Live Football Scores (Wed 05‑Jun‑2024)
World CONMEBOL Sudamericana | |||
---|---|---|---|
FT | Real Tomayapo | 0‑2 | Internacional |
Argentina Liga Profesional Argentina | |||
45 | Banfield | 0‑0 | Newells |
45 | Independiente Rivadavia | 0‑0 | Union Santa Fe |
Argentina Copa Argentina | |||
04:00 | Argentinos Juniors | ‑ | Atletico Rafaela |
Australia New South Wales NPL 2 | |||
10:30 | Macarthur Rams | ‑ | Canterbury Bankstown |
10:30 | Northbridge FC Bulls | ‑ | Blacktown Spartans |
10:30 | SD Raiders | ‑ | Nepean |
Australia Capital Territory NPL 2 | |||
10:00 | Canberra White Eagles | ‑ | ANU |
Austria Landesliga - Burgenland | |||
18:30 | Siegendorf | ‑ | Schattendorf |
Austria Landesliga - Salzburg | |||
17:00 | Anif | ‑ | Straßwalchen |
18:00 | Puch | ‑ | Grödig |
Austria Landesliga - Vorarlbergliga | |||
17:30 | Admira Dornbirn | ‑ | Nenzing |
Brazil Serie A | |||
00:00 | Cuiaba | ‑‑ | Vitoria |
23:00 | Juventude | ‑‑ | Atletico Goianiense |
Brazil Serie B | |||
FT | Paysandu | 2‑0 | America MG |
Brazil Serie D | |||
00:00 | Brasil de Pelotas | ‑ | Barra |
45 | Portuguesa RJ | 2‑0 | Democrata SL |
Brazil Gaúcho - 2 | |||
21:00 | Aimoré | ‑ | Monsoon |
19:00 | Bagé | ‑ | Futebol Com Vida |
21:00 | Brasil Farroupilha | ‑ | Cruzeiro RS |
23:30 | Esportivo | ‑ | Brasil Farroupilha |
19:00 | Gaúcho | ‑ | Glória |
21:00 | Glória | ‑ | Passo Fundo |
23:30 | Inter Santa Maria | ‑ | São Gabriel |
21:00 | Lajeadense | ‑ | Monsoon |
21:00 | Pelotas | ‑ | Bagé |
21:00 | São Gabriel | ‑ | Futebol Com Vida |
23:30 | União RS | ‑ | Cruzeiro RS |
23:00 | Veranópolis | ‑ | Passo Fundo |
Brazil Roraimense | |||
27 | Sao Raimundo | 1‑0 | GAS |
Brazil Maranhense | |||
23:30 | Maranhão | ‑ | Sampaio Correa |
Brazil Rondoniense | |||
20:00 | Porto Velho | ‑ | Barcelona RO |
Brazil Mineiro - 2 | |||
23:00 | Boa Esporte | ‑ | North Esporte |
23:30 | Democrata SL | ‑ | Aymorés |
00:00 | Nacional AC MG | ‑ | Betim |
00:00 | Uniao Trabalhadores | ‑ | Varginha EC |
19:00 | Valeriodoce | ‑ | Tupi |
Brazil CBF Brasileiro U20 | |||
19:00 | Cruzeiro U20 | ‑ | Internacional U20 |
Brazil Carioca A2 | |||
18:45 | Audax Rio | ‑ | Americano Campos |
Brazil Baiano U20 | |||
19:00 | Estrela De Marco U20 | ‑ | Bahia U20 |
Brazil Catarinense U20 | |||
23:30 | Marcilio Dias U20 | ‑ | Chapecoense U20 |
Brazil Pernambucano - U20 | |||
19:00 | Belo Jardim U20 | ‑ | America PE U20 |
Brazil Copa Espírito Santo | |||
23:00 | Desportiva ES | ‑ | Linhares |
23:00 | Real Noroeste | ‑ | Capixaba SC |
Brazil Brasiliense U20 | |||
19:00 | Botafogo DF U20 | ‑ | CFZ Brasilia U20 |
23:30 | Gama U20 | ‑ | Capital TO U20 |
18:30 | Planaltina U20 | ‑ | Paranoa U20 |
Brazil Mineiro U20 | |||
23:30 | Athletic Club MG U20 | ‑ | América Mineiro U20 |
14:00 | Atlético Mineiro U20 | ‑ | Minas Boca U20 |
Brazil Alagoano U20 | |||
19:00 | ASA U20 | ‑ | Cruzeiro AL U20 |
Brazil Cearense U20 | |||
19:00 | Cariri U20 | ‑ | Acopiara U20 |
Burkina-Faso Ligue 1 | |||
17:00 | ASFA-Yennenga | ‑ | Rahimo |
17:00 | Etoile Filante | ‑ | ASFB |
17:00 | RC Bobo-Dioulasso | ‑ | ASEC-K |
17:00 | RCK | ‑ | Majestic |
17:00 | Royal | ‑ | USFA |
17:00 | Salitas | ‑ | SONABEL |
17:00 | Sporting Cascades | ‑ | Douanes |
17:00 | Vitesse Arnhem | ‑ | KOZAF |
Chile Primera B | |||
20:00 | Santiago Wanderers | ‑ | San Luis |
Colombia Primera B | |||
FT | Union Magdalena | 2‑1 | Llaneros |
Czech-Republic 3. liga - MSFL | |||
15:30 | Baník Ostrava II | ‑ | Frýdlant |
Czech-Republic 4. liga - Divizie A | |||
17:00 | Doubravka | ‑ | Klatovy |
17:00 | Rokycany | ‑ | Baník Sokolov |
Czech-Republic 4. liga - Divizie E | |||
17:00 | Jiskra Rýmařov | ‑ | Bzenec |
Czech-Republic 3. liga - CFL B | |||
17:00 | Hradec Králové II | ‑ | Slovan Velvary |
09:00 | Slovan Liberec II | ‑ | Teplice II |
Denmark Denmark Series - Promotion Round | |||
18:00 | Kjellerup | ‑ | Aarhus Fremad II |
17:30 | Nørresundby | ‑ | Horsens II |
Ecuador Liga Pro Serie B | |||
21:00 | Gualaceo SC | ‑ | Vargas Torres |
21:00 | Guayaquil City | ‑ | UT Cotopaxi |
FT | Manta FC | 3‑1 | Leones del Norte |
Finland Ykkönen | |||
17:00 | Vaajakoski | ‑ | JJK Jyvaskyla |
Georgia Liga 3 | |||
17:00 | Irao | ‑ | Borjomi |
14:30 | Merani Martvili | ‑ | Betlemi |
14:30 | Merani Tbilisi | ‑ | Gonio |
14:30 | Meshakhte | ‑ | Bakhmaro |
15:00 | Saburtalo II | ‑ | Lokomotivi Tbilisi II |
14:00 | Varketili | ‑ | Zestafoni |
Germany Oberliga - Promotion Round | |||
18:00 | Friedberg | ‑ | Gonsenheim |
Ghana Premier League | |||
16:00 | Great Olympics | ‑‑ | Dreams FC |
Iceland 1. Deild | |||
20:15 | Keflavik | ‑ | Leiknir R. |
Iran Azadegan League | |||
17:15 | Darya Babol | ‑ | Pars Jonoubi JAM |
17:15 | Esteghlal Mollasani | ‑ | Mes Shahr-e Babak |
17:15 | Fajr Sepasi | ‑ | Mes Soongoun |
17:15 | Kheybar Khorramabad | ‑ | Ario Eslamshahr |
17:15 | Khooshe Talaee Saveh | ‑ | Damash Gilanian |
17:15 | Mes Kerman | ‑ | Naft Masjed Soleyman |
17:15 | Saipa | ‑ | Naft Gachsaran |
17:15 | Shahin Bandar Ameri | ‑ | Chadormalu SC |
17:15 | Shahrdari Astara | ‑ | Shahre Raz |
Italy Serie C - Promotion - Play-offs | |||
20:00 | Vicenza | ‑ | Carrarese |
Japan J-League Cup | |||
11:00 | Albirex Niigata | ‑‑ | V-Varen Nagasaki |
11:00 | Cerezo Osaka | ‑‑ | Machida Zelvia |
11:00 | FC Tokyo | ‑‑ | Sanfrecce Hiroshima |
11:00 | Kashiwa Reysol | ‑‑ | Nagoya Grampus Eight |
11:30 | Sapporo | ‑‑ | Kataller Toyama |
Libya Premier League | |||
16:00 | Al-Khmes | ‑ | Olympic Azzaweya |
Mauritania Premier League | |||
17:20 | SNIM | ‑ | Inter Nouakchott |
Netherlands Tweede Divisie | |||
19:00 | Blauw Geel | ‑ | SC Genemuiden |
19:00 | Harkemase Boys | ‑ | Excelsior Maassluis |
Netherlands Derde Divisie - Relegation Round | |||
19:00 | GVV Unitas | ‑ | FC 's-Gravenzande |
19:00 | HBC | ‑ | JOS Watergraafsmeer |
19:00 | ROHDA Raalte | ‑ | Huizen |
18:00 | Smitshoek | ‑ | Achilles Veen |
Norway 1. Division | |||
16:00 | Egersund | ‑ | Asane |
Paraguay Division Profesional - Apertura | |||
23:00 | Nacional Asuncion | ‑‑ | Cerro Porteno |
23:00 | Olimpia | ‑‑ | Libertad Asuncion |
20:30 | Sportivo Luqueno | ‑‑ | Sportivo Trinidense |
Poland III Liga - Group 1 | |||
17:00 | Legionovia Legionowo | ‑ | Broń Radom |
Romania Liga III - Play-offs | |||
15:30 | Bihor Oradea | ‑ | Ghiroda şi Giarmata Vii |
15:30 | CS Dinamo București | ‑ | CS Afumati |
15:30 | CSM Ramnicu Valcea | ‑ | Muscelul Câmpulung Elite |
15:30 | Metalul Buzău | ‑ | Focşani |
15:30 | Unirea Ungheni | ‑ | Gloria Bistriţa |
Somalia Somali Premier League | |||
13:30 | Elman | ‑ | Horseed |
South-Africa Premier Soccer League | |||
14:00 | Richards Bay | ‑‑ | University of Pretoria |
Sweden Svenska Cupen | |||
18:00 | Viggbyholms IK | ‑ | Karlberg |
Sweden Ettan - Södra | |||
18:00 | Oskarshamns AIK | ‑ | Jonkopings Sodra IF |
Sweden Division 2 - Norrland | |||
18:30 | Ytterhogdal | ‑ | Frösö |
Switzerland 2. Liga Interregional - Group 2 | |||
19:15 | Erguël | ‑ | Liestal |
19:15 | Schöftland | ‑ | Concordia Lausanne |
Switzerland 2. Liga Interregional - Group 4 | |||
19:15 | Lachen / Altendorf | ‑ | Tägerwilen |
19:00 | Weesen | ‑ | Bülach |
Switzerland 1. Liga Classic - Play-offs | |||
18:30 | Black Stars | ‑ | Grand-Saconnex |
19:00 | Schötz | ‑ | Vevey Sports |
United-Arab-Emirates Pro League | |||
15:20 | Emirates Club | ‑ | Al Ain |
Uruguay Segunda División | |||
00:00 | Atletico Torque | ‑ | Albion |
16:00 | Cooper | ‑ | Atenas |
19:00 | Juventud | ‑ | Colon |
21:30 | Oriental | ‑ | La Luz |
22:00 | Plaza Colonia | ‑ | Uruguay Montevideo |
19:30 | Tacuarembo | ‑ | Rentistas |
USA USL League Two | |||
00:00 | Athens United | ‑‑ | Dothan United |
00:00 | Charlottesville Blues | ‑‑ | Lionsbridge |
23:00 | Christos | ‑‑ | Northern Virginia |
00:00 | Cleveland Force | ‑‑ | Toledo Villa |
00:00 | Flint City Bucks | ‑‑ | Ann Arbor |
00:00 | Florida Elite | ‑‑ | Inter Gainesville |
00:00 | Kalamazoo FC | ‑‑ | Midwest United |
22:00 | New Jersey Copa | ‑‑ | Cedar Stars Rush |
00:00 | Pathfinder | ‑‑ | AC Connecticut |
00:00 | SC United Bantams | ‑‑ | North Carolina Fusion |
00:00 | Wake | ‑‑ | Tobacco Road |
00:30 | West Chester United II | ‑‑ | Real Central New Jersey |
00:00 | West Virginia United | ‑‑ | Charlotte Independence 2 |
23:30 | Weston FC | ‑‑ | Swan City |
FT | Hattiesburg | 0‑2 | Mississippi Brilla |
FT | RKC Third Coast | 0‑3 | Bavarian |
FT | Twin City Toucans | 0‑1 | AHFC Royals |
USA USL League One | |||
23:30 | Chattanooga | ‑‑ | Union Omaha |
USA NISA | |||
23:00 | Savannah Clovers | ‑ | Georgia Lions |
World Friendlies | |||
19:30 | Belgium | ‑‑ | Montenegro |
18:00 | Denmark | Sweden | |
20:00 | France | Luxembourg | |
18:00 | Norway | ‑‑ | Kosovo |
17:00 | Slovakia | San Marino | |
20:30 | Spain | ‑‑ | Andorra |
World CONMEBOL Libertadores | |||
FT | Huachipato | 0‑1 | Gremio |
World World Cup - Qualification Africa | |||
17:00 | Central African Republic | ‑‑ | Chad |
17:00 | Namibia | ‑‑ | Liberia |
17:00 | Sierra Leone | ‑‑ | Djibouti |
17:00 | Togo | ‑‑ | South Sudan |
20:00 | Tunisia | ‑‑ | Equatorial Guinea |
World World Cup - Qualification CONCACAF | |||
20:00 | Antigua and Barbuda | ‑‑ | Bermuda |
22:00 | Suriname | ‑‑ | Saint Vincent |
World Friendlies Women | |||
21 | Canada W | 0‑0 | Mexico W |
45 | Brazil W | 1‑0 | Jamaica W |
FT | Nicaragua W | 1‑0 | Peru W |
FT | USA W | 3‑0 | South Korea W |
World Tournoi Maurice Revello | |||
13:00 | Côte d'Ivoire U23 | ‑ | Korea Republic U21 |
16:30 | Mexico U23 | ‑ | France U20 |
World UEFA U17 Championship | |||
18:30 | Italy U17 | ‑ | Portugal U17 |
All kick-offs UK time
Back to top