The Fishy - Grimsby Town FC

Football Results (Sat 04‑May‑2019)

England flag England Premier League
FTBournemouth1-0Tottenham
FTCardiff2-3Crystal Palace
FTNewcastle2-3Liverpool
FTWest Ham3-0Southampton
FTWolverhampton1-0Fulham
England flag England League 1
FTBlackpool0-3Gillingham
FTBradford0-0AFC Wimbledon
FTBristol Rovers2-1Barnsley
FTCharlton4-0Rochdale
FTDoncaster2-0Coventry
FTLuton3-1Oxford Utd
FTPeterborough3-1Burton Albion
FTPlymouth3-2Scunthorpe
FTPortsmouth1-1Accrington Stanley
FTShrewsbury0-0Walsall
FTSouthend2-1Sunderland
FTWycombe1-0Fleetwood Town
England flag England League 2
FTBury1-1Port Vale
FTCrawley Town3-1Tranmere
FTForest Green0-0Exeter
FTGrimsby2-0Crewe
FTLincoln City0-3Colchester
FTMacclesfield1-1Cambridge Utd
FTMK Dons1-0Mansfield
FTMorecambe1-1Newport County
FTOldham2-5Northampton
FTStevenage2-0Cheltenham
FTSwindon3-1Notts County
FTYeovil0-0Carlisle
England flag England National League:: play-off
FTSolihull Moors0-1AFC Fylde
Northern Ireland flag Northern Ireland Irish Cup
13:30Ballinamallard United FC-Crusaders
FTBallinamallard United FC0-3Crusaders
Scotland flag Scotland Premiership
FTAberdeen0-3Celtic
FTDundee0-1Hamilton
FTHearts0-1Kilmarnock
FTMotherwell1-1St Mirren
FTSt Johnstone1-1Livingston
Scotland flag Scotland Championship
FTAyr1-1Alloa
FTFalkirk3-2Ross County
FTInverness CT1-0Dunfermline
FTMorton1-0Dundee Utd
FTQueen of Sth0-3Partick Thistle
Scotland flag Scotland League 1
FTArbroath1-1Dumbarton
FTBrechin1-1Stenhousemuir
FTEast Fife2-3Forfar
FTMontrose1-1Raith Rovers
FTStranraer1-4Airdrie Utd
Scotland flag Scotland League 2
FTAlbion0-2Annan Athletic
FTCowdenbeath2-1Clyde
FTElgin2-0Berwick
FTQueen's Park0-2Peterhead
FTStirling0-0Edinburgh City
Scotland flag Scotland League 2:: play-off
FTCove Rangers3-0East Kilbride
Africa Champions League:: play-off
FTMamelodi Sundowns0-0Wydad Casablanca
FTTP Mazembe0-0Esperance
Algeria flag Algeria Ligue 1
FTUSM Bel Abbes1-0JS Saoura
Argentina flag Argentina Copa de la Superliga
FTAtletico Tucuman2-0Talleres
FTRiver Plate6-0Aldosivi
FTUnion Santa Fe1-3Tigre
Argentina flag Argentina Primera B Metropolitana
FTAtlanta3-0Colegiales
FTDeportivo Espanol1-0Justo Jose de Urquiza
FTFlandria2-0Sacachispas FC
FTTristan Suarez0-1Comunicaciones
Argentina flag Argentina Primera D
FTCentral Espanol3-0Juventud Unida San Miguel
FTReal Pilar0-0Puerto Nuevo
Austria flag Austria Bundesliga
14:00Admira Wacker-TSV 1860 Munchen
Austria flag Austria Bundesliga:: relegation
FTAdmira Wacker3-4Rapid Vienna
FTFC Wacker Innsbruck1-0TSV Prolactal Hartberg
FTMattersburg0-0SC Rheindorf Altach
Austria flag Austria Erste Liga
FTAustria Lustenau2-0Vorwaerts Steyr
FTWiener Neustadt1-0Amstetten
Bahrain Premiere League
FTAl Riffa4-2Muharraq
Belarus flag Belarus Premier
FTFC Torpedo Minsk0-1Dnyapro Mogilev
FTNeman Grodno0-0Torpedo Zhodino
Belgium flag Belgium First Division A:: EL play-off: group A
FTBeerschot Wilrijk3-2Westerlo
FTCharleroi2-0Sint Truidense VV
FTEupen3-2Oostende
Belgium flag Belgium First Division A:: EL play-off: group B
FTCercle Brugge2-3Union St.-Gilloise
FTKortrijk2-1Waasland-Beveren
Bolivia flag Bolivia Primera Division:: apertura
FTAurora3-1Always Ready
FTRoyal Pari1-2Bolivar
Bosnia and Herzegovina flag Bosnia and Herzegovina Premijer Liga
15:00NK Siroki Brijeg-FK Mladost Doboj Kakanj
15:00NK Siroki Brijeg-FK Mladost Doboj Kakanj
15:00Zeljeznicar-FK Sloboda Tuzla
15:00Zeljeznicar-FK Sloboda Tuzla
FTFK Krupa2-0FK Zvijezda 09
FTHsk Zrinjski Mostar1-1FK Radnik Bijeljina
FTNK Siroki Brijeg4-0FK Sloboda Tuzla
Brazil flag Brazil Serie A
FTPalmeiras1-0Internacional
FTVasco da Gama1-1Sport Club Corinthians Paulista
Brazil flag Brazil Serie B
FTAtletico Goianiense1-1Coritiba
FTCuiaba EC MT2-1Operario Fec PR
FTFigueirense FC SC2-2Sao Bento
FTLondrina EC PR1-0Brasil de Pelotas RS
FTParana Clube PR1-0CRB
FTVitoria2-1Vila Nova
Bulgaria flag Bulgaria First Professional League:: championship
FTCherno More Varna1-3CSKA Sofia
FTPFK Botev Plovdiv1-3Levski Sofia
Canada Premier League
FTCavalry FC2-1York 9 FC
FTHFX Wanderers FC2-1Forge FC
FTValour FC1-2FC Edmonton
Chile flag Chile Primera B
FTAC Barnechea0-0Santiago Morning
FTCD Santa Cruz1-3Deportes La Serena
FTDeportes Magallanes0-3CSD Rangers
FTDeportes Puerto Montt2-2Deportes Copiapo
FTSantiago Wanderers2-1CD Melipilla
FTUnion San Felipe2-3Club De Deportes Temuco Sadp
Chile flag Chile Primera División
FTCD OHiggins1-0Club Deportivo Universidad Catolica
FTHuachipato1-1Deportes Iquique
FTUniversidad de Concepcion1-2Curico Unido
China flag China Super League
FTGuangzhou Evergrande0-1Beijing Guoan
FTShandong Luneng2-0Hebei Zhongji
FTShanghai SIPG2-0Guangzhou R&F
FTWuhan Zall1-1Tianjin Teda
China flag China League 1
FTBeijing Sport University FC3-0Shaanxi Chang AN Athletic FC
FTHeilongjiang Lava Spring0-0Inner Mongolia Zhongyou FC
FTMeizhou Hakka FC0-1Guangdong Southern Tigers FC
FTShanghai Shenxin0-3Nantong Zhiyun FC
FTShijiazhuang Yongchang2-1Liaoning Whowin
FTSichuan Annapurna1-2Qingdao Huanghai FC
FTXinjiang Tianshan Leopard3-4Changchun Yatai
Croatia flag Croatia 1st League
FTHajduk Split3-2Inter Zapresic
FTNK Istra 19610-7Rijeka
Cyprus flag Cyprus 1st League:: Championship
FTAEK Larnaca1-1Nea Salamis
FTAEL Limassol3-2Omonia Nicosia
FTApoel Nicosia3-0Apollon Limassol
Czech Republic flag Czech Republic 2nd league
FTMFK Chrudim1-2Trinec
FTPardubice3-1Znojmo
FTSokolov0-2FC Brno
Denmark flag Denmark 2nd Division:: promotion
FTBrabrand3-2Middelfart BK
FTHIK Hellerup2-2Aarhus Fremad
FTKolding IF5-0Broenshoej BK
FTSkive1-0B 93 Kopenhagen
FTVanloese IF0-2Jammerbugt FC
Denmark flag Denmark 2nd Division:: relegation
FTDalum3-2Kjellerup
FTFC Sydvest 050-4Tarup-Paarup
FTFrem0-2Hilleroed
FTOdder IGF4-1Avarta
FTVejgaard1-2Skovshoved
Ecuador flag Ecuador Serie A
FTCD Olmedo3-1Emelec
FTCSD Macara3-0Aucas
Estonia flag Estonia Premium liiga
FTPaide Linnameeskond2-0Maardu Linnameeskond
FTTrans Narva0-1Tulevik Viljandi
Ethiopia Premier League
00:00Kedus Giorgis0-0Fasil Ketema
FTDedebit0-4Fasil Ketema
Finland flag Finland Ykkonen
FTEIF1-1TPS Turku
FTJaro3-0MyPa-47
FTTPV Tampere0-0Musan Salama
France flag France Ligue 1
FTBordeaux0-1Angers
FTGuingamp0-0Caen
FTParis Saint Germain1-1Nice
FTReims0-3Nimes
France flag France Ligue 2
FTLens1-0Clermont
Georgia flag Georgia Erovnuli Liga
FTDinamo Tbilisi5-1Sioni
FTFC WIT Georgia2-3FC Rustavi
FTTorpedo Kutaisi3-2Dinamo Batumi
Germany flag Germany Bundesliga
FTBayern Munich3-1Hannover 96
FTBorussia Monchengladbach2-2Hoffenheim
FTHertha Berlin3-1VFB Stuttgart
FTWerder Bremen2-2Borussia Dortmund
FTWolfsburg2-0Nurnberg
Germany flag Germany 2nd Bundesliga
FTHamburger0-3FC Ingolstadt 04
FTHeidenheim2-3SV Sandhausen
FTVfL Bochum 18484-2FC Magdeburg
Germany flag Germany 3rd Liga
FTCarl Zeiss Jena3-4FC Würzburger Kickers
FTHallescher FC1-2Preussen Munster
FTKaiserslautern4-0Unterhaching
FTKarlsruher2-1Sonnenhof Grossaspach
FTSportfreunde Lotte0-1Wehen Wiesbaden
FTZwickau5-2TSV 1860 Munchen
Germany flag Germany Regionalliga Bayern
FTAugsburg II4-1SpVgg Bayreuth
FTBurghausen2-0Nuernberg II
FTGreuther Fuerth II1-1VfB Eichstatt
FTSV Viktoria Aschaffenburg1-1VfR Garching
FTTSV 1860 Rosenheim3-4FV Illertissen
Germany flag Germany Regionalliga Nord
FTHannover 96 II1-1Wolfsburg II
FTSSV Jeddeloh II3-1TSV Havelse
FTWeiche Flensburg2-0SV Drochtersen/Assel
Germany flag Germany Regionalliga Nordost
FTChemnitzer FC1-1ZFC Meuselwitz
FTHalberstadt1-1Viktoria Berlin
FTVfB Auerbach 19064-0Bischofswerdaer FV 1908
Germany flag Germany Regionalliga Südwest
FTFK 03 Pirmasens1-0VfR Wormatia 08 Worms
FTFreiburg II3-1TSG 1899 Hoffenheim II
FTFSV Frankfurt5-1SC Hessen Dreieich
FTSaarbrucken2-1SSV Ulm 1846
FTTSV Eintracht Stadtallendorf2-11. FSV Mainz 05 II
FTTSV Steinbach 19210-1FC-Astoria Walldorf
FTWaldhof Mannheim1-0SV 07 Elversberg
Germany flag Germany Regionalliga West
FTBorussia Dortmund II9-2SV 19 Straelen
FTFC Viktoria Koln1-1Verl
FTRot-Weiss Oberhausen1-1ROT Weiss Essen
FTSC Wiedenbrück1-1TV Herkenrath
FTSV Rodinghausen1-01. Fc Kaan-Marienborn
FTTSV Alemannia Aachen3-4Borussia Mönchengladbach II
Greece flag Greece Super League
FTApollon Smyrnis0-3Lamia
Hungary flag Hungary OTP BANK Liga
FTDebrecen1-3Kisvarda FC
FTDiosgyori VTK2-1Videoton
FTFerencvaros2-1Ujpest FC
FTHaladas1-1Paksi FC
FTMTK Budapest0-1Mezokovesd SE
FTPuskas FC Academy2-2Honved
Iceland flag Iceland 1st Deild
16:30Thor Akureyri-Afturelding
16:30Thor Akureyri-Afturelding
FTLeiknir Reykjavik4-1Magni
Iceland flag Iceland Urvalsdeild
FTHK Kopavogs2-2Breidablik
Ireland flag Ireland Premier Division
FTSligo Rovers2-1Shamrock Rovers
Israel flag Israel Ligat HaAl:: championship
FTHapoel Hadera1-2Maccabi Netanya FC
Israel flag Israel Ligat HaAl:: relegation
FTBeitar Jerusalem FC2-3FC Ashdod
FTHapoel Haifa FC0-3Maccabi Petach Tikva
FTHapoel Kiryat Shmona0-0Hapoel Raanana FC
FTHapoel Tel Aviv FC3-0Bnei Sakhnin
Italy flag Italy Serie A
FTChievo0-4SPAL
FTUdinese0-0Inter Milan
Italy flag Italy Serie B
FTAscoli1-2Palermo
FTCittadella3-0Verona
FTCremonese0-0Brescia
FTSpezia2-0Crotone
FTVenezia2-2Pescara
Italy flag Italy Serie C:: group A
14:30As Pro Piacenza 1919-Juventus U23
14:30As Pro Piacenza 1919-Juventus U23
FTAC Cuneo 19050-0Aurora Pro Patria 1919
FTAlessandria3-0Albissola
FTASDC Gozzano1-3Arzachena Costa Smeralda Calcio
FTEntella1-0Carrarese
FTLucchese1-0US Citta DI Pontedera
FTOlbia1-0Pro Vercelli
FTPisa3-0Novara
FTPistoiese0-3S.S. Arezzo
FTSiena2-0Piacenza
Japan flag Japan J. League
FTGamba Osaka0-0FC Tokyo
FTMatsumoto Yamaga0-2Cerezo Osaka
FTOita Trinita2-0Sagan Tosu
FTSapporo2-1Vissel Kobe
FTShonan1-1Nagoya Grampus Eight
Japan flag Japan J. League 2
FTAlbirex Niigata2-0Renofa Yamaguchi
FTKagoshima United2-1Kashiwa Reysol
FTOmiya Ardija2-1Ehime FC
Kenya flag Kenya Premier League
FTVihiga United2-1Chemelil Sugar
FTAl Tadhamon2-0AL Nasr SC
FTAl-Fahaheel2-4Al-Shabab
FTAl-Jahra1-0Al Kuwait SC
FTKazma SC1-3Al-Arabi
FTQadsia SC4-0Al-Salmiya SC
Latvia flag Latvia Virsliga
FTFK Spartaks4-3Ventspils
FTLiepajas Metalurgs0-0RFS
Lithuania flag Lithuania A Lyga
FTFC Stumbras0-3Vilniaus Riteriai
Malaysia flag Malaysia Super League
FTFelda United FC0-2Johor Darul Tazim
FTPetaling Jaya City FC2-0Pahang
FTPKNP FC2-2Terengganu
FTSelangor1-1Melaka United
Mexico flag Mexico Liga MX:: clausura
FTVeracruz0-2Club America
Moldova flag Moldova National Division
FTCodru2-5Dinamo-Auto
FTPetrocub-Hincesti1-0Zimbru
Montenegro flag Montenegro Telekom 1st CFL
FTBuducnost Podgorica0-0Zeta Golubovci
FTFK Iskra1-1Sutjeska
FTPetrovac0-0FK Lovcen
FTRudar Pljevlja3-1Mornar
FTTitograd Podgorica2-2Grbalj Radanovici
Morocco flag Morocco Botola Pro
FTFUS Rabat1-0FAR Rabat
FTMCO Oujda1-1Hassania Agadir
FTRapide Club Oued Zem3-3Raja Casablanca
Nigeria flag Nigeria NPFL:: group B
FTEl Kanemi Warriors2-2Go Round
North Macedonia flag North Macedonia Prva Liga
FTFK Belasica Strumica3-1Makedonija GjP
FTFK Rabotnicki Skopje0-1Shkendija
FTRenova9-1FK Pobeda
FTShkupi2-2Vardar
FTSileks3-0Fk Akademija Pandev
Norway flag Norway Eliteserien
15:00Mjondalen-Stabaek IF
FTMjoendalen1-0Stabaek IF
Norway flag Norway 2nd Division Avd.1
FTEgersunds3-0Nardo
FTFredrikstad5-3Arendal Fotball
FTStjordals/Blink1-1Brattvag
Norway flag Norway 2nd Division Avd.2
FTFloro1-0Asker
FTFram Larvik3-1Sotra SK
Norway flag Norway OBOS-ligaen
FTAalesunds FK3-1Sogndal
Paraguay flag Paraguay Division Profesional:: apertura
FTDeportivo Santani0-6Olimpia
Int.Luqueno2-0Cerro Porteno
Peru flag Peru Primera División:: apertura
FTCarlos A. Mannucci2-2Alianza Lima
FTCD UT Cajamarca2-2Deportivo Municipal
FTUnion Comercio0-1Ayacucho FC
Poland flag Poland 1st Liga
FTGKS Jastrzebie0-2LKS Lodz
FTNieciecza1-0Garbarnia
FTOdra Opole2-1Bytovia Bytow
FTRakow Czestochowa0-0GKS Tychy
Poland flag Poland 2nd Liga
15:00Ks Row 1964 Rybnik-Olimpia Elblag
15:00Ks Row 1964 Rybnik-PKS Olimpia Elblag
15:00Stal Stalowa Wola-Znicz Pruszkow
15:00ZKS Stal Stalowa Wola-MKS Znicz Pruszkow
17:10Widzew Lodz-Ruch Chorzow
17:10Widzew Lodz-Ruch Chorzow
FTBlekitni Stargard Szczecinski3-0SKRA Czestochowa
FTKs Row 1964 Rybnik1-2Olimpia Elblag
FTPogon Siedlce1-1Radomiak Radom
FTResovia0-2Olimpia Grudziadz
FTStal Stalowa Wola1-2Znicz Pruszkow
Poland flag Poland Ekstraklasa:: final
FTLech Poznan1-1Zaglebie Lubin
FTLegia Warsaw0-1Piast Gliwice
Poland flag Poland Ekstraklasa:: relegation
FTKorona Kielce0-0Miedz Legnica
Portugal flag Portugal Primeira Liga
FTBenfica5-1Portimonense
FTFeirense4-4GD Chaves
FTMaritimo1-0Braga
FTPorto4-0Aves
Portugal flag Portugal Segunda Liga
FTCD Cova da Piedade2-0Academica
FTPenafiel2-4AD Oliveirense
FTVarzim1-4Famalicao
Republic of Korea flag Republic of Korea K-League 1
FTJeju United FC2-0Gyeongnam FC
FTPohang Steelers2-1Ulsan Hyundai
FTSeongnam FC0-0Jeonbuk Motors
Republic of Korea flag Republic of Korea K-League 2
FTAsan Mugunghwa FC1-1Ansan Greeners FC
FTGwangju FC2-0Jeonnam Dragons
Romania flag Romania Liga I
14:00Dunarea Calarasi-Dinamo Bucharest
Romania flag Romania Liga I:: championship
FTViitorul Constanta3-1Acs Sepsi Osk Sfantu Gheorghe
Romania flag Romania Liga I:: relegation
FTFC Dunarea Calarasi1-0Dinamo Bucharest
Russia flag Russia Premier League
FTAkhmat Grozny1-1Zenit St Petersburg
FTArsenal Tula2-0Lokomotiv Moscow
FTUral0-1Spartak Moscow
Russia flag Russia 1st Division
FTFC Armavir2-1FC Nizhny Novgorod
FTFC Chertanovo Moscow1-0FC Spartak-2 Moscow
FTFC Krasnodar-22-1FC Baltika Kaliningrad
FTFC Luch Vladivostok0-2FC Shinnik Yaroslavl
FTFC Sibir Novosibirsk0-1Sochi
FTFC Ska-Khabarovsk3-1FC Zenit-2 St Petersburg
FTFC Tyumen0-0FC Khimki
FTMordovya1-0FC Rotor
FTTambov0-0FC Fakel Voronezh
FTTomsk1-0FC Avangard Kursk
Russia flag Russia 2nd Division:: center
10:00FC Zorkij Krasnogorsk-FC Khimki-M
10:00FC Zorkij Krasnogorsk-FC Khimki-M
11:00FK Kaluga-FC Ryazan
11:00FK Kaluga-FK Ryazan
11:00FK Kaluga-FC Ryazan
11:00Rotor Volgograd Ii-Saturn Ramenskoye
11:00Rotor Volgograd Ii-Saturn Ramenskoye
13:00Kvant Obninsk-Sokol Saratov
13:00Kvant Obninsk-FC Sokol Saratov
14:00Dinamo Bryansk-Torpedo Moscow
14:00FC Dynamo Bryansk-Torpedo Moscow
FTDinamo Bryansk3-0Torpedo Moscow
FTFC Zorkij Krasnogorsk1-1FC Khimki-M
FTKhimik Novomoskovsk0-1FK Salyut Energiya Belgorod
FTKvant Obninsk1-1Sokol Saratov
FTMetallurg Lipetsk1-0FC Strogino Moscow
Russia flag Russia 2nd Division:: south
12:30Dinamo Stavropol-Urozhay Krasnodar
13:00AF Ponedelnika Rostov ON Don-Legion-Dynamo Makhachkala
13:00AF Ponedelnika Rostov ON Don-Legion-Dynamo Makhachkala
13:30FK Angusht Nazran-SKA Rostov
FTChernomorets Novorossijsk2-0FK Biolog Novokubansk
FTDinamo Stavropol2-1Urozhay Krasnodar
FTFC Volgar Astrakhan2-0Druzhba Maikop
FTFK Angusht Nazran0-1SKA Rostov
FTSpartak Nalchik0-0FC Chayka Peschanokopskoye
Russia flag Russia 2nd Division:: west
FTFK Dolgoprudny3-0Leningradets
FTVeles Moscow1-1FC Kazanka Moscow
Rwanda flag Rwanda Championnat National
FTMarines0-0Gicumbi
FTMuhanga FC2-1Kiyovu Sports
San Marino Campionato:: play-off
FTFC Fiorentino0-1Tre Fiori
Singapore flag Singapore Sg. Premier League
FTDpmm FC2-0Home United FC
Slovakia flag Slovakia Fortuna League:: championship
FTSKF Sered2-2Zemplin Michalovce
Slovakia flag Slovakia Fortuna League:: relegation
FTAS Trencin1-4FC Nitra
FTSenica2-0Spartak Trnava
FTZeleziarne Podbrezova0-1Zlate Moravce
Slovenia flag Slovenia Prva Liga
FTAluminij0-3NK Domzale
South Africa flag South Africa Premier League
FTAmazulu Durban1-1Black Leopards
FTBidvest Wits3-1Baroka FC
FTCape Town City2-2Orlando Pirates
FTHighlands Park FC1-0Bloemfontein Celtic
FTKaizer Chiefs1-1Free State Stars
FTMaritzburg Utd3-1Supersport United
FTPolokwane City1-3Chippa United
Spain flag Spain LaLiga Santander
FTAlaves0-1Real Sociedad
FTCelta de Vigo2-0Barcelona
FTEspanyol3-0Atletico Madrid
FTLevante4-1Rayo Vallecano
Spain flag Spain LaLiga 1|2|3
FTAlcorcon0-0Osasuna
FTGimnastic0-1Extremadura
FTReal Zaragoza0-1Deportivo de La Coruna
FTTenerife2-1Las Palmas
Spain flag Spain Segunda B:: group I
FTLeonesa4-0RC Deportivo Fabril
FTReal Madrid Castilla3-0Coruxo F.C.
FTUnion de Salamanca1-1San Sebastian de los Reyes
Spain flag Spain Segunda B:: group II
14:00Real Union de Irun-CD Vitoria
14:00Real Union Irun-CD Vitoria
16:00CD Mirandes-Real Sociedad B
16:30UP Langreo-Gimnastica Torrelavega
16:30UP Langreo-RS Gimnastica de Torrelavega
16:30UP Langreo-Gimnastica Torrelavega
FTArenas Club de Getxo1-3UD Logrones
FTCD Mirandes2-1Real Sociedad B
FTReal Union Irun2-0CD Vitoria
FTSCD Durango0-3SD Leioa
Spain flag Spain Segunda B:: group III
FTAtletico Levante UD1-3CF Villarreal B
FTHercules CF1-0Ub Conquense
FTSD Ejea0-0UE Olot
Spain flag Spain Segunda B:: group IV
15:00Granada B-Real Balompedica Linense
FTAtletico Malagueno1-0Real Murcia Club De Futbol
FTAtletico Sanluqueno CF0-3Recreativo De Huelva
FTGranada B3-2Real Balompedica Linense
Sweden flag Sweden Allsvenskan
FTAIK Solna2-1AFC Eskilstuna
FTSirius2-4IFK Goteborg
Sweden flag Sweden Superettan
FTMjallby AIF2-1Oergryte IS
FTVasteraas SK1-2Varbergs Bois
Switzerland flag Switzerland Super League
FTBasel3-0FC Zurich
FTGrasshoppers0-1St Gallen
Switzerland flag Switzerland Challenge League
FTAarau3-0Lausanne Sports
FTChiasso1-2FC Vaduz
FTSchaffhausen0-2Servette FC
FTWinterthur2-0Wil
Turkey flag Turkey Super Lig
FTAnkaragucu2-2Caykur Rizespor
FTErzurum Buyuksehir Belediyespor2-0Bursaspor
FTKasimpasa1-3Fenerbahce
Turkey flag Turkey 1st Lig
FTAfjet Afyonspor0-0Osmanlispor
FTAltay Izmir2-1Eskisehirspor
FTElazigspor3-3Umraniyespor
FTIstanbulspor AS1-0Kardemir
Turkey flag Turkey 2nd Lig:: red group
12:30Fatih Karagumruk SK-Tokatspor
FTBAK Spor Klubu0-0Kirklarelispor
FTBandirmaspor2-1Fethiyespor
FTEtimesgut Belediyespor4-0Zonguldak Komurspor
FTKonya Anadolu Selcukspor4-3Menemen Belediye Spor
FTManisa Buyuksehir Belediyespor2-0Sivas Belediye Spor
FTPendikspor6-3Kahramanmarasspor AS
FTSanliurfaspor1-1Tuzlaspor
FTTarsus Idman Yurdu3-1Darica Genclerbirligi
Turkey flag Turkey 2nd Lig:: white group
FTAS Sariyer1-3Utas Usakspor A.s
FTBayrampasaspor1-0Amed Sportif Faaliyetler
FTBodrum Belediyesi Bodrumspor3-2Sancaktepe Belediye Spor
FTInegolspor1-1Ankara Demirspor
FTKastamonuspor2-1Gumushanespor
FTKeciorengucu5-0Manisaspor
FTNigde Anadolu FK2-2Hacettepe SK
FTSamsunspor3-0Sakaryaspor
Turkey flag Turkey 3rd Lig:: group 1
FTBatman Petrolspor1-2Nevsehir Belediye Spor
FTBuyukcekmece Tepecikspor2-1Kozan Belediyespor
FTErbaaspor1-0Gebzespor
FTErzin Belediyespor2-3Artvin Hopaspor
FTHekimoglu Trabzon1-2Karakopru Belediye SK
FTKorfez Sk1-4Nazilli Belediyespor
FTSile Yildizspor0-3Silivrispor
FTYomraspor1-3Tire 1922 Spor
Turkey flag Turkey 3rd Lig:: group 2
FTAdiyaman 1954 SK4-3Alibeykoy
FTBergama Belediyespor0-5Yeni Altindag Belediyespor
FTCatalcaspor6-2Kirsehir Belediye Spor
FTDuzcespor0-6Van Buyuksehir Belediyespor
FTElaziz Belediyespor0-2Karsiyaka
FTOfspor3-0Osmaniyespor
FTPazarspor3-1Kizilcabolukspor
FTSultanbeyli Belediyespor2-2Kemerspor 2003
FTYeni Orduspor Kulubu0-2Esenler Erokspor
Turkey flag Turkey 3rd Lig:: group 3
FTBagcilar SK1-5Golcukspor
FTBayburt Grup Ozel Idare Genclik VE Spor3-1Muglaspor
FTBucaspor2-4Halide Edip Adivarspor
FTCizrespor4-2Karacabey Birlik Spor A.s
FTCorum Belediyespor0-1Ankara Adliyespor
FTDiyarbekirspor AS0-0Fatsa Belediyespor
FTKocaelispor1-01461 Trabzon
FTPayasspor0-124erzincanspor
FTSerik Belediyespor1-3Turgutluspor
Ukraine flag Ukraine Premier League:: championship
FTDynamo Kiev1-1Oleksandria
FTShakhtar Donetsk5-0FC Lviv
FTZorya Luhansk0-1FC Mariupol
Uruguay flag Uruguay Primera División:: apertura
FTBoston River0-4Liverpool Montevideo
FTPlaza Colonia0-1Rampla Juniors
FTRiver Plate0-2Club Atletico Penarol
USA flag USA Major League Soccer
FTColorado2-3Vancouver
FTHouston2-1FC Dallas
FTMontreal0-2New York City
FTNY Red Bulls3-2LA Galaxy
FTOrlando0-2Toronto FC
USA flag USA USL Championship
FTLoudoun United Fc3-3Bethlehem Steel FC
FTMemphis 901 Fc2-2Birmingham Legion Fc
FTReal Monarchs SLC2-4Fresno FC
USA flag USA USL League One
FTOrlando City B0-0Chattanooga Red Wolves Sc
Venezuela flag Venezuela Primera División:: apertura
FTDeportivo Anzoategui2-1Atletico Venezuela
FTMetropolitanos FC3-0Deportivo Tachira
Back to top