Live Football Scores (Fri 14‑Jun‑2024)
World Euro Championship | |||
---|---|---|---|
20:00 | Germany | Scotland | |
Algeria U21 League 1 | |||
10:00 | CS Constantine U21 | ‑ | ES Sétif U21 |
10:00 | MC Alger U21 | ‑ | MC Oran U21 |
FT | ASO Chlef U21 | 3‑2 | US Biskra U21 |
FT | El Bayadh U21 | 0‑0 | Ben Aknoun U21 |
FT | JS Saoura U21 | 1‑4 | CR Belouizdad U21 |
FT | NC Magra U21 | 0‑3 | USM Alger U21 |
FT | Paradou AC U21 | 0‑0 | Khenchela U21 |
FT | US Souf U21 | 1‑2 | JS Kabylie U21 |
Argentina Liga Profesional Argentina | |||
23:00 | Boca Juniors | ‑‑ | Velez |
23:00 | Talleres | ‑‑ | Platense |
FT | Lanus | 2‑0 | Racing Club |
FT | Newells | 0‑2 | Instituto |
Australia Northern Territory Premier League | |||
12:00 | Casuarina | ‑ | Hellenic Athletic |
10:00 | Uni Azzurri | ‑ | Darwin Hearts |
Australia South Australia NPL | |||
FT | Modbury Jets | 1‑1 | NE Metrostars |
Australia Victoria NPL 2 | |||
FT | Northcote City | 2‑0 | Bentleigh Greens |
FT | Werribee City | 2‑1 | Brunswick City |
Australia Tasmania Southern Championship | |||
11:15 | Olympia | ‑ | New Town |
FT | Clarence Zebras II | 2‑4 | Taroona |
FT | Glenorchy Knights II | 1‑8 | South Hobart II |
Austria Landesliga - Niederosterreich | |||
19:00 | Haitzendorf | ‑ | Waidhofen / Thaya |
18:00 | Kilb | ‑ | Kottingbrunn |
18:30 | Langenrohr | ‑ | Gloggnitz |
19:00 | Neustadt | ‑ | USC Rohrbach |
18:00 | Ortmann | ‑ | Retz |
18:30 | Scheiblingkirchen | ‑ | Zwettl |
18:30 | Schrems | ‑ | Korneuburg |
17:30 | St. Peter | ‑ | St. Pölten II |
Austria Landesliga - Tirol | |||
18:30 | Wörgl | ‑ | Kundl |
Austria Landesliga - Wien | |||
17:30 | Donau | ‑ | Red Star Penzing |
17:00 | Gerasdorf Stammersdorf | ‑ | ASV 13 |
17:00 | Slovan HAC | ‑ | Stadlau |
Belarus Premier League | |||
17:45 | FC Vitebsk | ‑‑ | Torpedo Zhodino |
36 | FC Isloch Minsk Raion | 1‑0 | FC Gomel |
Belarus 1. Division | |||
17:00 | Torpedo BelAZ II | ‑ | Molodechno-DYuSSh 4 |
79 | Slonim | 1‑0 | Lokomotiv Gomel |
FT | ABFF U17 | 3‑1 | BATE II |
Belarus Reserve League | |||
01:00 | Arsenal Res. | ‑ | Smorgon Res. |
01:00 | Dinamo Brest Res. | ‑ | Dnepr Mogilev Res. |
01:00 | Isloch Res. | ‑ | Gomel Res. |
01:00 | Neman Grodno Res. | ‑ | BATE Res. |
01:00 | Shakhtyor Res. | ‑ | Naftan Res. |
01:00 | Slavia Res. | ‑ | Minsk Res. |
01:00 | Slutsk Res. | ‑ | Dinamo Minsk Res. |
01:00 | Vitebsk Res. | ‑ | Torpedo Zhodino Res. |
Brazil Serie A | |||
45 | CA Paranaense | 1‑1 | Criciuma |
45 | Flamengo | 1‑0 | Gremio |
45 | Internacional | 0‑0 | Sao Paulo |
FT | Bahia | 1‑0 | Fortaleza EC |
FT | Palmeiras | 2‑0 | Vasco da Gama |
Brazil Serie B | |||
23:00 | Operario | ‑‑ | Santos |
FT | Amazonas | 0‑1 | Chapecoense |
Brazil Serie D | |||
45 | Treze | 1‑0 | Potiguar Mossoró |
Brazil Gaúcho - 2 | |||
23:30 | Veranópolis | ‑ | Brasil Farroupilha |
Brazil Copa Paulista | |||
00:00 | Barretos | ‑ | Comercial |
Brazil Paranaense U20 | |||
00:00 | Apucarana Sports U20 | ‑ | Athletico PR U20 |
19:00 | Patriotas U20 | ‑ | Azuriz U20 |
Brazil Catarinense U20 | |||
19:00 | Barra SC U20 | ‑ | Figueirense U20 |
19:00 | Internacional SC U20 | ‑ | Hercílio Luz U20 |
Brazil Paulista - U20 | |||
19:00 | Água Santa U20 | ‑ | Aster Brasil SP U20 |
19:00 | Botafogo SP U20 | ‑ | Bandeirante U20 |
19:00 | Brasilis U20 | ‑ | Aguai U20 |
19:00 | Capivariano U20 | ‑ | SKA Brasil U20 |
19:00 | Comercial de Tietê U20 | ‑ | São Bento U20 |
19:00 | Corinthians U20 | ‑ | EC São Bernardo U20 |
19:00 | Desportivo Brasil U20 | ‑ | Sfera U20 |
19:00 | Ferroviária U20 | ‑ | Velo Clube U20 |
19:00 | Flamengo SP U20 | ‑ | Nacional SP U20 |
19:00 | Francana U20 | ‑ | Comercial U20 |
19:00 | Gremio Prudente U20 | ‑ | Tupã U20 |
19:00 | Guacuano U20 | ‑ | Itapirense U20 |
19:00 | Guarani U20 | ‑ | Metropolitano FC U20 |
19:00 | Ibrachina U20 | ‑ | Portuguesa U20 |
19:00 | Inter de Bebedouro U20 | ‑ | Sertãozinho U20 |
19:00 | Inter Limeira U20 | ‑ | Cosmopolitano Sports U20 |
19:00 | Ituano U20 | ‑ | Elosport U20 |
19:00 | Jabaquara U20 | ‑ | Mauaense U20 |
19:00 | Jose Bonifacio EC U20 | ‑ | Olimpia U20 |
19:00 | Mauá U20 | ‑ | Portuguesa Santista U20 |
19:00 | Mirassol U20 | ‑ | Fernandopolis U20 |
19:00 | Novorizontino U20 | ‑ | Marília U20 |
19:00 | Oeste U20 | ‑ | GE Osasco U20 |
19:00 | Osasco Audax U20 | ‑ | Clube Vital U20 |
19:00 | Palmeiras U20 | ‑ | Guarulhos U20 |
19:00 | Ponte Preta U20 | ‑ | Porto Football U20 |
19:00 | RB Bragantino U20 | ‑ | Paulinia FU U20 |
19:00 | Rio Branco U20 | ‑ | União São João U20 |
19:00 | Rio Claro SP U20 | ‑ | CA Taquaritinga U20 |
19:00 | Rio Preto U20 | ‑ | Tanabi SP U20 |
19:00 | Santos U20 | ‑ | Santo André U20 |
19:00 | São Caetano U20 | ‑ | Juventus U20 |
19:00 | São José EC U20 | ‑ | Pinda U20 |
19:00 | São Paulo U20 | ‑ | Referencia U20 |
19:00 | Taubaté U20 | ‑ | CA Joseense U20 |
19:00 | União Suzano U20 | ‑ | União Mogi U20 |
19:00 | VOCEM U20 | ‑ | Presidente Prudente U20 |
19:00 | XV de Jaú U20 | ‑ | São Carlos U20 |
19:00 | XV de Piracicaba U20 | ‑ | Independente SP U20 |
Brazil Pernambucano - U20 | |||
19:00 | CA Porto U20 | ‑ | Retrô U20 |
Brazil Paulista Série B | |||
23:30 | Paulista | ‑ | Flamengo SP |
Brazil Mineiro U20 | |||
FT | Minas Boca U20 | 0‑1 | Athletic Club MG U20 |
Brazil Cearense U20 | |||
19:00 | Atlético Cearense U20 | ‑ | Ceará U20 |
19:00 | Caucaia U20 | ‑ | Fortaleza U20 |
Brazil Carioca U20 | |||
FT | Botafogo U20 | 1‑1 | Audax RJ U20 |
Burkina-Faso Ligue 1 | |||
17:00 | ASEC-K | ‑ | Rahimo |
17:00 | KOZAF | ‑ | Douanes |
17:00 | RC Bobo-Dioulasso | ‑ | USFA |
17:00 | Royal | ‑ | ASFA-Yennenga |
17:00 | Salitas | ‑ | Majestic |
17:00 | SONABEL | ‑ | ASFB |
17:00 | Sporting Cascades | ‑ | Etoile Filante |
17:00 | Vitesse Arnhem | ‑ | RCK |
Chile Copa Chile | |||
00:00 | San Luis | ‑ | Everton De Vina |
China Super League | |||
FT | Meizhou Hakka FC | 0‑0 | Shandong Luneng |
FT | Nantong Zhiyun | 0‑1 | Sichuan Jiuniu |
FT | Tianjin Tigers | 0‑3 | Shanghai Port |
Colombia Liga Femenina | |||
21:30 | Santa Fe W | ‑ | Atlético Nacional W |
Croatia First NL | |||
17:00 | Orijent 1919 | ‑ | Kustosija |
Czech-Republic 3. liga - MSFL | |||
18:00 | Hranice | ‑ | Uničov |
36 | Blansko | 0‑0 | Karviná II |
5 | Znojmo | 0‑0 | Hodonín |
Czech-Republic 4. liga - Divizie A | |||
17:00 | Rokycany | ‑ | Petřín Plzeň |
Czech-Republic 4. liga - Divizie B | |||
17:30 | Sokol Nespeky | ‑ | Hřebeč |
Czech-Republic 4. liga - Divizie D | |||
17:00 | Havlíčkův Brod | ‑ | Zbrojovka Brno II |
Czech-Republic 4. liga - Divizie E | |||
17:00 | Strání | ‑ | Baťov |
Czech-Republic 4. liga - Divizie F | |||
15:45 | Břidličná | ‑ | Havířov |
16:30 | Krnov | 0‑0 | Slavoj Olympia Bruntál |
17:00 | Šumperk | ‑ | Bílovec |
17:00 | Vratimov | ‑ | Vítkovice |
32 | Opava II | 0‑0 | Jeseník |
46 | Valašské Meziříčí | 0‑0 | Unie Hlubina |
Ecuador Liga Pro Serie B | |||
FT | Gualaceo SC | 1‑0 | Manta FC |
Egypt Premier League | |||
17:00 | Ceramica Cleopatra | ‑ | Zamalek |
17:00 | Pharco | ‑ | Al Ahly |
Estonia Esiliiga A | |||
18:00 | FC Tallinn | ‑ | Tartu Welco |
Ethiopia Premier League | |||
13:00 | Fasil Ketema | ‑ | Mekelakeya |
34 | Dire Dawa Kenema | 0‑0 | Kedus Giorgis |
Faroe-Islands 1. Deild | |||
19:00 | Víkingur II | ‑ | Hoyvík |
Finland Suomen Cup | |||
17:00 | PK35 | ‑ | Sexypöxyt II |
Iceland 2. Deild | |||
20:15 | Ægir | ‑ | Kormákur / Hvöt |
Iraq Iraqi League | |||
01:00 | Duhok | ‑ | Erbil |
33 | Erbil | 0‑0 | Al Talaba |
Kazakhstan 1. Division | |||
13:00 | Arys | ‑ | Kyran |
76 | Kaisar II | 1‑2 | Taraz |
FT | Akzhayik | 0‑2 | Altay |
FT | Okzhetpes | 1‑0 | Kaspiy |
Kenya FKF Premier League | |||
FT | Ulinzi Stars | 1‑3 | Nzoia Sugar |
Kenya Super League | |||
FT | Kibera Black Stars | 0‑1 | Mara Sugar |
FT | Mathare United | 3‑0 | Darajani Gogo |
Kyrgyzstan Premier League | |||
FT | Alga | 1‑3 | Abdish-Ata |
FT | Ilbirs | 1‑2 | Talant |
Latvia 1. Liga | |||
17:00 | Rīgas FS II | ‑ | JDFS Alberts |
Latvia Virsliga | |||
37 | Valmiera FC | 6‑0 | Tukums |
Lithuania 1 Lyga | |||
17:00 | Garliava | ‑ | Panevėžys II |
17:00 | Neptūną Klaipėda | ‑ | Hegelmann II |
34 | Nevėžis | 1‑0 | Trakai |
5 | Be1 NFA | 0‑0 | Tauras |
Malawi Super League | |||
13:30 | Chitipa United | ‑‑ | MAFCO |
Malaysia FA Cup | |||
AET | Kuala Lumpur FA | 2‑3 | Kuching FA |
FT | Kedah | 5‑0 | Bukit Tambun |
FT | Terengganu | 2‑1 | Perak |
PEN | Pahang | 1‑1 | Penang |
Mauritius Mauritian League | |||
15:30 | Cercle de Joachim | ‑ | Entente Boulet Rouge |
Mongolia Premier League | |||
FT | Bavarians | 2‑9 | Erchim |
Morocco Botola Pro | |||
18:00 | FAR Rabat | ‑‑ | FUS Rabat |
18:00 | Ittihad Tanger | ‑‑ | Chabab Mohammedia |
18:00 | Maghreb Fes | ‑‑ | Olympique Safi |
18:00 | Mouloudia Oujda | ‑‑ | Raja Casablanca |
18:00 | UTS Rabat | ‑‑ | Hassania Agadir |
18:00 | Wydad AC | ‑‑ | Moghreb Tetouan |
18:00 | Youssoufia Berrechid | ‑‑ | Riadi Salmi |
Northern-Ireland Premiership Women | |||
19:45 | Glentoran BU W | ‑ | Derry City W |
19:45 | Larne W | ‑ | Mid-Ulster W |
19:45 | Linfield W | ‑ | Crusaders W |
20:00 | Lisburn | ‑ | Lisburn Rangers W |
Norway 2. Division - Group 2 | |||
17:00 | Skeid | ‑ | Grorud |
Norway 3. Division - Girone 2 | |||
17:00 | Vidar | ‑ | Staal Jørpeland |
Paraguay Division Intermedia | |||
22:00 | Resistencia | ‑ | 3 de Febrero |
Russia Second League - Group 2 | |||
5 | Saturn Ramenskoye | 1‑0 | Znamya Truda |
Singapore Premier League | |||
FT | Hougang United | 2‑6 | Geylang International |
Somalia Somali Premier League | |||
13:30 | Badbaado | ‑ | Sahafi |
Spain Primera División Femenina | |||
18:00 | Sporting Huelva W | ‑ | Real Madrid W |
Surinam Eerste Divisie | |||
00:00 | Voorwaarts | ‑ | Broki |
Sweden Superettan | |||
18:00 | Orgryte IS | ‑ | GIF Sundsvall |
Sweden Ettan - Norra | |||
17:00 | Stockholm Internazionale | ‑ | Sollentuna |
18:00 | Umeå FC | ‑ | Friska Viljor |
Sweden Ettan - Södra | |||
18:00 | Torns | ‑ | Eskilsminne |
Sweden Division 2 - Norra Götaland | |||
18:30 | Kongahälla | ‑ | IFK Skövde |
18:00 | Kumla | ‑ | Lidköping |
Sweden Division 2 - Södra Svealand | |||
18:30 | IFK Eskilstuna | ‑ | Smedby |
18:30 | Nacka Iliria | ‑ | Haninge |
Sweden Division 2 - Västra Götaland | |||
18:00 | Sävedalen | ‑ | Lindome |
Sweden Division 2 - Östra Götaland | |||
18:00 | IFK Hässleholm | ‑ | Simrishamn |
Tunisia Ligue 1 | |||
16:30 | EGS Gafsa | ‑‑ | Olympique Beja |
1 | US Ben Guerdane | 0‑0 | AS Marsa |
4 | CA Bizertin | 1‑0 | US Tataouine |
4 | Stade Tunisien | 0‑0 | Club Africain |
6 | AS Soliman | 0‑0 | ES Metlaoui |
Tunisia Ligue 2 | |||
16:30 | Jendouba Sport | ‑ | Ariana |
16:30 | Oued Ellil | ‑ | Jeunesse Sportive Omrane |
16:30 | Radès | ‑ | JS Kairouanaise |
2 | Kalaâ Sport | 0‑0 | CS Tabarka |
Uruguay Primera División - Apertura | |||
23:00 | Miramar | ‑‑ | Cerro |
USA USL Championship | |||
00:00 | Loudoun United | ‑‑ | Las Vegas Lights FC |
USA USL League Two | |||
00:00 | Kings Hammer | ‑‑ | Buffalo |
00:00 | Oakland County | ‑‑ | Midwest United |
00:00 | Reading United | ‑‑ | West Chester United II |
00:00 | Thunder Bay Chill | ‑‑ | St. Croix |
FT | Flatirons Rush | 2‑2 | Albion Colorado |
FT | Redlands | 6‑2 | Seahorses |
FT | RKC Third Coast | 2‑0 | Minneapolis City |
USA MLS Next Pro | |||
00:00 | New England II | ‑ | New York Red Bulls II |
26 | Crown Legacy | 0‑0 | Bethlehem Steel |
45 | Fort Lauderdale CF | 0‑1 | Columbus Crew II |
45 | Orlando City II | 1‑0 | Chattanooga |
FT | Whitecaps II | 4‑1 | Minnesota United II |
USA USL League One Cup | |||
FT | Union Omaha | 4‑1 | Spokane Velocity |
USA WPSL | |||
00:00 | BC United NY | ‑ | Rochester New York |
02:00 | Colorado Pride | ‑ | Broomfield Burn |
00:00 | Dayton Dutch Lions W | ‑ | FC Pride |
00:00 | Delaware Ospreys | ‑ | West-Mont United |
00:00 | HEX Tempest | ‑ | Reading United W |
01:00 | Junction | ‑ | Lou Fusz Athletic |
00:00 | LVU Rush | ‑ | Hershey |
23:00 | Missouri Reign | ‑ | Kansas City SG |
00:00 | NJ Wizards | ‑ | STA |
02:30 | Rebels Chula Vista | ‑ | Albion San Diego |
01:00 | San Antonio Runners | ‑ | Classics Elite |
USA USL W League | |||
01:00 | Charlotte Eagles II | ‑ | Tormenta W |
00:00 | Flatirons II | ‑ | Albion Colorado W |
00:00 | Kalamazoo FC W | ‑ | Midwest United W |
02:00 | Oakland Soul | ‑ | California Storm II |
02:30 | Olympic Club W | ‑ | Stockton Cargo |
03:00 | Pleasanton Rage | ‑ | Academica SC |
00:00 | Richmond | ‑ | Patuxent W |
01:00 | River Light W | ‑ | Bavarian |
01:00 | Rochester W | ‑ | Minnesota Aurora |
USA NPSL | |||
00:00 | AV Rough Diamonds | ‑ | DMV Elite |
23:00 | Erie Commodores | ‑ | Niagara 1812 |
01:30 | Fort Worth Vaqueros | ‑ | Laredo Heat |
00:00 | Michigan Rangers | ‑ | Cleveland SC |
00:00 | Philadelphia | ‑ | Hershey |
00:00 | SI Guardians | ‑ | Steel City |
Uzbekistan Super League | |||
15 | Metalourg | 0‑0 | Bunyodkor |
World Friendlies Clubs | |||
FT | Ruzomberok | 4‑0 | Humenné |
World Tournoi Maurice Revello | |||
17:00 | Saudi Arabia U23 | ‑ | Panama U23 |
38 | Mexico U23 | 0‑1 | Japan U19 |
FT | Korea Republic U21 | 2‑1 | Indonesia U20 |
All kick-offs UK time
Back to top