The Fishy - Grimsby Town FC

Results (Wed 28‑Aug‑2019)

Champions League flag Champions League Qualification
FTAjax2‑0Apoel Nicosia
FTClub Brugge2‑1LASK Linz
FTSlavia Prague1‑0CFR Cluj
England flag FA Cup:: qualification
FTLongridge Town0‑2Charnock Richard
England flag EFL Cup
FTBurnley1‑3Sunderland
FTLincoln City2‑4Everton
FTQPR0‑2Portsmouth
FTRotherham0‑1Sheff Wed
FTSwansea6‑0Cambridge Utd
PenBournemouth0‑0Forest Green
PenNewcastle1‑1Leicester
Northern Ireland flag Northern Ireland League Cup
FTInstitute FC3‑2Psni FC
Argentina flag Argentina Copa Argentina
FTParana0‑1Independiente
FTSol de Mayo0‑4Colon
Asia AFC Cup:: play-off
FTApril 25 SC2‑0Abahani Limited Dhaka
Asia Champions League:: play-off
FTGuangzhou Evergrande0‑0Kashima Antlers
Australia flag Australia FFA Cup
AETBrisbane2‑3Central Coast Mariners
FTAdelaide Olympic FC1‑3Hume City FC
FTBrisbane Strikers FC1‑0Manly United FC
FTSydney United 58 FC1‑7Western Sydney
Bosnia and Herzegovina flag Bosnia and Herzegovina Premijer Liga
FTNK Siroki Brijeg0‑0FK Sarajevo
FTZrinjski Mostar3‑0FK Zvijezda 09
Brazil flag Brazil Serie B
FTBotafogo SP0‑1Parana
FTBrasil de Pelotas1‑0Ponte Preta
FTCoritiba1‑1Vitoria
FTCriciuma3‑1Oeste
FTOperario1‑0Figueirense
FTRecife1‑1Atletico Goianiense
FTVila Nova0‑0Cuiaba
CONCACAF CONCACAF League
FTCD Motagua1‑1Managua FC
FTIndependiente de La Chorrera2‑1SV Robinhood
PenDeportiva San Carlos0‑0Santa Tecla FC
Croatia flag Croatia Cup
AETBednja Beletinec1‑2Vuteks Sloga
AETDinamo Predavac1‑3NK Kurilovec
FTBjelovar0‑3Opatija
FTBorac Imbriovec1‑3Jadran Porec
FTHNK Gorica0‑0Zagorec
FTMaksimir Zagreb2‑6NK Varazdin
FTMladost K Podravski1‑4Sloga Nova Gradiska
FTMladost Petrinja3‑0NK Medimurje Cakovec
FTNedelisce0‑2Slavonija Pozega
FTNehaj Sejn0‑2Karlovac
FTPrimorac Biograd1‑3BSK Bijelo Brdo
FTZagora5‑1NK Papuk
PenBelisce0‑0Jadran LP
PenSlavonac Komletinci2‑2NK Buje
Czech Republic flag Czech Republic Cup
15:00Admira Praha0‑0Hradec Kralove
15:00Admira Praha0‑0Hradec Kralove
15:00Jiskra Domažlice0‑0Usti nad Labem
15:00MAS Taborsko0‑0FK Varnsdorf
AETFC Odra Petrkovice3‑4FC Brno
AETJiskra Domažlice2‑2Usti nad Labem
AETMAS Taborsko4‑4FK Varnsdorf
AETOdra Petrkovice3‑4FC Brno
FTFC Olesnice0‑6Opava
FTFC Viktoria Marianske Lazne2‑5Slovan Liberec
FTFK Chlumec NC2‑1Pribram
FTFK Loko Vltavin2‑1FC Vlasim
FTFk Prepere0‑1Afk Chrudim
FTFrydek-Mistek1‑3MFK Karvina
FTKráluv Dvur0‑2Dukla Prague
FTLoko Vltavin2‑1FC Vlasim
FTMotorlet Praha0‑5Slavoj Vyšehrad
FTOFS Frydek Mistek1‑3MFK Karvina
FTPísek1‑3Teplice
FTSk Tatran Zdirec Nad Doubravou0‑4SK Lisen
FTSK Unicov1‑4Zlin
FTSK Zapy2‑3Bohemians 1905
FTŠtechovice1‑4Sokolov
FTTJ Jiskra Usti Nad Orlici0‑2Ceske Budejovice
FTTJ Slovan Velvary0‑1FK Viktoria Zizkov
FTTJ Sokol Lanzhot1‑3Banik Ostrava
Denmark flag Denmark DBU Pokalen
AETBronshoj BK1‑2Hvidovre IF
FTKjellerup IF0‑9Vendsyssel FF
Egypt flag Egypt Cup
FTEl Zamalek1‑0Misr El-Maqasa
Estonia flag Estonia Premium liiga
FTFlora Tallinn1‑1Nomme Kalju
FTMaardu Linnameeskond2‑2Tulevik Viljandi
FTTalinna Kalev0‑2Paide Linnameeskond
FTTrans Narva4‑2FC Kuressaare
France flag France Ligue 1
FTLille3‑0St Etienne
FTNice1‑2Marseille
Germany flag Germany Regionalliga Nord
FTAltonaer FC 931‑2FC Hansa Lueneburg
FTHamburger SV II1‑4BSV Rehden
FTHannover 96 II2‑3Kieler SV Holstein 1900 II
FTSSV Jeddeloh II4‑4Heider SV
FTSV Drochtersen/Assel3‑3St.Pauli II
FTTSV Havelse3‑2VFB Oldenburg
FTVfB Lubeck1‑2Wolfsburg II
FTWerder Bremen II1‑1Weiche Flensburg
Germany flag Germany Regionalliga Nordost
FTBerliner AK 072‑4VSG Altglienicke
FTBFC Dynamo1‑1SV Lichtenberg 47
FTBSG Chemie Leipzig1‑4FSV Union Fuerstenwalde
FTFSV Optik Rathenow0‑0FC Rot-Weiss Erfurt
FTFSV Wacker Nordhausen3‑2Halberstadt
FTSV Babelsberg3‑3Bischofswerdaer FV 1908
FTViktoria Berlin0‑0Cottbus
Germany flag Germany Regionalliga Südwest
FTFC 08 Homburg-Saar1‑5Ulm
Greece flag Greece Cup
13:00Doxa Arta0‑0Zakynthos APS
FTAO Ypato5‑0APO Panargiakos
FTPanthiraikos AO3‑0Ilisiakos Zografou
Lithuania flag Lithuania Cup
AETFC Dziugas1‑2FK Palanga
Malta Premier League
FTHibernians FC4‑1Tarxien Rainbows FC
FTSenglea Athletic1‑0Birkirkara
Mexico flag Mexico Liga MX:: apertura
FTAtletico San Luis1‑1Monarcas Morelia
FTClub America1‑1CF Pachuca
FTClub Atlas1‑1Tigres UANL
FTVeracruz0‑5Club Queretaro
Montenegro flag Montenegro Cup
14:30Cetinje0‑0FK Podgorica
14:30FK Bokelj Kotor0‑0FK Jezero Plav
14:30FK Gorstak0‑0FK Petnjica
14:30FK Jedinstvo Bijelo Polje0‑0FK Kom
14:30FK Rudar Pljevlja0‑0FK Otrant-Olympic Ulcinj
14:30FK Sloga Radovici0‑0Titograd Podgorica
14:30Komovi0‑0FK Ibar Rozaje
14:30Mladost DG0‑0FK Drezga
14:30OFK Grbalj0‑0FK Arsenal Tivat
APFK Zeta Golubovci2‑2FK Decic Tuzi
FTCetinje0‑7FK Mladost Ljeskopolje
FTCetinje0‑7FK Podgorica
FTFK Bokelj Kotor1‑0FK Jezero Plav
FTFK Gorstak0‑5FK Petnjica
FTFK Jedinstvo Bijelo Polje1‑0FK Kom Podgorica
FTFK Rudar Pljevlja1‑0FK Otrant-Olympic Ulcinj
FTFK Sloga Radovici0‑1Titograd Podgorica
FTKomovi0‑4FK Ibar Rozaje
FTMladost DG2‑4FK Drezga
FTOFK Grbalj4‑0FK Arsenal Tivat
Netherlands flag Netherlands KNVB Beker
FTADO 203‑0ONS Sneek
Norway flag Norway OBOS-ligaen
FTAalesunds FK5‑2Hamarkameratene
Paraguay flag Paraguay Cup
APCA 3 de Febrero1‑1Club River Plate
Romania flag Romania Cup
AETCsm Focsani3‑1Otelul Galati
FTCS Crisul Chisineu Cris6‑0FC Gloria Lunca Teuz Cermei
FTCS Minaur Baia Mare0‑2Comuna Recea
FTCSA Steaua Bucuresti4‑0Balotesti CS
FTFlacara Horezu2‑0Pandurii Targu
FTFlacara Moreni3‑1Progresul Spartac
FTForesta Suceava3‑0Bucovina Radauti
FTRapid Bucuresti2‑1Daco Getica
FTTargu Secuiesc0‑2CS Olimpic Cetate
FTTunari1‑0Unirea Slobozia
PenFC U Craiova 1948 SA2‑2Energeticianul
PenGloria Popesti Leordeni1‑1Afumati
PenMagura Cisnadie1‑1Industria Galda
Russia flag Russia 2nd Division:: east
FTFC Dynamo Barnaul0‑1Sakhalin Sakhalinsk
FTFC Irtysh Omsk1‑1Novosibirsk FK
FTZenit Irkutsk0‑1FC Chita
Serbia flag Serbia Super Liga
FTFK Rad2‑3FK Cukaricki
Slovakia flag Slovakia Cup
14:30Msk Tesla Stropkov0‑0FK Aquacity Poprad
14:30SK Milenium Bardejovska Nova Ves0‑0Kosice
15:00FK Slovenske Darmoty0‑0Ftc Filakovo
15:00MSK Spartak Medzilaborce0‑0SK Strazske
APFk Kechnec4‑4Mfk Tahanovce
APMsk Kysucke Nove Mesto0‑0TJ Tatran Krasno Nad Kysucou
FTFK Slovenske Darmoty0‑3Ftc Filakovo
FTMSK Spartak Medzilaborce1‑0SK Strazske
FTMsk Tesla Stropkov0‑2FK Aquacity Poprad
FTOSK Rudnany1‑3Zeleziarne Podbrezova
FTSK Milenium Bardejovska Nova Ves0‑9Kosice
FTTJ Medzibrod0‑5Tj Pramen Kovacova
South Africa flag South Africa Premier League
FTBaroka FC0‑2Supersport United
FTBidvest Wits2‑1Stellenbosch FC
FTBloemfontein Celtic1‑2Mamelodi Sundowns
FTChippa United0‑0Polokwane City
FTMaritzburg Utd0‑1Black Leopards
FTOrlando Pirates0‑0Golden Arrows
South America Copa Libertadores:: play-off
FTPalmeiras1‑2Gremio
South America Copa Sudamericana
FTLa Equidad1‑3Atletico MG
Tunisia flag Tunisia Ligue I
FTAS Slimane1‑1US Tataouine
FTCS Hammam-Lif0‑1Club Africain
FTCS Sfaxien1‑0Etoile Metlaoui
FTStade Tunisien0‑0Sportif de Chebba
Turkey flag Turkey Cup
AETDerince Spor2‑3Edirnespor
FT1877 Alemdag Spor3‑1Modafen FK
FTAgrispor 19705‑0Igdir Aras Spor
FTIcel Idmanyurdu Spor1‑0Kepez Belediyespor
FTMalatya Yesilyurt Belediyespor5‑012 Bingol Spor
FTMaltepespor1‑0Hendek Spor Sakarya
Pen1954 Kelkit Belediyespor0‑0Carsambaspor
PenKastamonu Ozel Idare KOY Hizmetleri1‑1Bartinspor
PenSomaspor SK1‑1Aksehir SK 2008
PenYozgatspor 1959 FK0‑068 Aksaray Belediyespor
USA flag USA USL Championship
FTSeattle Sounders II2‑4Phoenix Rising
USA flag USA USL League One
FTNorth Texas SC5‑0South Georgia Tormenta FC
USA flag USA US Open Cup
FTAtlanta United FC2‑1Minnesota United FC

All kick-offs UK time

Back to top