Live Football Scores (Sun 19‑May‑2024)
England Premier League | |||
---|---|---|---|
10 | Sheffield Utd | 0‑0 | Tottenham |
11 | Arsenal | 0‑0 | Everton |
11 | Brighton | 0‑0 | Man Utd |
11 | Crystal Palace | 1‑0 | Aston Villa |
11 | Man City | 1‑0 | West Ham |
12 | Brentford | 0‑0 | Newcastle |
12 | Liverpool | 0‑0 | Wolverhampton |
12 | Luton | 0‑0 | Fulham |
13 | Burnley | 0‑1 | Nottingham Forest |
13 | Chelsea | 0‑0 | Bournemouth |
France Ligue 1 | |||
20:00 | Le Havre | ‑‑ | Marseille |
20:00 | Lens | Montpellier | |
20:00 | Lille | Nice | |
20:00 | Lorient | ‑‑ | Clermont |
20:00 | Metz | ‑‑ | Paris Saint Germain |
20:00 | Monaco | ‑‑ | Nantes |
20:00 | Olympique Lyonnais | Strasbourg | |
20:00 | Reims | ‑‑ | Rennes |
20:00 | Toulouse | ‑‑ | Brest |
Italy Serie A | |||
19:45 | AS Roma | Genoa | |
17:00 | Inter Milan | Lazio | |
FT | Monza | 0‑1 | Frosinone |
FT | Sassuolo | 0‑2 | Cagliari |
FT | Udinese | 1‑1 | Empoli |
Spain La Liga | |||
18:00 | Athletic Bilbao | ‑‑ | Sevilla |
18:00 | Atletico Madrid | ‑‑ | Osasuna |
18:00 | Barcelona | ‑‑ | Rayo Vallecano |
18:00 | Cadiz | ‑‑ | Las Palmas |
18:00 | Granada | ‑‑ | Celta de Vigo |
18:00 | Real Betis | ‑‑ | Real Sociedad |
18:00 | Real Mallorca | ‑‑ | Almeria |
18:00 | Valencia | ‑‑ | Girona |
18:00 | Villarreal | Real Madrid | |
England League Two | |||
FT | Crawley Town | 2‑0 | Crewe |
Scotland Premiership | |||
54 | Motherwell | 0‑2 | St Johnstone |
55 | Livingston | 0‑1 | Hibernian |
56 | Ross County | 1‑2 | Aberdeen |
Albania Superliga | |||
19:00 | Egnatia Rrogozhinë | ‑ | Vllaznia Shkoder |
Andorra 1a Divisió | |||
16:00 | Atletic Club d'Escaldes | ‑ | Atlètic Amèrica |
16:00 | Ordino | ‑ | Carroi |
16:00 | Pas de la Casa | ‑ | Esperança d'Andorra |
16:00 | UE Santa Coloma | ‑ | FC Santa Coloma |
9 | Penya Encarnada | 0‑0 | Inter Club d'Escaldes |
Andorra 2a Divisió | |||
13:00 | Atlètic Club II | ‑ | UE Santa Coloma II |
16:00 | FC Santa Coloma II | ‑ | Sant Julia |
10:00 | La Massana | ‑ | UE Engordany |
16:00 | Sant Julia | ‑ | Ranger's |
13:00 | UE Santa Coloma II | ‑ | FC Santa Coloma II |
Angola Girabola | |||
15:30 | Santa Rita | ‑‑ | Primeiro de Agosto |
15:00 | Sao Salvador | ‑‑ | Onze Bravos |
42 | Academica do Lobito | 0‑0 | Interclube |
45 | Sagrada Esperanca | 3‑0 | Desportivo Huila |
Argentina Liga Profesional Argentina | |||
21:45 | Banfield | ‑‑ | Huracan |
18:00 | Barracas Central | ‑‑ | Sarmiento |
00:00 | Central Cordoba | ‑‑ | Boca Juniors |
19:30 | Platense | ‑‑ | Independiente |
21:45 | Talleres | ‑‑ | Atletico Tucuman |
26 | Instituto | 0‑0 | Union Santa Fe |
45 | Defensa y Justicia | 0‑1 | Gimnasia La Plata |
Argentina Primera Nacional | |||
19:30 | Aldosivi | ‑ | Almagro |
19:00 | Arsenal de Sarandi | ‑ | Tristan Suarez |
17:45 | Atlanta | ‑ | Atletico Rafaela |
19:30 | Chacarita | ‑ | Racing Cordoba |
19:45 | Colon | ‑ | Chaco For Ever |
19:30 | Defensores Unidos | ‑ | Deportivo Madryn |
22:00 | Estudiantes de Rio Cuarto | ‑ | Defensores de Belgrano |
19:30 | Gimnasia M. | ‑ | Deportivo Moron |
19:00 | Guillermo Brown | ‑ | Agropecuario |
20:00 | San Martin de San Juan | ‑ | All Boys |
FT | CA Estudiantes | 4‑0 | Alvarado |
Argentina Primera B Metropolitana | |||
19:30 | Fénix | ‑ | San Martín Burzaco |
21:00 | Midland | ‑ | Acassuso |
9 | Deportivo Laferrere | 0‑0 | Deportivo Merlo |
Argentina Primera C | |||
19:30 | Berazategui | ‑ | Centro Español |
19:30 | El Porvenir | ‑ | Central Ballester |
19:30 | General Lamadrid | ‑ | Juventud Unida |
19:30 | JJ Urquiza | ‑ | Atletico Atlas |
19:30 | Real Pilar | ‑ | Argentino Rosario |
Argentina Torneo Federal A | |||
20:00 | 9 de Julio Rafaela | ‑ | Douglas Haig |
20:00 | Argentino Monte Maíz | ‑ | Juventud Unida Univ. |
20:00 | Boca Unidos | ‑ | Sarmiento de La Banda |
20:00 | Cipolletti | ‑ | Kimberley Mar del Plata |
19:00 | Circulo Deportivo | ‑ | Germinal de Rawson |
19:30 | Crucero del Norte | ‑ | Juventud Antoniana |
19:30 | Def. de Pronunciamiento | ‑ | Independiente De Chivilcoy |
19:30 | El Linqueño | ‑ | Gimnasia Concepción |
20:00 | Estudiantes S.l. | ‑ | Huracan |
20:00 | Gutiérrez | ‑ | Ciudad de Bolívar |
19:00 | Olimpo | ‑ | Sansinena |
19:30 | San Martín Mendoza | ‑ | Deportivo Camioneros |
19:00 | Santamarina | ‑ | Villa Mitre |
20:00 | Sol de América | ‑ | Sarmiento Resistencia |
20:00 | Sportivo Las Parejas | ‑ | Sportivo Belgrano |
19:30 | Union Sunchales | ‑ | San Martin Formosa |
Argentina Torneo Promocional Amateur | |||
19:30 | Everton La Plata | ‑ | Defensores Glew |
Armenia Premier League | |||
FT | West Armenia | 3‑2 | BKMA |
Australia Capital Territory NPL | |||
FT | Canberra | 0‑0 | Monaro Panthers |
FT | Tuggeranong United | 6‑0 | Yoogali CT |
Australia Brisbane Premier League | |||
09:00 | Virginia United | ‑ | Acacia Ridge |
Australia Victoria NPL | |||
FT | Heidelberg United | 1‑1 | Altona Magic |
Australia Northern NSW NPL | |||
FT | Hamilton Olympic | 1‑1 | Cooks Hill United FC |
FT | New Lambton | 0‑1 | Charlestown Azzurri |
FT | Weston Workers | 0‑2 | Edgeworth Eagles |
Australia Queensland NPL | |||
FT | Moreton City | 2‑0 | Rochedale Rovers |
FT | Sunshine Coast Wanderers | 3‑0 | Brisbane Roar Youth |
Australia Queensland Premier League | |||
FT | Logan Lightning | 4‑0 | Mitchelton |
FT | St George Willawong | 3‑2 | Brisbane Strikers |
Australia Victoria NPL 2 | |||
FT | Melbourne Victory II | 1‑2 | Northcote City |
Australia NNSW League 1 | |||
05:30 | Wallsend Red Devils | ‑ | Thornton Redbacks |
FT | Cessnock City Hornets | 1‑3 | Kahibah |
Austria Bundesliga | |||
14 | Rapid Vienna | 0‑0 | TSV Prolactal Hartberg |
14 | Salzburg | 2‑0 | LASK Linz |
14 | Sturm Graz | 0‑0 | Austria Klagenfurt |
Austria Regionalliga - West | |||
51 | Rheindorf Altach II | 0‑2 | Schwaz |
Austria Frauenliga | |||
FT | Altach / Vorderland W | 1‑2 | St. Pölten W |
FT | Lustenau / Dornbirn | 0‑5 | Austria Wien W |
Azerbaidjan Premyer Liqa | |||
FT | Gabala FK | 2‑0 | Araz |
Bahrain Premier League | |||
17:00 | Al Hala | ‑ | Al Ahli |
17:00 | Al-Hidd | ‑ | Al Najma |
17:00 | East Riffa | ‑ | Khalidiya |
17:00 | Muharraq | ‑ | Sitra |
Barbados Premier League | |||
23:00 | Paradise | ‑ | UWI Blackbirds |
Belarus Premier League | |||
18:00 | Dinamo Minsk | ‑‑ | Shakhtyor Soligorsk |
Belarus 1. Division | |||
12 | Bumprom | 0‑0 | MKK-Dnepr |
FT | Lokomotiv Gomel | 1‑1 | FC Energetik-Bgu Minsk |
FT | Torpedo BelAZ II | 1‑1 | Volna |
Belgium Jupiler Pro League | |||
17:30 | Anderlecht | ‑‑ | Club Brugge |
FT | Cercle Brugge | 1‑2 | Union St Gilloise |
Belgium Provincial - Play-offs VV | |||
14:00 | Ardennen | ‑ | Rumbeke |
14:00 | De Kempen | ‑ | Weerstand Koersel |
Belgium Provincial - Play-offs ACFF | |||
15:00 | Condruzien | ‑ | Genappe |
Belgium Second Amateur Division - Play-offs | |||
14:00 | Mechelen II | ‑ | Rupel Boom |
14:00 | Rochefort | ‑ | Tubize |
Belize Premier League | |||
23:00 | Verdes | ‑ | Port Layola |
Benin Championnat National | |||
16:00 | Damissa | ‑ | Espoir Savalou |
16:00 | Dynamo Abomey | ‑ | Bani Gansè |
16:00 | Loto Popo | ‑ | Cavaliers |
16:00 | Tukunnin | ‑ | Dadjè |
Bhutan Premier League | |||
FT | RTC | 0‑1 | Bhutan U19 |
Bolivia Primera División | |||
22:30 | Bolívar | ‑ | Real Tomayapo |
20:00 | Guabirá | ‑ | Aurora |
FT | Oriente Petrolero | 2‑1 | Universitario de Vinto |
Bosnia 1st League - FBiH | |||
16:00 | TOŠK Tešanj | ‑ | Bratstvo Gračanica |
Bosnia 1st League - RS | |||
16:30 | BSK Banja Luka | ‑ | Kozara Gradiška |
Botswana Premier League | |||
14:00 | Matebele | ‑ | VTM |
14:00 | Security Systems | ‑ | Sua Flamingoes |
14:00 | Township Rollers | ‑ | Galaxy |
Brazil Serie A | |||
20:00 | Atletico MG | ‑‑ | Bahia |
20:00 | Corinthians | ‑‑ | Botafogo ASF |
15:00 | Criciuma | ‑‑ | Palmeiras |
22:30 | Cuiaba | ‑‑ | Internacional |
20:00 | Fluminense | ‑‑ | Juventude |
22:30 | Gremio | ‑‑ | Red Bull Bragantino |
01:00 | Vasco da Gama | ‑‑ | Flamengo |
Brazil Serie B | |||
20:00 | Chapecoense | ‑‑ | Ponte Preta |
20:00 | Mirassol | ‑‑ | Ituano |
20:00 | Operario | ‑‑ | Ceara |
55 | Santos | 3‑0 | Brusque |
FT | Recife | 1‑2 | Avai |
Brazil Brasileiro Women | |||
22:30 | Ferroviaria W | ‑‑ | America Mineiro W |
22:30 | Internacional RS W | ‑‑ | RB Bragantino W |
Brazil Serie C | |||
23:00 | Ferroviario | ‑ | ABC |
20:30 | Londrina | ‑ | São Bernardo |
20:30 | remo | ‑ | Tombense |
23:00 | Ypiranga-RS | ‑ | Caxias |
Brazil Serie D | |||
22:00 | America-RN | ‑ | Potiguar Mossoró |
19:30 | Brasiliense | ‑ | Mixto |
20:00 | Cametá | ‑ | Moto Club |
21:00 | Concórdia | ‑ | Barra |
20:00 | Costa Rica | ‑ | Pouso Alegre |
21:00 | CRAC | ‑ | Anápolis |
21:00 | Fluminense PI | ‑ | River AC |
20:00 | Retrô | ‑ | AO Itabaiana |
20:00 | Tocantinópolis | ‑ | Altos |
20:00 | Treze | ‑ | Iguatu |
Brazil Paranaense - 2 | |||
19:30 | AA Iguaçu | ‑ | Patriotas |
19:30 | Nacional PR | ‑ | Foz Do Iguacu |
53 | Apucarana | 0‑0 | Grêmio Maringá |
Brazil Mineiro - 2 | |||
20:00 | Varginha EC | ‑ | Uniao Trabalhadores |
53 | Betim | 0‑0 | Nacional AC MG |
Brazil Carioca A2 | |||
19:00 | Resende | ‑ | Americano Campos |
Brazil Goiano - 2 | |||
20:00 | Anapolina | ‑ | ABECAT Ouvidorense |
19:30 | ASEEV | ‑ | Centro Oeste |
19:30 | Santa Helena | ‑ | Trindade |
Brazil Paulista - U20 | |||
FT | São Paulo U20 | 2‑0 | Oeste U20 |
Brazil Pernambucano - U20 | |||
19:00 | America PE U20 | ‑ | Central SC U20 |
19:00 | Santa Cruz U20 | ‑ | Serrano PE U20 |
Brazil Matogrossense 2 | |||
21:00 | Rondonopolis EC | ‑ | Operário MT |
20:00 | Santa Cruz MT | ‑ | Cáceres |
00:00 | Sinop Fc | ‑ | Campo Novo |
21:00 | Sport Sinop | ‑ | Juara |
Brazil Paulista Série B | |||
FT | ECUS | 2‑0 | Atletico Mogi |
FT | Olímpia | 2‑1 | Fernandopolis |
Brazil Brasiliense U20 | |||
19:00 | Ceilandense U20 | ‑ | CFZ Brasilia U20 |
15:00 | Grêmio Valparaíso U20 | ‑ | Samambaia U20 |
Brazil Carioca C | |||
19:00 | EC Vera Cruz | ‑ | CAAC Brasil |
19:00 | Niteroiense | ‑ | Campos AA |
19:00 | Paraty | ‑ | EC Resende |
19:00 | Santa Cruz RJ | ‑ | Uni Souza |
Brazil Mineiro U20 | |||
14:00 | Betim U20 | ‑ | Cruzeiro U20 |
19:00 | Ipatinga U20 | ‑ | Tres Coracoes U20 |
FT | Atlético Mineiro U20 | 5‑0 | XV de Novembro U20 |
FT | Coimbra U20 | 0‑2 | Athletic Club MG U20 |
Bulgaria First League | |||
18:30 | Cherno More Varna | ‑‑ | Ludogorets |
Bulgaria Third League - Northeast | |||
15:00 | Dorostol | ‑ | Svetkavitsa Targovishte |
15:00 | Kubrat | ‑ | Cherno more II |
15:00 | Septemvri Tervel | ‑ | Spartak Varna II |
15:00 | Ustrem Donchevo | ‑ | Ludogorets III |
Bulgaria Third League - Southeast | |||
16:00 | Levski Karlovo | ‑ | Nesebar |
17:00 | Sozopol | ‑ | Botev Plovdiv II |
16:00 | Spartak Plovdiv | ‑ | Karnobat |
16:00 | Yambol 1915 | ‑ | Atletik Kuklen |
Bulgaria Third League - Southwest | |||
15:00 | CSKA 1948 Sofia III | ‑ | Vihren |
Burkina-Faso Ligue 1 | |||
17:00 | USFA | ‑ | ASFA-Yennenga |
Canada Canadian Premier League | |||
45 | Cavalry FC | 1‑0 | York United |
Canada League 1 Ontario | |||
00:00 | ProStars | ‑ | North Toronto Nitros |
01:00 | Scrosoppi | ‑ | Woodbridge Strikers |
01:00 | Vaughan Azzurri | ‑ | Hamilton United |
Chile Primera División | |||
22:30 | Colo Colo | ‑‑ | Palestino |
17:30 | Nublense | ‑‑ | O'Higgins |
Chile Primera B | |||
17:30 | Antofagasta | ‑ | Magallanes |
20:00 | Santiago Wanderers | ‑ | Curico Unido |
FT | San Luis | 1‑2 | Deportes Santa Cruz |
Chile Segunda División | |||
20:00 | General Velásquez | ‑ | Concepción |
23:00 | Lautaro de Buin | ‑ | Concón National |
17:30 | Provincial Ovalle | ‑ | Real San Joaquín |
China FA Cup | |||
FT | Beijing Technology | 0‑1 | Guangxi Pingguo Haliao |
FT | Guangxi Hengchen | 2‑1 | Dalian Zhixing |
FT | Hangzhou Wuyue Qiantang | 1‑2 | Chongqing Tongliang Long |
FT | Qingdao Elite United | 1‑2 | Suzhou Dongwu |
PEN | Shangyu Pterosaur | 2‑2 | Shenyang Urban |
Chinese-Taipei Taiwan Football Premier League | |||
FT | Ming Chuan University | 1‑2 | AC Taipei |
FT | Tainan City | 4‑2 | Hang Yuen |
FT | Taipei Vikings | 2‑3 | Tatung |
FT | Taipower | 0‑2 | Taichung Futuro |
Colombia Primera A | |||
23:30 | Junior | ‑‑ | Deportivo Pereira |
FT | Once Caldas | 0‑0 | Santa Fe |
Colombia Liga Femenina | |||
21:00 | Deportivo Pereira W | ‑ | Santa Fe W |
Congo Ligue 1 | |||
49 | Kondzo | 0‑3 | Léopards de Dolisié |
FT | Inter Club | 2‑2 | Cheminots |
Congo-DR Ligue 1 | |||
15:30 | Vita Club | ‑ | Maniema Union |
Costa-Rica Primera División | |||
00:00 | Deportivo Saprissa | ‑ | San Carlos |
PEN | CS Herediano | 1‑0 | LD Alajuelense |
Costa-Rica Liga de Ascenso | |||
18:00 | ADR Jicaral | ‑ | Santa Ana |
Croatia HNL | |||
18:30 | NK Osijek | ‑‑ | Rijeka |
14 | Hajduk Split | 0‑0 | HNK Gorica |
Croatia First NL | |||
16:30 | Croatia Zmijavci | ‑ | Dugopolje |
FT | NK Sibenik | 2‑1 | Vukovar |
Croatia Third NL - Jug | |||
16:30 | Neretvanac Opuzen | ‑ | Zagora |
Croatia Third NL - Sjever | |||
16:30 | Koprivnica | ‑ | Polet |
Croatia Third NL - Sredite | |||
17:00 | Bistra | ‑ | Kurilovec |
17:00 | Sava Strmec | ‑ | Mladost Petrinja |
10:00 | Zelina | ‑ | Gaj |
Croatia Third NL - Zapad | |||
16:30 | Bedem Ivankovo | ‑ | Čepin |
16:30 | Graničar Županja | ‑ | Tomislav |
Czech-Republic Czech Liga | |||
13 | Pardubice | 0‑0 | MFK Karvina |
13 | Zlin | 0‑0 | Bohemians 1905 |
14 | Ceske Budejovice | 0‑0 | FK Baumit Jablonec |
FT | Teplice | 0‑1 | Hradec Kralove |
Czech-Republic FNL | |||
12 | Táborsko | 0‑0 | Dukla Prague |
12 | Varnsdorf | 0‑0 | Pribram |
12 | Vysočina Jihlava | 0‑0 | Viktoria Žižkov |
13 | Chrudim | 1‑0 | Sigma Olomouc II |
13 | Prostějov | 1‑0 | Opava |
14 | FC Brno | 3‑0 | Hanácká |
14 | Sparta Praha II | 1‑0 | Vlasim |
14 | Vyškov | 0‑0 | Líšeň |
Czech-Republic 3. liga - CFL A | |||
FT | Bohemians 1905 II | 2‑3 | Admira Praha |
FT | Dukla Praha II | 0‑3 | Loko Vltavín |
FT | Viktoria Plzeň II | 2‑3 | Přeštice |
Czech-Republic 3. liga - MSFL | |||
FT | Zlín II | 2‑2 | Uničov |
Czech-Republic 4. liga - Divizie A | |||
15:00 | Jindřichův Hradec | 0‑3 | Petřín Plzeň |
10:00 | Příbram II | ‑ | Slavoj Český Krumlov |
Czech-Republic 4. liga - Divizie C | |||
10 | Trutnov | 0‑0 | Benátky nad Jizerou |
14 | Čáslav | 0‑0 | Turnov |
FT | Chrudim II | 1‑3 | Velké Hamry |
Czech-Republic 4. liga - Divizie D | |||
16:00 | Pelhřimov | 0‑0 | Sokol Lanžhot |
16:00 | Slavoj Polná | 0‑0 | Líšeň II |
16:00 | Velká Bíteš | 0‑0 | Stará Říše |
FT | Břeclav | 0‑1 | Dálnice Speřice |
FT | Humpolec | 0‑2 | Zbrojovka Brno II |
Czech-Republic 4. liga - Divizie E | |||
16:00 | Tatran Všechovice | 0‑0 | Slavičín |
14 | Strání | 0‑0 | Viktorie Přerov |
Czech-Republic 1. Liga Women | |||
13:00 | Slovácko W | ‑ | Slovan Liberec W |
Czech-Republic 3. liga - CFL B | |||
12 | Sokol Brozany | 0‑1 | Hradec Králové II |
15 | Sokol Zápy | 2‑0 | Pardubice II |
FT | Chlumec nad Cidlinou | 1‑6 | Slovan Liberec II |
Czech-Republic 4. liga - Divizie F | |||
16:00 | Polanka nad Odrou | 0‑0 | Vratimov |
16:00 | Šumperk | 0‑0 | Slavoj Olympia Bruntál |
13 | Beskyd Frenštát | 0‑0 | Bospor Bohumín |
FT | Krnov | 3‑1 | Opava II |
Denmark Superliga | |||
FT | OB Odense | 2‑0 | Randers Freja |
Denmark 2nd Division - Group 1 | |||
FT | Thisted | 1‑0 | HIK |
Denmark Denmark Series - Relegation Round | |||
12:00 | AaB II | ‑ | Fjordager |
Ecuador Liga Pro | |||
21:30 | Aucas | ‑‑ | CD Universidad Catolica |
00:00 | Cumbaya | ‑‑ | Barcelona SC |
19:00 | Mushuc Runa | ‑‑ | Delfin SC |
45 | Independiente del Valle | 1‑1 | LDU de Quito |
Egypt Premier League | |||
17:00 | Smouha | ‑ | Al Ahly |
14 | Ismaily | 0‑0 | Pyramids FC |
El-Salvador Primera Division | |||
FT | FAS | 1‑1 | Alianza |
FT | Municipal Limeño | 0‑1 | Isidro Metapán |
England Premier League 2 Division One | |||
15 | Tottenham U21 | 0‑0 | Chelsea U21 |
Estonia Esiliiga A | |||
FT | JK Tabasalu | 1‑2 | FC Tallinn |
FT | Tartu Welco | 2‑1 | Paide II |
FT | Viimsi | 2‑4 | Flora II |
Estonia Meistriliiga | |||
55 | Vaprus | 0‑1 | FCI Levadia Tallinn |
FT | Tallinna Kalev | 2‑0 | Nõmme United |
Eswatini Premier League | |||
14:00 | Highlanders | ‑ | Green Mamba |
14:00 | Madlenya | ‑ | Nsingizini Hotspurs |
12:00 | Manzini Sea Birds | ‑ | Illovo |
12:00 | Manzini Wanderers | ‑ | Denver |
14:00 | Mbabane Swallows | ‑ | Young Buffaloes |
12:00 | Moneni Pirates | ‑ | Ezulwini United |
14:00 | Royal Leopards | ‑ | Rangers |
Ethiopia Premier League | |||
12 | Shashemene Kenema | 0‑0 | Ethiopia Bunna |
FT | Adama Kenema | 2‑1 | Sidama Bunna |
Finland Veikkausliiga | |||
16:30 | EIF | ‑‑ | Lahti |
FT | IF Gnistan | 0‑0 | KuPS Kuopio |
Finland Ykkönen | |||
89 | OLS | 1‑0 | PKKU |
Finland Kakkonen - Lohko B | |||
16:30 | TPV | ‑ | Inter Turku II |
FT | I-Kissat | 1‑6 | Tampere United |
Finland Kakkonen - Lohko C | |||
FT | GBK | 2‑5 | SJK-juniorit |
FT | Kuopion Elo | 5‑2 | OPS Oulu |
Finland Kansallinen Liiga | |||
12:00 | PK-35 Helsinki | ‑ | HPS W |
Finland Ykkösliiga | |||
16:30 | Jaro | ‑ | PK35 |
16:30 | MP | ‑ | JäPS |
FT | SJK Akatemia | 2‑0 | SalPa |
Georgia Erovnuli Liga 2 | |||
17:00 | Shturmi | ‑ | Locomotive Tbilisi |
54 | Dinamo Tbilisi II | 0‑1 | Gareji |
FT | Rustavi | 1‑0 | Aragvi Dusheti |
FT | Sioni | 4‑0 | Kolkheti Khobi |
FT | WIT Georgia | 1‑2 | Spaeri |
Georgia Erovnuli Liga | |||
18:00 | Dinamo Batumi | ‑ | FC Saburtalo Tbilisi |
17:00 | Kolkheti Poti | ‑ | Torpedo Kutaisi |
14 | Gagra Tbilisi | 0‑0 | Telavi |
Germany 2. Bundesliga | |||
84 | Greuther Furth | 2‑0 | Schalke |
84 | Hansa Rostock | 1‑1 | SC Paderborn 07 |
85 | Elversberg | 0‑3 | Karlsruher |
85 | Fortuna Dusseldorf | 2‑2 | FC Magdeburg |
85 | Hamburger | 3‑1 | Nurnberg |
86 | Hannover 96 | 1‑2 | Holstein Kiel |
86 | Kaiserslautern | 5‑0 | Braunschweig |
86 | Wehen Wiesbaden | 1‑2 | St Pauli |
87 | VfL Osnabruck | 2‑1 | Hertha Berlin |
Germany Regionalliga - Nord | |||
85 | St. Pauli II | 0‑2 | Hannover 96 II |
Germany Regionalliga - Nordost | |||
16:30 | Viktoria Berlin | ‑ | Hansa Rostock II |
FT | BFC Dynamo | 3‑1 | BAK '07 |
FT | Carl Zeiss Jena | 2‑0 | Eilenburg |
FT | Chemnitzer FC | 2‑2 | Erfurt |
FT | Greifswalder FC | 4‑1 | ZFC Meuselwitz |
FT | Hertha BSC II | 0‑2 | Cottbus |
FT | Lokomotive Leipzig | 2‑0 | Zwickau |
FT | Luckenwalde | 1‑3 | BSG Chemie Leipzig |
FT | SV Babelsberg 03 | 0‑1 | Altglienicke |
Germany U19 Bundesliga | |||
FT | Hoffenheim U19 | 4‑0 | Borussia M'bach U19 |
Germany Oberliga - Westfalen | |||
46 | Türkspor Dortmund | 4‑2 | SG Wattenscheid 09 |
Germany Oberliga - Nordost-Nord | |||
13:00 | RSV Eintracht | ‑ | Hertha Berlin |
FT | TSG Rostock | 4‑1 | Sparta Lichtenberg |
Germany Oberliga - Nordost-Süd | |||
FT | VfL Halle | 2‑3 | SC Freital |
Germany 2. Frauen Bundesliga | |||
10:00 | Andernach W | ‑ | Hamburger SV W |
13:00 | Eintracht Frankfurt II W | ‑ | SC Sand W |
10:00 | Gütersloh | ‑ | Bayern München II W |
10:00 | Hoffenheim II W | ‑ | Meppen |
13:00 | Weinberg | ‑ | Carl Zeiss Jena W |
10:00 | Wolfsburg II W | ‑ | FC Ingolstadt 04 |
Ghana Premier League | |||
10 | Dreams FC | 0‑0 | Heart of Lions |
13 | Nsoatreman | 0‑0 | Bibiani Gold Stars |
14 | Hearts of Oak | 0‑1 | Aduana Stars |
17 | Medeama | 0‑0 | Real Tamale |
8 | Samartex | 0‑0 | Bofoakwe Tano |
9 | Bechem United | 0‑0 | Karela |
Greece Super League 1 | |||
18:00 | AEK Athens | ‑‑ | Lamia |
18:00 | Aris Thessaloniki | ‑‑ | Paok |
18:00 | Panathinaikos | ‑‑ | Olympiacos |
Grenada Premier Division | |||
21:00 | Camerhogne | ‑ | Mt. Rich |
21:00 | Fontenoy United | ‑ | St. John's |
21:00 | Hurricanes | ‑ | Camerhogne |
23:00 | Mt. Rich | ‑ | Camerhogne |
21:00 | QPR | ‑ | Mt. Rich |
21:00 | Shamrock Rovers | ‑ | Paradise |
23:00 | St. John's | ‑ | Hurricanes |
Guatemala Primera Division | |||
19:15 | Juventud Copalera | ‑ | Juventud Pinulteca |
03:00 | Suchitepéquez | ‑ | Marquense |
Guatemala Liga Nacional | |||
21:30 | Municipal | ‑ | Mixco |
Haiti Ligue Haïtienne | |||
22:00 | América des Cayes | ‑ | Baltimore |
20:00 | Cavaly | ‑ | Tempête |
Hong-Kong Premier League | |||
FT | North District | 0‑1 | HK U23 |
FT | Rangers | 2‑1 | Hong Kong FC |
FT | Sham Shui Po | 1‑6 | Warriors |
Hong-Kong HKFA 1st Division | |||
08:30 | Central & Western | ‑ | Eastern District |
08:30 | Citizen AA | ‑ | Shatin |
08:30 | Hoi King | ‑ | 3 Sing |
08:30 | Kowloon City | ‑ | Wong Tai Sin |
08:30 | Wing Yee | ‑ | South China |
08:30 | Yuen Long | ‑ | Sai Kung |
Hungary NB I | |||
19:15 | Ferencvaros | ‑‑ | Ujpest |
16:15 | Kecskemeti TE | ‑‑ | Zalaegerszegi TE |
Hungary NB II | |||
16:00 | Soroksar | ‑ | Kazincbarcikai |
16:00 | Tiszakecske FC | ‑ | BVSC |
11 | Honved | 0‑0 | Gyirmot |
12 | Budafoki | 0‑0 | Pécsi MFC |
12 | Haladas | 1‑0 | Ajka |
12 | Siofok | 0‑0 | Kozarmisleny |
12 | Szeged 2011 | 1‑0 | MTE 1904 |
59 | Nyiregyhaza | 1‑1 | Csakvar |
Hungary NB III - Northeast | |||
16:00 | Cigand SE | ‑ | Diósgyőr II |
16:00 | Eger | ‑ | Tiszafuredi VSE |
16:00 | Salgótarjáni BTC | ‑ | REAC |
11 | FC Hatvan | 0‑0 | Újpest II |
13 | Karcag SE | 0‑0 | Kisvárda II |
14 | Tiszaújváros | 0‑0 | DEAC |
3 | Gyöngyös | 0‑1 | Putnok VSE |
FT | Debrecen II | 1‑2 | Sényő Carnifex |
Hungary NB III - Southwest | |||
16:00 | Gárdony | ‑ | MTK Budapest II |
16:00 | Nagykanizsai ULE | ‑ | Ferencváros II |
10:00 | Paksi SE II | ‑ | Szekszárd |
16:00 | Szentlőrinc SE | ‑ | Dunaújváros-Pálhalma |
12 | PTE-PEAC | 0‑0 | Iváncsa |
15 | Érdi VSE | 1‑0 | Mohácsi TE |
FT | Videoton II | 0‑2 | Kaposvar |
Hungary NB III - Northwest | |||
16:00 | Bicskei | ‑ | Gyori ETO II |
16:00 | Dorogi | ‑ | Haladás VSE |
16:00 | Tatabánya | ‑ | Komárom |
16:00 | Veszprém | ‑ | Kelen |
12 | Csornai SE | 0‑0 | SC Sopron |
12 | III. Kerületi TUE | 0‑0 | Balatonfüredi |
FT | Gyirmót II | 5‑2 | Zalaegerszegi TE II |
FT | Puskás II | 1‑1 | Budaörs |
Hungary NB III - Southeast | |||
16:00 | Cegledi VSE | ‑ | Dabas |
16:00 | Hódmezővásárhely | ‑ | BKV Előre |
16:00 | Körösladány | ‑ | Bekescsaba 1912 |
16:00 | Szolnoki MAV FC | ‑ | Szeged-Csanád II |
12 | Monori Se | 0‑0 | Martfűi LSE |
12 | Pénzügyőr | 0‑0 | Honvéd II |
FT | Kecskeméti TE II | 7‑0 | Füzesgyarmati |
FT | Vasas II | 2‑1 | ESMTK |
Indonesia Liga 1 | |||
FT | Pusamania Borneo | 2‑3 | Persepam Madura Utd |
Iran Azadegan League | |||
15:45 | Esteghlal Mollasani | ‑ | Fajr Sepasi |
Ireland FAI Cup | |||
15:00 | Cockhill Celtic | ‑‑ | Ayrfield United |
46 | Pike Rovers | 1‑1 | Villa |
83 | Wilton United | 1‑0 | Glebe North |
FT | Ballyfermot United | 3‑0 | Rockmount |
Israel Ligat Ha'al | |||
18:00 | Hapoel Petah Tikva | ‑‑ | Maccabi Netanya |
Italy Serie A Women | |||
45 | Pomigliano W | 1‑1 | Napoli W |
FT | Roma W | 5‑0 | Fiorentina W |
Italy Campionato Primavera - 1 | |||
FT | Genoa U19 | 2‑4 | Sassuolo U19 |
FT | Torino U19 | 3‑3 | Milan U19 |
FT | Verona U19 | 3‑5 | Cagliari U19 |
Italy Serie C - Supercoppa Lega Finals | |||
16:45 | Cesena | ‑ | Juve Stabia |
Italy Serie C - Relegation - Play-offs | |||
19:30 | Monopoli | ‑ | Virtus Francavilla |
17:00 | Novara | ‑ | Fiorenzuola |
19:30 | Potenza | ‑ | Monterosi |
17:00 | Vis Pesaro | ‑ | Recanatese |
Italy Serie D - Promotion - Play-offs | |||
17:00 | Martina Franca | ‑ | Nardò |
19:30 | US Grosseto | ‑ | Tau Altopascio |
53 | Romana | 2‑1 | Cassino |
54 | Bassano Virtus | 0‑1 | Campodarsego |
54 | Siracusa | 1‑1 | La Fenice Amaranto |
55 | Chisola | 0‑0 | Vado |
55 | L'Aquila | 0‑0 | Sambenedettese |
56 | Desenzano Calvina | 0‑0 | Varesina |
60 | Ravenna | 1‑0 | Corticella |
Italy Serie D - Championship Round | |||
54 | Trapani 1905 | 1‑3 | USD Cavese 1919 |
57 | Alcione | 1‑0 | Caldiero Terme |
59 | Campobasso | 0‑0 | Athletic Carpi |
Ivory-Coast Ligue 1 | |||
16:30 | SOL | ‑ | Denguélé |
19:00 | Stade d'Abidjan | ‑ | AFAD |
Jamaica Premier League | |||
21:00 | Waterhouse | ‑ | Arnett Gardens |
Japan J1 League | |||
FT | FC Tokyo | 1‑1 | Yokohama FM |
FT | Gamba Osaka | 3‑1 | Kawasaki Frontale |
FT | Jubilo Iwata | 1‑1 | Urawa Red Diamonds |
FT | Kashima Antlers | 1‑0 | Vissel Kobe |
FT | Kashiwa Reysol | 2‑1 | Sapporo |
FT | Kyoto Sanga | 0‑5 | Sanfrecce Hiroshima |
FT | Machida Zelvia | 5‑0 | Tokyo Verdy |
FT | Shonan | 2‑1 | Albirex Niigata |
Japan J2 League | |||
FT | Okayama | 2‑0 | Ventforet Kofu |
FT | Renofa Yamaguchi | 2‑1 | Fujieda MYFC |
FT | Tochigi SC | 1‑2 | Vegalta Sendai |
Japan J3 League | |||
FT | Azul Claro Numazu | 0‑0 | Vanraure Hachinohe |
FT | Gainare Tottori | 0‑3 | SC Sagamihara |
Japan Japan Football League | |||
05:00 | Criacao Shinjuku | ‑ | Verspah Oita |
05:00 | Maruyasu Okazaki | ‑ | Tokyo Musashino City |
11:30 | Okinawa SV | ‑ | Sony Sendai |
05:00 | Reinmeer Aomori | ‑ | Tochigi City |
05:00 | Veertien Mie | ‑ | Suzuka Unlimited |
Japan WE League | |||
06:00 | Cerezo Osaka W | ‑ | Vegalta Sendai |
06:00 | Nojima Stella W | ‑ | Elfen Saitama W |
06:00 | Omiya Ardija Ventus W | ‑ | Parceiro Nagano W |
Jordan League | |||
17:00 | Al Ramtha | ‑ | Al Ahli |
17:00 | Al Wihdat | ‑ | Sahab |
17:00 | Aqaba | ‑ | Ma'an |
17:00 | Shabab Al Ordon | ‑ | Moghayer Al Sarhan |
Kazakhstan Premier League | |||
17:00 | Yelimay Semey | ‑ | Kairat Almaty |
FT | Shakhter Karagandy | 1‑0 | Tobol Kustanai |
FT | Zhetysu Taldykorgan | 0‑0 | Kyzyl-Zhar |
Kenya FKF Premier League | |||
50 | Nzoia Sugar | 0‑0 | Nairobi City Stars |
FT | AFC Leopards | 0‑1 | Bidco United |
FT | Bandari | 2‑2 | Sofapaka |
FT | GOR Mahia | 3‑0 | Muhoroni Youth |
Kenya Super League | |||
11:00 | Mara Sugar | ‑ | Rainbow |
13:00 | Mombasa Elite | ‑ | Naivas |
FT | Kajiado | 1‑3 | Kisumu All Stars |
FT | MCF | 7‑0 | Silibwet |
Kosovo Superliga | |||
14:00 | Feronikeli | ‑‑ | Dukagjini |
Kyrgyzstan Premier League | |||
12:30 | Dordoi Bishkek | ‑ | Neftchi Baku |
56 | Muras United | 1‑0 | OshMU Aldier |
Latvia 1. Liga | |||
14 | JFK Ventspils | 0‑0 | Ogre United |
FT | JDFS Alberts | 3‑0 | Rēzekne FA |
FT | Leevon / PPK | 2‑0 | Skanste |
Latvia Virsliga | |||
19:00 | FK Auda | ‑ | Liepajas Metalurgs |
15 | FS Jelgava | 0‑2 | Riga FC |
Latvia Cup | |||
14:00 | Jules Verne | ‑ | Cēsis |
15:00 | Rīga United | ‑ | Kadaga / Ostas |
12:00 | Salaspils | ‑ | Līvāni |
FT | Upesciema Warriors | 3‑1 | Staiceles Bebri |
Libya Premier League | |||
15:30 | Al Ahli Benghazi | ‑ | Al-Suqoor |
15:30 | Al Ta'awon | ‑ | Al Morooj |
15:30 | Al-Anwar | ‑ | Al Sadaqa |
Lithuania 1 Lyga | |||
FT | Ekranas Panevezys | 3‑1 | Hegelmann II |
FT | FA Šiauliai II | 2‑5 | Atmosfera |
Lithuania A Lyga | |||
16:25 | Zalgiris | ‑ | Zalgiris |
59 | Džiugas Telšiai | 0‑0 | Banga |
Macao Primeira Divisão | |||
11:00 | Cheng Fung | ‑ | Benfica |
13:00 | Hang Sai | ‑ | CPK |
Macedonia Second League | |||
16:00 | Bashkimi Kumanovo | ‑ | Teteks |
16:00 | Detonit Plachkovica | ‑ | Karaorman |
16:00 | FK Belasica | ‑ | Aresimi |
16:00 | FK Pobeda | ‑ | Besa Dobërdoll |
16:00 | Novaci | ‑ | Skopje |
16:00 | Ohrid | ‑ | Kozuv Gevgelija |
16:00 | Osogovo | ‑ | Pelister |
16:00 | Sasa | ‑ | Vardar Negotino |
Malawi Super League | |||
13:30 | CIVO United | ‑‑ | Mighty Tigers |
13:30 | Dedza Dynamos | ‑‑ | Kamuzu Barracks |
13:30 | FOMO | ‑‑ | Ekwendeni Hammers |
13:30 | Moyale Barracks | ‑‑ | Baka City |
FT | Bangwe All Stars | 0‑1 | MAFCO |
FT | Karonga United | 1‑1 | CIVO United |
FT | Silver Strikers | 2‑0 | Be Forward Wanderers |
Malaysia Super League | |||
FT | Kuching FA | 2‑2 | Pahang |
FT | Penang | 0‑0 | Terengganu |
Mali Première Division | |||
17:30 | Stade Malien Bamako | ‑ | Réal Bamako |
19:30 | USFAS Bamako | ‑ | Police |
Mexico Liga MX | |||
FT | Club America | 1‑0 | Guadalajara |
Mexico Liga de Expansión MX | |||
PEN | Atlante FC | 0‑0 | Cancún |
Mexico Liga Premier Serie A | |||
FT | Los Cabos United | 0‑0 | SCD Durango |
FT | Racing Porto Palmeiras | 2‑2 | CDS Tampico Madero |
Mexico U23 League | |||
17:00 | Necaxa U23 | ‑ | Pachuca U23 |
Mongolia Premier League | |||
FT | Khoromkhon | 3‑2 | Erchim |
FT | Tuv Azarganuud | 1‑0 | Falcons |
Netherlands Eredivisie | |||
FT | Almere City | 1‑4 | N.E.C. |
FT | AZ Alkmaar | 3‑3 | FC Utrecht |
FT | Feyenoord | 4‑0 | Excelsior |
FT | Heracles Almelo | 0‑0 | Fortuna Sittard |
FT | PEC Zwolle | 1‑2 | Twente |
FT | PSV Eindhoven | 3‑1 | Waalwijk |
FT | Sparta Rotterdam | 2‑1 | SC Heerenveen |
FT | Vitesse Arnhem | 2‑2 | Ajax |
FT | Volendam | 1‑2 | Go Ahead Eagles |
New-Zealand National League - Southern | |||
01:30 | Nelson Suburbs | ‑ | Ferrymead Bays |
Nicaragua Primera Division | |||
FT | Diriangén | 2‑0 | Real Estelí |
Nigeria NPFL | |||
16:00 | Abia Warriors | ‑‑ | Bendel Insurance |
16:00 | Bayelsa United | ‑‑ | Sporting Lagos |
16:00 | Enugu Rangers | ‑‑ | Enyimba |
16:00 | Heartland | ‑‑ | Doma United |
16:00 | Kano Pillars | ‑‑ | Niger Tornadoes |
16:00 | Katsina United | ‑‑ | Gombe United |
16:00 | Lobi Stars | ‑‑ | Remo Stars |
16:00 | Plateau United | ‑‑ | Kwara United |
16:00 | Sunshine Stars | ‑‑ | Akwa United |
9 | Rivers United | 0‑0 | Niger Tornadoes |
Oman Professional League | |||
16:15 | Al Nasr | ‑ | Sur |
16:15 | Al Seeb | ‑ | Al-Nahda |
16:15 | Al Shabab | ‑ | Bahla |
16:15 | Al Wehda | ‑ | Oman Club |
16:15 | Al-Rustaq | ‑ | Dhofar |
16:15 | Ibri | ‑ | Sohar |
Panama Liga Panameña de Fútbol | |||
FT | Plaza Amador | 1‑1 | Costa del Este |
Paraguay Division Profesional - Apertura | |||
22:30 | General Caballero | ‑‑ | Sportivo Luqueno |
Paraguay Division Intermedia | |||
56 | Club Sp. San Lorenzo | 1‑0 | Sportivo Carapeguá |
58 | Martin Ledesma | 0‑0 | Pastoreo |
Peru Primera División | |||
19:00 | ADT | ‑ | Comerciantes Unidos |
00:00 | Carlos A. Mannucci | ‑ | Cesar Vallejo |
21:30 | Cultural Santa Rosa | ‑ | Alianza Atletico |
45 | Melgar | 2‑0 | Sport Huancayo |
Peru Segunda División | |||
17:00 | Ayacucho FC | ‑ | Deportivo Coopsol |
21:15 | Deportivo Llacuabamba | ‑ | Molinos El Pirata |
01:00 | Juan Aurich | ‑ | Carlos Stein |
01:00 | Juan Pablo II College | ‑ | Union Huaral |
Philippines PFL | |||
FT | Ceres | 10‑0 | Manila Montet |
FT | Dynamic Herb Cebu | 5‑0 | Philippine Air Force |
FT | Philippine Army | 3‑4 | Loyola |
FT | Tuloy | 2‑3 | Manila Digger |
Poland Ekstraklasa | |||
16:30 | Widzew Lodz | ‑‑ | Lech Poznan |
45 | Cracovia | 1‑0 | Rakow Czestochowa |
FT | Warta Poznan | 0‑1 | Legia Warsaw |
Poland I Liga | |||
19:30 | Lechia Gdansk | ‑‑ | Arka Gdynia |
17:00 | Nieciecza | ‑‑ | GKS Tychy |
FT | Polonia Warszawa | 1‑1 | Odra Opole |
Poland II Liga - East | |||
19:15 | Kotwica Kołobrzeg | ‑ | Hutnik Kraków |
16:30 | SKRA Czestochowa | ‑ | Stomil Olsztyn |
54 | Zagłębie Lubin II | 0‑0 | ŁKS Łódź II |
Poland Central Youth League | |||
39 | Widzew Łódź U19 | 0‑0 | Cracovia U19 |
FT | Górnik Zabrze U19 | 2‑1 | Polonia Warszawa U19 |
FT | Legia Warszawa U19 | 2‑1 | Zagłębie Lubin U19 |
FT | Sandecja Nowy Sącz U19 | 0‑5 | Lech Poznań U19 |
Poland III Liga - Group 1 | |||
11:00 | Pelikan Łowicz | ‑ | Warta Sieradz |
14:00 | Pilica Białobrzegi | ‑ | Lechia T. Mazowiecki |
Poland III Liga - Group 2 | |||
16:00 | Stargard Szczeciński | ‑ | Świt Skolwin |
Poland III Liga - Group 3 | |||
11:00 | Śląsk Wrocław II | ‑ | Raków Częstochowa II |
Poland III Liga - Group 4 | |||
16:00 | Avia Świdnik | ‑ | Chełmianka Chełm |
12:00 | Podlasie Biała Podlaska | ‑ | Wiślanie Jaśkowice |
15:00 | Wiązownica | ‑ | Garbarnia Kraków |
Portugal Segunda Liga | |||
16:30 | CD Nacional | ‑‑ | Mafra |
16:30 | Santa Clara | ‑‑ | Leiria |
45 | AVS | 0‑1 | Tondela |
53 | Academico de Viseu | 1‑1 | Maritimo |
FT | AD Oliveirense | 1‑3 | Leixoes |
Portugal Liga 3 | |||
50 | Braga B | 0‑0 | Atlético CP |
50 | Covilha | 0‑1 | Felgueiras 1932 |
50 | Lusitânia Lourosa | 1‑2 | Alverca |
55 | Academica | 2‑1 | Varzim |
Portugal Campeonato de Portugal Prio - Promotion Round | |||
17:00 | Amarante | ‑ | Pevidem |
17:00 | São João Ver | ‑ | Os Limianos |
17:00 | União Santarém | ‑ | Vitoria Setubal |
FT | Moncarapachense | 0‑1 | Lusitânia |
Portugal Júniores U19 | |||
51 | Vitoria Setubal U19 | 1‑2 | Lusitânia U19 |
Qatar Emir Cup | |||
17:00 | Qatar SC | ‑ | Al-Gharafa |
Romania Liga I | |||
19:00 | Rapid Bucuresti | ‑‑ | Steaua Bucharest |
FT | Otelul Galati | 0‑2 | Universitatea Cluj |
Romania Liga 1 Feminin | |||
09:00 | Banat Girls W | ‑ | Gloria Bistrița-Năsăud |
10:30 | Olimpia Cluj | ‑ | SSU Poli Timişoara W |
13:00 | Universitatea Alexandria W | ‑ | Ladies Târgu Mureş W |
Russia Premier League | |||
17:00 | Akhmat Grozny | ‑‑ | Zenit St Petersburg |
84 | Rostov | 2‑1 | Baltika |
FT | Spartak Moscow | 3‑1 | Rubin Kazan |
FT | Ural | 3‑3 | FC Orenburg |
Russia Second League - Group 3 | |||
54 | Kompozit | 0‑2 | Dinamo Vladivostok |
56 | FK Spartak Tambov | 2‑1 | Strogino |
FT | Arsenal Tula II | 0‑0 | SKA Khabarovsk II |
FT | Kolomna | 0‑0 | Salyut-Belgorod |
FT | Kosmos Dolgoprudny | 1‑0 | Ryazan |
FT | Sakhalin | 1‑0 | Orel |
FT | Zenit Penza | 3‑0 | Kvant |
Russia Second League - Group 1 | |||
FT | Astrakhan | 3‑0 | Dynamo Makhachkala II |
Russia Second League - Group 2 | |||
19:00 | FC Spartak-2 Moscow | ‑ | Torpedo Vladimir |
FT | Irkutsk | 3‑3 | Dinamo St. Petersburg |
FT | Saturn Ramenskoye | 1‑1 | Chertanovo Moscow |
FT | Zenit 2 | 2‑1 | Yenisey II |
Russia Second League - Group 4 | |||
FT | Krylya Sovetov II | 2‑2 | Nizhny Novgorod II |
Russia Second League A - Spring Season Gold | |||
11 | Murom | 0‑0 | Veles |
85 | FC Krasnodar-2 | 0‑0 | FC Chayka |
FT | Chelyabinsk | 0‑0 | Ufa |
FT | Metallurg Lipetsk | 0‑0 | Novosibirsk |
FT | Rodina Moskva II | 2‑0 | Rotor Volgograd |
Russia Second League A - Spring Season Silver | |||
FT | Dinamo Bryansk | 0‑0 | Volga Ulyanovsk |
FT | Kaluga | 3‑0 | Khimik Dzerzhinsk |
FT | Mashuk-KMV | 0‑1 | Irtysh Omsk |
FT | Tekstilshtik-Telekom | 1‑0 | Avangard Kursk |
FT | Torpedo Miass | 0‑3 | Spartak Kostroma |
Senegal Ligue 1 | |||
18:00 | Casa Sport | ‑ | Stade de Mbour |
18:00 | Jaraaf | ‑ | Jamono Fatick |
18:00 | Pikine | ‑ | Teungueth |
18:00 | Sonacos | ‑ | Ouakam |
Serbia Prva Liga | |||
16:00 | Radnički Novi Beograd | ‑ | OFK Vršac |
16:00 | RFK Novi Sad | ‑ | Dubočica |
14 | Kolubara | 0‑0 | Sloboda Uzice |
15 | FK Metalac | 0‑0 | Mladost Novi Sad |
Serbia Srpska Liga - Belgrade | |||
16:00 | Jedinstvo Su | ‑ | Sindjelic Beograd |
16:00 | Padinska Skela | ‑ | FK Rad |
Serbia Srpska Liga - Vojvodina | |||
16:00 | Borac Šajkaš | ‑ | Kabel Novi Sad |
16:00 | Dinamo Pančevo | ‑ | Tisa Adorjan |
16:00 | Podunavac | ‑ | Backa Palanka |
Serbia Srpska Liga - East | |||
16:00 | Budućnost Popovac | ‑ | Jedinstvo Kruševac |
16:00 | Radnicki Pirot | ‑ | Dunav Prahovo |
16:00 | Vlasina | ‑ | Radnički Svilajnac |
Serbia Srpska Liga - West | |||
16:00 | Mihajlovac | ‑ | Mladi Radnik |
16:00 | Vrelo Sport | ‑ | Jošanica |
Singapore Premier League | |||
FT | Tanjong Pagar | 0‑5 | Balestier Khalsa |
Slovakia 3. liga - West | |||
16:00 | Podkonice | ‑ | Častkovce |
09:30 | Rača | ‑ | Baník Lehota p.Vtáčnikom |
Slovakia 3. liga - East | |||
16:00 | Baník Kalinovo | ‑ | Oravské Veselé |
16:00 | Fiľakovo | ‑ | Lipany |
16:00 | MSK Tesla Stropkov | ‑ | Námestovo |
10:00 | Slávia TU Košice | ‑ | Snina |
16:00 | Svidník | ‑ | Vranov nad Topľou |
Slovenia 1. SNL | |||
16:30 | Koper | ‑‑ | Maribor |
16:30 | Olimpija Ljubljana | ‑‑ | Ask Bravo |
Slovenia 2. SNL | |||
FT | Bilje | 3‑0 | Bistrica |
FT | Brinje-Grosuplje | 1‑1 | Ilirija |
FT | Nafta | 0‑2 | Dravinja |
FT | Rudar | 0‑5 | Krka |
FT | Tabor Sezana | 0‑0 | Primorje |
Somalia Somali Premier League | |||
01:00 | Dekedaha | ‑ | Mogadishu City |
South-Africa 1st Division | |||
14:00 | Black Leopards | ‑ | MM Platinum |
FT | JDR Stars | 1‑2 | Maritzburg Utd |
FT | Magesi | 2‑2 | Venda FC |
FT | Milford FC | 2‑1 | Pretoria Callies |
FT | Platinum City Rovers | 1‑2 | Hungry Lions |
FT | Tshakhuma Madzivhadila | 1‑0 | Orbit College |
FT | University of Pretoria | 1‑1 | Baroka FC |
FT | Upington City | 0‑0 | Casric Stars |
South-Korea K League 1 | |||
55 | Suwon City FC | 1‑0 | Pohang Steelers |
FT | FC Seoul | 1‑2 | Daegu FC |
FT | Gangwon FC | 1‑0 | Ulsan Hyundai |
FT | Gwangju FC | 0‑3 | Jeonbuk Motors |
South-Korea K League 2 | |||
57 | Gyeongnam FC | 1‑2 | Gimpo Citizen |
FT | Cheonan City | 0‑1 | FC Anyang |
FT | Seongnam FC | 0‑1 | Busan I Park |
South-Korea K3 League | |||
FT | Gangneung City | 0‑0 | Chuncheon FC |
FT | Gimhae City | 0‑2 | Mokpo City |
FT | Gyeongju HNP | 3‑0 | Daegu II |
Spain Segunda División | |||
20:00 | Real Zaragoza | ‑‑ | Racing DE Ferrol |
45 | Alcorcon | 1‑0 | Real Valladolid |
FT | Eibar | 1‑0 | FC Cartagena |
Spain Tercera División RFEF - Promotion - Play-offs | |||
18:00 | Badalona II | ‑ | Vilassar Mar |
17:00 | Caspe | ‑ | Cuarte |
17:00 | Cultural Leonesa II | ‑ | Atlético Tordesillas |
17:00 | Épila | ‑ | CD Ebro |
17:00 | L'Entregu | ‑ | Sporting Gijón II |
18:00 | Moralo | ‑ | CD Coria |
17:00 | Oyonesa | ‑ | Alfaro |
17:30 | Pozoblanco | ‑ | Xerez CD |
18:00 | Quintanar del Rey | ‑ | Cazalegas |
18:00 | Socuellamos | ‑ | Toledo |
18:00 | Torre del Mar | ‑ | Real Jaén |
18:00 | UD Caravaca | ‑ | Cieza |
19:00 | UD Ourense | ‑ | Arosa |
17:00 | Utiel | ‑ | Jove Español |
17:30 | Villafranca | ‑ | Azuaga |
17:00 | Vimenor | ‑ | CD Laredo |
11 | Ceuta II | 0‑0 | Ciudad de Lucena |
14 | Ceares | 0‑0 | Lealtad |
FT | AE Prat | 0‑1 | L'Hospitalet |
FT | Almería II | 3‑1 | CA Malagueno |
FT | Colonia Moscardó | 0‑0 | Mostoles |
FT | Las Palmas Atletico | 0‑1 | Unión Sur Yaiza |
FT | Las Rozas CF | 1‑1 | Leganés II |
FT | Varea | 1‑1 | Anguiano |
Spain Segunda División RFEF - Play-offs | |||
17:00 | Badalona | ‑ | Orihuela CF |
17:00 | Marbella | ‑ | Getafe II |
17:00 | Numancia | ‑ | Utebo |
17:00 | Pontevedra CF | ‑ | Real Zaragoza II |
17:00 | Real Avila CF | ‑ | Manchego |
17:00 | UD Logrones | ‑ | Guijuelo |
18:00 | Yeclano | ‑ | Lleida |
18:30 | Zamora | ‑ | UE Sant Andreu |
FT | CD Izarra | 1‑0 | SD Formentera |
FT | Europa FC | 1‑3 | Betis B |
Surinam Eerste Divisie | |||
00:00 | Broki | ‑ | Transvaal |
00:00 | Leo Victor | ‑ | Notch |
21:30 | PVV | ‑ | FC Inter Wanica |
Sweden Allsvenskan | |||
43 | IFK Varnamo | 0‑2 | Kalmar FF |
44 | Gais | 2‑1 | Elfsborg |
FT | Hammarby IF | 2‑1 | AIK Solna |
FT | IF Brommapojkarna | 2‑1 | IFK Norrkoping |
Sweden Superettan | |||
FT | Landskrona Bois | 0‑0 | Orebro SK |
FT | Sandviken | 3‑1 | Varbergs Bois |
Sweden Damallsvenskan | |||
FT | KIF Örebro | 0‑0 | Piteå |
FT | Linköping | 0‑2 | Djurgardens |
FT | Trelleborg W | 0‑2 | Brommapojkarna W |
Sweden Ettan - Norra | |||
10 | Assyriska | 1‑0 | United Nordic |
FT | AFC Eskilstuna | 1‑1 | Sollentuna |
FT | Friska Viljor | 2‑2 | Vasalund |
FT | Piteå | 2‑2 | Stockholm Internazionale |
FT | Umeå FC | 3‑1 | Karlberg |
Sweden Ettan - Södra | |||
53 | Ljungskile SK | 1‑0 | Jonkopings Sodra IF |
56 | Onsala | 1‑0 | Norrby IF |
58 | Lund | 0‑0 | Tvååker |
59 | Ariana | 0‑1 | Trollhättan |
Sweden Division 2 - Norra Götaland | |||
FT | Lidköping | 3‑0 | IFK Skövde |
Sweden Division 2 - Norra Svealand | |||
55 | Viggbyholms IK | 2‑0 | Kungsängen |
Sweden Division 2 - Norrland | |||
FT | Bergnäsets | 2‑0 | Sandviks |
Sweden Division 2 - Södra Svealand | |||
56 | Smedby | 0‑1 | Haninge |
FT | Arameiska / Syrianska | 3‑0 | Mjölby |
FT | Atvidabergs | 3‑0 | Syrianska FC |
Sweden Division 2 - Västra Götaland | |||
FT | Bergdalens | 2‑1 | Astrio |
Sweden Division 2 - Östra Götaland | |||
54 | Kristianstad | 0‑1 | Hässleholms IF |
FT | Balkan | 0‑0 | Räppe |
Sweden Elitettan | |||
55 | Kalmar W | 0‑3 | Eskilstuna United |
FT | Uppsala W | 1‑0 | Sunnanå |
Switzerland 1. Liga Classic - Group 1 | |||
FT | Yverdon Sport II | 5‑0 | Portalban / Gletterens |
Switzerland AXA Women’s Super League | |||
58 | Servette Chênois W | 0‑0 | Young Boys W |
Switzerland 2. Liga Interregional - Group 1 | |||
14:00 | Farvagny / Ogoz | ‑ | Echichens |
Switzerland 2. Liga Interregional - Group 4 | |||
13:00 | Widnau | ‑ | Frauenfeld |
Tajikistan Vysshaya Liga | |||
FT | Istiqlol | 6‑1 | Eskhata |
FT | Ravshan | 3‑0 | Kuktosh |
Thailand Thai League 1 | |||
FT | Khon Kaen United | 5‑1 | Sukhothai FC |
FT | Nakhon Pathom | 1‑3 | Bangkok Glass |
FT | Ratchaburi | 2‑2 | Port FC |
Togo Championnat National | |||
15:00 | Binah | ‑ | Gbikinti Bassar |
01:00 | Doumbé de Mango | ‑ | Tambo |
15:00 | Dynamic Togolais | ‑ | ASKO de Kara |
01:00 | Entente II | ‑ | Gbohloé-su des Lacs |
15:00 | Espoir | ‑ | Kara |
15:00 | Gomido | ‑ | Unisport |
01:00 | OTR | ‑ | Barracuda |
15:00 | Semassi | ‑ | Kakadl |
Trinidad-And-Tobago Pro League | |||
21:00 | Club Sando | ‑ | La Horquetta Rangers |
21:00 | Defence Force | ‑ | Cunupia |
21:00 | Phoenix | ‑ | Morvant Caledonia United |
21:00 | Point Fortin | ‑ | Athletic Club |
21:00 | Police | ‑ | Central |
Tunisia Cup | |||
77 | Progrès Sakiet Eddaïer | 1‑0 | CA Bizertin |
78 | Olympique Beja | 1‑1 | Jerba |
84 | US Monastirienne | 0‑0 | AS Gabes |
85 | Sporting Ben Arous | 2‑2 | Jeunesse Sportive Omrane |
Turkey Süper Lig | |||
17:00 | Galatasaray | ‑‑ | Fenerbahce |
Ukraine Premier League | |||
45 | Dnipro-1 | 1‑1 | Shakhtar Donetsk |
51 | LNZ Cherkasy | 0‑1 | Zorya Luhansk |
75 | Vorskla Poltava | 3‑1 | FC Obolon |
FT | FC Metalist 1925 | 3‑3 | Polessya |
FT | FC Minaj | 3‑2 | Kolos Kovalivka |
FT | FC Rukh Vynnyky | 2‑0 | Chornomorets Odesa |
FT | Veres Rivne | 2‑2 | Oleksandria |
Ukraine Persha Liga | |||
FT | Chernihiv | 3‑3 | Nyva Ternopil |
FT | Dinaz Vyshhorod | 0‑0 | Metalist Kharkiv |
FT | Hirnyk-Sport | 2‑3 | Bukovyna |
FT | Kremin' | 1‑0 | Khust City |
FT | Metalurh Zaporizhya | 1‑0 | Podillya Khmelnytskyi |
Ukraine Druha Liga | |||
FT | Druzhba | 1‑1 | Rukh Vynnyky II |
FT | UCSA | 4‑0 | Trostianets |
FT | Zvyahel | 1‑0 | Skala 1911 Stryi |
United-Arab-Emirates Division 1 | |||
15:10 | Al Fujairah SC | ‑ | Al Ramms |
45 | Al Hamriyah | 0‑0 | Al Taawon |
45 | Al Jazira Al Hamra | 0‑1 | Al Urooba |
45 | Al-Arabi SC | 1‑1 | Dubai United |
45 | Al-Dhafra | 2‑1 | Gulf United |
45 | Dibba Al Hisn | 2‑1 | City |
45 | Masafi | 1‑1 | Al Thaid |
45 | Masfut | 0‑0 | Dibba Al-Fujairah |
Uruguay Primera División - Apertura | |||
19:00 | Boston River | ‑‑ | Cerro |
16:30 | Danubio | ‑‑ | Racing Montevideo |
21:30 | Wanderers | ‑‑ | Cerro Largo |
Uruguay Segunda División | |||
19:00 | Atenas | ‑ | Colon |
19:30 | Tacuarembo | ‑ | Plaza Colonia |
FT | Sud America | 2‑1 | Albion |
FT | Uruguay Montevideo | 1‑2 | Juventud |
USA Major League Soccer | |||
00:30 | Inter Miami CF | ‑‑ | D.C. United |
16 | New England | 0‑0 | Philadelphia |
16 | New York City | 1‑0 | NY Red Bulls |
17 | Charlotte FC | 0‑0 | LA Galaxy |
17 | Cincinnati | 0‑0 | St. Louis City |
17 | Toronto FC | 2‑0 | Montreal |
FT | Austin FC | 3‑2 | Sporting KC |
FT | Chicago | 1‑3 | Columbus |
FT | Houston | 1‑1 | FC Dallas |
FT | Minnesota United FC | 2‑1 | Portland |
FT | Real Salt Lake | 5‑3 | Colorado |
FT | San Jose | 0‑1 | Orlando |
FT | Seattle | 1‑1 | Vancouver |
USA NWSL Women | |||
22:00 | Gotham FC W | ‑‑ | Chicago Red Stars W |
23:00 | Seattle Reign W | Orlando Pride W | |
26 | Washington Spirit W | 1‑2 | Angel City W |
FT | Kansas City W | 3‑3 | Racing Louisville W |
USA USL Championship | |||
20 | FC Tampa Bay Rowdies | 1‑0 | FC Tulsa |
45 | Indy Eleven | 2‑0 | Hartford Athletic |
45 | Loudoun United | 1‑0 | Monterey Bay |
45 | Pittsburgh Riverhounds | 1‑0 | North Carolina |
FT | Las Vegas Lights FC | 2‑2 | Louisville City FC |
FT | Oakland Roots | 2‑1 | Orange County SC |
FT | Phoenix Rising | 2‑0 | Miami FC |
USA USL League Two | |||
01:00 | AHFC Royals | ‑‑ | Hill Country Lobos |
01:00 | Bavarian | ‑‑ | Minneapolis City |
01:00 | Blue Goose | ‑‑ | Mississippi Brilla |
00:00 | Boston City | ‑‑ | Vermont Green |
00:00 | Buffalo | ‑‑ | Toledo Villa |
00:00 | Cedar Stars Rush | ‑‑ | Manhattan |
00:00 | Fort Wayne | ‑‑ | Dayton Dutch Lions |
22:00 | Lane United | ‑‑ | Midlakes United |
00:00 | Lehigh Valley United | ‑‑ | Reading United |
23:00 | Long Island Rough Riders | ‑‑ | New Jersey Copa |
01:00 | Louisiana Krewe | ‑‑ | Little Rock Rangers |
23:00 | Miami AC | ‑‑ | Sarasota Paradise |
00:00 | Oakland County | ‑‑ | Union Macomb |
00:00 | South Bend Lions | ‑‑ | Flint City Bucks |
00:00 | St. Charles | ‑‑ | Chicago City |
22:00 | Tacoma Stars | ‑‑ | Ballard |
00:00 | Virginia Beach United | ‑‑ | Charlottesville Blues |
00:00 | Wake | ‑‑ | SC United Bantams |
22:00 | West Seattle Junction | ‑‑ | Capital FC |
00:00 | Western Mass Pioneers | ‑‑ | Pathfinder |
23:30 | Weston FC | ‑‑ | Swan City |
FT | Corpus Christi | 1‑0 | Houston Sur |
FT | Ironbound | 0‑4 | Hudson Valley Hammers |
FT | Peoria | 4‑0 | Chicago Dutch Lions |
FT | Redlands | 1‑4 | Capo II |
FT | Rochester | 2‑1 | St. Croix |
FT | Sueno | 1‑2 | River Light |
FT | Utah United | 1‑2 | Utah Avalanche |
USA USL League One | |||
23:00 | Spokane Velocity | ‑‑ | Forward Madison FC |
20 | Tormenta FC | 1‑0 | Chattanooga |
45 | Richmond Kickers | 0‑0 | Greenville Triumph SC |
USA NISA | |||
00:00 | Michigan Stars | ‑ | Club De Lyon |
45 | Maryland Bobcats | 1‑0 | Savannah Clovers |
USA MLS Next Pro | |||
20:00 | Fort Lauderdale CF | ‑ | Carolina Core |
20:00 | Minnesota United II | ‑ | Tacoma Defiance |
20:00 | New England II | ‑ | Bethlehem Steel |
22:00 | New York Red Bulls II | ‑ | FC Cincinnati II |
FT | Huntsville City | 2‑3 | Atlanta United II |
FT | North Texas SC | 2‑1 | Portland Timbers II |
Uzbekistan Super League | |||
49 | Olmaliq | 2‑2 | Sogdiana |
52 | Navbahor | 0‑0 | Neftchi Baku |
Venezuela Primera División | |||
22:30 | Carabobo FC | ‑ | Angostura FC |
FT | Metropolitanos FC | 5‑2 | UCV |
Venezuela Segunda División | |||
21:00 | Aragua FC | ‑ | Fundación Lara Deportiva |
20:30 | Atletico el Vigia FC | ‑ | Urena SC |
20:30 | Atlético La Cruz | ‑ | Dinamo de Puerto La Cruz |
20:30 | Petare FC | ‑ | Bolívar |
21:00 | Trujillanos | ‑ | Real Frontera |
Vietnam V.League 2 | |||
FT | Bình Phước | 3‑0 | Dong Nai |
FT | Hòa Bình | 0‑0 | Phu Dong |
FT | Pho Hien | 4‑1 | Long An |
World Friendlies | |||
45 | Sudan | 1‑0 | Tanzania |
World CAF Confederation Cup | |||
18:00 | Zamalek | ‑ | Renaissance Berkane |
World OFC Champions League | |||
FT | Magenta | 0‑0 | Pirae |
FT | Vaivase-Tai | 1‑5 | Ifira Black Bird |
World Friendlies Clubs | |||
03:30 | Montedio Yamagata | ‑‑ | Fukushima United |
06:00 | Oita Trinita | ‑‑ | Kitakyushu |
06:00 | Roasso Kumamoto | ‑‑ | Kagoshima United |
04:00 | Shimizu S-Pulse | ‑‑ | Matsumoto Yamaga |
World All-Island Cup - Women | |||
18:00 | Sligo Rovers W | ‑ | Glentoran BU W |
FT | Crusaders W | 2‑2 | Shamrock Rovers W |
World AFC U17 Asian Cup - Women | |||
FT | China PR U17 | 1‑2 | South Korea U17 W |
FT | North Korea U17 W | 1‑0 | Japan U17 |
Zambia Super League | |||
79 | Man Utd Zambia Academy | 0‑0 | Green Buffaloes |
FT | Nkana | 1‑0 | Kansanshi Dynamos |
Zimbabwe Premier Soccer League | |||
FT | CAPS United | 1‑1 | Dynamos |
FT | Chicken Inn | 3‑2 | Simba Bhora |
FT | Manica Diamonds | 2‑0 | Green Fuel |
All kick-offs UK time
Back to top