Podgorica |
Morocco Cup | |||
18:00 | FAR Rabat | ‑ | CR Khemis Zemamra |
New-Zealand National League - Central | |||
08:00 | Wellington Phoenix II | ‑ | Island Bay United |
Norway NM Cupen | |||
17:00 | Eidsvold | ‑ | Sandnes Ulf |
18:05 | Levanger | ‑ | Viking FK |
17:00 | Lysekloster | ‑ | KFUM Oslo |
17:00 | Molde | ‑ | Sarpsborg |
17:00 | Raufoss | ‑ | Fredrikstad |
17:00 | Stabaek IF | ‑ | Bryne |
17:00 | Valerenga | ‑ | Ham-Kam |
Oman Professional League | |||
17:30 | Sohar | ‑ | Al Shabab |
14:45 | Sur | ‑ | Ibri |
Philippines PFL | |||
08:45 | Kaya | ‑ | Philippine Air Force |
Qatar Emir Cup | |||
15:15 | Al-Gharafa | ‑ | Al Ahli Doha |
Romania Liga II | |||
15:30 | Corvinul Hunedoara | ‑ | Csikszereda |
15:00 | Viitorul Şelimbăr | ‑ | CS Mioveni |
Romania Liga III - Serie 1 | |||
16:00 | Bucovina Rădăuţi | ‑ | FC Bacau |
16:00 | CSM Bacău | ‑ | Stiinta Miroslava |
16:00 | Şomuz Fălticeni | ‑ | CSM FC Vaslui |
Romania Liga III - Serie 2 | |||
16:00 | Braila | ‑ | Râmnicu Sărat |
16:00 | Focşani | ‑ | Sporting Lieşti |
16:00 | Hamangia Baia | ‑ | Viitorul Ianca |
13:00 | Metalul Buzău | ‑ | Unirea Braniştea |
16:00 | Voința Limpeziș | ‑ | Viitorul Şuţeşti |
Romania Liga III - Serie 3 | |||
16:00 | Axiopolis | ‑ | Progresul Fundulea |
16:00 | CS Afumati | ‑ | LPS HD Clinceni |
16:00 | Dunarea Calarasi | ‑ | Agricola Borcea |
16:00 | Gloria Băneasa | ‑ | Recolta Gheorghe Doja |
16:00 | Înainte Modelu | ‑ | Voluntari II |
Romania Liga III - Serie 4 | |||
16:00 | ARO Muscelul Câmpulung | ‑ | Păuleşti |
16:00 | CS Dinamo București | ‑ | Dunărea 2020 Giurgiu |
16:00 | Flacăra Moreni | ‑ | Pucioasa |
16:00 | Plopeni | ‑ | Tricolorul Breaza |
16:00 | Popești-Leordeni | ‑ | Blejoi |
Romania Liga III - Serie 5 | |||
16:00 | Viitorul Curiţa | ‑ | Municipal Braşov |
Romania Liga III - Serie 6 | |||
16:00 | Oltul Curtişoara | ‑ | Cozia Călimăneşti |
16:00 | Sporting Roşiori | ‑ | Flacăra Horezu |
16:00 | Unirea Bascov | ‑ | Petrolul Potcoava |
Romania Liga III - Serie 8 | |||
16:00 | Avântul Periam | ‑ | Socodor |
Romania Liga III - Serie 9 | |||
16:00 | ACS Mediaş 2022 | ‑ | Unirea Ungheni |
16:00 | Gloria Bistriţa | ‑ | Universitatea Alba Iulia |
16:00 | Metalurgistul Cugir | ‑ | Industria Galda de Jos |
Russia First League | |||
15:00 | Alania Vladikavkaz | ‑‑ | Rodina Moskva |
17:30 | FC Dynamo Makhachkala | ‑‑ | FC Khimki |
16:00 | FK Sokol Saratov | ‑‑ | Chornomorets Odesa |
17:00 | Kamaz Chelny | ‑‑ | Yenisey Krasnoyarsk |
Russia Second League - Group 1 | |||
14:30 | Angust Nazran | ‑ | Dynamo Makhachkala II |
Russia Second League A - Spring Season Silver | |||
14:00 | Kaluga | ‑ | Dinamo Bryansk |
Saudi-Arabia Division 1 | |||
17:40 | Al Orubah | ‑ | Al Arabi SC |
18:50 | Al Qaisoma | ‑ | Al Baten |
16:55 | Al Taraji | ‑ | Al Jandal |
Serbia Super Liga | |||
15:00 | FK Napredak | ‑‑ | Partizan Belgrade |
17:30 | Mladost Lucani | ‑‑ | Red Star Belgrade |
15:00 | TSC Backa Topola | ‑‑ | Radnicki 1923 |
17:00 | Vojvodina | ‑‑ | FK Cukaricki |
Serbia Prva Liga | |||
18:00 | Kolubara | ‑ | Dubočica |
16:00 | OFK Vršac | ‑ | FK Metalac |
16:00 | Radnički Novi Beograd | ‑ | Mladost Novi Sad |
18:00 | Sloboda Uzice | ‑ | RFK Novi Sad |
Slovakia I Liga - Women | |||
10:00 | Spartak Trnava W | ‑ | Ružomberok W |
Somalia Somali Premier League | |||
01:00 | Badbaado | ‑ | Elman |
South-Africa Premier Soccer League | |||
18:30 | Golden Arrows | ‑‑ | Mamelodi Sundowns |
18:30 | Orlando Pirates | ‑‑ | Chippa United |
18:30 | Polokwane City | ‑‑ | Richards Bay |
18:30 | Stellenbosch FC | ‑‑ | Amazulu |
Sweden Damallsvenskan | |||
18:00 | Hammarby IF | ‑ | Norrköping W |
18:00 | Växjö | ‑ | Hacken |
Sweden Ettan - Norra | |||
18:00 | AFC Eskilstuna | ‑ | Stockholm Internazionale |
18:00 | FBK Karlstad | ‑ | United Nordic |
18:00 | IF Karlstad | ‑ | Karlberg |
19:00 | Örebro Syrianska | ‑ | Sollentuna |
18:30 | Täby | ‑ | Hammarby Talang |
Sweden Ettan - Södra | |||
18:00 | Ariana | ‑ | Rosengård |
17:30 | Ljungskile SK | ‑ | Trollhättan |
Switzerland 1. Liga Promotion | |||
18:30 | Cham | ‑ | Rapperswil |
Switzerland 1. Liga Classic - Group 1 | |||
19:00 | Terre Sainte | ‑ | Lausanne Sport II |
Switzerland 1. Liga Classic - Group 3 | |||
18:30 | Gossau | ‑ | Kreuzlingen |
Switzerland 2. Liga Interregional - Group 1 | |||
19:30 | UGS | ‑ | Châtel-St-Denis |
Switzerland 2. Liga Interregional - Group 3 | |||
19:00 | Buochs | ‑ | Sursee |
19:30 | Locarno | ‑ | Zug |
Switzerland 2. Liga Interregional - Group 4 | |||
19:00 | Adliswil | ‑ | Widnau |
19:30 | Chur 97 | ‑ | Bazenheid |
Tanzania Ligi kuu Bara | |||
14:00 | Mashujaa | ‑‑ | Kinondoni MC |
17:00 | Young Africans | ‑‑ | Kagera Sugar |
Thailand FA Cup | |||
13:00 | Bangkok United | ‑ | Udon United |
12:00 | Kanchanaburi | ‑ | Samut Sakhon City |
Tunisia Cup | |||
14:30 | Kerkennah | ‑ | ES Tunis |
Turkey Cup | |||
18:30 | Fatih Karagumruk | ‑ | Trabzonspor |
Turkmenistan Ýokary Liga | |||
13:00 | Ahal | ‑ | Arkadag |
14:00 | Balkan | ‑ | Altyn Asyr |
13:00 | Köpetdag Aşgabat | ‑ | Merw |
Uganda Premier League | |||
14:00 | Bright Stars FC | ‑‑ | NEC |
14:00 | SC Villa | ‑‑ | Wakiso Giants |
17:00 | Vipers FC | ‑‑ | Express FC |
USA US Open Cup | |||
00:00 | Charleston Battery | ‑ | Tormenta FC |
00:00 | Indy Eleven | ‑ | San Antonio FC |
00:00 | North Carolina | ‑ | Phoenix Rising |
23 | Atlanta United FC | 0‑0 | Charlotte Independence |
45 | Pittsburgh Riverhounds | 0‑0 | FC Tulsa |
46 | Sacramento Republic | 2‑0 | Monterey Bay |
76 | Orange County SC | 1‑2 | Loudoun United |
77 | San Jose | 1‑0 | Oakland Roots |
FT | FC Dallas | 1‑0 | Memphis 901 |
PEN | Houston | 3‑3 | Detroit City FC |
USA USL League One | |||
23:30 | One Knoxville | ‑‑ | Forward Madison FC |
USA MLS Next Pro | |||
00:00 | Orlando City II | ‑ | New York Red Bulls II |
Vietnam V.League 1 | |||
12:00 | Binh Dinh | ‑ | Hồng Lĩnh Hà Tĩnh |
13:15 | Ho Chi Minh City | ‑ | Thanh Hóa |
12:00 | Nam Dinh | ‑ | Binh Duong |
11:00 | Quang Nam | ‑ | Công An Nhân Dân |
12:00 | Sanna Khanh Hoa | ‑ | Hai Phong |
World CONMEBOL Libertadores | |||
23:00 | Huachipato | ‑ | Gremio |
23:00 | Talleres | ‑ | Barcelona SC |
80 | Universitario | 1‑1 | Junior |
FT | Club Nacional | 2‑2 | River Plate |
FT | Deportivo Tachira | 1‑1 | Libertad Asuncion |
FT | Palestino | 1‑0 | Flamengo |
World UEFA U17 Championship - Women | |||
14:30 | Norway U17 W | ‑ | France U17 |
17:30 | Sweden U17 W | ‑ | England U17 |
All kick-offs UK time
Back to top