The Fishy - Grimsby Town FC

Next Week's Football Fixtures

Mon 08/08
england flag Championship
West Brom v Watford20:00
fr flag French Ligue 2
Caen v Metz19:45
it flag Italian Coppa Italia
Genoa v Benevento16:45
Modena v Sassuolo17:00
Sassuolo v Modena17:00
Cremonese v Ternana20:00
Bologna v Cosenza20:15
nl flag Dutch Eerste Divisie
Jong Ajax v Telstar19:00
Jong AZ v MVV Maastricht19:00
pt flag Portuguese Primeira Liga
Gil Vicente v Pacos Ferreira20:15
pt flag Portuguese Liga Pro
Penafiel v Leixoes18:00
si flag Slovenian First
ND Gorica v Koper19:15
pl flag Polish Ekstraklasa
Wisla Plock v Miedz Legnica18:00
pl flag Polish I Liga
Stal Rzeszow v Ruch Chorzow17:00
ro flag Romanian Liga I
AFC Hermannstadt v FC Voluntari16:00
Botosani v Farul Constanta19:00
ru flag Russia Football National League
FK Neftekhimik v Rubin Kazan16:00
Baltika v Arsenal Tula18:00
rs flag Serbian Super Liga
Javor v Mladost Novi Sad18:00
tr flag Turkish Super League
Istanbul Basaksehir v Kasimpasa17:15
Ankaragucu v Konyaspor19:45
Fenerbahce v Umraniyespor19:45
dk flag Danish Superliga
Silkeborg v Aalborg18:00
fi flag Finnish Veikkausliiga
Lahti v HIFK Helsinki16:00
se flag Swedish Allsvenskan
Hacken v Helsingborg IF18:00
Varbergs Bois v IFK Goteborg18:00
ar flag Argentinian Primera
Central Cordoba v Defensa y Justicia15:00
cl flag Chilean Primera
Huachipato v Union La Calera22:30
Tue 09/08
england flag FA Cup
Easington Sports v Burnham19:30
Ilfracombe Town v Sherborne Town19:30
Millbrook v Torpoint Athletic19:30
AFC Croydon Athletic v Peacehaven & Telscombe19:45
Arlesey Town v Barton Rovers19:45
Ashton Athletic v Prescot Cables19:45
Barking v Coggeshall Town19:45
Barton Town v Bottesford Town19:45
Charnock Richard v Yorkshire Amateur19:45
Colney Heath v Hertford Town19:45
Egham Town v Deal Town19:45
Erith & Belvedere v Raynes Park Vale19:45
Harborough Town v Boston Town19:45
Highgate United v Coventry United19:45
Histon v Desborough Town19:45
K Sports v Whitehawk19:45
Kennington v Walton & Hersham19:45
Laverstock & Ford v Alresford Town19:45
Litherland Remyca v Prestwich Heys19:45
Long Eaton United v Sherwood Colliery19:45
Mangotsfield United v Cadbury Heath19:45
Mousehole AFC v Barnstaple Town19:45
Mulbarton Wanderers v Haverhill Rovers19:45
Newhaven v Canterbury City19:45
Newport Pagnell Town v Stotfold19:45
Radford v Anstey Nomads19:45
Ramsbottom United v Thackley19:45
Redhill v Southall19:45
Rugby Town v Westfields19:45
Selston v Leicester Nirvana19:45
Shrivenham v Didcot Town19:45
Soham Town Rangers v Thetford Town19:45
Spelthorne Sports v Bearsted19:45
Stone Old Alleynians v Cogenhoe United19:45
Tow Law Town v Tadcaster Albion AFC19:45
Widnes v Winsford United19:45
Windsor v Royal Wootton Bassett Town19:45
england flag EFL Cup
Shrewsbury v Carlisle19:30
Accrington Stanley v Tranmere19:45
AFC Wimbledon v Gillingham19:45
Blackpool v Barrow19:45
Bolton v Salford19:45
Bradford v Hull19:45
Cardiff v Portsmouth19:45
Charlton v QPR19:45
Cheltenham v Exeter19:45
Crawley Town v Bristol Rovers19:45
Doncaster v Lincoln City19:45
Fleetwood Town v Wigan19:45
Forest Green v Leyton Orient19:45
Grimsby v Crewe19:45
Harrogate Town v Stockport19:45
Huddersfield v Preston19:45
Ipswich v Colchester19:45
Luton v Newport County19:45
Mansfield v Derby19:45
MK Dons v Sutton Utd19:45
Morecambe v Stoke19:45
Northampton v Wycombe19:45
Norwich v Birmingham19:45
Oxford Utd v Swansea19:45
Rochdale v Burton Albion19:45
Walsall v Swindon19:45
Reading v Stevenage20:00
scotland flag Scottish Challenge Cup
Brora Rangers v Aberdeen B19:30
Albion v Celtic II19:45
Bonnyrigg Rose v Livingston B19:45
Elgin v Dundee United B19:45
Fraserburgh v St. Johnstone B19:45
Kilmarnock B v Cowdenbeath19:45
Kilmarnock II v Cowdenbeath19:45
Motherwell B v East Kilbride19:45
Motherwell U21 v East Kilbride19:45
St. Mirren B v East Stirling19:45
uefa flag Champions League
Zalgiris v Bodo/Glimt17:00
Apollon Limassol v Maccabi Haifa18:00
Plzen v Sheriff Tiraspol18:00
Pyunik v Red Star Belgrade18:00
FC Midtjylland v Benfica18:45
Dinamo Zagreb v Ludogorets19:00
Ferencvaros v FK Qarabag19:00
PSV Eindhoven v Monaco19:30
Sturm Graz v Dynamo Kiev19:30
Rangers v Union St Gilloise19:45
uefa flag Europa League
Shkupi v Shamrock Rovers20:00
uefa flag Europa Conference League
Gzira United FC v Wolfsberger AC17:00
B36 Torshavn v Viborg19:00
de flag German 3. Liga
VfB Oldenburg v Elversberg17:30
Rot-Weiss Essen v FC Viktoria Koln18:00
SC Freiburg II v Hallescher FC18:00
TSV 1860 Munchen v Meppen18:00
Zwickau v Duisburg18:00
pl flag Polish I Liga
Odra Opole v Sandecja Nowy Sacz17:00
Wisla Krakow v GKS Katowice19:30
ar flag Argentinian Primera
Tigre v Rosario Central00:00
br flag Brazil Serie A
Coritiba v Santos00:00
br flag Brazil Serie B
Gremio v Operario23:00
Ituano v Recife23:00
cn flag China League One
Nanjing City FC v Beijing Baxy09:00
Shijiazhuang Gongfu v Jiangxi Liansheng09:00
Sichuan Jiuniu v Guangxi Pingguo Haliao09:00
Heilongjiang Lava Spring v Beijing Technology12:30
za flag South Africa Premier League
Richards Bay v Tshakhuma Madzivhadila14:00
Moroka Swallows v Cape Town City16:00
Kaizer Chiefs v Maritzburg Utd18:30
au flag Australia NPL Queensland
Eastern Suburbs Brisbane v Gold Coast United10:30
Wed 10/08
england flag FA Cup
Albion Sports v Barnoldswick Town19:45
Bury AFC v Hallam19:45
Pinchbeck United v Melton Town19:45
Sutton Common Rovers v Fisher19:45
Winterton Rangers v Shepshed Dynamo19:45
Worcester Raiders v Daventry Town19:45
england flag EFL Cup
Blackburn v Hartlepool19:45
Coventry v Bristol City19:45
Middlesbrough v Barnsley19:45
Plymouth v Peterborough19:45
Port Vale v Rotherham19:45
Sheff Wed v Sunderland19:45
scotland flag Scottish Challenge Cup
Hibernian B v Brechin19:45
Hibernian U21 v Brechin19:45
Spartans FC v Rangers II19:45
Heart of Midlothian B v Buckie Thistle20:00
uefa flag Europa Conference League
Vitoria Guimaraes v Hajduk Split17:00
de flag German 3. Liga
Dynamo Dresden v Verl18:00
Saarbrucken v Dortmund II18:00
VfL Osnabruck v FC Ingolstadt 0418:00
Waldhof Mannheim v Erzgebirge Aue18:00
Wehen Wiesbaden v Bayreuth18:00
ch flag Swiss Super League
FC Luzern v Grasshoppers18:00
pl flag Polish I Liga
Podbeskidzie v SKRA Czestochowa17:00
Resovia Rzeszow v Arka Gdynia17:00
Zaglebie Sosnowiec v GKS Tychy17:00
LKS Lodz v Puszcza Niepolomice19:30
us flag USL Championship
New York Red Bulls II v Atlanta United II00:00
br flag Brazil Serie B
CSA v Brusque00:30
Ponte Preta v Vasco da Gama00:30
Londrina v Cruzeiro01:00
Sampaio Correa v Bahia01:30
Tombense v Vila Nova01:30
Chapecoense v Novorizontino23:00
Nautico v CRB23:00
cn flag China League One
Nantong Zhiyun v Xinjiang Tianshan09:00
Shaanxi Changan Athletic v Qingdao Youth Island09:00
Zhenjiang Huasa v Shenyang Urban09:00
sk flag South Korea K-League
Suwon City FC v Jeonbuk Motors11:00
Gangwon FC v Daegu FC11:30
za flag South Africa Premier League
Amazulu v Supersport United16:00
Chippa United v Royal AM18:30
Mamelodi Sundowns v TS Galaxy FC18:30
Sekhukhune United v Golden Arrows18:30
Stellenbosch FC v Orlando Pirates18:30
au flag Australia NPL Queensland
Brisbane City v Gold Coast Knights10:30
Thu 11/08
england flag EFL Cup
West Brom v Sheffield Utd20:00
uefa flag Europa League
HJK Helsinki v Maribor17:00
FC Zurich v Linfield18:00
Slovacko v Fenerbahce18:00
F91 Dudelange v Malmo19:00
Slovan Bratislava v Olympiacos19:30
Partizan Belgrade v AEK Larnaca20:00
uefa flag Europa Conference League
Kyzyl-Zhar v Apoel Nicosia14:30
Tobol Kustanai v Zrinjski Mostar15:00
Rakow Czestochowa v Spartak Trnava17:00
Basel v Brondby18:00
CFR Cluj v Shakhtyor Soligorsk18:00
Djurgardens v Sepsi OSK Sfantu Gheorghe18:00
Hapoel Be'er Sheva v FC Lugano18:00
Konyaspor v FC Vaduz18:00
Petrocub-Hincesti v Videoton18:00
Twente v FK Cukaricki18:00
CS Uni Craiova v Zorya Luhansk18:30
Panathinaikos v Slavia Prague18:30
Royal Antwerp v Lillestrom18:30
Steaua Bucharest v Dunajska Streda18:30
Istanbul Basaksehir v Breidablik18:45
Anderlecht v Paide Linnameeskond19:00
Aris v Maccabi Tel Aviv19:00
Hibernians FC v Rigas FS19:00
KI Klaksvík v Ballkani19:00
Levski Sofia v Hamrun Spartans19:00
Shkendija v AIK Solna19:00
Sligo Rovers v Viking FK19:00
Lech Poznan v Vikingur Reykjavik19:30
Rapid Vienna v Neftchi Baku19:30
St Patricks v CSKA Sofia19:45
AZ Alkmaar v Dundee Utd20:00
Gil Vicente v Riga FC20:00
Kisvarda FC v Molde20:00
Young Boys v KuPS Kuopio20:00
pl flag Polish I Liga
Chojniczanka Chojnice v Stal Rzeszow17:00
Nieciecza v Chrobry Glogow17:00
Ruch Chorzow v Gornik Leczna19:30
us flag USL Championship
Miami FC v FC Tulsa00:00
San Antonio FC v Loudoun United02:00
San Diego Loyal v Monterey Bay03:00
us flag USL League One
North Carolina v Forward Madison FC01:00
ar flag Argentinian Primera
Godoy Cruz v Aldosivi23:00
br flag Brazil Serie B
Criciuma v Guarani Campinas01:30
Fri 12/08
england flag Championship
Watford v Burnley20:00
scotland flag Scottish Championship
Dundee v Arbroath19:45
wales flag Welsh Premier League
Broughton v Aberystwyth19:45
wales flag Cymru South
Gresford Athletic v Mold Alexandra19:00
Abergavenny Town v Goytre United19:30
Afan Lido v Taffs Well19:30
Barry Town v Briton Ferry19:30
Holywell Town v Colwyn Bay19:30
Llanelli v Ammanford AFC19:30
Llanidloes Town v Chirk AAA20:00
ulster flag NIFL Premiership
Larne v Glentoran19:45
ir flag Irish Premier Division
Bohemians Dublin v Dundalk19:45
Derry City v Shamrock Rovers19:45
Drogheda v Shelbourne19:45
UCD v Finn Harps19:45
fr flag French Ligue 1
Nantes v Lille20:00
fr flag French National
Chateauroux v Gobelins18:30
Cholet v Avranches18:30
Concarneau v Orleans18:30
Dunkerque v Le Mans18:30
FC Bastia-Borgo v Le Puy18:30
Stade Briochin v Red Star F.C.18:30
Versailles v Martigues18:30
Villefranche v Sedan18:30
de flag German Bundesliga
Freiburg v Borussia Dortmund19:30
de flag German 2. Bundesliga
Kaiserslautern v SC Paderborn 0717:30
Nurnberg v Heidenheim17:30
de flag German 3. Liga
Hallescher FC v VfB Oldenburg18:00
it flag Italian Serie B
Parma v Bari19:45
es flag Spanish La Liga
Osasuna v Sevilla20:00
es flag Spanish Segunda
Levante v Huesca20:00
be flag Belgian First Division A
Oostende v Gent19:45
be flag Belgian First Division B
FCV Dender EH v Lommel Utd19:00
Virton v RWDM4719:00
hr flag Croatian First
NK Sibenik v Istra19:00
nl flag Dutch Eredivisie
Excelsior v Vitesse Arnhem19:00
nl flag Dutch Eerste Divisie
Almere City v FC Oss19:00
De Graafschap v VVV-Venlo19:00
FC Eindhoven v Willem II19:00
Helmond Sport v Jong AZ19:00
Roda JC Kerkrade v Jong Ajax19:00
Telstar v PEC Zwolle19:00
pt flag Portuguese Primeira Liga
Famalicao v Braga20:15
pt flag Portuguese Liga Pro
Tondela v Benfica B18:00
si flag Slovenian First
NK Celje v Ask Bravo19:15
by flag Belarusian Premier League
Torpedo Zhodino v FC Energetik-Bgu Minsk16:00
Neman Grodno v FC Slutsk18:00
hu flag Hungarian League
Debrecen v Vasas19:00
pl flag Polish Ekstraklasa
Miedz Legnica v Zaglebie Lubin17:00
Widzew Lodz v Legia Warsaw19:30
pl flag Polish I Liga
GKS Katowice v Sandecja Nowy Sacz19:30
ro flag Romanian Liga I
Arges Pitesti v U Craiova 194819:30
ru flag Russia Premier Division
Fakel Voronezh v Ural17:30
rs flag Serbian Super Liga
Radnicki Nis v Novi Pazar17:00
sk flag Slovakia Super Liga
MFK Skalica v Podbrezova19:30
tr flag Turkish Super League
Trabzonspor v Hatayspor19:00
dk flag Danish Superliga
AC Horsens v FC Midtjylland18:00
FC Copenhagen v Randers Freja20:00
fi flag Finnish Veikkausliiga
Haka v AC Oulu16:00
no flag Norwegian Eliteserien
Sandefjord v Rosenborg18:00
Sarpsborg v Bodo/Glimt18:00
mx flag Mexican Liga MX
Club Queretaro v Atletico San Luis03:00
ar flag Argentinian Primera
Atletico Tucuman v Central Cordoba01:30
Colon v Arsenal de Sarandi01:30
Huracan v Sarmiento23:00
Platense v Banfield23:00
br flag Brazil Serie B
Vila Nova v Londrina23:00
cl flag Chilean Primera
Universidad Catolica v O'Higgins01:15
cn flag China Super League
Hangzhou Greentown v Guangzhou Evergrande12:30
Wuhan Three Towns v Beijing Guoan12:30
Cangzhou Mighty Lions v Shanghai Port13:00
Shenzhen Ruby FC v Dalian Professional13:00
cn flag China League One
Qingdao Hainiu v Heilongjiang Lava Spring08:30
Shanghai Jiading v Zibo Sunday12:30
id flag Indonesian Liga 1
Persik Kediri v Pusamania Borneo09:30
za flag South Africa Premier League
Maritzburg Utd v Moroka Swallows18:30
au flag Australia NPL Tasmania
Riverside Olympic v Launceston City10:30
Kingborough Lions v Clarence United11:00
au flag Australia NPL Victoria
Melbourne Knights FC v Altona Magic10:30
Green Gully v Eastern Lions SC11:00
Bentleigh Greens v Port Melbourne11:30
Sat 13/08
england flag Premier League
Aston Villa v Everton12:30
Arsenal v Leicester15:00
Brighton v Newcastle15:00
Man City v Bournemouth15:00
Southampton v Leeds15:00
Wolverhampton v Fulham15:00
Brentford v Man Utd17:30
england flag Championship
Cardiff v Birmingham12:30
Blackpool v Swansea15:00
Huddersfield v Stoke15:00
Hull v Norwich15:00
Luton v Preston15:00
Millwall v Coventry15:00
Rotherham v Reading15:00
Sunderland v QPR15:00
Wigan v Bristol City15:00
england flag League One
Bristol Rovers v Oxford Utd12:30
Accrington Stanley v Burton Albion15:00
Cambridge Utd v Exeter15:00
Cheltenham v Portsmouth15:00
Derby v Barnsley15:00
Ipswich v MK Dons15:00
Lincoln City v Forest Green15:00
Morecambe v Fleetwood Town15:00
Plymouth v Peterborough15:00
Port Vale v Bolton15:00
Sheff Wed v Charlton15:00
Wycombe v Shrewsbury15:00
england flag League Two
AFC Wimbledon v Doncaster15:00
Bradford v Newport County15:00
Carlisle v Swindon15:00
Harrogate Town v Crawley Town15:00
Leyton Orient v Mansfield15:00
Northampton v Hartlepool15:00
Rochdale v Grimsby15:00
Salford v Crewe15:00
Stockport v Colchester15:00
Sutton Utd v Barrow15:00
Tranmere v Gillingham15:00
Walsall v Stevenage15:00
england flag National League
Boreham Wood v Notts County15:00
Bromley v Altrincham15:00
Chesterfield v Aldershot15:00
Eastleigh v Wealdstone15:00
FC Halifax v Torquay15:00
Gateshead v Barnet15:00
Maidenhead Utd v Scunthorpe15:00
Maidstone United v York15:00
Solihull Moors v Southend15:00
Woking v Dagenham15:00
Yeovil v Wrexham15:00
Oldham v Dorking Wanderers17:20
england flag National League South
Braintree Town v Havant and Waterlooville15:00
Chippenham v Chelmsford15:00
Concord Rangers v Taunton Town15:00
Dartford v Cheshunt15:00
Dover v Hungerford15:00
Eastbourne Boro v Bath City15:00
Farnborough v Dulwich Hamlet15:00
Hampton and Richmond v Hemel15:00
Slough Town v Tonbridge Angels15:00
St Albans v Oxford City15:00
Welling v Worthing15:00
Weymouth v Ebbsfleet United15:00
england flag National League North
Banbury Utd v AFC Fylde15:00
Buxton v Curzon Ashton15:00
Chester v Brackley15:00
Chorley v Darlington15:00
Farsley Celtic v Alfreton Town15:00
Gloucester v Boston Utd15:00
Kettering v Bradford PA15:00
Kidderminster v Leamington15:00
Kings Lynn Town v Blyth Spartans15:00
Scarborough Athletic v Hereford15:00
Southport v Peterborough Sports15:00
Spennymoor Town v AFC Telford15:00
england flag Isthmian Premier
Billericay v Cray Wanderers15:00
Bishop's Stortford v Haringey Borough15:00
Bognor Regis v AFC Hornchurch15:00
Canvey Island v Horsham15:00
Carshalton v Brightlingsea Regent15:00
Corinthian Casuals v Bowers & Pitsea15:00
Enfield Town v Folkestone Invicta15:00
Hastings v Aveley15:00
Margate v Kingstonian15:00
Wingate & Finchley v Lewes15:00
england flag Isthmian League North
Basildon United v Heybridge Swifts15:00
Brentwood v Felixstowe & Walton United15:00
Bury Town v Hashtag United15:00
Coggeshall Town v Grays15:00
East Thurrock v AFC Sudbury15:00
Gorleston v New Salamis15:00
Great Wakering Rovers v Lowestoft Town15:00
Maldon & Tiptree v Tilbury15:00
Stowmarket Town v Hullbridge Sports15:00
Witham Town v Wroxham15:00
england flag Isthmian League South Central
Thatcham Town v Guernsey14:00
Ashford Town (Middx) v Binfield15:00
Basingstoke v Bedfont Sports15:00
Chertsey Town v South Park15:00
Chipstead v Sutton Common Rovers15:00
Leatherhead v Westfield15:00
Marlow v Walton & Hersham15:00
Merstham v Southall15:00
Northwood v Tooting & Mitcham15:00
Uxbridge v Hanworth Villa15:00
england flag Isthmian League South East
Burgess Hill Town v Ashford United15:00
Corinthian v Hythe15:00
East Grinstead Town v Chatham Town15:00
Faversham Town v Littlehampton Town15:00
Lancing v Beckenham Town15:00
Ramsgate v Cray Valley Paper Mills15:00
Sevenoaks Town v Three Bridges15:00
Sheppey United v Chichester City15:00
VCD Athletic v Haywards Heath Town15:00
Whitehawk v Sittingbourne15:00
england flag Northern Premier
FC United v Atherton Collieries15:00
Guiseley v Marine15:00
Hyde v Radcliffe Borough15:00
Lancaster City v Nantwich15:00
Liversedge v Ashton15:00
Marske United v Belper Town15:00
Matlock v Whitby15:00
South Shields v Stalybridge15:00
Stafford Rangers v Bamber Bridge15:00
Warrington v Morpeth Town15:00
Warrington Rylands v Gainsborough15:00
england flag Southern Premier South
Beaconsfield Town v Plymouth Parkway15:00
Chesham Utd v Hartley Wintney15:00
Harrow Borough v Winchester City15:00
Hayes & Yeading v Salisbury15:00
Merthyr Town v Bracknell Town15:00
North Leigh v Met Police15:00
Poole Town v Tiverton15:00
Swindon Supermarine v Hendon15:00
Truro City v Dorchester15:00
Weston-S-Mare v Gosport Borough15:00
Yate Town v Hanwell Town15:00
england flag Southern Div 1 South
AFC Totton v Bishop's Cleeve15:00
Bashley v Bristol Manor Farm15:00
Bideford v Hamworthy United15:00
Frome Town v Evesham Utd15:00
Larkhall Athletic v Tavistock15:00
Melksham Town v Exmouth15:00
Paulton Rovers v Lymington Town15:00
Slimbridge v Sholing15:00
Willand Rovers v Westbury United15:00
Wimborne Town v Cinderford15:00
scotland flag Scottish Premiership
Aberdeen v Motherwell15:00
Livingston v Hibernian15:00
Rangers v St Johnstone15:00
St Mirren v Ross County15:00
scotland flag Scottish Championship
Ayr v Hamilton15:00
Inverness CT v Cove Rangers15:00
Queen's Park v Partick Thistle15:00
Raith Rovers v Morton15:00
scotland flag Scottish League One
Alloa v FC Edinburgh15:00
Clyde v Kelty Hearts15:00
Dunfermline v Montrose15:00
Falkirk v Peterhead15:00
Queen of Sth v Airdrieonians15:00
scotland flag Scottish League Two
Albion v East Fife15:00
Dumbarton v Annan Athletic15:00
Forfar v Elgin15:00
Stirling v Stenhousemuir15:00
Stranraer v Bonnyrigg Rose15:00
scotland flag Highland League
Brora Rangers v Banks O'Dee15:00
Buckie Thistle v Strathspey Thistle15:00
Deveronvale v Brechin15:00
Formartine United v Nairn County15:00
Huntly v Rothes15:00
Inverurie Loco Works v Forres Mechanics15:00
Keith v Clachnacuddin15:00
Lossiemouth v Fraserburgh15:00
Wick Academy v Turriff United15:00
scotland flag Lowland League
Berwick v East Stirling15:00
Bo'ness United v Heart of Midlothian B15:00
Caledonian Braves v Rangers II15:00
Civil Service Strollers v Tranent Juniors15:00
Cowdenbeath v Dalbeattie Star15:00
East Kilbride v Gala Fairydean15:00
Edinburgh University v Spartans FC15:00
Gretna 2008 v Celtic II15:00
wales flag Welsh Premier League
Cardiff Metropolitan v Connah's Quay Nomads14:30
Haverfordwest County AFC v Caernarfon Town14:30
Newtown v The New Saints14:30
Pontypridd Town v Flint Town United17:45
wales flag Cymru South
Buckley Town v Ruthin Town14:30
Carmarthen Town v Swansea University14:30
Cefn Druids v Holyhead Hotspur14:30
Conwy Borough v Llandudno FC14:30
Guilsfield FC v Prestatyn14:30
Llantwit Major v Cwmbran Celtic14:30
Penrhyncoch v Porthmadog14:30
Trefelin v Cambrian & Clydach14:30
Ynyshir Albions v Pontardawe Town14:30
ulster flag NIFL Premiership
Ballymena v Glenavon15:00
Carrick Rangers v Newry City AFC15:00
Coleraine v Cliftonville15:00
Crusaders v Dungannon Swifts15:00
ulster flag NIFL Championship
Annagh United v Knockbreda15:00
Ballyclare Comrades v Ballinamallard Utd15:00
Dundela v Institute FC15:00
Harland & Wolff Welders v Ards15:00
Loughgall v Warrenpoint Town15:00
Newington F.C. v Dergview15:00
fr flag French Ligue 1
Monaco v Rennes16:00
Paris Saint Germain v Montpellier20:00
fr flag French Ligue 2
Guingamp v Paris FC14:00
Bastia v Grenoble18:00
Bordeaux v Chamois Niortais18:00
Dijon v Caen18:00
FC Annecy v Laval18:00
Le Havre v Pau18:00
Metz v Valenciennes18:00
Nimes v Rodez18:00
Sochaux v Amiens18:00
de flag German Bundesliga
Hertha Berlin v Eintracht Frankfurt14:30
Hoffenheim v VfL Bochum 184814:30
Leverkusen v Augsburg14:30
RB Leipzig v FC Koln14:30
Werder Bremen v VFB Stuttgart14:30
Schalke v Borussia Monchengladbach17:30
de flag German 2. Bundesliga
Arminia Bielefeld v Hamburger12:00
Holstein Kiel v Braunschweig12:00
Karlsruher v SV Sandhausen12:00
SV Darmstadt 98 v Hansa Rostock19:30
de flag German 3. Liga
Bayreuth v VfL Osnabruck13:00
Dortmund II v Rot-Weiss Essen13:00
Elversberg v Zwickau13:00
FC Ingolstadt 04 v Saarbrucken13:00
FC Viktoria Koln v Dynamo Dresden13:00
Verl v TSV 1860 Munchen13:00
it flag Italian Serie A
AC Milan v Udinese17:30
Sampdoria v Atalanta17:30
Lecce v Inter Milan19:45
Monza v Torino19:45
it flag Italian Serie B
Cittadella v Pisa19:45
Como v Cagliari19:45
Palermo v Perugia19:45
es flag Spanish La Liga
Celta de Vigo v Espanyol16:00
Real Valladolid v Villarreal18:00
Barcelona v Rayo Vallecano20:00
es flag Spanish Segunda
Eibar v Tenerife16:00
Mirandes v Gijon18:00
Leganes v Alaves20:00
Las Palmas v Real Zaragoza22:00
at flag Austria Bundesliga
Austria Klagenfurt v SV Ried16:00
Austria Vienna v WSG Wattens16:00
Sturm Graz v SC Rheindorf Altach18:30
be flag Belgian First Division A
Westerlo v Standard de Liege15:00
Cercle Brugge v KV Mechelen17:15
RFC Seraing v Charleroi17:15
Union St Gilloise v Kortrijk19:45
be flag Belgian First Division B
Beerschot Wilrijk v Waasland-Beveren15:00
Club Brugge U23 v Standard Liege II19:00
hr flag Croatian First
HNK Gorica v Lokomotiva Zagreb17:30
Dinamo Zagreb v Hajduk Split20:05
nl flag Dutch Eredivisie
Go Ahead Eagles v PSV Eindhoven17:45
Emmen v Waalwijk19:00
FC Utrecht v SC Cambuur19:00
Feyenoord v SC Heerenveen20:00
pt flag Portuguese Primeira Liga
Casa Pia v Benfica18:00
Sporting Lisbon v Rio Ave20:30
pt flag Portuguese Liga Pro
Covilha v Feirense11:00
Estrela da Amadora v Farense15:30
Torreense v CD Nacional15:30
si flag Slovenian First
NS Mura v Tabor Sezana16:30
Koper v NK Radomlje19:15
ch flag Swiss Super League
FC Sion v Grasshoppers17:00
FC Luzern v Basel19:30
St Gallen v FC Luzern19:30
by flag Belarusian Premier League
FC Isloch Minsk Raion v Dinamo Brest13:00
Minsk v FC Vitebsk15:00
Slavia Mozyr v FC Gomel17:00
cz flag Czech 1 Liga
Banik Ostrava v Zlin15:00
FC Brno v Mlada Boleslav15:00
Teplice v Bohemians 190515:00
Hradec Kralove v Plzen18:00
hu flag Hungarian League
Kecskemeti TE v Mezokovesd-zsory17:00
Ujpest v Zalaegerszegi TE19:15
md flag Moldovan National Division
Dacia Buiucani v Sfintul Gheorghe16:00
FC Zimbru v Zaria Balti18:00
pl flag Polish Ekstraklasa
Cracovia v Piast Gliwice14:00
Gornik Zabrze v Stal Mielec16:30
Pogon Szczecin v Wisla Plock19:00
pl flag Polish I Liga
SKRA Czestochowa v Zaglebie Sosnowiec14:00
GKS Tychy v Wisla Krakow16:30
Odra Opole v Resovia Rzeszow19:00
ro flag Romanian Liga I
UTA Arad v Universitatea Cluj17:00
Petrolul Ploiesti v Rapid Bucuresti19:45
ru flag Russia Premier Division
Lokomotiv Moscow v Krylya Sovetov13:00
Zenit St Petersburg v CSKA Moscow15:00
Dynamo Moscow v FC Krasnodar18:00
ru flag Russia Football National League
Volga Ulyanovsk v Kamaz Chelny01:00
Shinnik v Rodina Moskva16:00
Veles Moscow v Ufa16:00
rs flag Serbian Super Liga
Partizan Belgrade v FK Napredak17:30
FK Napredak v TSC Backa Topola18:00
Kolubara v Vojvodina18:00
Red Star Belgrade v Vozdovac19:45
sk flag Slovakia Super Liga
MSK Zilina v Zlate Moravce15:00
Ruzomberok v AS Trencin17:00
tr flag Turkish Super League
Kayserispor v Istanbulspor17:15
Adana Demirspor v Sivasspor19:45
Galatasaray v Giresunspor19:45
fi flag Finnish Veikkausliiga
Ilves v FC Honka15:00
Inter Turku v VPS Vaasa15:00
no flag Norwegian Eliteserien
Aalesunds FK v Haugesund15:00
se flag Swedish Allsvenskan
Helsingborg IF v Sirius16:30
us flag MLS
NY Red Bulls v Orlando23:00
us flag USL Championship
New York Red Bulls II v Charleston Battery00:00
Colorado Switchbacks v El Paso Locomotive02:00
Orange County SC v Phoenix Rising03:00
mx flag Mexican Liga MX
Necaxa v Monterrey01:00
Club Tijuana v Puebla03:05
Club Leon FC v Mazatlan FC23:00
ar flag Argentinian Primera
Patronato v San Lorenzo01:30
Defensa y Justicia v Tigre19:30
Rosario Central v Barracas Central19:30
Lanus v Independiente22:00
br flag Brazil Serie A
Goias v Avai20:30
Corinthians v Palmeiras23:00
br flag Brazil Serie B
Bahia v Ituano01:30
Brusque v Ponte Preta01:30
Operario v Sampaio Correa15:00
Vasco da Gama v Tombense15:00
Recife v CSA20:00
Cruzeiro v Chapecoense20:30
Guarani Campinas v Nautico22:30
cl flag Chilean Primera
Coquimbo Unido v Cobresal01:30
Audax Italiano v Everton De Vina18:15
Curico Unido v Universidad de Chile20:45
cn flag China Super League
Changchun Yatai v Chengdu Rongcheng12:30
Guangzhou City v Wuhan Yangtze River12:30
Henan Songshan Longmen v Meizhou Hakka FC12:30
Shanghai Shenhua v Shandong Luneng12:30
Hebei FC v Tianjin Tigers13:00
cn flag China League One
Guangxi Pingguo Haliao v Shaanxi Changan Athletic09:00
Nanjing City FC v Sichuan Jiuniu09:00
Xinjiang Tianshan v Jiangxi Liansheng09:00
Beijing Technology v Suzhou Dongwu12:30
id flag Indonesian Liga 1
Persib Bandung v PSIS Semarang10:00
PSS Sleman v Barito Putera12:15
Bali United v Arema FC14:30
jp flag Japan J-League
Sapporo v Vissel Kobe06:00
Jubilo Iwata v Urawa Red Diamonds10:30
FC Tokyo v Cerezo Osaka11:00
Kawasaki Frontale v Kyoto Sanga11:00
Yokohama FM v Shonan11:00
jp flag Japan J2-League
Grulla Morioka v Blaublitz Akita10:00
Mito Hollyhock v Tokyo Verdy10:00
Ventforet Kofu v Roasso Kumamoto10:00
Yokohama FC v Thespakusatsu Gunma10:00
Montedio Yamagata v Kanazawa11:00
Okayama v Renofa Yamaguchi11:00
V-Varen Nagasaki v FC Ryukyu11:00
Vegalta Sendai v Omiya Ardija11:00
jp flag Japan J3-League
Azul Claro Numazu v Fujieda MYFC08:00
Kamatamare Sanuki v Tegevajaro Miyazaki10:00
SC Sagamihara v Fukushima United10:00
Vanraure Hachinohe v Iwaki FC11:00
sk flag South Korea K-League
Ulsan Hyundai v Daegu FC10:00
Incheon United v Jeonbuk Motors11:30
za flag South Africa Premier League
Mamelodi Sundowns v Kaizer Chiefs14:00
Stellenbosch FC v Royal AM14:00
Tshakhuma Madzivhadila v Golden Arrows14:00
Richards Bay v Sekhukhune United16:30
Amazulu v Cape Town City19:00
au flag Australia NPL Northern NSW
Lake Macquarie City v Maitland FC05:00
Hamilton Olympic v Adamstown Rosebud05:30
Adamstown Rosebud v Broadmeadow Magic06:30
Edgeworth Eagles v Charlestown Azzurri06:30
Lambton Jaffas v Lake Macquarie City06:30
Broadmeadow Magic v Maitland FC07:30
au flag Australia NPL South
Adelaide City FC v Adelaide Olympic06:30
Adelaide United II v West Torrens Birkalla06:30
Croydon Kings v Adelaide Comets06:30
Cumberland United v Campbelltown City06:30
NE Metrostars v South Adelaide06:30
Sturt Lions v White City06:30
au flag Australia NPL Tasmania
South Hobart v Glenorchy Knights05:00
Olympia v Devonport City05:30
au flag Australia NPL Victoria
South Melbourne v Dandenong City09:45
Hume City v Dandenong Thunder10:00
au flag Australia NPL Western
Armadale v Bayswater City08:00
Balcatta v Cockburn City08:00
Floreat Athena v Sorrento08:00
Stirling Macedonia v Inglewood United08:00
Perth SC v Gwelup Croatia09:00
Perth v Gwelup Croatia10:00
Perth Glory Youth v Perth RedStar FC11:00
Sun 14/08
england flag Premier League
Nott'm Forest v West Ham14:00
Chelsea v Tottenham16:30
england flag Championship
Middlesbrough v Sheffield Utd14:00
Blackburn v West Brom15:00
england flag Isthmian Premier
Potters Bar v Herne Bay14:00
scotland flag Scottish Premiership
Kilmarnock v Celtic12:00
Hearts v Dundee Utd15:00
scotland flag Lowland League
Stirling University v BSC Glasgow15:00
wales flag Welsh Premier League
Penybont v Bala Town14:30
ulster flag NIFL Premiership
Linfield v Portadown15:00
ir flag Irish Premier Division
St Patricks v Sligo Rovers17:00
fr flag French Ligue 1
Lorient v Olympique Lyonnais12:00
AC Ajaccio v Lens14:00
Auxerre v Angers14:00
Reims v Clermont14:00
Troyes v Toulouse14:00
Nice v Strasbourg16:05
Brest v Marseille19:45
de flag German Bundesliga
Mainz v Union Berlin14:30
Bayern Munich v Wolfsburg16:30
de flag German 2. Bundesliga
Fortuna Dusseldorf v Greuther Furth12:30
Hannover 96 v Jahn Regensburg12:30
St Pauli v FC Magdeburg12:30
de flag German 3. Liga
Meppen v Waldhof Mannheim12:00
Erzgebirge Aue v Wehen Wiesbaden13:00
it flag Italian Serie A
Fiorentina v Cremonese17:30
Lazio v Bologna17:30
Salernitana v AS Roma19:45
Spezia v Empoli19:45
it flag Italian Serie B
Ascoli v Ternana19:45
Benevento v Cosenza19:45
Brescia v Sudtirol19:45
Modena v Frosinone19:45
SPAL v Reggina19:45
Venezia v Genoa19:45
es flag Spanish La Liga
Cadiz v Real Sociedad16:30
Valencia v Girona18:30
Almeria v Real Madrid21:00
es flag Spanish Segunda
Racing Santander v Villarreal B16:30
UD Ibiza-Eivissa v Granada18:30
Burgos v Malaga21:00
at flag Austria Bundesliga
Austria Lustenau v TSV Prolactal Hartberg16:00
LASK Linz v Rapid Vienna16:00
Salzburg v Wolfsberger AC16:00
be flag Belgian First Division A
Sint Truidense VV v Anderlecht12:30
Eupen v Royal Antwerp15:00
Leuven v Club Brugge17:30
Zulte-Waregem v KRC Genk20:00
be flag Belgian First Division B
KRC Genk II v Lierse15:00
RSC Anderlecht II v Deinze19:00
hr flag Croatian First
NK Osijek v NK Varazdin17:55
Rijeka v Slaven Belupo20:00
nl flag Dutch Eredivisie
Volendam v N.E.C.11:15
Ajax v FC Groningen13:30
Twente v Fortuna Sittard13:30
Sparta Rotterdam v AZ Alkmaar15:45
nl flag Dutch Eerste Divisie
ADO Den Haag v Den Bosch11:15
pt flag Portuguese Primeira Liga
Boavista v Santa Clara15:30
Vizela v Porto18:00
Vitoria Guimaraes v Estoril-Praia20:30
pt flag Portuguese Liga Pro
Academico de Viseu v Moreirense11:00
Belenenses v Porto B15:30
Vilafranquense v AD Oliveirense15:30
si flag Slovenian First
NK Domzale v Maribor19:15
ch flag Swiss Super League
FC Winterthur v FC Zurich13:15
Basel v FC Lugano15:30
Young Boys v Servette FC15:30
by flag Belarusian Premier League
Dnepr Mogilev v Shakhtyor Soligorsk13:30
BATE Borisov v FC Belshina Bobruisk15:30
Arsenal Dzyarzhynsk v Dinamo Minsk17:30
cz flag Czech 1 Liga
Ceske Budejovice v Slovacko15:00
FK Baumit Jablonec v Slavia Prague15:00
Pardubice v Slovan Liberec15:00
Sparta Prague v Sigma Olomouc18:00
hu flag Hungarian League
Kisvarda FC v Puskas Academia17:00
Ferencvaros v Videoton19:00
Honved v Paksi FC19:00
md flag Moldovan National Division
Sheriff Tiraspol v Dinamo-Auto16:00
Milsami Orhei v Petrocub-Hincesti18:00
pl flag Polish Ekstraklasa
Radomiak Radom v Lechia Gdansk14:00
Rakow Czestochowa v Jagiellonia Bialystok16:30
Lech Poznan v Slask Wroclaw19:00
pl flag Polish I Liga
Stal Rzeszow v LKS Lodz11:40
Gornik Leczna v Arka Gdynia14:00
Chrobry Glogow v Podbeskidzie17:00
ro flag Romanian Liga I
FC Voluntari v Sepsi OSK Sfantu Gheorghe11:30
CS Uni Craiova v CS Mioveni14:00
CFR Cluj v Botosani16:30
Steaua Bucharest v Targoviste19:30
ru flag Russia Premier Division
FC Khimki v Akhmat Grozny13:00
FC Orenburg v Torpedo Moscow15:30
Volga Nizhny Novgorod v Rostov15:30
Spartak Moscow v Sochi18:00
ru flag Russia Football National League
Arsenal Tula v Anzhi Makhachkala01:00
Alania Vladikavkaz v FK Neftekhimik16:00
Arsenal Tula v FC Dynamo Makhachkala16:00
FC Krasnodar-2 v Akron Tolyatti16:00
SKA-Khabarovsk v Baltika16:00
Volgar Astrakhan v Yenisey Krasnoyarsk16:00
rs flag Serbian Super Liga
FK Spartak Subotica v Javor18:00
Mladost Lucani v Radnik Surdulica18:00
Mladost Novi Sad v Partizan Belgrade18:30
sk flag Slovakia Super Liga
Tatran Lip Mikulas v Slovan Bratislava17:00
Zemplin v Spartak Trnava17:00
Dunajska Streda v Dukla Banska Bystrica19:30
tr flag Turkish Super League
Gazisehir Gaziantep v Ankaragucu17:15
Umraniyespor v Antalyaspor17:15
Alanyaspor v Besiktas19:45
dk flag Danish Superliga
Viborg v Silkeborg13:00
Aalborg v Nordsjaelland15:00
Brondby v OB Odense17:00
fi flag Finnish Veikkausliiga
KuPS Kuopio v IFK Mariehamn14:00
no flag Norwegian Eliteserien
Jerv v Lillestrom17:00
Tromso v Kristiansund BK17:00
Ham-Kam v Valerenga19:00
se flag Swedish Allsvenskan
AIK Solna v IFK Varnamo14:00
Djurgardens v Kalmar FF14:00
Malmo v GIF Sundsvall14:00
Degerfors IF v Varbergs Bois16:30
Elfsborg v IFK Norrkoping16:30
us flag MLS
Cincinnati v Atlanta United FC00:30
New England v D.C. United00:30
Philadelphia v Chicago00:30
Toronto FC v Portland00:30
Inter Miami CF v New York City01:00
Austin FC v Sporting KC02:00
Colorado v Columbus02:00
FC Dallas v San Jose02:00
Houston v Montreal02:00
LA Galaxy v Vancouver03:00
Los Angeles FC v Charlotte FC03:30
us flag USL Championship
Hartford Athletic v Indy Eleven00:00
Pittsburgh Riverhounds v Memphis 90100:00
Atlanta United II v Miami FC00:30
Detroit City FC v Oakland Roots00:30
Louisville City FC v FC Tampa Bay Rowdies00:30
Birmingham Legion v San Diego Loyal01:00
San Antonio FC v Las Vegas Lights FC02:00
Monterey Bay v Sacramento Republic03:00
us flag USL League One
Greenville Triumph SC v Richmond Kickers01:00
North Carolina v Central Valley Fuego01:00
South Georgia Tormenta FC v Charlotte Independence01:30
Forward Madison FC v Chattanooga02:00
Union Omaha v Northern Colorado Hailstorm02:00
mx flag Mexican Liga MX
FC Juarez v CF Pachuca01:05
Pumas UNAM v Club America01:05
Guadalajara v Club Atlas03:05
Cruz Azul v Toluca23:00
ar flag Argentinian Primera
River Plate v Newells00:30
Velez v Gimnasia La Plata19:30
Argentinos Juniors v Union Santa Fe22:00
Estudiantes v Talleres22:00
br flag Brazil Serie A
Cuiaba v Juventude00:30
Botafogo ASF v Atletico Goianiense01:00
Coritiba v Atletico MG15:00
Ceara v Fortaleza EC20:00
Flamengo v CA Paranaense20:00
Sao Paulo v Red Bull Bragantino20:00
America MG v Santos22:00
Internacional v Fluminense23:00
br flag Brazil Serie B
CRB v Gremio00:30
Novorizontino v Criciuma15:00
cl flag Chilean Primera
Union La Calera v Antofagasta01:30
La Serena v Huachipato20:00
Colo Colo v Palestino22:30
cn flag China League One
Qingdao Youth Island v Beijing Baxy09:00
Shenyang Urban v Nantong Zhiyun09:00
Shijiazhuang Gongfu v Zhenjiang Huasa09:00
id flag Indonesian Liga 1
Dewa United v Bhayangkara FC09:15
Persebaya Surabaya v Persepam Madura Utd10:00
Persis Solo v Persita Tangerang12:15
PS Tira v Persija Jakarta14:30
jp flag Japan J-League
Kashima Antlers v Fukuoka10:00
Kashiwa Reysol v Sanfrecce Hiroshima10:30
Gamba Osaka v Shimizu S-Pulse11:00
Sagan Tosu v Nagoya Grampus Eight11:00
jp flag Japan J2-League
JEF United Chiba v Machida Zelvia10:00
Tochigi SC v Albirex Niigata10:00
Tokushima Vortis v Oita Trinita11:00
jp flag Japan J3-League
FC Imabari v FC Gifu08:00
YSCC Yokohama v Kitakyushu09:00
Ehime FC v Gainare Tottori10:00
Kagoshima United v Matsumoto Yamaga10:00
Nagano Parceiro v Kataller Toyama10:00
sk flag South Korea K-League
Jeju United FC v Pohang Steelers11:00
Suwon Bluewings v Seongnam FC11:30
za flag South Africa Premier League
Orlando Pirates v Chippa United14:00
TS Galaxy FC v Supersport United16:30
au flag Australia NPL Northern NSW
Charlestown Azzurri v Valentine Phoenix05:00
Cooks Hill United FC v Edgeworth Eagles05:00
Hamilton Olympic v Lambton Jaffas05:00
Hamilton Olympic v Maitland FC05:00
Lake Macquarie City v Cooks Hill United FC05:00
Lambton Jaffas v Adamstown Rosebud05:00
Valentine Phoenix v Weston Workers05:00
Weston Workers v Lake Macquarie City05:00
Charlestown Azzurri v Valentine Phoenix06:00
au flag Australia NPL Queensland
Brisbane City v Capalaba07:00
Eastern Suburbs Brisbane v Brisbane Roar Youth07:00
Gold Coast Knights v Olympic FC07:00
Queensland Lions FC v Moreton Bay United07:00
Sunshine Coast Wanderers v Gold Coast United07:00
au flag Australia NPL Victoria
Heidelberg United v Avondale FC06:00
St. Albans Saints v Oakleigh Cannons06:00
Mon 15/08
us flag MLS
Nashville Sc v Minnesota United FC02:00
Seattle v Real Salt Lake03:00
us flag USL Championship
La Galaxy II v New Mexico United01:00
mx flag Mexican Liga MX
Tigres UANL v Santos Laguna01:05
ar flag Argentinian Primera
Racing Club v Boca Juniors00:30
cl flag Chilean Primera
Nublense v Union Espanola01:00
id flag Indonesian Liga 1
RANS Nusantara v PSM Makassar12:15
sk flag South Korea K-League
Gangwon FC v Suwon City FC10:00
Gimcheon Sangmu v FC Seoul11:00

Full Football Season Fixture Lists

Use the selector below to show a full competition's fixture list for the remainder of the season.

Related Pages