Live Football Scores (Mon 06‑May‑2024)
England Premier League | |||
---|---|---|---|
20:00 | Crystal Palace | Man Utd | |
France Ligue 1 | |||
20:00 | Lille | Olympique Lyonnais | |
Italy Serie A | |||
17:00 | Salernitana | Atalanta | |
19:45 | Udinese | Napoli | |
England League Two | |||
15:00 | Crawley Town | MK Dons | |
17:30 | Crewe | Doncaster | |
Algeria Ligue 1 | |||
19:00 | USM Alger | ‑ | JS Kabylie |
Antigua-And-Barbuda Premier Division | |||
01:00 | Grenades | ‑ | Ottos Rangers |
Argentina Primera Nacional | |||
FT | Quilmes | 1‑1 | Alvarado |
Argentina Primera B Metropolitana | |||
19:30 | Fénix | ‑ | Colegiales |
Argentina Primera C | |||
19:30 | Berazategui | ‑ | Leandro N. Alem |
Argentina Torneo Promocional Amateur | |||
19:30 | Barrancas UMET | ‑ | Atletico Pilar |
19:00 | Estrella Del Sur | ‑ | Nautico Hacoaj |
Australia Victoria NPL | |||
10:45 | Oakleigh Cannons | ‑‑ | Moreland City |
Australia Victoria NPL 2 | |||
11:30 | Brunswick City | ‑ | Preston Lions |
11:30 | Bulleen Lions | ‑ | Western United II |
11:30 | Kingston City | ‑ | Melbourne Victory II |
Azerbaidjan Premyer Liqa | |||
16:00 | Səbail | ‑ | Gabala FK |
Brazil Serie A | |||
00:00 | Juventude | ‑‑ | Atletico Goianiense |
Brazil Serie B | |||
23:00 | Ceara | ‑‑ | CRB |
00:00 | Ponte Preta | ‑‑ | Amazonas |
Brazil Brasileiro Women | |||
20:30 | Botafogo W | ‑‑ | Corinthians W |
23:00 | Cruzeiro W | ‑‑ | Palmeiras W |
Brazil Serie C | |||
00:00 | Londrina | ‑ | CSA |
00:00 | São Bernardo | ‑ | Ferroviario |
Brazil Serie D | |||
00:00 | Águia de Marabá | ‑ | Fluminense PI |
Brazil Gaúcho - 2 | |||
23:30 | Veranópolis | ‑ | Passo Fundo |
Brazil Goiano - 2 | |||
23:00 | Grêmio Anápolis | ‑ | ABECAT Ouvidorense |
Brazil Catarinense U20 | |||
19:00 | Chapecoense U20 | ‑ | Barra SC U20 |
Brazil Matogrossense 2 | |||
00:00 | Operário MT | ‑ | Atlético Matogrossense |
Bulgaria First League | |||
18:15 | Botev Plovdiv | ‑‑ | CSKA 1948 |
15:45 | Slavia Sofia | ‑‑ | Arda Kardzhali |
Canada League 1 Ontario | |||
01:00 | Vaughan Azzurri | ‑ | Guelph United |
00:00 | Woodbridge Strikers | ‑ | North Toronto Nitros |
Chile Primera División | |||
FT | O'Higgins | 0‑5 | Audax Italiano |
Chile Primera B | |||
23:00 | La Serena | ‑ | San Marcos de Arica |
Chile Segunda División | |||
19:00 | Lautaro de Buin | ‑ | D. Puerto Montt |
FT | San Antonio Unido | 2‑1 | Real San Joaquín |
Colombia Primera A | |||
FT | Once Caldas | 2‑0 | La Equidad |
Colombia Primera B | |||
22:00 | Cortulua | ‑ | Desportivo Huila |
21:00 | Depor FC | ‑ | Popayan |
Congo Ligue 1 | |||
18:00 | JS Talangaï | ‑ | Inter Club |
15:00 | Nouvelle Génération | ‑ | Jeunesse Unie de Kintélé |
Denmark Superliga | |||
18:00 | Vejle | ‑‑ | OB Odense |
Ecuador Liga Pro | |||
45 | Emelec | 1‑0 | CD Universidad Catolica |
Egypt Premier League | |||
17:00 | El Geish | ‑ | Al Masry |
17:00 | Pyramids FC | ‑ | Future FC |
England Premier League 2 Division One | |||
19:00 | Fulham U21 | ‑‑ | Nott'm Forest U21 |
14:00 | Sunderland U21 | ‑‑ | Wolves U21 |
12:00 | Tottenham U21 | ‑‑ | Aston Villa U21 |
England Professional Development League | |||
12:00 | Sheffield Utd U21 | ‑ | Crewe U21 |
England National League - South - Play-offs | |||
15:00 | Worthing | ‑ | Braintree Town |
England Non League Div One - Play-offs | |||
15:00 | Bedford Town | ‑ | Waltham Abbey |
15:00 | Frome Town | ‑ | Bristol Manor Farm |
England Non League Premier - Isthmian - Play-offs | |||
15:00 | Chatham Town | ‑ | Enfield Town |
England Non League Premier - Northern - Play-offs | |||
15:00 | Macclesfield | ‑ | Marine |
England Non League Premier - Southern South - Play-offs | |||
15:00 | AFC Totton | ‑ | Salisbury |
England Non League Premier - Southern Central - Play-offs | |||
15:00 | AFC Telford | ‑ | Leamington |
Estonia Esiliiga A | |||
17:00 | FCI Levadia II | ‑ | Tallinna Kalev II |
Germany Frauen Bundesliga | |||
18:30 | Nurnberg W | ‑‑ | RB Leipzig W |
Germany Oberliga - Rheinland-Pfalz / Saar | |||
18:00 | Dudenhofen | ‑ | Eintracht Trier |
Ghana Premier League | |||
16:00 | Accra Lions | ‑‑ | Aduana Stars |
Guatemala Primera Division | |||
02:00 | Suchitepéquez | ‑ | Aurora |
Hungary NB II | |||
19:00 | Honved | ‑ | Vasas |
Iceland Úrvalsdeild | |||
20:15 | Breidablik | ‑ | Valur Reykjavík |
Iran Persian Gulf Pro League | |||
18:00 | Esteghlal FC | ‑ | ZOB Ahan |
17:00 | Foolad FC | ‑ | Tractor Sazi |
17:00 | Malavan | ‑ | Havadar |
15:45 | Nassaji Mazandaran | ‑ | Persepolis FC |
14:30 | Paykan | ‑ | Aluminium Arak |
17:00 | Sanat Naft | ‑ | Mes Rafsanjan |
15:40 | Sepahan FC | ‑ | Esteghlal Khuzestan |
Ireland Premier Division | |||
17:00 | Bohemians Dublin | Galway Utd | |
19:45 | Derry City | Shelbourne | |
13:00 | Drogheda | Dundalk | |
17:00 | Shamrock Rovers | Waterford | |
17:00 | Sligo Rovers | St Patricks | |
Ireland First Division | |||
17:00 | Bray | ‑‑ | Finn Harps |
17:00 | Cork City | ‑‑ | Wexford Youths |
17:00 | Longford | ‑‑ | Kerry |
17:00 | Treaty United | ‑‑ | Athlone |
17:00 | UCD | ‑‑ | Cobh Ramblers |
Israel Ligat Ha'al | |||
18:30 | Beitar Jerusalem | ‑‑ | FC Ashdod |
18:30 | Bnei Sakhnin | ‑‑ | Maccabi Tel Aviv |
18:30 | Hapoel Hadera | ‑‑ | Maccabi Petah Tikva |
Italy Serie A Women | |||
17:00 | Fiorentina W | ‑‑ | Juventus W |
Italy Campionato Primavera - 1 | |||
12:00 | Empoli U19 | ‑ | Sassuolo U19 |
14:00 | Lecce U19 | ‑ | Milan U19 |
16:00 | Torino U19 | ‑ | Sampdoria U19 |
Jamaica Premier League | |||
87 | Waterhouse | 1‑1 | Mount Pleasant Academy |
Japan J1 League | |||
06:00 | Fukuoka | ‑‑ | Kawasaki Frontale |
05:05 | Gamba Osaka | ‑‑ | Cerezo Osaka |
08:00 | Kashiwa Reysol | ‑‑ | Kashima Antlers |
06:00 | Kyoto Sanga | ‑‑ | Machida Zelvia |
07:00 | Sanfrecce Hiroshima | ‑‑ | Nagoya Grampus Eight |
06:00 | Sapporo | ‑‑ | FC Tokyo |
08:00 | Shonan | ‑‑ | Sagan Tosu |
05:00 | Tokyo Verdy | ‑‑ | Jubilo Iwata |
09:00 | Urawa Red Diamonds | ‑‑ | Yokohama FM |
05:00 | Vissel Kobe | ‑‑ | Albirex Niigata |
Japan J2 League | |||
06:00 | Blaublitz Akita | ‑‑ | Ventforet Kofu |
07:00 | Ehime FC | ‑‑ | Iwaki FC |
11:00 | JEF United Chiba | ‑‑ | Yokohama FC |
06:00 | Kagoshima United | ‑‑ | Vegalta Sendai |
06:00 | Mito Hollyhock | ‑‑ | Roasso Kumamoto |
06:00 | Oita Trinita | ‑‑ | V-Varen Nagasaki |
06:00 | Okayama | ‑‑ | Tokushima Vortis |
06:00 | Renofa Yamaguchi | ‑‑ | Montedio Yamagata |
06:00 | Thespakusatsu Gunma | ‑‑ | Shimizu S-Pulse |
06:00 | Tochigi SC | ‑‑ | Fujieda MYFC |
Japan J3 League | |||
11:00 | FC Gifu | ‑‑ | Kitakyushu |
05:00 | FC Imabari | ‑‑ | Kataller Toyama |
05:00 | FC Osaka | ‑‑ | FC Ryukyu |
06:00 | Fukushima United | ‑‑ | Nara Club |
06:00 | Kamatamare Sanuki | ‑‑ | Azul Claro Numazu |
06:00 | Kanazawa | ‑‑ | Gainare Tottori |
06:00 | Omiya Ardija | ‑‑ | Matsumoto Yamaga |
06:00 | Tegevajaro Miyazaki | ‑‑ | Nagano Parceiro |
05:00 | Vanraure Hachinohe | ‑‑ | Grulla Morioka |
06:00 | YSCC Yokohama | ‑‑ | SC Sagamihara |
Japan Japan Football League | |||
05:00 | Okinawa SV | ‑ | Suzuka Unlimited |
Japan WE League | |||
05:00 | Albirex Niigata W | ‑ | INAC Kobe Leonessa W |
07:30 | Cerezo Osaka W | ‑ | Omiya Ardija Ventus W |
06:00 | Elfen Saitama W | ‑ | Urawa Reds W |
06:00 | Nojima Stella W | ‑ | Sanfrecce Hiroshima W |
07:00 | Parceiro Nagano W | ‑ | Tokyo Verdy Beleza W |
05:00 | Vegalta Sendai | ‑ | JEF United W |
Jordan Cup | |||
18:45 | Moghayer Al Sarhan | ‑ | Al Wihdat |
16:00 | Sahab | ‑ | Al Faisaly |
Kenya FKF Premier League | |||
13:00 | Tusker | ‑‑ | Nzoia Sugar |
Kenya Super League | |||
10:00 | MCF | ‑ | Nairobi United |
Kuwait Premier League | |||
17:00 | Al Fahaheel | ‑ | Al Kuwait |
Latvia Virsliga | |||
14:00 | Liepajas Metalurgs | ‑ | Metta / LU |
Lithuania Cup | |||
17:00 | Dainava | ‑ | Hegelmann Litauen |
18:15 | VGTU Vilkai | ‑ | FKS Ukmergė |
17:30 | Zalgiris | ‑ | FK Panevezys |
Mali Première Division | |||
17:30 | Afrique Football Élite | ‑ | Stade Malien Bamako |
19:30 | Koro | ‑ | COB |
Mexico Liga MX | |||
45 | CF Pachuca | 0‑0 | Necaxa |
Mexico Liga de Expansión MX | |||
FT | Leones Negros UDG | 3‑1 | CA La Paz |
Mexico U23 League | |||
FT | Atlético San Luis U23 | 1‑1 | Club León U23 |
Netherlands Eredivisie | |||
19:00 | Excelsior | ‑‑ | N.E.C. |
Nigeria NPFL | |||
16:00 | Remo Stars | ‑‑ | Rivers United |
Northern-Ireland Premiership | |||
15:00 | Crusaders | ‑‑ | Coleraine |
Norway 2. Division - Group 1 | |||
17:00 | Flekkerøy | ‑ | Viking II |
Norway 3. Division - Girone 1 | |||
18:00 | Djerv | ‑ | Haugesund II |
Norway 3. Division - Girone 2 | |||
15:00 | Sandefjord II | ‑ | Sandnes Ulf II |
Norway 3. Division - Girone 3 | |||
18:00 | Åssiden IF | ‑ | KFUM II |
18:00 | Ullern | ‑ | Sarpsborg 08 II |
Norway 3. Division - Girone 4 | |||
14:00 | Strømsgodset II | ‑ | Mosjøen |
Norway 3. Division - Girone 5 | |||
18:00 | Molde II | ‑ | Spjelkavik |
17:00 | Skedsmo | ‑ | Kristiansund II |
Norway 3. Division - Girone 6 | |||
17:00 | HamKam II | ‑ | Elverum |
Paraguay Division Profesional - Apertura | |||
26 | Sol de America | 0‑0 | 2 de Mayo |
Paraguay Division Intermedia | |||
22:15 | Resistencia | ‑ | Sportivo Carapeguá |
Peru Primera División | |||
20:30 | Atletico Grau | ‑ | Sport Huancayo |
Peru Segunda División | |||
21:30 | Deportivo Llacuabamba | ‑ | Juan Pablo II College |
18:45 | U. San Martin | ‑ | Deportivo Coopsol |
Poland Ekstraklasa | |||
18:00 | Pogon Szczecin | ‑‑ | Puszcza Niepolomice |
Poland I Liga | |||
17:00 | Zaglebie Sosnowiec | ‑‑ | Wisla Krakow |
Poland II Liga - East | |||
17:15 | GKS Jastrzebie | ‑ | Chojniczanka Chojnice |
Portugal Segunda Liga | |||
20:15 | AVS | ‑‑ | Mafra |
Portugal Taça Revelação U23 | |||
12:00 | Santa Clara U23 | ‑ | Benfica U23 |
Qatar Emir Cup | |||
18:00 | Al-Arabi SC | ‑ | Al-Sailiya |
15:15 | Al-Duhail SC | ‑ | Al Shamal |
Romania Liga I | |||
13:00 | AFC Hermannstadt | ‑‑ | Politehnica Iasi |
19:00 | CS Uni Craiova | ‑‑ | Steaua Bucharest |
16:00 | UTA Arad | ‑‑ | U Craiova 1948 |
Russia Premier League | |||
18:30 | CSKA Moscow | ‑‑ | Rubin Kazan |
16:00 | Fakel Voronezh | ‑‑ | Zenit St Petersburg |
18:30 | Lokomotiv Moscow | ‑‑ | Rostov |
13:45 | Ural | ‑‑ | Baltika |
Saudi-Arabia Pro League | |||
19:00 | Al-Ahli Jeddah | ‑‑ | Al-Hilal |
Saudi-Arabia Division 1 | |||
17:30 | Al Jabalain | ‑ | Al-Ain |
16:55 | Al-Adalah | ‑ | Al Bukayriyah |
18:50 | Ohod | ‑ | Al-Qadisiyah FC |
Somalia Somali Premier League | |||
01:00 | Midnimo | ‑ | Jeenyo |
South-Korea K League 1 | |||
08:30 | Gwangju FC | ‑‑ | Daejeon Citizen |
06:00 | Jeju United FC | ‑‑ | Daegu FC |
South-Korea K League 2 | |||
06:00 | Cheonan City | ‑‑ | Ansan Greeners |
08:30 | Seoul E-Land FC | ‑‑ | Cheongju |
South-Korea WK-League | |||
06:00 | Boeun Sangmu | ‑ | Changnyeong |
06:00 | Gumi Sportstoto | ‑ | Incheon Red Angels |
06:00 | Hwacheon KSPO | ‑ | Gyeongju |
06:00 | Suwon FMC | ‑ | FC Seoul |
Sweden Allsvenskan | |||
18:10 | Gais | ‑‑ | IFK Goteborg |
Sweden Superettan | |||
18:00 | Varbergs Bois | ‑ | Trelleborgs FF |
Tanzania Ligi kuu Bara | |||
18:30 | Coastal Union | ‑‑ | Tanzania Prisons |
12:00 | Ihefu FC | ‑‑ | Namungo FC |
14:00 | Mtibwa Sugar | ‑‑ | Azam |
16:15 | Simba SC | ‑‑ | Kitayosce |
Tunisia Ligue 2 | |||
15:00 | CO Medenine | ‑ | CS Chebba |
Turkey Süper Lig | |||
18:00 | Antalyaspor | ‑‑ | Pendikspor |
18:00 | Konyaspor | ‑‑ | Fenerbahce |
Turkey 3. Lig - Play-offs | |||
18:00 | Anadolu Üniversitesi | ‑ | Efeler 09 Spor |
14:00 | Kütahyaspor | ‑ | Kuşadasıspor |
14:00 | Tokat Bld Plevnespor | ‑ | Muş Menderesspor |
18:00 | Yeni Orduspor | ‑ | Ayvalıkgücü Belediyespor |
Ukraine Premier League | |||
11:00 | Dnipro-1 | ‑‑ | Kryvyi Rih |
16:00 | Veres Rivne | ‑‑ | FC Minaj |
United-Arab-Emirates Pro League | |||
17:45 | Al Bataeh | ‑ | Al-Wasl FC |
15:05 | Al-Ittihad Kalba | ‑ | Emirates Club |
15:05 | Khorfakkan | ‑ | Al Ain |
17:45 | Shabab Al Ahli Dubai | ‑ | Sharjah FC |
USA NWSL Women | |||
FT | Bay FC | 1‑2 | Chicago Red Stars W |
USA MLS Next Pro | |||
45 | Swope Park Rangers | 0‑1 | North Texas SC |
76 | Real Monarchs SLC | 2‑3 | Los Angeles II |
Uzbekistan Super League | |||
14:00 | Qizilqum | ‑ | Neftchi Baku |
Venezuela Primera División | |||
26 | Puerto Cabello | 0‑1 | Carabobo FC |
World CONMEBOL U20 Femenino | |||
03:00 | Brazil U20 W | ‑ | Peru U20 W |
03:00 | Paraguay U20 W | ‑ | Colombia U20 W |
All kick-offs UK time
Back to top