The Fishy - Grimsby Town FC

Results (Sat 14‑Sep‑2019)

England flag England Premier League
FTBrighton1‑1Burnley
FTLiverpool3‑1Newcastle
FTMan Utd1‑0Leicester
FTNorwich3‑2Man City
FTSheffield Utd0‑1Southampton
FTTottenham4‑0Crystal Palace
FTWolverhampton2‑5Chelsea
England flag England Championship
FTBlackburn2‑0Millwall
FTCharlton0‑1Birmingham
FTFulham1‑1West Brom
FTHull2‑2Wigan
FTMiddlesbrough1‑0Reading
FTPreston2‑0Brentford
FTQPR3‑2Luton
FTStoke1‑2Bristol City
FTSwansea0‑1Nott'm Forest
England flag England League 1
14:00Lincoln City0‑0Bristol Rovers
14:00Oxford Utd0‑0Tranmere
14:00Peterborough0‑0Rochdale
14:00Rotherham0‑0Bolton
14:00Southend0‑0Fleetwood Town
FTAccrington Stanley1‑3Sunderland
FTAFC Wimbledon1‑1Shrewsbury
FTBlackpool0‑3MK Dons
FTBurton Albion0‑0Coventry
FTGillingham2‑0Wycombe
FTIpswich0‑0Doncaster
FTLincoln City0‑1Bristol Rovers
FTOxford Utd3‑0Tranmere
FTPeterborough6‑0Rochdale
FTRotherham6‑1Bolton
FTSouthend3‑3Fleetwood Town
England flag England League 2
14:00Crawley Town0‑0Mansfield
14:00Crewe0‑0Cambridge Utd
14:00Exeter0‑0Leyton Orient
14:00Forest Green0‑0Colchester
14:00Northampton0‑0Newport County
14:00Oldham0‑0Grimsby
14:00Port Vale0‑0Plymouth
14:00Salford0‑0Cheltenham
14:00Scunthorpe0‑0Morecambe
14:00Stevenage0‑0Carlisle
14:00Swindon0‑0Macclesfield
14:00Walsall0‑0Bradford
FTCrawley Town1‑0Mansfield
FTCrewe2‑3Cambridge Utd
FTExeter2‑2Leyton Orient
FTForest Green1‑0Colchester
FTNorthampton2‑0Newport County
FTOldham2‑2Grimsby
FTPort Vale1‑0Plymouth
FTSalford0‑2Cheltenham
FTScunthorpe3‑0Morecambe
FTStevenage2‑3Carlisle
FTSwindon3‑0Macclesfield
FTWalsall0‑1Bradford
England flag England National League
14:00Barnet0‑0Maidenhead Utd
14:00Barrow0‑0Solihull Moors
14:00Chesterfield0‑0Torquay
14:00Dagenham0‑0Hartlepool
14:00Dover0‑0Chorley
14:00Eastleigh0‑0Bromley
14:00Harrogate Town0‑0Boreham Wood
14:00Notts County0‑0FC Halifax
14:00Stockport0‑0Aldershot
14:00Woking0‑0Ebbsfleet United
14:00Yeovil0‑0AFC Fylde
FTBarnet1‑0Maidenhead Utd
FTBarrow3‑0Solihull Moors
FTChesterfield1‑0Torquay
FTDagenham3‑1Hartlepool
FTDover1‑1Chorley
FTEastleigh1‑1Bromley
FTHarrogate Town0‑0Boreham Wood
FTNotts County1‑0FC Halifax
FTStockport1‑2Aldershot
FTWoking2‑2Ebbsfleet United
FTWrexham1‑1Sutton Utd
FTYeovil3‑2AFC Fylde
England flag England EFL Trophy:: South: group B
FTPortsmouth3‑1Norwich U21
England flag England National League South
14:00Bath City0‑0Eastbourne Boro
14:00Bath City0‑0Eastbourne Boro
14:00Chelmsford0‑0Chippenham
14:00Chelmsford0‑0Chippenham
14:00Concord Rangers0‑0Dartford
14:00Concord Rangers0‑0Dartford
14:00Dorking Wanderers0‑0Maidstone United
14:00Dorking Wanderers0‑0Maidstone United
14:00Dulwich Hamlet0‑0Hungerford
14:00Dulwich Hamlet0‑0Hungerford
14:00Havant and Waterlooville0‑0Braintree Town
14:00Havant and Waterlooville0‑0Braintree Town
14:00Oxford City0‑0Billericay
14:00Oxford City0‑0Billericay
14:00Slough Town0‑0Hampton and Richmond
14:00Slough Town0‑0Hampton and Richmond
14:00St Albans0‑0Weymouth
14:00St Albans0‑0Weymouth
14:00Tonbridge Angels0‑0Hemel
14:00Tonbridge Angels0‑0Hemel
14:00Welling0‑0Wealdstone
14:00Welling0‑0Wealdstone
FTBath City2‑2Eastbourne Boro
FTChelmsford3‑3Chippenham
FTConcord Rangers0‑2Dartford
FTDorking Wanderers3‑1Maidstone United
FTDulwich Hamlet2‑3Hungerford
FTHavant and Waterlooville1‑3Braintree Town
FTOxford City2‑2Billericay
FTSlough Town3‑1Hampton and Richmond
FTSt Albans1‑4Weymouth
FTTonbridge Angels0‑2Hemel
FTWelling1‑2Wealdstone
England flag England National League North
14:00AFC Telford0‑0Chester
14:00Bradford PA0‑0Spennymoor Town
14:00Curzon Ashton0‑0Brackley
14:00Darlington0‑0York
14:00Gateshead0‑0Boston Utd
14:00Guiseley0‑0Hereford
14:00Kettering0‑0Alfreton Town
14:00Kidderminster0‑0Altrincham
14:00Kings Lynn Town0‑0Gloucester
14:00Leamington0‑0Farsley Celtic
14:00Southport0‑0Blyth Spartans
FTAFC Telford1‑3Chester
FTBradford PA1‑1Spennymoor Town
FTCurzon Ashton0‑4Brackley
FTDarlington0‑2York
FTGateshead3‑0Boston Utd
FTGuiseley3‑0Hereford
FTKettering2‑1Alfreton Town
FTKidderminster2‑0Altrincham
FTKings Lynn Town2‑2Gloucester
FTLeamington0‑3Farsley Celtic
FTSouthport2‑0Blyth Spartans
Northern Ireland flag Northern Ireland Premiership
14:00Ballymena0‑0Coleraine
14:00Crusaders0‑0Glenavon
14:00Dungannon Swifts0‑0Cliftonville
14:00Linfield0‑0Glentoran
14:00Warrenpoint Town0‑0Carrick Rangers
FTBallymena1‑1Coleraine
FTCrusaders3‑2Glenavon
FTDungannon Swifts0‑4Cliftonville
FTInstitute FC1‑4Larne
FTLinfield1‑0Glentoran
FTWarrenpoint Town0‑3Carrick Rangers
Scotland flag Scotland Premiership
14:00Hearts0‑0Motherwell
14:00Kilmarnock0‑0Hibernian
14:00Rangers0‑0Livingston
14:00Ross County0‑0St Mirren
FTAberdeen1‑1St Johnstone
FTHamilton0‑1Celtic
FTHearts2‑3Motherwell
FTKilmarnock2‑0Hibernian
FTRangers3‑1Livingston
FTRoss County2‑1St Mirren
Scotland flag Scotland Championship
14:00Ayr0‑0Dundee Utd
14:00Dundee0‑0Alloa
14:00Dunfermline0‑0Inverness CT
14:00Queen of Sth0‑0Morton
FTAyr2‑0Dundee Utd
FTDundee2‑1Alloa
FTDunfermline0‑1Inverness CT
FTQueen of Sth1‑0Morton
Scotland flag Scotland League 1
14:00Clyde0‑0Stranraer
14:00Dumbarton0‑0Airdrie Utd
14:00Falkirk0‑0Forfar
14:00Montrose0‑0East Fife
14:00Raith Rovers0‑0Peterhead
FTClyde6‑1Stranraer
FTDumbarton0‑1Airdrie Utd
FTFalkirk3‑0Forfar
FTMontrose1‑3East Fife
FTRaith Rovers4‑0Peterhead
Scotland flag Scotland League 2
14:00Brechin0‑0Cove Rangers
14:00Edinburgh City0‑0Annan Athletic
14:00Queen's Park0‑0Albion
14:00Stenhousemuir0‑0Cowdenbeath
14:00Stirling0‑0Elgin
FTBrechin2‑4Cove Rangers
FTEdinburgh City4‑0Annan Athletic
FTQueen's Park1‑1Albion
FTStenhousemuir0‑3Cowdenbeath
FTStirling1‑0Elgin
Wales flag Wales Premier League
89Cardiff Metropolitan0‑0The New Saints
FTBroughton0‑1Barry Town
FTCaernarfon3‑2Penybont
FTCefn Druids3‑3Carmarthen Town
FTNewtown1‑0Bala Town
Argentina flag Argentina Primera Division
16:15Arsenal de Sarandi0‑0Union Santa Fe
18:30CA Central Cordoba SE0‑0Defensa y Justicia
18:30Godoy Cruz0‑0Argentinos Juniors
FTArsenal de Sarandi4‑1Union Santa Fe
FTCA Central Cordoba SE1‑2Defensa y Justicia
FTColon2‑1San Lorenzo
FTGodoy Cruz0‑1Argentinos Juniors
Austria flag Austria Bundesliga
15:00Mattersburg0‑0WSG Wattens
15:00Mattersburg0‑0WSG Wattens
15:00Mattersburg0‑0WSG Wattens
15:00Salzburg0‑0TSV Prolactal Hartberg
15:00Salzburg0‑0TSV Prolactal Hartberg
15:00Sturm Graz0‑0LASK Linz
15:00Sturm Graz0‑0LASK Linz
FTMattersburg0‑2WSG Wattens
FTSalzburg7‑2TSV Prolactal Hartberg
FTSturm Graz0‑2LASK Linz
Austria flag Austria Erste Liga
12:30FC Wacker Innsbruck0‑0Grazer AK
14:00Dornbirn0‑0FC Liefering
14:00Dornbirn0‑0FC Liefering
FTDornbirn2‑2FC Liefering
FTFC Wacker Innsbruck2‑0Grazer AK
Azerbaijan flag Azerbaijan Premier League
14:00FK Sumgayit0‑0Zira FK
14:00FK Sumgayit0‑0Zira FK
16:00Sabah0‑0Gabala FK
16:00Sabah0‑0Gabala FK
16:00Sabah0‑0Gabala FK
16:00Sabah0‑0Gabala FK
FTFK Sumgayit1‑2Zira FK
FTSabah0‑1Gabala FK
Belarus flag Belarus Premier
15:30Dinamo Brest0‑0Minsk
17:45BATE Borisov0‑0Gorodeya
AAWDnepr Mogilev3‑0Torpedo Minsk
AAWDnepr Mogilev3‑0Torpedo Minsk
AAWDnepr Mogilev3‑0Torpedo Minsk
AAWDnepr Mogilev3‑0Torpedo Minsk
AAWDnepr Mogilev3‑0Torpedo Minsk
AAWDnepr Mogilev3‑0Torpedo Minsk
FTBATE Borisov2‑1Gorodeya
FTDinamo Brest3‑0Minsk
FTTorpedo Zhodino1‑0Neman Grodno
Belgium flag Belgium First Division A
16:00Oostende0‑0Standard de Liege
FTCercle Brugge0‑2Club Brugge
FTEupen1‑1Zulte-Waregem
FTOostende1‑4Standard de Liege
FTSint Truidense VV1‑1Waasland-Beveren
Belgium flag Belgium First Division B:: 1st stage
15:00Union St.-Gilloise0‑0Leuven
FTBeerschot Wilrijk2‑0Lommel Utd
FTUnion St.-Gilloise1‑1Leuven
Bolivia flag Bolivia Primera Division:: clausura
19:00The Strongest0‑0Real Potosi
FTAurora1‑1Always Ready
FTThe Strongest6‑2Real Potosi
Bosnia and Herzegovina flag Bosnia and Herzegovina Premijer Liga
14:30Celik Zenica0‑0FK Mladost Doboj Kakanj
14:30Celik Zenica0‑0FK Mladost Doboj Kakanj
14:30Celik Zenica0‑0FK Mladost Doboj Kakanj
14:30Celik Zenica0‑0FK Mladost Doboj Kakanj
14:30FK Radnik Bijeljina0‑0Hsk Zrinjski Mostar
14:30FK Radnik Bijeljina0‑0Hsk Zrinjski Mostar
14:30FK Radnik Bijeljina0‑0Hsk Zrinjski Mostar
14:30FK Radnik Bijeljina0‑0Hsk Zrinjski Mostar
14:30Velez Mostar0‑0Zeljeznicar
14:30Velez Mostar0‑0Zeljeznicar
14:30Velez Mostar0‑0Zeljeznicar
14:30Velez Mostar0‑0Zeljeznicar
18:00FK Sloboda Tuzla0‑0Borac Banja Luka
FTCelik Zenica1‑0FK Mladost Doboj Kakanj
FTFK Radnik Bijeljina1‑0Hsk Zrinjski Mostar
FTFK Sloboda Tuzla3‑1Borac Banja Luka
FTVelez Mostar1‑1Zeljeznicar
Brazil flag Brazil Serie A
20:00Flamengo0‑0Santos
FTChapecoense1‑2Vasco da Gama
FTFlamengo1‑0Santos
FTPalmeiras1‑0Cruzeiro
Brazil flag Brazil Serie B
14:00Londrina EC PR0‑0Coritiba
14:00Londrina EC PR0‑0Coritiba
19:30Vitoria0‑0Guarani Campinas
FTAtletico Goianiense1‑1CA Bragantino SP
FTBotafogo FC SP1‑0Sao Bento
FTLondrina EC PR2‑1Coritiba
FTOeste3‑0Operario Fec PR
FTVitoria0‑1Guarani Campinas
Brazil flag Brazil Serie C:: final
FTConfianca0‑2Sampaio Correa FC MA
Bulgaria flag Bulgaria First Professional League:: 1. stage
14:30PFK Botev Plovdiv0‑0CSKA Sofia
14:30PFK Botev Plovdiv0‑0CSKA Sofia
14:30PFK Botev Plovdiv0‑0CSKA Sofia
14:30PFK Botev Plovdiv0‑0CSKA Sofia
17:00PFC Ludogorets 1945 Razgrad0‑0Etar
17:00PFC Ludogorets 1945 Razgrad0‑0Etar
FTPFC Ludogorets 1945 Razgrad2‑0Etar
FTPFK Botev Plovdiv0‑1CSKA Sofia
Chile flag Chile Primera B
15:00Deportes Magallanes0‑0CD Melipilla
15:00Deportes Magallanes0‑0CD Melipilla
18:30Union San Felipe0‑0Deportes Copiapo
FTDeportes Magallanes1‑2CD Melipilla
FTUnion San Felipe0‑0Deportes Copiapo
Chile flag Chile Primera División
15:30Palestino0‑0Coquimbo Unido
15:30Palestino0‑0Coquimbo Unido
15:30Palestino0‑0Coquimbo Unido
18:00Deportes Iquique0‑0Audax Italiano La Florida
FTDeportes Iquique1‑3Audax Italiano La Florida
FTHuachipato2‑0Curico Unido
FTPalestino2‑0Coquimbo Unido
FTUnion Espanola1‑1Universidad de Chile
China flag China Super League
11:35Guangzhou R&F0‑0Tianjin Quanjian
11:35Henan Jianye0‑0Hebei Zhongji
FTGuangzhou R&F2‑1Tianjin Quanjian
FTHenan Jianye4‑1Hebei Zhongji
China flag China League 1
11:30Guizhou Hengfeng FC0‑0Sichuan Longfor FC
11:30Inner Mongolia Zhongyou FC0‑0Nantong Zhiyun FC
11:30Liaoning Whowin0‑0Changchun Yatai
FTGuizhou Hengfeng FC1‑2Sichuan Longfor FC
FTHeilongjiang Lava Spring3‑2Shijiazhuang Yongchang
FTInner Mongolia Zhongyou FC1‑1Nantong Zhiyun FC
FTLiaoning Whowin1‑2Changchun Yatai
FTQingdao Huanghai FC1‑0Meizhou Hakka FC
FTShanghai Shenxin1‑2Beijing Sport University FC
FTXinjiang Tianshan Leopard2‑3Zhejiang Greentown FC
Colombia flag Colombia Primera A:: clausura
FTAtlético Bucaramanga2‑0Rionegro Aguilas
FTCD Once Caldas0‑1Union Santa Fe
FTUnion Magdalena1‑2Tolima
Costa Rica flag Costa Rica Primera División:: apertura
FTLD Alajuelense2‑1Guadalupe FC
Croatia flag Croatia 1st League
14:30Inter Zapresic0‑0Slaven Belupo
14:30Inter Zapresic0‑0Slaven Belupo
14:30Inter Zapresic0‑0Slaven Belupo
14:30Inter Zapresic0‑0Slaven Belupo
17:00HNK Gorica0‑0Lokomotiva Zagreb
FTHNK Gorica0‑0Lokomotiva Zagreb
FTInter Zapresic3‑1Slaven Belupo
Cyprus flag Cyprus 1st League
17:00Apollon Limassol0‑0Pafos FC
FTApoel Nicosia3‑0AEL Limassol
FTApollon Limassol3‑2Pafos FC
Czech Republic flag Czech Republic 1st League
14:30Mlada Boleslav0‑0Pribram
14:30Mlada Boleslav0‑0Pribram
14:30Mlada Boleslav0‑0Pribram
14:30Slovan Liberec0‑0Teplice
14:30Slovan Liberec0‑0Teplice
14:30Slovan Liberec0‑0Teplice
17:00Slavia Prague0‑0Slovacko
FTMlada Boleslav6‑0Pribram
FTSlavia Prague3‑0Slovacko
FTSlovan Liberec1‑1Teplice
Czech Republic flag Czech Republic 2nd league
15:00SK Prostejov0‑0FK Varnsdorf
15:00SK Prostejov0‑0FK Varnsdorf
15:00SK Prostejov0‑0FK Varnsdorf
FTFC Brno2‑0SK Lisen
FTFK Slavoj Vysehrad1‑2Trinec
FTPardubice3‑1Dukla Prague
FTSK Prostejov3‑2FK Varnsdorf
Denmark flag Denmark 1st Division
14:00BK Fremad Amager0‑0Viborg
FTBK Fremad Amager1‑2Viborg
Denmark flag Denmark 2nd Division:: group 1
FTB 93 Kopenhagen0‑0Skovshoved IF
FTBroenshoej BK2‑1FC Helsingor
FTFA 20003‑1Hilleroed Fodbold
FTVanloese IF1‑0BK Avarta
Denmark flag Denmark 2nd Division:: group 2
FTAarhus Fremad2‑0Middelfart BK
FTBrabrand4‑4AB
FTDalum IF3‑3Ringkobing IF
FTVejlby Skovbakken Aarhus0‑2Naesby BK
Ecuador flag Ecuador Serie A
18:00Mushuc Runa SC0‑0Fuerza Amarilla SC
18:00Mushuc Runa SC0‑0Fuerza Amarilla SC
FTDelfin1‑2Barcelona SC
FTDeportivo Cuenca2‑1Olmedo
FTMushuc Runa SC3‑0Fuerza Amarilla SC
El Salvador flag El Salvador Primera Division:: apertura
FTEl Vencedor1‑1Santa Tecla FC
FTOnce Deportivo0‑3CD Chalatenango
Estonia flag Estonia Premium liiga
FTFC Kuressaare0‑3Paide Linnameeskond
FTLev Tallinn1‑1Tulevik Viljandi
FTNomme Kalju2‑2Trans Narva
Finland flag Finland Kakkonen:: group A
12:00FC Viikingit0‑0Mikkelin Kissat
14:00FC Kiffen0‑0VJS
14:00FC Kiffen0‑0VJS
14:00FC Kiffen0‑0VJS
14:00JIPPO0‑0NJS
14:00JIPPO0‑0NJS
14:00JIPPO0‑0NJS
FTFC Kiffen1‑1VJS
FTFC Viikingit1‑0Mikkelin Kissat
FTJIPPO1‑3NJS
FTKlubi 044‑3FC Reipas
Finland flag Finland Kakkonen:: group B
12:00EPS0‑0Honka (A)
12:00Ilves II0‑0IF Gnistan
12:00Ilves II0‑0IF Gnistan
12:00Ilves II0‑0IF Gnistan
12:00KaePa0‑0Tampere United
12:00KaePa0‑0Tampere United
12:00SalPa0‑0Espoo
12:00SalPa0‑0Espoo
12:00SalPa0‑0Espoo
FTEPS1‑1Honka (A)
FTFC Jazz0‑2Pallo-Iirot
FTIlves II1‑7IF Gnistan
FTKaePa3‑1Tampere United
FTSalPa2‑1Espoo
Finland flag Finland Kakkonen:: group C
12:00SC KuFu-980‑0VPS-j
12:00SC KuFu-980‑0VPS-j
12:00SJK Akatemia0‑0FCV
12:00SJK Akatemia0‑0FCV
12:00VIFK0‑0GBK
12:00VIFK0‑0GBK
FTSC KuFu-982‑0VPS-j
FTSJK Akatemia2‑2FCV
FTVIFK1‑0GBK
Finland flag Finland Ykkonen
12:00EIF0‑0TPV Tampere
12:00Jaro0‑0Haka
12:00MyPa-470‑0Musan Salama
FTAC Kajaani4‑5FC KTP
FTAC Oulu0‑0TPS Turku
FTEIF1‑0TPV Tampere
FTJaro1‑3Haka
FTMyPa-473‑2Musan Salama
France flag France Ligue 1
FTBordeaux2‑0Metz
FTBrest0‑0Rennes
FTDijon0‑0Nimes
FTMontpellier2‑1Nice
FTParis Saint Germain1‑0Strasbourg
France flag France Ligue 2
12:45Clermont0‑0Lorient
FTClermont0‑2Lorient
Georgia flag Georgia Erovnuli Liga
14:00Dila Gori0‑0FC Rustavi
14:00Dila Gori0‑0FC Rustavi
16:00Dinamo Batumi0‑0FC Locomotive Tbilisi
16:00Dinamo Batumi0‑0FC Locomotive Tbilisi
16:00Dinamo Batumi0‑0FC Locomotive Tbilisi
16:00Dinamo Batumi0‑0FC Locomotive Tbilisi
FTDila Gori0‑0FC Rustavi
FTDinamo Batumi2‑1FC Locomotive Tbilisi
Germany flag Germany Bundesliga
FTAugsburg2‑1Eintracht Frankfurt
FTBorussia Dortmund4‑0Leverkusen
FTFC Koln0‑1Borussia Monchengladbach
FTMainz2‑1Hertha Berlin
FTRB Leipzig1‑1Bayern Munich
FTUnion Berlin1‑2Werder Bremen
Germany flag Germany 2nd Bundesliga
FTHannover 960‑2Arminia Bielefeld
FTHeidenheim3‑0Holstein Kiel
FTJahn Regensburg2‑3VFB Stuttgart
Germany flag Germany 3rd Liga
FTMeppen6‑1Kaiserslautern
FTPreussen Munster2‑3FC Viktoria Koln
FTSonnenhof Grossaspach2‑2Bayern Munich II
FTTSV 1860 Munchen3‑1Carl Zeiss Jena
FTWaldhof Mannheim1‑2FC Würzburger Kickers
FTZwickau1‑2Uerdingen
Germany flag Germany Regionalliga Bayern
FTFV Illertissen2‑0Burghausen
FTSpVgg Bayreuth2‑2TSV Aubstadt
FTSV Turkgucu Ataspor Munchen0‑1VfB Eichstatt
FTTSV Buchbach3‑21. FC Schweinfurt 05
FTVfR Garching2‑2SV Schalding-Heining
Germany flag Germany Regionalliga Nord
FTBSV SW Rehden1‑0Luebeck
FTHamburger SV II0‑1Werder Bremen II
FTHeider SV0‑1TSV Havelse
FTWolfsburg II1‑1SSV Jeddeloh II
Germany flag Germany Regionalliga Nordost
FTVfB Auerbach 19065‑2FSV Optik Rathenow
Germany flag Germany Regionalliga Südwest
FTFK 03 Pirmasens1‑3SV 07 Elversberg
FTFSV Frankfurt0‑4Aalen
FTSaarbrucken0‑2FC Bayern Alzenau 1920
FTTSG 1899 Hoffenheim II0‑1FC 08 Homburg-Saar
FTTSG Balingen1‑2Freiburg II
FTTSV Steinbach 19211‑0Offenbacher FC Kickers 1901
FTTUS Rot-Weiss Koblenz1‑4Bahlinger SC
Germany flag Germany Regionalliga West
FTBonner SC0‑3SV Bergisch Gladbach 09
FTFC Koeln II0‑3Borussia Dortmund II
FTTUS Haltern1‑5SV Rodinghausen
Greece flag Greece Super League
16:00Atromitos0‑0Paok
16:00Atromitos0‑0Paok
16:15OFI0‑0Panetolikos
FTAtromitos2‑3Paok
FTOFI3‑1Panetolikos
FTOlympiacos5‑0Volos NFC
Greece flag Greece Cup
13:00Elassona0‑0Aspropyrgos Enosis
FTAetos Orfanou2‑1Thesprotos FC
FTElassona0‑1Aspropyrgos Enosis
Guatemala flag Guatemala Liga Nacional:: apertura
19:00Antigua Guatemala0‑0Siquinala
19:00Antigua Guatemala0‑0Siquinala
FTAntigua Guatemala1‑0Siquinala
FTCSD Municipal3‑2Coban Imperial
Guatemala flag Guatemala Primera Division:: apertura group B
FTAurora FC1‑0Carcha
FTDeportivo Petapa1‑1Deportivo Mictlan
Honduras flag Honduras Liga Nacional:: apertura
FTReal de Minas2‑1CD Real Sociedad
Hungary flag Hungary OTP BANK Liga
15:00Diosgyori0‑0Zalaegerszeg TE
15:00Diosgyori0‑0Zalaegerszeg TE
15:00Diosgyori0‑0Zalaegerszeg TE
15:00Diosgyori0‑0Zalaegerszeg TE
15:00Honved0‑0Fehervar FC
15:00Honved0‑0Fehervar FC
15:00Honved0‑0Fehervar FC
15:00Honved0‑0Fehervar FC
15:00Kisvarda FC0‑0Mezokovesd-zsory
15:00Kisvarda FC0‑0Mezokovesd-zsory
15:00Kisvarda FC0‑0Mezokovesd-zsory
15:00Kisvarda FC0‑0Mezokovesd-zsory
15:00Puskas Academia0‑0Kaposvari Rakoczi FC
15:00Puskas Academia0‑0Kaposvari Rakoczi FC
15:00Puskas Academia0‑0Kaposvari Rakoczi FC
15:00Puskas Academia0‑0Kaposvari Rakoczi FC
15:00Ujpest FC0‑0Debrecen
15:00Ujpest FC0‑0Debrecen
15:00Ujpest FC0‑0Debrecen
15:00Ujpest FC0‑0Debrecen
17:30Paksi FC0‑0Ferencvaros
FTDiosgyori1‑0Zalaegerszeg TE
FTHonved0‑1Fehervar FC
FTKisvarda FC1‑2Mezokovesd-zsory
FTPaksi FC0‑4Ferencvaros
FTPuskas Academia2‑0Kaposvari Rakoczi FC
FTUjpest FC3‑2Debrecen
Iceland flag Iceland 1st Deild
14:00Afturelding0‑0Vikingur Olafsvik
14:00Fjoelnir0‑0Leiknir Reykjavik
14:00Fram Reykjavik0‑0Thor Akureyri
14:00Haukar0‑0Keflavik
14:00Magni0‑0Throttur Reykjavik
14:00Njardvik0‑0Grotta
FTAfturelding0‑1Vikingur Olafsvik
FTFjoelnir1‑1Leiknir Reykjavik
FTFram Reykjavik3‑0Thor Akureyri
FTHaukar3‑1Keflavik
FTMagni3‑1Throttur Reykjavik
FTNjardvik1‑2Grotta
Iceland flag Iceland Cup
17:00Vikingur Reykjavik0‑0Hafnarfjordur
FTVikingur Reykjavik1‑0Hafnarfjordur
Iran flag Iran Pro League
14:30Machine Sazi FC0‑0Padideh Shahre Khodrou Khorasan FC
14:30Machine Sazi FC0‑0Padideh Shahre Khodrou Khorasan FC
14:30Machine Sazi FC0‑0Padideh Shahre Khodrou Khorasan FC
15:15Foolad Khuzestan FC0‑0Sepahan
15:15Foolad Khuzestan FC0‑0Sepahan
15:15Foolad Khuzestan FC0‑0Sepahan
15:15Foolad Khuzestan FC0‑0Sepahan
FTFoolad Khuzestan FC0‑0Sepahan
FTMachine Sazi FC0‑1Padideh Shahre Khodrou Khorasan FC
Ireland flag Ireland 1st Division
FTLongford1‑2Bray
Ireland flag Ireland League Cup
PenDerry City2‑2Dundalk
Israel flag Israel Ligat HaAl
15:00Maccabi Haifa FC0‑0Hapoel Kiryat Shmona
15:00Maccabi Haifa FC0‑0Hapoel Kiryat Shmona
15:00Maccabi Haifa FC0‑0Hapoel Kiryat Shmona
15:00Maccabi Haifa FC0‑0Hapoel Kiryat Shmona
16:00Hapoel Hadera0‑0Hapoel Raanana FC
16:00Hapoel Hadera0‑0Hapoel Raanana FC
16:00Hapoel Hadera0‑0Hapoel Raanana FC
16:00Hapoel Hadera0‑0Hapoel Raanana FC
16:00Hapoel Tel Aviv FC0‑0Sektzia Ness Ziona FC
16:00Hapoel Tel Aviv FC0‑0Sektzia Ness Ziona FC
16:00Hapoel Tel Aviv FC0‑0Sektzia Ness Ziona FC
16:00Hapoel Tel Aviv FC0‑0Sektzia Ness Ziona FC
17:30Hapoel Kfar Saba FC0‑0Maccabi Tel Aviv FC
FTHapoel Hadera4‑0Hapoel Raanana FC
FTHapoel Kfar Saba FC0‑1Maccabi Tel Aviv FC
FTHapoel Tel Aviv FC1‑1Sektzia Ness Ziona FC
FTMaccabi Haifa FC2‑0Hapoel Kiryat Shmona
Italy flag Italy Serie A
16:00Napoli0‑0Sampdoria
FTFiorentina0‑0Juventus
FTInter Milan1‑0Udinese
FTNapoli2‑0Sampdoria
Italy flag Italy Serie B
16:00Venezia0‑0Chievo
FTAscoli2‑0Livorno
FTCittadella2‑0Trapani
FTEntella1‑0Frosinone
FTPerugia0‑0Juve Stabia
FTVenezia0‑2Chievo
Italy flag Italy Serie C:: group A
FTMonza1‑0Pro Vercelli
Italy flag Italy Serie C:: group B
FTGubbio1‑1Fano
Italy flag Italy Serie C:: group C
FTCasertana FC6‑1Rieti
Japan flag Japan J. League
FTGamba Osaka1‑0Sagan Tosu
FTKashima Antlers2‑0FC Tokyo
FTKawasaki Frontale2‑0Jubilo Iwata
FTOita Trinita2‑1Shonan
FTSapporo1‑3Vegalta Sendai
FTVissel Kobe2‑1Matsumoto Yamaga
FTYokohama FM3‑0Sanfrecce Hiroshima
Japan flag Japan J. League 2
FTAlbirex Niigata1‑1Tokyo Verdy
FTJEF United Ichihara Chiba2‑1Mito Hollyhock
FTKanazawa2‑2FC Ryukyu
FTKyoto Sanga2‑0FC Machida Zelvia
FTOkayama2‑0FC Gifu
FTRenofa Yamaguchi2‑1Ehime FC
FTTochigi SC0‑1Fukuoka
FTTokushima Vortis1‑1V-Varen Nagasaki
FTVentforet Kofu1‑1Kashiwa Reysol
Kenya flag Kenya Premier League
10:00Nzoia Sugar0‑0Sony Sugar
12:00Bandari0‑0Zoo Kericho
12:00Bandari0‑0Zoo Kericho
12:00Chemelil Sugar0‑0GOR Mahia
12:00Chemelil Sugar0‑0GOR Mahia
12:00Ulinzi Stars0‑0Sofapaka
12:00Western Stima0‑0Wazito FC
13:15Posta Rangers0‑0Homeboyz
13:15Posta Rangers0‑0Homeboyz
FTNzoia Sugar1‑2Sony Sugar
FTPosta Rangers1‑1Homeboyz
FTTusker1‑1Mathare United
FTUlinzi Stars0‑0Sofapaka
FTWestern Stima0‑0Wazito FC
Kuwait flag Kuwait Premier League
16:35Al-Salmiya SC0‑0Al-Arabi
16:35Al-Salmiya SC0‑0Al-Arabi
FTAl-Salmiya SC3‑3Al-Arabi
Latvia flag Latvia Virsliga
14:45Riga FC0‑0FS Metta/LU
14:45Riga FC0‑0FS Metta/LU
14:45Riga FC0‑0FS Metta/LU
FTBFC Daugavpils2‑2Valmiera FK
FTRiga FC5‑0FS Metta/LU
FTVentspils1‑1Jelgava
Lithuania flag Lithuania A Lyga
12:00FK Palanga0‑0FK Kauno Zalgiris
AAWStumbras0‑3FK Riteriai
AAWStumbras0‑3FK Riteriai
AAWStumbras0‑3FK Riteriai
AAWStumbras0‑3FK Riteriai
AAWStumbras0‑3FK Riteriai
AAWStumbras0‑3FK Riteriai
AAWStumbras0‑3FK Riteriai
FTFK Palanga2‑3FK Kauno Zalgiris
Luxembourg flag Luxembourg National Division
15:00US Hostert0‑0F91 Dudelange
15:00US Hostert0‑0F91 Dudelange
15:00US Hostert0‑0F91 Dudelange
FTUS Hostert1‑0F91 Dudelange
Malawi Super League
FTBe Forward FC1‑0Ntopwa
FTCivil Sporting1‑0Mighty Tigers
FTKaronga United1‑0Mzuni
Malta Premier League
16:00Gzira United FC0‑0Sliema
16:00Sirens FC0‑0Hibernians FC
18:00Birkirkara0‑0Balzan
18:15Senglea Athletic0‑0Mosta FC
FTBirkirkara3‑3Balzan
FTGzira United FC1‑1Sliema
FTSenglea Athletic2‑1Mosta FC
FTSirens FC2‑1Hibernians FC
Mexico flag Mexico Liga MX:: apertura
FTClub Tijuana1‑1Tigres UANL
FTMonterrey0‑2Necaxa
FTPuebla1‑3Atletico San Luis
FTVeracruz0‑0Cruz Azul
Moldova flag Moldova National Division
16:00Petrocub-Hincesti0‑0Sheriff Tiraspol
16:00Petrocub-Hincesti0‑0Sheriff Tiraspol
16:00Petrocub-Hincesti0‑0Sheriff Tiraspol
16:00Petrocub-Hincesti0‑0Sheriff Tiraspol
FTCodru0‑2Zimbru
FTPetrocub-Hincesti0‑0Sheriff Tiraspol
Montenegro flag Montenegro Telekom 1st CFL
13:30Rudar Pljevlja0‑0FK Podgorica
FTRudar Pljevlja2‑1FK Podgorica
Morocco flag Morocco Botola Pro
15:00Olympic Club de Safi0‑0OCK Khouribga
15:00Olympic Club de Safi0‑0OCK Khouribga
15:00Olympic Club de Safi0‑0OCK Khouribga
15:00Olympic Club de Safi0‑0OCK Khouribga
17:00MAT Tetouan0‑0FAR Rabat
17:00MAT Tetouan0‑0FAR Rabat
19:00FUS Rabat0‑0Ittihad Tanger
19:00FUS Rabat0‑0Ittihad Tanger
FTFUS Rabat1‑0Ittihad Tanger
FTMAT Tetouan2‑0FAR Rabat
FTOlympic Club de Safi1‑1OCK Khouribga
Netherlands flag Netherlands Eredivisie
FTAjax4‑1SC Heerenveen
FTAZ Alkmaar5‑1Sparta Rotterdam
FTFC Utrecht3‑1Emmen
FTPSV Eindhoven5‑0Vitesse Arnhem
FTVVV-Venlo2‑1FC Groningen
Netherlands flag Netherlands Eerste Divisie
FTTOP Oss1‑2Go Ahead Eagles
North Macedonia flag North Macedonia Prva Liga
13:30Makedonija GjP0‑0FK Borec
13:30Shkupi0‑0Sileks
13:30Vardar0‑0FC Struga Trim Lum
FTMakedonija GjP3‑1FK Borec
FTShkendija3‑0FK Rabotnicki Skopje
FTShkupi1‑0Sileks
FTVardar3‑0FC Struga Trim Lum
Norway flag Norway Eliteserien
16:00Rosenborg0‑0Lillestrom
16:00Rosenborg0‑0Lillestrom
FTRosenborg3‑1Lillestrom
Norway flag Norway 2nd Division Avd.1
14:00Nardo0‑0Byaasen
14:00Nardo0‑0Byaasen
14:00Nardo0‑0Byaasen
FTNardo2‑1Byaasen
Norway flag Norway 2nd Division Avd.2
14:00Floroe0‑0Baerum
14:00Floroe0‑0Baerum
14:00Floroe0‑0Baerum
14:00Kjelsaas0‑0Asker
14:00Kjelsaas0‑0Asker
14:00Kjelsaas0‑0Asker
14:00Oppsal0‑0Grorud
14:00Oppsal0‑0Grorud
14:00Oppsal0‑0Grorud
FTFloroe3‑3Baerum
FTKjelsaas1‑2Asker
FTOppsal1‑1Grorud
Norway flag Norway OBOS-ligaen
13:30Kongsvinger0‑0Aalesunds FK
FTKongsvinger1‑1Aalesunds FK
Paraguay flag Paraguay Division Profesional:: clausura
20:00Libertad0‑0Cerro Porteno
FTClub River Plate1‑0Deportivo Santani
FTLibertad2‑1Cerro Porteno
Peru flag Peru Primera División:: clausura
16:00Pirata FC0‑0Alianza Universidad De Huanuco
16:00Pirata FC0‑0Alianza Universidad De Huanuco
16:00Pirata FC0‑0Alianza Universidad De Huanuco
16:00Pirata FC0‑0Alianza Universidad De Huanuco
18:15CD Usmp0‑0FBC Melgar
FTCD Usmp1‑1FBC Melgar
FTCD UT Cajamarca1‑1Alianza Lima
FTPirata FC0‑0Alianza Universidad De Huanuco
Poland flag Poland Ekstraklasa
15:30Lechia Gdansk0‑0Lech Poznan
18:00Korona Kielce0‑0Wisla Krakow
FTKorona Kielce1‑1Wisla Krakow
FTLechia Gdansk2‑1Lech Poznan
FTRakow Czestochowa2‑0Arka Gdynia
Poland flag Poland 1st Liga
14:00Radomiak Radom0‑0Zaglebie Sosnowiec
14:00Radomiak Radom0‑0Zaglebie Sosnowiec
14:00Radomiak Radom0‑0Zaglebie Sosnowiec
16:00GKS Tychy0‑0Wigry Suwalki
16:00GKS Tychy0‑0Wigry Suwalki
16:00GKS Tychy0‑0Wigry Suwalki
16:00GKS Tychy0‑0Wigry Suwalki
16:00Puszcza Niepolomice0‑0Podbeskidzie
16:00Puszcza Niepolomice0‑0Podbeskidzie
16:00Puszcza Niepolomice0‑0Podbeskidzie
17:00GKS Jastrzebie0‑0Chrobry Glogow
17:00Nieciecza0‑0Warta Poznan
FTGKS Jastrzebie1‑0Chrobry Glogow
FTGKS Tychy2‑1Wigry Suwalki
FTNieciecza1‑1Warta Poznan
FTPuszcza Niepolomice0‑1Podbeskidzie
FTRadomiak Radom2‑1Zaglebie Sosnowiec
Poland flag Poland 2nd Liga
14:00Resovia Rzeszow0‑0SKRA Czestochowa
14:00Resovia Rzeszow0‑0SKRA Czestochowa
14:00Resovia Rzeszow0‑0SKRA Czestochowa
16:00Bytovia Bytow0‑0Blekitni Stargard
16:00Bytovia Bytow0‑0Blekitni Stargard
16:00Bytovia Bytow0‑0Blekitni Stargard
16:00Bytovia Bytow0‑0Blekitni Stargard
16:00GKS Katowice0‑0KS Legionovia Legionowo
16:00GKS Katowice0‑0KS Legionovia Legionowo
16:00GKS Katowice0‑0KS Legionovia Legionowo
16:00GKS Katowice0‑0KS Legionovia Legionowo
17:00Polkowice0‑0Pogon Siedlce
17:10Widzew Lodz0‑0Garbarnia
FTBytovia Bytow1‑0Blekitni Stargard
FTElana Torun2‑4Lech Poznan ll
FTGKS Katowice3‑1KS Legionovia Legionowo
FTPolkowice1‑1Pogon Siedlce
FTResovia Rzeszow2‑0SKRA Czestochowa
FTStal Rzeszow2‑1Stal Stalowa Wola
FTWidzew Lodz1‑1Garbarnia
Portugal flag Portugal Primeira Liga
FTBenfica2‑0Gil Vicente
FTFamalicao4‑2Pacos Ferreira
FTVitoria Guimaraes5‑1Aves
Portugal flag Portugal Segunda Liga
15:00Varzim0‑0CD Cova da Piedade
FTEstoril-Praia2‑1Porto B
FTFarense3‑0Vilafranquense
FTFeirense1‑0GD Chaves
FTVarzim2‑1CD Cova da Piedade
Qatar Qatar Stars League
13:55Al Shahaniya0‑0Al Wakrah
13:55Al Shahaniya0‑0Al Wakrah
13:55Al Shahaniya0‑0Al Wakrah
16:05Qatar SC0‑0Al Gharafa
16:05Qatar SC0‑0Al Gharafa
FTAl Shahaniya0‑2Al Wakrah
FTQatar SC1‑3Al Gharafa
Republic of Korea flag Republic of Korea K-League 1
10:00Jeonbuk Motors0‑0Sangju Sangmu
FTDaegu FC0‑0Pohang Steelers
FTGyeongnam FC3‑3Ulsan Hyundai
FTJeonbuk Motors2‑1Sangju Sangmu
Republic of Korea flag Republic of Korea K-League 2
10:00Daejeon Citizen FC0‑0Seoul E-Land FC
FTDaejeon Citizen FC1‑0Seoul E-Land FC
FTJeonnam Dragons3‑3Busan IPark
Romania flag Romania Liga I
15:30Targoviste0‑0Acs Sepsi Osk Sfantu Gheorghe
18:00Dinamo Bucharest0‑0Botosani
FTDinamo Bucharest1‑1Botosani
FTTargoviste0‑0Acs Sepsi Osk Sfantu Gheorghe
Romania flag Romania Liga II
FTASU Politehnica Timisoara0‑0Farul Constanta
FTCSM Resita1‑1Turris-Oltul
FTFC Dunarea Calarasi3‑2Universitatea Cluj
FTFC Metaloglobus Bucuresti0‑1Pandurii Targu
FTFK Csikszereda2‑2Ripensia Timisoara
FTGloria Buzau2‑0Daco-Getica Bucuresti
FTViitorul Pandurii Targu Jiu0‑0Concordia Chiajna
Russia flag Russia Premier League
16:00Sochi0‑0Lokomotiv Moscow
16:00Sochi0‑0Lokomotiv Moscow
16:00Sochi0‑0Lokomotiv Moscow
16:00Sochi0‑0Lokomotiv Moscow
16:00Sochi0‑0Lokomotiv Moscow
FTSochi0‑1Lokomotiv Moscow
FTSpartak Moscow1‑2Ural
Russia flag Russia 1st Division
14:00FC Avangard Kursk0‑0Mordovya
14:00FC Avangard Kursk0‑0Mordovya
14:00FC Rotor Volgograd0‑0FC Fakel Voronezh
14:00FC Rotor Volgograd0‑0FC Fakel Voronezh
15:00FC Khimki0‑0Chayka Peschanokopskoye
15:00FC Khimki0‑0Chayka Peschanokopskoye
15:00FC Khimki0‑0Chayka Peschanokopskoye
15:00FC Khimki0‑0Chayka Peschanokopskoye
15:00Torpedo Moscow0‑0FC Krasnodar-2
15:00Torpedo Moscow0‑0FC Krasnodar-2
15:00Torpedo Moscow0‑0FC Krasnodar-2
15:00Torpedo Moscow0‑0FC Krasnodar-2
FTFC Avangard Kursk2‑2Mordovya
FTFC Khimki1‑0Chayka Peschanokopskoye
FTFC Luch Vladivostok0‑0FC Nizhny Novgorod
FTFC Neftekhimik Nizhnekamsk2‑2FC Shinnik Yaroslavl
FTFC Rotor Volgograd2‑0FC Fakel Voronezh
FTTekstilshchik Ivanovo3‑1FC Ska-Khabarovsk
FTTomsk2‑2FC Spartak-2 Moscow
FTTorpedo Moscow2‑1FC Krasnodar-2
FTYenisey Krasnoyarsk2‑2FC Baltika Kaliningrad
Russia flag Russia 2nd Division:: center
14:00FC Ryazan0‑0Ararat Moscow
14:00FC Ryazan0‑0Ararat Moscow
14:00Metalurg Lypetsk0‑0Salyut Belgorod
14:00Metalurg Lypetsk0‑0Salyut Belgorod
FTFC Ryazan2‑3Ararat Moscow
FTKaluga1‑1Dinamo Briansk
FTKhimik-Arsenal1‑2Sokol Saratov
FTKvant Obninsk0‑2Saturn Ramenskoye
FTMetalurg Lypetsk2‑0Salyut Belgorod
FTStrogino1‑0FC Rotor Volgograd II
Russia flag Russia 2nd Division:: south
12:00Spartak Vladikavkaz0‑0Legion Dinamo
12:30FK Makhachkala0‑0Chernomorets Novorossiysk
13:30Druzhba0‑0SKA Rostov
13:30FC Volgar0‑0Anzhi Makhachkala
14:00Urozhay0‑0Biolog Novokubansk
14:00Urozhay0‑0Biolog Novokubansk
FTDinamo Stavropol1‑3FC Alania Vladikavkaz
FTDruzhba2‑3SKA Rostov
FTFC Volgar2‑0Anzhi Makhachkala
FTFK Makhachkala2‑2Chernomorets Novorossiysk
FTInter Cherkessk2‑2Spartak Nalchik
FTMashuk-KMV1‑0Krasnodar 3
FTSpartak Vladikavkaz1‑1Legion Dinamo
FTUrozhay1‑0Biolog Novokubansk
Russia flag Russia 2nd Division:: west
16:00Murom0‑0Pskov 747
16:00Murom0‑0Pskov 747
16:00Murom0‑0Pskov 747
FTMurom3‑0Pskov 747
FTZenit St. Petersburg II1‑0Rodina
FTZvezda Saint Petersburg0‑1Olimp Khimki
Saudi Arabia flag Saudi Arabia Premier League
15:40AL Hilal Riyadh0‑0AL Fayha FC
15:40AL Hilal Riyadh0‑0AL Fayha FC
15:40AL Hilal Riyadh0‑0AL Fayha FC
15:40AL Hilal Riyadh0‑0AL Fayha FC
15:50Abha Club0‑0AL Raed FC
15:50Abha Club0‑0AL Raed FC
17:35AL Ahli Saudi FC0‑0AL Wehda FC
17:35AL Ahli Saudi FC0‑0AL Wehda FC
FTAbha Club1‑1AL Raed FC
FTAL Ahli Saudi FC1‑2AL Wehda FC
FTAL Hilal Riyadh1‑1AL Fayha FC
Serbia flag Serbia Super Liga
16:00Red Star Belgrade0‑0Indjija
16:00Red Star Belgrade0‑0Indjija
16:00Red Star Belgrade0‑0Indjija
16:00Red Star Belgrade0‑0Indjija
17:00Javor0‑0FK Rad
17:00Javor0‑0FK Rad
17:00Radnik Surdulica0‑0FK Napredak Krusevac
17:00Radnik Surdulica0‑0FK Napredak Krusevac
18:00Vozdovac0‑0FK Cukaricki
18:30Proleter Novi SAD0‑0Partizan Belgrade
FTJavor3‑0FK Rad
FTProleter Novi SAD0‑3Partizan Belgrade
FTRadnik Surdulica1‑4FK Napredak Krusevac
FTRed Star Belgrade2‑1Indjija
FTVozdovac2‑2FK Cukaricki
Singapore flag Singapore Sg. Premier League
12:15Brunei Dpmm FC0‑0Warriors FC
FTBrunei Dpmm FC3‑0Warriors FC
FTTampines Rovers FC3‑3Balestier Khalsa FC
Slovakia flag Slovakia Fortuna League
12:00FK Pohronie0‑0FC Nitra
17:00Ruzomberok0‑0SKF Sered
17:00Senica0‑0Dunajska Streda
17:00Zemplin0‑0AS Trencin
17:00Zlate Moravce0‑0MSK Zilina
FTFK Pohronie0‑3FC Nitra
FTRuzomberok1‑1SKF Sered
FTSenica0‑1Dunajska Streda
FTZemplin2‑1AS Trencin
FTZlate Moravce0‑0MSK Zilina
Slovenia flag Slovenia Prva Liga
18:15Maribor0‑0NK Aluminij
FTMaribor2‑1NK Aluminij
South Africa flag South Africa Premier League
16:00Kaizer Chiefs0‑0Polokwane City
16:00Kaizer Chiefs0‑0Polokwane City
16:00Kaizer Chiefs0‑0Polokwane City
16:00Kaizer Chiefs0‑0Polokwane City
18:15Supersport United0‑0Cape Town City
18:15Supersport United0‑0Cape Town City
FTGolden Arrows1‑1Amazulu Durban
FTKaizer Chiefs0‑1Polokwane City
FTOrlando Pirates2‑1Chippa United
FTSupersport United3‑3Cape Town City
Spain flag Spain LaLiga Santander
14:00Leganes0‑0Villarreal
FTBarcelona5‑2Valencia
FTLeganes0‑3Villarreal
FTReal Madrid3‑2Levante
FTReal Sociedad2‑0Atletico Madrid
Spain flag Spain LaLiga 1|2|3
14:00CD Mirandes0‑0Malaga
14:00Numancia0‑0Huesca
14:00Numancia0‑0Huesca
FTCadiz2‑0Girona
FTCD Mirandes1‑1Malaga
FTLas Palmas0‑3Almeria
FTNumancia1‑0Huesca
FTPonferradina1‑1Alcorcon
Spain flag Spain Segunda B:: group I
FTReal Madrid Castilla0‑0UP Langreo
Spain flag Spain Segunda B:: group II
14:30Amorebieta0‑0Osasuna B
16:00Arenas Club de Getxo0‑0Valladolid B
16:00Athletic Bilbao B0‑0Salamanca
16:00Guijuelo0‑0Alaves B
16:00SD Leioa0‑0Barakaldo
FTAmorebieta1‑0Osasuna B
FTArenas Club de Getxo0‑3Valladolid B
FTAthletic Bilbao B4‑0Salamanca
FTCD Izarra1‑1Real Sociedad B
FTGuijuelo1‑0Alaves B
FTSD Leioa1‑3Barakaldo
Spain flag Spain Segunda B:: group III
16:00Barcelona B0‑0AE Prat
16:00Llagostera0‑0Villarreal B
16:00Valencia B0‑0La Nucia
FTBarcelona B2‑2AE Prat
FTLlagostera0‑3Villarreal B
FTValencia B0‑0La Nucia
Spain flag Spain Segunda B:: group IV
FTVillarrubia1‑1Talavera CF
Sweden flag Sweden Allsvenskan
14:00Ostersunds FK0‑0Kalmar FF
14:00Ostersunds FK0‑0Kalmar FF
FTOrebro SK0‑0GIF Sundsvall
FTOstersunds FK1‑2Kalmar FF
Sweden flag Sweden Superettan
14:00Oesters IF0‑0Joenkoepings Soedra
14:00Oesters IF0‑0Joenkoepings Soedra
14:00Syrianska0‑0IK Frej Taeby
14:00Syrianska0‑0IK Frej Taeby
FTOergryte IS0‑1Trelleborgs FF
FTOesters IF0‑2Joenkoepings Soedra
FTSyrianska0‑3IK Frej Taeby
Thailand flag Thailand Thai League
12:00Muang Thong United0‑0Buriram United
FTMuang Thong United3‑1Buriram United
FTRatchaburi FC2‑0Chonburi
FTSamut Prakan City1‑1Bangkok United
Int.Port FC0‑0Nakhon Ratchasima FC
Turkey flag Turkey Super Lig
14:00Istanbul Basaksehir0‑0Sivasspor
14:00Istanbul Basaksehir0‑0Sivasspor
17:00Antalyaspor0‑0Kayserispor
17:00Gazisehir Gaziantep0‑0Besiktas
FTAntalyaspor2‑2Kayserispor
FTGazisehir Gaziantep3‑2Besiktas
FTIstanbul Basaksehir1‑1Sivasspor
Turkey flag Turkey 1st Lig
12:30Keciorengucu0‑0Erzurum Buyuksehir Belediyespor
16:00Altinordu Fk0‑0Eskisehirspor
16:00Altinordu Fk0‑0Eskisehirspor
16:00Altinordu Fk0‑0Eskisehirspor
16:00Boluspor0‑0Altay Izmir
16:00Boluspor0‑0Altay Izmir
16:00Boluspor0‑0Altay Izmir
FTAltinordu Fk4‑1Eskisehirspor
FTBoluspor0‑2Altay Izmir
FTKeciorengucu1‑0Erzurum Buyuksehir Belediyespor
Turkey flag Turkey 2nd Lig:: red group
13:30Eyuepsor0‑0Nigde Anadolu FK
FTAnkara Demirspor2‑1Ergene Velimese Spor
FTEyuepsor3‑2Nigde Anadolu FK
Turkey flag Turkey 2nd Lig:: white group
13:30Pendikspor0‑01922 Konyaspor
FTBAK Spor Klubu2‑2Samsunspor
FTPendikspor3‑11922 Konyaspor
Turkey flag Turkey 3rd Lig:: group 2
12:30Ofspor0‑0Fatsa Belediyespor
12:30Ofspor0‑0Fatsa Belediyespor
13:30Derince Spor0‑0Kemerspor 2003
13:30Derince Spor0‑0Kemerspor 2003
FTDerince Spor0‑0Kemerspor 2003
FTOfspor2‑0Fatsa Belediyespor
Ukraine flag Ukraine Premier League
14:00Karpaty Lviv0‑0Vorskla Poltava
14:00Karpaty Lviv0‑0Vorskla Poltava
14:00Shakhtar Donetsk0‑0Zorya Luhansk
14:00Shakhtar Donetsk0‑0Zorya Luhansk
14:00Shakhtar Donetsk0‑0Zorya Luhansk
FTKarpaty Lviv2‑1Vorskla Poltava
FTOleksandria2‑0Dnipro-1
FTShakhtar Donetsk4‑3Zorya Luhansk
Uruguay flag Uruguay Primera División:: clausura
19:00Cerro0‑0Racing
19:00Fenix0‑0Juventud de las Piedras
19:00River Plate0‑0Montevideo Wanderers
FTCerro1‑0Racing
FTFenix2‑2Juventud de las Piedras
FTRiver Plate3‑1Montevideo Wanderers
USA flag USA Major League Soccer
16:30New York City0‑0San Jose
16:30New York City0‑0San Jose
19:30Chicago0‑0FC Dallas
FTChicago4‑0FC Dallas
FTNew York City2‑1San Jose
USA flag USA USL Championship
19:00Real Monarchs SLC0‑0Portland Timbers II
FTBirmingham Legion0‑2Saint Louis FC
FTLoudoun United1‑2Memphis 901
FTNew York Red Bulls II2‑0Charlotte Independence
FTReal Monarchs SLC5‑1Portland Timbers II
FTSwope Park Rangers1‑0North Carolina
Venezuela flag Venezuela Primera División:: clausura
15:00Metropolitanos FC0‑0Estudiantes Merida
15:00Metropolitanos FC0‑0Estudiantes Merida
15:00Metropolitanos FC0‑0Estudiantes Merida
15:00Metropolitanos FC0‑0Estudiantes Merida
FTMetropolitanos FC2‑1Estudiantes Merida
Vietnam flag Vietnam V-League
10:00Quang Nam FC0‑0Da Nang
10:00Vicem Hai Phong0‑0Khanh Hoa Nha Trang
12:00Saigon FC0‑0Hoang Anh Gia Lai
FTQuang Nam FC1‑4Da Nang
FTSaigon FC3‑1Hoang Anh Gia Lai
FTVicem Hai Phong1‑1Khanh Hoa Nha Trang

All kick-offs UK time

Back to top