The Fishy - Grimsby Town FC

Results (Sat 23‑Mar‑2019)

England flag England League 1
FTAFC Wimbledon2‑4Gillingham
FTBradford1‑4Blackpool
FTBurton Albion5‑2Accrington Stanley
FTCoventry0‑1Oxford Utd
FTLuton4‑0Doncaster
FTPeterborough2‑0Southend
FTPlymouth2‑2Bristol Rovers
FTRochdale3‑1Scunthorpe
FTShrewsbury0‑2Portsmouth
FTWalsall0‑1Barnsley
England flag England League 2
FTCarlisle2‑2Cambridge Utd
FTCheltenham3‑1Northampton
FTColchester0‑2Tranmere
FTCrawley Town0‑3Lincoln City
FTGrimsby0‑0Bury
FTMacclesfield2‑2Stevenage
FTMansfield1‑2Crewe
FTMK Dons2‑0Yeovil
FTNotts County0‑1Exeter
FTPort Vale0‑2Forest Green
FTSwindon4‑0Morecambe
England flag England National League
FTBarrow2‑2Harrogate Town
FTBoreham Wood0‑2Aldershot
FTBraintree Town2‑4Bromley
FTChesterfield3‑0Sutton Utd
FTFC Halifax2‑0Solihull Moors
FTHartlepool1‑0Wrexham
FTMaidstone United0‑2Ebbsfleet United
FTSalford0‑0Barnet
England flag England National League South
FTBillericay1‑2Hungerford
FTConcord Rangers0‑1Torquay
FTDartford2‑2Hampton and Richmond
FTEastbourne Boro0‑0Bath City
FTHemel3‑2East Thurrock
FTOxford City4‑1Dulwich Hamlet
FTSt Albans1‑2Gloucester
FTTruro City0‑3Chelmsford
FTWealdstone1‑0Chippenham
FTWeston-S-Mare0‑1Welling
FTWoking0‑1Slough Town
England flag England National League North
FTAshton0‑3Blyth Spartans
FTBrackley3‑1Kidderminster
FTChorley3‑0Leamington
FTCurzon Ashton3‑1FC United
FTHereford1‑0Guiseley
FTNuneaton1‑2Darlington
FTSouthport2‑2Bradford PA
FTSpennymoor Town1‑1Alfreton Town
FTYork2‑2Boston Utd
Northern Ireland flag Northern Ireland Premiership
FTArds2‑2Crusaders
FTBallymena1‑2Warrenpoint Town
FTInstitute FC1‑0Coleraine
FTNewry City AFC0‑1Glenavon
Scotland flag Scotland Championship
FTDundee Utd2‑1Alloa
Scotland flag Scotland League 1
FTAirdrie Utd1‑0Forfar
FTEast Fife0‑2Brechin
FTMontrose2‑0Stenhousemuir
FTRaith Rovers4‑1Dumbarton
FTStranraer0‑0Arbroath
Scotland flag Scotland League 2
FTClyde2‑1Annan Athletic
FTCowdenbeath0‑0Queen's Park
FTEdinburgh City0‑0Peterhead
FTElgin0‑2Albion
FTStirling1‑0Berwick
Scotland flag Challenge Cup
FTConnah's Quay Nomads1‑3Ross County
Wales flag Wales Premier League
FTBarry Town4‑0Caernarfon
FTCardiff Metropolitan1‑0Carmarthen Town
FTLlanelli1‑3Cefn Druids
Africa Cup of Nations Qualification:: group A
FTSenegal2‑0Madagascar
Africa Cup of Nations Qualification:: group B
FTCameroon3‑0Comoros
Africa Cup of Nations Qualification:: group C
FTBurundi1‑1Gabon
FTMali3‑0South Sudan
Africa Cup of Nations Qualification:: group F
FTGhana1‑0Kenya
Africa Cup of Nations Qualification:: group H
FTIvory Coast3‑0Rwanda
Africa Cup of Nations Qualification:: group J
FTNiger1‑1Egypt
Africa Cup of Nations Qualification:: group K
FTGuinea-Bissau2‑2Mozambique
FTZambia4‑1Namibia
Argentina flag Argentina Copa Argentina
FTGodoy Cruz2‑1Deportivo Armenio
Argentina flag Argentina Primera B Metropolitana
FTAcassuso1‑1Club Atletico Estudiantes
FTTristan Suarez0‑0CA Fenix
Argentina flag Argentina Primera B Nacional
FTArsenal de Sarandi3‑1Gimnasia Mendoza
FTCA Temperley2‑1Atletico Rafaela
FTChacarita3‑1Guillermo Brown
FTInstituto0‑1Los Andes
Argentina flag Argentina Primera D
FTReal Pilar1‑0Central Ballester
Bolivia flag Bolivia Primera Division:: apertura
FTDestroyers2‑1San Jose
FTJorge Wilstermann2‑0Nacional Potosi
Brazil flag Brazil Copa do Nordeste:: group stage
FTABC Futebol Clube0‑0Vitoria
FTCeara2‑1Santa Cruz FC PE
FTConfianca0‑2CRB
FTMoto Clube MA1‑1Fortaleza EC CE
FTNautico2‑0AA Altos PI
Brazil flag Brazil Paulista A1:: play-off
FTNovorizontino1‑1Palmeiras
Brazil flag Brazil Paulista A1:: Trophy Interior: play-off
FTBotafogo SP1‑1Oeste
Chile flag Chile Super Cup
FTClub Deportivo Universidad Catolica5‑0Palestino
Colombia flag Colombia Primera A:: apertura
FTCucuta1‑3Atlético Nacional
FTDeportivo Pasto1‑0Millonarios
CONCACAF Nations League Qualification
FTAntigua and Barbuda2‑1Curacao
FTCayman Islands1‑2Montserrat
FTDominica4‑0Bahamas
FTSint Maarten4‑3Saint Martin
Czech Republic flag Czech Republic 4th league:: Division A
FTTaborsko B0‑3Admira Praha
Czech Republic flag Czech Republic 4th league:: Division D
FTBlansko3‑1Sokol Lanzho
FTHavlickuv Brod0‑3Tasovice
Czech Republic flag Czech Republic 4th league:: Division E
FTOpava B3‑0HFK Olomouc
Denmark flag Denmark 2nd Division:: group 1
FTAarhus Fremad3‑2Kjellerup IF
FTBrabrand1‑0Vejgaard Bk
FTJammerbugt FC1‑0FC Sydvest 05 Tonder
FTKolding IF1‑1Odder IGF
FTSkive2‑1Dalum IF
Denmark flag Denmark 2nd Division:: group 2
FTBK Marienlyst1‑0Slagelse BI
FTBrønshøj BK1‑1BK Frem
FTHIK Hellerup0‑3B 93 Kopenhagen
FTMiddelfart2‑2Hillerod Fodbold
FTVanlose IF0‑1AB
EURO Qualification:: group D
FTGeorgia0‑2Switzerland
FTGibraltar0‑1Ireland
EURO Qualification:: group F
FTMalta2‑1Faroe Islands
FTSpain2‑1Norway
FTSweden2‑1Romania
EURO Qualification:: group J
FTBosnia2‑1Armenia
FTItaly2‑0Finland
FTLiechtenstein0‑2Greece
Euro U-17 Qualification: Elite group 1
FTAustria U170‑0Turkey U17
FTItaly U173‑0Romania U17
Euro U-17 Qualification: Elite group 2
FTCzech Republic U172‑0N.Ireland U17
FTNetherlands U172‑0Israel U17
Euro U-17 Qualification: Elite group 4
FTGermany U173‑3Iceland U17
FTSlovenia U171‑1Belarus U17
Euro U-17 Qualification: Elite group 6
FTPortugal U172‑1Poland U17
FTRussia U173‑0Scotland U17
Euro U-19 Qualification Elite round: group 1
FTIreland U193‑1Azerbaijan U19
FTRussia U190‑0Romania U19
Euro U-19 Qualification Elite round: group 2
FTCzech Republic U193‑1Denmark U19
FTGreece U192‑1England U19
Euro U-19 Qualification Elite round: group 3
FTGermany U190‑1Norway U19
FTHungary U190‑2Croatia U19
Euro U-19 Qualification Elite round: group 4
FTNetherlands U192‑0Slovenia U19
FTSpain U195‑1Wales U19
Euro U-19 Qualification Elite round: group 5
FTFrance U193‑2Switzerland U19
FTIsrael U191‑0Poland U19
Euro U-19 Qualification Elite round: group 6
FTPortugal U193‑0Turkey U19
FTScotland U194‑0Cyprus U19
Euro U-19 Qualification Elite round: group 7
FTItaly U193‑1Ukraine U19
FTSerbia U190‑2Belgium U19
Germany flag Germany 3rd Liga
FTCarl Zeiss Jena0‑0Uerdingen
FTHallescher FC1‑4Wehen Wiesbaden
FTKarlsruher1‑1Hansa Rostock
FTPreussen Munster3‑0Unterhaching
FTSonnenhof Grossaspach2‑1FC Würzburger Kickers
FTTSV 1860 Munchen1‑0Meppen
Germany flag Germany Regionalliga Bayern
FTAugsburg II2‑3VfB Eichstatt
FTSpVgg Bayreuth4‑2FC Pipinsried
FTSV Heimstetten1‑2Nuernberg II
FTSV Schalding-Heining0‑2FV Illertissen
FTTSV 1860 Rosenheim1‑1Greuther Fuerth II
FTVfR Garching1‑1Ingolstadt II
Germany flag Germany Regionalliga Nord
FTFC Germania Egestorf-Langreder0‑1Hannover 96 II
FTHamburger SV II3‑0FC Hansa Lueneburg
FTWerder Bremen II3‑1U.s.i. Lupo-Martini
FTWolfsburg II1‑1Weiche Flensburg
Germany flag Germany Regionalliga Nordost
FTBischofswerdaer FV 19082‑1Viktoria Berlin
FTChemnitzer FC1‑0Budissa Bautzen
Germany flag Germany Regionalliga Südwest
FTFreiburg II1‑1VfR Wormatia 08 Worms
FTSaarbrucken1‑1Offenbacher FC Kickers 1901
FTSC Hessen Dreieich2‑3SV 07 Elversberg
FTSSV Ulm 18461‑01. FSV Mainz 05 II
FTTSV Eintracht Stadtallendorf4‑1FK 03 Pirmasens
FTTSV Steinbach 19211‑1TSG Balingen
FTWaldhof Mannheim3‑1VfB Stuttgart II
Germany flag Germany Regionalliga West
FTBorussia Mönchengladbach II0‑0TV Herkenrath
FTFC Viktoria Koln0‑0Wuppertal
FTSC Wiedenbrück1‑1Bonner SC
FTSG Wattenscheid 091‑3SV Rodinghausen
FTSV 19 Straelen0‑1ROT Weiss Essen
Greece flag Greece Football League
FTAiginiakos FC0‑4Aoc-Kissamikos
FTIrodotos1‑0Trikala 1963
FTKerkyra2‑1Ergotelis
FTPlatanias0‑0Volos NFC
Guatemala flag Guatemala Primera Division:: clausura group B
FTAurora FC1‑1CSYD Sacachispas
FTComunicaciones II1‑1Sansare FC
International flag Friendlies
APOman1‑1Singapore
FTAfghanistan1‑2Malaysia
FTBrazil1‑1Panama
FTGuatemala1‑0Costa Rica
FTMexico3‑1Chile
FTPeru1‑0Paraguay
International flag International Club Friendlies
FTAFC Eskilstuna3‑2Djurgardens
FTBrann3‑0Sogndal
FTFredrikstad2‑0Falkenbergs
FTHalmstads1‑0Elfsborg
FTIFK Goteborg1‑0Oergryte IS
FTOesters IF1‑2Kalmar FF
FTOrebro SK1‑0IFK Mariehamn
FTSirius1‑1IK Frej Taeby
FTStromsgodset1‑1IK Start
FTZenit St Petersburg0‑3Austria Vienna
Ireland flag Ireland 1st Division
FTCabinteely1‑2Limerick FC
Italy flag Italy Serie B
FTLecce7‑0Ascoli
Italy flag Italy Serie C:: group A
FTAC Cuneo 19050‑0Alessandria
FTArzachena Costa Smeralda Calcio3‑0US Citta DI Pontedera
FTASDC Gozzano0‑0Novara
FTEntella0‑0Siena
FTJuventus U233‑0Pro Vercelli
FTLucchese3‑1Aurora Pro Patria 1919
FTPisa1‑0Carrarese
FTPistoiese1‑3Olbia
FTS.S. Arezzo1‑1Piacenza
Japan flag Japan J. League 2
FTAlbirex Niigata0‑1Fukuoka
FTEhime FC0‑1V-Varen Nagasaki
FTKashiwa Reysol0‑1Fagiano Okayama
FTOmiya Ardija1‑1Mito Hollyhock
FTVentforet Kofu1‑1Zweigen Kanazawa
FTYokohama FM2‑0FC Gifu
Kenya flag Kenya Premier League
FTAFC Leopards2‑1Western Stima
FTChemelil Sugar0‑0Bandari
Kenya flag Kenya Super League
FTBidco United3‑2St. Joseph FC
FTFC Talanta1‑1Kisumu All Stars
FTKibera Black Stars2‑2Ushuru
FTShabana FC3‑0Kangemi Allstars
FTThika United1‑3Kenya Police FC
New Zealand Premiership:: play-off
FTEastern Suburbs1‑0Canterbury United
Nigeria flag Nigeria NPFL:: group A
FTBendel Insurance1‑0MFM FC
Paraguay flag Paraguay Division Profesional:: apertura
FTCerro Porteno5‑2Guarani
FTGeneral Diaz0‑0Luqueno
Peru flag Peru Primera División:: apertura
FTAyacucho FC2‑0Alianza Lima
FTPirata FC2‑0FBC Melgar
Poland flag Poland 1st Liga
FTGarbarnia0‑0Wigry Suwalki
FTStomil Olsztyn1‑1Rakow Czestochowa
Poland flag Poland 2nd Liga
13:00Radomiak RadomZKS Stal Stalowa Wola
13:00Radomiak RadomStal Stalowa Wola
13:00Radomiak RadomStal Stalowa Wola
14:00Pogon SiedlceKs Row 1964 Rybnik
14:00Pogon SiedlceKs Row 1964 Rybnik
14:00SKRA CzestochowaMKS Znicz Pruszkow
14:00SKRA CzestochowaZnicz Pruszkow
16:00GKS BelchatowOlimpia Elblag
16:00Olimpia GrudziadzGornik Leczna
FTBlekitni Stargard Szczecinski1‑1Resovia
FTGKS Belchatow1‑1Olimpia Elblag
FTOlimpia Grudziadz6‑1Gornik Leczna
FTRadomiak Radom1‑0Stal Stalowa Wola
FTSiarka Tarnobrzeg3‑0Gryf Wejherowo
FTWidzew Lodz1‑1Elana Torun
Russia flag Russia 2nd Division:: south
11:00SKA RostovDinamo Stavropol
11:00SKA RostovDinamo Stavropol
12:00FC Volgar AstrakhanUrozhay Krasnodar
12:00FC Volgar AstrakhanUrozhay Krasnodar
12:00FK Biolog NovokubanskLegion-Dynamo Makhachkala
12:00FK Biolog NovokubanskLegion-Dynamo Makhachkala
13:00FC Chayka PeschanokopskoyeFC Spartak Vladikavkaz
13:00Spartak NalchikKrasnodar-3
14:00FK Angusht NazranAf-Ponedelnika
14:00FK Angusht NazranAf-Ponedelnika
FTFK Biolog Novokubansk1‑0Legion-Dynamo Makhachkala
FTSKA Rostov0‑2Dinamo Stavropol
Saudi Arabia flag Saudi Arabia Premier League
FTAL Hilal Riyadh0‑0Ohud Medina
Spain flag Spain LaLiga 1|2|3
FTElche3‑1Alcorcon
FTLugo0‑3Albacete
Spain flag Spain Segunda B:: group I
FTUnion de Salamanca3‑1Fuenlabrada
Spain flag Spain Segunda B:: group II
17:00Real Sociedad BAmorebieta
FTArenas Club de Getxo0‑1Tudelano
FTReal Sociedad B1‑2Amorebieta
FTSCD Durango1‑2CD Calahorra
Spain flag Spain Segunda B:: group III
FTHercules CF1‑0UE Olot
Turkey flag Turkey 2nd Lig:: red group
FTEtimesgut Belediyespor2‑0Tokatspor
FTManisa Buyuksehir Belediyespor4‑0Darica Genclerbirligi
Turkey flag Turkey 2nd Lig:: white group
FTAnkara Demirspor0‑0Sakaryaspor
FTBayrampasaspor0‑4Keciorengucu
FTEyuepsor3‑1Amed Sportif Faaliyetler
FTSancaktepe Belediye Spor1‑3Gumushanespor
Turkey flag Turkey 3rd Lig:: group 1
FTHekimoglu Trabzon6‑0Korfez Sk
FTYomraspor3‑1Buyukcekmece Tepecikspor
Turkey flag Turkey 3rd Lig:: group 2
FTCatalcaspor0‑1Elaziz Belediyespor
Turkey flag Turkey 3rd Lig:: group 3
FTBagcilar Spor Kulubu1‑1Corum Belediyespor
FTBucaspor3‑3Ankara Adliyespor
FTHalide Edip Adivarspor1‑2Fatsa Belediyespor
United Arab Emirates flag United Arab Emirates Division 1
FTMasfut0‑1Al Taawon
Uruguay flag Uruguay Primera División:: apertura
FTClub Atletico Penarol2‑2Racing
FTFenix5‑1Danubio
FTRampla Juniors2‑0Liverpool Montevideo
USA flag USA Major League Soccer
FTFC Dallas2‑1Colorado
USA flag USA USL Championship
FTReal Monarchs SLC5‑0La Galaxy II
FTSaint Louis FC1‑1Tampa Bay Rowdies
FTSwope Park Rangers2‑2Pittsburgh Riverhounds
FTTulsa Roughnecks4‑0Tacoma Defiance
Venezuela flag Venezuela Primera División:: apertura
FTCarabobo FC2‑1Deportivo Tachira
FTDeportivo Anzoategui1‑3Trujillanos FC
FTLala FC2‑3Deportivo Lara
FTPortuguesa FC0‑1Zamora FC

All kick-offs UK time

Back to top